Заміна ланцюга ГРМ Nissan х Trail Т30

Міняємо ланцюг ГРМ QR20DE

Заміна ланцюга ГРМ QR20DE. процедура, про необхідність проведення якої свідчать характерні ознаки. Може збільшитися витрата палива, з’явиться металевий звук з боку приводу ГРМ на холодну.

Про надмірному розтягуванні буде свідчити сильно висунутий шток натяжителя ланцюга. Бортовий комп’ютер видаватиме помилку за фазами газорозподілу. У матеріалі мова піде про те, як замінити привід газорозподільного механізму своїми руками.

На автомобілях першого покоління Nissan Note встановлювалися ланцюгові мотори CR14DE об’ємом 1,4 л і HR16DE 1,6 л. Обидва силові агрегати. 16-клапанні, чотирициліндрові, мають по чотири клапани на один циліндр. За заводському регламенту заміну ланцюга Nissan Note рекомендується проводити через кожні 120 тис. Км пробігу, але зазвичай ланцюгові приводи на моделі Note служать значно довше, багато автовласників проводять заміну після 150 тис. Км. Деталі ГРМ прослужить довше, якщо в двигун заливати хороше масло і вчасно його міняти.

 • машина гірше заводиться на холодному моторі;
 • з’являються збої при роботі на холостих обертах;
 • на ХХ чується ланцюгової дзвін.

Причиною несправності необов’язково може бути витягнута ланцюг, виходить з ладу і натягувач. Щоб усунути дефект, слід змінити натягач, така робота виконується просто і не займає багато часу.

ланцюга, nissan, trail

Несправності і симптоми ГРМ

Більшість несправностей в газорозподільному механізмі пов’язано з ланцюгом. Найчастіше вона просто розтягується від зносу. Але бувають випадки, коли натягувач ланцюга виходить з ладу, що призводить до зайвого вільного ходу ланцюга і як наслідок її зносу. Так чи інакше, будь-яка несправність ГРМ практично моментально дає про себе знати. Виявити неполадку в ГРМ можна за кількома симптому:

Ремонт Nissan X-Trail. Замена цепей ГРМ двигателя YD22DDTI.

 • Зайвий шум при роботі двигуна. На холостих обертах чітко чути гуркіт ланцюга.
 • Падіння потужності і прийомистості. Чи не стійка робота силового агрегату на холостому ходу.
 • Збільшений витрата палива

При виникненні одного або ряду подібних симптомів, слід провести огляд системи газорозподілу. Робиться це не складно: потрібно демонтувати кришку і оглянути натягувач. Він не повинен знаходитися в крайньому положенні, а якщо і так, то ланцюг не повинна мати люфтів.

ВАЖЛИВО. По одному тільки огляду не завжди можна судити про стан ланцюга ГРМ. Перед заміною ланцюг, якщо немає впевненості в доцільності, проведіть діагностику автомобіля на СТО.

Необхідні запчастини для заміни ГРМ

Так як цей процес є досить копіткою, має сенс замінити відразу всі агрегати газорозподільного механізму. Необхідні запчастини:

 • ланцюг маслонасоса,
 • натягувач ланцюга маслонасоса,
 • ланцюг газорозподільного механізму,
 • три успокоителя ланцюга,
 • гидронатяжитель ланцюга ГРМ,
 • сальник колінчастого вала.

В окремих випадках заміни і придбання ще вимагають: зірки газорозподільного механізму і фазорегулятор. Так само потрібно моторне масло і антифриз в систему охолодження.

Який фірми вибрати витратні матеріали вирішувати тільки вам, а ось з вибором основних запчастин особливої ​​альтернативи немає. Тільки оригінальні запчастини від офіційного представника.

Відразу з кількох причин: по-перше якість цих деталей на порядок вище підробок, а по-друге більш-менш нормальні підробки ще пошукати треба.

 • Всі роботи проводити на повністю охолодженому двигуні.
 • Перед початком процесу від’єднайте клеми акумулятора.
 • Збірку здійснювати уважно.
 • Затягувати будь болт потрібно особливо акуратно щоб уникнути зриву різьблення.
 • Після складання зачекайте кілька годин до повного застигання герметика.

Як зняти і замінити ланцюг

При знятті ланцюга, спочатку потрібно прибрати натягувач, розташований зліва. Він закріплений болтами, які потрібно відкрутити.

Після зняття ланцюга, дуже бажано оглянути всі комплектуючі в пошуках пошкоджень, що застрягли металевих фрагментів, уламків, розломів, тріщин. Замініть всі пошкоджені деталі. Зірочки бажано замінити.

Як використовувати мітки на ланцюгу? На самій ланцюга є такі мітки. 2 ланки мають однакові колірні мітки і одна ланка пофарбовано в інший колір.

Необхідно поєднати мітки на впускному і випускному розподільних валах, мітку іншого кольору потрібно поєднати з міткою на колінчастому валі.

Деякі проводять процедуру на домкратах. Це незручно і не надійно. Автомобіль повинен бути надійно закріплений. Ми рекомендуємо скористатися підйомником або, ще краще, естакадою зі спеціальними кріпленнями. Це безпечніше і прискорює процес в середньому в 3 рази. Машина, закріплена на підйомнику може бути оглянута з усіх боків, з повним доступом до підвіски, двигуна, навісного устаткування.

При самостійному ремонті не полінуйтеся сфотографувати кожен крок, в подробицях. Вам це дуже стане в нагоді при зворотній збірці. Фотографуйте, навіть якщо вам це здається безглуздим і дурним, бо начебто все абсолютно очевидно і зрозуміло.

Ланцюг ГРМ з мітками

При заміні ланцюга, використовуйте мітки ГРМ Nissan X-Trail. Як виставляти мітки, можна подивитися в сервісній інструкції для двигуна Nissan X-Trail. Необхідно поєднання міток ланцюга з мітками на розподільному і колінчастому валі.

Використання ланцюга більш виправдано в плані кращої керованості, надійності і міцності Nissan X-Trail в порівнянні з ремінним приводом. Однак, заміна ланцюга на будь-якої моделі Nissan X-Trail набагато складніше, ніж заміна ременя.

Заміна ланцюга ГРМ Nissan ікстрейл. розглядаємо з усіх боків

Ланцюг ГРМ (газорозподільного механізму) вважається більш популярною у виробників автомобілів, ніж ремінь. Нею комплектується безліч різних двигунів. Не став винятком і двигун Nissan X Треал. Ланцюг хоч і вважається більш надійною, але заміни, як і будь-який інший агрегат, рано чи пізно вимагає і буде вигідніше зробити це самому.

Коли виробляти Заміну ланцюга ГРМ Nissan ікстрейл (Nissan X-Trail): Т31, Т30

Розташування двигуна Nissan Х-Trail На цьому підготовчі роботи можна вважати завершеними. Розбирання Правое переднє колесо доведеться знімати. Захист, якщо вона встановлена. Локери знімаються без особливих проблем. Знімаємо ресивер впускного тракту і верхню подушку двигуна разом з кронштейнами.

Потім знімається шків коленвала, ремінь приводу агрегатів, натяжні ролики навісного обладнання, насос гідропідсилювача, генератор, компресор кондиціонера, гідропідсилювач керма, вихлопна труба і все, що заважає дістатися до ланцюга, планок та натяжителя. Досить часто по шляху доведеться віддирати приклеєні прокладки.

Позначте ці місце, щоб промазати герметиком при подальшій збірці. Бачок Nissan X-Trail ГРМ ланцюг Як зняти і замінити ланцюг При знятті ланцюга, спочатку потрібно прибрати натягувач, розташований зліва. Він закріплений болтами, які потрібно відкрутити. Після зняття ланцюга, дуже бажано оглянути всі комплектуючі в пошуках пошкоджень, що застрягли металевих фрагментів, уламків, розломів, тріщин. Замініть всі пошкоджені деталі.

Натягувач ланцюга приводу балансирного блоку. Зірочка колінчастого вала. Успокоитель ланцюга приводу газорозподільного механізму. Зірочка впускного розподільного вала.

Як поміняти ланцюг ГРМ на Nissan Х Trail

Установча мітка темно-синє ланка. Установча мітка штамп. Положення шпонки колінчастого вала вертикально вгору. Установча мітка помаранчеве ланка.

Установча мітка зовнішня канавка. на зірочці впускного розподільного вала є дві зовнішніх канавки, більш широка з них є настановної міткою. Фоток знятої кришки немає, тому що вона мене так вимотала, що було не до. Загалом, якщо все вишеопісаних вийшла, то приступаємо до заміни приводу ГРМ: Одного тюбика вистачає на все ущільнення.

Коли кришка протягнута, ставимо зірку впуску і одягаємо ланцюг, перевіряємо мітки, якщо все норм, то прикріплюємо кришку на місце, і прикручуємо. Робимо пару оборотів коленвала вручну, для перевірки, що Nissan X-Trail ГРМ ланцюг варто як. Щоб мітки на ланцюгу і зірках зійшлися, потрібно зробити близько 16 обертів коленвала.

Nissan X-trail t30 двс QR-20 замена грм и сальников клапанов.

Зробити це потрібно, щоб він не підтискав піддон.

Мотор підпираємо знизу. Прибираємо праву подушку силового агрегату з кріпленнями.

Заміна Ланцюги на Nissan Xtrail QR (ФОТОЗВІТ)

Підготовчий етап Відключаємо харчування на прогрітому автомобілі, стандартним чином акуратно зливаємо моторне масло і антифриз в заздалегідь підготовлені ємності. Обережно, масло може бути гарячим.

Зливати відпрацьоване масло на землю, в водойми, канави. Користуючись нагодою, має сенс зняти магніт-пастку для металевих частинок під днищем автомобіля і як слід промити і протерти ганчіркою.

Як проводиться заміна ланцюга ГРМ Nissan Х-Trail?

Щоб це зробити необхідно, відкрутити чотири болта від мотора і три від лонжерона. За допомогою викрутки розщепити засувку проводів, які йдуть до генератора. Бачок ГУР Прибираємо бачок розширювача. Два викручених болта залишилися на своїх місцях залиште на місці.

При Nissan X-Trail ГРМ ланцюг подушку ставте разом з ними, в іншому випадку засунути не вийде! За допомогою ворота відкручуємо шість болтів, від’єднуємо шланг і знімаємо лижу.

Відкручуємо два болти вихлопної труби. Піддон можна зняти для зручності, але можна і залишити на своєму місці. Відкручуємо кріплення вихлопної труби для того, щоб вона могла опуститися якомога нижче, щоб було зручніше знімати піддон.

Знімаємо щуп. Перед заміною ланцюг, якщо немає впевненості в доцільності, проведіть діагностику автомобіля на СТО. Періодичність заміни ланцюга ГРМ Ланцюг газорозподільного механізму не відноситься до агрегатів потребують частої заміни. Вона має робочий ресурс майже втричі разів більше в порівнянні з ременем ГРМ.

додатково

Процедура заміни передбачає чималі витрати і ряд дій, необхідних для повноцінної роботи Nissan. Демонтаж великої кількості механізмів автомобіля сприяє проведенню в комплексі, попутних трудомістких робіт з обслуговування, що дозволяють в подальшому, забезпечити ефективну, нормальну роботу двигуна, витративши при цьому мінімум коштів і часу. До їх числа відносяться:

 • заміна масла в двигуні. Проконсультуйтеся з майстрами Тех.Центра «Гараж» про якість використовуваного складу. Якщо мастило не відповідає рекомендаціям виробника, варто перейти на склад з більш прийнятними показниками. Це відноситься і до антифризу.
 • промивка радіаторів: двигуна, кондиціонера, варіатора, АКПП (якщо трансмісія автоматична). Така процедура повинна проводитися не тільки в разі робіт по заміні ланцюга, але і в процесі експлуатації автомобіля, зазвичай, при використанні автомобіля у позашляхових умовах, рекомендується виконувати кожні 10 тис. Км, а при помірному водінні досить повторювати процедуру кожні 30 тис. Км.

Важливо! Газорозподільна система двигуна є однією з основних, яка дозволяє забезпечити ефективну і нормальну роботу двигуна. Не рекомендується проводити експерименти і намагатися ремонтувати їх самостійно.

 • використання професійного інструменту
 • доскональне розуміння роботи і взаємозв’язків між пристроями
 • можливість оперативно вирішити будь-які виникли в процесі завдання

Це головні переваги обслуговування в автосервісі, що спеціалізується на наданні послуг з ремонту Nissan. Заміна ланцюга ГРМ Nissan Х-Trail поза профільного ЦСО є відповідальністю автовласника.

ПЕРЕВІРКА ПІСЛЯ УСТАНОВКИ

Перед запуском двигуна перевірте рівень масла / рідин, включаючи охолоджуючу рідину двигуна і моторне масло. Якщо рівень нижче норми, долийте і доведіть до необхідного рівня. Див. Главу ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.

Перевірте, чи немає витоків палива наступним чином:

-Поверніть ключ запалювання в положення «ON» (чи не запускаючи двигун). Створивши тиск в топливопроводах, перевірте, чи немає витоків палива на стиках.

Дайте попрацювати двигуну і перевірте, чи немає незвичайного шуму або вібрації.

Примітка: Якщо гідравлічний тиск всередині натяжителя ланцюга ГРМ падає після зняття / установки, в результаті провисання в направляючої може виникати глухий стукіт при запуску двигуна і відразу ж після нього. Однак, це не є ознакою несправності. Стук припиниться після підйому гідравлічного тиску.

Добре прогрійте двигун і переконайтеся, що немає витоку палива або масла / рідин, включаючи охолоджуючу рідину двигуна і моторне масло.

Випустіть повітря з трубок і шлангів відповідних систем, наприклад, системи охолодження.

Після того, як двигун охолоне, знову перевірте рівень масла / рідин, включаючи охолоджуючу рідину двигуна і моторне масло. При необхідності долийте і доведіть до необхідного рівня.

Подивіться цікаве відео по цій темі

Заміна ланцюга ГРМ Nissan Ікстрейл

Nissan X-Trail T31. ВСТАНОВЛЕННЯ ЦЕПИ ГРМ ДВИГАТЕЛЯ MR20DE

Примітка: На малюнку показано відносне розташування знаків суміщення на ланцюгах і на відповідних зірочках після установки компонентів.

Переконайтеся, що шпонка коленвала звернена прямо вгору.

3: Напрямна ланцюга ГРМ в місці вигину

7: Натягувач ланцюга приводу балансування блоку

А: Метка суміщення (ланка темно-синього кольору)

З: Шпонка коленвала (звернена прямо вгору)

Е: Метка суміщення (ланка оранжевого кольору)

На периферії зірочки распредвала впускних клапанів є дві канавки. Ширша є міткою суміщення.

Якщо знімалася напрямна натяжителя ланцюга ГРМ (з боку передньої кришки), встановіть її в передню кришку.

Увага: Переконайтеся, що компоненти увійшли в зачеплення по звуку або за відчуттям.

Встановіть зірочку коленвала (2), зірочку балансування блоку (3) і ланцюг приводу балансування блоку (1).

В: Метка суміщення (ланка оранжевого кольору)

З: Метка суміщення (ланка темно-синього кольору)

Виконайте установку, поєднавши мітки на всіх зірочках і на ланцюгу приводу балансування блоку.

Якщо мітки не поєднуються, злегка проверніть врівноважує вал і вставте.

Увага: Переконайтеся, що мітки суміщення на зірочках не змістити після установки ланцюга приводу балансування блоку.

ланцюга, nissan, trail

Зафіксуйте врівноважує вал за шестигранну частина (19,0 мм) (А) і затягніть болт зірочки балансування блоку.

Фіксіруйтевалбалансіровочного блоку за шестигранну частина.

Чи не ослабляйте болт зірочки балансування блоку, натягуючи ланцюг приводу балансування блоку.

Встановіть натягувач ланцюга приводу балансування блоку (1).

Втисніть плунжер і утримуйте його в натиснутому стані за допомогою стопорного штифта (А), встановіть натягувач.

Ще раз переконаєтеся, що мітки суміщення на ланцюга приводу балансування блоку і на зірочках не змістити.

Зіставте мітки на кожній зірочці і ланцюги ГРМ.

А: Метка суміщення (ланка темно-синього кольору)

D: Метка суміщення (ланка оранжевого кольору)

На периферії зірочки распредвала впускних клапанів є дві канавки. Ширша є міткою суміщення.

Якщо мітки не поєднуються, злегка проверніть распредвал, взявшись за шестигранну частина, і вставте.

Увага: Переконайтеся, що мітки суміщення на зірочках не змістити після установки ланцюга ГРМ.

Встановіть напрямну натяжителя ланцюга ГРМ (3) і спрямовуючу ланцюга в місці вигину (2).

Втисніть плунжер і утримуйте його в натиснутому стані за допомогою стопорного штифта (А), встановіть натягувач.

Ще раз переконаєтеся, що мітки суміщення на зірочках і ланцюги ГРМ не змістити.

Запресуйте передній сальник. Див. нижче.

Встановіть передню кришку наступним чином:

a. Вставте нове кільцеве ущільнення в блок циліндрів.

Увага: Не допускайте зсуву кільцевого ущільнення.

b. Нанесіть герметик (В) безперервної смужкою за допомогою шприца (відповідний специнструмент) на передню кришку, як показано на малюнку.

Користуйтеся фірмовим гермет-ком або еквівалентним

с. Переконайтеся, що мітки на ланцюга приводу ГРМ і зірочках все ще поєднані. Потім встановіть передню кришку.

Переконайтеся, що кільцеве ущільнення вставлено в блок циліндрів правильно.

Чи не зашкодить передній сальник про передній торець клонували.

Замена цепи ГРМ на Nissan X-Trail T30

d. Встановіть передню кришку і затягніть кріпильні болти 8 порядку, зазначеному цифрами на малюнку.

Увага: Установку слід виконати протягом 5 хвилин після нанесення герметика.

е. Після затяжки болтів підтягніть їх до необхідного моментом в порядку, зазначеному цифрами на малюнку.

Увага: Видаліть надлишок герметика, який виступив на поверхні.

Встановіть шків коленвала наступним чином:

a. Напрессовивая шків коленвала пластиковим молотком, наносите удари по центральній ділянці (не по колу).

Увага: Встановлюйте шків коленвала, не пошкодивши кромку переднього сальника.

b. Зафіксуйте шків коленвала (1) держателем шківа (А) (відповідний специнструмент).

Нанесіть мітку фарбою (В) на шків коленвала (2) навпроти будь-який з шести кутових міток (А) на фланці (1) болта шківа коленвала.

Контролюйте кут затягування за кутовими мітках.

i. Проверните шків коленвала за годинниковою стрілкою від руки і переконайтеся, що він обертається вільно.

Після цієї операції установка виконується в порядку, обр. зняттю.

Nissan х Trail Т30 заміна ланцюга ГРМ. Nissan X-Trail QR20.

ознаки неполадок

Про проблеми з ланцюгом в газорозподільному обладнанні свідчать добре впізнавані прояви систем автомобіля. Якщо при візуальному огляді максимально, висунутий натягувач не переконує в необхідності установки нового елемента, до нього незабаром додадуться інші аргументи.

Сторонні звуки. Брязкання, металевий шум, стукіт в моторі ніколи не віщують позитивних прогнозів, помітивши їх у роботі силового агрегату, не затягуйте з зверненням до фахівців.

Тяга, обороти. Коли ці показники не стабільні, однією з причин може стати розтягнута ланцюг. Провести діагностику в автосервісі. єдино вірне рішення.

Check. Коли LED на приладовій панелі не залишить надії в надійності приводу ГРМ. Сигнал також буде свідчити про те, що привід розтягнутий, а фази ГРМ зміщені.

Заміна ланцюга ГРМ Nissan Х-Trail

! Звертаємо вашу увагу на те, що вся представлена ​​на сайті інформація, що стосується вартості сервісного обслуговування носить інформаційний характер і ні за яких умов не є публічною офертою, яка визначається положеннями Статті 437 (2) Цивільного кодексу Російської Федерації

Інженери компанії виключили конструкційну можливість обриву. заміна ланцюга ГРМ Nissan Ікстрейл проводиться в разі її розтягування, зміщення. Турбуватися про те, що трапиться обрив і будуть потрібні роботи, пов’язані з відновленням двигуна не варто.

Процедура заміни не дешеві і автовласники, як правило, без ентузіазму реагують на інформацію про те, що ланцюг непридатна до подальшої експлуатації. Особливо, коли дізнаються про необхідність замінити деяку кількість супутніх деталей:

 • натяжітель
 • напрямні
 • сальник коленвала і распредвала
 • прокладки клапанної кришки
 • прокладки свічкових колодязів
 • заспокоювач ланцюга
 • зірочки

Масло і антифриз також змінюються повністю.

З таким значним обсягом робіт потрібна 100% гарантія правильно проведеної діагностики несправностей. У Тех.Центре «Гараж» за точність визначення причини поломки ручаються професійні співробітники і якщо ланцюг не виробила свій ресурс, джерело проблем буде знайдений максимально швидко.

У разі, якщо знос ланцюга підтверджений, роботи по ремонту системи ГРМ відкладаються, при цьому автомобіль продовжує експлуатуватися, створюються всі умови для капітального ремонту двигуна, який непорівнянний з вартістю робіт по заміні ланцюга.

коли міняти

Регламент ТО не має роботи по заміні ланцюга ГРМ на цій моделі Nissan. Як правило, при належному технічному обслуговуванні і за умови дотримань рекомендацій виробника привід виробляє до 200 тис. Км. Масло не найвищої якості сприяють передчасного зносу ланцюга.

 • Заміна за ступенем «втоми» може знадобитися після проходження приблизно 120 тис. Км.
 • Якщо купується автомобіль з пробігом і не безпосередньо від власника.
 • При збільшеному витраті масла в ДВС
 • При виявленні типових симптомів, що свідчать про збої в роботі ГРМ.

Газорозподільний механізм Nissan X-Trail | видавництво Моноліт

Ланцюг приводу газорозподільного механізму

Напрямна натяжителя приводного ланцюга. 2. Натяжитель приводного ланцюга. 3. Зірочка випускного розподільного вала. 4. Ланцюг приводу газорозподільного механізму. 5. Кришка маслозаливной горловини. 6. Передня кришка. 7. Кільце ущільнювача. 8. Електромагнітний клапан подачі масла до системи управління випередженням відкриття впускних клапанів. 9. Болт шківа колінчастого вала. 10. Шків колінчастого вала. 11. Передній сальник. 12. Автоматичний натягувач приводного ременя. 13. Напрямна ланцюга приводу газорозподільного механізму (з боку передньої кришки). 14. Зірочка колінчастого вала. 15. Зірочка балансирного блоку. 16. Ланцюг приводу балансирного блоку. 17. Зірочка впускного розподільного вала. 18. Успокоитель ланцюга приводу газорозподільного механізму. 19. Кільце ущільнювача. 20. Натяжитель цепи приводу балансирного блоку.

Прімечаніезаменять деталь нової після кожного снятія.необходімо змастити моторним маслом.места нанесення герметика.

ПрімечаніеВсе напрямку обертання, що зустрічаються по тексту маються на увазі при вигляді на двигун спереду.

ВНІМАНІЕСлівать моторне масло тільки після того, як двигун охолоне.