Як поставити ремінь ГРМ на Kalina

види несправностей

На практиці розрізняють три види несправностей пасової передачі ГРМ:

 • втрата цілісності;
 • обрив;
 • некоректна ступінь натягу.

Перший варіант небезпечний розшаруванням ременя. Про це явище свідчитимуть звисають нитки. Також досить часто спостерігаються зрізані зуби. Такі пошкодження викликані некоректною регулюванням деяких компонентів механізму, в числі яких присутні:

 • шестерні на розподільних валах;
 • шків коленвалу;
 • ролик для натяжки;
 • насос контуру охолодження;

Натяжка ременя здійснюється за допомогою спеціального ролика, що має ексцентриковий вал. Обертаючи ролик, можна підсилити або послабити рівень натягу. Тут головне не допускати надмірне натяг, що згубно вплине на стан і ресурс ременя. Також не можна залишати ослаблену ремінну передачу, що загрожує перескоком зубів на шестернях валів. В обох випадках ГРМ в LADA Kalina перестане нормально функціонувати.

поставити, kalina

Порив ременя відбувається, якщо власник LADA Kalina не приймає своєчасних заходів по заміні цього важливого витратного компонента. Коли така ситуація виникає, то подальша робота мотора 8 клапанів неможлива. Автомобіль слід транспортувати евакуатором до місця ремонту. І необхідна буде заміна ременя ГРМ.

заміна

 • ключами на «10», «13» і «17»;
 • великої викруткою з шліцьовим профілем;
 • ключем для установки ролика і регулювання натяжки;
 • домкратом;
 • балонним ключем.

Перед демонтажними діями потрібно виставити ГРМ в спеціальне положення (ВМТ). Для цього на шківах валів, корпусі картера трансмісії і мотора присутні мітки. Отже, заміна ременя ГРМ покроково.

 • LADA Kalina розташовується на рівному майданчику.
 • Вивішуємо домкратом правий передній бік, а до задніх коліс приставляє упори.
 • Відкривши капот і озброївшись ключем 10-го розміру, відкручуємо болти (3 шт.), Що утримують захисний кожух механізму.
 • Гайка натяжної ролика в LADA Kalina відкручується за допомогою ключа на «13». Ремінь ГРМ ослаблений.
 • Тепер демонтуємо ремінну передачу генератора. Для цього користуємося ключем 13-й розмірності для ослаблення натягача.
 • На шестірні розподільного вала відшукуємо мітку. Вона представлена ​​у вигляді прямокутного напливу на тильній поверхні краю самої шестерні.
 • Обертаючи вал відповідним ключем, поєднуємо вказану мітку з верхнім виступом, присутнім на пластині фіксації кожуха механізму.
 • Переміщаємося до картера коробки. На ньому є спеціальне вікно, закрите гумовою заглушкою. Піддягаємо її довгою викруткою і витягаємо.
 • Бачимо маховик LADA Kalina. Він володіє міткою, яку потрібно поєднати з трикутним виступом, розташованим зліва на картері.
 • Якщо попередньо (при натягнутому ремені) фази виставлені правильно, то дві зазначені пари міток повинні збігатися. Коли такого не спостерігається, коригуємо положення шляхом обертання валів за шківи (можна крутити колесо, включивши заздалегідь 5-ю передачу).
 • Далі стопор маховик за допомогою викрутки, просунувши її у вікно картера і впершись в зуби.
 • Тепер знімаємо шків генераторної установки.
 • Старий ремінь ГРМ LADA Kalina скидаємо з приводних шестерень і ролика.
 • При установці нової пасової передачі контролюємо відсутність зміщення міток. Всі маніпуляції виконуються по зворотному алгоритму.
 • Натяжка проводиться шляхом обертання однойменного ролика. Застосовуємо спеціальний ключ.

Правильно натягнутий ремінь дозволить зусиллями пальців повернути на 90 градусів холосту гілку (посередині). Це буде відповідати додається навантаженні в 2 кгс.

 • Тепер кріплення ролика можна затягнути до необхідного моментом.
 • Витягуємо викрутку з вікна картера, повертаємо заглушку.
 • Після складання перевіряємо збіг міток (обертаємо механізм на 2 повних обороту і дивимося).
 • встановлюємо кожух.
 • Не забуваємо повернути на місце колесо.

Під час установки важливо не забути про мітки.

Підведемо підсумки

Заводимо мотор LADA Kalina і радіємо відсутності сторонніх шумів. Це свідчить про те, що коректно виконана заміна ременя ГРМ. Якщо ремінь перетягнуть, то про таке явище підкаже гул ролика «попускає» рівень натяжки шляхом відкручування фіксуючого кріплення і обертання ролика в потрібну сторону. Пам’ятаємо про кожусі, який підлягає поверненню на штатне місце. Встановлюючи новий ремінь, не забувайте про мітки. Тепер в шлях!

Тому, хто хоч щось розуміє в автомобілях, пояснювати, як важливо натягнути ремінь ГРМ правильно, не потрібно. Удари по кожусі при слабкій натяжки ременя ГРМ. це найлегше. Далі ремінь може перескочити через зуби, а це тягне за собою порушення фаз газорозподілу.

Значне перескакування ременя ГРМ через зуби іноді може спричинити за собою практично ті ж плачевні наслідки для двигуна, що і повний обрив. Ось чому правильної натяжки ременя ГРМ при його заміні потрібно приділяти найпильнішу увагу.

Для чого міняти?

Виробник встановив періодичний регламентний термін заміни ременя, що виражається у величині пробігу. Так власнику слід схилятися до зазначеної процедури через кожні 50 тис. Км. Можна раніше, якщо стан зазначеного розхідники вимагає такої дії.

Важливо! З урахуванням якісних аспектів деталей в механізмі газорозподілу, до числа яких належить і ремінь, заміну рекомендується скоротити до періодичності в 30 тис. Км.

Ремінна передача в LADA Kalina потребує регулярного огляді. До візуальному контролю слід вдаватися не рідше ніж один раз протягом місяця. Для цього буде потрібно демонтувати протекційної кришку. Якщо на поверхні ременя з’являються зазначені раніше ознаки зносу, то такий елемент системи слід негайно замінити, що дозволить уникнути раптового пориву.

Надмірно зношений ремінь ГРМ стає причиною, що викликає несправність водяного насоса системи охолодження. Обрив на деяких модифікаціях двигуна призводить до загину клапанів про днища поршнів. У деяких випадках відшарування нитки корду ременя можуть намотатися на вал генераторної установки, викликавши збої в її роботі.

Зауважимо, що на старих модифікаціях моторів 8 клапанів при обриві ременя загину клапанів не спостерігається. Удару не відбувається завдяки спеціальним технологічним заглибинах на днищах поршнів. Нові агрегати 8 клапанів і модифікації з 16-клапанними головками такої корисної захисної опцією похвалитися не можуть.

У першому випадку при пориві пасової передачі глухне мотор 8 клапанів. Встановивши новий виріб, можна продовжувати експлуатацію. Другий варіант передбачає ремонт двигуна LADA Kalina.

Вартість заходу по заміні

Ціна на ремінь ГРМ в торговій мережі варіює в межах 400-600 руб. за штуку. Коли натяжна ролик потребує заміни, то до вказаної суми сміливо додаємо близько 500-600 руб.

При покупці рекомендуємо розглядати оригінальний варіант ременя, вироблений «ВАЗ». Якщо дана можливість відсутня, то можна придивитися до аналогового виробу, пропонованого одним з відомих брендів.

Далі представляємо зразки ременів з каталожними кодами. Тут присутні оригінальний виріб і його гідні імпортні замінники.

Як підтягнути ремінь ГРМ на Kalina

ПЕРЕВІРКА СТАНУ І ЗАМІНА РЕМЕНЯ приводу газорозподільного механізму LADA Kalina

Перевірку стану і регулювання натягу ременя приводу газорозподільного механізму (ГРМ) проводимо на холодному двигуні (15-35 ° С).

Схема приводу ГРМ: 1. губчастий шків колінчастого вала; 2. губчастий шків насоса охолоджуючої рідини; 3. натяжна ролик; 4. задня кришка; 5. зубчастий шків розподільного калу; 6. зубчастий ремінь; А. інсталяційний виступ на задній захисній кришці; У мітка на шківі розподільного вала; З мітка па кришці масляного насоса; D мітка на шківі колінчастого вала.

Встановлюємо кришку маслозаливной горловини на місце.

При нормальному натягу ременя його передня гілка повинна закручуватися на 90 ° великим і вказівним пальцями руки із зусиллям 15-20 Н (1,5-2,0 кгс).

Надмірне натяг ременя знижує термін його служби, а також підшипників насоса охолоджуючої рідини і натяжного ролика. Недостатнє натяг ременя теж призводить до його передчасного виходу з ладу і може викликати порушення фаз газорозподілу. Для натягу ременя.

ключем «на 17» послаблюємо затяжку гайки кріплення натяжної ролика і спеціальним ключем повертаємо ролик проти годинникової стрілки.

Для ослаблення ременя повертаємо ролик за годинниковою стрілкою.

11ри відсутності спеціального ключа можна вставити в отвори натяжної ролика два штифта (гвинта) діаметром 4 мм. Вставивши стрижень викрутки між штифтами, повертаємо ролик.

Відрегулювавши натяг ременя, затягуємо гайку кріплення натяжного ролика. Провернувши колінчастий вал за годинниковою стрілкою на 1-2 обороту ще раз перевіряємо натяг ременя і при необхідності повторюємо регулювання.

Заміну ременя приводу ГРМ проводимо через кожні 75 ТОВ км пробігу або в разі виявлення на ньому слідів зносу і підрізів зубів, тріщин, розшарування гуми та тканинної основи. Також необхідно замінити ремінь при попаданні на нього масла, попередньо усунувши причину замасливания.

Знімаємо ремінь приводу генератора (див. «Перевірка стану і заміна ременя приводу генератора», с. 29). Провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу генератора.

до суміщення мітки на зубчастому шківі розподільного вала, що містить інсталяційний вусиком на задній кришці приводу ГРМ.

Для зняття натяжної ролика відвертаємо гайку його кріплення.

і знімаємо ролик з шпильки (під роликом встановлена ​​дистанційна шайба).

Ролик повинен обертатися безшумно, рівномірно і без заїдань,

В іншому випадку замінюємо ролик новим.

Встановлюємо ремінь приводу ГРМ в зворотній послідовності. Надягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого вала. Потім, натягуючи обидві гілки ременя, надягаємо задню гілку на шків насоса охолоджуючої рідини і заводимо її за натяжна ролик, а передню. одягаємо на шків розподільного валу. При необхідності доворачивать шків розподільного вала в сторону найменшого ходу до збігу зубів ременя з западинами шківа. Злегка натягуємо ремінь, повертаючи натяжна ролик проти годинникової стрілки. Загортаємо на місце болт кріплення шківа приводу генератора і провертає за болт колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. При установці і перевірці натягу ременя забороняється провертати колінчастий вал за болт кріплення шківа розподільного валу. Перевіряємо збіг настановних міток колінчастого і розподільного валів.

При знятому шківі приводу генератора положення колінчастого вала зручно контролювати.

за суміщенням міток на зубчастому шківі колінчастого вала і кришці масляного насоса.

Якщо мітки не збігаються, повторюємо операцію по установці ременя. Регулюємо натяг ременя.

Ремінь ГРМ, застосовуваний в моделі LADA Kalina, являє собою гумовотехнічні виріб кільцевого виду, де присутні спеціальні зуби в строго певній кількості. Гумова основа армована за допомогою капронових ниток.

Призначенням ременя є забезпечення передачі крутного моменту від шестерні колінчастого вала до валу розподільного якщо мотор 8 клапанів (або двом, якщо конструкція головки 16-клапанна).

Стан зазначеного витратного компонента надає прямий вплив на працездатність всього механізму газорозподілу. І в основному потрібна заміна ременя ГРМ.

Як натягнути ремінь на «Kalina»

Розглянемо правильну натяжку ременя приводу газорозподільного механізму на прикладі двигуна Лади «Калини».

Отже, перед тим як натягнути ремінь ГРМ, ми глушимо двигун після роботи на холостому ходу на нейтральній передачі. Але колінчастий вал в такому випадку зупиняється не як завгодно, а лише в тих положеннях, в яких сили, що діють на нього, врівноважені.

Наше завдання. перед тим як натягнути ремінь ГРМ, забезпечити рівномірне обертання коленвала з мінімальним опором.

Викручуємо свічки запалювання: стиснення в циліндрах на натяжку ременя ГРМ усунуто.

Позбавляємося від впливу на натяжку ременя ГРМ сили пружин: вивішуємо одне з провідних коліс автомобіля, включаємо вищу передачу і обертаємо колесо руками. Положення, в якому опір обертанню майже відсутня, означає, що сили пружин наведені в рівновагу. саме те, що нам і потрібно.

3.Тепер вимикаємо передачу, і можна приступати безпосередньо до натяжки ременя ГРМ.

Величину натяжки ременя ГРМ я регулюю не на «око» а за допомогою елементарного динамометра і простого ключа, виготовленого своїми руками (див. Малюнок).

На відстані 100 мм на плечі ключа зроблено поглиблення, за яке чіпляємо гачок динамометра. Правильною натяжки ременя ГРМ відповідає зусилля 2кгс.

Досягнувши цього зусилля, притискаємо вигнуту частину ключа до торця болта шківа розподільного валу і тримаємо в цьому положенні. Затягуємо гайку натяжної ролика.

Всі. У нас вийшло натягнути ремінь ГРМ ідеально.

Заміна ременя ГРМ LADA Kalina 8 клапанів докладна інструкція

Інструкція по зняттю і установці ременя ГРМ на Ладі Kalina

Насамперед необхідно зняти ремінь генератора. а потім відкрутити три болта кріплення бічної кришки двигуна, під якою знаходиться весь механізм ГРМ:

І зняти її, щоб вона нам більше не заважала:

Далі необхідно виконати таку процедуру, як: Виставлення ГРМ і клонували по мітках. Після чого можна приступати далі. Послаблюємо гайку кріплення натяжного ролика, і повернути ролик таким чином, щоб ремінь ГРМ ослаб:

Коли ремінь ослаблений, то його можна знімати зі зірки распредвала, ролика і шестерні приводу водяного насоса (помпи):

Але в даний момент зняти його до кінця не вийде, так як знизу його блокує шків приводу генератора, який необхідно відкрутити. Для більшої зручності можна зняти переднє праве колесо, попередньо піднявши автомобіль домкратом. Таким чином доступ до гайки кріплення шківа стануть більш доступними.

Тепер хочу звернути вашу увагу на той факт, що на фото нижче буде показаний восьмерочний варіант, а на Kalina він зовсім інший. Але суть зняття залишається такою ж: необхідно утримувати колінчастий вал від провертання і в цей момент відкручувати болт. Блокувати колінвал можна товстої плоскою викруткою, вставивши її кінець у вікно картера зчеплення (де ви дивилися мітку на маховику).

Відвертаємо болт до кінця рукою, як показано на фото нижче:

І знімаємо шків з колінчастого вала Калини:

А ось тепер можна знімати повністю ремінь ГРМ, так як більше його нічого не утримує:

Натяжна ролик ременя також краще міняти заодно. Досить відкрутити гайку його кріплення і зняти його з шпильки, як це показано на фотографії нижче:

Зверніть увагу, що під роликом знаходиться товста шайба, наочно вона показана нижче:

При установці спочатку вставте її в натяжна ролик, і тільки після цього можна встановлювати ролик на своє місце:

Прошу особливо не звертати увагу на представлений на фото ролик, так як його походження мені взагалі не відомо. Зазвичай ставлять іншого типу з двома отворами для натягу під спеціальний ключ. А цей дуже дивний, і судячи з усього взагалі не з цієї машини, так як поставити з ним ремінь. це кошмар! Так, йдемо далі!

Тепер можна встановлювати новий ремінь ГРМ: Для цього спочатку одягаємо його на шестерню колінчастого вала внизу, потім відразу на зірку распредвала, щоб натягнути велику гілку:

У цей момент простежте уважно за тим, щоб шестерня клонували не прокрутить без зірки распредвала, інакше мітки ГРМ зіб’ються і доведеться виставляти їх заново. Хоч це і не складно, але зайва втрата часу ні до чого. Потім можна одягати ремінь з іншого краю на шестірню помпи і на натяжна ролик. Подивіться уважно, щоб всі зуби щільно сідали по шестерням, і затягніть ролик до необхідного рівня, вставивши в отвори спеціальний ключ.

Добре натягнутий ремінь при роботі двигуна не повинен гуляти хвилями, як це часто буває. Тобто, на високих і низьких оборотах велика гілка не повинна відхилятися від прямої косильною волосіні. Але в той же час не можна його перетягувати. Зазвичай, при надмірній натяжки з’являється характерний звук: гул від ролика. В такому випадку необхідно злегка послабити ремінь.

Схема приводу ГРМ LADA Kalina

 • 1. зубчастий шків колінчастого вала
 • 2. зубчастий шків насоса охолоджуючої рідини
 • 3. натяжна ролик
 • 4. задня кришка об’єктива
 • 5. зубчастий шків розподільного валу
 • 6. зубчастий ремінь ГРМ
 • А. прилив на задній захисній кришці
 • В. мітка на шківі розподільного валу
 • З. мітка на кришці масляного насоса
 • D. мітка на шківі колінчастого вала.

Для заміни ременя приводу газорозподільного механізму нам слід демонтувати ремінь приводу генератора або ремінь приводу допоміжних агрегатів для Kalina з кондиціонером. Шестигранником «на 5» відвертаємо чотири гвинти кріплення передньої верхньої кришки приводу ГРМ і знімаємо пластиковий кожух.

Щоб уникнути пошкодження датчика положення колінчастого вала необхідно зняти і його. При вимкненому запаленні віджимаємо фіксатор колодки джгута проводів і від’єднуємо колодку від роз’єму датчика. Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення датчика.

Виймаємо датчик з отвору припливу кришки масляного насоса і відкладаємо його на місце, де немає сталевих тирси, таких, що незабаром порушити роботу датчика.

Перед демонтажем ременя необхідно перевірити фази газорозподілу двигуна. встановити поршень 1-го циліндра в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення. Головкою «на 17» провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу генератора до моменту суміщення мітки 1 на зубчастому шківі розподільного вала з припливом 2 на задній кришці приводу ГРМ.

Щоб переконатися в правильному положенні колінчастого вала, виймаємо гумову заглушку оглядового вікна у верхній частині картера зчеплення. Ризику 2 на маховику повинна розташовуватися напроти прорізу 1 шкали яку видно в вікні кришки картера зчеплення.

Перед відверненням болта кріплення шківа приводу генератора просимо помічника зафіксувати колінчастий вал від провертання, вставивши через вікно в картері зчеплення викрутку між зубами маховика.

Головкою «на 17» відвертаємо болт кріплення шківа приводу генератора знімаємо шків і шайбу.

Шестигранником «на 5» відвертаємо три гвинти кріплення передньої нижньої кришки приводу ГРМ. знімаємо кришку.

Накидним ключем «на 15» послаблюємо затяжку болта кріплення натяжної ролика.

При цьому натяжна ролик повернеться і натяг ременя ослабне. Знімаємо ремінь приводу ГРМ з шківів колінчастого і розподільного валів. Виймаємо ремінь з моторного відсіку.

Увага! Після зняття ременя приводу ГРМ не можна провертати колінчастий і розподільний вали, щоб уникнути утикання поршнів в клапани. Розміри зубчастого ременя приводу ГРМ Lada Kalina з двигуном 8 клапанів. ширина 17 мм, число зубів 113.

Для зняття натяжної ролика ременя ГРМ відвертаємо болт його кріплення і знімаємо натяжна ролик разом з болтом.

Обертаємо пластмасову обойму ролика, утримуючи його за ексцентрик. Ролик повинен обертатися безшумно, рівномірно і без заїдань. В іншому випадку ролик необхідно замінити.

Заодно можна перевірити справність насоса охолоджуючої рідини, покрутивши і похитавши його за шків. Встановлюємо натяжна ролик на місце, остаточно не затягуючи болт його кріплення. Для різних модифікацій двигуна в голівці блоку циліндрів виконані два різьбових отвори під болт кріплення натяжної ролика. Болт кріплення ролика вкручувати в верхній отвір головки блоку циліндрів. На фото нижче отвір позначено червоною стрілкою.

Встановлюємо ремінь приводу ГРМ в зворотній послідовності. Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток колінчастого і розподільного валів. Надягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого вала, потім натягуючи обидві гілки ременя, надягаємо задню гілку на шків насоса охолоджуючої рідини і заводимо її за натяжна ролик, а передню. одягаємо на шків розподільного валу.

При необхідності доворачивать шків розподільного вала в сторону найменшого ходу до збігу зубів ременя з западинами шківа. Для натягу ременя необхідно повернути натяжна ролик проти годинникової стрілки. Для цього вставляємо в пази зовнішнього диска ролика стрижні (діаметр 4 мм, відстань між стержнями 18 мм) спеціального ключа (для наочності показано на знятому ролику).

Також для регулювання натягу ременя ГРМ LADA Kalina можна використовувати щипці для зняття стопорних кілець. Натягуємо ремінь, повертаючи натяжна ролик ременя проти годинникової стрілки до моменту збігу вирізу зовнішнього диска ролика з прямокутним виступом його внутрішньої втулки, і затягуємо болт кріплення ролика моментом 34-41 Нм.

Надмірне натяг ременя знижує термін його служби, а також термін служби підшипників насоса охолоджуючої рідини і натяжного ролика. Недостатнє натяг ременя теж призводить до його передчасного виходу з ладу і може викликати порушення фаз газорозподілу. Провертає колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо натяг ременя і збіг настановних міток колінчастого і розподільного валів. При знятому шківі приводу генератора правильне положення колінчастого вала зручно контролювати за суміщенням мітки 1 на зубчастому шківі колінчастого вала з ребром 2 кришки масляного насоса. Фото для наочності далі.

Якщо в не впевнені в своїх силах, то можете довірити роботу по заміні ременя на LADA Kalina автосервісу. Для двигуна з 8-клапанним механізмом ГРМ це виходить дешевше, ніж для версії з 16 клапанним мотором.

Заміна ременя ГРМ і ролика на 8-клапанному моторі. LADA Kalina Блог

Заміна ременя ГРМ і ролика на 8-клапанному моторі

Як і обіцяв, починаю писати теми з ремонту та обслуговування двигуна. Це стосується поки тільки 1,6 8-клапанного мотора, так як 16-клапанні дістати важко, та й коштують вони чималих грошей. Загалом, всі роботи показані на прикладі восьмерочного мотора, який за своєю конструкцією мало чим відрізняється від Калини.

Отже, для того, щоб замінити ремінь приводу ГРМ на Kalina 8-кл, нам знадобиться наступний інструмент:

 • Головка на 10 з тріскачкою або звичайний ключ
 • Ключ ріжковий або накидний на 17
 • Викрутка плоска з широким лезом
 • Спеціальний ключ для натяжки ролика ГРМ

Зняття і заміна ременя газорозподільного механізму (ГРМ) на LADA Kalina

Потім знімаємо ремінь ГРМ з верхньої частини мотора

Знімаємо зверху ремінь ГРМ

Наступним дією потрібно вивернути болт, який кріпить шків генератора, але для цього потрібно зафіксувати колінчастий вал від прокручування. Щоб це зробити вставте викрутку або монтировку в отвір за заглушкою на картері зчеплення (зверху МКПП)

Знімаємо заглушку і фіксуємо колінвал

Відвертаємо болт, який кріпить шків коленвала і знімаємо шків приводу генератора

Відкручуємо болт шківа приводу генератора Знімаємо болт шківа приводу генератора

При установці шківа приводу генератора простежте, щоб отвір на шківі потрапило в виступ

Встановлюємо шків приводу генератора

Далі відвертаємо повністю натяжна ролик і знімаємо його

Знімаємо натяжна ролик

ЕТАП 2

Виходимо з ями і знімаємо верхню пластикову захист двигуна. Вона кріпиться на чотирьох кліпсах до двигуна, треба просто акуратно зірвати її по черзі з кожної кліпси. Далі знімаємо захисний кожух ременя ГРМ Лади Калини. Для цього треба ключем (на 10) відкрутити три кріпильні гвинти. Один з них знаходиться спереду кожуха, а два інших збоку. Відкрутивши болти, знімаємо кожух, і перед нами відкрився весь привід газорозподільного механізму (див. Фото).

Ось зараз настав відповідальний момент! Треба встановити весь привід ременя ГРМ Kalina строго по мітках. Для цього треба взяти торцеву головку (на 19), бажано з подовжувачем і загорнути назад болт, який ми відкрутили при знятті шківа приводу генератора.

Провертає за цей болт колінвал за годинниковою стрілкою до збігу міток на шестернях коленвала і распредвала. Розташування цих міток були вказані на ілюстраціях вище.

Провертати краще за колінвал, а з розподільчим цього робити небажано. Так робити потрібно тому, що механізм ГРМ Kalina приводиться в рух саме коленвалом, а не розподілвалом.

Далі треба ключем (на 17) послабити болт кріплення натяжної ролика і послабити натяг ременя ГРМ. Знімаємо ремінь і натяжний ролик, щоб перевірити стан. Зазвичай при заміні ременя ГРМ Kalina змінюють і ролик, оскільки найчастіше підшипник на ньому має хоч і невеликий, але люфт. А це неприпустимо. Перевіряємо стан помпи. Треба не знімаючи посмикати її за шків, і якщо є люфт, то краще її відразу замінити.

Помпа, може бути, і попрацює якийсь час, але потім все одно вийде з ладу, а щоб замінити її, треба знову розкривати весь привід і міняти. А буває і так, що вона заклинює і через це рветься ремінь. Доводиться потім знову розкривати всю цю систему і повторювати всю роботу заново. Доцільно при цьому перевірити стан сальників коленвала і распредвала. Для цього треба зняти відповідні шестерні і задню кришку газорозподільного механізму.

Перевіривши стан сальників, при необхідності їх поміняємо, що позбавить вас в подальшому від зайвої роботи.

Як поставити ремінь ГРМ на Kalina

Ремінь ГРМ LADA Kalina є кільцевої зубчастий ремінь, виготовлений з гуми, армованої капроновими нитками. Його роль полягає в передачі крутного моменту від шківа коленвала до зірки розподільного вала зі зниженням кількості оборотів вдвічі.

Саме від стану ременя ГРМ і його налаштувань залежить злагодженість роботи газорозподільного механізму двигуна.

ЕТАП 1

Заганяємо автомобіль на оглядову яму і домкратом піднімаємо переднє праве колесо. Знімаємо колесо і, відкривши капот, даємо двигуну охолонути. Бажано щоб температура двигуна була приблизно 60 градусів за Цельсієм. Перш ніж дістатися до ременя ГРМ Калини, треба зняти ремінь генератора і його приводний шків на коленвале.

Пристрій приводу генератора наведено на фото нижче:

Як видно з фото, ремінь генератора натягнутий за допомогою ролика. Щоб зняти поліклинові ремінь, треба послабити натяг цього ролика. Для цього спочатку треба послабити контргайку штока ключем (на 19). Послаблюємо контргайку і ключем (на 8) закручуємо сам шток до тих пір, поки ремінь не ослабне і з’явиться можливість його зняти. Дійшла черга до шківа приводу генератора на коленвале. Для цього треба спуститися в яму і зняти захист «пильовик» двигуна з правого боку. Також треба зняти захист маховика, яка закріплена трьома болтами (на 10) знизу двигуна, на корпусі коробки передач. Знімаємо захист і, просунувши плоску викрутку між зубами вінця і корпусом КПП, застопорилися маховик. Це потрібно щоб при відкручування болта НЕ провертався колінвал. Болт (ключ на 17) затягнуть дуже сильно, тому щоб відкрутити, треба буде докласти певних зусиль. Для цього краще використовувати торцеву головку з тим же розміром і трубою в якості важеля. Зірвавши болт, відкручуємо і знімаємо шків приводу генератора.

Вартість робіт по заміні

З роликом. до 1000 рублів.

Купуючи ремінь ГРМ, краще віддати перевагу фірмовому ВАЗівської виробу. Якщо такої можливості немає, можна придбати аналог виробництва якогось відомого бренду. Нижче представлені зразки, де вказані каталожні номери оригінального ременя і гідних імпортних аналогів.

ВИРОБНИК Номер ЗАПЧАСТИНИ
РЕМІНЬ ГРМ ВАЗ 2110 (8 КЛАПАНІВ)
АВТОВАЗ 2112-1006040
Bosch 1987949559
CONTI CT996
CONTITECH CT 996
GOODYEAR G1535
GATES 5539
FLENNOR 4428
LUZAR LTB0112
LYNX 136CL254
PILENGA CTP0996
OPTIBELT ZRK1538
НАТЯЖНИЙ РОЛИК
АВТОВАЗ 21120-100612000

заміна ременя

 • ріжковий ключ або головка з тріскачкою на 10;
 • ріжковий ключ на 17;
 • ключ на 13;
 • Велика шліцьова викрутка;
 • спеціальний ключ для обертання натяжної ролика;
 • домкрат;
 • балонний ключ.

Якщо ремінь не обірваний, починаємо з того, що виставляємо настройки газорозподільного механізму по мітках.

1.Автомобіль встановлюємо на рівній поверхні, включаємо передачу, і домкрачувати праве переднє колесо.

2.Поднімаем капот, ключем або головкою на 10 відвертаємо 3 болта кріплення кожуха ременя ГРМ.

3.Ключом на 13 відкручуємо гайку натяжителя ременя генератора. знімаємо ремінь.

4.Візуально шукаємо мітку на зірці распредвала. Вона має вигляд прямокутного виступу на внутрішній стороні краю шестерні.

5.Виключаем передачу і, прокручуючи руками переднє праве колесо, добиваємося, щоб ця мітка збіглася з верхнім виступом пластини кріплення кожуха.

6.Отверткой піддягаємо гумову заглушку на картері КПП (за 4-м циліндром), і відкриваємо її. Під нею знаходиться маховик. На його зубчатки також є мітка, яка повинна збігатися з трикутної форми виступом, розташованим зліва.

Якщо газорозподільні фази виставлені правильно, то в цьому положенні і мітка на зірці ГРМ, і мітка на маховику будуть збігатися з покажчиками. Якщо ж мітки не збігаються, потрібно відпустити натяжна ролик, зняти ремінь зі зірки ГРМ і, прокручуючи шків коленвала, домогтися їх збігу. Таку ж процедуру проводимо і в разі, якщо ремінь був обірваний.

8.Фіксіруем положення маховика, зупинивши його через отвір для заглушки викруткою. Відкручуємо натяжна ролик, якщо він ще не був розслаблений.

10.Чтоби зняти старий ремінь і поставити новий, потрібно демонтувати шків приводу генератора. Переконавшись, що маховик надійно заблокований, ключем на 17 відкручуємо болт кріплення цього шківа. Знімаємо його. Прибираємо в сторону ремінь генератора.

11.Снімаем старий ремінь зі шківа коленвала і викидаємо його.

12.Новий ремінь встановлюємо в зворотному порядку, контролюючи положення міток.

13.Натягіваем його, обертаючи натяжна ролик спеціальним ключем вправо-вліво. Ідеально натягнутим вважається ремінь ГРМ, якщо його площина можна провернути горизонтально максимум на 90 градусів (1,5-2 кгс) посередині між зіркою ГРМ і шківом коленвала.

14.Зажімаем натяжна ролик в такому положенні.

15.Убіраем викрутку від маховика, закриваємо кришку. Кожух ременя поки не ставимо.

ЕТАП 3

Отже! Ми зняли зубчастий ремінь ГРМ, перевірили стан помпи та сальників, при необхідності, замінили їх новими. Далі можемо приступати до складання приводу ременя газорозподільного механізму Калини.

Встановлюємо на свої посадкові місця зняті раніше шестерні распредвала і коленвала. Якщо в процесі їх від’єднати змістилися, то треба встановити їх строго по своїх місцях.

Перш ніж почати встановлювати новий ремінь ГРМ Калини, треба або підрахувати кількість зубів, їх повинно бути 111, або уважно прочитати маркування. Там повинно бути вказано їх кількість. Можна ще просто порівняти новий ремінь зі старим, вони повинні мати однакову довжину. Важливий момент! При установці зубчастого ременя ГРМ треба уважно стежити за тим, щоб в процесі установки мітки залишалися строго по своїх місцях.

Спочатку треба надіти ремінь на шків коленвала. Потім на шків распредвала, при цьому треба з правого боку распредвала натягувати ремінь. Таке робиться для того щоб натяжним роликом можна було легше підтягти привід. Встановлюємо натяжна ролик, прикручуємо, але не затягуємо. Він повинен прилягати до зворотної сторони ременя. Надягаємо ремінь на шків помпи і натягуємо роликом, повертаючи його спеціальним ключем проти годинникової стрілки.

Для перевірки натягу ременя треба взяти його з правого боку распредвала і повертати уздовж себе. Правильно натягнутий ремінь повинен повертатися на 90 градусів не більше і не менше або прогинатися не більше одного сантиметра при натисканні на нього.

Після того як ремінь приводу натягнули вже можна затягувати болт кріплення ролика. Ось тут треба стежити за тим, щоб з правого боку від шківа распредвала ремінець був належним чином натягнутий і не провисав.

Фото ролика приведено нижче, там же показано за допомогою яких отворів потрібно повертати ролик: Рис.6 Ролик натяжна на Kalina 8 клапанну

Ключем (на 17) провертає колінчастий вал на три-чотири оберти, так щоб шків коленвала встав міткою на своє місце. Після цього знову перевіряємо їх. Всі мітки повинні стояти строго на своїх місцях.

Запустіть двигун і, не закриваючи капот, послухайте його роботу. Якщо все зроблено правильно, в роботі мотора не повинно бути ніяких сторонніх шумів. При сильному натягу ременя можливий гул від натяжної ролика. В цьому випадку його необхідно попустити, відкрутивши викруткою кріплення, і провернув в ту чи іншу сторону. По завершенню робіт, не забудьте встановити на місце кожух ременя.

Привіт, читачі блогу RtiIvaz.ru. Сьогодні ми будемо розглядати, яким чином відбувається заміна ременя ГРМ Kalina з 8-ми клапанним двигуном.

Для початку наведемо схему установки ременя ГРМ Kalina з двигуном 8 клапанів:

Як видно з схематичного зображення в першу чергу треба правильно виставити мітки на шківах распредвала і коленвала.

На фото нижче, будь ласка, дивіться положення цих назв

Основні несправності

Основних несправностей у ременя ГРМ може бути тільки три:

 • порушення цілісності конструкції;
 • недо- або перенатяженіе;
 • обрив.

У першому випадку ремінь може просто расслоиться, про що свідчитимуть бовтаються армирующие нитки. Крім цього, часто зустрічається зрізання зубів ременя. Ці проблеми є результатом механічних пошкоджень, неправильного регулювання:

 • зірки распредвала;
 • шківа колінчастого вала;
 • зубчастого ролика;
 • помпи;
 • натяжної ролика.

Натяжна ролик призначений для натягу ременя шляхом обертання навколо власної ексцентричної осі. У разі неправильної його регулювання, ремінь може бути натягнутий занадто сильно, що рано чи пізно приведе його в непридатність. Така ж проблема виникне, якщо ремінь буде ослаблений.

Найбільш неприємним сюрпризом, особливо в дорозі, є обрив ременя ГРМ. В цьому випадку двигун моментально затихне, і завести його можна буде, лише встановивши новий ремінь.

Заміна ременя ГРМ без спеціального інструменту

Спосіб можна використовувати, якщо немає необхідності міняти ролики.

 • Зрізаємо половину старого ременя ГРМ канцелярським ножем.
 • Знімаємо половину старого ременя ГРМ.
 • Надягаємо на шківи коленвала новий ремінь ГРМ.
 • Розрізаємо другу половину старого ременя ГРМ і видаляємо його.
 • Новий ремінь ГРМ натягуємо на шківи коленвала до кінця.

До речі, за результатами опитування замінити ремінь ГРМ на 8 клапанному двигуні простіше, ніж на 16 клапанному.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть CtrlEnter.

Привіт, читачі блогу RtiIvaz.ru. Сьогодні ми будемо розглядати, яким чином відбувається заміна ременя ГРМ Kalina з 8-ми клапанним двигуном.

Для початку наведемо схему установки ременя ГРМ Kalina з двигуном 8 клапанів:

Як видно з схематичного зображення в першу чергу треба правильно виставити мітки на шківах распредвала і коленвала.

На фото нижче, будь ласка, дивіться положення цих назв

Зняття ременя ГРМ

Буде потрібно: зняти ремінь генератора, праве колесо і пластиковий щиток моторного відсіку, приготувати ключ “на 10”, “на 17”, головку “на 19”, викрутку.

 • Зняти пластиковий кожух двигуна.
 • Зняти захисну кришку приводу ГРМ, вивернувши три болта кріплення.
 • схема ГРМ.

Встановити поршень першого циліндра в положення верхньої мертвої точки:

 • Повернути колінвал за годинниковою стрілкою за болт, до суміщення мітки на зубчастому шківі з вусиком на задній кришці ГРМ.
 • Зняти заглушку вікна у верхній частині картера зчеплення і переконатися, що ризику на розташована навпроти прорізи шкали.
 • Зафіксувати колінвал від провертання, вставивши через вікно викрутку між зубами маховика.
 • Вивернути болт кріплення шківа приводу генератора, утримуючи викрутку. Знімаємо шків приводу генератора.
 • Послабити гайку натяжної ролика. Зняти ремінь ГРМ, повернувши ролик так, щоб ремінь став максимально ослаблений.
 • Зняти натяжна ролик, вивернувши гайку його кріплення.

Помітили, що жере або сповзає ремінь ГРМ? Причина може бути в бракований ремені, роликах, перетягнена шпилька.

ЕТАП 2

Виходимо з ями і знімаємо верхню пластикову захист двигуна. Вона кріпиться на чотирьох кліпсах до двигуна, треба просто акуратно зірвати її по черзі з кожної кліпси. Далі знімаємо захисний кожух ременя ГРМ Лади Калини. Для цього треба ключем (на 10) відкрутити три кріпильні гвинти. Один з них знаходиться спереду кожуха, а два інших збоку. Відкрутивши болти, знімаємо кожух, і перед нами відкрився весь привід газорозподільного механізму (див. Фото).

Ось зараз настав відповідальний момент! Треба встановити весь привід ременя ГРМ Kalina строго по мітках. Для цього треба взяти торцеву головку (на 19), бажано з подовжувачем і загорнути назад болт, який ми відкрутили при знятті шківа приводу генератора.

Провертає за цей болт колінвал за годинниковою стрілкою до збігу міток на шестернях коленвала і распредвала. Розташування цих міток були вказані на ілюстраціях вище.

Провертати краще за колінвал, а з розподільчим цього робити небажано. Так робити потрібно тому, що механізм ГРМ Kalina приводиться в рух саме коленвалом, а не розподілвалом.

Далі треба ключем (на 17) послабити болт кріплення натяжної ролика і послабити натяг ременя ГРМ. Знімаємо ремінь і натяжний ролик, щоб перевірити стан. Зазвичай при заміні ременя ГРМ Kalina змінюють і ролик, оскільки найчастіше підшипник на ньому має хоч і невеликий, але люфт. А це неприпустимо. Перевіряємо стан помпи. Треба не знімаючи посмикати її за шків, і якщо є люфт, то краще її відразу замінити.

Помпа, може бути, і попрацює якийсь час, але потім все одно вийде з ладу, а щоб замінити її, треба знову розкривати весь привід і міняти. А буває і так, що вона заклинює і через це рветься ремінь. Доводиться потім знову розкривати всю цю систему і повторювати всю роботу заново. Доцільно при цьому перевірити стан сальників коленвала і распредвала. Для цього треба зняти відповідні шестерні і задню кришку газорозподільного механізму.

Перевіривши стан сальників, при необхідності їх поміняємо, що позбавить вас в подальшому від зайвої роботи.

ЕТАП 1

Заганяємо автомобіль на оглядову яму і домкратом піднімаємо переднє праве колесо. Знімаємо колесо і, відкривши капот, даємо двигуну охолонути. Бажано щоб температура двигуна була приблизно 60 градусів за Цельсієм. Перш ніж дістатися до ременя ГРМ Калини, треба зняти ремінь генератора і його приводний шків на коленвале.

Пристрій приводу генератора наведено на фото нижче:

Як видно з фото, ремінь генератора натягнутий за допомогою ролика. Щоб зняти поліклинові ремінь, треба послабити натяг цього ролика. Для цього спочатку треба послабити контргайку штока ключем (на 19). Послаблюємо контргайку і ключем (на 8) закручуємо сам шток до тих пір, поки ремінь не ослабне і з’явиться можливість його зняти. Дійшла черга до шківа приводу генератора на коленвале. Для цього треба спуститися в яму і зняти захист «пильовик» двигуна з правого боку. Також треба зняти захист маховика, яка закріплена трьома болтами (на 10) знизу двигуна, на корпусі коробки передач. Знімаємо захист і, просунувши плоску викрутку між зубами вінця і корпусом КПП, застопорилися маховик. Це потрібно щоб при відкручування болта НЕ провертався колінвал. Болт (ключ на 17) затягнуть дуже сильно, тому щоб відкрутити, треба буде докласти певних зусиль. Для цього краще використовувати торцеву головку з тим же розміром і трубою в якості важеля. Зірвавши болт, відкручуємо і знімаємо шків приводу генератора.

ЕТАП 3

Отже! Ми зняли зубчастий ремінь ГРМ, перевірили стан помпи та сальників, при необхідності, замінили їх новими. Далі можемо приступати до складання приводу ременя газорозподільного механізму Калини.

Встановлюємо на свої посадкові місця зняті раніше шестерні распредвала і коленвала. Якщо в процесі їх від’єднати змістилися, то треба встановити їх строго по своїх місцях.

Перш ніж почати встановлювати новий ремінь ГРМ Калини, треба або підрахувати кількість зубів, їх повинно бути 111, або уважно прочитати маркування. Там повинно бути вказано їх кількість. Можна ще просто порівняти новий ремінь зі старим, вони повинні мати однакову довжину. Важливий момент! При установці зубчастого ременя ГРМ треба уважно стежити за тим, щоб в процесі установки мітки залишалися строго по своїх місцях.

Спочатку треба надіти ремінь на шків коленвала. Потім на шків распредвала, при цьому треба з правого боку распредвала натягувати ремінь. Таке робиться для того щоб натяжним роликом можна було легше підтягти привід. Встановлюємо натяжна ролик, прикручуємо, але не затягуємо. Він повинен прилягати до зворотної сторони ременя. Надягаємо ремінь на шків помпи і натягуємо роликом, повертаючи його спеціальним ключем проти годинникової стрілки.

Для перевірки натягу ременя треба взяти його з правого боку распредвала і повертати уздовж себе. Правильно натягнутий ремінь повинен повертатися на 90 градусів не більше і не менше або прогинатися не більше одного сантиметра при натисканні на нього.

Після того як ремінь приводу натягнули вже можна затягувати болт кріплення ролика. Ось тут треба стежити за тим, щоб з правого боку від шківа распредвала ремінець був належним чином натягнутий і не провисав.

Фото ролика приведено нижче, там же показано за допомогою яких отворів потрібно повертати ролик: Рис.6 Ролик натяжна на Kalina 8 клапанну

Ключем (на 17) провертає колінчастий вал на три-чотири оберти, так щоб шків коленвала встав міткою на своє місце. Після цього знову перевіряємо їх. Всі мітки повинні стояти строго на своїх місцях.

Як встановити і натягнути ремінь ГРМ

Весь процес заміни ременя ГРМ 8 клапанного двигуна також показаний на

Через скільки потрібно міняти ремінь ГРМ

Щоб виключити обрив ременя ГРМ, завод-виробник рекомендує кожне ТО (кожні 15 тис.км. пробігу) виконувати перевірку ременя. А заміну виробляти через 75 тис. Км. пробігу.

Якщо після перегляду відео залишилися які-небудь питання, можна обговорити тему в коментарях нижче. Дякую за увагу.

АвтоВАЗ комплектує сучасні автомобілі LADA (Granta, Kalina, Priora, Веста і Largus) двигунами різної потужності, серед них є, як 16 клапанні, так і 8 клапанні силові агрегати (наприклад, мотори ВАЗ-11183, ВАЗ-11184, ВАЗ-11186, ВАЗ-11189, ВАЗ-21116). У статті покажемо, як поміняти ремінь ГРМ на двигуні 8 клапанів.