Заміна масла в АКПП Prado 150 дизель

Заливка нового масла

Заливка нової змазує рідини в автоматичну коробку передач здійснюється наступним чином:

масло, акпп, prado

 • На силікон посадите піддон, прикріпіть до дна АКПП Prado 150.
 • закрутіть болти.
 • Закрутіть зливну пробку. Машина готова прийняти порцію змазує рідини.
 • Відкрийте капот Prado 150, і в заливний отвір почніть лити масло з пляшки.
 • Для часткової зміни рідини піде близько 4 літрів. Тому сміливо виливайте всю пляшку.
 • Після цього закрутіть пробку заливного отвору.
 • Сядьте в машину і заведіть її. Прокатаєтеся на ній.
 • Встановіть на рівну поверхню і перевірте рівень. Як це зробити я вам розповідав в блоці, присвяченому цій дії.

Але ми не робили останні 2 пункту. Тому що цю машину було потрібно повна зміна рідини. Я підкотив апарат високого тиску, підключив шланги до АКПП і зробив повну заміну методом заміщення. Але так як у вас не буде цього апарату, то ви можете зробити так, як я описав в наступному блоці.

Інтервал заміни трансмісійного масла

Так, в книжці по експлуатації японці пишуть, що мастило на АКПП Toyota Land Cruiser НЕ замінна. Це твердження має логічне обгрунтування в їх умовах. Там кожні чотири роки автовласник змінює машину. У російських умовах навіть для бізнесмена складно раз в чотири роки купувати новий авто. А багато звикають до своїх «ластівок».

Плюс суворі зими, холодні старти, коли ви поспішаєте на збори, пробуксовки в снігу. Та й самі дороги бажають кращого, якщо торкатися сільських стежок і трас в селищах міського типу. Якщо Prado 150 на дизелі, то цю машину ще якось шкодують і не починають рух відразу після включення запалення.

Тому, я раджу, міняти масло один раз через:

 • 30 000 тисяч км частково;
 • 80 000 тисяч кілометрів повністю, шляхом заміщення.

Увага! Якщо пробіг більше ніж 30000 км, але ви не робили часткову заміну, то систему можна промити, зробивши одразу повну зміну змазує рідини.

Заливайте тільки оригінальне масло, уникаючи дешевих підробок. Немає необхідності купувати про запас змазує засіб. Масло має термін придатності, якщо він закінчується, то мастило перетворюється в звичайну рідину без властивостей, закладених виробником для захисту механізмів від перегріву.

Робіть заміну тільки в тому варіанті, який я застосовував і, про який я розповім в наступних блоках. Будь-яка зміна кроків зміни рідини загрожує виходом з ладу автомата на Prado 150.

Яку змазує рідина ви заливаєте в АКПП Prado 150? Напишіть в коментарях.

Оригінальна масло

В АКПП Toyota Land Cruiser Prado заливається наступне оригінальне масло:

 • ATF Type T IV під каталожними номером 08886-01705. Цю мастило потрібно заливати, якщо встановлена ​​чотириступінчаста автоматична коробка перемикання швидкостей А340 в Prado 150;
 • Toyota ATF WS під каталожними номером 08886-02305. Якщо встановлена ​​п’ятиступінчаста коробка передач А 750 Е і її серійні побратими в Prado 150.

Продається в літрових і чотирьохлітрові пляшках. Ціна актуальна на сьогодні. 629 руб. Я не рекомендую змішувати оригінал і аналоги.

Увага! Якщо робите часткову заміну, а оригінальною мастила не знайшли, то раджу промити автомат Prado 150 перш, ніж заливати аналогову змазує рідина.

До речі, п’ятиступінчасті невибагливі до якості мастила, але потребують дотримання термінів зміни масла.

Напишіть в коментарях, чи використовуєте ви завжди оригінальні рідини або довольствуетесь аналогами?

Промивання піддону і видалення стружки

Промивання піддону карбоклінером. обов’язкова процедура при заміні масла в АКПП Toyota Prado 150. Щоб очистити піддон АКПП треба:

 • Зніміть магніти і почистіть їх щіткою від стружки.
 • Збризніть карбоклінером піддон і потримайте трохи.
 • Потім видаліть бруд і нагар ганчіркою. Можете використовувати бензин або гас, якщо немає спеціального засобу.
 • Зніміть стару прокладку і надіньте нову.

Залиште сушитися піддон. А самі зніміть фільтруючий пристрій.

Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150

Щоб Land Cruiser Prado 150 без капітального ремонту відходив 100 000 кілометрів важливо вчасно робити заміну зношених механізмів і купувати тільки оригінальні деталі. Ті ж поради стосуються АКПП Prado 150.

Заміна масла в АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150 своїми руками

Приїхав якось до мене на СТО дядько на Prado 150 і каже: «Що скажеш про заміну масла в АКПП моєї машини?». Я сторопів спочатку. Пояснюю, що треба міняти через стільки-то і стільки-то А, він перебиває: «Так, я це знаю. Тільки ось в книжці до автомобіля написано, що воно не змінюється протягом усього терміну служби. Проїхав я все сервіс-центри. Мені одну і ту ж дичину втирають, а коли я скажу про те, що читав в мануалі, так заїкатися починають і мимрять. »

Ну тут я вирішив взяти ситуацію в свої руки. Умовив дядька на заміну. Скажу чесно, що ще трохи б, то йому довелося міняти АКПП. Але про все потроху.

заміна фільтра

Щоб поміняти фільтруючий пристрій в коробці, коректний:

Land Cruiser Prado 150 замена масла в АКПП

 • Відкрутіть кілька болтів, які тримають його.
 • Зніміть його і встановіть новий пристрій.

Увага! Чи не промивайте фільтруючий пристрій від АКПП Prado 150. Очищення старого фільтра не дасть корисного результату. Масло знову швидко забрудниться, а тиск впаде. Це призведе до поломки автомата в машині і аварійного режиму.

Матеріали для комплексної заміни масла в АКПП

На щастя у мене були в запасі фільтр від АКПП Prado 150 (533060050) та наступні матеріали й інструменти, які зобов’язані бути у досвідченого механіка або просто автовласника:

 • прокладка від піддону (516860010);
 • ущільнювач для фільтра (030131014);
 • Toyota ATF WS;
 • ганчірка без ворсу;
 • комплект ключів і тріскачка з головками;
 • рукавички;
 • тара для зливу;
 • п’ятилітрова пляшка, якщо немає апарату високого тиску;
 • ущільнювачі для пробок зливу і перевірочної пробки.

Тепер переходимо до заміни масла на АКПП позашляховика Prado 150.

Напишіть в коментарях, міняли ви масло самостійно?

Вам дійсно потрібно замінити трансмісійну рідина? | Новини

По всьому автомобілю тече безліч рідин, але одна з найважливіших, за якою потрібно стежити. трансмісійна жідкость.Стоіт вам змінюватися чи ні, це не предмет суперечок: так, ви повинні. Але те, як часто слід виконувати цю послугу, залежить від виробника і автомобіля, і це питання спірне.

Графік проведення технічного обслуговування багатьох автоматичних трансмісій не вимагає свіжої рідини до 100 000 миль або, для деяких трансмісій Ford, навіть до 150 000 миль. Багато механіки говорять, що це занадто довго, і що це потрібно робити не рідше, ніж кожні 50 000 миль. Для механічних коробок передач потрібно більше звичайного трансмісійного масла, ніж для рідини для автоматичних трансмісій, і, як правило, для них потрібно інший графік технічного обслуговування, тому краще звірятися з інтервалами обслуговування в керівництві користувача.

Пов’язано: Більше новин служби

Як і інші життєво важливі автомобільні рідини, трансмісійна рідина з часом погіршується. Жорстке використання. наприклад, часті зупинки в русі по місту, транспортування важких вантажів і буксирування причепа. прискорить знос. Такий спосіб водіння підвищує робочу температуру трансмісії, а нагрів збільшує навантаження на трансмісію і рідина. На відміну від моторного масла, яке в першу чергу є мастилом, трансмісійна рідина служить одночасно маслом і гідравлічної рідиною, яка допомагає перемикати передачі, охолоджує трансмісію і змащує рухомі частини.

Якщо ви багато їздите в умовах високих навантажень, вам слід частіше перевіряти рівень трансмісійної рідини і звертатися в ремонтну майстерню для перевірки стану рідини. Трансмісійна рідина часто буває червоного кольору, але може бути і іншого кольору, і в міру погіршення якості вона має тенденцію ставати темніше. Також може з’явитися запах гару, який може вказувати на необхідність заміни або на те, що в коробці передач виникають механічні проблеми.

яке вибрати

Для 4-ступінчастої коробки автомат A340 в Toyota Prado 150 2.7 2TR-FE (TRJ150) і 3.0 1KD-FTV (KDJ150) рекомендовано використовувати масло Toyota ATF T-IV 08886-01705.

У 5-ступінчастою коробці автомат A750F в Prado 4.0 1GR-FE (GRJ150) і в 6-ступінчастою трансмісії AC60, яка встановлюється на рестайлінгову версію Prado 2.8 1GD-FTV (GDJ150) виробник рекомендує використовувати оригінальне масло Toyota Genuine ATF WS 08886-02305 / 08886.80807 (4 літри в жерстяній банці) або 00289-ATFWS (0.946 літра в пластмасовій банці). Це масло є оптимальним вибором для трансмісії, але найбільш головне питання. не придбати підробку оригінального Toyota масла.

Для механічної 5-ступінчастою трансмісії R151F в Prado 3.0 1KD рекомендовано трансмісійне масло TOYOTA Genuine Manual Transmission Gear Oil API GL-3 / GL-4 SAE 75W-90 (08885-81026, 1 літр), або еквівалентну.

У тому випадку, якщо купувати оригінальне масло Toyota немає можливості або бажання, рекомендуємо звернути увагу в першу чергу на краще масло для коробки передач від сторонніх виробників. Дані масла повністю відповідають технічним характеристикам, заявленим виробником

Бренд Марка масла
AMSOIL Signature Series Fuel-Efficient Synthetic Automatic Transmission Fluid
Eurol ATF 6700
Hyundai XTeer ATF SP4
Volvo ATF 31256775
Idemitsu ATF Type TLS-LV (10114-042B)
NGN Universal ATF
Petro-Canada MV Synthetic ATF, DuraDrive Low Viscosity MV Synthetic ATF
Ravenol ATF T-WS (4014835743311)
Redline D6 ATF
Starkraft ATF VI
TOTACHI ATF WS
Total Fluide XLD FE
United ATF WS, ATF MV-66, ATF MV-99

Хвилинку.

Увімкніть файли cookie і перезавантажте сторінку.

Цей процес автоматичний. Ваш браузер найближчим часом перенаправить вас на запитаний контент.

Хвилинку.

Увімкніть файли cookie і перезавантажте сторінку.

Цей процес автоматичний. Ваш браузер найближчим часом перенаправить вас на запитаний контент.

Як перевірити трансмісійну рідина

Багато сучасних автомобілів не мають щупа для вимірювання рівня трансмісійної рідини, і замість цього автовиробники рекомендують в сервісний центр перевіряти рівень рідини, тому що це часто робиться з-під автомобіля.Воспользуйтесь керівництвом по експлуатації вашого автомобіля, щоб визначити, чи є в трансмісії легкодоступний масляний щуп; якщо це так, ось кілька порад при перевірці рідини:

Використовуйте керівництво користувача, щоб знайти рекомендовану процедуру перевірки трансмісійної рідини.

Виклик автомобіль на рівній поверхні для найбільш точних показань.

Будьте обережні з вентиляторами охолодження двигуна, які можуть продовжувати працювати після вимкнення двигуна, а також з гарячими деталями двигуна; багато автомобілів рекомендують при перевірці трансмісійної рідини прогріти двигун і трансмісію до робочої температури.

Визначте, чи перевіряється рідина при працюючому двигуні. Це може варіюватися від машини до машини і вплине на точність.

Деякі автомобілі рекомендують переводити селектор передач на кожну передачу на кілька секунд перед перевіркою рідини; завжди повертайтеся в положення «Парковка» або «Нейтраль» і включайте гальмо стоянки перед тим, як вийти з автомобіля.

Знайдіть ручку масляного щупа коробки передач, яка зазвичай яскраво забарвлена; знову ж, керівництво користувача допоможе вам знайти його.

Вийміть масляний щуп, дотримуючись обережності, щоб не пролити рідину на гарячий двигун або деталі вихлопної системи, і протріть щуп чистою ганчіркою.

Знову вставте щуп, потім витягніть щуп, щоб перевірити рівень рідини, який повинен знаходитися між позначками «Низький» і «Повний».

Якщо у вас є витік і вам необхідно долити, переконайтеся, що ви використовуєте рекомендовану трансмісійну рідина, залийте її до відповідного рівня і усуньте витік якомога швидше.

10.Когда закінчите, встановіть щуп на місце.

Ще однією ознакою того, що трансмісійна рідина має потребу в заміні, є наявність в ній частинок або іншого сміття. Коли ви відправляєте свій автомобіль на заміну масла або інше планове обслуговування, ремонтна майстерня може зажадати від вас заплатити за заміну трансмісійної рідини або промивання. Навіть якщо вони покажуть вам, що рідина темнішим за оригінал, це не означає, що вам потрібна свіжа рідина прямо зараз. Зробіть крок назад, перевірте графік технічного обслуговування в керівництві користувача і подивіться, що рекомендує виробник транспортного засобу, перш ніж приймати решеніе.Ето також дасть вам час зробити покупки за найкращою ціною.

Багато ремонтні майстерні використовують системи промивки, які витісняють стару рідину і закачують нову, замість того, щоб просто злити стару рідину. Хоча це звучить добре, деякі виробники кажуть, що вам не слід цього робити (Honda. Одна з них, є й інші), тому вам потрібно знати це, перш ніж погоджуватися на промивку. Загляньте в керівництво по експлуатації. Деякі виробники, такі як Honda, також вимагають використовувати свій власний тип рідини для автоматичних трансмісій і попереджають, що використання інших типів може призвести до поврежденію.Более того, в деяких автоматичних трансмісіях є фільтри, які слід чистити або замінювати при заміні рідини. Переконайтеся, що в ремонтному центрі використовується відповідна рідина і процедури для вашого автомобіля.

Якщо ви ніколи не змінювали трансмісійну рідина в своєму автомобілі, а на одометрі понад 100 000 миль, чи слід вам замінити її зараз ? Ми бачили змішані думки з цього приводу, при цьому деякі механіки пропонували вам просто залишити все в спокої, якщо у вас немає проблем з перемиканням передач.Масла в цю теорію додають історії про старих трансмісіях, що виходять з ладу незабаром після того, як вони нарешті отримали свіжу рідину.

Нам важко визнати, що свіжа рідина викликає відмова трансмісії, тому ми схильні до цього, якщо ви плануєте залишити автомобіль на кілька років або довше. Однак свіжа рідина не є ліками від пробуксовки передач, грубого перемикання або інших механічних проблем, тому не чекайте, що зміна рідини стане чарівним еліксиром.

Заміна масла в АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150

У записах блогу нашої компанії можна знайти інформацію про заміну масла в АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150. Незважаючи на це все одно у власників японського позашляховика залишається безліч питань, які нам задають як по електронній пошті, так і по телефону. Саме тому було прийнято рішення розповісти більш докладно про заміну масла в АКПП на Toyota Prado 150.

Toyota Land Cruiser Prado 150 перед заміною масла в АКПП.

Але для початку розповімо про тип масла АКПП. З 2005 року на автомобілях концерну Toyota для автоматичних коробок передач використовується масло під маркуванням WS. Скорочене найменування масла в АКПП Toyota Genuine ATF WS, повне найменування Automatic Transmission Fluid World Standart. в перекладі з англійської мови. рідина для автоматичних трансмісій світового стандарту. Виробляється масло для АКПП на заводах в Японії і США.

Злив масла з АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150

Toyota АТФ WS-масло, яке було спеціально розроблено для сучасних АКПП. Синтетична основа і пакет присадок забезпечує стабільну роботу в різних кліматичних умовах, при сильних негативних температурах, а так само передбачені різні умови експлуатації. від щільного міського потоку, до підвищених навантажень поза дорогами.

Знятий піддон АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150

Toyota ATF WS завдяки невисокій в’язкості зменшує опір у вузлах тертя, що призводить до зниження витрати палива. За заявою японського концерну Toyota, масло АКПП ATF WS володіє довгим терміном служби і вважається, мало не вічним і не вимагає заміни.

Масляний фільтр і прокладка піддону АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150

Але не буває нічого вічного. будь-яка рідина після закінчення певного часу і пробігу змінює свій склад. Процеси окислення, втрата змащувальних властивостей, а так само продукти механічного зносу пакету фрикционов. все це буде постійно циркулювати в АКПП, і скорочувати її ресурс. При несприятливому збігу обставин може привести і до поломки АКПП. Тому ми рекомендуємо проводити заміну масла в АКПП Toyota Prado 150 кожні 60 000 км або один раз в 3 роки. Цим ви істотно продовжите ресурс автоматичної коробки передач.

Масло поставляється в залізній або пластиковій тарі різної місткості: від 1,4, 20, 204 літри.

Автоматична коробка передач Toyota Land Cruiser Prado 150 зі знятим піддоном.

Обслуговування автоматичної коробки передач Toyota Land Cruiser Prado 150. Способи заміни масла.

Для початку необхідно визначитися щодо способу заміни масла в автоматичній коробці передач. Всі вони відрізняються за технологічним процесом і обсягом видаткових матеріалів.

Часткова заміна масла Toyota Land Cruiser Prado 150.

Найпростіший спосіб заміни. Називається серед автомеханіків. слив. затока або шляхом часткового зливу. Через піддон АКПП зливається масло, потім заливається нове і виставляється його рівень. Необхідний обсяг масла близько 5 літрів.

Часткова заміна масла з обслуговуванням АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150.

Цей спосіб схожий з першим, але додатково відбувається обслуговування коробки передач. Опишемо спосіб більш детально.

З АКПП через піддон зливається масло, потім знімається піддон коробки передач. Використовуючи очисник механік, відмиває піддон, потім знаходяться на ньому магніти, так само миється і гідроблок.

Прокладка піддону, масляний фільтр і відмитий піддон АКПП Toйота Prado 150.

Встановлюється кільце ущільнювача і новий масляний фільтр автоматичної коробки передач. Потім все збирається назад. При такому способі заміни масла в обов’язковому порядку слідують замінити прокладку піддону АКПП. У деяких версіях автомобіля (як правило, з бензиновим двигуном об’ємом 2,7 літра) піддон автоматичної коробки передач може бути встановлений на герметик. Необхідний обсяг масла 5-6 літрів. При такому способі відбувається заміни 50-60% масла знаходиться в АКПП.

Піддон АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150 відмитий від залишків олії, магніти очищені.

Повна заміна масла в АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150.

Цей спосіб так само називають апаратної заміною масла або заміною масла методом заміщення. Для виконання даних робіт потрібне спеціальне обладнання. У резервуар апарату заливається масло. як правило, це 12. 15 літрів. Потім апарат підключається до АКПП, відбувається заміщення масла в коробці передач.

Установка фільтра АКПП Toyota Land Cruiser

Примітка. Якщо масло в АКПП сильно забруднено, то спочатку відбувається заміщення масла, потім знімається піддон і змінюється масляний фільтр. Якщо масло не має сильних забруднень, то порядок змінюється. Процес заміщення, а саме чистоту сливаемого масла можна спостерігати через прозорі трубки апарату. Тому точний обсяг при апаратної заміні масла Toyota Land Cruiser Prado визначається в кожному випадку індивідуально. В середньому це від 12 до 15 літрів.

Особливості заміни масла АКПП Toyota Prado 150

Заміна масла в автоматичній коробці передач вимагає високої кваліфікації механіка, якісних запасних частин і устаткування. Застосування не рекомендованого типу масла або «підробки», використання дешевих фільтрів АКПП, а так само некваліфікована установка можуть привести до швидкого зносу деталей коробки передач або її поломки.

Залив масла в АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150

LC150. Полная замена масла в АКПП с фильтром.

За багаторічний досвід роботи ми бачили всяке. лежить фільтр в піддоні АКПП, який не був закріплений належним чином, пошкоджене масляне кільце фільтра, яке «повітряний» масло, запасні частини клієнта які опинилися подделкой.машіна не проїхав 200 метрів від сервісу і просто перестала їхати. фільтр не пропускав масло Неправильно виставлений рівень масла АКПП, який приводив до ударів при перемиканні і стусанів

Сергій Лисенко LS78 (автоблогер, мандрівник зліва) Олег Пудло майстер приймальник Toyota Дубровка (праворуч)

Тому довіряйте заміну масла в АКПП Toyota Prado 150 тільки професіоналам.

Який спосіб заміни масла вибрати? Все залежить від пробігу вашого автомобіля і фінансових можливостей.

Обслуговування АКПП Prado 150. Toyota Land Cruiser Prado, 3.0 л., 2011 року на DRIVE2

Якщо встановлена ​​5-ти ступінчаста АКПП, то це модель A750F, якщо встановлена ​​4-х ступінчаста АКПП, то це модель A340 (перевірте по табличці на АКПП).

Багато автовласників знають, що міняти масло в двигуні необхідно, і навіть приблизно уявляють, коли це потрібно робити, але як йде справа з коробкою передач і чи потрібна взагалі заміна масла в АКПП в Прадо? Досить часто виробники стверджують, що на заводі в коробку передач залито масло до кінця її експлуатації. Це дійсно так, але мало хто знає, що це твердження дається з розрахунку, що коробка буде замінена через сотню тисяч кілометрів або ж власник замінить автомобіль. Імпортні авто розробляються для внутрішнього ринку, де машини вкрай рідко використовуються більше чотирьох років.

В умовах російської дійсності така розкіш дозволена далеко не кожному громадянину, і машина потребує ретельнішого обслуговуванні, тому що, потрапивши в Росію, вона буде експлуатуватися кілька десятків років, нехай навіть у різних власників. Саме тому заміна масла в АКПП Toyota Prado 150 стає необхідністю вже через 80 тисяч кілометрів пробігу по наших дорогах. Проводити цю процедуру можна і частіше, але ні в якому разі не рідше. Чим частіше буде оновлюватися масло, тим довше прослужить механізм. З огляду на вартість запчастин на даний позашляховик, набагато дешевше обійдеться правильний догляд за трансмісією, ніж її заміна.

Варто зауважити і такий нюанс: якщо Ви переміщується на авто по трасі, то міняти рідини можна раз в 80 тисяч кілометрів. Якщо машина експлуатується в місті, де коробка відчуває великі навантаження, то заміна потрібно в два рази частіше. приблизно кожні 40 тис. Км; те ж саме правило діє, якщо ви часто вибираєтеся на бездоріжжі.

Яке підходить масло АКПП Toyota Prado 150, для багатьох власників автомобіля є спірним питанням. У більшості випадків використовують фірмове масло TOYOTA T-IV або більш доступне, але теж фірмове TOYOTA WS. Сервісна книжка автомобіля говорить наступне: рекомендованим маслом є Toyota WS. Для того щоб його замінити, користувачеві буде потрібно спеціальний пристрій (SST), яке допоможе замінити масло в АКПП Prado 150 повністю. Однак якщо цього пристрою у вас немає, можна обійтися і без нього.

Масла для АКПП Також для коробки-автомата прийнятним для використання є масло Toyota Genuine ATF WS. Його рекомендує виробник; саме з цим маслом ККД коробки буде максимальний, і прослужить вона найдовше.

Проблема полягає лише тому, що з заводу в АКПП знаходиться інше масло, яке змішувати з новим не рекомендується. Для того щоб перейти на нову рідину, стару потрібно злити повністю. Із заводу залито ATF TYPE-IV; варто відзначити, що рідини повинні зберігатися правильно, так як їх особливістю є здатність вбирати вологу, що може негативно позначитися на стані коробки передач. Індекс в’язкості такого масла. 219 ISO 2909. Замерзає воно тільки прі.50 градусах, а при плюсовій температурі комфортно працює до 50 на вулиці, тому даний вид мастила універсальний для більшості районів Росії. Дізнатися масло можна по характерному червоному кольору. Після заміни іноді варто перевіряти його рівень і колір: якщо рідина швидко чорніє, коробка несправна. Тому, якщо ви не знаєте, яке масло АКПП Prado 150 підійде оптимально, просто загляньте в сервісну книжку автомобіля.

Перелік що потрібно для заміни масла в АКПП

Якщо ви збираєтеся проводити заміну масла для АКПП Toyota Prado 150, то вам буде потрібно заздалегідь придбати масляний фільтр, так як старий прийде в непридатність. Для того щоб підібрати фільтр правильно, потрібно знати його артикул.

Артикул для оригінального фільтра. 04152-31050. Він підходить тільки на PRADO 150. Можливо підібрати фільтр, який також встановлюється на інші автомобілі або на Прадо, але випускається іншими компаніями. Наприклад, загальним для Prado і RAV4 стане фільтр з артикулом 04152-YZZA5. Підійде і фільтр, артикул якого. 15600-41010. Середня

Як замінити масло і перевірити його рівень

Заміна масла в АКПП Prado 150. справа не найпростіше і найлегше, проте зробити це можна не тільки в спеціалізованій автомайстерні, де є вся необхідна апаратура для цього, але і в умовах гаража, але для цього доведеться постаратися і витратити чимало часу.

Варто знати і деякі особливості будови коробки передач. автомата Prado 50. Справа в тому, що піддон АКПП забезпечений спеціальними магнітами, які потрібні для того, щоб притягувати найбільші частки металевого сміття. Якщо дрібна стружка вийде разом з відпрацьованим маслом, то великі частки або навіть обламані шестерні потрібно шукати в піддоні.

Важливо зливати старе масло повністю, так як нове матиме іншу щільність, і при змішуванні таких рідин буде порушено розподіл всередині коробки, що призведе до її неправильної роботи. З цієї ж причини не можна змішувати масла різних сортів і виробників.

Заміна масла в АКПП Prado 150 повинна відбуватися повністю: для цього буде потрібно придбати близько 8 літрів рідини.

Злити вдасться тільки 4 літри. Якщо автомобіль має невеликий пробіг, то систему можна промити. Якщо пробіг великий, краще залишити все як є і замінити тільки те масло, яке вдалося вигнати.

Для того щоб замінити масло, вам буде потрібно ємність для прийому відпрацьованої рідини. Масло зливається гарячим, тому бережіть руки і краще візьміть металеве відро. Також будуть потрібні головки на 14, 24 і 10. Озбройтеся шестигранником на 6 і заздалегідь приготуйте масляний фільтр, кільце ущільнювача для фільтра коробки передач, прокладку для зливної пробки і нову прокладку для піддону. Не лякайтеся, якщо вона буде гумовою, а заводська металева: так і повинно бути.

Перед тим як приступити до роботи, масло потрібно прогріти: це забезпечить кращу плинність. Простий прогрів двигуна марний, тому на машині найкраще проїхати кілька кварталів

Встановіть автомобіль над ямою і зафіксуйте його. За допомогою головки на 14 відкрутіть зливну пробку і зберіть старе масло в відро. Після того як масло стече, візьміть головку на 10 і відкрутите болти, які фіксують піддон АКПП, після цього можна зняти фільтр. Масло з піддону також потрібно вилити і при необхідності прочистити піддон за допомогою бензину.

Перед установкою нового фільтра його кільце ущільнювача змащують свіжим маслом: це робиться для того, щоб гума не ссохлась. Ставити фільтр треба обережно. Чистий піддон після цього встановлюють на місце, замінивши на ньому прокладку. Затягувати болти потрібно спочатку центральні, потім ті, що знаходяться по краях.

Перед тим як залити нове масло, потрібно перевірити скільки було злито. Якщо ви не знаєте, як перевірити рівень масла АКПП Prado 150, поступите таким чином: за допомогою головки на 24 необхідно віджати зливну пробку. Це дасть можливість побачити, скільки масла було злито.

Після цього можна починати заливати рідину в заливний отвір, поки її рівень не стане знову максимальним. Заміна масла АКПП Prado вимагає проведення наступної процедури: після того як воно буде залито і пробка закручена, потрібно завести машину і перемкнути всі режими коробки. Після цього головкою на 6 треба відкрутити чекову пробку: якщо все зроблено правильно, масло поллється тонкою цівкою. Якщо цього не відбувається, потрібно долити рідину ще. Після цього заливну пробку можна затискати. Більш точно перевірити рівень можна на СТО за допомогою сканера.

Заміна масла в АКПП Toyota Prado 150. порівняно складна процедура, тому, якщо у вас є сумніви, що ви зможете правильно її зробити, краще зверніться до майстерні.

Що потрібно мати для заміни масла

 • Оригінальна масло Toyota T-IV. В крайньому випадку, підійде аналог Toyota WS або Toyota Genuine ATF WS. На заводі заливають рідину ATF Type IV з індексом в’язкості 219 ISO 2909
 • Оригінальний масляний фільтр Toyota Prado 150 3.0d 3533060050
 • Оригінальна прокладка для АКПП Toyota Prado
 • Оригінальна ущільнювальна гумка

Як замінити масло в АКПП Toyota Land Cruiser Prado 150

Багато автовласників знають, що міняти масло в двигуні необхідно, і навіть приблизно уявляють, коли це потрібно робити, але як йде справа з коробкою передач і чи потрібна взагалі заміна масла в АКПП в Прадо? Досить часто виробники стверджують, що на заводі в коробку передач залито масло до кінця її експлуатації. Це дійсно так, але мало хто знає, що це твердження дається з розрахунку, що коробка буде замінена через сотню тисяч кілометрів або ж власник замінить автомобіль. Імпортні авто розробляються для внутрішнього ринку, де машини вкрай рідко використовуються більше чотирьох років.

В умовах російської дійсності така розкіш дозволена далеко не кожному громадянину, і машина потребує ретельнішого обслуговуванні, тому що, потрапивши в Росію, вона буде експлуатуватися кілька десятків років, нехай навіть у різних власників. Саме тому заміна масла в АКПП Toyota Prado 150 стає необхідністю вже через 80 тисяч кілометрів пробігу по наших дорогах. Проводити цю процедуру можна і частіше, але ні в якому разі не рідше. Чим частіше буде оновлюватися масло, тим довше прослужить механізм. З огляду на вартість запчастин на даний позашляховик, набагато дешевше обійдеться правильний догляд за трансмісією, ніж її заміна.

Варто зауважити і такий нюанс: якщо Ви переміщується на авто по трасі, то міняти рідини можна раз в 80 тисяч кілометрів. Якщо машина експлуатується в місті, де коробка відчуває великі навантаження, то заміна потрібно в два рази частіше. приблизно кожні 40 тис. Км; те ж саме правило діє, якщо ви часто вибираєтеся на бездоріжжі.

Вибір масляного фільтра

Якщо ви збираєтеся проводити заміну масла для АКПП Toyota Prado 150, то вам буде потрібно заздалегідь придбати масляний фільтр, так як старий прийде в непридатність. Для того щоб підібрати фільтр правильно, потрібно знати його артикул.

Артикул для оригінального фільтра. 04152-31050. Він підходить тільки на PRADO 150. Можливо підібрати фільтр, який також встановлюється на інші автомобілі або на Прадо, але випускається іншими компаніями. Наприклад, загальним для Prado і RAV4 стане фільтр з артикулом 04152-YZZA5. Підійде і фільтр, артикул якого. 15600-41010. Середня