Заміна ременя ГРМ ВАЗ Kalina клапанів

Заміна ГРМ LADA Kalina 8 клапанів власними силами. авторемонт, заміна своїми силами

Заміна ГРМ LADA Kalina 8 клапанів нескладна операція, принаймні тут все набагато іншому ніж з версією двигуна з 16-ю клапанами. На Lada Kalina з 8-клапанним мотором міняти ремінь за даними заводу виробника потрібно раз в 75 тисяч кілометрів. Обрив ременя призводить до загинання клапанів. А гнуті клапана, це дорогий ремонт всього двигуна, тому ігнорувати процедуру не варто. Перевірку ременя необхідно проводити раз в 15 тисяч кілометрів. Якщо ви виявите дефекти або масло на ремені, то його необхідно міняти негайно. Детальна схема приводу ГРМ LADA Kalina далі.

 • 1. зубчастий шків колінчастого вала
 • 2. зубчастий шків насоса охолоджуючої рідини
 • 3. натяжна ролик
 • 4. задня кришка об’єктива
 • 5. зубчастий шків розподільного валу
 • 6. зубчастий ремінь ГРМ
 • А. прилив на задній захисній кришці
 • В. мітка на шківі розподільного валу
 • З. мітка на кришці масляного насоса
 • D. мітка на шківі колінчастого вала.
ременя, kalina, клапан

Для заміни ременя приводу газорозподільного механізму нам слід демонтувати ремінь приводу генератора або ремінь приводу допоміжних агрегатів для Kalina з кондиціонером. Шестигранником «на 5» відвертаємо чотири гвинти кріплення передньої верхньої кришки приводу ГРМ і знімаємо пластиковий кожух.

Щоб уникнути пошкодження датчика положення колінчастого вала необхідно зняти і його. При вимкненому запаленні віджимаємо фіксатор колодки джгута проводів і від’єднуємо колодку від роз’єму датчика. Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення датчика.

Виймаємо датчик з отвору припливу кришки масляного насоса і відкладаємо його на місце, де немає сталевих тирси, таких, що незабаром порушити роботу датчика.

Перед демонтажем ременя необхідно перевірити фази газорозподілу двигуна. встановити поршень 1-го циліндра в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення. Головкою «на 17» провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу генератора до моменту суміщення мітки 1 на зубчастому шківі розподільного вала з припливом 2 на задній кришці приводу ГРМ.

Щоб переконатися в правильному положенні колінчастого вала, виймаємо гумову заглушку оглядового вікна у верхній частині картера зчеплення. Ризику 2 на маховику повинна розташовуватися напроти прорізу 1 шкали яку видно в вікні кришки картера зчеплення.

Перед відверненням болта кріплення шківа приводу генератора просимо помічника зафіксувати колінчастий вал від провертання, вставивши через вікно в картері зчеплення викрутку між зубами маховика.

Головкою «на 17» відвертаємо болт кріплення шківа приводу генератора знімаємо шків і шайбу.

Шестигранником «на 5» відвертаємо три гвинти кріплення передньої нижньої кришки приводу ГРМ. знімаємо кришку.

Накидним ключем «на 15» послаблюємо затяжку болта кріплення натяжної ролика.

При цьому натяжна ролик повернеться і натяг ременя ослабне. Знімаємо ремінь приводу ГРМ з шківів колінчастого і розподільного валів. Виймаємо ремінь з моторного відсіку.

Увага! Після зняття ременя приводу ГРМ не можна провертати колінчастий і розподільний вали, щоб уникнути утикання поршнів в клапани. Розміри зубчастого ременя приводу ГРМ Lada Kalina з двигуном 8 клапанів. ширина 17 мм, число зубів 113.

Для зняття натяжної ролика ременя ГРМ відвертаємо болт його кріплення і знімаємо натяжна ролик разом з болтом.

Обертаємо пластмасову обойму ролика, утримуючи його за ексцентрик. Ролик повинен обертатися безшумно, рівномірно і без заїдань. В іншому випадку ролик необхідно замінити.

Заодно можна перевірити справність насоса охолоджуючої рідини, покрутивши і похитавши його за шків. Встановлюємо натяжна ролик на місце, остаточно не затягуючи болт його кріплення. Для різних модифікацій двигуна в голівці блоку циліндрів виконані два різьбових отвори під болт кріплення натяжної ролика. Болт кріплення ролика вкручувати в верхній отвір головки блоку циліндрів. На фото нижче отвір позначено червоною стрілкою.

Встановлюємо ремінь приводу ГРМ в зворотній послідовності. Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток колінчастого і розподільного валів. Надягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого вала, потім натягуючи обидві гілки ременя, надягаємо задню гілку на шків насоса охолоджуючої рідини і заводимо її за натяжна ролик, а передню. одягаємо на шків розподільного валу.

ременя, kalina, клапан

При необхідності доворачивать шків розподільного вала в сторону найменшого ходу до збігу зубів ременя з западинами шківа. Для натягу ременя необхідно повернути натяжна ролик проти годинникової стрілки. Для цього вставляємо в пази зовнішнього диска ролика стрижні (діаметр 4 мм, відстань між стержнями 18 мм) спеціального ключа (для наочності показано на знятому ролику).

Також для регулювання натягу ременя ГРМ LADA Kalina можна використовувати щипці для зняття стопорних кілець. Натягуємо ремінь, повертаючи натяжна ролик ременя проти годинникової стрілки до моменту збігу вирізу зовнішнього диска ролика з прямокутним виступом його внутрішньої втулки, і затягуємо болт кріплення ролика моментом 34-41 Нм.

Надмірне натяг ременя знижує термін його служби, а також термін служби підшипників насоса охолоджуючої рідини і натяжного ролика. Недостатнє натяг ременя теж призводить до його передчасного виходу з ладу і може викликати порушення фаз газорозподілу. Провертає колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо натяг ременя і збіг настановних міток колінчастого і розподільного валів. При знятому шківі приводу генератора правильне положення колінчастого вала зручно контролювати за суміщенням мітки 1 на зубчастому шківі колінчастого вала з ребром 2 кришки масляного насоса. Фото для наочності далі.

Якщо в не впевнені в своїх силах, то можете довірити роботу по заміні ременя на LADA Kalina автосервісу. Для двигуна з 8-клапанним механізмом ГРМ це виходить дешевше, ніж для версії з 16 клапанним мотором.

Процедура підготовки до заміни ременя стандартна. Автомобіль ставиться на домкрат і знімається праве переднє колесо.

Двигуну потрібно дати трохи охолонути, якщо температура буде вище 60 градусів. можна обпектися.

Потім знімаються захист двигуна, а також захист маховика, для отримання доступу до шківа коленвала, який також потрібно зняти. Відкрутивши захист двигуна, можна приступати до основної частини.

Побачити як поміняти ремінь ГРМ на Kalina дозволить ця інструкція, представлена ​​у відеоформаті.

Періодичність заміни газорозподільного ременя?

Виробник рекомендує при заміні ременя ГРМ орієнтуватися на пробіг і міняти виріб на LADA Kalina через кожні 75 тис. Км пробігу. Термін заміни може наступити раніше, це залежить від стану пасової передачі.

Слід регулярно проводити її візуальний огляд, не рідше одного разу на місяць або через 15 тис. Км пробігу. Перевірка проводиться на охолодженому двигуні. Для цього викручуються болти кріплення і демонтується передня захисна кришка газорозподільного механізму. Далі вивішується переднє колесо праворуч і при включеній п’ятій передачі провертається коленвал. В цей час оглядаємо ремінь. Він підлягає заміні, якщо будуть виявлені наступні ознаки:

 • тріщини і складки на поверхні;
 • розшарування матеріалу;
 • наявність зносу;
 • обшарпані краю;
 • підріз або відсутність зубів;
 • плями робочих рідин;
 • ремінь ослаблений і його неможливо натягнути.

Негайна заміна дозволить уникнути раптовий обрив ременя. На 8-клапанному двигуні старих версій LADA Kalina при обриві ременя нічого серйозного не відбувається, на відміну від нових 8-циліндрових і 16-циліндровим мотором, в яких при обриві поршні стикаються з клапанами, що призводить до загинання клапанів і пошкодження поршнів.

При обриві на восьмициліндровому агрегаті після обриву змінюється ремінь і можна продовжувати експлуатувати автомобіль. У випадку з 16 циліндрами обрив загрожує дорогим ремонтом з заміною ГБЦ.

Основні несправності

Основних несправностей у ременя ГРМ може бути тільки три:

 • порушення цілісності конструкції;
 • недо- або перенатяженіе;
 • обрив.

У першому випадку ремінь може просто расслоиться, про що свідчитимуть бовтаються армирующие нитки. Крім цього, часто зустрічається зрізання зубів ременя. Ці проблеми є результатом механічних пошкоджень, неправильного регулювання:

 • зірки распредвала;
 • шківа колінчастого вала;
 • зубчастого ролика;
 • помпи;
 • натяжної ролика.

Натяжна ролик призначений для натягу ременя шляхом обертання навколо власної ексцентричної осі. У разі неправильної його регулювання, ремінь може бути натягнутий занадто сильно, що рано чи пізно приведе його в непридатність. Така ж проблема виникне, якщо ремінь буде ослаблений.

Найбільш неприємним сюрпризом, особливо в дорозі, є обрив ременя ГРМ. В цьому випадку двигун моментально затихне, і завести його можна буде, лише встановивши новий ремінь.

Навіщо потрібна заміна

Бажано хоча б один раз на місяць візуально оглядати ремінь, знявши захисну кришку. При виявленні найменших механічних пошкоджень або деформації, він підлягає негайній заміні.

Деформований або пошкоджений ремінь може стати причиною виходу з ладу водяного насоса (помпи), загнутих клапанів і натяжної ролика. Також трапляється, що відшарування його частини (нитки) намотуються на вал генератора, блокуючи його роботу.

На превелику радість власників будь-яких восьмиклапанним LADA Kalina (крім нових восьмиклапанним двигунів), повідомляємо, що при обриві ременя ГРМ в їх двигунах клапана не гне, і головку блоку циліндрів не б’є. Іншими словами, найстрашніше, що може трапитися при його обриві. затихне двигун. Все, що потрібно для того, щоб поїхати далі. замінити ремінь і правильно його відрегулювати.

Вартість робіт по заміні

З роликом. до 1000 рублів.

Купуючи ремінь ГРМ, краще віддати перевагу фірмовому ВАЗівської виробу. Якщо такої можливості немає, можна придбати аналог виробництва якогось відомого бренду. Нижче представлені зразки, де вказані каталожні номери оригінального ременя і гідних імпортних аналогів.

ВИРОБНИК Номер ЗАПЧАСТИНИ
РЕМІНЬ ГРМ ВАЗ 2110 (8 КЛАПАНІВ)
АВТОВАЗ 2112-1006040
Bosch 1987949559
CONTI CT996
CONTITECH CT 996
GOODYEAR G1535
GATES 5539
FLENNOR 4428
LUZAR LTB0112
LYNX 136CL254
PILENGA CTP0996
OPTIBELT ZRK1538
НАТЯЖНИЙ РОЛИК
АВТОВАЗ 21120-100612000

заміна ременя

 • ріжковий ключ або головка з тріскачкою на 10;
 • ріжковий ключ на 17;
 • ключ на 13;
 • Велика шліцьова викрутка;
 • спеціальний ключ для обертання натяжної ролика;
 • домкрат;
 • балонний ключ.

Якщо ремінь не обірваний, починаємо з того, що виставляємо настройки газорозподільного механізму по мітках.

1.Автомобіль встановлюємо на рівній поверхні, включаємо передачу, і домкрачувати праве переднє колесо.

2.Поднімаем капот, ключем або головкою на 10 відвертаємо 3 болта кріплення кожуха ременя ГРМ.

3.Ключом на 13 відкручуємо гайку натяжителя ременя генератора. знімаємо ремінь.

4.Візуально шукаємо мітку на зірці распредвала. Вона має вигляд прямокутного виступу на внутрішній стороні краю шестерні.

5.Виключаем передачу і, прокручуючи руками переднє праве колесо, добиваємося, щоб ця мітка збіглася з верхнім виступом пластини кріплення кожуха.

6.Отверткой піддягаємо гумову заглушку на картері КПП (за 4-м циліндром), і відкриваємо її. Під нею знаходиться маховик. На його зубчатки також є мітка, яка повинна збігатися з трикутної форми виступом, розташованим зліва.

Якщо газорозподільні фази виставлені правильно, то в цьому положенні і мітка на зірці ГРМ, і мітка на маховику будуть збігатися з покажчиками. Якщо ж мітки не збігаються, потрібно відпустити натяжна ролик, зняти ремінь зі зірки ГРМ і, прокручуючи шків коленвала, домогтися їх збігу. Таку ж процедуру проводимо і в разі, якщо ремінь був обірваний.

8.Фіксіруем положення маховика, зупинивши його через отвір для заглушки викруткою. Відкручуємо натяжна ролик, якщо він ще не був розслаблений.

10.Чтоби зняти старий ремінь і поставити новий, потрібно демонтувати шків приводу генератора. Переконавшись, що маховик надійно заблокований, ключем на 17 відкручуємо болт кріплення цього шківа. Знімаємо його. Прибираємо в сторону ремінь генератора.

11.Снімаем старий ремінь зі шківа коленвала і викидаємо його.

12.Новий ремінь встановлюємо в зворотному порядку, контролюючи положення міток.

13.Натягіваем його, обертаючи натяжна ролик спеціальним ключем вправо-вліво. Ідеально натягнутим вважається ремінь ГРМ, якщо його площина можна провернути горизонтально максимум на 90 градусів (1,5-2 кгс) посередині між зіркою ГРМ і шківом коленвала.

14.Зажімаем натяжна ролик в такому положенні.

15.Убіраем викрутку від маховика, закриваємо кришку. Кожух ременя поки не ставимо.

Заміна ременя ГРМ на Kalina

Ремінь ГРМ LADA Kalina є кільцевої зубчастий ремінь, виготовлений з гуми, армованої капроновими нитками. Його роль полягає в передачі крутного моменту від шківа коленвала до зірки розподільного вала зі зниженням кількості оборотів вдвічі.

Саме від стану ременя ГРМ і його налаштувань залежить злагодженість роботи газорозподільного механізму двигуна.

Запустіть двигун і, не закриваючи капот, послухайте його роботу. Якщо все зроблено правильно, в роботі мотора не повинно бути ніяких сторонніх шумів. При сильному натягу ременя можливий гул від натяжної ролика. В цьому випадку його необхідно попустити, відкрутивши викруткою кріплення, і провернув в ту чи іншу сторону. По завершенню робіт, не забудьте встановити на місце кожух ременя.

Підготовчі роботи

Перш ніж приступити до розбирання ГРМ і зняття ременя, слід встановити автомобіль на рівну поверхню, включити передачу і підняти переднє колесо на домкрат. Далі підніміть капот, злийте антифриз.

Колесо також рекомендується зняти. Це полегшує доступ до приводного колеса колінчастого вала і спрощує процедуру розбирання механізму.

Міняємо ремінь ГРМ на Kalina

Якщо ви бажаєте придбати перший досвід заміни ременя ГРМ, Kalina. не найкращий для цього автомобіль. Краще довірити ремонтні роботи фахівця. Пора б і змиритися: пройшли ті часи, коли вітчизняна автотехніка могла все стерпіти.

На початку процедури розбирання необхідно виставити мітки щодо розташування газорозподільного механізму і клонували, щоб потім зібрати механізм згідно їх положенню.

Другий нюанс. натяг ременя ГРМ. Зараз виконати натяг простіше. ролики оснащені відповідними індикаторами, тому немає ризику «недотянуть» або «перетягнути». Так постійно траплялося зі старими авто, коли зусилля натягу визначалося «на око» і недосвідчений механік міг запросто призвести механізм в непридатність.

При розбиранні також слід зняти датчик положення коленвала. адже він може бути пошкоджений і виведений з ладу.

Як замінити ремінь ГРМ на LADA Kalina?

Заміна ременя ГРМ Kalina 8 клапанів, як і на інших двигунах, повинна проводитися регулярно. І не тільки у відповідності з регламентом. при перших же ознаках деформації або розтягування елемент слід замінити. В іншому випадку може виникнути складна поломка двигуна, усунення якої “влетить в копієчку”.

Заміна ременя ГРМ на Kalina: покроковий алгоритм

 • Проведіть демонтаж ременя генератора.
 • Зніміть кожух двигуна, вивернувши попередньо кріпильні болтові з’єднання. Потім зніміть поддомкраченное колесо. ви отримаєте доступ до щитка (захист двигуна) і зможете відкрити шків на коленвале.
 • Далі необхідно виставити мітки. Спочатку слід визначити верхню мертву точку. тобто положення ГРМ по відношенню до коленвалу. Це дозволить уникнути відхилень при складанні агрегату і наступних проблем.
 • Відпустіть натяжні ролики, трохи послабивши гайку. Але не викручуйте її повністю.
 • Зніміть ремінь ГРМ. спочатку зніміть шестерінки распредвала, потім ролика і тільки після цього шківа водної помпи.
 • Для повного зняття ременя демонтуйте генераторний шків.
 • Встановіть примусову фіксацію зчеплення, щоб блокувати колінчастий вал. Далі необхідно послабити кріпильний елемент приводного колеса клонували і зняти його.
 • Зніміть ремінь ГРМ.
 • Замініть натяжна ролик на новий (якщо при прокручуванні він заїдає, створює шуми і скрипи) і встановіть новий ремінь на посадочне місце. Проведіть збірку механізму в зворотній послідовності. Не забудьте правильно натягнути ремінь перед тим, як кришка ГРМ буде встановлена ​​на місце.

8 і 16 клапанів. яка різниця?

Якщо двигун на 16 клапанів, то заміна ременя ГРМ на Kalina проводиться аналогічним способом, що і в разі, коли ДВС на 8 клапанів. Єдина складність. потрібно демонтувати, потім встановити назад передню опору двигуна.

Для цього слід зняти болти TORX E14, які фіксують опору до кронштейнів. Щоб полегшити завдання, якщо болти туго откручиваются, необхідно варіювати положення двигуна за допомогою домкрата.

Чому ремінь ГРМ на Kalina виходить з ладу

Основна причина виходу з ладу пасової передачі ГРМ. природний знос в ході експлуатації. Ремінь зношується, розтягується або руйнується ( «спилюють» зуби, з’являються тріщини і деформації), що призводить до зниження його робочих характеристик і подальшого обриву.

Міняти ремінь ГРМ, згідно з регламентом, слід при пробігу в 50-70 тис. Км, а на практиці і частіше. Паралельно слід перевіряти і гальмівні колодки. Якщо вони пристойно зношені, їх теж потрібно замінити.

Ще одна причина несправності пасової передачі. неправильне натяг. Сильне або слабке, воно провокує обрив. А це, в свою чергу, призводить до виникнення дефектів клапанів в процесі роботи двигуна (їх гніт). У гіршому випадку вся рухова система авто може вийти з ладу. Тому установка ременя повинна проводитися з дотриманням норм натягу.

На ВАЗ заміна ременя ГРМ LADA Kalina на 16 клапанів проводиться при руйнуванні самого натяжної ролика або зубчастого ролика, так як їх дефект призводить до некоректної роботи пасової передачі (наприклад, ремінь ГРМ на високих оборотах прокручується, пропускаючи такти).

На LADA Kalina 2 заміна ременя виконується інакше?

 • Знімається кришка двигуна.
 • Проводиться демонтаж переднього правого колеса і бризковика мотора.
 • Провертається коленвал для виставлення міток.
 • Знімається шків коленвала (необхідно відкрутити болт), відпускається натяг ременя.
 • Ремінь знімається, на його місце встановлюється новий.

Які інструменти знадобляться?

Перш ніж приступати до ремонту, потрібно підготувати інструмент. Всупереч поширеному міфу, що знадобляться молоток і цвяхи на 120, для ремонту LADA Kalina знадобиться стандартний набір пристосувань. До них відносять:

 • ключі на 17;
 • ключ для зняття колеса;
 • набір торцевих головок (обов’язково має бути присутня головка або ключ на 10);
 • викрутка шлицевая;
 • натяжна ключ для натягу ролика.

Заміна ременя ГРМ на LADA Kalina 2: 8 і 16 клапанів

2013 рік став роком народження LADA Kalina 2, яка була практично повністю модернізована проти своєї попередниці. Автомобіль став популярним не тільки в регіонах РФ, а й в країнах далекого і ближнього зарубіжжя. Машина належить до малого класу, але має цілком хорошу місткість.

LADA Kalina 2 або ВАЗ 2192 оснащують лінійкою силових агрегатів з робочим об’ємом 1600 см 3. Вони розрізняються не тільки показниками потужності, але і кількістю клапанів в головці циліндрів. Їх може бути 8 (двигун 11186) або 16 (двигуни 21126 і 21127), привід в механізмі ГРМ здійснюється зубчастим ременем.

Що з клапанами

Як і на 8 клапанному двигуні пошкодження ременя 16 клапанних моторів призводить до сумних наслідків, гнуться клапана. Мотористи наводять факти, коли крім клапанів ушкоджувалися поршня, гнулися шатуни, лопалися втулки клапанів. Це призводить до того, що двигунам були потрібні дорогі капітальні ремонти. Не треба економити на витратних матеріалах приводу клапанного механізму, інакше власника чекають великі неприємності, пов’язані з ремонтними роботами силового агрегату.

Заміна ременя ГРМ на 16-ти клапанної LADA Kalina своїми силами

У листопаді 2004 року із заводських воріт виїхала перша модель LADA Kalina. Шлях до народження вона з різних причин подолала дуже довгий. Перші відомості про початок конструкторських робіт над моделлю з’явилися в 1993 році. Машина належить до другої групи малого класу, має місткий салон, приємний зовнішній вигляд.

Все що встановлюються силові агрегати цієї моделі мають зубчастий ремінь в клапанному механізмі. Розглянемо в цій статті як проводиться заміна ременя ГРМ LADA Kalina 16 клапанів.

Причини обривів ременя ГРМ

Через що таке може статися? Все просто, зазвичай перша причина це те, що помпа заклинює. Ще обрив може статися від сильного старіння ременя, тобто його поганої якості і зношеністю згодом. Також як і може заклинити ролики, розподільні вали і колінвал і так далі.

На поршні сліди від удару клапанами

На автомобілі LADA Granta і LADA Kalina перевірку стану ременя приводу газорозподільного механізму (ГРМ) 16-клапанного двигуна проводимо згідно з регламентом технічного обслуговування на холодному двигуні (15-35 ° C). через кожні 15 тис. Км пробігу. Робота по заміні ременя ГРМ в межах пробігу, що визначається регламентом, не передбачена, але якщо при огляді будуть виявлені дефекти, то виконати операцію можна скориставшись нашою покроковою інструкцією.

Перевірку стану і регулювання натягу ременя приводу ГРМ проводимо на холодному двигуні (15-35 ° С). Для огляду ременя слід демонтувати верхню кришку приводу. При цьому для зручності краще зняти бачок омивача скла.

Що відбувається в процесі

Для початку варто пояснити для тих, хто не дуже обізнаний в тонкощах предмета. Ремінь газорозподільного механізму, або інакше ремінь ГРМ, являє собою замкнуте кільце з гуми. На стороні зсередини цього кільця нанесені насічки. Вони там перебувають дл того, щоб синхронізувати розподільного і колінчастого валів мотора. Використовується зазвичай у випадках застосування пасової передачі.

У момент обриву цього ременя «розподілвали» як би «завмирають» в положенні тієї секунди, коли власне і стався обрив. А ось що стосується клонували, то він обертається далі через властиву інерції і поршні сильно б’ють по клапанів. Але тільки за відкритими в цей час клапанів. Тому клапани і згинаються. При цьому результат не залежить від включеної передачі і кількості набраних двигуном оборотів на поточний момент.