Розподільний вал для ВАЗ 2121.

Виробником пропонованих мною валів є НВК «Колобок», інакше кажучи це Нуждінські вали. Чому саме цей виробник? З однієї простої причини. Вирішення питань у режимі он-лайн та докладні відповіді на запитання, що задаються у міру роботи. Коротше кажучи, нормальне інженерно-технічне спілкування та необхідні консультації. Два РВ, які я пропоную для початку роботи. Під болти – це РВ «Естонець». Під гідрик – це вал «Трофі». Обидва вали ставляться на штатні зірки, за штатними мітками. Вали не вимагають доробок ГБЦ і мають досить стабільний холостий перебіг. Для нивоводів це виявилося дуже важливим поняттям, як це не смішно. Для великої кількості широкодіапазонних РВ це складна умова, просто в силу їх характеристик і конструкції, в які тут я вдаватися не буду. Але народ хоче і рибку з’їсти ідалі самі здогадаєтеся. Головний плюс даних валів, на мій погляд, це їх установка. Якщо ви не скажете мотористу про те, що це тюнінгові розподільники, він просто поставить їх «по мітках» і вони працюватимуть. Дані вали я не можу назвати «зовсім дорослими», швидше за все, я б їх назвав покращеними базовими валами.

Рекомендація. Дуже часто ставлю дані вали, коли люди переходять із гідриків на болти, або при заміні на «якісні» гідрокомпенсатори. Все одно для цих операцій треба знімати розподіл з ліжком, то чому б не замінити його, на щось «трохи краще».

Наводжу порівняльні характеристики кількох валів під механічні болти. По порядку йдуть: підйом впускного клапана, підйом випускного, ширина фази, перекриття, база.

Niva Chevrolet вибрация на 80 км в час (пром вал)

2101 9.59.5. Фаза 232232. Перекриття 0.5, база 30мм (повнообазний).

10.69.5. Фаза 243229. Перекриття 0.5, база 30мм (повнообазний).

Естонець-10.510.5. Фаза 256 256. Перекриття 1.5. База 28.5 (неповнообазний).

Естонець М-11.410.6. Фаза 268 260. Перекриття 1.9. База 28.5 (неповнообазний).

Характеристики распредвала трофі, під гідрокомпенсатори:

Зібрався поміняти гідрик (стали стукати, і стукіт прогресує) на болти. Так от, з усього зрозуміло що, куди і як, а ось із розподільчим питанням. Чи потрібно стандартний міняти на 213? Багато де пишуть, а зокрема на Драйві, що міняти треба, хоча мені кажуть що не потрібно.

То питання обов’язково міняти чи ні? І поясніть різницю в роботі зі стандартним і з 213 якщо обидва на болтах?

Відразу забув написати, які зазори виставляються під час регулювання клапанів? І розподіляв брати один або з ліжком разом?

Розподільний вал. Теорія.

Деякі люди попросили по можливості зробити якесь порівняння. З чим можна порівняти розподільний вал, якщо двигун це аналог серця людини. Напевно, із натренованістю певних груп м’язів. Для тих, хто займався колись спортом, або хоча б дивився його на дивані по телеку, не треба пояснювати, що фігури у спортсменів різні. Штангіст, марафонець, плавець, багатоборець – це зовсім різні фізичні навантаження та групи м’язів. Розподвали, діляться приблизно також. Є низові вали, на них двигуну зручно місити бруд і тягнути щось важке, але швидкість на шосе буде не більше 90км.ч. Є “високі” вали, двигун “співає” коли оберти піднімаються вище 4000 і машина летить до горизонту. Є “універсали”, це невелике збільшення еластичності двигуна у всьому діапазоні його роботи. Є вузькодіапазонні фахівці, це коли вал «крутить» у певному діапазоні оборотів (зазвичай це спортивні варіанти).

Насправді в цій галузі, як і в багатьох інших, дуже велика кількість секретів. Розкрию один з них))) На багатьох нивівських форумах обговорюються питання, що РВ трьох виробників ну дуже схожі за своїми характеристиками, тільки назви різні. За всіма цими РВ стоїть один конструктор, який переходив із фірми в фірму. А дані «виробники» досі їдуть на його «спадщині»))).

Тепер конкретика з нив. Працював із РВ майже всіх виробників. Найчастіше підхід у людей такий: хочу розподільник, на форумах читав, що це добре. Але не знаю який. Якого підходу я дотримуюсь. Все, що стосується РВ, це вже чистий тюнінг і підхід повинен бути інший, ніж на серійних машинах. Я вибрав з асортименту РВ два «прості» вали, під болти та під гідрики. Ці вали не вимагають доробок ГБЦ, їх можна встановити на стокові ГБЦ. Людина катається на своїй машині в реальних умовах, розуміє різницю із заводським валом і вирішує для себе питання, чи йде далі в цьому питанні, чи можна зупинитися. Плюсики полягають у тому, що ціна на ці розподіли дуже демократична, і цей експеримент завжди можна собі дозволити. Якщо людина вирішила, що хоче просуватися далі, у неї вже є суб’єктивне відчуття на власній машині з двома різними РВ, і вона вже може сказати, спираючись на це і реальні умови роботи авто, в який бік працюватиме далі. Згадайте абзац на самому початку (штангіст, марафонець, стаєр).

Карданный вал на шрусах Нива Шевроле. Chevrolet Niva замена карданного вала. #АлексейЗахаров

Ще один момент, про який замовчують виробники розподілів та «фахівці» на форумах. Якщо ви ставите розподіл на стокову ГБЦ, то у кращому випадку ви отримаєте 50-70% того, що задумано конструктором РВ. Як мінімум потрібно доопрацювання ГБЦ, як максимум — системи вихлопу та калібрування ЕБУ.

Що ще із науково-популярного можна розповісти. Мабуть, що з виробництва РВ можуть виготовлятися трьома різними способами. З цільної болванки, наплавлення і перешліфування з іншого валу. Зазвичай виробники РВ із цілих заготовок дуже цим пишаються. Все залежить від того, де, хто і як головне, це робить. Іноді перешліфовані неповнобазні вали мають набагато більший термін експлуатації, ніж цілікові. Наведу як приклад вали ОКБ «Двигун». Два 44 вали з різних партій розвалилися на машинах клієнтів. І якщо в одному випадку просто лопнув розподіл, то в іншому ГБЦ довелося повністю викинути ГБЦ, там просто був фарш. Буду чесний, вал був відправлений до ОКБ «Двигун» і після взаємних звинувачень один одного в «розумі та кмітливості» був замінений на інший. З другим я навіть не став морочитися. Але більше їхньою продукцією я намагаюся не користуватися.

READ  Як вибрати літню гуму на авто

Який розподільний вал поставити на Chevrolet Niva

У кожному другому листі запитують: що ви називаєте дорослими розподільчими валами? Який ви рекомендуєте поставити розподільний вал для ВАЗ 2121? і т.д. Я весь час чекав коли мене відвідає муза, для викладу матеріалу, і ось вона мене відвідала))))

Коментарі та думки власників 29

міняв на болти, поставив розподіл вал з класики інжекторної, працює чудово прошивку не робив пробіг на болтах 45000 тисяч задоволений

Міняв собі гідрик на болти, вал не чіпав, цокіт стояв, як на не відрегульованих зазорах клапанів, тиждень покатався і купив 213 вал, цокіт зник, тиша, але, як мені здалося, низи додалися, а в швидкості втратив, прошивку не чіпав.

прочитав і скажу від себе була шнива ставив болти на рідний розподільник не че не грюкало машина 2004 року але потім по чутках щось там змінювали сам не бачив і незнаю як у інших, а так з болтами і м’якше і витрата по менше і тяга з’явилася один мінус в них раз на 15000 регулював їх(((дивися в бж є запис

ставь болти і распредвал 213,100% результат офігенний. я задоволений. автонатягувач ще візьми гарний. тільки не пілот

Ну ось я і думаю що розподвал треба 213, для точності і дізнаюся. Про натягувач в курсі, пізніше мінятиму напевно.

треба буде одразу. у нас усі шнивоводи поставили 213

Міняти треба. Гуркіт буде. У мене взагалі від класики розподіл коштує-витрата в місті 10л/100. Ставив РВ 213. машина їхати перестала, стала ватяна, витрата збільшилася, перейшла назад на “класичну”. Їжджу на 215/75R15 мудах. На низах тягне добре. Я, до речі, всю інфу свого часу зібрав по переходу на болти, якщо треба.

Звичайно, треба. Хочу дізнатися про розподіл. вали точно, а не так що десь чув, а це взагалі по радіо говорили.

Ну от так. все по мітках виставлено було, єдине, машина чорт знає скільки років їздила на РВ відклассики, я прошивався з ГК і на класичному валу, прибрав ГК і поставив 213 РВ- ватна машина. витрата 13, зателефонував тому, хто прошивку писав і заливав, пояснив, розпитав, отримав відповідь “Прошивка тут не до чого, прошивати під новий вал не треба”, перевірив мітки та все інше-все в порядку. Поміняв 213 РВ на класичний- витрата 9л, низи хороші, з’явилася динаміки (наскільки це можливо), потім правда колеса поставив збільшені. Так і їжджу

Трохи зі свіжого. Ще тиждень не пройшов.

Звичний багатьом власникам ранковий стукіт гідрокомпенсаторів почав стомлювати досить давно. Промивка рік тому проблему усунула лише на якийсь час. Взимку стукіт повернувся. Зміна олії на більш в’язке (багато років лив синтетику Мобіл 3000, у травні місяці перед поїздкою на форумний зліт у Сочі залив Fuchs Titan SuperSyn 5w50) знову-таки проблему зняло на якийсь час. Від зміни олії залишилися найпозитивніші враження. Влітку в спеку двигун працював помітно тихіше та м’якше. Але через 5 тисяч проблема стукоту гідриків повернулася. Іноді стукіт був кілька хвилин. А іноді це було просто гуркітливе чудовисько… Повторний пуск зазвичай знімає проблему, але не завжди.

Коротко кажучи, гідрокомпенсатори засуджені стало зрозуміло давно.

Другим моментом який підштовхнув до заміни стандартного розподільного валу. загальна млявість і не лінійність мотора. Особливо в’ялося внизу і слабкий момент на вершині.

Вибір розподільного валу скоротився до валів від ОКБ Двигун ( www.raspredval.ru/ ), тому що ОКБ Динаміка ( www.smartcams.ru/ ) у вигляді сайту перестала функціонувати не задовго до початку вибору.

З варіантів від Двигуна вибір стояв між валами 14 і 44, у варіанті під регулювальні болти.

У листуванні співробітниками ОКБ радили зупинитися на 14 валу, у варіанті 144 (144). Начебто хороший прихід на низах і не кисне до 6000 об. Крім того, під нього є прошивки, але і на стандартній прошивці буде добре їхати. Крім того, обіцяли низьку витрату палива.

Додатково до валу були куплені: Зірочка регульована 2123 Шеві-Niva (однорядна, з прапорцем) 1000 руб Серійні клапанні тарілки 2101 з розпуском 1,6-1,8 мм

Виявилося, що розрізних шестерень буває безліч видів та виконань. ОКБ Двигун пропонує ось таку (конус, на 6 гвинтах)

Окремо для переходу купувалися: постіль розподільного валу, регулювальні болти, скоби, пружинки, сухарі, прокладки, рокери: ще десь 2500 руб

Заміна, регулювання проводилося mouse733. а я так довкола крутився

Все це було запущено на мозках Bosch 7.0. без спеціальних прошивок під цей вал. Це поки що в планах.

Який розподільник краще поставити?

Один із способів уникнути шумів ГК – замінити їх на регулювальні болти. При цьому необхідно також придбання 213-го розподільного валу, здатного покращити працездатність двигуна.

До проблем безпосередньо валу належать:

  • знос підшипників;
  • задираки на ліжку;
  • тріщини, переломи, осьова деформація;
  • пошкодження сальника.

який, розподільний, поставити, niva, chevrolet

Після цього переконайтеся у збігу міток на шківі колінчастого валу та кришці.

Якщо при цьому мітки валу не збігаються, значить, порушена установка фаз газорозподілу (поршень 4-го циліндра не встановлений у ВМТ).

У цьому випадку необхідно зняти ланцюг приводу розподільного валу із зірочки розподільчого валу і провернути колінчастий вал до суміщення міток.

READ  Пороги на Niva 2121 своїми руками

Провертати колінчастий вал можна наступними способами.

Придбайте спеціальний ключ для провертання колінчастого валу за гайку кріплення шківа.

Цим ключем можна провертати колінчастий вал і зверху моторного відсіку.

На автомобілі без кондиціонера колінчастий вал можна повернути спеціальним ключем накидним або головкою на 38 за гайку кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів.

На автомобілі з кондиціонером так повернути колінчастий вал не можна, через те, що крім шківа приводу допоміжних агрегатів гайка теж зміцнює шків приводу компресора кондиціонера.

При цьому накидний ключ застосувати не можна, тому що гайка розташовується глибоко в шківі, а при використанні торцевої головки не вистачає місця для установки коміра. він упирається в розпірку рамки радіатора.

У цьому випадку встановлюємо колінчастий вал у потрібне положення, переміщуючи автомобіль на четвертій або п’ятій передачі.

Увімкніть 4-у передачу і повільно прокотіть автомобіль у потрібну сторону до збігу мітки на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників розподільчого валу.

Увімкніть 4-у передачу та вивісіть одне із задніх коліс.

Потім повертайте вивішене колесо в потрібну сторону до збігу мітки на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників розподільчого валу.

Перевірка та встановлення валів за мітками Niva Шевролет

Вам знадобляться: викрутка, ключі “на 8”, “на 10”, “на 13”, спеціальний ключ для провертання колінчастого валу.

Конкретика

Працював із розподільними валами для ВАЗ 2121, майже від усіх виробників. Найчастіше підхід у людей такий: хочу розподільник, на форумах читав, що це добре. Але не знаю який. Якого підходу я дотримуюсь. Все, що стосується РВ, це вже чистий тюнінг і підхід повинен бути інший, ніж на серійних машинах. Я вибрав з асортименту РВ два «прості» вали, під болти та під гідрики. Ці вали не вимагають доробок ГБЦ, їх можна встановити на стокові ГБЦ. Людина катається на своїй машині в реальних умовах, розуміє різницю із заводським валом і вирішує для себе питання, чи йде далі в цьому питанні, чи можна зупинитися. Плюсики полягають у тому, що ціна на ці розподіли дуже демократична, і цей експеримент завжди можна собі дозволити. Якщо людина вирішила, що хоче просуватися далі, у неї вже є суб’єктивне відчуття на власній машині з двома різними РВ, і вона вже може сказати, спираючись на це і реальні умови роботи авто, в який бік працюватиме далі. Згадайте абзац на самому початку (штангіст, марафонець, стаєр).

Ще один момент, про який замовчують виробники розподілів та «фахівці» на форумах. Якщо ви ставите розподіл на стокову ГБЦ, то у кращому випадку ви отримаєте 50-70% того, що задумано конструктором РВ. Як мінімум потрібно доопрацювання ГБЦ, як максимум — системи вихлопу та калібрування ЕБУ.

Що ще із науково-популярного можна розповісти. Мабуть, що з виробництва РВ можуть виготовлятися трьома різними способами. З цільної болванки, наплавлення і перешліфування з іншого валу. Зазвичай виробники РВ із цілих заготовок дуже цим пишаються. Все залежить від того, де, хто і як головне, це робить. Іноді перешліфовані неповнобазні вали мають набагато більший термін експлуатації, ніж цілікові. Наведу як приклад вали ОКБ «Двигун». Два 44 вали з різних партій розвалилися на машинах клієнтів. І якщо в одному випадку просто лопнув розподіл, то в іншому ГБЦ довелося повністю викинути ГБЦ, там просто був фарш. Буду чесний, вал був відправлений до ОКБ «Двигун» і після взаємних звинувачень один одного в «розумі та кмітливості» був замінений на інший. З другим я навіть не став морочитися. Але більше їхньою продукцією я намагаюся не користуватися.

Який розподільник краще поставити?

Один із способів уникнути шумів ГК – замінити їх на регулювальні болти. При цьому необхідно також придбання 213-го розподільного валу, здатного покращити працездатність двигуна.

До проблем безпосередньо валу належать:

  • знос підшипників;
  • задираки на ліжку;
  • тріщини, переломи, осьова деформація;
  • пошкодження сальника.

Процес заміни розподільного валу

Не забудьте затягнути на ручне гальмо і включити четверту або п’яту передачу. Початковий захід для зняття цільового вузла – звільнення патрубка повітряного фільтра від 4 болтів та засувки.

Для успішного проведення робіт не обійтися без динамометричного ключа.

Chevrolet Niva Вибрация. Проверка промвала. 3-я опора. Вибрация Раздатки Chevrolet Niva. Причины

Далі забираються наконечники свічок, після чого самі елементи виймаються. Також демонтаж піддається вакуумний шланг і патрубок відведення картерних газів. Для зручності вони відводяться убік.

Потім клапанна кришка очищається від бруду, щоб уникнути випадкового попадання частинок усередину. Від’єднується дросельний вузол (з торця). Ключ-головкою викручуються 8 шпильок, що утримують клапанну кришку.

Не зайвим при розбиранні додатково здійснювати заміну старих прокладок та виконувати обробку герметиком.

Автомобіль слід піддомкратити спереду таким чином, щоб зручно було крутити колесо. Після чого поєднується мітка з тильного боку шестерні з ризиком ліжка распредвала.

Машина опускається на землю, ланцюг прихоплюється до шестірні зручним способом (за допомогою дроту або стяжки).

За верхній отвір шестірні чіпляється шнур, що з’єднується із замком капота. Акуратними рухами відкручується стопорна шайба доти, доки її не можна буде крутити руками, притримуючи шайби. Далі шестерня стрігається з посадкового місця та фіксується за шнур.

Відкручується рампа олійного забезпечення.

І знімається – вгору та назад (до акумулятора).

Акуратно відкручуються кріплення розподільного валу, що залишилися, і демонтується деталь.

На місце старого встановлюється новий розподільний вал.

Знімаються рокери. Вони розкладаються так само, як і стояли.

Гідрокомпенсатори відкручуються 24 мм ключем.

Встановлюються стопорні пластини із втулками.

Регулювальні болти з гайками вкручуються повністю. Фіксуються рокери та пружини.

Монтується та затягується РВ. Момент затяжки розподільного валу 8,33. 22,6 Нм. При цьому робиться це у строгому порядку за схемою.

розподільники, частина 1

Тема статті – розподільні вали для ВАЗ 2121. У кожному другому листі задаються питання: що ви називаєте дорослими розподільчими валами? Який ви рекомендуєте поставити розподільний вал для ВАЗ 2121? і т.д. Я весь час чекав коли мене відвідає муза, для викладу матеріалу, і ось вона мене відвідала))))

READ  Як правильно прокачати гальма на Niva

Розподільний вал, теорія

Деякі люди попросили по можливості зробити якесь порівняння. З чим можна порівняти розподільні вали для ВАЗ 2121, якщо двигун це аналог серця людини. Напевно, із натренованістю певних груп м’язів. Для тих, хто займався колись спортом, або хоча б дивився його на дивані по телеку, не треба пояснювати, що фігури у спортсменів різні. Штангіст, марафонець, плавець, багатоборець – це зовсім різні фізичні навантаження та групи м’язів. Розподвали, діляться приблизно також. Є низові вали, на них двигуну зручно місити бруд і тягнути щось важке, але швидкість на шосе буде не більше 90км.ч. Є “високі” вали, двигун “співає” коли оберти піднімаються вище 4000 і машина летить до горизонту. Є “універсали”, це невелике збільшення еластичності двигуна у всьому діапазоні його роботи. Є вузькодіапазонні фахівці, це коли вал «крутить» у певному діапазоні оборотів (зазвичай це спортивні варіанти).

Насправді в цій галузі, як і в багатьох інших, дуже велика кількість секретів. Розкрию один з них))) На багатьох нивівських форумах обговорюються питання, що РВ трьох виробників ну дуже схожі за своїми характеристиками, тільки назви різні. За всіма цими РВ стоїть один конструктор, який переходив із фірми в фірму. А дані «виробники» досі їдуть на його «спадщині»))).

Конкретика

Працював із розподільними валами для ВАЗ 2121, майже від усіх виробників. Найчастіше підхід у людей такий: хочу розподільник, на форумах читав, що це добре. Але не знаю який. Якого підходу я дотримуюсь. Все, що стосується РВ, це вже чистий тюнінг і підхід повинен бути інший, ніж на серійних машинах. Я вибрав з асортименту РВ два «прості» вали, під болти та під гідрики. Ці вали не вимагають доробок ГБЦ, їх можна встановити на стокові ГБЦ. Людина катається на своїй машині в реальних умовах, розуміє різницю із заводським валом і вирішує для себе питання, чи йде далі в цьому питанні, чи можна зупинитися. Плюсики полягають у тому, що ціна на ці розподіли дуже демократична, і цей експеримент завжди можна собі дозволити. Якщо людина вирішила, що хоче просуватися далі, у неї вже є суб’єктивне відчуття на власній машині з двома різними РВ, і вона вже може сказати, спираючись на це і реальні умови роботи авто, в який бік працюватиме далі. Згадайте абзац на самому початку (штангіст, марафонець, стаєр).

Ще один момент, про який замовчують виробники розподілів та «фахівці» на форумах. Якщо ви ставите розподіл на стокову ГБЦ, то у кращому випадку ви отримаєте 50-70% того, що задумано конструктором РВ. Як мінімум потрібно доопрацювання ГБЦ, як максимум – системи вихлопу та калібрування ЕБУ.

Що ще із науково-популярного можна розповісти. Мабуть, що з виробництва РВ можуть виготовлятися трьома різними способами. З цільної болванки, наплавлення і перешліфування з іншого валу. Зазвичай виробники РВ із цілих заготовок дуже цим пишаються. Все залежить від того, де, хто і як головне, це робить. Іноді перешліфовані неповнобазні вали мають набагато більший термін експлуатації, ніж цілікові. Наведу як приклад вали ОКБ «Двигун». Два 44 вали з різних партій розвалилися на машинах клієнтів. І якщо в одному випадку просто лопнув розподіл, то в іншому ГБЦ довелося повністю викинути ГБЦ, там просто був фарш. Буду чесний, вал був відправлений до ОКБ «Двигун» і після взаємних звинувачень один одного в «розумі та кмітливості» був замінений на інший. З другим я навіть не став морочитися. Але більше їхньою продукцією я намагаюся не користуватися.

Виробник розподільний для ВАЗ 2121.

Виробником пропонованих мною валів є НВК «Колобок», інакше кажучи це Нуждінські вали. Чому саме цей виробник? З однієї простої причини. Вирішення питань у режимі он-лайн та докладні відповіді на запитання, що задаються у міру роботи. Коротше кажучи, нормальне інженерно-технічне спілкування та необхідні консультації. Два РВ, які я пропоную для початку роботи. Під болти – це РВ «Естонець». Під гідрик – це вал «Трофі». Обидва вали ставляться на штатні зірки, за штатними мітками. Вали не вимагають доробок ГБЦ і мають досить стабільний холостий перебіг. Для нивоводів це виявилося дуже важливим поняттям, як це не смішно. Для великої кількості широкодіапазонних РВ це складна умова, просто в силу їх характеристик і конструкції, в які тут я вдаватися не буду. Але народ хоче і рибку з’їсти ідалі самі здогадаєтеся. Головний плюс даних валів, на мій погляд, це їх установка. Якщо ви не скажете мотористу про те, що це тюнінгові розподільники, він просто поставить їх «по мітках» і вони працюватимуть. Дані вали я не можу назвати «зовсім дорослими», швидше за все, я б їх назвав покращеними базовими валами.

Рекомендація. Дуже часто ставлю дані вали, коли люди переходять із гідриків на болти, або при заміні на «якісні» гідрокомпенсатори. Все одно для цих операцій треба знімати розподіл з ліжком, то чому б не замінити його, на щось «трохи краще».

Наводжу порівняльні характеристики кількох валів під механічні болти. По порядку йдуть: підйом впускного клапана, підйом випускного, ширина фази, перекриття, база.

21019.5 \ 9.5. Фаза 232\232. Перекриття 0.5, база 30мм (повнообазний).

21213-10.6 \ 9.5. Фаза 243229. Перекриття 0.5, база 30мм (повнообазний).

Естонець-10.5 \ 10.5. Фаза 256256. Перекриття 1.5. База 28.5 (неповнообазний).

Естонець М-11.4 \ 10.6. Фаза 268260. Перекриття 1.9. База 28.5 (неповнообазний).

Характеристики распредвала трофі, під гідрокомпенсатори: