Інструкція

Ця машина була представлена ​​на російському ринку вперше у 2012 році з одним варіантом двигуна – бензиновий К4М об’ємом 1,6 літра. Відома споживачам під такими найменуваннями:

 • Nissan Almera ДЖІ 15 (Nissan Almera G15);
 • Nissan Almera 3 (Nissan Almera III).

Для них інструкція щодо заміни моторного масла буде однаковою. Загалом заміна здійснюється стандартним для більшості подібних автомобілів способом. Єдиний нюанс. можуть виникнути труднощі при заміні масляного фільтра через незручне розташування.

Промивання системи змащення

Промивання двигуна Nissan Almera G 15 при кожній заміні масла не потрібне. Доцільно проводити її у таких випадках:

 • якщо куплений був уживаний автомобіль, масло в якому було незрозуміло яке і невідоме, коли замінювалося;
 • якщо рекомендований інтервал заміни мастила неодноразово був перевищений;
 • якщо автомобіль експлуатується з частими перевантаженнями, перегріванням, в екстремальних умовах, що призводить до формування різного роду відкладень усередині двигуна;
 • якщо власник автомобіля вирішив перейти на принципово інший вид мастильного матеріалу – з синтетики на напівсинтетику чи навпаки.

Чим можна промити двигун:

 • Швидкі промивання (п’яти-або семихвилинні). Діють миттєво та потужно. Розщеплюють навіть багаторічні застарілі відкладення усередині двигуна. Але в той же час здатні завдати шкоди матеріалам ущільнювачів, а інтенсивно підняті частинки відкладень заб’ють масляні канали. Тому використовувати такі радикальні засоби слід у суворій відповідності до інструкції і в жодному разі не перевищуючи дозування.
 • Довгі промивання. Діють теж ефективно, але м’якше, поступово. Їх додають в масло, що є в двигуні, за тривалий час до заміни і продовжують експлуатувати автомобіль у звичному режимі. Однак при сильно засміченому моторі все одно є ризик, що масляні канальці заб’ються.
 • Олія для промивання. М’який, але надійний варіант прочистити систему. При заміні моторного масла після зливу відпрацювання в систему заливають такий склад. Після цього заводять мотор і дають йому попрацювати на неодруженому ході протягом 15-20 хвилин. Після цього промивну рідину слід злити. Такий склад нешкідливий для двигуна та еластомірних його частин. Однак при сильних застарілих забрудненнях може виявитися недостатньо ефективним.
 • Моторне масло. Дії здійснюються так само, як з олією для промивання. Однак береться звичайне моторне масло, те, що автовласник використовує на регулярній основі. Однак за високої вартості сучасних якісних моторних мастил цей спосіб невигідний.

Якщо двигун сильно засмічений, то доцільніше для його очищення звернутися до СТО. Там промивання зроблять без шкоди для системи. А за самостійних маніпуляціях слід поставитися до вибору засобу відповідально. Адже після промивання якийсь його відсоток залишиться у двигуні, змішуючись із новим мастилом.

Злив відпрацьованої рідини

Заміна олії на Nissan G15 починається зі зливу відпрацювання. Робити це потрібно на нагрітому, але не надто гарячому моторі. Тому, поки він охолоджується, можна зняти захист, щоб забезпечити доступ до всіх потрібних частин.

Подальша послідовність дій:

 • Відкрити капот, відкрутити маслозаливну горловину двигуна.
 • Під місцем зливу рідини (внизу автомобіля) розмістити широку порожню ємність достатнього об’єму, щоб вмістити все відпрацювання.
 • Відкрутити пробку зливного отвору. Зробити це можна ключем під квадрат на 8.
 • Зняти зношений масляний фільтр. Він встановлений у не найзручнішому місці в передній частині двигуна. Краще застосовувати для цього спеціальний знімач. Однак якщо такого немає, то можна скрутити фільтр за допомогою викрутки, велосипедного ланцюга, старого ременя генератора або навіть звичайного ременя.

Описані дії допоможуть злити зі змащувальної системи основний обсяг олії. Потрібно розуміти, що якийсь невеликий його відсоток все одно залишиться всередині системи. Після зливу можна братися за подальші маніпуляції, не забувши повернути на свої позиції все, що було знято.

Заміна фільтра, заливка олії

Після того як відпрацювання злито і, при необхідності, зроблено промивання, можна приступати до заливання свіжого моторного масла в Nissan G 15. Також слід врахувати, що в двигуні не повинно бути несправностей і протікання, якщо вони є, їх потрібно усунути до заливки.

READ  Часткова заміна масла в АКПП Nissan TIIDA

Знадобиться свіже масло в потрібному обсязі, нова прокладка-шайба для зливної пробки Nissan 11026-00Q0H (1102600Q0H) та оригінальний масляний фільтр Nissan 15208-00QAC (1520800QAC). Або їхні аналоги.

 • Встановити нову прокладку в зливну пробку, а саму пробку поставити на місце.
 • Змастити новим маслом кільце ущільнювач на масляному фільтрі і встановити його, як належить. Деякі автовласники рекомендують заповнювати новий фільтр свіжим маслом перед установкою, проте в інструкції сказано лише про змащення кільця.
 • Залити свіжий мастильний матеріал через заливну горловину.
 • Перевірити, чи достатньо олії, оцінивши його рівень по щупу. Він повинен перебувати між максимальною та мінімальною відмітками.
 • Завести машину, дати двигуну трохи попрацювати та вимкнути його.
 • Зачекати п’ять хвилин і знову оцінити рівень олії. При необхідності долити.

Якщо в процесі подальшої експлуатації по датчику тиску масла буде видно його зменшення, значить, швидше за все, десь утворилася протікання.

Вибір олії

Виробник Almera ДЖИ 15 рекомендує застосовувати лише оригінальні мастильні матеріали та інші технічні рідини для продовження ресурсу двигуна автомобіля та окремих його систем. Це синтетичні олії Renault-Nissan з різною в’язкістю, яка підбирається залежно від клімату. Найчастіше це 5W-30 чи 5W-40.

Скільки олії міститься в систему? Варіант двигуна у цієї моделі лише один – бензиновий 1,6. Тому об’єм олії завжди буде однаковим – 4,8 літри. Трохи більше може знадобитися під час встановлення неоригінального масляного фільтра.

Яке масло лити за відсутності оригінального? Користувачі автомобілів цієї марки рекомендують Idemitsu Zepro Touring 5W-30 як відмінний аналог. Більш бюджетний варіант – вітчизняне Лукойл-Люкс 5W-30 специфікацій API SL/CF та ACEA A5/B5. Також рекомендується моторне масло бренду Elf, який має допуск RN 0700. Це допуск компанії Renault, двигун якої якраз стоїть на Nissan Almera.

Періодичність заміни

Міняти масло на Almera G15 виробник радить кожні 15 тисяч кілометрів пробігу. Якщо автомобіль експлуатується не так часто, заміна проводиться раз на рік. Рідше може бути шкідливо для двигуна, тому що олія з віком старіє, втрачає свої властивості.

Інтервал заміни може бути скоригований у бік зменшення, але у бік збільшення – ніколи. Міняти моторне мастило частіше потрібно при інтенсивних навантаженнях на ДВЗ, регулярних перегрівах, використанні неякісного палива та олії, при сильній засміченості двигуна та в інших несприятливих умовах.

Скільки олії в системі змащення двигуна, таблиця об’єму для Nissan Almera G15:

Об’єм двигунаМаркування мотораСкільки літрів масла в системіОригінальна олія / заливається на заводі
бензин 1.6 K4M 4.8 Nissan Motor Oil 5W-40 / Nissan SN Strong Save X 5W-30

Заміна оливи у двигуні Nissan Almera G15

Седан Nissan Almera G15 випускався з 2012 (у Росії з 2013) по 2017 рік. Дизайн цього автомобіля такий самий, як у Nissan Bluebird Sylphy, чий випуск припинено у 2014 році. Це якісний, невибагливий автомобіль, що користується популярністю і сьогодні. Для продовження ресурсу двигуна та його нормального функціонування потрібне своєчасне технічне обслуговування, зокрема регулярна заміна моторного мастила. Провести її можна як у сервісному центрі, так і власними зусиллями.

Інструкція

олії, двигуні, nissan, almera

Як поміняти рідину в механічній трансмісії Nissan Almera G 15 своїми руками:

 • Встановити автомобіль на яму або естакаду, прогріти двигун до робочої температури.
 • Зняти захист двигуна.
 • Очистити ганчірками картер навколо заливного (якщо виникло питання, куди заливати, то заливний отвір – воно контрольне) і зливного отворів.
 • Відкрутити пробку заливного (контрольного) отвору. За необхідності змінити прокладку.
 • Відкрутити зливний затор, не забувши перед цим підставити порожню ємність для відпрацювання.
 • Дочекатися, доки старе масло зіллється повністю.
 • Закрити зливний отвір.
 • За допомогою шприца або вирви залити нову рідину в контрольний отвір, оцінити рівень.
 • Закрити пробку, поставити на місце захист двигуна.

Через кілька днів експлуатації Nissan Almera G15 варто знову перевірити рівень олії, при необхідності долити. А також переконатися в тому, що немає протікання.

Періодичність заміни олії в МКПП Nissan Almera G 15

Змінювати змащувальну рідину в механічній трансмісії Nissan Almera G 15 за регламентом слід кожних 80-90 тис. км пробігу. Або – кожні чотири роки. Однак те, як швидко масло прийде в непридатність, залежить від умов експлуатації, стану коробки, якості складу. Тому за мастилом потрібно стежити, перевіряючи кожні 20 тис. км.

Несвоєчасна заміна масла в МКПП загрожує тим, що його властивості погіршуватимуться. Відповідно, знизяться змащувальні та захисні властивості, з’являться опади. Передачі перемикати стане важче, з’являться ривки та затримки, нехарактерні звуки. Якщо при погіршенні роботи МКПП не змінити масло, це загрожує виходом коробки з ладу, швидким зносом деталей.

READ  Volkswagen Touareg заміна олії в АКПП

Яке масло вибрати для МКПП Nissan Almera G15

Виробник Nissan рекомендує використовувати для автомобілів Almera G15 оригінальне трансмісійне масло власного виробництва. Це Nissan 75W-80 API GL-4. Продукти цього бренду коштують недешево, тому можна підібрати бюджетнішу заміну. Важливо, щоб у нього була вказана в’язкість 75W-80 і збігався клас по API. GL-4.

Перевірка рівня олії

Перевірити рівень олії у коробці Nissan Almera 3 (Nissan Almera III) досить просто. Робити це необхідно при кожному ТО автомобіля, а також у разі виникнення будь-яких неполадок у роботі коробки.

Для цього потрібно зняти захист двигуна Nissan G 15, витерти від бруду картер навколо контрольного отвору (воно закрите пластиковою пробкою з різьбленням). Потім викрутити пробку проти годинникової стрілки. Вона ущільнена гумовою прокладкою. Якщо прокладка деформувалася або пошкоджена, її слід замінити на нову. Також рекомендовано змінювати ущільнювач при кожній заміні технічної рідини.

При нормальному обсязі олії воно знаходиться по нижній кромці отвору. Що легко перевіряється пальцем. Якщо рідина нижче за цей рівень, значить, потрібно доливання. Також слідами олії на пальці можна оцінити, який колір у нього. Якщо мастило занадто темне, має домішки якихось відкладень, неприємний запах, то значить – час міняти.

Необхідні запчастини, інструменти та розхідники

Для заміни масла в коробці Nissan G15 знадобиться:

 • ключ-шестигранник із змінними головками;
 • порожня ємність об’ємом не менше 3 літрів (саме така кількість олії міститься в МКПП Almera ДЖІ 15);
 • лійка;
 • шприц.

Звичайно, знадобиться свіжа олія, нові ущільнювачі пробок, а також чисті ганчірки. Скільки літрів нового мастильного матеріалу потрібно на заміну? Три літри плюс-мінус невелика похибка.

Заміна олії в МКПП Nissan Almera G15

Nissan Almera G15, також відомий як Nissan Almera III, це надійний бюджетний седан, який випускався з 2012 до 2017 року. Оснащувався одним типом двигуна – бензиновий 1,6. А ось коробка передач на вибір. п’ятиступінчаста механічна або чотириступінчаста автоматична. Конструкція МКПП настільки ж проста, як і надійна. Серйозних проблем із нею не було помічено. За роки випуску модель не зазнала суттєвих оновлень. Найбільш комфортна комплектація автомобіля G15 2014 року отримала кондиціонер та гарну аудіосистему.

Замена масла и фильтров в двигателе NISSAN Almera и много чего ещё интересного в описание!!! #то

Загалом перевірити, замінити, долити олію МКПП цього автомобіля нескладно. Коробка надійна в експлуатації, і при своєчасній заміні мастила, що відповідає характеристикам, служить довго і без поломок. Тому Nissan Almera ДЖІ 15 (Nissan Almera G15) саме з механікою завжди користувався більшою популярністю, ніж з АКПП. Радимо також переглянути відео

Етапи заміни змащувальної рідини Nissan Almera G15

Процедура заміни відбувається за звичайною схемою, що підходить практично для всіх автомобілів, зливається відпрацювання та заливається свіже масло. З нюансів можна виділити незручне розташування фільтра масляного.

Дебютувала модель на російському ринку в 2012 році та вироблялася до 2018. Оснащувалась бензиновим мотором К4М, об’ємом 1.6 літра. Користувачам відомі назви:

 • Nissan Almera ДЖІ 15 (Nissan Almera G15);
 • Nissan Almera 3 (Nissan Almera III).

Установка фільтра, затока нової моторної рідини

Якщо система мастила Nissan Almera G15 герметична і не потребує ремонтних робіт з усунення течі, можна переходити до затоки свіжої олії. Крім самої олії, знадобиться нова прокладка-шайба для зливної пробки Nissan 11026-00Q0H (1102600Q0H). Також оригінальний масляний фільтр Nissan 15208-00QAC (1520800QAC). При бажанні можна переглянути аналоги в інтернеті.

Nissan Almera — замена масла и масляного фильтра

Витратні матеріали

Коли все готово, переходимо до затоки:

 • Ставимо на місце зливну пробку з новою шайбою.
 • Закручуємо та ставимо на місце масляний фільтр. Попередньо змащуємо свіжою олією ущільнювальне гумове кільце.
 • Заливаємо нову олію в заливну горловину.
 • Перевіряємо рівень по щупу, він має бути між відмітками MIN та MAX.
 • Заводимо мотор, даємо йому попрацювати секунд 10-15, після чого глушимо.
 • Через 5 хвилин перевіряємо рівень за допомогою щупа, при необхідності доливаємо.

Існує кілька думок щодо заміни масляного фільтра. Багато автовласників радять наповнювати його новою олією перед встановленням. Однак, в офіційній інструкції з експлуатації Nissan Almera G15. А також в інформації від світових виробників фільтрів, рекомендується просто змащувати кільце ущільнювача.

Періодичність заміни, яку олію заливати

За рекомендацією заводу-виробника моторне масло підлягає заміні на ТО, яке виробляється раз на 15000 кілометрів пробігу. Якщо пробіги невеликі, заміну необхідно здійснювати щорічно.

READ  Глухне на ходу ВАЗ 2109 карбюратор

Система мастила в Nissan Almera G15 разом з фільтром вміщує 4,8 літра. Невелика різниця в обсязі може бути за рахунок встановлення не оригінального елемента, що фільтрує.

Автоконцерн Nissan використовує у своїх автомобілях, а також рекомендує автовласникам використовувати оригінальні продукти. При неможливості використовувати для заміни фірмові склади, що змазують, слід підібрати аналоги, спираючись на дані з книги з сервісного обслуговування.

Автолюбителі відзначають змащувальну рідину Idemitsu Zepro Touring 5W-30 як чудову альтернативу оригіналу. Якщо при заміні хочеться заощадити, то в даному випадку підійде ЛУКОЙЛ-Люкс 5w-30 API SL/CF, ACEA A5/B5. Вони обидва підходять за допусками та специфікаціями компанії Nissan для даного авто.

Деякі користувачі використовують масло Elf, або будь-яке інше, що має допуск RN 0700. Обґрунтовуючи свій вибір тим, що на машині встановлений двигун Renault, тому логічно використовувати їх допуски та рекомендації.

Що стосується в’язкості моторної рідини, то це залежить від регіону, де використовується авто, пробігу і прямих рекомендацій автовиробника. Але найчастіше застосовується 5W-30, а також 5W-40.

Автовиробник не рекомендує використовувати моторне масло відмінне від оригінального або не має спеціальних допусків.

Скільки олії в системі змащення двигуна, таблиця об’єму

МодельОб’єм двигунаМаркування мотораСкільки літрів масла в системіОригінальна олія / заливається на заводі
Nissan Almera G15 бензин 1.6 K4M 4.8 Nissan Motor Oil 5w-40 / Nissan SN Strong Save X 5W-30

Промивання системи змащення

Промивання двигуна на машині Nissan Almera G15 слід проводити лише у виняткових випадках, до яких належать:

Замена моторного масла Ниссан Альмера G15 часть1

 • Придбання уживаного автомобіля, коли ви не можете бути впевненими в якості, а також регулярності замін, що змащують.
 • У процесі експлуатації неодноразово перевищувався сервісний інтервал заміни.
 • Робота двигуна з постійними частими перегрівами, що сприяє закоксовуванню, а також іншим відкладенням.
 • У разі переходу на інший тип масла, наприклад з синтетики на напівсинтетику.

Промивання для двигуна Nissan Almera G15 бувають кількох типів:

 • П’ятихвилинні або семихвилинні, здатні очистити навіть найскладніші відкладення. Ними потрібно користуватися дуже акуратно, суворо дотримуватись інструкції, надрукованої на упаковці. Застосовувати їх рекомендується лише за крайньої потреби. Так як існує висока ймовірність викликати передчасне зношування ущільнювальних сальників. А також забити масляні канали, частинками змитого нагару.
 • Спеціальні склади, які додаються до олії за кілька сотень кілометрів до передбачуваної заміни. Є більш щадними, але також існує можливість засмічення масляних каналів.
 • Промивна олія є найбільш щадним методом очищення двигуна зсередини. Заливається такий склад після зливу відпрацювання, двигун працює 15-20 хвилин, після чого рідина з відкладеннями зливається. Відсутність у складі промивання агресивних присадок, дбайливо очищає мотор, але не здатне видалити сильні забруднення.
 • Звичайна олія, яку збираєтеся використовувати при заміні. Цей спосіб не такий популярний через його дорожнечу.

Перед здійсненням промивання на Nissan Almera G15 слід зважити всі плюси та мінуси. А також розуміти, що повністю злити рідину не вдасться. Частина її залишиться в каналах, яка потім змішається з новою олією.

Як поміняти масло в двигуні на Nissan Almera G15

Двигун Nissan Almera G15 максимально захищений від передчасного зношування, поки моторне масло не втратить своїх властивостей. Тому через певний проміжок часу воно підлягає заміні. Яку можна провести на СТО, або зробити своїми руками за наведеною нижче інструкцією.

Злив відпрацьованої рідини

Змінювати змащувальну рідину потрібно на прогрітому, але трохи охолонув двигуні, тому є трохи часу зняти захист. Щоб отримати нормальний доступ до піддону, а також масляного фільтра.

За цей час машина трохи охолола, можна переходити до виконання процедури зливу відпрацьованого масла та зробити подальші дії:

  Піднімаємо капот, після чого знаходимо заливну горловину на двигуні та відкручуємо пробку (Рис.1).

Для відкручування елемента, що фільтрує, на Nissan Almera G15 бажано мати спеціальний знімач. Їли його не виявилося, можна спробувати відкрутити фільтр підручними засобами. Для цих цілей можна використовувати, наприклад старий ремінь генератора, звичайний ремінь, велосипедний ланцюг або просту викрутку.

Відкручування масляного фільтра за допомогою підручних засобів

Таким методом вийде злити максимум масла, що відпрацював свій термін, після чого можна приступати до подальших дій. Головне не забути, все, що ми відкручували, потрібно поставити на місце.