Заміна рульових наконечників ВАЗ 2109

Заміна рульового наконечника на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Ласкаво просимо! Кермові наконечники. основа рульової тяги, вони виконані у формі шарніра який запресований в корпус, даний шарнір вставляється в отвір поворотного важеля стійки і при повороті керма, цей шарнір рухає колесо в потрібну вам сторону і тим самим автомобіль повертає.

Примітка! Для заміни наконечників, потрібно запастися: Спеціальним знімачі який йде спеціально для кульових шарнірів, а так само усіма ключами які є у вашому арсеналі і пассатижами з викруткою!

ЗАМЕНА РУЛЕВОГО НАКОНЕЧНИКА ВАЗ 2108. 2109. 21099. 2110. 2115. Приора. Калина

Де знаходиться кермовий наконечник? Як ми вже сказали він складається з корпусу і з кульового шарніра, шарнір ж у наконечника вставлений в отвір (Вказано синьою стрілкою), щоб легко знайти його, доведеться зняти колесо з автомобіля і поглянути на телескопічну стійку, трохи нижче на фотографії було зазначено червоною стрілкою. розташування наконечника рульової тяги в ходової частини автомобіля.

Примітка! Наконечники приходять в непридатність через декілька причин, перша це коли рветься пильовик, друга це від часу, вити при їзді у кульового шарніра відбувається тертя між ним самим і отвором в яке він вставляється (В стійку), ну і третя причина це недостатня кількість мастила яку толком не поклав виробник або яка просто висохла і змилася від часу!

Як замінити рульової наконечник на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099?

Примітка! Перш ніж змінювати наконечник, переконайтеся чи дійсно саме це вашого автомобіля і потрібно, для перевірки наконечника на предмет люфту виконайте наступну операцію, заженете автомобіль на оглядову яму і візьміться рукою за рульову тягу (На ній ще рульової наконечник знаходиться) і похитайте зусиллям руки рульову тягу (вниз, вгору), в той час коли хитати тягу будете, дивіться на кульовий шарнір рульового наконечника, якщо він буде хитатися (Люфт мати) то в такому випадку змініть рульової наконечник, найближчим часом на новий (Інший наконечник, точно таким же чином перевірте), якщо виявилося таке що обидва наконечника справні і працюють нормально, а люфт у керма все одно присутній, то дивіться на рульову рейку можливо вона винна в цьому люфт!

Зняття: 1. Пояснимо коротко вити в заміні рульового наконечника немає нічого складного, особливо коли під рукою є знімач, ну що ж почнемо, на початку зніміть колесо (Про те як зняти колесо, читайте в статті: «Заміна колеса на автомобілі») з автомобіля, потім візьміть мастило WD-40 або що щось на зразок неї і очистіть щіточкою гайку, яка кріпить шарнір рульової тяги до поворотного важеля і взявши пасатижі, вийміть шплінт яка не дає цієї гайки відвернутися (він зазначений червоною стрілкою), а коли він буде вийнято. повністю відкрутити гайку і зніміть її (Вказана синьою стрілкою) і за допомогою спец. знімача випрессуйте палець кульового шарніра з отвору в який він входить (див. маленьке фото) і потім послабивши гайковим ключем гайку (Вказана зеленої стрілки) за рахунок якої наконечник до рульової тяги кріпиться, виверніть після чого наконечник провернув його рукою проти годинникової стрілки (При вивертанні обов’язково підраховуйте, скільки наконечник зробить оборотів, новий на точно таку ж кількість закручуйте).

Примітка! Якщо раптом вам буде потрібно поміняти пильовик у рульового наконечника або набити в нього по більше мастила, тоді зняти буде потрібно його наступним чином, спершу металеве кільце потрібно буде зняти уздовж пальця кульового шарніра (див. Фото 1), потім піддягши викруткою, зніміть стопор який тримає пильовик на шарнірі (див. фото 2) і можете сміливо після чого знімати сам пильовик з шарніра і набивати в шарнір мастило, тільки назад підключайте пильовик так, щоб він в паз встав і щільно закріпіть його, щоб під нього не потрапила не бруд не волога!

Замена рулевого наконечника ВАЗ 2108. 2109. 21099. 2110. 2115

Установка: Наконечник на рульову тягу ставиться в зворотному порядку зняття і щоб розвал не особливо збився, загорніть його на колишнє обороти як це було сказано раніше.

Додатковий відео-ролик: Более подробно зрозуміти як проводиться заміна рульового наконечника на такому автомобілі як LADA дев’ятої моделі, ви можете в ролику, який розташований трохи нижче:

Заміна рульових наконечників своїми руками

Кермові наконечники, також як і кульові опори на ВАЗ 2109-2108, необхідно міняти з певною періодичністю. Зрозуміло, що якщо ніяких ознак зносу, стукотів з боку передньої підвіски, то краще туди не лізти. Якщо ж симптоми підвищеного зносу чутні, то необхідно поставити нові наконечники.

Для проведення цього ремонту своїми руками, нам знадобиться наступний інструмент та пристосування:

рульових, наконечник, 2109
 • знімач шарнірних з’єднань
 • ключ на 19
 • плоскогубці
 • ключ ріжковий на 27

Демонтаж і установка наконечників рульових тяг на ВАЗ 2109-2108

Насамперед необхідно підняти машину домкратом, точніше її передню частину, після чого зняти колесо, щоб отримати більш зручний доступ. Потім плоскогубцями відгинаємо і витягуємо шплінт, який фіксує гайку кріплення наконечника до поворотного кулака стійки:

Після чого можна відкручувати гайку ключем на 19, і найзручніше використовувати накидний. Для програми більш потужного важеля можна одягнути на кінець ключа трубу, якщо це знадобиться:

Потім спробуйте зірвати гайку фіксації наконечника до рульової тяги, для чого знадобиться ключ на 27:

Якщо замість гайки відкручується вся муфта, то доведеться потім знімати разом з нею, після чого в самому кінці процедури вже на місці пробувати відкручувати наконечник.

Тепер нам знадобиться спеціальний знімач для кульових опор та інших шарнірних з’єднань. Вставляємо один з його важелів під гумку наконечника, а другий кінець повинен упиратися в палець знизу. Наочно це показано на наведеному нижче

Якщо гайка на тязі зрушила з місця, можна пробувати відкручувати наконечник. Варто відзначити, що крутити його потрібно за годинниковою стрілкою:

рульових, наконечник, 2109

Тепер можна купувати нові наконечники і робити заміну. за пару. Майте на увазі, що вони відрізняються: тобто, правий і лівий наконечники різні! Установку виробляємо в зворотній послідовності.

Заміна рульових тяг на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

В автомобілі дві рульові тяги, що кріпляться до телескопічним стійок. Завдяки даним тягам колеса переміщаються. При виході з ладу вони деформуються, з’являється рульової люфт і, можливо, якесь колесо стане неправильно (не до кінця) рухатися з поворотом керма до упору.

Встановлені тяги складно показати на автомобілі, тому що їх закривають безліч деталей. Ми вирішили розмістити схему, на якій можна чітко побачити розташування тяг (вказані цифрою 11 і цифрою 6), знаходяться вони під капотом авто.

ремонт тяг

Примітка! В даному розділі ми опишемо процес заміни наконечників, а так само розповімо як поміняти пильовик.

Почати необхідно з фіксації тягу, наприклад, лещатами. Відпустіть гайку кріплення наконечника до тяги (на фото 1 стрілкою). Рукою виверніть наконечник і зніміть з тяги, але при відверненні вважайте скільки оборотів ви зробіть. Під час установки нового наконечника або назад старого, вам необхідно буде повторити кількість оборотів як при відкручування.

Для заміни порваного пильовик спершу зніміть його з кільця ущільнювача, потім зніміть пружинне кільце і в кінцевому підсумку зніміть безпосередньо пильовик. Добравшись всередину, перевірте чи не сильно він забруднений, потім приберіть з наконечника мастило і ще раз подивіться, чи потрапила бруд у внутрішню частину шарніра. Потрапила?. міняйте наконечник, немає?. закладіть прямо в пильовик на половину його об’єму консистентне мастило і встановіть новий пильовик на місце. Крайку пильовика встановлюйте на посадочне місце на корпусі шарніра і надійно закріпіть двома кільцями, знятими раніше.

Примітка! Перевірте щільність прилягання, будь-який отвір незабаром призведе наконечник в непридатність через що потрапляє всередину бруду.

Заміна рульових тяг на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099

1) Попередньо необхідно провести заходи щодо забезпечення безпеки трудового процесу: підкладіть під задні колеса протівокатние упори або ж цеглини / камені і зафіксуйте автомобіль ручником. За допомогою підійміть колесо з відповідною тягою. Якщо ви вирішили зробити заміну тяг на обох передніх колесах, тоді піднімайте відразу два колеса і зніміть з автомобіля. У разі труднощів з даним процесом загляньте до статті, в ній детально розписано: «Заміна коліс на автомобілі»)

2) Пасатижами вийміть шплінт, схожий на металеву шпильку скручену вдвічі. ви його відразу ж побачите і не помилитеся. Про всяк випадок місцезнаходження шплінта позначено на фото нижче червоною стрілкою, однак шплінт вже витягнуто. Потім відверніть гайку, позначену синьою стрілкою.

3) Тепер візьміть в руки спеціальний знімач і встановіть його як показано на малюнку. Потім обертайте регулювальну гайку (зеленої стрілки) і випрессуйте наконечник тяги (червоною стрілкою) з важеля (синьою стрілкою).

4) Відключіть тягу від рейки, детально дивіться в публікації: «Заміна рейки на ВАЗ», пункт 3. Зніміть від’єднання тягу з автомобіля.

Коли міняти тяги?

 • з’явився люфт у керма;
 • виникли різного роду стуки, що доносяться з передньої частини автомобіля (особливо помітно під час їзди по купинах).

Примітка! Дані симптоми властиві також несправної рейці і інших деталей рульового механізму, тому зі стовідсотковою впевненістю, що саме тяги прийшли в непридатність не можна. Рекомендуємо перевірити на працездатність, оглянути їх на предмет іржі. Подивіться пильовик (вказано на фото стрілкою), порваний пильовик. тяги підлягають заміні! (В принципі, допускається заміна лише одного наконечника в зборі, докладніше опишемо далі в статті).

установка

Виробляється в зворотному зняттю порядку, просто трохи забивши наконечник тяги в важіль. Потім, загортаючи гайку, добийтеся поки наконечник увійде щільно в важіль і залишиться там.В завершення вставте шплінт в отвір, щоб гайка Не відвертайтеся під час їзди по нерівних дорогах.

додатковий відеоролик

з відеоматеріалом нижче:

ознаки несправності

Виявивши первинні ознаки поломки рульових концевиков тяг, ви зможете остаточно вирішувати для себе, що зволікати більше. небезпечно для вас та оточуючих учасників дорожнього руху.

Замена рулевого наконечника ВАЗ 2108. 2109. 21099. 2110. 2115. Приора. Калина

До ознак несправності даного вузла відносять:

 • При поворотах керма помітно збільшується люфт;
 • Спостерігається постійне стукіт, що йде від передньої частини автомобіля;
 • Машина досить погано тримається на дорозі, навіть якщо вона ідеально рівна;
 • Пильовики тяг розриваються. Це веде до ще більшої швидкості зносу елемента.
рульових, наконечник, 2109

Як поміняти кермові наконечники на ВАЗ 2109

У поломки рульових наконечників немає абсолютно нічого приємного. Тому при виявленні подібної несправності необхідно зробити негайні дії для їх усунення.

Важливо зауважити, що наконечники рульових тяг у ВАЗ 2109 багато в чому схожі на конструкції інших представників модельного ряду АвтоВАЗ. Але якщо порівнювати, наприклад, з ВАЗ 2110, де наконечник навертається на тягу, то у ВАЗ 2109 навпаки. наконечник вкручується всередину тяги, тобто має внутрішню різьбу.

причини

Є три основні причини, які призводять до необхідності проведення такого заходу як заміна рульових наконечників.

Час нікого не щадить, тому в міру завершення експлуатаційного терміну, розведеного далеко не ідеальними дорожніми умовами, наконечник зношується. Він постійно обертається, а знос обертових, рухомих елементів цілком природний. Тому коли ви знаєте, що експлуатаційний період ваших старих наконечників добігає кінця, рекомендуємо пильніше за ними стежити. Відмовити вони можуть в будь-який момент

Точно як у випадку з кульовою опорою, наконечники рульових тяг у вітчизняних дев’яток укладені в захисний пильовик. Під час експлуатації цей захисний кожух нерідко рветься, що призводить часом до досить сумних наслідків. Наприклад, якщо всередину пильовика потрапить бруд, пил, сміття, це спровокує ще швидший знос деталей. А тому наконечники точно не проживуть весь покладений термін життя

Недостатньо кількість змащуючого матеріалу

До чого призводить тертя, коли відсутнє мастило? Правильно, ні до чого хорошого. Тому якщо наконечники мали невелику кількість мастила, дуже скоро вона витратиться і вже не зможе виконувати свої функції. Як результат, елементи рульової системи зношуються і потребують термінової заміни

Як не крути, але за будь-яких обставин заміна кінцевиків рульових тяг. справа часу. Щоб продовжити цей час між замінами, придбайте тільки якісні вироби.

Перевірка стану

Щоб упевнитися, що всі озвучені ознаки викликані саме наконечниками, цей факт слід перевірити.

Отже, давайте перевіримо, чи дійсно в усьому винні наконечники. Для цього:

 • Заженіть автомобіль на естакаду або встановіть на оглядовій ямі;
 • Увімкніть ручне гальмо, встановіть протівокати під колеса. Заходи безпеки ще ніхто не відміняв;
 • Заходьте під автомобіль і беріться руками за рульову тягу. Її потрібно з досить значним зусиллям посмикати вгору і вниз;
 • Якщо елемент дійсно зносився, визначити це можна неозброєним оком, оскільки люфт в шарнірі буде суттєвий;
 • Не забудьте таку ж операцію провести з другим кінцевиком рульових тяг.

Змінюючи наконечники тяг, придбайте відразу пару. Залишати в роботі один новий і один старий елемент. велика помилка, яка може привести до самих непередбачуваних наслідків.

заміна

Що ж, тепер приступаємо безпосередньо до процедури заміни. Складною роботу не назвеш, але без певного набору інструментів домогтися бажаного результату ви не зможете.

Тому на озброєнні у вас повинні бути:

 • Надійний домкрат;
 • Балонний ключ;
 • пасатижі;
 • Накидні ключі головки або ріжкові ключі (краще перший варіант);
 • Знімач для наконечників рульових тяг;
 • Всемогутнє засіб для видалення іржі WD40;
 • молоток;
 • Щітка для роботи по металу.
 • Поставте машину на естакаду або оглядову яму, встановіть під колеса протівокати, включите ручник і передачу. Безпека понад усе.
 • За допомогою балонного ключа або відповідної головки з довгим комірчиком відкрутіть колісні болти, але до кінця відкручувати їх не треба.
 • Встановіть належним чином домкрат, підійміть автомобіль, відірвавши колеса від землі. Для збільшення надійності і стійкості, під машину краще підставити щось на зразок цегли, пня або іншої подібної опори. Наявності одного домкрата мало, це дуже небезпечно.
 • Тепер можете до кінця відкрутити болти, і зняти колеса.
 • Виверніть кермо в сторону до упору, що дозволить забезпечити вам досить комфортний доступ до місця роботи.
 • За допомогою щітки по металу зачистите різьблення наконечника, після чого обов’язково обробіть ділянку за допомогою борця з іржею. WD40. Обробити слід обидві різьблення. різьблення, куди вкручується наконечник в тягу і різьблення на пальці.
 • Почекайте деякий час, поки засіб вступить в реакцію. Після цього беріть плоскогубці або пасатижі, за допомогою яких потрібно расшплинтовать з’єднання наконечника рульової тяги.
 • Накидним ключем відкрутіть кріпильні гайки пошкодженого, що вийшов з ладу наконечника. Якщо при відкручування виникають проблеми, кріплення не хоче відходити, ще раз обробіть ведешкой, зачекайте і спробуйте ще раз. Візьміть більший важіль, що спростить виконання завдання.
 • Демонтувавши гайку, необхідно витягти палець наконечника зі стійки. Тут вам знадобиться знімач для рульових наконечників. Його можна придбати або позичити у знайомих. Але у багатьох такого знімача немає. Тому умільці знайшли вихід з такої ситуації.
 • Вам для зняття потрібно молоток, фізична сила і монтування.
 • Накрутите на палець наконечника рульової тяги гайку таким чином, щоб палець при цьому не визирав.
 • Монтуванням упріться в виступ стійки і починайте підчіплювати тягу в напрямку вгору.
 • Точними прямими ударами за допомогою молотка починайте вибивати наконечник вгору. Удари наносяться по місцю з’єднання.
 • При такому кустарному способі демонтажу найголовнішим є ваша точність при нанесенні ударів. Бийте максимально точно, щоб не пошкодити інші компоненти підвіски свого ВАЗ 2109.
 • Коли палець нарешті демонтований, можна приступати до подальших етапах.
 • Викриття важіль з рульової тяги. Але перед цим обов’язково зробіть завмер відстані вкручені наконечника. Так ви зможете більш точно встановити новий елемент по кутах розвал сходження.
 • Замір відстані часто роблять на око, спираючись на сліди від старого наконечника. Нанесіть мітку або ж просто скористайтеся лінійкою, рулеткою.
 • Викриття ваш пошкоджений наконечник з тяги. Тут вже можна все зробити вручну.

В процесі заміни наконечників рульових тяг багато розслабляються після того, як демонтували старі елементи. Насправді зворотна збірка. не менш відповідальний етап ремонту, від якого багато в чому залежить загальний результат.

Зворотній збірка

Щоб зібрати вузол грамотно і правильно, коректний.

 • На новенький наконечник нанесіть мітку відстані, на яке потрібно вкрутити елемент підвіски;
 • Перевірте, чи достатньо змазки на пристрої. Найчастіше виробник додає невелику кількість, якого буде мало для нормальної, тривалої роботи вузла. Тому обов’язково додайте якісної мастила;
 • Укрутите наконечник всередину рульової тяги на встановлене відстань згідно мітках;
 • Вставте палець концевика в отвір амортизаторной стійки;
 • Закрутіть кріпильну гайку рулевіка;
 • Встановіть на місце шплінт. Якщо старий зносився, краще його замінити;
 • Одягніть колесо, затягніть болти, опустіть автомобіль на землю.

Найчастіше, з метою заощадити гроші, багато змінюють тільки один наконечник, оскільки другий ще придатний до експлуатації. Але така економія уявна. На практиці правильніше і вигідніше замінити відразу обидва елементи.

Завершивши процедуру заміни на двох колесах, затягніть болти, поки машина підвішена на домкраті, опустіть автомобіль і дотягніть кріпильні колісні болти остаточно. Будемо сподіватися, що ви купили якісні деталі і вас не скоро потурбують кермові наконечники.