Заміна гальмівних колодок Sandero Stepway передніх

Порядок виконання робіт

Заміна гальмівних колодок дискового механізму особливих труднощів не викликає, і вважається найбільш доступною операцією технічного обслуговування. Для її проведення на Renault Sandero буде потрібно хрестова викрутка, і гайкові ключі на «18», «17» і «13».

Зафіксуйте автомобіль, встановивши під обслуговуються колеса колодки, і затягнувши гальмо стоянки. Також не слід залишати машину на домкраті, краще опереть її на надійну підставку.

Після знімання колеса, подальші операції проводять в наступній послідовності:

  • звільняють болт кріплення гальмівного супорта, і відводять його для виконання робіт в сторону;
  • демонтують гальмівний диск, попередньо звільнивши два утримують болта;

Гальмівний диск вимагає ретельного очищення і оцінки його поверхні на предмет зносу, наявності канавок, тріщин.

  • встановлюють свіжі підтримують пластини на супорті механізму;
  • встановлюють свіжі гальмівні колодки і виробляють зворотний монтаж гальмівного механізму.

Початкові кілометри експлуатації Renault Sandero після установки нових гальмівних колодок слід проїжджати обережно. Це пов’язано з необхідністю притертися робочі поверхні. Не варто впадати у відчай, якщо на педалі гальма буде відчуватися деяка вібрація. протягом декількох десятків кілометрів цей ефект пройде.

До речі, при виборі гальмівних колодок не варто надмірно економити. Це пов’язано з довговічністю і працездатністю деталей. Колодка низької якості буде нагріватися більш інтенсивно, і це буде збільшувати гальмівний шлях. Комплект гальмівних колодок не стане для вас руйнівним.

Заміна передніх колодок Renault Sandero

Заміна передніх колодок Renault Sandero робиться тільки тоді, коли досягається максимально можливий знос гальмівного механізму. Як правило, в передній частині автомобіля ТО повинно проводитися своєчасно, тому час від часу перевіряємо стан гранично допустимого значення. Спочатку це не менше 6 мм.

Також звертаємо увагу на відображення відколів, тріщин, а також різних накладочних відслонень від основних колодок. Гальмівні накладки в гальмівному механізмі здійснюється виключно попарно. Якщо виробляти процедуру тільки для одного колеса, при екстреної зупинки машину може занести.

Якщо в резервуарі рівень рідини на максимумі або вище цього, за допомогою шприца виймаємо залишкову. Це здійснюється для того, щоб в період зворотного установки поршня не створювалося тиск в гальмівній ємності, і рідина не просочувалася через пробку.

Для того щоб замінити їх, слідуємо наданої нижче інструкції.

Крок 1 Спочатку відкручуємо болти закріплюється переднього шасі. Перед тим як встановити нові накладки, переміщаємо поршень всередину циліндра до упору.

Крок 2 Потім в супорт, в виїмку з досить широким відстанню, спираємося і зрушуємо за допомогою скоби, встановлюючи в циліндричний відділ компонент.

Крок 3 За допомогою накидного ключа на 13 мм відкручуємо закріплює скоби гайку до внутрішнього пальчику, фіксуючи другим ключем болт на 17 міліметрів.

Крок 4 Витягуємо старі накладки за стандартною технологією і за допомогою щітки по металу чистимо від іржі і забруднення спеціальні посадочні місця для колодок по траєкторії до напрямних.

Крок 5 Перед тим як встановити нові колодки, необхідно перевірити спеціальні захисні чохли, встановлені на пальчиках. Якщо вони порвані або не еластичні, їх необхідно також замінити.

Крок 6 Щоб замінити чохол, необхідно відгвинтити бортове кріплення.

Крок 7 Перед тим як встановити пальчик, спочатку ставимо трохи змазує рідини в спеціальні стики і тонким шаром наносимо на пальчик також рідина. Встановлюємо накладки в гальмівній системі в правильному місцезнаходження.

Крок 8 Використовуючи пасатижі втапливают поршень до кінця.

Якщо рідина виходить з гальмівного циліндра, беремо розсувні плоскогубці.

Крок 9 Точно також міняємо колодки зі зворотного боку.

Після виконання всіх необхідних операцій по заміні передніх колодок Renault Sandero спочатку тиснемо на педаль газу в якості установки між дисками і колодками. Використовуючи рівень рідини, доводимо до нормального кріплення.

Спочатку, в період експлуатації гальмівного механізму присутні нерівності, так як нові колодки ще не притерлися. Однак з плином 100 кілометрів пробігу все встане на свої місця. Будьте обережні під час пересування. Перший час гальмівний шлях погіршений.

Підпишись на наш канал в Я ндекс.Дзене

Ще більше корисних порад в зручному форматі

Гальмівні колодки Renault Sandero

В першу чергу необхідно оцінити стан всіх гальмівних елементів автомобіля. Рівномірний знос гальмівних дисків, барабанів і колодок свідчить про правильному функціонуванні гальмівних механізмів автомобіля.

На передній осі Renault Sandero встановлені дискові гальма, а на задній осі. барабанні. Регламентований пробіг, після якого необхідно здійснити заміну передніх колодок: від 20 до 45 тис. Км. Задні гальмівні накладки здатні подолати пробіг в 2-3 рази більше. Однак перевірку стану зносу гальмівних колодок краще проводити кожні 15 тис. Км, оскільки агресивна манера їзди може привести до їх прискореного зносу.

Замір зносу колодок передніх коліс здійснюється наступним чином: насамперед необхідно здійснити з’їм колеса, потім, через щілину на поверхні супорта, вимірюється товщина накладок за допомогою штангенциркуля. Для вимірювання зносу задніх гальмівних колодок, також необхідно зняти колесо. Після цього необхідно здійснюється демонтаж гальмівного барабана і вимірювання товщини накладки за допомогою штангенциркуля.

Товщина накладок передніх гальм спільно з підставою повинна перевищувати позначку в 6 мм, а задніх. 3.5 мм. Заміна колодок в обов’язковому порядку здійснюється тільки комплектом. Якщо на поверхнях гальмівних елементів виявлені борозни або будь-які інші дефекти, необхідно звернутися до фахівців. Вони визначать необхідно міняти дане виробі, або провести шліфовку.

Задні гальмівні колодки Renault Sandero 2

Оригінальні вироби, для дисків з діаметром 203,2 мм, маркуються таким чином: 440A07208R. Це якісні вироби, здатні пройти пробіг понад 60 тис. Км, однак за комплект в залежності від діаметра диска.

Заміна передніх колодок на прикладі Renault Logan, Sandero

Код гальмівних колодок на Logan / Sandero 1 фаза, 2 фаза

Оригінальний код Renault. 7701207066, 7711130078, 7711130071

Ціну на запчастини Renault для ви можете дізнатися у наших партнерів (екзіст, emex, Автодок і ін), які надають знижки по карті Renault-Drive

Коли міняти передні гальмівні колодки?

Мінімальна товщина колодки разом з основою. не менше 6 мм.

Колодки змінюються при заміні гальмівного диска. Заміна передніх колодок виробляється тільки всіх відразу (4 шт)

Якщо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм знаходиться на позначці «MAX», то перед установкою нових колодок шприцом відкачати частину рідини, щоб при натисканні на гальмівний поршень рідина не витекла з бачка.

Для заміни передніх колодок знімаємо колесо і плоскою викруткою зрушуємо колодку в сторону диска, утапливая гальмівний поршень.

Ключем на 13 відкрутите нижній болт кріплення направляючої, при цьому фіксуйте його ключем на 17.

Підніміть відкидну частина супорта і зніміть старі колодки. На фото колодки в нормальному стані.

Далі необхідно зняти металеві пластини-направляючі гальмівних колодок. Зачистіть їх від бруду і нальоту.

Перевірте стан гумових пильовиків на пальцях супорта.

Далі втопите гальмівний поршень і встановіть нові колодки. Міняємо на іншій стороні.

Після заміни гальмівних колодок кілька разів натисніть на гальмівну педаль.

Перевірте рівень гальмівної рідини в бачку під капотом.

У перші 100-200 кілометрів нові колодки будуть притиратися до дискам, враховуйте це при експлуатації вашого автомобіля.

Якщо у Вас є, що додати до статті, або Ви хочете поділитися своїм досвідом на дану тему. будь ласка, залиште коментар

Якщо Ви є автором звіту про ремонт, доопрацювання автомобіля Renault або рекомендуєте матеріал для Бази знань Renault-Drive. повідомте нам про це

Сподобалася стаття? Підтримайте Renault-Drive: поділіться з друзями, кнопки нижче.

Найпоширеніші аналоги

  • Колодки від італійського виробника Brembo, що займається виробництвом тільки високоякісних виробів для гальмівних систем автомобілів Однак вони нічим не поступаються оригінальним запчастинам. В каталозі Brembo колодки для Renault Sandero Stepway 2 маркуються таким чином: P68008.
  • Серед колодок з середньої цінової категорії можна виділити вироби компанії LPR з артикулом 05P Виробництво здійснюється в Італії. За відносно невелику ціну, покупець отримає колодки досить високої якості.
  • Серед найдешевших колодок для Sandero найпоширенішими є виріб з артикулом PSRK1348 від компанії PATRON. Виробництво колодок даної фірми здійснюється на території 12 країн. Якість даних виробів відповідає з ціною.

Ознаки того, що потрібна заміна гальмівних колодок

Регулярна оцінка стану гальмівних колодок дозволить не тільки провести їх своєчасну заміну, але і підвищить безпеку при керуванні автомобілем.

Потрібно також враховувати, що надмірний знос гальмівної колодки може викликати пошкодження гальмівного диска, що негативно позначиться не тільки на довжині гальмівного шляху, а й на товщині вашого гаманця.

При русі Renault Sandero може самостійно підказати, що час заміни гальмівних колодок вже настало. Це буде виражатися підвищеним шумом, що йде від гальмівних механізмів.

При перевірці товщини накладок не варто забувати про їх можливе нерівномірному зносі. Тому сміливо можна встановити своєрідний ліміт роботи цієї деталі, обмежившись 60 тис. Км.

Самостійна заміна передніх гальмівних колодок на Renault Sandero

Завод виробник не регламентує періодичність заміни як передніх, так і задніх гальмівних колодок на Renault Sandero. Однак з досвіду експлуатації автомобіля, заміна передніх гальмівних колодок потрібно в середньому кожні 25-35 тис км пробігу. Термін служби передніх гальмівних колодок на Renault Sandero залежить від стилю водіння, а так само від якості самих колодок.

Встановлюємо нові витратні матеріали для системи

Перед виконанням процедури установки нових гальмівних колодок на Renault Sandero слід використовувати домкрат для підняття машини, при цьому фіксація авто повинна бути надійною. Потім, використовуючи велику викрутку з плоским вістрям з певним зусиллям відводять колодку на максимально можливу відстань від диска. Після цього знімається нижній болт, що фіксує кріпильний вузол колеса передньої осі. Застосовується для цього ключ ріжкового виду 7, притримує направляючу деталь. Ключ 3 використовується для викруткі самого болта. Після відкручування болтів, необхідно вивернути корпус супорта вгору і зняти зі штатних місць відпрацьовані гальмові колодки. Попередньо слід провести зачистку поверхонь, де були гальмівні колодки і дбати про безпеку пружин для їх розпірки. Подібний перелік робіт виконується без проблем самостійно, в тому числі і на передніх колодках. При цьому особливого досвіду і знання технології виконання процедури не потрібно. Заміна застарілих гальмівних колодок безпосередньо на нові, абсолютно не складна. Замінити може власник авто самостійно.

Замість старих запчастин Renault Sandero монтуються нові гальмівні колодки, як передні, так і задні, і процес складання виконується в зворотній послідовності. Сучасний ринок автомобільних запасних частин пропонує значний вибір аналогових деталей для системи.

Автовласники хетчбека Renault Sandero зазвичай використовують гальмівні колодки наступних брендів TEXTAR (TX 2146303/2146318234), RH (2141.32), Ferodo (FE fdb845) і TRW (gdb400).

Первинно проводитися зняття колеса на піднесеному авто при демонтажі задніх барабанів. Трос ручного гальма Renault Sandero повинен бути допущена небагато. Застосовуючи широку плоску викрутку і молоток, вибивають заглушку з металу, необхідну для захисту фіксує гайки. Ключем ріжкового типу на 30 викручується велика гайка і з використанням спеціального пристрою демонтується барабан. В цьому випадку слід виключити можливість розбирання підшипників колеса. Інакше його доведеться замінити. Для демонтажу гальмівних колодок з барабана на Renault Sandero буде потрібно виконати поворотні руху, що ослабляють їх кріплення. Вони схожі на дюбеля з різьбленням, які фіксують колодку на поверхні барабана. Проводиться розлучення, наприклад, передніх колодок в різні боки за допомогою викрутки і вони виймаються з барабана. Встановлені нові запчастини стискаються пружиною і розміщуються в базових місцях. Збірка виконується в зворотному черговості.

Найбільшим попитом користуються комплектуючі гальмівні колодки від наступних виробників запасних частин LPR (07490), NK (2739637), ABE (C0P014ABE). Таким чином, виконано заміну відповідних запчастин. З матеріалу читачам повинно бути зрозуміти, як замінити відповідно передні, так і задні колодки.

Коли просто необхідна заміна гальмівних колодок Renault Sandero: визначаємо насторожуючі ознаки

Необхідна буде заміна задніх гальмівних колодок Renault Sandero, коли станете помічати незвичне поведінку в системі гальмування транспортного засобу, коли то звук з’являється додатковий, то зупинний шлях збільшується. Особливо, коли вже максимально зношені передні гальмівні колодки, то різкий скрип стає вашим постійним супутником, і неприємний звук чути навіть в салоні, з’являється при натисканні педалі гальма. Машина починає співати, а це значить, що колодки досягли межі в своїй допустимої товщині, і почалося вже сточування металевого покриття гальмівного диска. Ще пару тижнів. місяць, і доведеться робити профілактичний огляд, навіть ремонт всієї гальмівної системи. Колодка гальмівна Renault Sandero

Бажаючи оцінити стан гальмівних колодок, застосуєте візуальний огляд деталі, виконайте потрібні виміри. Якщо виявиться, що товщина колодки менше 6 мм, то, безперечно, треба все міняти.

Ремкомплект тормозного суппорта

У разі необхідності заміни пильовика гальмівного циліндра або направляючих пальців, нижче вкажемо номера оригінального комплекту і аналогів.

Ціна оригіналу можна сказати захмарна для ремкоемлекта. від 1700 руб, а ось аналог ASAM коштує від 400 руб. Є звичайно варіант ще простіше. зняти старий пильовик і по ньому пошукати схожі. Часто на Renault підходять деталі від вазовских автомобілів.

Гальмівна система Renault Sandero Stepway

Автомобілі Renault Sandero Stepway користуються великою популярністю на російському ринку завдяки їх надійності, простоті і можливості проводити самостійну обслуговування і ремонт, в тому числі заміну задніх, а також передніх колодок гальм. Заміна передніх і, відповідно, задніх колодок гальма на Renault Sandero Stepway повинна проводитися в суворій послідовності, для наочності можна подивитися відео в інтернеті, де дається покрокова інструкція. Аналогічним чином можна знайти вказівки про те, як змінити гальмівну рідину і обслуговувати гальмівний диск і барабан Renault.

Умови заміни гальмівної системи

На Renault Sandero Stepway встановлюються передні дискові та задні барабанні гальма, заміна яких можлива без послуг автосервісу, при наявності необхідного досвіду та інструменту.

Заміну передніх, а при необхідності задніх колодок слід проводити тільки при критичному зносі або поломці, так як процедура досить складна і дорога. Заміна передніх або задніх колодок на Renault повинна здійснюватися в комплексі, інакше, при наявності різниці зусилля по гальмуванню, яке буде припадати на передній диск або задній барабан, може виникнути відведення транспорту в сторони.

Порядок проведення робіт

Перед безпосередніми роботами із заміни або відновлення передніх колодок гальма на Renault Stepway слід заміряти кількість гальмівної рідини, що знаходиться в бачку. І якщо воно знаходиться на максимальній позначці, то необхідно злити надлишок рідини, так як може статися її видавлювання при вдавливании гальмівних поршнів. Крім цього, слід приділити належну увагу огляду дисків і барабана Renault Sandero на предмет зносу і пошкоджень і очистити їх від бруду і пилу.

Заміна передніх колодок гальма на Renault Sandero починається зі зняття колеса, після чого слід уважно оглянути весь гальмівний механізм на предмет пошкоджень. Потім слід максимально розтиснути поршень переднього супорта, для чого можна скористатися викруткою. Однак вона не завжди допомагає в цій справі, тому краще застосовувати спеціальний інструмент для обслуговування гальмівних систем. Після потрібно буде підняти верхню скобу, для чого доведеться відкрутити гайку накидним ключем на 13. ця процедура відкриє доступ до передніх колодок Stepway. Після того як верхня скоба піднята, може проводитися заміна самих колодок на передніх дисках.

Коли вони будуть вийняті з напрямних, необхідно оглянути диск і всі деталі супорта, після чого слід очистити їх від іржі і бруду. Не буде зайвим перевірити всі шланги, що подають гальмівну рідину на передні диски і на задній барабан, так як в разі наявності проблем з ними буде не тільки протікати рідина, а й виникне загроза виникнення повітряних пробок, через які можуть перестати працювати як передній диск. так і барабан Renault.

Безпосередня заміна колодок на автомобілях Renault повинна проводитися тільки після очищення напрямних в супорті і заміни чохла направляючого пальця. Чохол бажано міняти, навіть якщо на ньому немає механічних пошкоджень, щоб в майбутньому запобігти попаданню пилу, яка може привести до нерівномірного впливу зусилля на диск.

Коли заміна колодок Renault Sandero проведена, треба повернути назад пружинні затискачі і опустити верхню скобу. Якщо при закритті заважатиме виступає поршень, його доведеться втопити всередину, для чого можна скористатися плоскогубцями. Закривши скобу і затонув гайку, слід кілька разів натиснути на педаль гальма для перевірки всіх зазорів. Якщо гальмівний диск на Renault не стикається з колодкою, слід сам диск перевірити на зношеність і прокачати рідину в гальмівній системі, так як в ній може бути повітряна пробка. Якщо при прокручуванні колеса будуть виявлені великі нерівні поверхні, то гальмівний диск доведеться замінити. Диск рекомендується міняти в спеціалізованому автосервісі Renault, так як його заміна спричинить за собою розбирання всієї гальмівної системи Renault Sandero, після чого доведеться прокачати гальмівну рідину і виконати необхідні настройки, які складно зробити самостійно.

Якщо заміна пройшла вдало, і диск з колодкою знаходяться в щільному контакті після натискання на педаль гальма, то слід додати гальмівну рідину до максимального рівня.

У будь-якому випадку при роботі з гальмівною системою Renault завжди рекомендується прокачувати рідину, особливо якщо змінюється барабан або диск.

Аналогічним чином проводиться зміна подібних деталей на іншій стороні машини. Перед їх заміною на Sandero слід уважно оглянути диски і барабан на предмет механічних пошкоджень або великого зносу і при наявності таких треба відразу замінити диски і барабан, так як зміна колодок в такому випадку ні до чого не приведе.

Перші 100 кілометрів пробігу Renault Sandero слід бути особливо уважним, так як диски та барабан мають нерівну поверхню і повинні притертися з новими колодками, щоб площа зіткнення стала максимальною. Щоб правильно замінити колодки на Sandero, рекомендується заздалегідь подивитися відео в інтернеті.