Motul 6100 SAVE-lite 5W-20

Енергозберігаюча моторна олія Motul 6100 SAVE-lite 5W-20 відноситься до розряду мастил преміального рівня та створено спеціально для високопродуктивних двигунів. Відмінна плинність і кращі властивості, що змащують продукту визначаються високоактивними молекулярними компонентами, що входять до складу масла. Регулярно заливаючи SAVE-lite у Kia RIO, власник забезпечує захист двигуна від надлишкових навантажень холодного старту, міської експлуатації та інших важких умов роботи. Зрештою, всі зусилля можуть бути компенсовані збільшеним ресурсом двигуна.

Стабільність при високих температурах, низька зольність (0,88%) і хороший миючий ефект не дозволяють не тільки накопичуватися відкладенням у двигуні, але й видаляють забруднення, що вже є. Яке б не було за якістю використовуване паливо (з м етанолу до 85%), моторне масло Motul 6100 SAVE-lite нівелює шкідливий вплив при згорянні, надійно захищаючи стінки циліндрів та поршневої групи. При цьому спостерігається зниження витрати бензину, а сама мастило відрізняється найнижчим показником витрати на чад.

Найкраще моторне масло для Kia RIO 3 та 4 покоління

Моделі Kia RIO, що зійшли з конвеєра з 2011 і до сьогодні, випускаються з найдосконалішими моторами за всю історію цього автомобіля. Встановлені агрегати (1,4 або 1,6 л) можуть використовувати як мастило представлені в цій категорії кращі масла.

Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30

Відмінна моторна олія для суворих російських зим. Чверть всього обсягу продукту складають компоненти присадки. Їх завдання – боротися з окислювальними процесами в двигуні, заповнювати простір на стику деталей, що рухаються, і знижувати сили тертя. Крім того, Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 відмінно вимиває нагар та сажу. А повна відсутність в основі домішок (чистота доходить до 99,9%) збільшує термін служби та захищає двигун у складних умовах, демонструючи стабільну в’язкість при негативних температурах.

Тому заливати це моторне масло в двигун Kia RIO найкраще на постійній основі. До того ж виробник дає гарантію на свій мастильний продукт, що в сучасних умовах може дозволити собі далеко не кожна компанія. Така впевненість та десяток міжнародних сертифікатів та нагород вкотре підтверджують високу якість олії. Головним завданням власника стають спроби уникнути придбання під виглядом оригінального продукту дешевої підробки. На нашому ринку цього «добра» більш ніж достатньо, тому правильний вибір постачальника відіграє найголовнішу роль.

Найкраще моторне масло для Kia RIO 1 покоління

Kia RIO-1 випускалися протягом 2000-2005 років і на території Росії були представлені моделями з бензиновим 1,5 л двигуном. Найкращі масла, які сьогодні можна заливати в ці мотори, зібрані у цій категорії.

IDEMITSU Zepro Touring 5W-30

Висока чистота основи продукту та каталізатори забезпечують стабільну в’язкість моторного масла за низьких температур. Двигун просто заводити в морози. рідина швидко і легко прокачується, до того ж масляна плівка на поверхнях, що труться, має високу міцність і зберігається при простоях на своєму місці. Якщо заливати це мастило в мотор Kia RIO на постійній основі, то помітний і економічний ефект. витрата палива трохи знизиться.

LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W-30

Високу якість німецької моторної олії LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-30 4 л оцінили багато власників Kia RIO. Експерти також позитивно оцінюють технічні характеристики цього продукту. Створено його повністю на синтетичній основі, тому спочатку не може бути поганим. Відмінною рисою масла є відмінна плинність, що особливо важливо для сучасних двигунів, де дуже маленькі зазори та вузькі канали. Саме тому деякі автомобілісти, які перейшли на Лікві Моллі, наголошують на зникненні стукотів гідрокомпенсаторів на холодному двигуні. Також радує автовласників Kia RIO зниження витрати на чад навіть при агресивній їзді.

Ravenol Super Fuel Economy SFE SAE 5W-20

В основі цієї моторної олії містяться поліальфаолефіни (ПАТ), що забезпечують кращу морозостійкість Ravenol Super Fuel Economy. Стабільна в’язкість продукту за будь-яких умов була отримана з використанням технології USVO, яка також гарантує найефективніше придушення окислювальних процесів протягом усього робочого циклу мастила. Дані властивості знаходять своє відображення при запуску в морози. мотор швидко змащується, що перешкоджає появі задирок та інших пошкоджень на деталях, що взаємодіють. Вибираючи, яке масло заливати в двигун з великим пробігом, а значить і зношуванням, власникам Kia RIO слід враховувати той факт, що у складі Ravenol SFE є вольфрам, що забезпечує значне зменшення величини механічного впливу в парах тертя.

READ  Як зняти кермо на Passat б5

Крім зниження руйнівних потенціалів, моторне масло серйозно впливає і на економічність двигуна – вивільнена енергія не зникає безвісти, і мотор стає більш спритним і «живим». Низька швидкість випаровування продукту практично позбавляє власників Kia RIO необхідності доливати олію між замінами.

MOBIL 1 X1 5W-30

Незважаючи на високу ціну, моторне масло MOBIL 1 X1 5W-30 стало лідером у категорії мастил для Kia RIO 2 покоління. Якщо заливати цю рідину на постійній основі, власник може значно збільшити ресурс двигуна (зрозуміло, все залежить від умов та особливостей експлуатації), тому що продукт відрізняється винятковою стабільністю своїх характеристик протягом усього терміну роботи, надійно захищаючи деталі від тертя в будь-яких режимах. використання.

Інноваційний пакет присадок забезпечує відмінний захист двигуна від нагару та сажевих утворень. Крім того, миючі інгібітори м’яко поглинають вже наявні відкладення, звільняючи кільця маслознімних поршнів від закоксованого шламу і знімаючи лаковий наліт всередині масляних каналів. Весь цей «бруд» залишається розчиненим в маслі до кінця експлуатації, і при черговій заміні видаляється з двигуна. Сам мотор починає вести себе так, ніби «помолодшав» – зростання потужності та стабільна робота агрегату помітні неозброєним оком. Яке б змащення власник Kia RIO не використовував раніше, після оригінального MOBIL 1 X1 5W-30 його вибір на користь цього продукту буде визначено.

Як часто необхідно міняти масло?

Інформація про це вказана у графіку технічного обслуговування. Термін, позначений виробником, зазвичай становить 1 рік чи кожні 15 000 кілометрів пробігу. Однак ця вимога застосовується лише якщо авто експлуатується в нормальних умовах. В іншому випадку термін, як і відстань пробігу, скорочується вдвічі. При цьому до тяжких умов виробник відносить:

 • часті поїздки на короткі відстані (не більше 8 км за позитивної температури і не більше 16 км — за негативної);
 • висока тривалість роботи двигуна на холостому ході;
 • їзда ґрунтовими дорогами і трасами з нерівним покриттям;
 • низька якість палива;
 • використання фургона, автопричепа чи багажника на даху авто.

Моторное масло для Киа и Хендай. SHELL, MOBIS. 5W30, 5W40.

Під ці умови потрапляє практично кожен автомобіль у Росії. У цих випадках виробник рекомендує проводити заміну олії раз на 6 місяців або після 7500 кілометрів пробігу.

Що потрібно знати перед покупкою?

Часто автовласники купують олію, яку вказано виробником автомобіля. У багатьох випадках цього достатньо, проте можливі позаштатні ситуації. Таке трапляється, наприклад, якщо у вашому регіоні недостатньо якісне паливо, що призводить до окислення і, як наслідок, до швидкого «старіння» олії.

Нерідко власники авто не обтяжують себе вибором і просто купують продукт з найбільшою вартістю та найкращими, на їх погляд, характеристиками. Такий підхід рідко виправдовує себе, адже багато авто працюють на відносно дешевій олії, і заміна його на дороге не матиме суттєвого ефекту.

Ми рекомендуємо самостійно вивчити характеристики представлених на ринку продуктів та вибирати виходячи з практичних міркувань. Почати варто із застосовуваних сьогодні стандартів:

 • SAE. Це стандарт для вимірювання та маркування в’язкості олії при низьких та високих температурах. Він показує, наскільки ефективним буде змащення деталей двигуна за різних умов. Чим нижче цифрові значення, зазначені в маркуванні, тим вищий рівень рідини масла;
 • API. Цей стандарт ділить олії залежно від того, для яких двигунів Kia RIO вони призначені;
 • ACEA. Стандарт також показує, для яких типів двигунів призначено масло, клас його енергозбереження.

Правильний підбір мастильних матеріалів з урахуванням їх характеристик допоможе впоратися зі зносом деталей автомобіля, збільшити термін їхньої служби, домогтися тихої та плавної роботи двигуна.

Декілька слів про в’язкість

У розмові про те, яку олію варто заливати в «Kia RIO», не можна обминути це питання. Двигуни сучасних машин розраховані на досить рідкі мастильні матеріали. Пов’язано це з тим, що в сучасних силових агрегатах зазори поршневої групи вкрай малі. В результаті олія з високою в’язкістю не зможе забезпечити необхідне тепловідведення, що призведе до масляного голодування окремих елементів двигуна і надалі. до їхнього зносу.

Для більшості сучасних моделей, що працюють на бензині, підходять мастильні матеріали 5W-20 або 5W-30, причому в російських умовах перший варіант кращий.

Яку олію заливати в Kia RIO

Автомобілі «Kia RIO» колесять дорогами Росії вже понад 10 років, а представники другого та третього поколінь користуються популярністю і сьогодні. Власники відзначають їх надійність, динамічні властивості, простоту та доступність ремонту та обслуговування. Наші клієнти часто запитують про те, яку олію варто заливати в Kia RIO. У цій статті ми відповімо на це питання і дамо свої рекомендації щодо вибору.

Які олії підходять для Kia RIO?

З моменту початку продажів корейські виробники представили на ринку три покоління машин, для кожного з яких підходять різні види мастильних матеріалів:

 • До Kia першого покоління підійдуть олії API SL та ILSAC GF-3. Для нових машин застосовувати їх не рекомендується, так як вони не відповідають сучасним стандартам. Якщо ваш автомобіль випущений у період з 2000 до 2005 року, для нього підійдуть і сучасні олії API SM/SN та ILSAC GF-4/GF-5.
 • Для другого покоління Kia, тобто для машин до 2009 року випуску, обмеження жорсткіші. Олії якістю нижче API SM та ILSAC GF-4 не підійдуть, тому вам залишається вибирати між цим і якіснішими варіантами.
 • Найчисленніше на сьогоднішній день третє покоління Kia RIO особливо вимогливе до якості мастильних матеріалів. Для цих машин ми рекомендуємо використовувати API SN та ILSAC GF-5.
 • Для моделей з дизельними двигунами ми рекомендуємо використовувати масло не гірше за API CH-4. Підійдуть і якісніші продукти.
READ  Що заливати в ГУР Chevrolet Cruze

Какое масло хорошо подходит для Киа Рио.

Наших фахівців регулярно запитують про мінеральні олії та синтетику, а також про перевагу одних над іншими. Для машин марки Kia RIO підійдуть як перші, так і другі за умови, що вони відповідають вимогам щодо в’язкості та стійкості до низьких та високих температур.

Яку олію ми можемо порадити?

Підбір оптимальних мастильних матеріалів можна здійснювати самостійно за допомогою Shell LubeMatch. Це безкоштовна онлайн-послуга, за допомогою якої ви легко підберете правильний мастильний матеріал для свого транспортного засобу та/або обладнання.

В’язкість

Сучасні силові установки, якими оснащуються Kia RIO, мають невеликі зазори в поршневій групі. У зв’язку з цим для таких моторів потрібна олія з низьким ступенем в’язкості, щоб уникнути «сухого» тертя і краще відводити тепло від нагрітих компонентів ДВЗ. В результаті виходить, що з виходом нових поколінь Kia RIO рекомендований індекс в’язкості поступово знижується. якщо раніше він був на рівні 40, то зараз. не більше 20. Цим параметрам потрібно приділити особливу увагу, так як двигуни з меншою в’язкістю не підтримують масла з більшою в’язкістю. У крайньому випадку, недотримання правил може призвести до передчасного зносу найбільш навантажених деталей двигуна через їхнє масляне голодування.

Скільки заливати олії в Kia RIO

Звернімо увагу на об’єм масла, що заливається, для конкретного мотора Kia RIO:

 • Дизельний 1.1 75 л. с. (початок виробництва – з 2011 року). Необхідний об’єм – 4,8 літри
 • Бензиновий 1,2 87 л. с. (З 2011 року). Об’єм – 3,3 літра
 • Бензиновий 1,3 75-82 л. с. (2000) – 3,4 літри
 • Бензиновий 1,4 97 л. с. (2005). 3,3 літри
 • Бензиновий 1,5 98-108 л. с. (2000). 3,3-3,7 літра
 • Дизельний 1,4 90 л. с. (2011). 5,3 літри
 • Дизельний 1,5 109 л. с. (2005). 5,3 літри
 • Бензиновий 1,6 112 л. с. (2005) – 3,3 літри
 • Бензиновий 1,6 123 л. с. (2011) – 3,3 літри

Як часто міняти масло на Kia RIO

Компанія Kia встановила однаковий інтервал заміни олії для всіх поколінь Kia Ceed. Так, він становить один раз на рік чи кожні 15 тисяч км. Це теоретично, але в практиці ситуація може відрізнятися – взяти хоча б наприклад умови експлуатації, зміни клімату, якість дорожнього покриття, манеру водіння тощо. буд. Від цих чинників залежить, з якою швидкістю витрачатися масло. У зв’язку з цим деякі досвідчені власники розрахували інтервал заміни. Отже, назвемо найбільш підходящі інтервали заміни олії для Kia Ceed:

 • Кожні 15 тисяч км. при дотриманні швидкісного режиму від 50 км/год і більше
 • Кожні 10 тисяч км – за дотримання швидкісного режиму на рівні 30 км/год.
 • Кожні 7 тисяч км – за дотримання швидкісного режиму менше 20 км/год.

Виходить, що менше середня швидкість, тим частіше виникає потреба у заміні масла

Яку олію заливати в двигун Kia RIO

Заміна олії у двигуні – важлива процедура, яка не прощає помилок. Розглянемо її на прикладі автомобіля Kia RIO, дуже популярного в нашій країні. До уваги читачів представлено багато корисної інформації, яка, напевно, буде цінною як для початківців, так і досвідчених власників Kia Ceed.

Як відомо, без кваліфікованого та своєчасного обслуговування будь-який автомобіль ламатиметься, і засмучений власник зрештою його продасть. Насамперед необхідно приділяти особливу увагу двигуну автомобіля (в даному випадку Kia Ceed), оскільки він є “серцем” машини. Те саме стосується вибору, а також періодичності заміни моторного масла.

Допуск та клас

При правильному виборі масла необхідно враховувати всі параметри, слід вибрати відповідний клас та допуск. Детальна інформація про це вказана в посібнику користувача до Kia Ceed.

На сьогоднішній день відомі три покоління Kia RIO. Існує цілком обґрунтована думка, згідно з чим чим автомобіль новіший, тим і жорсткіші вимоги до якості масла для нього.

Наприклад, для Kia RIO першого покоління можна порекомендувати олію із класами API SL, а також ILSAC GF-3. Насправді, зараз усі олії, які є у продажу, відповідають зазначеним класам. Тут головне, щоб цей стандарт був не вище зазначеного, тобто вищого класу.

Для Kia RIO другого покоління підійде олія зі стандартами API SM та ILSAC GF-4. Нерідко буває, коли конструкція авто підтримує і вищий стандарт – наприклад, як у цьому випадку – API SN та ILSAC GF-5.

Третє покоління Kia RIO розраховане на підтримку більш сучасних олій з параметрами API SN та ILSAC GF-5.

Що стосується присадок, їх додавати в масло не рекомендується, так як у по-справжньому якісної олії має бути достатньо змащувальних властивостей.

Олію якої фірми заливати

Назвемо список рекомендованих брендів масел, придатних для автомобілів Kia RIO модельних років 2012, 2013, 2014 та 2015:

 • Shell Helix Ultra (Шелл Хелікс Ультра)
 • Total Quartz
 • Divinol
 • ZIC XQ LS

Вибір олії

Регулярна періодичність заміни олії в Kia RIO – один із важливих етапів в обслуговуванні автомобіля. Особливо це стосується тих автомобілів, які вже знаходяться в експлуатації деякий час. Двигун отримує серйозне навантаження, а тому без належного догляду страждає від передчасного зносу.

READ  Заміна сайлентблоков задньої балки ВАЗ 2115

Періодичність заміни олії залежить від рекомендацій виробника. Щоб не сталося зношування, виробник рекомендує замінювати продукт не рідше ніж у 10000 км пробігу. У двигун у своїй заливається близько трьох літрів рідини. Очевидний факт це те, що олію потрібно міняти своєчасно та регулярно. Головний показник для того, щоб вирішити, чи потрібна заміна масла, це його в’язкість або ступінь плинності.

Одночасно з олією у сервісних центрах завжди змінюють масляний фільтр. Якщо процедуру заміни ви вирішили зробити самостійно, врахуйте деякі особливості двигунів Kia RIO різних років випуску.

Наприклад, для автомобілів 2015, 2012, 2013, 2014 років можна підібрати кілька відповідних варіантів:

 • Shell Helix Ultra;
 • Total Quartz;
 • Divinol;
 • ZIC XQ LS.

Аналіз ціна-якість показує, що найкращий варіант із представлених. Shell Helix Ultra. Фірмовий продукт включає до складу набір присадок і мінеральних речовин. Використання його для корейського RIO цілком виправдане. Shell не втрачає своїх позитивних якостей при тривалому активному використанні, що також безперечний плюс для олії цієї фірми.

Total Quartz може похвалитися значними характеристиками. Це масло також здатне зберігати всі частини двигуна у робочому стані. Ціна на фірмовий продукт також невелика. Початкові характеристики присадок і мінеральних речовин, що входять до складу олії, зберігають свої якості навіть при активній тривалій експлуатації автомобіля.

Олія фірми Divinol відрізняється від попередніх невеликою витратою. Незважаючи на те, що бренд не отримав широкої реклами у ЗМІ, його активно купують обізнані автомобілісти. Варіант цілком підходящий для Kia, тому що справляється з усіма функціями захисту двигуна.

Олія ZIC. ще один продукт, що продається за доступною ціною. Великий список присадок, що входять до його складу, можливо, когось і насторожить. Однак вони безпосередньо впливають на захист двигуна від передчасного зношування. Його можна сміливо лити у двигун RIO.

Якщо розглядати вибір олії з погляду вибору бренду, то заняття це практично марне. Кожен автовласник має свої переваги. Навряд чи хтось захоче міняти марку, тільки прочитавши одну лише статтю. Тим більше, виробник RIO не рекомендує міняти марку масла. Якщо ви придбали для заміни один певний продукт, то надалі краще його використовувати. Або користуватися послугами однієї і тієї ж автомайстерні.

Яке моторне масло вибрати для Kia RIO

Тема вибору олії для Kia RIO велика. На весь модельний ряд авто встановлюються дуже надійні двигуни. Однак, якщо не здійснювати належне ТО, без своєчасної діагностики будь-який навіть найнадійніший мотор почне підводити.

Відео

ЧТО ЛУЧШЕ 5W-20 ИЛИ 5W-30 ДЛЯ КОРЕЙЦА Kia Rio/Hyundai Solaris плюсы и минусы

Яка олія рекомендується і технічна інформація

Якщо уважно вивчити технічні характеристики Kia, можна виділити таку важливу інформацію:

 • рекомендована виробником моторна олія. ​​Shell HELIX;
 • заправний об’єм 3,3-3,49 літра;
 • класифікація API Servise. 4 або вище;
 • діапазон температур для рекомендованих значень в’язкості від.30С (5W20) до 50 (20W50)

При цьому пам’ятка для водія говорить, що перш ніж лити масло, необхідно переконатися в чистоті поверхні поблизу кришки заливної горловини, а також заливного отвору. У чистоті має бути і масломірний щуп. Ці показники особливо важливі, якщо автомобіль експлуатується запилених забруднених умовах. Наприклад, при їзді заміськими ґрунтовими трасами. Своєчасне очищення цих частин (щупа та кришки) збереже двигун від попадання пилу та піску.

Двигуни Kia RIO пізніших випусків виконані з відсутністю зазорів між деталями, що труться. Олія з меншою в’язкістю краще проникає у зазори, краще змащуючи деталі. Олія з в’язкістю 5W-40 майже не стікає у вузькі зазори, залишає їх без мастила. Через неправильно залиту олію відбувається раннє знос двигуна. Саме тому важливо дотримуватися всіх рекомендацій виробника при заміні олії. Ця вимога дійсна як для бензинових двигунів, так і для дизельних.

Важливіше правильно вибрати масло для двигуна Kia не за найменуванням бренду, а за класом якості API, IlSAC. При цьому важливо врахувати, що до кожного покоління Kia виробник рекомендує різну олію. Чим сучасніший двигун, тим вища якість має бути у продукту. API SL і ILSAC GF-3, наприклад, рекомендується лише Kia першого покоління. До автомобілів випуску 2000-2005 цілком підійдуть і вищі за якістю масла. API SM/SN та ILSAC GF-4/GF-5.

RIO 2005-2009 років випуску вимагає використання олій API SM та ILSAC GF-4. Як і в попередньому випадку, олія якістю вища, наприклад, API SN і ILSAC GF-5. цілком підходящий варіант. Нижчої якості масло використовувати не можна. У Kia RIO 2015 рекомендується використовувати масло якості API SN та ILSAC GF-5. Якщо йдеться про Kia RIO з дизельним двигуном, за рекомендацією виробника слід використовувати олію якістю API CH-4, але нижче. Більш якісний продукт цілком підійде, наприклад, олія Hyundai Premium LS Diesel 5 W30.

Отже, у питанні вибору олії для RIO залишилося одне риторичне питання: синтетика чи напівсинтетика? Сказати, що один вид олії гірший, а інший краще, не можна. Як ми вже розібрали вище, є підходящі масла для двигуна, а є невідповідні, серед тих та інших є якісні, а є неякісні.