Коли потрібно міняти масло в МКПП Nissan X-Trail

Основна вимога компанії Nissan щодо заміни мастила в МКПП. проводити зміну не рідше одного разу при пробігу 90 тисяч км. У той же час, якщо автомобіль експлуатується в жорстких, складних умовах. поїздки ґрунтовими дорогами, бездоріжжям або інтенсивна експлуатація у великих містах з напруженим вуличним трафіком, зміну бажано робити частіше. Конкретний пробіг між заміною трансмісійної олії вибирає власник автомобіля, орієнтовно 55 – 65 км. За такого графіка зміни масла і регулярного контролю його рівня автомобілісти можуть не побоюватися «сюрпризів» від МКПП. Досвідчені автовласники рекомендують орієнтуватися саме на цей показник.

Заміна масла

Необхідно прогріти масло у МКПП, проїхавши на кросовері Х-Трайл 8 – 10 км. Тепла, розріджена трансмісійка зіллється з коробки набагато швидше.

Встановити машину над ямою, а за відсутності піддомкратити передню частину кросовера Х-Трайл, зняти ліве переднє колесо.

Кузов машини повинен стояти рівно та горизонтально.

Спочатку слід зняти захист двигуна. Прибравши її, потрібно буде зняти щиток-бризковик, що захищає коробку передач від бруду, що летить з боку лівого переднього колеса. Необхідно відвернути болти кріплення, зняти 3 пластикові фіксатори-кліпси. Тепер з’являється доступ збоку до МКПП.

На кросоверах можна встановити різні модифікації коробок. Усього їх 5 варіантів, у тому числі і для моделей лише з переднім приводом. Зливний отвір у всіх знаходиться внизу. Заливна горловина може бути розташована на верхній частині корпусу МКПП, розташована горизонтально. В інших модифікаціях заливний отвір знаходиться на бічній поверхні стінки МКПП. Орієнтир – кронштейн та провід «маси», розташовані поруч із заливною горловиною. Необхідно визначитися з модифікацією коробки, встановленою на автомобілі.

Замена масла в двигателе Nissan X-Trail Т-31

Необхідно жорсткою металевою щіткою очистити місця коробки поблизу зливного і заливного отворів від бруду, щоб уникнути її потрапляння всередину МКПП. Ретельно прочистити від бруду шестигранні гнізда різьбових пробок, щоб при відвертанні не зірвати грані отворів.

Після очищення слід підставити під зливний отвір широку тару для збирання відпрацьованого масла, потім шестигранним ключем відкрутити пробку та злити відпрацювання. Повний злив старого мастила при прогрітій МКПП займе 10. 15 хвилин. Потім зливну пробку встановлюють місце. Міняти або не змінювати кільце-шайбу ущільнювача, вирішує сам власник кросовера.

Потім відкручують корок заливного отвору. У горловину отвори вставляють шланг-трубку, після чого починається заливання свіжої трансмісійної рідини. або через вирву або об’ємним шприцем. Процес тривалий, але не складний. Після заливання 2 л олії слід перевірити його рівень у коробці.

Заміна олії в МКПП Nissan Х-Трайл

Операція заміни трансмісійної олії в МКПП Nissan Х-Трайл T30 або T31 нескладна, вона не вимагає будь-яких спеціальних інструментів або пристроїв. Від автомобіліста буде потрібно акуратність, обов’язково дотримання основ техніки безпеки. Бажано виконувати роботу на оглядовій ямі, але при необхідності можна обійтися без неї.

Яку олію лити в КПП Nissan Х-Трайл

Компанія виробник категорично вимагає застосування оригінальної марки трансмісійної олії MT-XZ Gear Oil з характеристиками в’язкості 75W-85, якості API GL-5, артикул виробника KE916 999 31R. Такий фірмовий продукт рекомендовано для МКПП Nissan Х-Трайл Т 31.

READ  Заміна лампи ближнього світла Nissan Juke

У ранніх моделях кросовера Nissan Х-Трайл Т 30 для МКПП застосовувалася трансмісійна рідина KE916 999 32R з показниками 75W-80, API GL-4 або 4.

Компанія Nissan припускає тимчасове застосування марок масел інших виробників з близькими характеристиками. Але потім вимагає у найкоротший час заміни трансмісійної рідини на оригінальний продукт.

Як перевірити рівень олії в КПП Nissan X Трайл

Перевірка рівня олії в КПП Nissan Х-Трайл Т30 або Т31 проводиться в залежності від модифікації МКПП.

У коробках із бічним розташуванням заливної горловини рівень трансмісійної рідини повинен бути на висоті нижнього краю отвору. Сигналом до закінчення заливки буде текти олії з отвору.

Для МКПП Х-Трайл з горизонтальним розташуванням заливної горловини необхідно виготовити найпростіший Г-подібний щуп з м’якого тонкого дроту.

Рівень олії повинен становити 85. 90 мм від верху заливного отвору. На щупі слід зробити дві ризики, верхнього та нижнього рівня. Слід від рідини, залитої в коробку передач, повинен розташовуватися між ними.

Після встановлення належного рівня олії в КПП необхідно встановити місце пробку заливного отвору. Слід протерти ганчіркою залиті олією місця коробки та кузова.

Потім потрібно зробити пробну поїздку на Х-Трайл близько 5. 8 км, після чого знову перевірити рівень олії в коробці. Злити зайву трансмісійну рідину або долити її необхідну кількість у МКПП.

Якщо «господарство» є динамометричний ключ, то з його допомогою обидві різьбові пробки затягують моментом 35 Нм (3,6 кгсм). За відсутності такого інструменту доведеться робити затягування пробок «на око».

Після цього встановити на місце щиток-бризковик та захист картера двигуна.

Автомобіль готовий до подальшої експлуатації. Слід записати показання одометра, щоб не забути, коли робити наступну заміну трансмісійки.

Підготовка до заміни

Слід придбати трансмісійну рідину MT-XZ Gear Oil, KE916 999 31R, 2 або 3 літри.

Замена масла Nissan X Trail (двигатель MR20DE, 2.0)

Посібник з експлуатації рекомендує замінювати кільця ущільнювачів на зливній і заливній різьбовій пробці-заглушці.

олії, nissan, trail

Артикул оригіналу 11026-4N200, його ідентичний за якістю аналог Elring 247 804.

Для відкручування зливної та заливної пробки потрібен ключ-шестигранник “на 10”. При тривалій експлуатації різьблення пробок може «закиснути», тому бажано мати біт – шестигранник, з коміром подовжувачем, це допоможе відкрутити заглушки.

олії, nissan, trail

Для затоки свіжої трансмісійки знадобиться шланг-трубка довжиною не менше метра та заливна вирва. Оскільки олія має високу в’язкість, для прискорення процесу заміни, замість воронки застосовують шприци великих обсягів 200, 300, навіть 500 мл. Найбільший шприц можна придбати у ветеринарних аптеках.

Заміна олії в МКПП Nissan Trail

Кросовери Nissan X-Trail виробляються з 2000 р, а перша модель T30 з 2007 р. Їй на зміну прийшла T31. Обидва варіанти в залежності від комплектації можуть мати як трансмісію механічну коробку передач – МКПП. Агрегат досить надійний і не примхливий, але потребує періодичного контролю рівня трансмісійної олії. Замінювати масло в МКПП Nissan X-Trail необхідно згідно з регламентом, встановленим заводом-виробником автомобіля.

Яке масло вибрати?

Багато автовласників запитують, яке масло заливати. Моторне масло повинно мати відповідні показники в’язкості. За типом в’язкості розрізняють і рідини, які необхідно набувати в залежності від сезонності та температури навколишнього повітря. Для бензинового та дизельного двигуна відмінним варіантом стане придбання оригінальної олії Nissan з параметрами в’язкості 5W30.

Якщо вибирати неоригінальне масло, слід звернути увагу на кількість присадок. Чим їх більше, тим вища ймовірність, що усунуть небажані продукти. В’язкість масляної рідини повинна відповідати стандарту SAE 5W30.

Коли потрібна заміна олії?

Згідно з інформацією від виробника, періодичність заміни олії становить 15 тисяч кілометрів пробігу. Але враховуючи реалії російських доріг, у яких температура навколишнього середовища може опускатися до 40 градусів за Цельсієм, а бензин не ідеальної якості, заміну бажано робити вдвічі частіше — один раз на 8-10 тисяч кілометрів пробігу. Також слід стежити за станом моторної рідини. Вона не повинна бути темною або мати металеву стружку.

READ  Скільки заливається масла в коробку Solaris

Ознаки необхідності заміни:

 • нестабільна робота силового агрегату;
 • Сторонній шум двигуна;
 • Підвищена витрата палива;
 • Знижена динаміка.

Заміна олії у двигуні Nissan Х-Trail Т30 та Т32

Різниці в заміні олії у двигуні Nissan X-Trail Т30 і Т32 з T31 практично немає. На цих моделях місце розташування зливного отвору та масляного фільтра трохи відрізняється. Також існують деякі нюанси в моментах затягування різьбових з’єднань.

Коротко про процес заміни масла у двигуні Nissan Х-Trail Т30 та Т32:

 • Встановити ТЗ на оглядову яму.
 • Відкрутити зливну пробку та фільтр. Підставити ємність для відпрацьованої масляної рідини.
 • Встановити новий фільтр.
 • Закрутити фільтруючий елемент.
 • Залити свіжу олію у заливну горловину. Перевірити рівень щупом.

Процес заміни масла у двигуні завершено.

Етапи заміни масла у двигуні Nissan X-Trail

Перш ніж розпочати процедуру заміни олії, необхідно підготувати інструменти та матеріали, які знадобляться під час процесу.

Необхідні інструменти та матеріали:

 • Набір гайкових та шестигранних ключів;
 • Викрутка (хрестоподібна та шліцева);
 • Плоскогубці (за потреби);
 • Знімач для масляного фільтра;
 • Місткість для відпрацьованої масляної рідини;
 • Спеціальний одяг та рукавички;
 • Свіжа олія;
 • Масляний фільтр;
 • Прокладка ущільнювача на зливну пробку.

Покрокова інструкція заміни олії в двигуні Nissan Х-Trail Т31 своїми руками:

 • Прогріти силовий агрегат до 50-60 градусів за Цельсієм.
 • Поставити транспортний засіб на естакаду чи оглядову яму.
 • Відкрутити захист двигуна, перебуваючи у оглядовій ямі. З’явиться доступ до зливного отвору.
 • Місце біля зливного отвору очистити металевою щіткою.
 • Підставити ємність для відпрацьованої олії. Обережно відкрутити пробку. Зачекати 15-20 хвилин, доки автомасло стіче повністю.
 • Поки стікає олію, можна демонтувати масляний фільтр. Залежно від об’єму двигуна підбиратися до нього доведеться по-різному. Автомобіль з об’ємом двигуна 2 літри фільтр знімається з-під капота, а з 2.5 літра з-під дна транспортного засобу. Взяти новий масляний фільтр. Перед встановленням нового фільтруючого елемента змастити гумове кільце свіжою олією. Усередині корпусу також залити нову рідину приблизно до половини об’єму.
 • Вкрутити болт з новою шайбою у зливний отвір. Акуратно затягнути.
 • Залити автомасло у потрібному обсязі. За допомогою щупа перевірити рівень і при необхідності долити. Повторне доливання здійснити після прогріву силового агрегату.
олії, nissan, trail

Залежно від типу встановленого двигуна, кількість необхідної олії для заміни коливається між 3.9 та 5.2 л.

Як поміняти масло в двигуні Nissan X-Trail Т31 своїми руками?

Кожен автовласник Nissan X-Trail бажає, щоби він прослужив йому довго і без поломок. Моторне масло. це рідина, яка виконує такі функції по відношенню до силового агрегату.

Періодичність заміни

Багато хто запитує, як часто потрібно міняти масло в силовому агрегаті? Середній показник – 8-15 тисяч кілометрів пробігу. Все залежить від типу двигуна, умов експлуатації та інших зовнішніх факторів. Якщо невчасно змінювати рідину в системі, можуть бути серйозні наслідки, які спричинять дорогий ремонт:

 • Знос внутрішніх механізмів двигуна;
 • Проворот валу;
 • Руйнування клапанів.

Щоб уникнути можливих поломок автомобіля і, зокрема, двигуна, потрібно стежити за рівнем олії та її станом. Якщо воно стало темним, а в його складі є металева стружка, заміна здійснюється незалежно від кількості пройдених кілометрів.

Заміна олії Х-Trail T31, заміна витратних елементів: наші послуги

Ремонтна майстерня надає широкий спектр послуг з відновлення технічних засобів різних марок та моделей, у тому числі Nissan X-Trail T31. Найбільш затребувані роботи, пов’язані із заміною витратних матеріалів, проведенням технічних оглядів, а саме:

 • заміна моторної олії, масляного фільтра;
 • заміна паливних фільтрів грубого та тонкого очищення;
 • перевірка стану паливної апаратури, чищення та діагностика;
 • загальна профілактика двигуна;
 • підтяжка ременя ГРМ.

Також спеціалізуємося на складніших роботах, пов’язаних із силовим агрегатом, трансмісією, ходовою частиною, передньою та задньою підвісками, профілактикою системи електроживлення. Проводимо повний комплекс робіт із відновлення кузова та окремих його елементів, видалення іржі, корозії. Підготовляємо до фарбування, ґрунтування, шпаклівки, нанесення лаку на поверхню.

READ  Зчеплення на Niva Chevrolet яке краще

Роботи виконуються швидко та якісно завдяки кваліфікованим кадрам з багаторічним досвідом роботи за профілем. Оснащення сервісу сучасним обладнанням дозволяє максимально повно проводити технічне обслуговування автомобілів. Гнучка цінова політика та індивідуальний підхід у роботі з клієнтами приваблюють більшу кількість постійних відвідувачів. Систематичне самовдосконалення навичок та вмінь дозволяють виконувати навіть найнестандартніші завдання.

Справедливе ціноутворення автосервісу

У процесі співпраці з клієнтами завжди формуємо таку цінову політику, щоб вона була доступна кожному. Надаємо можливість власникам автомобільної марки Nissan X-Trail T31 придбати якісні та оригінальні запасні частини з подальшим встановленням у нашому сервісі.

Якісна заміна олії X-Trail T31, заміна витратних елементів в умовах СТО

Щоб забезпечити тривалість терміну експлуатації технічного засобу, потрібно небагато: систематичне обслуговування, оригінальні деталі, якісне паливо. Існує низка заходів, які мають виконувати як власники, так і працівники СТО. Наприклад, перевірка рівня олії, рідини у системі охолодження та бачку омивача – це прямий обов’язок кожного власника автомобіля перед виїздом зі стоянки. У той час як заміна витратних матеріалів, паливних, масляних фільтрів, ремонти та профілактики – справа майстрів.

У яких випадках проводиться заміна олії Nissan Х Trail Т31?

Відповідно до рекомендацій виробника, заміна масла Nissan Х Trail Т31 становить не більше ніж 15000 км, але на практиці мало хто витримує пробіг, часто порушуються терміни у бік збільшення.

Європейська асоціація автомобілістів розробила спеціальні рекомендації, які свідчать про неприпустимість перевищення пробігу більш ніж 500 км. Це правило стосується лише автомобілів, що знаходяться на гарантії. Відомі випадки ануляції гарантії через порушення інтервалу заміни.

Діагностика та заміна олії Nissan X-Trail T31

Моторні мастила, так само як і трансмісійні, реалізовуються тільки в металевій ємності об’ємом 4,0 л з супутніми засобами захисту та голограми. Щодо фактичного обсягу в кожному двигуні він відрізняється. Так, наприклад, двигун MR20DE вимагатиме 4,4 літра. А ось у QR25DE увійде 5,1 л. Двигун QR20DE – 3,9 л, YD22DDTi – 5,2 л.

Процес діагностики більшою мірою спрямований на виявлення можливих тріщин, дефектів, витоків олії у двигуні. Слід оглядати кришку клапанів, блок циліндрів, піддон картера, місце з’єднання з коробкою передач, а також ділянки, де встановлений сальник.

Якщо дефектів і течі не виявлено, корпус двигуна чистий і сухий. у цьому випадку відбувається заміна олії Nissan Х Trail T31. Знадобиться наявність нового масляного фільтра, моторної рідини, набору інструментів, ганчір’я.

Отже, для зручності проведення робіт рекомендовано скористатися оглядовою ямою чи підйомним механізмом. У піддоні картера збоку вивертається зливна пробка, зливається відпрацювання в порожню ємність. Ущільнювальне кільце на пробці підлягає заміні, коли відбувається заміна масла на Nissan Ікстрейл Т31. так як у процесі затиску мідне кільце деформується.

Після зливу відпрацювання можна загвинчувати пробку і починати заміну масляного фільтра. Знадобиться спеціальний ключ – знімач. Затискати новий фільтр слід акуратно, головне не перестаратися, тому що можна зірвати різьблення, але й недостатній затискач сприятиме витоку масла.

У заливну горловину моторного відсіку майстер заливає нову моторну олію строго за кількістю, яка вказана у довідкових матеріалах. Що стосується класу моторного масла, виробник рекомендує заливати на синтетичній або напівсинтетичній основі.

Після закінчення робіт двигун запускається на кілька хвилин і глушиться. Це необхідно для перевірки рівня олії, можливо, знадобиться доливання.

Гарантія якості

На всі виконувані роботи надаємо гарантію якості. Деталі та комплектуючі сертифіковані та допущені у продаж виробником.

Тривалість гарантії підлягає перегляду та уточненню у разі надання клієнтом неякісної продукції. Усі нюанси обумовлюються до початку проведення ремонту. Потрібна Заміна олії Nissan Ікстрейл Т31- звертайтесь до нас, ми обов’язково Вам допоможемо!