Заміна підшипника ВАЗ 21 0 7

Поради з приводу заміни підшипника

Своєчасне усунення люфту. гарантія довгої служби підшипника.

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів своїми руками. Під час поїздки на своєму авто в передній частині підвіски виникає шум, гул іноді навіть свист, це говорить про те, що швидше за все потрібна заміна підшипника ВАЗ 2107.

У передньої маточини автомобіля ВАЗ 2107 знаходиться пара роликових підшипників, один внутрішній, а інший зрозуміло зовнішній.

Як перевірити підшипник маточини

 • Домкрачувати авто, що б колесо вільно оберталося.
 • Підставляємо підставку під поріг машини.
 • При погойдуванні колеса в різних площинах виникає стукіт, це може бути підшипник, кульова опора, можливо рульова тяга, значить перевіряємо далі.
 • Прокручуємо колесо руками, при появі шуму вам відразу стане ясно, що підшипник підлягає заміні.

Таким же вищеописаним способом перевіряємо іншу сторону вашого транспортного засобу, оскільки швидше за все підшипники маточини і там зносилися.

регулювання підшипників

У більшості випадків від люфту можна позбутися підтягуванням гайки маточини. Щоб зробити це, потрібно щільно затягнути гайку і повільно відпускати до тих пір, поки не з’явиться вільне обертання колеса при відсутності люфту. Однак регулювання подібним методом допомагає тільки на початковій стадії зносу підшипника, далі допоможе тільки заміна новою деталлю.

особливості заміни

У передній маточині автомобіля ВАЗ-2107 є пара роликових підшипників, один з яких називається внутрішнім, а другий зовнішнім. Завод виробник рекомендує робити заміну цих виробів парно, причому на обох передніх колесах авто. Що являє собою заміна розглянутих деталей, дізнаємося далі.

Спочатку необхідно зірвати гайки кріплення переднього колеса автомобіля ВАЗ-2107. Після цього встановлюємо домкрат і піддомкрачувати передня частина авто. При цьому не забуваємо встановити черевики під колеса, а також спеціальний страхувальний упор від падіння домкрата.

Збірка передньої маточини автомобіля ВАЗ 2107

Тепер, коли були вибиті старі обойми потрібно сполоснути маточину всередині і можна приступати до запрессовке нових обойм.

Запресувати обойми можна як в лещатах, так і забити їх за допомогою спеціальної оправлення або шматочка труби відповідного діаметру, це зовсім не складно.

Після чого набиваємо новим мастилом маточину, змащуємо внутрішній підшипник і вставляємо його, далі ставимо розрізне дистанційне кільце і запресовувати новий сальник.

Далі прикручуємо гальмівний диск і встановлюємо маточину на цапфу поворотного кулака, вставляємо новий зовнішній підшипник, стопорну шайбу, затягуємо гайку, ставимо супорт і колесо. Загалом, все робимо в зворотній послідовності.

Якщо немає спеціальних інструментів затяжку підшипника виробляємо так, затягуємо гайку до упору (тягнути в розумних межах) і відпускаємо на 2/3 обороту обертаємо колесо. Перевіряємо люфт (тепловий зазор).

Колесо має обертатися легко, а люфт повинен бути ледве відчутний при погойдуванні колеса. Перетягувати категорично не можна краще трохи не дотягнути. Шплінтуем гайку і одягаємо декоративний ковпачок.

На цьому ремонт вважається закінченим. Вдалою дороги і без поломок.

Ступичний підшипник. це важлива деталь, яка присутня в кожному автомобілі. Вітчизняний автомобіль ВАЗ-2107 також оснащений як передніми, так і задніми ступичні підшипниками. Вихід з ладу підшипника передньої маточини може привести до самих непередбачуваних наслідків: від швидкого зносу гуми, до проблеми з гальмівною системою. Уникнути таких наслідків можна одним способом. своєчасно проводити діагностику автомобіля, регулювання і міняти зношені підшипники маточини. Що являє собою заміна підшипника передньої маточини ВАЗ-2107, дізнаємося в даному матеріалі.

Визначення несправності підшипника

Переконатися в необхідності заміни підшипника на ВАЗ-2107 допоможуть деякі рекомендації:

 • Найпростіший спосіб з’ясувати необхідність заміни ступичного пристрої. це взятися за переднє колесо і похитати його в різних площинах. Якщо відчується наявність люфту, значить настав час більш детальної діагностики і швидше за все заміни підшипників.
 • Передні колеса автомобіля слід вивісити на домкраті, при цьому обов’язково прийнявши запобіжні заходи: натягнути ручник, встановити черевики і додаткові підставки під авто. Взятися руками за верхню і нижню частину переднього колеса, після чого зробити руху. Важливо при цьому хитати колесо, а не автомобіль в цілому. Таким чином, можна точно визначити. чи потрібна заміна даного виробу.
 • Ще один спосіб визначення необхідності заміни. це прислухатися до наявності шуму, стукоту і скреготу в колесі при його обертанні.

Визначившись з тим, що дійсно потрібна заміна підшипника ВАЗ-2107, необхідно придбати нові вироби і приступити до робочого процесу заміни.

діагностика

Щоб перевірити ступичні підшипники, потрібно поставити автомобіль на ручне гальмо, а під задні колеса підкласти противідкатні башмаки. Коли він буде надійно зафіксований, необхідно переднє колесо підняти за допомогою домкрата і встановити надійну опору під нижній важіль. Після цього домкрат можна прибирати. Для забезпечення повної безпеки бажано під кузов автомобіля встановити упор, який захистить від випадкового падіння при зісковзування транспортного засобу з упору.

Техніка безпеки часто упускається з виду, але вона вкрай необхідна при діагностуванні несправностей передньої маточини. Далі, взявшись руками за верхню і нижню частину колеса, потрібно виконати зворотно-поступальний рух, при цьому не повинно бути чутно стукоту або відчуватися люфту. Також слід покрутити колесо кілька разів.

Якщо є проблеми з підшипниками, буде чути скрегіт, скрип, стук і інші неприпустимі звуки.

установка підшипника

Провести установку можна кількома різними способами. По-перше, можна нагріти сам підшипник, а маточину охолодити. Але слід з цим бути акуратним, так як можна пошкодити гумовий сальник, під яким знаходиться мастило підшипника. По-друге, можна проводити роботи по установці за допомогою того інструменту, яким проводився демонтаж.

Це універсальний засіб, яке вам допоможе як при розбиранні, так і при складанні вузла. Без нього неможлива заміна підшипника задньої маточини ВАЗ 2110. Під час роботи немає необхідності використовувати додаткову мастило. Єдине, що вам потрібно. це нанести литол на різьбове з’єднання зовнішнього ШРУСа. Крім того, гайка, яка використовується для фіксації зовнішнього ШРУСа, потрібна нова.

Всю роботу по заміні підшипника можна зробити самостійно протягом двох годин, а то й менше. При цьому зі спеціальних інструментів потрібно знімач і ключ на 30 з довгим важелем. Зверніть увагу на те, що гайка повинна затягуватися з максимальним зусиллям. Це основна відмінність від маточин передніх коліс автомобілів класичної серії, у яких підшипник конічної форми і момент затяжки невеликий. По суті, зняття і заміна переднього підшипника ВАЗ 2110 забере у вас небагато часу. близько півгодини на кожну сторону. Всього ви витратите як мінімум годину, за умови, що є всі необхідні інструменти.

10 чарівних зіркових дітей, які сьогодні виглядають зовсім інакше Час летить, і одного разу маленькі знаменитості стають дорослими особистостями, яких вже не впізнати. Миловидні хлопчики й дівчатка перетворюються в с.

9 знаменитих жінок, які закохувалися в жінок Прояв інтересу не до протилежної статі не є чимось незвичайним. Ви навряд чи зможете здивувати або вразити кого-то, якщо визнаєте в тому.

7 частин тіла, які не слід чіпати руками Думайте про своє тіло, як про храм: ви можете його використовувати, але є деякі священні місця, які не можна чіпати руками. дослідження показуючи.

Несподівано: чоловіки хочуть, щоб їхні дружини робили частіше ці 17 речей Якщо ви хочете, щоб ваші відносини стали щасливішими, вам варто частіше робити речі з цього простого списку.

Топ-10 збанкрутілих зірок Виявляється, іноді навіть найгучніша слава закінчується провалом, як у випадку з цими знаменитостями.

20 фото кішок, зроблених в правильний момент Кішки. дивні створіння, і про це, мабуть, знає кожен. А ще вони неймовірно фотогенічні і завжди вміють опинитися в правильний час в правил.

Підготовка до проведення ремонту

Коли робиться заміна підшипника ВАЗ-2110, потрібно встановити автомобіль максимально рівно. Під задні колеса поставте упори, в якості яких можна використовувати навіть звичайні цеглини. Вам буде потрібно знімати передні колеса. Краще проводити ремонт спочатку на лівій, потім на правій стороні. Крім того, необхідно обзавестися торцевих або накидним ключем на 30. Тільки з його допомогою вийде викрутити ступичні гайку.

Бажано, щоб цей ключ мав великий важіль, тому що момент затяжки з’єднання дуже великий. Зверніть увагу на те, що буде потрібно расконтріть гайку. Для цього можна скористатися невеликою вибиванням і молотком. Пара легких ударів. і гайка буде звільнена. Варто відзначити, що заміна підшипника задньої маточини ВАЗ-2110 проводиться практично аналогічно. Тільки знімач дещо інший використовується.

Необхідні інструменти та підготовчі роботи

Який би метод ви не вибрали, вам знадобиться в будь-якому випадку:

 • молоток;
 • зубило;
 • набір ключів накидних, а також торцеві на 10 і 30;
 • викрутка плоска;
 • знімач (при наявності);
 • оправлення для вибивання підшипника;
 • динамометричний ключ.

Машину встановлюють на рівному майданчику. Подбайте про освітлення. використовуйте переносний прожектор. Авто виставляють на першу передачу, для додаткової безпеки підкладають колодки під задні колеса.

 • піднявши передок домкратом, відкручуємо колесо;
 • розблокуємо контргайки, утримувані буртиком;
 • згвинчувати болти супорта, потім його прибираємо або просто підвішуємо.

Ці процедури необхідно виконати незалежно від того, який спосіб зняття підшипника ви виберете.

методи діагностики

Діагностувати несправність підшипника можна наступним чином.

 • Домкратом підняти колесо і, взявшись двома руками за його верхню і нижню частини, посмикати взад-вперед. Якщо відчувається люфт, то це свідчить про знос підшипника.
 • Вирощують колесо в різні боки. Якщо підшипник несправний, то буде чути неприємний звук, при цьому колесо може крутитися з ривками.

Замінити підшипник маточини можна самостійно, хоча операція досить трудомістка. Щоб полегшити процес, для роботи буде потрібно спеціальний знімач для випрессовкі підшипника або його обойми. Крім нього знадобляться такі інструменти та витратні матеріали:

 • набір гайкових ключів або накидних головок, в тому числі під розмір 30 мм;
 • круглогубці для вилучення стопорного кільця;
 • домкрат;
 • балонний ключ;
 • ганчір’я;
 • рукавички тканинні.

Роботи можна виконувати як на оглядовій ямі, так і без її використання, на рівному майданчику. Машину слід загальмувати, підклавши під колесо, що знаходиться по діагоналі від знімається, 2 черевика.

Замена подшипника передней ступицы ВАЗ 2106

зняття підшипника

Зверніть увагу на те, що заміна підшипника ВАЗ-2110 робиться за допомогою спеціального інструменту. Якщо ж ви вирішите без нього обійтися, то процедура ремонту збільшиться за тривалістю. Звичайно, можна і за допомогою молотка провести випрессовкі підшипника, але знімачем це зробити набагато простіше. Вся справа в тому, що необхідно прикладати зусилля рівномірно, а молотком виходить тільки імпульсами.

Щоб зняти підшипник, необхідно встановити спеціальний знімач на маточину. І тепер, поступово повертаючи болт, ви видавлюєте підшипник з маточини. Але якщо ж немає знімача, вам буде потрібно хоча б наявність старої обойми від підшипника. Встановлюєте її поверх підшипника, який знаходиться в ступиці. Потім наносите удари молотком: чим вони різкіше, тим краще. Отже, заміна переднього підшипника маточини ВАЗ 2110 пройде набагато швидше.

Інструкція з розбирання та заміни деталей

Зняття зношеного підшипника маточини ВАЗ 2110 переднього колеса складніше, ніж заднього. Перед зняттям колеса потрібно послабити гайку маточини головкою на 30, попередньо знявши з нього залізну заглушку. Тепер можна відкручувати і знімати колесо, піднявши автомобіль домкратом. Після цього знімається гальмівний супорт, для цього з нього треба витягти колодки і відкрутити ззаду гальмівного диска 2 болта кріплення.

Наступна деталь. гальмівний диск, він знімається після викручування двох шпильок, які кріплять його до маточини. Гайку маточини треба повністю викрутити, після чого від’єднати кульову опору, відкрутивши 2 болта. Тепер можна витягти шлицевую частина півосі з поворотного кулака і акуратними ударами молотка через дерев’яну проставку вибити маточину з посадочного місця.

За допомогою круглогубцев стиснути і витягнути стопорні кільця. Використовуючи знімач, випрессовать підшипник. Сам знімач включає в себе 2 чашки, з’єднані довгою шпилькою, на кінці якої є гайка на 17 мм. Видавлювання обойми відбувається за рахунок обертання цієї гайки. Перші обороти можуть зажадати зусиль, тому краще скористатися важелем.

Для установки нового підшипника потрібно той же знімач, так як обойма сідає на своє місце з натягом. Для початку треба вставити в паз одне з стопорних кілець, обойма буде впиратися в неї при запресовуванні. Деталь потрібно рівно вставити в поворотний кулак з іншого боку, зверху на неї надіти знімач. Обертанням шпильки втиснути підшипник на місце до упору. Встановити другий стопорне кільце і зробити зворотний збірку вузла, прикрутити колесо.

Після затяжки гайки маточини головкою на 30 мм не забути встановити на місце залізний пильовик. Зусилля затягування повинно бути середнім, не перестарайтеся, інакше почне гудіти і новий підшипник.

Замена ступичного подшипника ВАЗ

У деяких випадках заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2101-2107 може бути не доцільною, якщо сам корпус вже розбитий. У такому випадку рекомендується купувати маточину в зборі з підшипниками. це швидше, ніж займатися ремонтом старої, але по грошах вийде дорожче. Кожен повинен вирішити для себе сам. Дана покрокова інструкція полегшить самостійну заміну підшипника, якщо вона вам допомогла. пишіть в коментарях, якщо є неточності, то буду радий до них прислухатися і внести правки в текст.

Всі часто бачили, як автомобіль як би «припав» на одне з коліс, яке неприродно вивернулася і застрягло в колісної арці. Це зруйнувалася маточина, і фактично колесо «від’єднати» від автомобіля. Буває, що колесо на всьому ходу «заклинює», потім воно відривається від машини на повній швидкості, і, володіючи великою масою і моментом обертання, довго котиться, завдаючи серйозних руйнувань. У цьому також винна несправність цього механізму.

Маточина. це механізм, який з’єднує колесо і вісь. Точніше, з’єднує нерухомі частини підвіски і рухливі. Саме тому маточини властиво випробовувати при русі великі навантаження.

Найважливіше, що маточина ніколи не зруйнується одразу на ВАЗ 2107 повністю, за винятком сильних ударних навантажень. Це буває при в’їзді на швидкості в яму, або на крутий камінь. Після цього маточина починає сильно грітися, і поступово руйнується. Найчастіше таким способом руйнується передня підвіска.

Наприклад, ковпак маточини оберігає її гайку від піску і корозії. І якщо його втратити, проблеми настануть швидше.

Передня маточина частіше виходить з ладу, ніж задня, так як саме передні колеса більш рухливі, і їм властиві кутові прискорення. Передня маточина при поломці викликає більш серйозні аварії, ніж задня, так як втрата переднього колеса більш небезпечна. Автомобіль стає некерованим.

Передня маточина ВАЗ 2106

Одним з важливих елементів ходової частини ВАЗ 2106 є маточина. За допомогою цієї деталі забезпечується можливість обертання колеса. Для цього на маточину прикручується колісний диск, а безпосередньо обертання здійснюється завдяки парі ступичні підшипників. Основними функціями, які покладаються на маточину, є:

 • з’єднання диска колеса з поворотним кулаком;
 • забезпечення якісної зупинки автомобіля, оскільки на ступиці закріплений гальмівний диск.

Щоб знати, як проявляються несправності маточини, а також як проводити ремонт, необхідно ознайомитися з пристроєм цього елемента. Незважаючи на те що деталь розрахована на виконання складних функцій, конструктивно вона виконана досить просто. Основними деталями маточини є корпус і підшипники. Корпус деталі литий, виготовлений з міцного сплаву і минулий обробку на токарному обладнанні. З ладу маточина виходить досить рідко. Основний несправністю вироби є вироблення в місцях установки зовнішніх обойм підшипників.

поворотний кулак

Не менш важливим елементом ходової частини «шістки» є поворотний кулак. На нього від рульової трапеції через важіль передається зусилля, в результаті чого забезпечується поворот коліс передньої осі. Крім цього, до вузла кріпляться кульові опори (верхня і нижня) через відповідні вушка. Зі зворотного боку поворотного кулака знаходиться вісь, на яку надівається маточина з підшипниками. Ступичний елемент фіксується на осі за допомогою гайки. На лівій цапфі використовується гайка з правого різьбленням, на правій. з лівої. Зроблено це з метою виключити затяжку підшипників на ходу і уникнути їх перегріву і заклинювання.

Додатковою функцією поворотного кулака є обмеження повороту коліс, при цьому деталь впирається в важелі спеціальними виступами.

зняття півосі

Демонтаж виробляємо в наступному порядку:

 • Піднімаємо задню частину автомобіля з потрібною боку і знімаємо колесо, а також гальмівний барабан.
 • Щоб запобігти витікання мастила з балки заднього моста, піднімаємо край панчохи домкратом.
 • Комірчиком з головкою на 17 відкручуємо кріплення півосі.

Зняттю піввісь гальмівні колодки не заважають, тому їх чіпати не потрібно.

Заміна підшипника ВАЗ 2101-2107

Піднімаємо автомобіль на домкраті і вивішуємо переднє колесо, де збираємося працювати. Знімаємо його, щоб отримати доступ до маточини і гальмівного механізму

Демонтуємо супорт, як описано в цій статті. Ложем його в нище поворотного кулака, стежимо, щоб гальмівний шланг не мав натягнутий. він може пошкодитися.

Беремо плоску викрутку і знімаємо захисний ковпачок. На ньому немає ніякої різьби, його просто піддягаємо з усіх боків і він злітає. Якщо він пошкоджений, то бажано його замінити на новий.

Вирівнюємо край ступичні гайки (регулювальної). Візуально видно, що один з її країв вм’ятий в паз осі рульового кулака.

Важливо. Залежно від сторони, де хочете міняти підшипник, гайки вивертаються в різні сторони. На лівій стороні автомобіля проти годинникової, на правій за годинниковою стрілкою, її різьблення зворотна. Це потрібно пам’ятати при їх закручуванні.

На лівому колесі використовується гайка з правого різьбленням, вона позначається точкою, на правому. з лівої, у неї на гранях насічки, щоб не переплутати.

Знімаємо в зборі маточину з гальмівним диском.

Шлицевой викруткою виймаємо шайбу і зовнішній підшипник маточини.

Ключем на 12 відкручуємо напрямні штифти. У деяких випадках використовується накидні ключі на 11. Перед відкручуванням, чистимо місця контакту напрямних з кільцем, бризкає WD-40 або його саморобним аналогом.

Беремо дерев’яний брусок і молотком вибиваємо маточину з корпусу гальмівного диска. В цьому випадку важливіше не пошкодити сам диск. Його бажано покласти на два дошки, щоб по центру було місце для випадання маточини. В іншому випадку вона упреться своїм краєм об поверхню і при подальших ударах молотка може бути пошкоджена внаслідок.

Встановлюємо її в лещата внутрішнім підшипником вгору і затискаємо. Шлицевой викруткою виймаємо манжету маточини. З першого разу може вона не піддатися. Акуратно, з усіх боків піддягаємо її викруткою, щоб вона рівномірно знімалася, при необхідності застосовуємо ударний інструмент.

Виймаємо внутрішній підшипник. Очищаємо корпус маточини від старого мастила

Затискаємо в лещата. Оправленням або іншим металевої пристосуватися з тупим кінцем вибиваємо зовнішнє кільце зовнішнього підшипника.

Важливо. Рівномірно, по всій її площині простукуємо оправкой, щоб вона не стала на перекіс. Тільки так вона вийде з корпусу, в іншому випадку її заклинить всередині.

Так само дістаємо зовнішнє кільце внутрішнього підшипника.

Витираємо внутрішню частину, промиваємо гасом або соляркою. Оглядаємо, щоб не було пошкоджень всередині корпусу.