Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів

ременя, nexia

Замена ремня ГРМ на Нексии 8 клапанов

Заміна ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів проводиться раз на 40 тисяч кілометрів. Крім ременя ГРМ потрібно проводити заміну роликів ГРМ. При цьому DAEWOO Nexia після 2008 року водяний насос (помпа) є безпосереднім учасником приводу ременя ГРМ. Мало того, за допомогою помпи відбувається натяжка ременя ГРМ. Якщо стан помпи викликає сумнів, то разом з ременем краще поміняти водяний насос (помпу). Ігнорувати заміну ременя не варто, оскільки у разі його обриву обов’язково загне клапана, а це вже досить дорогий та серйозний ремонт. Далі докладна інструкція щодо заміни ременів ГРМ DAEWOO Nexia з фотографіями.

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів

Для перевірки стану ременя приводу ГРМ знімаємо повітряну резонансну камеру 2 впускного тракту послабивши затяжку хомута 1 і відвернувши саморіз 3 кріплення камери до впускного трубопроводу.

Головкою «на 10» відвертаємо чотири болти кріплення верхньої передньої кришки приводу ГРМ та відводимо верхню передню кришку від задньої. Дивимося фото нижче.

Включаємо в коробці п’яту передачу та вивішуємо праве переднє колесо. Обертаючи колесо за годинниковою стрілкою, провертаємо колінчастий вал і перевіряємо стан ременя приводу ГРМ.

Для заміни ременя приводу ГРМ знімаємо повітряний фільтр. Знімаємо ремінь приводу генератора та насоса гідропідсилювача керма. Знімаємо шків насоса гідропідсилювача керма і послаблюємо затягування болтів кріплення насоса до блоку циліндрів.

Подальші операції із заміни ременя приводу ГРМ для наочності показуємо на демонтованому двигуні. Головкою на «на 10» відвертаємо чотири болти кріплення верхньої передньої кришки приводу ГРМ та знімаємо кришку.

Демонтуємо насос гідропідсилювача рульового керування.

Високою головкою «на 17» провертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Поєднуємо мітки на зубчастому шківі розподільчого валу з прорізом на задній кришці приводу ГРМ DAEWOO Nexia.

При цьому мітка на шківі приводу допоміжних агрегатів (розташована між 5-м і 6-м зубами, відрахованими за годинниковою стрілкою від майданчика без зубів) повинна бути навпроти вказівника на нижній передній кришці приводу ГРМ.

Високою головкою “на 17” відвертаємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Щоб утримати колінчастий вал від провертання, помічник повинен увімкнути п’яту передачу та натиснути на педаль гальма. Якщо при цьому відвернути болт кріплення шківа не вдається через провертання колінчастого валу, то стопоримо маховик.

Виймаємо болт із шайбою та знімаємо шків приводу допоміжних агрегатів. Ще раз перевіряємо збіг настановної мітки на зубчастому шківі розподільчого валу з прорізом на задній кришці приводу ГРМ. При правильно встановлених фазах механізму газорозподілу мітка на зубчастому шківі колінчастого валу повинна розташовуватися навпроти прорізу на задній кришці приводу ГРМ DAEWOO Nexia.

Головкою «на 10» відвертаємо три болти кріплення нижньої передньої кришки приводу ГРМ та знімаємо кришку.

READ  Як поміняти помпу на ВАЗ 2107 інжектор

Послаблюємо натяг ременя приводу газорозподільного механізму, повертаючи викруткою за годинниковою стрілкою пружну рухливу планку ролика до тих пір, поки отвір в ній не буде поєднаний з отвором в кронштейні ролика і вставляємо в обидва отвори штифти діаметром 4 хвостовик свердла або гвинт).

Знімаємо ремінь із зубчастих шківів розподільного та колінчастого валів та насоса охолоджуючої рідини.

Головкою «на 12» відвертаємо болт кріплення натяжного ролика та знімаємо ролик.

Встановлюємо новий ролик у зворотній послідовності.

Перед установкою ременя переконуємося у поєднанні настановних міток на зубчастих шківах колінчастого та розподільного валів та відповідних прорізів на задній кришці приводу ГРМ. У цьому положенні одягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого валу. Заводимо задню гілку ременя за натяжний ролик і надягаємо ремінь на шківи насоса рідини, що охолоджує, і розподільчого валу, виключивши провисання передньої гілки ременя.

Виймаємо штифт з отворів рухомої планки та кронштейна натяжного ролика. Встановлюємо шків приводу допоміжних агрегатів та загортаємо болт його кріплення. Повертаємо за болт кріплення шківа колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. Якщо при цьому покажчик 1 рухомої планки натяжного ролика сумісився з виїмкою 2 на кронштейні (для наочності фото показано на знятому натяжному ролику), натяг ременя приводу ГРМ в нормі.

Якщо натяг ременя не в нормі, то проводимо додаткове регулювання натягу ременя за допомогою насоса рідини, що охолоджує. Шестигранником «на 5» послаблюємо затягування трьох гвинтів кріплення насоса рідини, що охолоджує. На фото вказані стрілочками.

Натяг ременя приводу ГРМ змінюється при повороті корпусу насоса в гнізді блоку циліндрів.

Повернути насос можна ключем на 41 (довжиною не більше 150 мм) за шестигранник, виконаний на корпусі насоса.

За відсутності такого ключа можна самостійно виготовити із металевої пластини спеціальний пристрій.

Встановлюємо пристрій таким чином, щоб його лапки щільно охопили шестигранник насоса, і користуємося пристроєм як важелем.

Насос за шестигранник також можна повернути розсувними пасатижами.

Повертаємо корпус помпи проти годинникової стрілки до моменту суміщення покажчика рухомої планки натяжного ролика з виїмкою на кронштейні ролика. У цьому положенні затягуємо гвинти кріплення насоса рідини, що охолоджує. Повертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою на два обороти і перевіряємо збіг настановних міток валів. При потребі повторюємо операцію. Переконуємося у відсутності течі з-під насоса рідини, що охолоджує. Якщо потрібно, замінюємо кільце ущільнювача корпусу насоса. Подальше складання проводимо у зворотній послідовності.

Коли міняти ремінь ГРМ на Nexia 1,5 SOHC G15MF. Який краще

Заводський регламент обслуговування DAEWOO Nexia говорить про заміну ременя кожні 60 000 км пробігу. Однак часто трапляються винятки. Навіть якщо не брати до уваги нестабільну якість запчастин Nexia у підозрілих продавців, вихід з ладу помпи або натяжного ролика можуть зіграти фатальну роль.

Не треба забувати, що натяжний ролик, як і помпа, можуть не дотягнути до другого терміну заміни ременя, як багато хто практикує. Помпа, що заклинила, або перекіс її осі швидко зношують сам ремінь.

Тому досвідчені водії перевіряють стан приводу ГРМ не рідше ніж раз на 35-40 тисяч км пробігу. За перших ознак зносу вкрай бажано вибирати в каталозі запчастин DAEWOO Nexia деталі гідних виробників.

Перші ознаки зношування приводу ГРМ прості:

Шум та вібрація двигуна.

Двигун може почати троїти.

Поява димного вихлопу, висока витрата палива та низка інших симптомів.

При перших проявах таких симптомів тільки візуальний огляд ременя ГРМ, шківів, ролика і помпи допоможуть встановити рівень зносу і прийняти рішення про заміну тих чи інших запчастин Nexia 1,5 л.

READ  Який дизельний двигун можна поставити на ГАЗель

Ширина ременя – 17 мм, кількість зубів – 111.

Серед гідних кандидатів на встановлення найчастіше обирають:

Contitech каталожний номер CT 874, ціна 200 гривень, (комплект CT0874K1).

Рідний заводський ремінь K015310XS-Genuine.

Оригінальний ремінь 96352407.

Gates 5310 XS, ціна близько 300 гривень, комплект близько 900 гривень.

Nipparts J01110903, комплект, ціна близько 960 гривень.

Іноді їх замінюють ременем Bosch 1987949194, близько 300 гривень, комплект Bosch 01987948625, ціна від 1000 гривень.

Оригінальний ролик має номер 90499401, але частіше їм віддають перевагу роликам Ina з номером 531 0101 30. Багато хто вважає оптимальним набір з ременя Gates та ролика INA.

При заміні ременя слід звернути увагу до стан помпи. Якщо вона підтікає, клинить, люфтит краще замінити і її одразу, щоб не робити роботу двічі.

Регулювання дросельної заслінки DAEWOO Nexia. Налаштування запалювання

Від коректності установки моменту випередження запалення та регулювання дросельної заслінки на DAEWOO Nexia з 8-клапанним двигуном залежить не тільки витрата палива та вихідна потужність, а й простота запуску, плавність та температура роботи двигуна на будь-яких оборотах та цілий ряд не менш важливих нюансів. Спочатку розберемося з роботою дросельного вузла. Як регулювати дросельний вузол на 8-клапанній Nexia Регулювати дросельний вузол на двигуні DAEWOO Nexia категорично необхідно. Це викликано зносом як самої заслінки, так і її осі, та й корпусу загалом. Найпростіше регулювати положення дросельної заслінки, орієнтуючись на показання датчика її положення.

Новий електричний кросовер Voyah Free готується до серійного виробництва

Компанія Dongfeng створила суббренд Voyah для проектування, складання та реалізації під цією назвою дорожчих моделей автомобіля. Дебют нового бренду відбувся влітку 2020 року, проте перші серйозні заявки на успіх було зроблено лише наприкінці року. Саме тоді було презентовано прототип нового електричного кросовера Voyah Free. За розробкою дизайну нового китайського автомобіля стоїть Italdesign, що добре проглядається у схожості моделі з низкою інших проектів відомої компанії. Технічні особливості та габарити Спеціально під бренд Voyah було проведено розробку нової модульної платформи ESSA. Спереду автомобіль отримав двоважільний підвіску, а ззаду встановлюватиметься.

Змінюємо ремінь ГРМ на Nexia 8 кл. своїми руками

Щоб дістатися механізму приводу газорозподілу, необхідно зняти повітропровід і корпус повітряного фільтра.

Сам повітропровід можна повністю не знімати, а відкинути убік і укласти на двигун.

Послаблюємо всі хомути та прибираємо повітропровід убік.

З корпусу повітряного фільтра виймаємо роз’єм датчика масової витрати повітря.

Відпускаємо болт натягу ременя генератора, відсуваємо генератор убік

Якщо на автомобілі встановлено кондиціонер, необхідно зняти ремінь приводу компресора. Для цього опускаємося під автомобіль та послаблюємо болт натягу ременя приводу. Ремінь легко зніметься.

У разі, якщо знизу кріплення генератора затягнуте, відпускаємо два болти на 8 мм ключем на 13, генератор піде убік і ремінь послабиться.

Головкою на 10 мм відвертаємо три болти кріплення верхньої частини кожуха ременя ГРМ.

Довгим коміром з головкою на 17 провертаємо колінвал

до збігу міток на шківах за допомогою болта кріплення шківа.

Для того, щоб зірвати болт кріплення шківа коленвала, необхідна допомога другої людини. Він натискає на гальмо, ми коміром з підсилювачем зриваємо болт кріплення шківа колінвала приводу навісного обладнання.

READ  Як поміняти ремінь генератора на Granta

Перевіряємо збіги нижньої мітки на шківі колінвала приводу ГРМ.

Відкручуємо три болти кріплення нижньої частини кришки корпусу кожуха приводу ГРМ.

Замена ремня ГРМ Daewoo Nexia

Знімаємо нижню кришку кожуха і отримуємо доступ до натяжного ролика та помпи.

Відкручуємо натяжний ролик головкою на 13 і знімаємо його, тим самим послабивши ремінь приводу ГРМ.

стискаємо його механізм і вставляємо в суміщені отвори стрижень діаметром 4-6 мм.

Разом зі стрижнем встановлюємо натяжний ролик на двигун і затискаємо болт кріплення ролика до упору.

Встановлюємо новий ремінь, дотримуючись напряму обертання. Написи мають бути звернені в наш бік, але не навпаки.

Виймаємо фіксатор з отворів на натяжному ролику і прокручуємо двигун на кілька обертів по ходу обертання. Перевіряємо, щоб язичок натягувача збігся з міткою на його корпусі.

Обертаємо колінвал тільки за болт кріплення шківа колінвала, але не за розподільний вал.

Для цього встановлюємо нижню кришку кожуха приводу ГРМ на місце та шків колінвалу.

Ставимо КПП на четверту передачу, просимо помічника натиснути на гальмо та закручуємо болт кріплення шківа коленвала.

Встановлюємо верхню кришку кожуха ременя ГРМ та ремінь приводу навісного обладнання.

Натягуємо ремінь приводу так, щоб під невеликим зусиллям він провисав близько 5-7 мм на довгій гілці.

Встановлюємо повітропроводи, не забувши затягнути хомути, ставимо корпус повітряного фільтра.

Тепер можна провести пробний запуск двигуна. Заміна проведена успішно, якщо двигун запустився нормально і не видає сторонніх шумів.

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia двигун 8 кл. SOHC G15MF

Нехтувати регламентом заміни ременя ГРМ не рекомендується навіть на таких простих моторах як 1,5-літровий 8-клапанний двигун DAEWOO Nexia SOHC G15MF.

Обрив ременя або зміщення міток можуть запросто призвести до загинання клапанів та ще більш серйозних наслідків.

GAC виводить на ринок оновлений седан Aion S Plus

Вперше седан Aion S був представлений публіці у 2018 році. Презентація моделі відбулася на автосалоні у Гуанчжоу. Модель вийшла цілком вдалою і продаж швидко поповз вгору. Внаслідок цього GAC, яка є материнською маркою для суббренду Aion, прийняла рішення оновити модель і знову запустити її у продаж вже під індексом Aion S Plus. Оновлення інтер’єру та екстер’єру Новий китайський автомобіль помітно змінився як зовні, так і всередині. Істотно змінилося облицювання фар, які, щоправда, залишилися Т-подібними, як і в минулій модифікації авто. Передня частина автомобіля стала менш завантаженою, і трохи схожа на акулячу пащу. Задні ліхтарі зберегли свою моноформу, але тепер.

Туго включається коробка передач DAEWOO Nexia, Lanos

Зі зростанням пробігу DAEWOO Nexia, як і DAEWOO Lanos. частішають випадки неправильної роботи КПП. Більшість поломок трансмісії стосуються поганого включення швидкостей. Як правило, передачі починають включатися з великим зусиллям, але буває і таке, що швидкості взагалі перестають перемикатися. При поганому включенні швидкостей DAEWOO Nexia не варто панікувати та передавати КПП у ремонт. В даному випадку проблема може бути в наступних запчастинах на DAEWOO Nexia : в кулісі. чи зчепленні. також винуватцем поломки може бути важіль приводу зчеплення. Артикульні номери деталей, що впливають на перемикання швидкостей DAEWOO Nexia : Важіль приводу зчеплення: 96144874-General Motors Куліса.