Заміна підшипника на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Ступичний подшіпнік- для чого взагалі потрібен підшипник, ми думаємо Ви знаєте, але для тих хто не знає, в двох словах скажемо, щоб якісь ні будь деталі оберталися, крутилися і т.д., підшипники бувають декількох видів, а саме підшипники ковзання і підшипники кочення (Це за видами тертя), ще підшипники класифікуються за тим, де вони будуть використовуватися, ось наприклад взяти підшипник ковзання, класифікація “Радіальний. він сприймають радіальне навантаження і призначені для роботи в тяжких умовах, його температура максимум може досягати цілих 400 ° с, а швидкість відносного переміщення поверхонь може бути максимум 40 м / с “, ще бувають підшипники класифікації” Опорний “,” Самоустановлювальні “та інші.

Примітка! Для заміни підшипника маточини, потрібно буде придбати: Рем комплект для маточини (Там підшипники будуть і мастило), а так само запастися молотками, викрутками і всіма необхідними ключами і звичайно ж вибрати вільний день і приступити до роботи!

Замена подшипника передней ступицы ВАЗ 2106

Де знаходиться ступичний підшипник? Прочитавши сама назва, вже можна зрозуміти що підшипник пов’язаний з маточиною, так ось він розташовується у внутрішній її частині, зазвичай при здійсненні заміни даного підшипника, люди знімають гальмівний диск спільно з маточиною, тому що відокремлювати гальмівний диск це тільки час своє втрачати, а поміняти підшипник на встановленої ступиці взагалі ніяк не вийти, тому її потрібно буде зняти (Не знімаючи гальмівний диск) і після чого здійснити заміну.

Коли потрібно міняти ступичний підшипник? Коли він гудіти почне, але вся суть в тому що це дуже важко визначити коли їздиш постійно на автомобілі, тому що сильно гудіти підшипник почне тільки тоді, коли дійсно вже весь розіб’ється і прийде в непридатність, тому так перевіряти це не варіант, для здійснення більш точної перевірки, потрібно буде вивісити спершу колесо (Спочатку праве переднє, потім ліве, без різниці, обидва колеса перевірити потрібно) і після цього, прокрутити рукою його, воно повинно буде крутитися без будь-яких заїдань і гулу (стороннього звуку), бути не повинно (Можуть тільки колодки про гальмівний диск зачіпати, але цей звук буде зовсім іншим, як гуде підшипник і як труть колодки, Ви розрізните), більш детально про те як його перевірити, дивіться в ролику нижче, там і про цей гул буде сказано, а ще про те, як за допомогою похитування визначити, чи прийшов підшипник в непридатність або ще немає поки.

Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Спершу вивісите потрібне для Вас переднє колесо, якщо буде потрібно то обидва вивішують і найголовніше, застопоріть задню частину автомобіль за допомогою ручного гальма (Для більшої безпеки ще підкласти під задню частину цеглини або головами можна буде), після чого зніміть колесо з маточини (Як це зробити, читайте в статті: «Правильна заміна коліс на автомобілях») і взявши тонку плоску викрутку, подковирніте захисний ковпачок, який захищає гайку кріплення маточини, від попадання бруду, більш детально дивіться на фото нижче:

Йдемо далі, так як маточина спільно з гальмівним диском буде зніматися (За інакше не замінити підшипник), в такому випадку зніміть з гальмівного диска, супорт, а інакше він буде заважати і маточину в зборі з дисків Ви просто не зніміть, після того як супорт буде знятий, підвісьте його за пружину, що не отсоединяя при цьому гальмівний шланг від супорта, завдяки чому прокачувати гальма коли все встановіть назад буде не потрібно, більш докладно як всі ці операції провести, читайте в статті під назвою: «Заміна гальмівного супорта на автомобілі ».

Тепер виверніть центральну гайку яка зміцнює маточину, вона вказана червоною стрілкою, вивертайте її краще за допомогою накидного ключа, тому що гайковим її зірвати можна і ще кой що, дана гайка контр, тому перед тим як почати її відвертати, расконтріте гайку за допомогою викрутки ( там у неї місця будуть загнуті, їх відразу знайдете, ось їх розігнути буде потрібно) і вивертайте її ключем після цього, до речі в залежності від того на якій стороні гайку Ви будете вивертати, залежить напрямок обертання, наведемо приклад, якщо Ви будете викручувати гайку з лівого боку (див. по ходу руху автомобіля) то вона викручується точно так само як і всі гайки, з правого ж боку гайка закручується і відкручується навпаки (У неї різьблення по іншому зроблена) і щоб її відкрутити, її потрібно буде не проти годинникової стрілки крутити, а за годинниковою, ось це запам’ятайте раз і на завжди, вже багато випадків було коли гайку просто напросто зривали, через те що просто не знали в яку її з торону потрібно крутити.

Примітка! Коли гайка буде викручені, зніміть знаходиться за нею шайбу і сепаратор зовнішнього підшипника який йде в зборі з роликами і внутрішнім кільцем, як це показано на маленькому фото трохи вище!

Після виконаних операцій, візьміться руками за гальмівний диск і потягніть його на себе, в зв’язку з чим він спільно з маточиною зніметься з вала на якому встановлено, покладіть диск у зборі з маточиною на землю (Таким чином, щоб задня частина диска на Вас дивилася) і приступайте до зняття підшипника, спершу зніміть верхній сальник як це показано на фото 1, для зняття можна використовувати як розсувні пасатижі, так і викрутку з товстою основою, але плоским лезом при цьому, як тільки сальник буде прибраний, приступайте до зняття сепаратора внутрішнього підшипника з роликами, його точно так же викруткою підчепити буде потрібно або просто перевернути диск і руками його вийняти (див. фото 2), після цього очистіть рукою, а потім ганчіркою, всю внутрішню частину, де сепаратор стояв, де стояв сальник, від бруду і старого мастила (мастила взагалі залишитися неповинно) і потім піддягши тієї ж самої викруткою дистанційну втулку, зніміть її і на завершення, потрібно буде вибити два кільця які всередині рас покладаються, вони вибиваються молотком і вибиванням (Замість вибивання можна використовувати викрутку), на початку вибивати Ви будете кільце внутрішнього підшипника (Якщо гальмівний диск не перевертається, а так по суті без різниці яке кільце вибивати, головне вибити їх обидва), ну так ось, вибивається дане кільце легкими круговими ударами по ньому (див. фото 4), в кінці в самому він упреться в асфальт, потрібно буде що ні будь підкласти під гальмівний диск щоб він став вище або ж затиснути його в лещатах, а інакше кільце не як не вибити буде, як тільки перше кільце буде вибито, перевертайте гальмівний диск в зборі з маточиною і вибивайте друге кільце, кільце зовнішнього підшипника, більш детально побачити ці кільця можна буде на схемі, яка розташована на другій фотографії якщо дивитися зверху, там буде фото маточини і все що входить всередині неї і до речі, все підшипники там і сальники розкладені по порядку (Це маленьке фото, «клікніть сюди» і Ви якраз на нього перейдете).

Все знято, тепер потрібно все встановити назад, але тільки все старі деталі будуть поміняні на нові, так ось перш ніж все встановлювати, промийте всі деталі в гасі або ж в уайт-спірит і на посадочні місця підшипників маточини, нанесіть пластичне мастило яка швидше за все буде додаватися в коробочці в якій був придбаний ступичний підшипник і приступайте до збірки, першими установки підлягають кільця підшипників, їх потрібно садити до самого упору і головне встановлюйте їх на ті ж місця де вони і стояти повинні (див. ту саму схему), але щоб запресувати кільця Аж до самого упору, доведеться брати на себе будь ні будь прокладки, можна скористатися відрізком труби наприклад або чим щось на зразок цього (див. фото нижче), але до того поки кільце не почне потопає в середину, запресовувати його потрібно через дерев’яну простаку, це дуже зручно або ж за допомогою старих кілець (див. маленьке фото).

Примітка! Неповна запрессовка кілець або їх перекіс не допускається, а так само вони повинні сидіти чітко і добре, від зусилля руки кільця не повинні будуть всередині провертатися, за цим дуже строго прослідкуйте!

поміняти, ступичний, підшипник, 2107

І під самий кінець, заповніть внутрішню частину маточини мастилом (Їй як правило виступає пластичне мастило Літол-24), мастило наносити потрібно буде так само на запресовані кільця підшипників, на ще не встановлені сепаратори теж її нанесіть, після чого зберіть маточину в зворотній послідовності, дотримуючись всі рекомендації які дані в відео-роликах при цьому, ну і звичайно ж встановіть гальмівний диск в зборі з маточиною на вал, загорніть гайку і в кінці, зробіть регулювання підшипника маточини за допомогою гайки і обов’язково її законтрите, більш докладно як це зробити, дивіться в ролику нижче:

регулювання підшипників

Найчастіше з’явився люфт можна усунути, підтягнувши гайку маточини. Для цього необхідно повністю затягнути гайку, потім поступово її відпускати доти, поки колесо не почне вільно крутитися, і при цьому буде повністю відсутні люфт. Таке регулювання можлива при незначному зносі підшипника.

READ  Які диски підходять на ВАЗ 2107

Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2107

Проблеми з передньої маточини ВАЗ 2107 можуть стати причиною серйозних неприємностей як з самим колесом (підвищений знос гуми), так і з гальмівними колодками і диском. Основною причиною таких проблем може стати зношений або пошкоджений підшипник передньої маточини.

діагностика несправності

Для перевірки ступичні підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 необхідно виконати наступні дії:

 • Переднє колесо вивішується на домкраті, попередньо зробивши відповідні заходи безпеки: постановка на ручник, противідкатні башмаки під задні колеса;
 • Під нижній важіль встановлюється надійну опору і автомобіль знімається з домкрата. Для додаткової безпеки рекомендується встановити упор під кузов, що страхує від можливого падіння в разі зісковзування важеля з упору. Ця дія часто упускають, хоча воно дуже важливо для правильної діагностики.
 • Взявшись руками за верхню і нижню частину колеса, здійснюють руху від себе / до себе. Не повинно бути ніякого люфту, стуку.
 • Необхідно прокрутити колесо. При наявності проблем з підшипниками можуть з’явитися стукіт, гул, скрегіт.

заміна підшипників

Процедура нічим не складніше інших, пов’язаних з ремонтом автомобіля ВАЗ 2107. Після вивішування на домкраті і зняття колеса, виконується безпосередньо заміна. Спочатку знімають супорт, відкрутивши болти його кріплення. Гальмівний шланг знімати необов’язково, досить акуратно підвісити супорт, щоб він не заважав працювати.

Далі, необхідно за допомогою плоскої викрутки підчепити ковпачок, що закриває гайку, і зняти його. Відкрутивши ступичні гайку і вийнявши шайбу і сепаратор, можна зняти маточину з гальмівним диском. Далі все просто:

 • Виймаємо сальник;
 • Витягуємо сепаратор;
 • Виймаємо кільце, що розділяє внутрішній і зовнішній підшипник;
 • За допомогою надставки потрібного розміру і звичайного молотка вибиваємо обидві обойми.

Установка нових підшипників та збирання маточини відбувається в зворотній послідовності. Перед складанням необхідно видалити старе мастило, ретельно промивши всі деталі.

 • Запресовувати обойми нових підшипників;
 • Змащуємо і встановлюємо внутрішній сепаратор;
 • Вставляємо кільце;
 • запресовувати сальник.

Залишилося одягнути маточину на місце і прикрутити супорт. Вставивши на місце попередньо змащений сепаратор зовнішнього підшипника і завзяте кільце, закручуємо гайку маточини до упору. Поступово відпускаючи гайку, добиваємося вільного обертання колеса при повній відсутності люфту. Таким чином, підшипник працює в нормальному режимі, значить саме в такому положенні потрібно законтрить гайку.

Із захисного ковпачка видаляємо відпрацьовану змащення і накладаємо нову, після чого одягаємо його на маточину. Ставимо на місце і прикручуємо колесо, знімаємо машину з домкрата. Справу зроблено, несправність успішно усунута, заміна виконана. Після невеликого пробігу рекомендується перевірка маточини на відсутність люфту, при необхідності. регулювання.

Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2107

Маточина, це дуже важливий конструктивний елемент передньої підвіски ВАЗ 2107. Справний підшипник в ній, гарантія керованості машини в русі.

Зовнішнє прояв несправності

Рішення про необхідність заміни підшипника слід прийняти при виникненні стороннього шуму (скреготу) в одному з передніх коліс. Маточина, при цьому, сильно гріється (можна відчути це, торкнувшись її рукою). А це передумова до виходу з ладу гальм.

Виникає в ступиці люфт може стати причиною пошкодження встановлених в ній гальмівних дисків, порушується балансування передньої підвіски, що тягне прискорений знос гуми.

Як переконатися в наявності несправності

Для цього рекомендується провести ряд нескладних операцій:

 • Вивісити колесо на домкраті, не забувши, при цьому, виконати заходи, що виключають несанкціоноване переміщення автомобіля (установка черевиків, гальмо стоянки);
 • Встановити упор під нижній важіль, що дозволяє зняти машину з домкрата, але залишити колесо в вивішеному положенні.

Дуже бажано використовувати додатковий упор під кузов транспортного засобу. Він грає роль страховки, яка виключає падіння машини, якщо вона зісковзне з встановленого упору.

 • Взявши колесо в обидві руки (зверху і знизу), порухайте його до себе і від себе. Справний підшипник буде непереливки люфту і сторонніх стукотів;
 • Потім колесо слід покриття. Сторонні шуми (скрегіт, гул, стуки) свідчать про наявність несправності.

Але заміна підшипника потрібно далеко не завжди. Можливо, просто слід вибрати люфт, затягнувши гайку маточини до максимуму, а потім потроху послаблюючи до моменту вільного обертання колеса. Люфт, при цьому, може зникнути. Подібне рішення проблеми можливо тільки в разі, коли спостерігається малий знос підшипника.

Алгоритм заміни несправного підшипника

Робота виконується практично в тій же послідовності. Що і для багатьох інших вазовских моделей (класики):

 • Фіксується транспортний засіб;
 • вивішується;
 • Демонтується колесо;
 • Знімається супорт (можна, без відключення гальмівних шлангів);
 • Штиковий викруткою поддевается захисний ковпачок, який закриває ступичні гайку, прибрати його;
 • Відкрутити цю гайку, вийняти сепаратор і шайбу, демонтувати маточину разом з гальмівним диском;
 • Вийняти сальник;
 • Витягти сепаратор;
 • Видалити кільце, прокладене між зовнішнім і внутрішнім підшипниками;
 • Використовуючи підходить за розміром вибивач і молоток, вибивають обойми.

Тепер можна переходити до монтажу нового підшипника, і збирати маточину. Операції виконуються у зворотній послідовності.

До початку збирання обов’язково потрібно видалити бруд і залишки старого мастила, промити деталі (з використанням спеціальних очищувальних рідин).

поміняти, ступичний, підшипник, 2107

З нових підшипників в лещатах знімаються зовнішні обойми. Внутрішні, з використанням спеціальних проставок (наприклад, старої обойми), запресовуються на місце установки.

Змащується і встановлюється за місцем сепаратор підшипника внутрішнього. Потім, дистанційне кільце. Далі запресовується сальник (стежте, щоб не пошкодити його при установці).

Одягається гальмівний диск і фіксується шпильками.

Зібраний вузол ставиться на місце. Потім змащується у встановлюється сепаратор другого підшипника (зовнішнього), вставляється шайба, закручується до упору гайка.

Надаватися колесо, гайка відкручується до виникнення незначного люфту. Потім законтривается в даному положенні.

Закладаємо в, попередньо очищений, ковпачок нову мастило і ставимо його на колишнє місце.

Міняємо ступичний підшипник ВАЗ 2107

Ступичний підшипник. це важлива деталь, яка присутня в кожному автомобілі. Вітчизняний автомобіль ВАЗ 2107 також оснащений як передніми, так і задніми ступичні підшипниками. Вихід з ладу підшипника передньої маточини може привести до самих непередбачуваних наслідків: від швидкого зносу гуми, до проблеми з гальмівною системою. Уникнути таких наслідків можна одним способом. своєчасно проводити діагностику автомобіля, регулювання і міняти зношені підшипники маточини. Що являє собою заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2107, дізнаємося в даному матеріалі.

Визначення несправності підшипника

Переконатися в необхідності заміни підшипника на ВАЗ 2107 допоможуть деякі рекомендації:

 • Найпростіший спосіб з’ясувати необхідність заміни ступичного пристрої. це взятися за переднє колесо і похитати його в різних площинах. Якщо відчується наявність люфту, значить настав час більш детальної діагностики і швидше за все заміни підшипників.
 • Передні колеса автомобіля слід вивісити на домкраті, при цьому обов’язково прийнявши запобіжні заходи: натягнути ручник, встановити черевики і додаткові підставки під авто. Взятися руками за верхню і нижню частину переднього колеса, після чого зробити руху. Важливо при цьому хитати колесо, а не автомобіль в цілому. Таким чином, можна точно визначити. чи потрібна заміна даного виробу.
 • Ще один спосіб визначення необхідності заміни. це прислухатися до наявності шуму, стукоту і скреготу в колесі при його обертанні.

Визначившись з тим, що дійсно потрібна заміна підшипника ВАЗ 2107, необхідно придбати нові вироби і приступити до робочого процесу заміни.

особливості заміни

У передній маточині автомобіля ВАЗ 2107 є пара роликових підшипників, один з яких називається внутрішнім, а другий зовнішнім. Завод виробник рекомендує робити заміну цих виробів парно, причому на обох передніх колесах авто. Що являє собою заміна розглянутих деталей, дізнаємося далі.

Спочатку необхідно зірвати гайки кріплення переднього колеса автомобіля ВАЗ 2107. Після цього встановлюємо домкрат і піддомкрачувати передня частина авто. При цьому не забуваємо встановити черевики під колеса, а також спеціальний страхувальний упор від падіння домкрата.

 • Зняття супорта. Поміняти передній підшипник маточини набагато складніше, ніж задній, але це реально зробити навіть за відсутності досвіду. Насамперед расшплінтовиваются 2 болта, які кріплять супорт, після чого вони вигвинчуються. Від’єднувати гальмівний шланг не обов’язково, досить підв’язати витягнутий супорт, щоб він не заважав подальшій роботі.
 • Зняття зовнішнього вироби. Витягується ковпачок за допомогою викрутки, за яким розташована ступичні гайки. Гайку необхідно вигвинтити, для чого буде потрібно скористатися зубилом і молотком. За гайкою розташовується стопорная шайба, яку необхідно витягти. Тепер можна витягнути зовнішній підшипник.
 • Зняття маточини. Щоб зняти маточину, необхідно потягнути її на себе. Витягується вона разом з гальмівним диском. Щоб після зняття від’єднати сам диск. відкрутіть два болтика на “12”. Гальмівний диск знімається з тією метою, щоб було зручніше виконувати заміну, але його від’єднувати необов’язково.
 • Витяг внутрішнього підшипника. Використовуючи викрутку, необхідно підчепити сальник який перебуває з внутрішньої сторони, і прикриває внутрішній підшипник, після чого виколупати його і витягнути розрізне дистанційне кільце. Колечко може не стояти, тому орієнтуємося по ситуації. Після цього можна витягти внутрішній підшипник.
 • Далі старі обойми витягуються за допомогою спеціального знімача або звичайної сталевої трубки підходящої по діаметру. Наступний етап заміни увазі очищення внутрішньої частини маточини від старого мастила, після чого можна приступати до складання.

Запресовування нових обойм здійснюється або в лещатах, або шляхом застосування сталевий оправлення і молотка. Не забуваємо після запресовування і перед установкою самих підшипників, додати в них нову мастило. Після цього необхідно зібрати маточину з гальмівним диском в порядку зворотному зняттю. Гайку необхідно затягнути до упору, після чого послабити на 0,5 обороту і спробувати прокрутити колесо. Після потрібно підтягуючи гайку домогтися такого моменту, при якому залишиться ледь відчутний люфт, і колесо не буде обертатися в навантаження. Закерніваем гайку в цьому положенні, після чого встановлюємо захисний ковпак і колесо. Через кілька десятків кілометрів після ремонту, рекомендується обов’язково перевірити і відрегулювати люфт повторно. Аналогічно проводиться заміна підшипників з іншого боку автомобіля. На цьому робота по закінчена, якщо залишилися питання, ви завжди можете залишити їх у коментарях.

Діагностика стану підшипника

Нерідко несправність підшипника передньої маточини проявляється у вигляді шуму при русі автомобіля. Переконатися в справності (або упевнитися в несправності) ступичні підшипників, можна наступним чином:

 • встановити автомобіль на рівному майданчику, підняти важіль ручного гальма;
 • поставити противідкатні башмаки;
 • підняти автомобіль, вивісивши переднє колесо;
 • встановити упор під нижню кульову;
 • встановити страхувальну опору під кузов;
 • опустити домкрат;
 • покачати колесо руками, взявшись за верх і низ;
 • прокрутити колесо.
READ  Як зняти рульову колонку на ВАЗ 2107

Якщо під час похитування колеса відчувається люфт, то може допомогти регулювання затягування підшипника. Але зазвичай при виникненні гулу, скреготу, стуку, люфту в підшипнику необхідна заміна підшипника маточини ВАЗ 2107.

Замена подшипника и сальника полуоси ВАЗ классика

Збільшення вивороту коліс

Іноді водії хочуть збільшити керованість свого автомобіля. Стандартний кут повороту у вазовской «класики» завжди викликав багато запитань у автолюбителів. Так що водії збільшують цей кут самостійно за допомогою декількох простих операцій. Особливо часто цим займаються любителі так званого дріфту: збільшений виворіт коліс дозволяє машині легше увійти в керований занос, причому зробити це можна на максимальній швидкості.

 • Машина встановлюється на яму. Одне з коліс піднімається домкратом і знімається. Після цього з підвіски откручиваются кермові сошки, які розташовуються за маточиною. Цих сошок дві.

Спочатку «сімка» обладнана двома керманичами сошками різної довжини

Укоротивши одну з сошок, власники «сімок» наполягають на збільшенні вивороту коліс

Після установки нових сошок виворіт коліс збільшується приблизно на третину

Ще слід зазначити, що деякі автовласники вважають за краще не займатися самостійною зварюванням і установкою сошок. Замість цього вони купують вже готові тюнінгові набори для вазовской «класики», що дозволяють збільшити виворіт коліс без зайвих трудовитрат. На жаль, знайти такий набір у продажу не так-то просто. Тому а описана технологія збільшення вивороту коліс буде популярна серед власників «сімок» ще дуже довго.

симптоми

Основним симптомом несправності і необхідності заміни передніх підшипників ВАЗ 2107 є сильний шум при русі машини з лівого або правого боку. Гул з’являється при збільшенні швидкості автомобіля, наприклад при перевищенні 50 км / год.

Інструменти

 • Отже, нам будуть потрібні:. нові гайки маточини. ліва і права-динамометрический ключ (можна обійтися і без нього). балонний ключ-торцева головка на 27 або ріжковий ключ-молоток, викрутка плоска
 • – трохи нової мастила для підшипників
 • Для початку, знімаємо колесо, декоративний ковпак і ковпак маточини, щоб забезпечити доступ до гайки.

Ставимо колесо назад, але вже без ковпачків, кріпимо його не менше, ніж двома болтами по діагоналі і вивішуємо на домкраті. Не забуваємо підкласти упори під колеса і поставити машину на передачу.

Тепер, різко хитаючи колесо за обід у вертикальній площині однією рукою (щоб виключити люфт в рульовій трапеції), пальцем іншої прикладаємося до шайбі і маточини, визначаємо наявність відчутного осьового зазору.

Якщо так незручно, то можна просто качати колесо двома руками за верхній і нижній ободи різкими рухами, візуально по гайці і на слух визначаючи люфт. Він повинен складати не більше 0,02-0,08 мм.

Щоб виключити вплив інших зазорів, наприклад, в сайлентблоках важелів, кульових опорах і рульової трапеції, можна попросити помічника натиснути на педаль гальма. Тим самим ми зафіксуємо підшипник і маточину. при цьому люфт повинен зникнути. Якщо він не зникає, то значить його джерело знаходиться не в підшипнику.

Упевнившись в зворотному, можна приступити до регулювання зазору: головкою або ключем на 27 расконтріваем і знімаємо стару гайку і одягаємо нову. Але, для профілактики, перш ніж закрутити нову гайку давайте оглянемо зовнішній підшипник, до якого у нас є вільний доступ. обережно знімаємо шайбу і дістаємо його.

Протираємо від старого мастила і уважно оглядаємо. піттінг, видимий знос сепараторів, раковини і відколи на роликах і кільцях не допускаються.

Тепер набиваємо порожнину маточини новим мастилом, змащуємо підшипник і ставимо назад, потім шайбу і закручуємо нову гайку від руки. Гайки з лівого і правого боку автомобіля відрізняються. на гайці з правого боку є відмітини на кромці, на лівій їх немає.

Потім послаблюємо гайку назад і загортаємо вже з моментом 6,8 Н м (0,7 кгс м). І після цього знову послаблюємо приблизно на 25 °. Перевіряємо наявність люфту. він повинен бути майже непомітним.

Якщо цей метод нам не допоміг і люфт все ще значний, то можна скористатися старим «дідівським». загортаємо гайку до повного зникнення зазору і потроху відвертаємо до появи зовсім незначного, відповідно також обертаючи колесо, щоб підшипники увійшли в свої місця.

Упевняємося в правильності регулювання. колесо має вільно обертатися, без «закушування», для більш точного визначення можна віджати викруткою або зняти гальмівні колодки. Все, контр гайку, зам’явши її буртик в 2 паза на цапфі, використовуючи підручний інструмент (викрутку, борідок).

Набиваємо ковпачок маточини свіжої мастилом і забиваємо на місце, закручуємо інші болти кріплення колеса. Те ж саме робимо і з іншого боку.

Остаточну перевірку правильності регулювання проводимо на дорозі, проїхавши близько 1-2 км і намагаючись не використовувати гальма. Перевіряємо нагрів підшипників маточини рукою. вона повинна терпіти. Якщо нагрів значний і рука не терпить, то необхідно провести регулювання заново або замінити підшипники.

 • сторінки:
 • Регулювання ступичні підшипників проводиться в двох випадках:
 • при повній заміні підшипника;
 • в міру вироблення.

Розглянемо детальніше конструкції ступичні вузлів, види застосовуваних деталей, і найголовніше процедуру регулювання і ремонту.

Маточина. один з головних елементів ходової системи. Завдяки їй автомобіль котиться по дорозі. Деталь приймає на себе динамічні навантаження при їзді, утримує вагу машини.

Робота підшипника нерозривно пов’язане з їх зносом. Це природний процес, як і в будь-якій парі тертя. Обертання призводить до стирання шару металу верхній, нижній обойм, що супроводжується збільшенням відстані між тілом кочення і поверхнею. При досягненні певного показника виникає необхідність компенсації зносу.

Застосовувані деталі ходової частини автомобілів мають різну конструкцію. Від цього залежить їх обслуговування, заміна і характеристики.

Підшипники ступиці відрізняються за типом. Але їх об’єднують складові частини:

 • розділяє сепаратор;
 • тіла кочення;
 • обойми. внутрішня і зовнішня.

Посадка деталей однакова: зовнішня частина фіксується нерухомо, внутрішня передає обертання.

Пристрій даних деталей класичне. дві обойми, між якими встановлені тіла кочення. Деякі моделі мають сепаратор-роздільник. Робитися такі вузли на два види:

 • Однорядні конічні, парні (маточинний вузол):
 • Дворядні кулькові, роликові (покоління HUB 1) з роздільним внутрішнім кільцем:
 • особливості:
 • вимагають планової коригування вільного ходу;
 • суха конструкція потребує попередньої мастилі;
 • допускається робота тільки з ізолюючими сальниками.

Установка величини радіального зміщення виконується шляхом правильної підтяжки підшипників маточини.

ТіпМаркаУстановка
Конічний з роликами, однорядний ВАЗ 2101-07 «Класика», Niva, UAZ Patriot (протягом усього випуску) ВАЗ 2123 Chevrolet Niva ВАЗ 21214 (після 2004) передня вісь
Fiat (старий випуск)
Конічний дворядний, роликовий DACIA LOGAN (з 2004), MCV (з 2006), SANDERO (2009) передня вісь
кульковий дворядний BMW 2000, 2500, 2800, 3000, 3300, 3 серія (1977-1982) обидві
LADA Kalina, Priora (дворядні, все року) передні

Моделі автомобілів пізніших років випуску оснащені нерегульованими системами і частіше навіть не обслуговуються. Зазор між складовими елементами компенсується попереднім натягом і моментом затяжки ступичні гайки.

Модифікації HUB 2, 3 об’єднуються зі ступичні підставою. Таке рішення спрощує експлуатацію, але установка зміщення не передбачена. потрібна заміна всього елемента. Деякі варіанти мають шлицевую насічку для провідної осі.

ТіпМаркаУстановка
Нерегульований Кульковий дворядний VW Caddy, Eos, Golf, Jetta, Passat, Touran (всі роки) обидві осі
LANCIA Lybra (1998-2005), Musa (2004-2012), Ypsilon (теперішній час) обидві осі
Skoda Octavia (всі покоління) обидві осі
RENAULT Trafic III з 2014 року (HUB 4, інтегрований в диск) передня

Водієві нескладно помітити невідрегульований, зношений вузол. Ознаками є:

 • різкий, раптовий шум з боку конкретного заднього, переднього колеса або пари;
 • наростання сторонніх звуків від ходової при подальшій експлуатації;
 • на повороті шум знижується, а потім відновлюється і посилюється;
 • люфт у вертикальній площині після вивішування кузова на домкраті.

При виявленні перелічених ознак, подальша експлуатація автомобіля небезпечна. Невідрегульовані пари відчувають збільшене навантаження, перегріваються, швидко зношують обойми.

Далі розберемо теорію і практику по регулюванню. Виділимо кілька важливих моментів перед початком робіт по регулюванню:

 • Підтяжка виконується через певний пробіг.
 • Діагностика стану запчастини проводиться на кожній осі.
 • Велика частина дефектів виникає внаслідок природного зносу елементів.
 • Внаслідок великих механічних навантажень обойми втрачають округлість, що призводить до заклинювання.

Дана величина відноситься до перших, яка регулюється при обслуговуванні ступичного вузла. Осьової зазор. це зміщення в осьовому напрямку на певну відстань, при якому зовнішня обойма зсувається щодо внутрішньої з мінімальним зусиллям.

Осьова відстань визначає момент затяжки, з яким притискається збірка. Цей параметр часто використовують при розрахунку величини зусилля закручування гайки. Перетягнутий сильним моментом підшипник має нульовий осьової показник, що загрожує перегрівом при навантаженні.

У маточинних регульованих вузлах, процес зміни осьового зазору відбувається шляхом підтяжки гайки і вимірювання зазору.

Для роликів, кульок важлива наявність певного зазору. Це пов’язано з тепловими навантаженнями, що впливають на вузол під час його роботи. Збільшення температури спричиняє розширення металевих елементів.

Це прямий шлях до передчасного зносу. Через відсутність відстані елементи відчувають надмірне тертя. Компенсувати величину здатний осьової люфт.

 • Великий люфт:
 • Факт наявності великого зазору буде сприяти поступовому розбивання підшипника, тел кочення і доріжок.
 • висновок:
 • Розмір осьового люфту в регульованих вузлах змінюється підтяжкою контргайки, а так же зміною ширини распорной втулки між двома однорядними конічними підшипниками.

Підтягуючи або відпускаючи гайку, підбирається оптимальний показник вільного ходу, необхідний для стабільної роботи. Далі практика. як перевірити і відрегулювати осьовий зазор.

Вимірювання поздовжнього зсуву необхідно для запобігання перетягування, надмірного нагріву тіл кочення. Для процедури знадобиться:

 • штатив магнітний для кріплення вимірювального приладу;
 • динамометричний ключ;
 • індикатор годинного типу.

Наявність мікрометричного індикатора дозволяє точно визначити значення зазору і відрегулювати його. Затягування виконується динамометричним ключем для контролю граничного моменту, який, як правило стандартизований для кожної моделі авто.

 • Послабити болти переднього або заднього колеса (залежить, де проводиться перевірка).
 • Підняти кузов домкратом.
 • Зняти колесо, в отвір кріплення болта вкрутити штангу фіксації вимірювального приладу.
 • Одягти індикатор на пристосування. Уперти ніжку в торець цапфи.
 • Переміщаючи маточину виміряти відхилення стрілки. Різниця між крайніми положеннями стрілки = осьової зазор.
READ  Заміна верхньої кульової опори ВАЗ 2107

При перевищенні величини необхідно провести регулювання:

 • Затягувати гайку динамометричним ключем на 20-25 градусів.
 • Повертати колесо в обох напрямках.
 • Перевірити осьової люфт.
 • Повторювати операцію до тих пір, поки зазор не буде в допуску.
 • Застопорити кріплення втискуванням межі в паз (законтрить).
 • Затягнути колесо болтами з потрібною силою.

Для перевірки ступичні підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 необхідно виконати наступні дії:

 • Переднє колесо вивішується на домкраті, попередньо зробивши відповідні заходи безпеки: постановка на ручник, противідкатні башмаки під задні колеса;
 • Під нижній важіль встановлюється надійну опору і автомобіль знімається з домкрата. Для додаткової безпеки рекомендується встановити упор під кузов, що страхує від можливого падіння в разі зісковзування важеля з упору. Ця дія часто упускають, хоча воно дуже важливо для правильної діагностики.
 • Взявшись руками за верхню і нижню частину колеса, здійснюють руху від себе / до себе. Не повинно бути ніякого люфту, стуку.
 • Необхідно прокрутити колесо. При наявності проблем з підшипниками можуть з’явитися стукіт, гул, скрегіт.
 • підчепити викруткою захисний ковпачок маточини і зняти його (іноді для цього необхідно використовувати і молоток);
 • випрямити вм’ята бортик ступичні гайки, який запобігає її мимовільне відкручування;
 • відкрутити і зняти шайбу гайку;
 • зняти маточину з автомобіля;
 • витягнути сепаратор підшипника;
 • вийняти кільце, що розділяють зовнішній і внутрішній підшипники маточини;
 • вибити обойми підшипників з посадкового місця, використовуючи надставку і молоток;
 • ретельно очистити місце установки підшипників від старого мастила і забруднень, використовуючи ганчір’я і гас;
 • запресувати обойми зовнішнього і внутрішнього підшипника
 • ретельно змастити внутрішній сепаратор;
 • вставити внутрішній сепаратор;
 • заповнити межподшіпніковое простір мастилом приблизно на 40%;
 • вставити розділову кільце;
 • запресувати новий сальник;
 • встановити маточину на вісь;
 • змастити зовнішній сепаратор;
 • вставити зовнішній сепаратор;
 • встановити зовнішній сепаратор на місце;
 • поставити на місце шайбу і затягнути гайку маточини до упору;
 • домогтися вільного обертання маточини при відсутності люфту, плавно відкручуючи гайку;
 • загнути ударом зубила або викрутки бортик гайки, запобігши тим самим її відкручування;
 • встановити на місце гальмівний супорт і затягнути гайки кріплення;
 • встановити захисний ковпачок;
 • поставити колесо на місце і затягнути колісні болти;
 • опустити автомобіль.

особливості заміни

У передній маточині автомобіля ВАЗ 2107 є пара роликових підшипників, один з яких називається внутрішнім, а другий зовнішнім. Завод виробник рекомендує робити заміну цих виробів парно, причому на обох передніх колесах авто. Що являє собою заміна розглянутих деталей, дізнаємося далі.

Спочатку необхідно зірвати гайки кріплення переднього колеса автомобіля ВАЗ 2107. Після цього встановлюємо домкрат і піддомкрачувати передня частина авто. При цьому не забуваємо встановити черевики під колеса, а також спеціальний страхувальний упор від падіння домкрата.

 • Зняття супорта. Поміняти передній підшипник маточини набагато складніше, ніж задній, але це реально зробити навіть за відсутності досвіду. Насамперед расшплінтовиваются 2 болта, які кріплять супорт, після чого вони вигвинчуються. Від’єднувати гальмівний шланг не обов’язково, досить підв’язати витягнутий супорт, щоб він не заважав подальшій роботі.
 • Зняття зовнішнього вироби. Витягується ковпачок за допомогою викрутки, за яким розташована ступичні гайки. Гайку необхідно вигвинтити, для чого буде потрібно скористатися зубилом і молотком. За гайкою розташовується стопорная шайба, яку необхідно витягти. Тепер можна витягнути зовнішній підшипник.
 • Зняття маточини. Щоб зняти маточину, необхідно потягнути її на себе. Витягується вона разом з гальмівним диском. Щоб після зняття від’єднати сам диск. відкрутіть два болтика на “12”. Гальмівний диск знімається з тією метою, щоб було зручніше виконувати заміну, але його від’єднувати необов’язково.
 • Витяг внутрішнього підшипника. Використовуючи викрутку, необхідно підчепити сальник який перебуває з внутрішньої сторони, і прикриває внутрішній підшипник, після чого виколупати його і витягнути розрізне дистанційне кільце. Колечко може не стояти, тому орієнтуємося по ситуації. Після цього можна витягти внутрішній підшипник.
 • Далі старі обойми витягуються за допомогою спеціального знімача або звичайної сталевої трубки підходящої по діаметру. Наступний етап заміни увазі очищення внутрішньої частини маточини від старого мастила, після чого можна приступати до складання.
 • підняти автомобіль на підйомнику або “вивісити” колесо за допомогою домкрата;
 • викрутити болти кріплення колеса;
 • зняти колесо;
 • відкрутити болти кріплення супорта;
 • демонтувати гальмівний супорт;

Підшипник передньої маточини

Якщо люфт і шум таким чином усунути не вдається, необхідно замінити підшипник.

Для забезпечення рівномірного обертання передніх коліс в їх маточинах встановлені спеціальні підшипники. Це дворядні роликові підшипники, які не потребують регулярного обслуговування і мастила.

У передніх ступицах «сімки» встановлені конічні роликові підшипники

Замена ступичного подшипника ВАЗ

Причина проста: вони запресовані в маточину, тому можуть зруйнуватися при спробі їх витягти. Тому водій знімає ступичні підшипники лише тоді, коли вирішує їх поміняти. Ось основні ознаки поломки ступичні підшипників:

 • передні колеса обертаються з характерним низьким гулом. Це говорить про знос одного або декількох роликів в підшипника. Зношені ролики бовтаються всередині сепаратора, і при обертанні маточини виникає характерний гул, який стає голосніше зі збільшенням швидкості обертання колеса;
 • тріск або скрип, що лунає з-за колеса. Зазвичай цей звук водій чує на поворотах. Він говорить про те, що зруйнувалося одне з кілець підшипника. Як правило, ламається внутрішнє кільце підшипника, причому ламається воно зазвичай відразу в двох місцях. При повороті маточина несе величезне навантаження, як і підшипник в ній. У такі моменти уламки внутрішнього кільця починають тертися один об одного в місцях зламу, в результаті чого і виникає характерний тріск або скрип.

Рішення у всіх перерахованих вище випадках тільки одне: заміна підшипника.

При найменшій підозрі на несправність підшипника водій зобов’язаний провести його перевірку, тим більше що нічого складного в цьому немає.

 • Колесо, через якого лунають характерні звуки, піддомкрачувати. Потім водій вручну розкручує колесо, щоб воно оберталося якомога швидше і прислухається. Якщо підшипник зношений, характерний гул буде чітко чути будь-якій людині, у якого немає проблем зі слухом. У деяких випадках гул підшипника не вдається виявити, коли колесо обертається дуже швидко. Тоді потрібно прокрутити колесо якомога повільніше. Якщо хоча б один ролик в підшипнику зношений. колесо обов’язково загуде.
 • Якщо ручне обертання колеса проблему не виявило, то слід потягнути колесо, не знімаючи машини з домкрата. Для цього водій береться за верхню і нижню частину покришки і кілька разів тягне колесо спочатку від себе, потім до себе. Якщо кільця підшипника зламані, то на колесі буде чітко відчуватися невеликий люфт.
 • Якщо люфт не був виявлений потягіваніем колеса, тоді колесо слід покачати. Водій береться за верхню частину покришки, і починає її розгойдувати від себе і до себе. Потім те ж саме він робить з нижньою частиною покришки. Люфт, якщо він є, виявляється майже завжди. Або при розгойдуванні низу покришки, або при розгойдуванні верху.

Щоб виявити люфт, колесо необхідно покачати від себе і до себе

Після виявлення люфту ступичний підшипник ретельно оглядається. Якщо люфт незначний, а слідів зносу і поломки на підшипнику виявлено не було, то це говорить про ослаблення кріплення підшипника. В цьому випадку водієві не доведеться міняти підшипник, досить буде просто відрегулювати його.

 • За допомогою викрутки з підшипника знімається захисна заглушка.
 • Після цього регулювальна гайка, розташована над підшипником, затягується так, щоб колесо неможливо було повернути вручну.

Іноді для усунення люфту колеса досить відрегулювати ступичні гайку

поворотний кулак

Поворотний кулак, про який згадувалося вище, є ще одним дуже важливим елементом підвіски ВАЗ 2107. Про його призначення неважко здогадатися з назви. Ця деталь забезпечує плавний поворот передніх коліс автомобіля. У кулака є два вушка, за допомогою яких він кріпиться до парних важелів підвіски. Зі зворотного боку на кулаці є шкворень, на який надівається маточина разом зі підшипника.

Поворотні кулаки на «сімці» мають довгий шворінь для кріплення маточини

Маточина, надіта на шворінь кулака, фіксується гайкою. Тут же слід сказати, що поворот коліс. це не єдине, за що відповідає кулак. У нього є і додаткова функція: він обмежує поворот коліс. Для цього на кулаках «сімки» передбачені особливі виступи. При занадто крутому повороті важелі підвіски впираються в ці виступи, і водій не може повертати кермо.

Кулак повинен володіти величезним запасом міцності, так як саме на нього припадає велика частина ударних навантажень, що виникають при русі автомобіля, особливо по нерівній дорозі. Проте іноді кулак деформується (як правило, це трапляється після попадання передніх коліс в дуже глибоку яму або після ДТП). Ось основні ознаки того, що з кулаком щось не так:

 • автомобіль при русі сильно веде в бік, причому зі збільшенням швидкості це проявляється сильніше;
 • водій раптом помічає, що радіус повороту став менше, і «вписуватися» в дуже круті повороти стало складніше. Це говорить про зменшення кута повороту коліс. І виникає це явище після серйозної деформації одного кулака;
 • вивертання колеса. Бувають ситуації, коли одна з вушок кулака ламається. Це велика рідкість, але не згадати про це не можна. Так ось, коли проушина ламається, колесо вивертається майже під прямим кутом до корпусу «сімки». Якщо це відбувається на ходу, автомобіль миттєво втрачає управління.