Як поміняти задні колодки на Hyundai Solaris

Заміна задніх колодок Hyundai Solaris інструкція з фото

задні, колодка, hyundai, solaris

Замена задних колодок на Хендай Солярис.

Заміна задніх колодок Hyundai Solaris не викличе у вас особливих складнощів. Ззаду, як і спереду стоять дискові гальма. Правда сам диск на задньому гальмівному механізм не вентильований. Основна складність при заміні задніх колодок на Hyundai Solaris, це втопити поршень в циліндр супорта. Просто втиснути поршень не вийде, його необхідно при цьому ще і вкручувати за годинниковою стрілкою. Далі процес заміни задніх колодок Соляріса з фотографіями. Знімаємо машину з ручника, вивішуємо задню частину, знімаємо колесо. Ключем «на 14» відвертаємо нижній болт кріплення супорта до направляючої пальцю, утримуючи останній ключем «на 17». Також відвертаємо верхній болт кріплення супорта до направляючої пальцю. Дивимося фото нижче.

Знімаємо гальмівний супорт Hyundai Solaris.

Чи не зашкодить гальмівний шланг прикручений до супорта і тросик ручного гальма. Тепер можна знімати колодки. На наступному фото уважно подивіться на штирі, які стирчать із задньої частини колодки. При установці супорта обов’язково прослідкуйте, щоб штирі встали в спеціальні виїмки на днище гальмівного поршня.

Далі можна знімати напрямні пластинки колодок Solaris. Можна замінити їх новими або почистити старі.

Верхній і нижній направляючі пальці необхідно очистити і змастити спеціальним мастилом для гальмівних пальців (високотемпературна). Пальці різні по конструкції, що б не переплутати виробник зробив їх різний колір. Верхній направляючий палець Hyundai Solaris жовтий, а нижній сріблястий.

Перед установкою нових колодок необхідно втопити гальмівний поршень в циліндр супорта. Для цього можна скористатися потужними пасатижами з довгими і вузькими кінцями. У днище поршня є спеціальні виямкі для штирьків колодок (про які ми писали вище). Вставляємо пасатижі в ці виямкі і починаємо тиснути на поршень одночасно вкручуючи по годинникової стрілки. Іншого способу втопити поршень задніх супортів немає. Можна скористатися спеціальними знімачами, але принцип залишиться тим самим. дави і обертай.

Замена задних колодок на Hyundai Solaris

Тепер збираємо гальмівний механізм у зворотному порядку. В обов’язковому порядку кілька разів натискаємо на педаль гальма, ця дія дозволить встановити колодки на місце, адже їх підібгає гальмівний поршень. Після всіх маніпуляцій можлива зміна рівня гальмівної рідини в бачку, тому обов’язково перевірте і в разі необхідності долийте рідину.

Маркування на бічній поверхні шини

Для того щоб успішно замінити колеса, іноді необхідно зробити кілька додаткових операцій. Регулювання кутів установки коліс і балансування шин виконуються на заводі, але якщо в процесі зміни буде виявлено зсув при русі або вібрація при їзді по рівній дорозі, ці операції доведеться провести заново.

Перед тим, як зняти колесо Hyundai Solaris і переставити його, потрібно переконатися, не тільки в цілісності протектора, але і в тому, що шина має потрібну маркування. іноді при покупці уживаної машини це не відстежується, і при необхідності доводиться придбати новий комплект.

Від маркування залежить і ціна. У цифрах маркування вказується TIN. номер шини, виробник, розмір, індекс допустимого навантаження.

Замінювати шини Соляріса необхідно з урахуванням їх швидкісний категорії.

Буква H в коді 185 / 65R15 88H говорить про максимально допустимої швидкості, при якій шину можна використовувати.

Різновиди гальмівних колодок

Як можна зрозуміти з курсу шкільної фізики, якщо колодки включаються в гальмування, то під дією сили тертя вони виділяють неймовірну кількість тепла. Отже, для їх виробництва підходять тільки зносостійкі, міцні матеріали, які здатні витримувати високу температуру.

У складі матеріалу для виробництва задні гальмівні колодки Hyundai Solaris може використовуватися речовина, що складається більш ніж з 10 складових. Важливо щоб хоча б частина з них передала свої армуючі властивості в сплав. Ще одним важливим моментом є фрикційна підкладка, якій спочатку служив азбест. Завдяки йому вдавалося розсіювати теплову енергію, за рахунок самих фізичних і хімічних властивостей речовини.

На жаль він мав і свої недоліки, що позначаються на здоров’ї людей, тому він був замінений керамікою, металом і органікою. Вони набагато краще виправдовують себе на дорозі, надаючи бездоганну роботу гальмівних систем.

Існуючі на даний момент безазбестові матеріали:

 • 1) кераміка,
 • 2) напівметали (найбільш довговічні і доступні в ціні),
 • 3) металокераміка,
READ  Як поміняти салонний фільтр Hyundai solaris

Вся трійка зарекомендувала себе в числі кращих, а кераміка і зовсім використовується в гоночних автомобілях та іншої легковий техніці великих потужностей.

Всі три матеріалу володіють достоїнствами своєї хімічної природи, дуже важливою для виконання робіт. Актуальні й напівметали, так як мають великий термін зносу і за настільки малу ціну фактичного вигляду неможливо знайти.

Металокераміка належить до спільної дуету двох вихідних матеріалів, який ввібрав в себе всі позитивні риси і властивості складових. Тому варіант, на якому слід зупинити свій вибір залежить виключно від вас і ваших фінансових можливостей.

Особливості заміни задніх колодок

Перш, ніж купувати задні гальма Hyundai Solaris потрібно оцінити манеру їзди водія. Ну наприклад, якщо власник обожнює агресивне водіння то особливого сенсу витрачатися на дешеву органічну прокладку немає.

Ви лише на вітер викинете гроші і залишите при собі негативну думку про продукцію, поширюючи його серед друзів і знайомих. У свою чергу колодки діляться на конвеєрне, неоригінальні або афтермаркетальное протягом, простіше кажучи оригінал, неоригінал, позавідомча копія. Вдаватися до примарного думку, що оригінал. найкращий варіант не варто.

Найкращими расходниками є стокові, однак, що ж робити, якщо стік вже витратив себе?

Так, ніщо не вічне і рано чи пізно автовласники стикаються з подібною проблемою, але деякі на жаль губляться Задні гальмівні колодки на Solaris у офіційних дилерів м’яко сказати не найдешевші. Але зневірятися не варто, є свої альтернативні варіанти виходу з ситуації. На ринку послуг можна зіткнутися з масою комплектуючих і їх виробниками, аналогічними оригіналу.

Страх перед неоригінальними гальмівними колодками проявився через їх критично низької якості. Внаслідок того, що вони повторюють оригінал, але не володіють належною якістю. псується їх же репутація. Переживати у всякому разі не варто, а покупка оригіналу або дубліката. суто ваше рішення.

Заміна задніх колодок на Hyundai Solaris

Для заміни задніх колодок на Hyundai Solaris потрібно використовувати належний набір головок і плоску викрутку. На підготовчому етапі і в першу чергу потрібно відкачати рідину з гідравлічного бачка для зняття диска. Для початку знімають нижню напрямну, за нею верхню, а далі по інструкції:

 • знімаємо гальмівний диск і супорт.
 • Знімаємо зношену колодку і на її місце встановлюємо нову (аналогічно для решти коліс).
 • При виникненні труднощів з одяганням колодок, потрібно втиснути гальмівний диск між колодок викруткою.

Після того, як буде проведено захід по заміні гальмівних колодок, велика частина фахівців наполягає на тому, щоб мінімум перша тисяча км була проїхати дуже акуратно. Не слід розігнатися до 180 км / год, а потім різко гальмувати або входити в дрифт на повороті.

Колодки будуть поступово притиратися до дисків при акуратному використанні. Ресурс будь-яких колодок знаходиться в інтервалі 40-60 тисяч км, а заміна задніх колодок на Hyundai Solaris аналогічна переднім. З огляду на те, що вони менш піддаються навантаженні, то їх ресурс становить до 80 тисяч км.

Гальмівні колодки, як і гальмівні диски, є типовими расходниками, які неодноразово змінюються в процесі експлуатації автомобіля. Що саме вибирати. ваше право, але до сих пір немає оптимального рішення, що краще ставити. жорсткі колодки, які будуть повільно зношуватися, стираючи диск, або м’які, які будуть самі стиратися, щадяще зношуючи гальмівний диск. Матеріальні витрати в цілому однакові. що часта заміна м’яких колодок, що рідкісна, але дорога заміна гальмівних дисків.

Список сумісних гальмівних колодок для іномарок в Іжевську, був зібраний на основі досвіду володарів машин Hyundai Solaris / Accent IV.

 • – Оригінал Mobis [дилерські для Росії] (артикул 58302-1RA30);
 • – Sangsin Brake SP1239 [звичайні, дві канавки пилеотведенія замість однієї] (артикул SP1239);
 • – Sangsin Brake SP1401 [звичайні] (артикул SP1401);
 • – Sangsin Brake GP1401 [звичайні] (артикул GP1401);
 • – Sangsin Brake HP1401 (преміум] (артикул HP1401);
 • – Sangsin Brake ESD8067 [звичайні] (артикул ESD8067);
 • – Hankook Frixa FPH26R [звичайні] (артикул FPH26R);
 • – Hankook Frixa FPH17R [звичайні, ідентичні FPH26R] (артикул FPH17R);
 • – Hankook Frixa S1H26R [преміум полуспорт / кевлар] (артикул Frixa S1H26R);
 • – TRW GDB 3494 (артикул GDB3494);
 • – Textar 2533701 (артикул 2533701);
 • – Ferodo FDB 4387 (артикул FDB4387);
 • – ATE 13.0460-5786.2 (артикул 13046057862);
 • – HSB HP0046 (артикул HP0046);
 • – NiBK (JNBK Corp) PN0538 (артикул PN0538);
 • – YES-Q ESD8067 (артикул ESD8067).

Замінивши зношені гальмівні колодки новими, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому ж інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм незважаючи на те, що встановлені фірмові колодки. Гальмівні барабани (і диски) теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки не всією площиною, практично не гальмуючи.

READ  Renault Megane 2 заміна масла в АКПП

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріві не приробили колодок верхній шар їх накладок підгорає і гальма ще довго не будуть максимально ефективними.

Для заміни колодок барабанного гальмівного механізму заднього колеса виконайте наступне.

Замінюйте гальмівні колодки задніх гальмівних механізмів тільки комплектом з 4 шт. (По дві на кожну сторону).

Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до верхньої мітки, необхідно відкачати частину рідини, так як після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам будуть потрібні: викрутки з хрестоподібним і плоским лезом, пасатижі.

Увімкніть I передачу (переведіть селектор автоматичної коробки передач в положення «Р») і встановіть упори ( «башмаки») під передні колеса.

Ослабте затягування гайок кріплення заднього колеса з боку замінних колодок.

Підніміть і встановите задню частину автомобіля на опори. Остаточно відверніть гайки кріплення і зніміть колесо.

Вийміть кінець пружини важеля регулятора зазору з передньої колодки

Відчепіть викруткою від передньої колодки відігнутий кінець верхньої стягнутий пружини

Відчепіть кінці і зніміть нижню стяжную пружину.

Натисніть на пружинну пластину і поверніть стрижень опорної стійки на чверть обороту.

Зніміть передню колодку гальмівного механізму.

Зніміть розпірну планку в зборі з регулятором зазору.

Зніміть задню колодку гальмівного механізму аналогічно зняттю передньої колодки і від’єднайте від разжимного важеля наконечник троса приводу гальма стоянки.

1, 9. стрижні опорних стійок колодок; 2. передня колодка гальмівного механізму; 3, 11. пружинні пластини; 4. передня частина распорной планки; 5. верхня стяжна пружина колодок; 6. робочий гальмівний циліндр; 7. задня частина распорной планки; 8. задня колодка гальмівного механізму; 10. разжимной важіль приводу гальма гальмівного механізму; 12. нижня стяжна пружина; 13. регулятор зазору; 14. важіль регулятора зазору; 15. пружина важеля регулятора зазору

Очистіть від забруднень і огляньте деталі гальмівного механізму Деформовані або сильно ознаки корозії деталі замініть. Сильно розтягнуті, що втратили пружність і викривлені пружини замініть.

Нанесіть на місця тертя передньої і задньої гальмівних колодок про гальмівний щит тугоплавку мастило для гальмівних механізмів.

Рекомендуємо при заміні гальмівних колодок замінювати розпірні планки в зборі з регуляторами зазорів, якщо вони почали корродировать, так як при подальшій експлуатації корозія може викликати відмову регулятора зазорів.

Стисніть розсувними пассатижами поршні робочого циліндра і встановіть гальмівні колодки в порядку, зворотному зняттю.

Врахуйте, що при утопленні поршнів в циліндр підвищується рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра. При необхідності відкачати рідину.

Налаштуйте зазор між гальмівними колодками і барабаном, натиснувши 10-15 разів на педаль гальма. При кожному натисканні повинен бути чутний клац регулятора. Якщо клацання припинилися, зазор встановлений.

Встановіть на місце колесо. Перевірте легкість його обертання.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму іншого колеса.

Після установки гальмівних колодок відрегулюйте стояночную гальмівну систему (див. Регулювання приводу гальма стоянки).

Для заміни колодок дискового гальмівного механізму заднього колеса виконайте наступне.

Ослабте затягування гайок заднього колеса з боку замінних колодок.

Виверніть верхній і нижній болти кріплення направляючих пальців супорта, утримуючи пальці від провертання другим ключем.

Зніміть рухому скобу з диска, що не отсоединяя гальмівний шланг, і закріпіть скобу дротом на елементах підвіски, не допускаючи скручування або натягу шланга.

Зніміть з направляючої колодок зовнішню

і зніміть з направляючих колодок нижню і верхню утримують пластини.

При кожній заміні гальмівних колодок в обов’язковому порядку перевіряйте стан гумових захисних чохлів направляючих пальців і легкість переміщення супорта щодо направляючої гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть змазкою направляючий палець і його чохол.

Встановіть на супорт спеціальне пристосування і, обертаючи гвинт А, втопите поршень в робочий циліндр.

При відсутності пристосування можна втиснути поршень за допомогою розсувних щипців. Будьте обережні, щоб не пошкодити пильовик поршня.

Встановіть утримують пластини і гальмівні колодки в направляючі, а потім встановіть інші деталі в порядку, зворотному зняттю. Для виключення самовиворачіванія болтів кріплення направляючих пальців супорта змастіть їх різьбу перед установкою анаеробним фіксатором різьби.

Кілька разів натисніть до упору на педаль гальма, щоб вибрати зазори в гальмівному механізмі, що з’явилися після вдавлення поршнів в циліндри.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму іншого заднього колеса.

Перевірте і при необхідності відновите рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки новими, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому ж інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки поставили фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки краями, практично не гальмуючи.

READ  Як відкрити капот на LADA Granta

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріві не прироблених колодок верхній шар їх накладок підгорає і гальма довго не будуть максимально ефективними.

 • Складність виконання робіт:

Заміна передніх і задніх гальмівних колодок на Hyundai Solaris, незважаючи на те, що на обох осях встановлена ​​дискова гальмівна система, відбувається з різною періодичністю. У нового автомобіля зазвичай першими змінюються колодки, встановлені на передніх колесах. Через деякий час потрібна заміна колодок встановлених на задніх колесах. Цю просту операцію не складно виконати в гаражних умовах самостійно.

Замена задних тормозных колодок на Хендай Солярис (Hyundai Solaris) / Киа Рио (Kia Rio)

Задні супорти мають конструктивні особливості незважаючи на те, що також, як і передні, відносяться до дисковим гальмах. Для того щоб втопити гальмівний поршень в задньому супорті в початкове положення потрібне застосування спеціального інструменту. Гальмівний поршень стає в початкове положення, обертаючись навколо своєї осі. Для цього необхідно натискати на поршень, а також одночасно вкручувати його за годинниковою стрілкою.

Заміна передніх і задніх гальмівних колодок на Hyundai Solaris

Заміну задніх гальмівних колодок показуємо на лівому задньому колесі.

Накидним ключем «на 14» відвертаємо нижній болт кріплення супорта до направляючої пальцю, утримуючи направляючий палець ключем «на 17». Аналогічно відвертаємо верхній болт кріплення супорта до направляючої пальцю.

Знімаємо супорт з направляючої колодок і обережно опускаємо його, намагаючись не пошкодити гальмівний шланг і трос ручного гальма.

Викруткою зрушуємо зовнішню гальмівну колодку по напрямних пластин

Вставляємо викрутку в зазор між направляючої колодок і пластиною, і, віджавши пластину

знімаємо її з направляючої колодок. Якщо потрібно замінити захисний чохол подає пальця

виймаємо нижній направляючий палець з отвору направляючої колодок

і знімаємо захисний чохол. Аналогічно знімаємо захисний чохол верхнього направляючого пальця.

Верхній і нижній направляючі пальці відрізняються один від іншого. Для того, щоб їх можна було відрізнити пальці пофарбовані в різні кольори: верхній. жовтого кольору, нижній. сріблястого.

Перед установкою нових гальмівних колодок необхідно максимально перемістити поршень всередину ціліндра.Для цього пропонуємо два способи.

Заміну задніх гальмівних колодок показуємо на правому задньому колесі. Важіль ручного гальма повинен бути опущений до упору (автомобіль расторможен).

Хрестоподібної викруткою відвертаємо гвинт кріплення гальмівного барабана

і знімаємо барабан. Що стосується труднощі при відверненні гвинта можна скористатися ударної викруткою. Можна зняти гальмівний барабан, рівномірно повертаючи його і завдаючи ударів молотком через дерев’яний брусок по торця барабана.

Не натискайте педаль гальма після зняття гальмівного барабана, тому що поршні можуть повністю вийти з циліндра.

Очищаємо отгрязі всі деталі гальмівного механізму.

Підчепивши викруткою, від’єднуємо від колодки пружину регулювального важеля

Аналогічно знімаємо нижню стяжную пружину. Притримуючи опорну стійку передньої колодки зі зворотного боку гальмівного щита

пассатижами натискаємо на скобу і повертаємо стійку за хвостовик до його суміщення з прорізом в скобі.

Знімаємо розпірну планку. Знімаємо з гальмівного щита задню колодку так само, як передню

і від’єднуємо наконечник троса від важеля приводу гальма стоянки. Перед установкою колодок необхідно зменшити довжину распорной планки, загорнувши храповик до упору.

Встановлюємо нові колодки в зворотній послідовності. Для зручності установки скоби опорної стійки колодки стискаємо її пассатижами

Встановлюємо колодку і її опорну стійку. Встановлюємо скобу на стійку

і повертаємо стійку за хвостовик щодо прорізи в скобі на кут 90 °. Перекушуємо дріт кусачками. і видаляємо її з скоби.

При установці гальмівного барабана слід звернути увагу на збіг нарізного отвору в маточині під кріпильний гвинт барабана і відповідного отвори в барабані.

Після заміни колодок кілька разів натискаємо педаль гальма для установки поршнів в робоче положення.

Перевіряємо рівень рідини в бачку і при необхідності доводимо його до норми.

Самостійна заміна гальмівних колодок на Hyundai Solaris (Hyundai Solaris).

Доброго вам дня! Тема сьогоднішньої статті. заміна гальмівних колодок Соляріса. Традиційно для нашого сайту, стаття являє собою покрокову інструкцію з фото і відео матеріалами.

Hyundai Solaris. одна з найбільш продаваних машин в Росії, так як вона відрізняється доступною ціною при прийнятній якості. Сервіс ж, є далеко не скрізь, багато автовласників звикли самостійно обслуговувати свої автомобілі. Саме для любителів працювати руками і написана ця стаття.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS