Renault Logan заміна пильовика шруса

Коли потрібно здійснювати заміну?

Є ряд причин, які вказують на те, що настав час заміни ШРУСа. Зараз вони будуть приведені:

 • Візуальний огляд показав, що на захист є численні тріщини, які скоро перетворяться в дірки.
 • Коли водій повертає рульове колесо, чути тріск або досить сильний виття.
 • Під час їзди автомобіль постійно тягне в одну зі сторін.
 • Водій спостерігає під своїм транспортним засобом масляні патьоки. Можливо справа не в порваному пильовику, але і на нього потрібно обов’язково подивитися.
 • На рульовому колесі відчувається сильне биття, які виходять безпосереднього від одного з передніх коліс.

renault, logan, пильовика, шруса

Підготовка до заміни гранати

Коротенько всі дії виглядають так: треба зняти поворотний кулак в зборі з маточиною і гальмівним диском. Для цього від кулака відключають роз’єм ABS, видаляють гальмівний супорт і т.д. Ці дії можна назвати підготовчими.

Спочатку спробуйте викрутити гайку передньої маточини (ключ «на 30»). Якщо вийде, потрібно вивісити авто на домкраті. Потім, знявши колесо, відключайте датчик ABS.

Стисніть пелюстки роз’єму і від’єднайте його від кулака.

Заміна правого шруса на Renault Logan своїми руками. роз’яснюємо детально

Часом причиною поломки певного вузла в автомобілі може стати те, що він сильно забруднений. Дане твердження в більшій мірі стосується шарнірів рівних кутових швидкостей. Вони завжди захищаються за допомогою пиляків. Коли захисні елементи зношуються остаточно, значить дуже скоро доведеться міняти і шарніри, якщо, звичайно, водій вчасно не зверне на це увагу. Щоб точно розуміти, як проводиться заміна пильовика зовнішнього шруса на Renault Logan, варто уважно прочитати цю статтю.

Артикули і вартість гранати (ШРУСа)

Нерозбірні механізми приводу використовувалися і в фазі 1, і частково. в фазі 2. Їх перестали встановлювати тільки після 2010 року. Якщо діаметр вала. 30 мм, значить, ШРУС є незнімним. Ознака знімного вузла ШРУС. діаметр вала дорівнює 25 мм.

ЗАМЕНА ПЫЛЬНИКА НАРУЖНЕГО ШРУСа ПРАВОГО ПРИВОДА РЕНО ЛОГАН, САНДЕРО, ЛАРГУС НИССАН АЛЬМЕРА

Що стосується ремонтних комплектів, підходить будь-який набір з одним з артикулів:

 • TORQUE VN-5426 правий
 • ASVA RN-LOGL лівий
 • ASVA RN-LOGR правий

Не шукайте комплект TORQUE на ліву сторону. його просто немає.

Фірма Renault не випускає ремкомплекти, а випускає тільки приводи в зборі.

Відкручуємо рульової наконечник

Детальніше про заміну рульового наконечника на Renault Logan тут, а про те, який наконечник краще вибрати тут.

Треба відвернути дві гайки: одну. на шпильці наконечника, другу. на рульовій тязі. Гайку на тязі тільки послаблюють (див. Фото).

У першому випадку потрібен ключ «на 16», у другому. «на 22». А потім, користуючись знімачі, шпильку вичавлюють з отвору у важелі.

Замість знімача часто використовують молоток і дерев’яну дошку. Робити так не рекомендується. Детальніше про вибір і заміні рульових наконечників в цьому матеріалі.

Щоб виконати заміну ШРУСа на Renault Logan своїми руками, нам потрібен був один універсальний знімач.

Геть супорт

Звичайним ріжковим ключем «на 18» треба викрутити два гвинти кріплення супорта. Знімати колодки не потрібно.

Замена ШРУСа на Рено Логан до 2010 года выпуска

Гальмівний механізм можна підвісити на пружині, прикріпивши його на дроті.

Є одна хитрість: при установці механізму назад гальмівні колодки треба буде розтиснути. Для цього використовується звичайна викрутка.

Роз’єднуємо кулак і важіль підвіски

За допомогою двох торцевих ключів «на 16» треба скрутити гайку з гвинта, який стягує щічки кулака (див. Фото). Потім щічки намагаються розтиснути за допомогою шлицевой викрутки.

Спробуйте тепер натиснути на важіль підвіски зверху. палець опори повинен вийти з кулака. Якщо цього не відбувається, використовуйте молоток і дощечку. Але важливо не перестаратися!

Артикули і вартість гранати (шруса)

Нерозбірні механізми приводу використовувалися і в фазі 1, і частково. в фазі 2. Їх перестали встановлювати тільки після 2021 року. Якщо діаметр вала. 30 мм, значить, ШРУС є незнімним. Ознака знімного вузла ШРУС. діаметр вала дорівнює 25 мм.

Що стосується ремонтних комплектів, підходить будь-який набір з одним з артикулів:

 • TORQUE VN-5426 правий
 • ASVA RN-LOGL лівий
 • ASVA RN-LOGR правий

Не шукайте комплект TORQUE на ліву сторону. його просто немає.

Фірма Renault не випускає ремкомплекти, а випускає тільки приводи в зборі.

Відкручуємо рульової наконечник

Детальніше про заміну рульового наконечника на Renault Logan тут, а про те, який наконечник краще вибрати тут.

Треба відвернути дві гайки: одну. на шпильці наконечника, другу. на рульовій тязі. Гайку на тязі тільки послаблюють (див. Фото).

У першому випадку потрібен ключ «на 16», у другому. «на 22». А потім, користуючись знімачі, шпильку вичавлюють з отвору у важелі.

Замість знімача часто використовують молоток і дерев’яну дошку. Робити так не рекомендується. Детальніше про вибір і заміні рульових наконечників в цьому матеріалі.

Щоб виконати заміну ШРУСа на Renault Logan своїми руками, нам потрібен був один універсальний знімач.

Заміна зовнішнього пильовика

На автомобілях до 2021 року випуску зовнішній пильовик лівого приводу можна поміняти тільки тоді, коли знято внутрішній. Заміна пильовика нескладна. Потрібно перекусити хомути, стягнути пильовик. Далі відмити все, залежить свіжу мастило, одягнути пильовик і зафіксувати.

На автомобілях після 2021 року випуску, зовнішній пильовик можна поміняти навіть на автомобілі. ШРУС фіксується стопорним кільцем як на ВАЗ 2108-09.

Як правило, на автомобілях до 2021 року рветься зовнішній пильовик, коли привід вже досить сильно зношений. Економічно не має сенсу міняти цілий внутрішній пильовик, щоб замінити зовнішній.

діагностика

Встановіть автомобіль на яму або підйомник. Огляньте стан зовнішніх і внутрішніх пиляків приводних валів. Не повинно бути тріщин, а також відірваних фрагментів. Зверніть увагу, огляд пиляків потрібно виробляти кожне ТО, тобто раз в 15 тисяч кілометрів пробігу.

вибір запчастини

На Renault Logan першого покоління внутрішній пильовик лівого приводу йде за оригінальним артикулу 7701473830. Зверніть увагу, цей пильовик обов’язково потрібно використовувати оригінальний, так як замінники нерідко дають текти.

Зовнішній пильовик лівого приводу на Логаном до 2021 року випуску йде по артикулу 6001547699, з 2021 року. 7701209239.

Зверніть увагу, з оригінальними пильовиками потрібну кількість мастила йде в комплекті.

Зовнішні чинники

Захисні пильовики у всіх автомобілів зроблені з гуми і нічим особливо не прикриті, тому на них постійно впливає зовнішнє середовище.

Згодом гума «старіє», на ній з’являються тріщини, і вона вже не здатна захищати елементи ШРУСа від попадання пилу і бруду, які для цього шарніра дуже згубні.

Визначити пошкодження пиляків у Renault Logan можна або візуально, або ж сам шарнір повідомить про попадання в нього бруду шляхом видавання характерного тріску при повороті коліс.

Почувши цей тріск, краще не затягувати із заміною пиляків, щоб не довелося міняти привід повністю.

Оскільки пильовик зовнішнього Шруса Renault Logan розташовується біля маточини, то і можливість появи у нього тріщин вище, ніж внутрішнього.

Тому важливо знати, як зробити його заміну, щоб дана несправність не стала причиною додаткових проблем з автомобілем.

Особливістю шарнірів у Logan що випускаються до 2010 року полягає в тому, що зовнішній ШРУС є нерозбірним і не знімним, як наприклад, у автомобілів ВАЗ.

Тому ігнорування пошкодження пильовика і призводить до повної заміни приводу, а не тільки одного шарніра.

Заміна пошкодженого елемента

Оскільки зовнішній ШРУС у Renault Logan нерозбірними, то заміна його пильовика проводиться з боку внутрішнього шарніра. Щоб дістатися до нього, знадобитися знімати тріпоід з вала, для чого треба скористатися знімачем для зняття стопорного кільця.

Як правило спеціального знімача для демонтажу тріпоіда під рукою ні, тому в даному випадку можна скористатися підручним інструментом, наприклад, зубилом.

Щоб кільця тріпоіда НЕ розлетілися, оберніть останній ганчіркою або скотчем.

Кут зміни позицій зубила після двох, трьох ударів. 120 градусів.

Потім знімається внутрішній пильовик, попередньо слабший хомут його кріплення.

Далі доведеться зняти пластмасовий пильовик.

Якщо у вас немає знімача для підшипника, то доведеться знову братися за зубило.

Сила удару середня. Бити треба по колу в верхню кромку підшипника.

Пошкоджений зовнішній пильовик можна, звичайно, просто розрізати, знявши його хомути, але без розбирання внутрішнього ШРУСа одягнути новий елемент не вийде.

Після видалення пошкодженого елемента зовнішній ШРУС ретельно промивається в бензині і обтирається дрантям.

Новий пильовик протягнути по валу, можливо, буде важкувато, тому допускається невелике нанесення мастила ШРУС-4 на вал, щоб полегшити одягання.

Перед натягуванням нового пильовика на шарнір, в нього закладається мастило для ШРУСа. Після одягання його потрібно закріпити за допомогою хомутів, які йдуть в комплекті.

Провівши заміну зовнішнього елемента, бажано замінити відразу ж і внутрішній, а також і сальник з пилеотражающей втулкою.

Це вбереже від можливої ​​швидкої розбирання приводу через пошкоджений внутрішнього пильовика або пропускання масла сальником.

Як замінити пильовик зовнішнього Шруса на Renault Logan

Пошкодження пильовика на Renault Logan. одна з найпоширеніших проблем, яка трапляється з усіма передньоприводними автомобілями.

На щастя трапляється вона не часто, але стежити за станом пиляків зовнішнього і внутрішнього шруса у Renault Logan, необхідно хоча б раз на два-три тижні при постійній їзді на автомобілі.

розбирання приводу

Машина заганяється в гараж. Бажано щоб він був обладнаний оглядовою ямою, але можна обійтися і без неї.

Для початку, поки авто не піднесено і стоїть на все колесах, потрібно відкрутити гайку кріплення приводу до маточини колеса.

Якщо відразу цього не зробити, в подальшому відкрутити її буде складно.

Далі попускають болти кріплення колеса, автомобіль видомкрачівается, під нього укладаються опори, і знімається колесо.

Потім проводяться роботи під автомобілем.

Знімається захист картера, оскільки вона буде заважати.

З коробки передач потрібно злити масло, для чого під неї ставитися ємність і викручується зливна пробка. Ємність після зливу масла потрібно буде прибрати.

Далі знову потрібно перебратися до маточини колеса, оскільки її потрібно буде зняти з приводу.

Для цього спочатку відкручується і знімається від маточини рульова тяга. Зняти її іноді досить складно, тому краще скористатися спеціальним знімачем.

Після зняття рульової тяги потрібно від’єднати кульову опору нижнього важеля, попередньо відкрутивши болти і гайки її кріплення.

Від’єднавши опору, у маточини з’явиться можливість зміщуватися убік, що і потрібно зробити, щоб зняти її з шліцов приводу.

Після від’єднання зовнішнього боку приводу, знову доведеться забиратися під автомобіль. На цей раз вже для від’єднання внутрішньої сторони.

Для цього потрібно відкрутити три болта фіксації внутрішнього пильовика від корпусу коробки передач.

Після чого можна витягнути привід разом з внутрішньої обоймою ШРУСа, виконаного у вигляді тріпоіда.

необхідний інструмент

Процес заміни пильовика зовнішнього ШРУСа на Renault Logan не особливо складний, але трудомісткий через деяких особливостей конструкції приводу.

І все ж зробити його можна і в гаражних умовах, досить мати необхідний інструмент.

 • Набір ключів, і головок з воротка;
 • Знімачі;
 • Комплект пиляків і сальників приводу;
 • Мастило ШРУС-4 або подібна;
 • домкрат;
 • Ємність для збору масла;

На сервісних центрах для виконання цієї операції є спеціальне пристосування, що дозволяє надіти зовнішній пильовик без зняття приводу, що значно скорочує трудомісткість робіт. Тому, якщо не хочете мучитися, можете звернутися туди.

Але ми розглянемо послідовність заміни даного елемента без використання такого пристосування, хоча для цього буде потрібно повний демонтаж приводу з автомобіля.

Послідовність дій буде описана тільки для заміни пильовика з одного боку. лівої. З правого боку його заміна проводиться аналогічно.

збірка

Все відбувається в зворотній послідовності.

Після установки пиляків, на вал встановлюється тріпоід, який буде потрібно насаджувати за допомогою молотка і дерев’яної проставки.

Потім привід встановлюється на місце, внутрішній пильовик закріплюється фіксує пластиною з трьома болтами.

Потім на шліци вала одягається маточина, до неї приєднуються і закріплюються нижня опора і рульова тяга.

Встановлюється на місце колесо, а після вже затягується гайка кріплення маточини до валу.

Фінішними операціями буде установка на місце захисту картера і заливка масла в КПП. На цьому заміна зовнішнього пильовика Шруса на Renault Logan з лівого боку завершена. Хочеться скасувати, що вартість таких робіт на автосервісі досить велика.

Тому багато фахівців рекомендують при виході з ладу зовнішнього пильовика ШРУСа Renault Logan міняти відразу весь привід.

Важливо почитати: Заміна пильовика Шруса на популярних моделях автомобілів.

Це ще пов’язано і з тим, що встановлені повторно всі елементи ШРУСа використовуваного на цій машині служать набагато менше, ніж аналоги, встановлені на заводі.

СПОСІБ НОМЕР 2

Почніть з зливу масла з трансмісії. Підставте відро і відкрутіть зливну пробку. Далі, потрібно зняти маточину з колеса. Перш за все, відкрутіть від маточини рульову тягу. Для цього відкрутіть гайку на 16 і викрутити болт. Рульовий наконечник можна Випрессовиваемие, а можна вибити. Так як вибивати його набагато простіше і швидше, скористайтеся цим способом.

Якщо ви вирішите скористатися знімачем, так виглядає саморобний:

Після того як ви зняли рульову тягу. зніміть кульову опору. Відбуватиметься це так само, як і в першому способі: зніміть гальмівний супорт, відкрутивши два болти на 18. Потім відкрутіть болт кріплення кульової (М16). Відкрутивши гайку, вибийте або викрутити болт. Молотком акуратно вибийте кульову.

Коли ви зняли кульову, змістите маточину убік і зніміть її зі шліців. Відкрутіть внутрішній пильовик «Renault-Logan» від корпусу коробки передач. Тримається він на трьох болтах на 16. Тепер ви можете вийняти привід ШРУСа цілком.

Заміна зовнішнього пильовика «Renault-Logan» відбуватиметься з боку внутрішнього шарніра. Щоб здійснити заміну, потрібно буде зняти тріпоід з вала. Це можна зробити знімачем стопорного кільця. Швидше за все, у вас такого знімача немає, тому скористайтеся зубилом або чимось схожим.

Процес зняття буде виглядати приблизно так:

Важливо! Перш ніж зняти маточину з вала, позначте її положення, щоб провести зворотний збірку правильно.

Після зняття тріпоіда, звільніть хомути фіксації внутрішнього пильовика і зніміть його. Щоб замінити зовнішній пильовик «Renault-Logan» цього недостатньо. Далі, вам доведеться знімати підшипник. Знімача немає, тому знову беріть зубило і знімайте підшипник. Бити треба в верхню кромку підшипника, не надто сильно, щоб не пошкодити його.

Тепер можна зняти зовнішній пильовик «Renault-Logan», розрізавши алюмінієві хомути. Ретельно видаліть старе мастило, а також промийте зовнішні елементи ШРУСа гасом або бензином.

Закладіть нову мастило ШРУС-4 і можете надягати новий зовнішній пильовик. Добре зафіксуйте його хомутами. Можете також замінити і внутрішні пильовики, якщо ви закупили їх заздалегідь.

Отже, ви поміняли зовнішні пильовики «Renault-Logan» другим способом.

Розташування та функції пильовика зовнішнього ШРУСа

Лівий пильовик зовнішнього Шруса Renault Logan

Шарніри рівних кутових швидкостей (Шруси) знаходяться позаду колеса, поряд з маточиною. Вони бувають як зовнішніми, так і внутрішніми. Функція зовнішнього ШРУСа зводиться до того, щоб забезпечити кутові переміщення валів підвіски. Внутрішній ШРУС забезпечує не тільки кутові, але і осьові переміщення валів підвіски, наприклад, коли передні колеса повертають. Зовнішні ШРУСи захищені пильовиками з щільного гофрованого гуми. Побачити їх можна, заглянувши під машину (наприклад, з оглядової ями). При пошкодженні пильовика в ШРУС потрапляє бруд, яка починає працювати як абразивний матеріал (хоча справний ШРУС може служити дуже довго, майже стільки ж, скільки сам автомобіль).

На малюнку позначені: 1. хомути кріплення чохла, 2. трёхшіповая маточина, 3. ролик, 4. зубчастий диск датчика ABS (при наявності ABS), 5. корпус шарніра, 6. пружина, 7. регулювальна проставка, 8. штовхач, 9. вал приводу, 10. чохол шарніра (зовнішній пильовик)

Як Поміняти Пильник шруса На Renault Logan

Популярний легковий автомобіль Renault Logan виробляється тільки в передньопривідному виконанні, рух від коробки передач до коліс передається через приводні вали.

ШРУС Renault Logan дозволяє передавати крутний момент під великими кутами з мінімальними втратами потужності. Згодом в несправних приводах з’являється хрускіт і клацання, і якщо не звертати уваги на появу дефектів, в результаті може відбутися заклинювання шарнірів, і машина не зможе пересуватися.

Встановлюємо привід назад на автомобіль в порядку зворотному зняттю

Спочатку одягаємо на шліци в коробці передач внутрішній шарнір, потім вставляємо в маточину переднього колеса шліцьовій наконечник переднього шарніра. Приєднуємо кульову. Встановлюємо ступичні гайку і злегка затягуємо її. Встановлюємо колесо і опускаємо автомобіль з домкрата. Затягуємо болти колеса. Затягуємо гайку маточини.

Знімаємо пильовик зовнішнього шарніра

Зрізаємо бокорезами (або зрізаємо болгаркою) хомути пильовика і зрушуємо його вниз по валу.

Знімаємо пильовик правого зовнішнього шарніра з приводу колеса

Заміна пильовиків шруса на Renault Logan

ШРУС Renault Logan (або «граната»). спеціальний пристрій, елемент ходової системи, що передає момент обертання від мотора на колеса під великим кутом і за умови мінімального зниження потужності.

У разі несправності шарнірів виникають сторонні звуки у вигляді клацань або хрускоту, ігнорування яких може призвести до клину пристрою і нездатності автомобіля переміщатися. Пильник. елемент, який закриває внутрішній механізм «гранати» від попадання пилу і бруду, а його пошкодження прискорює поломку пристрою.

Коли і яким чином проводиться заміна зовнішнього пильовика ШРУСа Renault Logan? Що врахувати при виконанні подібних робіт? Ці та інші питання будуть розглянуті нижче.