Заміна антифризу Toyota Corolla 120

Toyota Corolla (E120). вірна “корівка

Toyota Corolla вважається бестселером автомобілебудування і занесена в Книгу Рекордів Гіннеса, як найбільш продавана модель в світі. Toyota Corolla дев’ятого покоління, що отримала позначення Е 120, побачила світ у 2000 році. Продажі стартували в 2001 році. Corolla дев’ятого покоління випускалася до 2006 року в виконаннях седан, хетчбек і універсал. Автомобілі марки Toyota користуються великою популярністю у всьому світі, завдяки іміджу бренду, як найнадійнішого і живучого. Верна була традиціям і Corolla Е120, подарувавши багатьом, безтурботні роки володіння. Але все, ж деякі “болячки” не змогли обійти стороною. Але про все по порядку.

інтер’єр

“Цвіркуни” не дуже полюбляють салон Corollaв кузові Е120. З’являються вони в пластиці над спідометром і в склі приборки. При появі скрипів в верхніх кутах торпеди або внизу передніх стійок, перевірте петлю капота і підкладіть шматочок пористої гуми між крилом і капотом. У салоні повинна запанувати тиша.

На машинах постарше може з’явитися текти лобового скла. Згодом кермо погано фіксується по висоті, причина. ослаблення пружини і гайок фіксації, необхідна їх підтяжка.

двигуни

Corolla Е120 оснащувалася бензиновими двигунами з механізмом зміни фаз газорозподілу VVT-i, які були представлені агрегатами робочим об’ємом 1,4 л (97 к.с.), 1,6 л (110 к.с.) і 1,8 л (136 л.с.). Крім бензинових моторів на Corollaможно зустріти і 2-х літровий дизель (90 к.с.).

Двигуни Тойоти, в цілому надійні і довговічні. Вони здатні подолати позначку в 200 тис. Км, не доставляючи клопоту. Але близько третини власників стикаються з маленькими неприємностями.

Бензинові агрегати мають ланцюговий привід ГРМ, заміна якого рідко потрібно до 200 тис. Км. Окремі екземпляри ходили без її заміни до 300 тис. Км. А ось натягувач ланцюга може здатися і раніше. вже до 90 тис. км. В результаті зносу починає пропускати масло колечко натяжителя ланцюга ГРМ.

Особливість роботи двигунів. вібрація на оборотах холостого ходу після прогріву. Іноді до цього ще додається плавання оборотів. В основному ця проблема моторів серії ZZ. Причина в програмі управління двигуном ЕБУ, прошита під норми Євро. 4 і адаптованою під наш бензин. Регулюванню даний процес не піддається. Це явище відчутно після 100 000 км. Спроби виправити ситуацію заміною свічок, чищенням форсунок і дроселя результатів не дають. “Народний метод” позбавлення від вібрації. збільшення оборотів ХХ за рахунок підвищення навантаження на двигун включенням електроспоживачів.

Двигуни серії 3ZZ (1,6 л) НЕ терпимі до масляного голодування. Навіть якщо після оного відразу нічого страшного не трапиться, то наслідки можуть вилізти вже через 20. 30 тис. Км. Після 100. 150 тис. Км починає збільшуватися витрата масла. Рівень масла краще тримати ближче до позначки МАХ.

Как самостоятельно (на улице) заменить антифриз или тосол на любом автомобиле

В цілому мотори серії ZZ дуже вибагливі до маслу. При своїй високій економічності і хороших динамічних показниках ці двигуни виявилися “сирими” і недовговічними. Ресурс маслоз’ємних кілець перших агрегатів був мізерно малий, навіть незважаючи на дбайливе обслуговування і щадні умови експлуатації. Як результат. підвищена витрата масла. Причина. втрата рухливості маслоз’ємних кілець в поршневий канавці через недостатнє відведення масла і неефективного охолодження днища поршня.

Двигуни 3ZZ з 2005 року отримали доопрацьовану конструкцію поршня, маслоз’ємних кілець і збільшений на 0,5 л запас масла. Кількість скарг на підвищену витрату масла істотно знизилося.

Ще одна особливість агрегатів серії ZZ. відсутність гидрокомпенсаторов. Немає їх і на моторах серії 4E-FE (1,4 л). Регулювання клапанів здійснюється підбором штовхальників, так як регулювальні шайби не передбачені. Ця операція досить трудомістка і дорога, а її проведення необхідно через кожні 100. 120 тис. Км. Як правило, необхідність в цьому настає набагато пізніше, і багато власників так і не вдаються до даної процедури.

На моторах ZZ до 2003 року часто з’являвся брязкіт в пластиковому впускному колекторі. Причина. резонирование завихрюватися пластини. Пізніше конструкція колектора була змінена, і проблема зникла.

На моторах серії 1NZ (1,6 л) стали застосовувати гидрокомпенсатори, істотно полегшивши їх експлуатацію. Серед проблем власники відзначають утруднений запуск в морози. До 200 000 км нерідко починає “сопливить” клапанна кришка головки блоку циліндрів.

До загальних проблем можна віднести “УТТ” ( “ранковий трабл тойот”. Так його називають власники Королла). поганий запуск в холодну погоду після тривалої стоянки. Практично невиліковна особливість. Після 100. 120 тис. Км може зажадати заміни муфта механізму газорозподілу VVT. i, термостат, і починає підтікати задній сальник коленвала. До 140 000 км починає посвистувати підшипник натяжителя поліклинового ременя, і розтріскується гумовий наконечник котушки запалювання. Після 150 000 км може з’явитися тріщина у фланця впускного колектора, поруч з дросельною заслінкою. Незабаром буде потрібно заміна і кисневих датчиків. Подушки опор двигуна можуть бути готові до заміни при пробігу понад 160 000 км. Перегрів мотора негайно потребують заміни маслос’емних ковпачків. При пробігу більше 200 000 км зустрічалися випадки прогара впускних клапанів. Причиною утрудненого запуску може стати забитий паливний фільтр в паливному насосі. Якщо прогрітий двигун не заводиться, значить, помер датчик распредвала. Перебої в роботі нерідко виникають через забруднення ДМРВ (датчика масової витрати повітря).

Поломка Бендикс стартера. звичайна справа. Рідко хто виходжує без його заміни більш 100 000 км. Ознаки: перебої з запуском, спрацьовування через раз, дзижчання без прокрутки двигуна. До 150 000 км починає шуміти підшипник компресора кондиціонера. А до 200 000 км “втомлюються” підшипники генератора.

Замена антифриза 1ZZ-FE. Toyota Opa.

За дизельних двигунів інформації дуже мало, але вони не доставляють великих клопотів своїм власникам. Хороша солярка і своєчасна заміна масла гарантують надійність і довговічність дизеля.

Toyota Corolla з двигуном 1,4 л споживає в місті близько 11-12 літрів на 100 км, сильніші мотори об’ємом 1,6 л і 1,8 л. трохи менше 10. 11 л. На трасі витрата приблизно у всіх однаковий 6. 7 літрів. Рекордсмен дизельний агрегат з витратою 4-5 л по трасі.

антифриз, toyota, corolla

електрика

Електрика періодично нагадує про себе дрібними нездужаннями. Перший у списку. звуковий сигнал. Періодично грає в “мовчанку”, спрацьовує через раз. Проблема в ньому самому. Можливий обрив шлейфу управління подушкою безпеки Air Bag в рульовій колонці.

Якщо перестали включатися двірники, то скоріше за все відпаявся контакт на перемикачі. А якщо перестали працювати склообмивачі, значить “згнив” провід в зарядному насоса омивача. Нерідко до 120 тис. Км перестає включатися освітлення в салоні і не спрацьовує сигналізатор при відкритті дверей. Причина. закисание концевика. Періодично виникають “глюки” годин і магнітоли. пропадає підсвічування. Частіше за інших перегорає підсвічування перемикача клімат / кондиціонер. Деякі власники скаржаться на періодичне пропажа контакту в блоці запобіжників (в салоні). Закриває список “глюк” склопідйомників, що виражається в мимовільному відкритті стекол або неможливості управляти ними. Причина потрапляння води всередину двері після глибоких калюж або мийки.

Коробка передач

Двигуни 1,4 л працюють в парі тільки з механічною коробкою передач. Решта мотори поєднуються, як з механічною, так і з автоматичною коробкою передач.

Механічна коробка передач вимагає заміни масла через кожні 50 000 км. З першими проблемами деякі власники зіткнулися вже при пробігу 100 000 км. це поява скрипу при вижимі зчеплення. Його джерела. шток головного циліндра і місце кріплення педалі. Скрип при натисканні виникає при появі вологи в салоні і виходить від пружини повернення педалі зчеплення. До цього часу може з’явитися гул в коробці. “Слабке місце”. передні підшипники первинного і вторинного валів, а так само підшипники 3.ей передачі. При пробігу більше 100 000 км іноді з’являлися проблеми з перемиканням передач. Зчеплення ходить близько 150 000 км.

Автоматична коробка передач AISIN заявляє про себе не скоро і в цілому дуже надійна. Проблеми до 200. 250 тис. Км зустрічаються вкрай рідко. Окремі екземпляри дожили до позначки в 600 тис. Км. Автомат звичайно ж не любить різких стартів. Хвороба коробок серії U. поява виття після 100-150 тис. Км. Джерело. передня планетарка через люфту сателітів на осях. Якщо затягнути з ремонтом, може пробити сальник, видавити масло, а поїздка на суху призведе до виходу з ладу фрикционов. Своєчасний ремонт вийде в 20. 25 тис. Рублів. При пробігу більше 180 000 км можливий обрив троса перемикання передач, що не дозволить повернути коробку в режим “Р” і запустити двигун після стоянки.

Ходова

Ходову Toyota Corolla 120 не можна назвати не вбиває, але вона досить міцна. Першими здаються ступичні підшипники, як правило, при пробігу понад 100 000 км, потім підходить черга передніх сайлентблоков, втулок стабілізатора і передніх амортизаторів. Наконечники рульових тяг витягають 100. 150 тис. Км.

Передні гальмівні диски працездатні до 100 000 км, задні до 150. 200 тис. Км. Передні гальмівні колодки вимагають заміни через кожні 40. 50 тис. Км, а задні через 70. 100 тис. Км. При обслуговуванні гальм особливу увагу необхідно звертати на стан пильовика супортів. До 140. 150 тис. Км може з’явитися текти гальмівної рідини через деформацію пильовика, попадання дрібного пилу на поршень і манжету і їх стирання. Ремкомплект вийде в 1000 рублів.

Рульове управління

Рульове. найслабше місце Toyota Corolla дев’ятого покоління. Стук рульової рейки хвороба, яка не дає спокою багатьом автовласникам. З’являється він уже при пробігу понад 60 000 км. Нічого катастрофічного в цьому немає, і застукав рейка ходить довго, доставляючи лише дискомфорт, але не впливаючи на безпеку. Причина стуку. знос пластикових втулок всередині рейки. Кардинальне вирішення. заміна рейки вийде в 15. 16 тис. рублів, але проблема повернеться через чергові 60 000 км. Більш дешеве рішення. підмотування фольги на вал всередині пластикових втулок. Про проблему можна буде забути на 50. 60 тис. Км.

Залежно від комплектації на Toyota Е120 встановлювали електро- або гідропідсилювач керма, останній набагато надійніше. При затяжеленіі керма з електропідсилювачем, досить скинути на деякий час клеми з акумулятора, після чого все приходить в норму.

У яких випадках слід замінити антифриз

Існує планова заміна антифризу, викликана поступовим руйнуванням присадок входять до його складу. Внаслідок цього засіб починає вспениваться, погіршується теплообмінний процес в двигуні, що може привести до його перегріву. Також через зміну набору присадок деталі, що контактують з рідиною, можуть руйнуватися.

На упаковці кожного засобу є інформація про термін його експлуатації. Саме нею слід перш за все керуватися при складанні графіка замін. Якщо внаслідок різних чинників спостерігається швидке «старіння» охолоджуючої рідини, то заміну проводять достроково.

Які антифризи рекомендують заливати автомобіль в Toyota Corolla

Кожен автовиробник пред’являє свої вимоги до складу охолоджувальної рідини, виходячи з особливостей системи охолодження. Існує велика кількість універсальних засобів, що підходять для різних марок автомобілів. Для Королл можна застосовувати різні типи охолоджуючих рідин, випущених на різних основах; немає також відомостей про те, що універсальні засоби призводять до поганої роботи їх системи охолодження.

Автовиробник рекомендує для оптимальної роботи двигуна використовувати безсілікатние рідини з органічним інгібітором корозії на основі пропіленгліколю. Це пов’язано з принципом роботи охолоджувальної системи: більш в’язкий склад оптимально підходить при примусовому нагнітанні охолоджуючої рідини. Цим вимогам відповідають оригінальні антифризи марки Toyota:

Змішування продуктів рожевого і червоного кольорів в системі охолодження не припустима, тому що після цього з’являється необхідність промивання системи.

Замена охлаждающей жидкости(антифриза) на Toyota Corolla

Читайте про те яке лити масло в Короллу.

Діагностуємо, не знімаючи деталь

Для того, щоб встановити факт несправного термостата, без його зняття, знадобиться контролювати роботу системи охолодження по датчику температури. Найбільш часта несправність деталі, супроводжується залипання клапана в закритому положенні. Це призводить до порушення охолодження антифризу. Він продавлюватиметься виключно по малому колу охолодження. У цьому можна переконатися, спробувавши патрубки великого і малого кола охолодження. Перший матиме температуру набагато меншу, в порівнянні з другим. При цьому, в жарку погоду або при їзді в пробках, буде спостерігатися практично постійна робота вентилятора охолодження радіатора.

В цьому випадку, буде відбуватися перегрів силового агрегату, який може привести до порушення геометрії головки блоку циліндрів. Вона не підлягає відновленню, потрібно заміну.

Ознаки неправильної роботи

Несправність термостата супроводжується такими ознаками:

 • після запуску двигуна відбувається довгий набір робочої температури;
 • мотор швидко нагрівається, і працює в режимі перегріву;
 • охолоджуюча рідина в нижньому патрубку набирає температуру після декількох хвилин роботи мотора, що свідчить про завислому у відкритому положенні клапані пристрої;
 • якщо при наборі температури охолоджуючої рідини близької до закипання, нижній патрубок залишається прохолодним, то це свідчить про залипання клапана в закритому положенні.

Працездатність демонтованого термостата перевірити дуже просто. Необхідно помістити деталь в воду, і нагріти до температури відкриття клапана. Контроль температури можна вести по термометру, вміщеної в воду.

У яких випадках слід замінити антифриз

Існує планова заміна антифризу, викликана поступовим руйнуванням присадок входять до його складу. Внаслідок цього засіб починає вспениваться, погіршується теплообмінний процес в двигуні, що може привести до його перегріву. Також через зміну набору присадок деталі, що контактують з рідиною, можуть руйнуватися.

антифриз, toyota, corolla

На упаковці кожного засобу є інформація про термін його експлуатації. Саме нею слід перш за все керуватися при складанні графіка замін. Якщо внаслідок різних чинників спостерігається швидке «старіння» охолоджуючої рідини, то заміну проводять достроково.

Основні ознаки того, що склад став непридатним:

 • на поверхні розширювального бачка з’являється желеобразная маса;
 • при невеликих морозах вміст розширювального бачка переходить в кашоподібну стан, або в ньому з’являється якийсь осад;
 • часте спрацьовування вентилятора системи охолодження;
 • візуально помітно забруднення вмісту сторонніми речовинами;
 • в разі аварійної ситуації, наприклад, якщо в дорозі лопнув шланг, і довелося доливати в систему воду.

З процедурою заливки охлаждайкі під силу впоратися кожному автолюбителю. Щоб знати, який антифриз заливати, скільки його необхідно і як правильно його заливати, дотримуючись правил безпеки, можна знайти в Мережі відеоінструкції і дотримуватися їхніх рекомендацій.

Коли і чому потрібно міняти антифриз

Крім описаних вище інтервалів зміни «незамерзайки», необхідно провести заміну, коли антифриз псується від продуктів зносу, що накопичилися в системі. Якщо вчасно не звернути увагу, то можливий перегрів двигуна або коробки передач в літню пору, а взимку. навпаки, рідина застигне. Якщо власник заведе машину в цей момент, то від тиску можуть лопнути патрубки або радіатор.

 • стала коричневою, каламутній, бляклої. Це симптоми відпрацьованої рідини, яка не захистить систему як годиться;
 • охлаждайка спінюється, з’являється стружка, накип;
 • рефтрактометр або ареометр показують негативні значення;
 • знижується рівень антифризу;
 • спеціальна тест-смужка визначає рідина, як непридатну для використання.

Якщо рівень падає, то обов’язково потрібно перевірити розширювальний бак або радіатор на наявність тріщин. Так як рідина може йти тільки через отвори, отримані в результаті старіння металу, через технічні пошкоджень.

Увага! Температура кипіння охлаждайкі дорівнює 110 градусів по Цельсію з знаком плюс. Витримує морози до мінус 30 градусів. Все залежить від виробника і складу рідини. Китайські дешеві підробки не витримають російських умов експлуатації автомобіля.

порядок заміни

У разі переходу на новий тип антифризу або при неможливості встановити, що знаходиться в системі, фахівці рекомендують зробити промивання. Для цього встановіть авто на рівну площадку, приготуйте:

 • Відкрутіть пробку розширювального бачка і кришку заливної горловини на радіаторі.
 • Після цього надіньте шланг діаметром не менше 8 мм на зливний штуцер, що знаходиться в нижній частині радіатора, відверніть штуцер і злийте ОЖ.
 • Біля масляного фільтра в блоці двигуна знаходиться зливна пробка ОЖ.
 • Відкрутіть ключем на 14 зливну пробку, попередньо підставивши ємність для технічної рідини. Заливку промивної рідини робите через заливний отвір на радіаторі. Рівень рідини повинен відповідати позначці Full на розширювальному бачку. За кольором зливається рідини орієнтуйтеся на кількість циклів, проконтролюйте об’єм антифризу в Toyota Corolla.
 • Після заливки промивної рідини заведіть двигун.

Досвідчені автомеханіки не використовують спеціально призначені для цього зливні отвори. Вони від’єднують патрубок системи охолодження, розташований в нижній частині мотора. Для того що б зробити заміну ОЖ, демонтуйте елементи пластикової захисту.

Прогрівати двигун перед тим, як злити охолоджуючу рідину в Toyota Corolla, не слід. При заливці в радіатор ОЖ запустіть двигун, при цьому включите грубку в положення максимального обігріву. Проконтролюйте відкриття термостата, при необхідності долийте технічну рідину до рівня Full.

Вибір антифризу на Toyota Corolla

Споживачеві пропонується вибрати антифриз, виходячи з року випуску автомобіля. Для більш старших моделей, в системі охолодження яких використовувалася сталь, алюміній, латунь, мідь застосовуються неорганічні антифризи. Вони класифікуються під індексом G11. Термін служби G11 становить всього 2-3 роки. При експлуатації цього типу антифризу на внутрішніх поверхнях утворюється захисна плівка.

Більш сучасний варіант охолоджуючої рідини G12, G12, G12. Він відноситься до органічних Антифризам типу «Long Life». Рідини засновані на абсолютно іншому принципі захисту внутрішніх металевих поверхонь від корозії. Він перешкоджає утворенню оксидів і має більший термін служби. Цей тип антифризу не рекомендується використовувати в системах охолодження, в елементах яких присутні метали на основі міді.

При виборі не слід орієнтуватися тільки на колір, так як суміш з індексом G11 може бути червоною, зеленою, жовтою. Не всі знають, про те, який антифриз краще заливати в Toyota Короллу. До 2005 року виробник рекомендував використовувати Long Life Cooliant (LCC) тип G11 (інтервал заміни, якого дорівнює 40 тис. Кілометрів), після 2005 року. Super Long Life Cooliant (SLLC) тип G12, G12 (інтервал заміни якого дорівнює 100 тис. Кілометрів ). Змішувати G11 і G12 між собою категорично заборонено.

Обсяг охолоджуючої рідини в Toyota Corolla

Обсяг охолоджуючої рідини Toyota Corolla залежить від типу двигуна і встановленої КПП. На силовий привід 1ZZ-FE, яким комплектувалися повнопривідні версії 120 серії, досить 6,5 літрів. Для передньопривідного варіанту. 6,3 літра. Точну інформацію про те, скільки літрів антифризу в Toyota Corolla необхідно, можна відшукати в інструкції по експлуатації авто.

Заміна антифризу в Toyota Corolla

Японські авто дуже сприйнятливі до якості технічних рідин і частоті їх заміни. Тому виконання або невиконання рекомендацій виробника впливає на термін експлуатації основних вузлів транспортного засобу.

Візуально визначити, в якому стані знаходиться охолоджуюча рідина і чи потрібно її заміна, складно навіть досвідченому водієві. Тому прийнято орієнтуватися на пробіг машини і тривалість використання ОЖ.

Незважаючи на те, що сучасні охолоджувальні засоби по заявці виробника мають термін служби від 3 до 5 років, виробник Toyota Corolla настійно рекомендує здійснювати заміну один раз на 100000 кілометрів або через 1,5 року пробігу. При хороших показаннях рефрактометра допускається слив антифризу з Toyota Corollaчерез 3 роки. Що, власне, збігається з рекомендаціями виробника ОЖ.

порядок заміни

У разі переходу на новий тип антифризу або при неможливості встановити, що знаходиться в системі, фахівці рекомендують зробити промивання. Для цього встановіть авто на рівну площадку, приготуйте:

 • ємність для відпрацьованої рідини;
 • воронку для заливки;
 • дистильовану воду з розрахунку 6-8 літрів на одну промивку.
 • Відкрутіть пробку розширювального бачка і кришку заливної горловини на радіаторі.
 • Після цього надіньте шланг діаметром не менше 8 мм на зливний штуцер, що знаходиться в нижній частині радіатора, відверніть штуцер і злийте ОЖ.
 • Біля масляного фільтра в блоці двигуна знаходиться зливна пробка ОЖ.
 • Відкрутіть ключем на 14 зливну пробку, попередньо підставивши ємність для технічної жідкості.Залівку промивної рідини робите через заливний отвір на радіаторі. Рівень рідини повинен відповідати позначці Full на розширювальному бачку. За кольором зливається рідини орієнтуйтеся на кількість циклів, проконтролюйте об’єм антифризу в Toyota Corolla.
 • Після заливки промивної рідини заведіть двигун.

Досвідчені автомеханіки не використовують спеціально призначені для цього зливні отвори. Вони від’єднують патрубок системи охолодження, розташований в нижній частині мотора. Для того що б зробити заміну ОЖ, демонтуйте елементи пластикової захисту.

Прогрівати двигун перед тим, як злити охолоджуючу рідину в Toyota Corolla, не слід. При заливці в радіатор ОЖ запустіть двигун, при цьому включите грубку в положення максимального обігріву. Проконтролюйте відкриття термостата, при необхідності долийте технічну рідину до рівня Full.

Якщо матеріал був для вас цікавий або корисний, опублікуйте його на своїй сторінці в соціальній мережі:

Що ще радять досвідчені механіки

Якщо автовласник сумнівається в тому, яку «охлаждайку» заливати в систему, то він може знайти цю інформацію в книзі по експлуатації автомобіля. А досвідчені механіки і автовласники радять наступне:

 • в Toyota Corolla до 2005 року випуску заливати Long Life Cooliant (відноситься до типу неорганічних рідин G 11). Номер антифризу 0888980015. Має червоний колір. Рекомендується розбавляти деионизированной водою в пропорції 1: 1;
 • в ту ж марку автомобіля тільки після 2005 року випуску слід заливати Super Long Life Cooliant (888980140). Відноситься охлаждайка до маркам G12.

Багато автовласників вибирають за кольором. Не рекомендується орієнтуватися тільки на колір. Тому що G11, наприклад, може бути зеленого, червоного і жовтого кольорів.

Інтервал, який слід дотримуватися при заміні антифризу в ТС Toyota Corolla, для автомобілів випуску до 2005 року. 40 000 кілометрів пробігу. А для сучасних автомобілів інтервал збільшений до 100 тисяч кілометрів.

Увага! У антифризи для транспортних засобів останніх років не рекомендується доливати якусь сторонню рідину. Така процедура призведе до випадання осаду, утворення пластівців, погіршення теплообміну.

Якщо автовласник збирається використовувати охлаждайку сторонніх виробників, то перед цим потрібно ретельно промити систему. Після заливки рекомендується покататися на автомобілі і потім перевірити колір. Якщо антифриз поміняв колір на буро-коричневий, значить господар Toyota залив контрафактну продукцію. Слід замінити її в терміновому порядку.

Заміна антифризу в Toyota Corolla

Toyota Corolla дуже вимоглива до технічних рідин, як і всі японські автомобілі. Чим старше автомобіль, тим частіше рекомендується міняти антифриз. Автовласник повинен пам’ятати при цьому, що змішувати різні модифікації можна ні в якому разі.

Як проходить процедура зміни рідини

Заміна антифризу проводиться наступним чином:

 • Під радіатор поставити тару для зливу відпрацювання.
 • Дочекатися поки мотор охолоне, якщо до цього машина довгий час перебувала в робочому стані.
 • Зняти кришку з розширювального бака і відкрити кран грубки.
 • Відкрутити пробку для зливу на радіаторі і блоці циліндрів.
 • Чекати, поки відпрацювання не стече повністю.
 • Затягнути пробки зливу.
 • Встановити воронку в заливний отвір і заливати свіжу рідину.

Наостанок потрібно стиснути вхідний і вихідний патрубки. Якщо рівень охлаждайкі впаде, то необхідно буде додати ще. Після цього можна закрутити кришку розширювального бака.

Тепер необхідно завести двигун Toyota Corolla і дати йому попрацювати 5 хвилин. Поставити кулісу селектора в положення «P» на автоматі або в положення «Нейтраль», якщо встановлена ​​МКПП. Натиснути на педаль газу і довести стрілку тахометра до 3000 оборотів.

Повторити всі дії 5 разів. Після цієї процедури потрібно перевірити рівень «незамерзайки». Якщо він знову знизився, то потрібно долити.

Заходи безпеки при самостійній зміні рідини

Якщо автовласник змінює «незамерзайку» самостійно і робить це перший раз, то йому слід прочитати, які заходи безпеки вжити:

 • Чи не знімати кришку при робочому двигуні машини. Це може привести до викиду пари, який обпече незахищену одягом шкіру людини.
 • Якщо охолоджуючий склад потрапив в очі, то промити великою кількістю води.
 • Стискати патрубки системи охолодження необхідно тільки в рукавичках. Так як вони можуть бути гарячими.

Ці правила допоможуть зберегти здоров’я людини при заміні.

Що знадобиться для зміни рідини

Щоб провести процедуру зміни охлаждайкі, автовласникові знадобляться інструменти і матеріали:

 • тара для відпрацьованої рідини;
 • воронка;
 • вода дистильована для промивання системи охолодження. Приготувати близько 8 літрів води;
 • антифриз.

Після підготовки супутніх матеріалів та інструментів можна приступати до заміни.

вибір антифризу

Щоб зробити заміну антифризу на транспортному засобі Toyota Corolla, потрібно підібрати відповідний. Наприклад, для автомобілів випуску років минулого століття підійде G11. Так як в системі охолодження цієї машини використовувалися такі метали, як:

 • мідь;
 • латунь;
 • алюміній.

G11 має неорганічні сполуки, що не є згубними для старої системи охолодження.

Для нових радіаторів створена технічна рідина G 12. Але це вже органічна «незамерзайка». Досвідчені механіки не рекомендують змішувати органічні і неорганічні антифризи. А в Toyota Corollaмодіфікаціі до 2000 року не можна заливати G12.

G 12 по іншому називається «Long Life». Захищає металеві поверхні системи від:

 • корозії;
 • осідання оксидів.

«Незамерзайка» G 12 має довгий термін служби. Існують кілька різновидів: G12, G12.

 • основні;
 • безнітратний;
 • безсілікатние.

Кожному з цих видів властиві індивідуальні особливості, при змішуванні яких можливо згортання. Тому досвідчені механіки радять не змішувати різні «незамерзайки». А після настання терміну заміни краще промивати радіатор охолодження повністю.

Коли і чому потрібно міняти антифриз

Крім описаних вище інтервалів зміни «незамерзайки», необхідно провести заміну, коли антифриз псується від продуктів зносу, що накопичилися в системі. Якщо вчасно не звернути увагу, то можливий перегрів двигуна або коробки передач в літню пору, а взимку. навпаки, рідина застигне. Якщо власник заведе машину в цей момент, то від тиску можуть лопнути патрубки або радіатор.

 • стала коричневою, каламутній, бляклої. Це симптоми відпрацьованої рідини, яка не захистить систему як годиться;
 • охлаждайка спінюється, з’являється стружка, накип;
 • рефтрактометр або ареометр показують негативні значення;
 • знижується рівень антифризу;
 • спеціальна тест-смужка визначає рідина, як непридатну для використання.

Якщо рівень падає, то обов’язково потрібно перевірити розширювальний бак або радіатор на наявність тріщин. Так як рідина може йти тільки через отвори, отримані в результаті старіння металу, через технічні пошкоджень.

Увага! Температура кипіння охлаждайкі дорівнює 110 градусів по Цельсію з знаком плюс. Витримує морози до мінус 30 градусів. Все залежить від виробника і складу рідини. Китайські дешеві підробки не витримають російських умов експлуатації автомобіля.

Заміна антифризу Toyota Corolla Е120

Інструкція підкаже вам як самостійно замінити антифризні рідина на вашому автомобілі. Справитися з завданням просто, тим більше у вас вже є певний досвід роботи.

Повторювати процедуру нам потрібно кожні 40 тисяч кілометрів, а ще буде краще, якщо кожні 10 тисяч кілометрів ми будемо оглядати рідина.

Є рідина Toyota Super Long Life Coolant, вона може служити до 80 тисяч кілометрів.

Двигун 1ZZ-FE в нього потрібно заливати близько 6,5 літрів рідини, двигун 2WD буде потрібно близько 6,3 літрів. Обов’язково концентрований антифриз змішуйте з водою 50:50.

Перед тим, як ви будете викручувати кришку, нехай двигун охолоне протягом декількох годин, це допоможе вам уберегти себе від опіків.

Двигун охолов, ми можемо приступати до процедури. Кришку викручуємо радіатора, а також бачка розширювача. Тепер ми звільнили кришку пластикову від засувок. Тепер ми можемо побачити шланг, який проходить до низу радіатора. Ємність підставляємо туди, в місце з’єднання шланга і радіатора.

Досвід підказує, що зливати рідину потрібно з патрубків, деякі ж воліють зливати з отвору. Пробку зливну викручуємо, трохи може протекти антифризні жідксті, через те, що з часом ущільнення просихають. Тепер хомут послаблюємо, той, що розташовується на нижньому шлангу, шланг стягуємо, рідина зливаємо в спеціальну ємність. Після того, як рідина скла, ми повертаємо все на місце, радіатор і затягуємо хомут.

Далі, встановлюємо воронку в радіатров, тепер нам потрібно залити нову рідину. Антифриз наповнив систему по максимуму, тепер нам потрібно двигун запустити, а грубку включити до максимального значення, нехай на прогріється до робочої температури. Рідина стікає, а Урвенна падає. Тепер можемо двигун заглушити, а кришку закрутити назад.

Після того, як процедура запевнив ми можемо перевірити поведінку системи охолодження. Рідина часто випаровується, можливо з’явився повітря в системі в процесі заміна, можете кілька місяців після перевірте рідина в бачку.

Ось так виглядає кришка і бак розширювальний.

Кришку радіатора викручуємо, робити це потрібно на холодному двигуні.

А ось і шланг радіатора, який йде до низу

Таз, куди буде стікати рідина, ємність встановлюємо під шланг

Рідина починаємо зливати в спеціальну ємність

Тепер рідина трохи просочилася, тепер нам потрібно хомут поміняти

Далі нам потрібна воронка, яку ми встановимо в радіатор

Двигун запускаємо, а грубку включаємо по максимуму

Нам потрібно довести її до робочої температури