Чи не качає бензонасос ВАЗ 2107

Які причини несправностей?

Основною проблемою, на якій виникає несправна робота бензонасоса автомобіля ВАЗ-2107 криється в ущільнювальної прокладки. Вона створює герметичність камери, де відбувається явище розрідження і тиску. Коли ця прокладка зношується, то порушується герметичність і в камеру всмоктується не тільки бензин, а й повітря. При зворотному русі діафрагми через нещільне прилягання прокладки відбувається витікання палива. Ще однією причиною нефункціонування насоса є засмічення каналів впускного клапана. Але, дану проблему вдалося вирішити шляхом установки перед бензонасосом спеціального фільтруючого елемента, який набагато довше продовжує термін служби пристрою закачування палива. Розрив внутрішньої мембрани також становить загрозу в працездатності елемента. Якщо виникла така проблема, то мотор дуже складно запустити навіть при скоєнні підкачки палива вручну.

Бензонасос на карбюраторний ВАЗ 2107

Автомобілі ВАЗ-2107 з моменту виходу першої моделі і до 2005 року випускалися з карбюраторною системою подачі палива. Основним елементом, який виконує функцію подачі палива в карбюратор, є бензонасос. Працює він на підставі механічних дій. Але про принцип дії трохи пізніше. Ця стаття присвячена саме бензонасосу “сімки” карбюраторного типу. Більшість водіїв часом зустрічаються з такою проблемою, коли намагаються запустити двигун, а він геть не заводиться. І найчастіше проблема криється саме в бензонасосі, який, швидше за все, забився і не качає бензин з бака. Тому розглянемо основні проблеми поломок бензонасоса, його ремонт і заміну.

Як визначити несправність?

Для автомобіля ВАЗ-2107 нескладно з’ясувати непрацездатність бензонасоса. Для цього необхідно від’єднати трубку, з якої бензин надходить в карбюратор. Далі здійснюється ручна підкачка і якщо спостерігається витікання рідини, то причина несправності не в бензонасосі. Якщо ж пальне не виходить з трубки, то пристрій несправний, а точніше, проблема, швидше за все, криється у впускному клапані. Перевірити це можна наступним чином:

Ваз 2107, реле бензонасоса, заводится и глохнет

качає, бензонасос, 2107

Якщо відчувається вакуум на пальці, то пристрій працює справно і розбирати його немає сенсу.

ремонт бензонасоса

Пристрій закачування палива в карбюратор підлягає ремонту, якщо, звичайно, термін експлуатації пристрою не дуже великий. Ремонт включає в себе розбирання пристрою, очищення та заміну зношених деталей. Отже, ремонт найкраще здійснювати при витягнутому пристрої з посадкового місця, але є і прості поломки, які усуваються без зняття. Ремонт проводиться в такій послідовності:

качає, бензонасос, 2107
 • Знімається основна напівкругла кришка, яка закріплена за допомогою болта.
 • Знявши кришку, проводимо візуальний огляд. Виймається фільтр, який необхідно промити і продути для очищення.
 • Проводиться подальше розбір пристрою. Шість болтів за допомогою викрутки откручиваются і роз’єднується пристрій на дві частини.
 • Проводиться очищення впускного і випускного клапана. Можна промити в бензині або розчиннику і обдати потоком щільного повітря.
 • Щоб зняти діафрагму, необхідно провернути її на 90 градусів і акуратно витягнути.
 • Далі здійснюємо ремонт діафрагми, розкручується її і виймається все що становить.
 • Руйнуються тільки гнучкі мембрани, тому необхідна заміна саме таких.
 • Коли заміна зроблена, то важливо зібрати діафрагму в тій же послідовності, як спочатку.
 • Здійснюється складання самого пристрою в послідовності зворотної зняттю.
 • При установці фільтра необхідно дотримуватися, щоб отвір в ньому розташовувалося над клапаном.
 • Поєднуючи дві частини, встановлюється прокладка, яку можна додатково змастити герметиком.

не качает ТОПЛИВНЫЙ НАСОС что делать

Ремонт завершено, залишається тільки встановити бензонасос на посадочне місце і перевірити його працездатність.

Принцип дії

Працює він досить просто, як і звичайні водяні насоси. Щоб пристрій почало функціонувати, до нього пристосовуватися механічний вплив, здійснюване діафрагмою. Вона рухається вгору-вниз за рахунок впливу розрядження і тиску. При ході вниз створюється розрядження і паливо всмоктується в камеру. Коли ж діафрагма рухається вгору, то створює тиск і закривається всмоктувальний клапан, а відкривається нагнітальний, через який виходить паливо в карбюратор. Поворотна пружина виконує функцію зумовлює рух діафрагми.

Що являє собою пристрій

Бензонасос є циліндричний бочонок розмірами 20х15см, розташований під капотом автомобіля в районі карбюратора. Він має дві трубки, одна з них закачує бензин, а інша подає його в карбюратор. Також має важіль, який призначений для ручної підкачки палива, в разі якщо механічна система не функціонує.

Конструкція пристрою включає в себе:

 • Камера, в яку надходить паливо з бака.
 • Клапана впускання і випуску пального.
 • діафрагма.
 • Важіль привиди в дію механізму підкачки.
 • поворотна пружина.
 • кулачок.
 • Шток.
 • ущільнювальна прокладка.

Принцип дії повідає про те, що виконує кожна з деталей.

заміна пристрою

Якщо бензонасос зжив своє, то краще не мучити себе і автомобіль, а встановити нову деталь. Заміна бензонасоса на ВАЗ-2107 не представляє ніякої складності навіть для новачка. Спочатку від’єднуємо паливні шланги, потім головкою відкручуємо дві гайки кріплення бензонасоса. Після цього від’єднуємо насос від блоку двигуна. Перед установкою нового насоса очищаємо його посадочне місце від пилу і бруду. Спочатку на очищене місце необхідно одягнути ущільнювальну прокладку, товщина якої повинна складати 0,7 мм і більше.

Важливо! Далі встановлюється теплоізоляційна прокладка, яка має товщину близько 0,3 мм. Товщиною двох прокладок необхідно досягти мінімального зазору виходу штовхача, що становить не менше 0,8 мм. Тому краще використовувати нові прокладки, а не мучитися зі старими.

Якщо товщина буде менше, то це загрожує неправильним функціонуванням бензонасоса через невірне положення штовхача. Після цього встановлюється пристрій і затягується гайками, вставляються два шланга і фіксуються хомутами. Залишилося перевірити працездатність встановленого обладнання.

Знаючи не тільки, як проводиться заміна, а й принцип дії бензонасоса вашого ВАЗ-2107, можна з легкістю здійснювати будь-які ремонти не користуючись допомогою майстрів на СТО і тим самим зберігаючи свої гроші.

Чи не працює бензонасос ВАЗ 2107 інжектор причини

Якщо двигун автомобіля не запускається, то причинами таких наслідків можуть служити різні чинники. Одним з таких факторів може бути бензонасос, основним призначенням якого є перекачування бензину в двигун з бензобака. На автомобілі ВАЗ 2107 інжектор, бензонасос набагато надійніший ніж на карбюраторних автомобілях. Незважаючи на це, навіть на інжекторних автомобілях бензонасос здатний виходити з ладу.

Причина несправності та їх діагностика

Щоб з’ясувати причину несправності бензонасоса, потрібно звернути увагу на характерні ознаки. В такому випадку виконується діагностика розглянутого пристрою. Найпростіший спосіб того, як перевірити бензонасос ВАЗ 2107 інжектор. це включити запалювання і прислухатися на наявність характерного шуму. Якщо бензонасос не качає паливо, то в області бензобака не буде чути характерного дзижчання. Причинами можуть бути різноманітними:

 • Несправність запобіжника. Для цього замініть запобіжник і перевірте, чи початок функціонувати пристрій.
 • Несправне реле. При несправному реле на клеми електромотора не поступатиме напруга, а значить, і пристрій не працюватиме.
 • Пошкодження в ланцюзі харчування електромотора. Потрібно провести перевірку цілісності проводки. Можливо пошкоджена проводка до бензонасосу або відсутній контакт маси.
 • Несправність електромотора. Необхідно здійснити перевірку вироби шляхом вилучення його з бензобака.
 • Несправність помпи. Моторчик буде працювати, але в систему нічого очікувати подаватися паливо.
 • засмічення фільтра.
 • Несправність ЕБУ. Не можна також виключати несправність блоку управління.

Якщо несправний електромотор, то харчування на нього буде подаватися, але пристрій не працюватиме, при цьому ви не почуєте характерного дзижчання в області бензобака.

Оцінка стану і працездатності складових частин здійснюється шляхом перевірки наявності напруги на клемах електромотора. Для перевірки можна використовувати тестер, вольтметр або лампочку на 12В. Наявність напруги говорить про несправності самого електромотора.

Перевірка тиску в системі живлення інжекторного двигуна автомобіля ВАЗ 2107 здійснюється за допомогою манометра. На манометрі слід закріпити маслобензостойкий шланг діаметром 12 мм за допомогою хомута. Другий кінець шланга закріплюється на рампі штуцера бензонасоса. Попередньо здійснюється зняття пробки штуцери і вигвинчування золотника. Таким чином, можна оцінити видається тиск на форсунки автомобілі ВАЗ 2107. При цьому тиск на манометрі повинна дорівнювати 3 атмосферам.

Реле паливного насоса не включається.

Якщо не працює паливний насос, то в першу чергу треба перевірити потяг головного реле і реле паливного насоса. У разі якщо головне реле не клацає, то необхідно перевірити ланцюг його включення і його справність. Як це зробити описано в статті не включається головне реле,

У разі, коли головне реле включається, а реле паливного насоса немає, необхідно перевірити харчування на висновках 85 і 86. При використанні контрольної лампи, її споживаний струм не повинен перевищувати 0,25А., В іншому випадку може відбутися псування контролера. Якщо ні на одному висновку контрольна лампа не горить, то на реле не надходить харчування. Це може бути викликано перегоранням запобіжника або обривом живильного проводу.

У разі, коли лампа горить на одному висновку яскраво, а на другому в підлогу напруження і при цьому можливо спрацьовування реле, слід видалити реле з гнізда і з’єднати висновки 85 і 86 контрольної лампою. При включенні запалювання контрольна лампа повинна засмагнути і згаснути приблизно через 20. 30 секунд. Якщо лампа загоряється і є поганий контакт в з’єднанні колодки і реле паливного насоса. У разі, коли лампа не загоряється, можливий обрив в дроті з’єднує реле з контролером або несправний сам контролер.

Пора міняти бензонасос

Ремонт бензонасоса ВАЗ-2107 не здійснюється, так як виріб є нерозбірним і підлягає заміні. Перш ніж вдаватися до заміни, потрібно переконатися в тому, що дійсно несправне пристрій перекачування палива, а не інші елементи.

Важливо знати! Деякі умільці проводять ремонт виробів самостійно, здійснюючи їх акуратне розтин. Робити цього не рекомендується, оскільки дуже великі ризики загоряння палива.

Найпоширеніші причини виходу з ладу електробензонасоса:

 • Використання неякісного палива.
 • Відсутність періодичної очищення паливної сіточки.
 • Тривале підтримання в бензобаку мінімальної кількості палива. Якщо бензонасос буде часто захоплювати повітря, то це прискорить його вихід з ладу в кілька разів.

Перед тим як здійснити заміну бензонасоса, потрібно скинути тиск в паливній системі. Для цього слід відкинути клему від пристрою, після чого запустити двигун. Така процедура проводиться в разі, якщо бензонасос до заміни качає паливо, якщо ж ні, то тиск в системі буде відсутній.

Процес заміни виробу здійснюється наступним чином:

 • Щоб уникнути виникнення КЗ, потрібно відкинути від АКБ клему «мінус».
 • Вигвинтити 4 самореза, за допомогою яких зафіксована накладка бензобака. видалити накладку.
 • За допомогою ключа на «10» вигвинтити болт кріплення хомута, тим самим звільняючи бак і забезпечуючи доступ до насоса.
 • Вигвинтити штуцера трубок за допомогою ключа на «17».
 • Витягти колодку харчування.
 • Вигвинтити все 8 гайок, за допомогою яких здійснюється фіксування вироби. Буде потрібно скористатися ключем на «7».
 • Акуратно витягнути кришку разом з основним виробом і поплавком датчика рівня палива. Якщо зняти насос не виходить, то слід скористатися плоскою викруткою.
 • Витягується приймальний мішечок або сіточка грубої очистки.

При установці нового вироби важливо переконатися в тому, щоб стан гумової прокладки було належним, в іншому випадку, її слід замінити. Встановлюється деталь в отвір бака, після чого процес складання виконується в порядку зворотному зняттю. У закінченні потрібно перевірити функціонування вироби. Для цього запускається мотор, після чого перевіряється герметичність всіх з’єднань паливної системи.

На жаль, не виключена ситуація, коли при включенні вашої «сімки» не чутний звичний звук бензонасоса, причому відбувається це, як правило, в самий відповідальний і невідповідний момент. Звичайно ж, при появі такої неприємності можна перенести свої справи на потім і звернутися за допомогою до професійного автоелектрика, а можна піти своїм шляхом, проявивши силу волі і спробувавши усунути несправність власними силами.

Як це не дивно, але досить докладна схема харчування ВАЗ 2107 (мається на увазі максимально зручна для використання) є певною рідкістю навіть в інтернеті і наведений нижче варіант дозволяє, в якійсь мірі, полегшити пошук причини відмови даного важливого агрегату.

Якщо ж говорити про практичне виконання, то найбільш оптимальний варіант алгоритму пошуку несправностей електричного кола живлення бензонасоса ВАЗ 2107 виглядає наступним чином.

Перш за все, слід відшукати панель з трьома виконавчими реле, розташовану в районі бардачка і для зручності роботи демонтувати її і витягнути на себе. Далі, на середньому реле (воно власне і подає харчування на бензонасос) при включеному запалюванні на товстому рожевому дроті заміряємо наявність напруги 12В. Якщо напруга присутня, то перемикати вказаний рожевої провід з товстим проводом сірого кольору, безпосередньо йде до бензонасосу (на реле це контакти «30» і «87»).

У разі, коли робота агрегату все одно не чути, приступаємо до перевірки проводки, звертаючи особливу увагу на сполучні роз’єми в багажнику, один з яких чорного кольору і злегка витягнутої форми, а другий (білий) розташований безпосередньо на кришці бензонасоса. Характерно, що за «законом підлості» обрив найчастіше перебувати саме в другому роз’ємі, а дістатися до нього, без зняття насоса, не вдасться. До речі, якщо контакт порушений дійсно в білому роз’ємі, то щоб уникнути проблем при подальшій експлуатації можна його повністю виключити. виконавши пайку проводів безпосередньо (навантаження в цьому ланцюзі значна, і контакти тривіально підгорають).

Не забуваємо, так само, проконтролювати стан проводу «маси» і надійність його підключення (провід чорного кольору, прикручений саморізом в нижній правій частині багажника).

Тепер розглянемо варіант, коли при замиканні рожевого і сірого проводів насос включився в роботу. У такій ситуації слід перевірити наявність 12В на контактах «85» і «86» реле R2. Інакше кажучи, при включенні запалювання, на одному з контактів повинно з’явитися стійкі 12В (щодо «маси» автомобіля), а на іншому контакті дане напруга знаходиться протягом декількох секунд (при підключенні «маси» від ЕБУ). Штатний поява напруги на контактах «85» і «86» свідчить про те, що електробензонасос знаходиться в робочому стані і несправне, швидше за все, реле F2. Якщо бажаного напруги немає, то ситуація ускладнюється і пошуки доведеться продовжити. На даному етапі необхідно визначити, що саме відсутній на реле. Якщо плюс приходить, то продзвонювати тонкий провід сірого кольору з чорною смугою і якщо він не пошкоджений на всьому протязі від реле до ЕБУ. справи кепські і без досвідченого фахівця вам не обійтися. У разі ж повної відсутності напруги як на контакті «85», так і на контакті «86» послідовно перевіряються запобіжники F1, F2, F3, а також проводка, що йде до основного реле.

Крім усього іншого, займаючись проблемами харчування бензонасоса, не слід забувати і те, що сучасні охоронні системи досить часто передбачають блокування даного агрегату в якості додаткового захисту від угону і несправність може пояснюватися збоями в роботі автосигналізації.

качає, бензонасос, 2107

Якщо стартер Вашої машини крутить нормально, а машина не заводиться, насамперед треба перевірити включення паливного насоса. На вітчизняних машинах його робота чутна з салону, при включенні запалення характерне дзижчання з-під заднього сидіння або багажника. У разі, коли не працює паливний насос, треба перевірити цілісність запобіжників і включення головного реле системи управління двигуном і реле паливного насоса. На ВАЗ-2107, ВАЗ-2108, ВАЗ-2109 і їх модифікаціях, реле і запобіжники знаходяться на поличці під бардачком або під нею. На ВАЗ-2110 і подібних, слід шукати в консолі обігрівача з пасажирської сторони, відкрутивши гвинти кріплення і прибравши бічну кришку. На автомобілях ГАЗ вони знаходиться в під капотном просторі на передній стінці салону, ближче до пасажирської стороні.

Перевірка харчування реле.

У тому випадку, коли при включенні запалювання реле паливного насоса включається, а сам насос не працює, необхідно перевірити харчування на виведення 87 реле паливного насоса. Для цього висновком контрольної лампи підключеної до маси автомобіля торкаємося клеми 87 гнізда реле, при цьому лампа повинна засмагнути. Якщо лампа не горить, значить, перегорів запобіжник або є обрив в дроті.

При наявність харчування на клеми 87, слід видалити реле з гнізда, а замість нього поставити перемичку між висновками 87 і 30. У цьому випадку при справному насосі і сполучних проводах, насос повинен почати працювати і якщо це сталося, слід поміняти реле. Якщо насос не почала працювати то, не забираючи перемичку, необхідно контрольної лампою підключеної до маси автомобіля торкнутися живильного проводу на паливному насосі.

Що являє собою даний пристрій

Паливний насос на автомобілі ВАЗ 2107 інжектор представлений у вигляді електричного моторчика з помпою, який здійснює перекачування бензину з бака.

Бензонасос работает но не качает ВАЗ Ставим новый топливный насос и он не работает? Нива 2019

В конструкції насоса є електродвигун, який живиться від автомобільної мережі 12В. Конструкція електродвигуна представлена ​​з ротора, щіток і колектора, які постійно перебувають в бензині. Багато хто подумає, що така система харчування автомобіля ВАЗ-2107 інжектор є досить небезпечною, проте не все так просто.

Іскра і бензин. це небезпечне з’єднання, яке може привести не тільки до виникнення пожежі, а й вибуху. Так би і відбувалося, адже в електродвигуні бензонасоса виникає іскріння, якби не той факт, що бензин відноситься до тієї категорії рідин, які не проводять електричний струм. Крім цього, бензин не горить, якщо там нема повітря, а паливна ланцюг є виключно замкнутою. Таким чином, представлена ​​конструкція електробензонасоса на автомобілі ВАЗ 2107.

Про те, де знаходиться бензонасос ВАЗ 2107 інжектор, власники автомобіля дізнаються тільки тоді, коли виникає підозра на його несправність. На карбюраторних сімках даний пристрій розташовується в підкапотному просторі недалеко від двигуна. Багато хто може подумати, що на інжекторних сімках даний пристрій знаходиться там же, однак немає. Розташовується пристрій безпосередньо в бензобаку автомобіля, що спрощує систему перекачування палива. Якщо відкрити багажник і підняти килимок, то можна побачити його вихідні трубки. Таке розташування розглянутого пристрою спростила процес перекачування палива, але тим самим ускладнила доступ і заміну вироби при виході його з ладу.

Принцип дії пристрою досить простий. Після повороту ключа запалювання на клеми електродвигуна підключений до джерела живлення, в результаті чого насос закачує бензин в систему до створення певного тиску. Коли тиск буде створено, можна здійснювати запуск двигуна. Коли запуск ДВС стався, то бензонасос продовжує функціонувати протягом усього періоду роботи мотора, підтримуючи при цьому тиск в паливній системі. Після того, як двигун буде заглушений, то тиск в системі тримається деякий час на протязі декількох хвилин, після чого, якщо не відбулося повторного запуску двигуна, то воно знижується.

Перевірка ланцюга харчування паливного насоса.

Якщо на автомобілі встановлений погружной насос, в складі паливного модуля, необхідно зняти з’єднувальний роз’єм і торкнутися одного з товстих дротів. При торканні одного з них контрольна лампа повинна горіти. Якщо лампа не горить ні на одному з проводів, то треба усунути обрив в дроті від реле паливного насоса до роз’єму модуля або самого насоса, якщо насос виносного типу. Однією з причин обриву може бути блокування від угону встановленої штатної сигналізації.

У тому випадку, коли контрольна лампа загоряється на одному з товстих проводів роз’єму або одному з висновків виносного насоса, треба з’єднати ці висновки контрольної лампою між собою. При цьому контрольна лампа повинна горіти. Якщо лампа не горить треба усунути обрив або поганий контакт в дроті, що сполучає насос з масою автомобіля.

У разі, коли при перевірці проводів і реле включення паливного насоса несправність не визначена, несправний електродвигун паливного насоса або його з’єднання з роз’ємом модуля. Знайти причину не складно витягнувши модуль паливного насоса з бака. При поганому контакті з роз’ємом буде видно оплавлення штекерів. Якщо оплавлення не помічено, то для перевірки самого насоса можна підключити його до акумулятора. При цьому треба враховувати, що робота насосу без рідини, виводить насос з ладу. Несправний насос слід замінити.