Заміна ГРМ Priora 16 клапанів без кондиціонера

LADA Priora, 2013

priora, клапан, кондиціонера

Як замінити: алгоритм

Перш ніж розбирати механізм газорозподілу, потрібно зняти мінусовій провід з бортового акумулятора Демонтаж приводного ременя генератора.

Демонтаж приводного ременя генератора Установка поршня першого циліндра в верхню мертву точку.

Поршень першого циліндра повинен бути встановлений в положення верхньої мертвої точки для правильного налаштування фаз газорозподілу Зняття пластмасової кришки з приводу ГРМ.

Зняття кришки механізму газорозподілу LADA Priora Ослаблення натяжної ролика приводного ременя.

Приводний ремінь починають знімати після ослаблення натяжної ролика Зняття ременя зі шківа водяного насоса. Знімаємо ремінь зі шківа помпи

Демонтаж шківа коленвала і остаточне зняття ременя ГРМ.

Ключем на 17 відкручується шків колінчастого вала. Після цього ремінь ГРМ остаточно знімається

Зверніть увагу, що шківи колінчастого і розподільного валів перед натяжкою нового ременя повинні бути виставлені за спеціальними мітками, нанесеним на шківи і задню кришку газорозподільного механізму.

Ось як повинні розташовуватися мітки на розподільному і коленчатом валах:

Мітка розподільного вала на восьмиклапанним двигуні LADA Priora мітка на шківі колінчастого вала показує, в яке становище потрібно його виставити для правильної натяжки ременя

ВСЕ СЕКРЕТЫ замены ГРМ и ПОМПЫ на 16 клапанной Лада Приора с кондиционером.

Також ремінь ГРМ повинен мати певну натяжку, вона регулюється положенням натяжної ролика, який ви знімали на початку робіт. Для регулювання потрібен спеціальний ключ.

Як поміняти крок за кроком: демонтаж, робота з роликами ГРМ і мітками

Щоб визначитися з тим, коли, через скільки часу і як міняти ремінь ГРМ, пропонуємо інструкцію по 8- і 16-клапанним механізмам.

Гніт або не гне

У більшості випадків, якщо у вас встановлений 8-ми клапанний двигун, то клапана на вашому автомобілі при обриві ременя ГРМ загне. Винятком є ​​8-ми клапанний двигун з об’ємом 1,3 літра, такий двигун встановлювався на ВАЗ 2108 на початку 90-х років.

Якщо ж ваш автомобіль оснащений 16-ти клапанним двигуном то швидше за все що при обриві ременя ГРМ клапана на автомобілі загне. Винятком є ​​двигун 21124, в цьому двигуні встановлені поршня з проточками під клапан, саме тому при обриві ременя клапана не гнуться, але такий двигун на Ладу Priora не встановлювався.

Ознаки, коли необхідно змінювати на Priora

Газорозподільний механізм забезпечує наповнення циліндрів двигуна внутрішнього згоряння горючою сумішшю з оптимальним співвідношенням палива і повітря. Також ГРМ відповідає за випуск відпрацьованих газів в четвертому такті роботи двигуна. Згідно зі статистичними даними, заміна ременя вважається однією з найбільш затребуваних послуг, що надаються в автосервісах. Однак зазначену процедуру кожен автомобіліст, в тому числі власник Пріори, може здійснити самостійно. Власне, газорозподільний механізм є одним з основних вузлів силового агрегату.

Інструменти для заміни ГРМ на LADA Priora

Почнемо з того, що для заміни ременя ГРМ на Priora 16 клапанів доведеться запастися вельми специфічним набором інструментів. Це обов’язково набір шестигранників, обов’язково набір торксов, причому, набір з малої тріскачкою 1/4 дюйма не підійде, пізніше скажімо чому. Крім того, потрібно буде пристосування для натяжки ролика, тільки звичайний від 2114 не підійде, потрібен трохи ширше. Якщо вистачає сил, можна натягнути ролик просто упершись в нього монтажкой, багато хто так і роблять.

Так само треба уточнити, 16 клапанів на Priora з кондиціонером або без. Якщо так, то ремінь потрібен довший. Офіційно поставляється ремінь довжиною 1125. Однак, більшість власників кажуть, що краще ставити 1115. Пов’язано це з наступним. Справа в тому, що спочатку 16-клапанник 21127 проектувався без кондиціонера. Все було просто. Помпа приводиться в рух ременем ГРМ, ремінь генератора більше ні за що не відповідає. Загалом, простіше нікуди. Колінвал і генератор з натяжителем, без роликів.

Перед конструкторами стояло практично неймовірна завдання. поставити компресор кондиціонера, з чим вони і впоралися. Так, не ідеально, але впоралися. І тому тут з’явилися два додаткових шківа. компресора і натяжної ролика. Проблема в тому, що раніше пляма контакту шківа генератора становило близько 120 градусів. Після впровадження нової схеми воно дорівнює приблизно 30 градусам, тому що натяжна ролик тягне ремінь, а не притискає його до шківів, як це було, наприклад, на Kalina. До слова, багато автовласників пізніше почали встановлювати ці самі кронштейни з натяжителем, щоб демонтувати дану схему.

Заміна ременя ГРМ на Priora 16 клапанів

Заміна ременя ГРМ на Priora 16 клапанів проводиться трохи складніше, ніж на 8-клапанних двигунах, однак, ця процедура доступна практично кожному автолюбителю. Заміна ременя ГРМ на Priora 16 клапанів проводиться трохи складніше, ніж на 8-клапанних двигунах, однак, ця процедура доступна практично кожному автолюбителю.

Ремінь в двигуні автомобіля це одна з головних частин для передачі крутного моменту від одного механізму до іншому. Але варто пам’ятати, що всьому є межа терміну придатності. Нюанси по роботі і заміні ременя наведемо в статті нижче.

Навіщо міняти ремінь ГРМ на Priora

Навіщо потрібен цей ремінь, швидше за все, пояснювати не потрібно. Взагалі, напевно, не потрібно пояснювати і того, для чого його міняти, проте, є допитливі, яким багато інформації потрібно просто для загального розвитку. А по сему, приступимо.

Отже, ремінь приводить в рух газорозподільний механізм, а саме, розподільний вал. Той, в свою чергу, піднімає клапана, які рухаються назустріч поршню в момент такту вихлопу. Але вони вчасно опускаються в сідло, тому нічого поганого не відбувається. Якщо фази ГРМ порушені, а саме це порушення і відбувається при обриві ременя, може трапитися так, що розподільний вал встане в одному положенні, коли, наприклад, відкритий впускний клапан в першому циліндрі.

У момент, коли поршень піде вгору, він просто загне клапан. Ремонт вітчизняного автомобіля в такому випадку обійдеться приблизно в 15 тисяч рублів, в той час як за ремонт головки іномарки доведеться віддати від 30 тисяч наших дерев’яних. Тому стежити за ременем, а краще просто за пробігом, обов’язково. Заводом регламентується проміжок в 70000 кілометрів для цього вузла. Є молодці, які проїжджали більше сотні, але 127 мотор гніт клапана, ще як гніт.

Проблеми з ременем ГРМ на Lada Priora

А тепер головне. Багато вже здогадалися, що шків генератора має маленький діаметр, а тому пляма контакту повинно бути якомога більше. Тут же воно мізерно мало, що при попаданні води призводить до пробуксовки ременя. Особливо це помітно при включенні багатьох споживачів одночасно, коли навантаження на генератор максимальна.

Заміна ременя ГРМ на Lada Priora 16 клапанів

Приступаємо до роботи. Для початку, відкручуємо маслозаливную горловину, після цього зриваємо пластиковий кожух. Далі є два варіанти розвитку. Ми розглянемо більш складний, з кондиціонером. Його відмінність в додатковому ролику, про це вже сказано. Вся сіль в тому, що його теж треба відкручувати, тому що він просто заважає зняти захисний чохол.

Тут потрібна головка на 15. Відкручуємо ролик, знімаємо ремінь генератора. По дорозі слухаємо ролик, щоб не гудів, в іншому випадку. під заміну його. Далі перед нами відкривається кожух ременя ГРМ. Знімаємо передню верхню і нижню частини кожуха. Для цього відкручуємо 8 болтів під торкс. Тут теж є сюрприз, якщо ви користуєтеся тріскачкою. Один з болтів, той, що найближче до салону, доведеться відкручувати за допомогою простого ключа торкс, тому що головка з наконечником і тріскачкою не влізе між двигуном і лонжероном. Отже, ми зняли кожух, перед нами ремінь ГРМ і всі ролики.

Замена ремня грм на приоре! Метки грм ВАЗ 2170, 2171,2172!

Заздалегідь бажано встановити вали в потрібне положення. У розподілвалів всередині є мітки, вони повинні дивитися на ті мітки, що є на пластиковому внутрішньому кожусі, тобто, вертикально вгору. Найкраще обертати за распредвал. це простіше, ніж за колінвал. Небажано обертати розподілвали окремо від коленвала. Максимум на 10 градусів, щоб поправити мітки при їх розбіжності за зуб або два.

Далі вивертаємо колесо до упору вправо, хтось його знімає, в чому немає необхідності. Відкручуємо 4 болта кріплення бризковика під торкс і один під хрестову викрутку для отримання доступу до шківа коленвала. Тут нам потрібен довгий подовжувач і комірець, а так же головка на 24. Садимо помічника в салон, він включає п’яту передачу і до упору затискає педаль гальма. Після цього відкручуємо болт шківа коленвала. Все просто, простіше нікуди.

Після того, як зняли шків коленвала, знімаємо наполегливу шайбу і дивимося, чи збіглася мітка на шестерні коленвала з міткою на блоці. На шестірні це невелика виїмка, залишена керном, на блоці. це відплив.

Тепер беремо ключ на 15, відкручуємо натяжна ролик, при цьому бажано зупинити розподілвали від провертання. Зняли ролик, подивилися його стан, якщо гуде. обов’язково замінити, його може заклинити.

Після того, як збіглися мітки, зняли ролик, знімаємо старий ремінь. Бажано зняти і обвідний ролик, щоб перевірити його стан. Тепер ставимо на місце ролики, ставимо новий ремінь. Спочатку одягаємо його на колінвал, потім на помпу, потім на розподільчі вали.

Тепер залишається просто зарядити ролик. Для того, щоб його тримати, можна використовувати або стандартний ключ, який досить складно знайти у продажу, або щипці для стопорних кілець. Затягуємо ролики, після чого збираємо в зворотному порядку. Перед складанням рукою провертає коленвал на два оберти. Якщо обертається. то все нормально.

Відео як замінити ремінь ГРМ на Priora 16 клапанів:

Снімок000000000000000

Перевіряємо стан насоса охолоджуючої рідини двигуна. на ньому не повинно бути слідів підтікання охолоджуючої рідини, а вал повинен обертатися безшумно, без люфту і заїдань. В іншому випадку міняємо насос.

Перед установкою нових опорного і натяжної роликів наносимо на різьбову частину болтів їх кріплення фіксуючий герметик. Болт кріплення опорного ролика затягуємо моментом 34-41 Н м, а болт кріплення натяжної ролика остаточно не затягуємо. Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток розподільних валів з мітками на задній кришці приводу ГРМ. При знятому шківі приводу допоміжних агрегатів положення колінчастого вала можна контролювати

Снімок11

Для натягу ременя необхідно повернути натяжна ролик проти годинникової стрілки, а для ослаблення. за годинниковою стрілкою. Для цього вставляємо в пази зовнішньої обойми ролика спеціальний ключ у вигляді двох стрижнів ∅4 мм, приварених до основи ключа (відстань між стрижнями 18 мм). Даний ключ підходить від натяжної ролика ременя приводу ГРМ старого зразка, що встановлюється на передньопривідні автомобілі ВАЗ.

Снімок000000000000

Увага! Після зняття ременя приводу ГРМ колінчастий і розподільні вали не можна повертати на великі кути, щоб уникнути контакту поршнів з клапанами.

При заміні ременя ГРМ міняємо також натяжна і опорний ролики ременя. Відвертаємо болт кріплення натяжної ролика

Снімок1

Для огляду ременя приводу ГРМ необхідно провернути колінчастий вал двигуна за годинниковою стрілкою. Для цього вмикаємо п’яту передачу в коробці передач, штовхаємо автомобіль вперед (або вивішуємо праве переднє колесо і обертаємо колесо за годинниковою стрілкою). Поверхня зубчастої частини ременя не повинна мати складок, тріщин, підрізів зубів і відшарувань гуми від тканинного каркаса, зворотна сторона. зносу, що оголює нитки корду і слідів підгоряння. На торцевих поверхнях ременя не повинно бути розшарувань і разлохмачіванію. При виявленні дефектів на ремені або значному розбіжності елементів контролю натягу ременя (див. Нижче) ремінь необхідно замінити. Також слід поміняти ремінь при виявленні на ньому слідів моторного масла (перед монтажем нового ременя потрібно усунути причину попадання масла на ремінь), при заміні одного з роликів або насоса охолоджуючої рідини.

Снімок00

Щоб зафіксувати колінчастий вал при відверненні болта кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів, просимо помічника включити п’яту передачу в коробці передач і натиснути педаль гальма. Головкою «на 17» з великим комірчиком відвертаємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів.

Проста заміна радіатора грубки на Priora без кондиціонера

Приїхав клієнт зі скаргою на підтікає антифриз. Розповів що гдг то йому поміняли патрубки йдуть до радіатора грубки але нічого не змінилося. Так як антифриз стікає по моторного щита це або патрубок обратки або сам радіатор опалення. У нашому випадку потік радіатор грубки.

Зняття обігрівача Пріори

Даємо двигуну охолонути і зливаємо антифриз.

Замена ремня ГРМ и роликов на Приоре 16-клапанов Калине и Гранте

Знімаємо двірники і жабо, яке складається з двох половинок і кріпитися саморізами. Так само знімаємо тряпочние захист моторного щита, вона кріпиться саморізами і двома гайками на 10 біля рульової рейки.

Жабо і захист моторного щита.

Відкручуємо гайку на 10 кріплення обігрівача у правого крила і дві гайки біля рульової рейки.

Кріплення обігрівача справа.

Від’єднуємо роз’єми вентилятора і додаткового резистора.

Роз’єм вентилятора пічки.

Відкручуємо три самореза кріплення правої частини обігрівача.

Відкручуємо два хомута і знімаємо патрубки радіатора грубки.

Патрубки радіатора грубки.

Відкручуємо гайку на 10 кріплення лівої половини отопітенля.

Кріплення лівої половини.

Перед тим як зняти грубку з радіатором в зборі від’єднуємо два роз’єми приводу заслінки і патрубок обратки. Для зручності показано на знятої деталі.

Роз’єми приводу заслінки.

необхідний інструмент

Найголовніший інструмент який нам знадобиться це хрестова викрутка ну і головка на 10 відкрутити кілька гайок.

Заміна радіатора грубки

Виймаємо старий радіатор грубки, відкрутивши три самореза. Встановлюємо на його місце новий радіатор. Зеленою стрілкою вказано штуцер обратки.

Кріплення радіатора грубки.

Старий радіатор грубки.

Збірку виробляємо в зворотній послідовності. Ми заодно поміняли шланг обратки так як вони часто виходять з ладу, а міняти його без зняття грубки не дуже зручно. На все витрачено приблизно 30 хвилин часу.