Сход розвал своїми руками ВАЗ 2107

Коли регулювати розвал і сходження

Перед проведенням настройки кутів установки обов’язково впевніться, що у вас є наступний набір інструментів:

 • штангенциркуль.
 • Гайкові ключі ріжкового і накидного типів.
 • кліщі.
 • міцна нитка.
 • Металеві гачки або канцелярські кнопки.
 • Дерев’яні бруски. товщиною 2,2 см і 6 мм.

Це мінімальний набір, який буде потрібно. Не завадить наявність проникаючої мастила WD-40, так як гайки і болти знаходяться близько до дорожнього покриття і постійно на них скупчуються пил і бруд. Можлива поява іржі, тому потрібно провести ретельне очищення різьбових з’єднань перед початком проведення ремонтних робіт на автомобілі. На внутрішній стороні коліс також потрібно прибрати всі скупчення бруду.

Як самому зробити схід розвал ВАЗ 2107

Зробити розвал-сходження на ВАЗ-2107 своїми руками нескладно, але доведеться дотримуватися ряду вимог і рекомендацій. В іншому випадку гума після тривалого періоду. Розвал. це термін, який визначає, під яким кутом щодо вертикалі встановлено колесо автомобіля. У тих випадках, якщо верхня кромка колеса визирає назовні, це позитивний розвал. Якщо вона дивиться всередину, то негативний. При регулюванні на комп’ютеризованих стендах кути позначаються з префіксами «» і «-».

Що необхідно, щоб відрегулювати розвал-сходження

Для самостійного регулювання розвалу-сходження ВАЗ 2107 будуть потрібні такі інструменти та вироби:

 • набір основних гайкових ключів;
 • штангенциркуль;
 • кліщі типу “кобра”;
 • міцна нитка (волосінь);
 • грузик;
 • регулювальні шайби для нижнього важеля;
 • пара металевих гачків, прив’язаних до нитки або волосіні;
 • дерев’яні бруски товщиною 2 і 6 мм.

[Tip] Примітка: ідеально відрегулювати розвал ВАЗ 2107 можна тільки в умовах майстерні, котра володіє спеціальним дорогим обладнанням. Якщо підійти до справи серйозно, можна обійтися без п »фірмових» послуг і самостійно виставити кути установки коліс з достатньою точністю.

Перед регулюванням необхідно перевірити стан елементів підвіски. Якщо вони зношені і в них є люфт, регулювати розвал-сходження марно. Спочатку потрібно замінити деталі на справні. [/ Tip]

Підготовка до регулювання розвалу-сходження

Регулювати кути установки коліс рекомендується на завантаженій машині. Навантаження повинна бути такою, щоб відповідати машині з 4 людьми в салоні, з 50 кг вантажу в багажнику і з повним баком.

Також необхідно перевірити тиск в шинах, яке повинно відповідати нормі.

Самостійна регулювання дозволяє заощадити на оплаті послуг СТО. Регулювання кутів не вимагає занадто високої точності, тому навіть на спеціалізованих станціях вона виконується у відповідності зі старою методикою, яка потребує спеціалізованого обладнання. Точність регулювання, яку можна забезпечити в домашніх умовах, цілком достатня для безпроблемної експлуатації автомобіля. Процес регулювання не є незворотнім процесом і, якщо у вас виникають сумніви щодо правильності регулювання, завжди можна звернутися на спеціалізовану, обладнану за останнім словом техніки, станцію технічного обслуговування.

Підготовчі роботи

Розвал-сходження на ВАЗ-2107 своїми руками на задніх колесах не проводиться, так як маточини встановлюються в одне положення і не можуть бути зміщені в бік. Процедура робиться тільки на передній осі автомобіля. Причому це не залежить від того, задній або передній привід у автомобіля. Перед початком робіт виконайте наступні дії:

 • Щоб регулювання була максимально точною, потрібно навантажити машину. Маса вантажу повинна складати 320 кг, і її необхідно розподілити рівномірно на всі чотири колеса. Можна посадити чотирьох чоловік з приблизно однаковою масою тіла в машину і в багажник закинути мішок цементу.
 • Обов’язкова умова. це повний бак бензину. Місткість паливного бака в ВАЗ-2107 становить 39 літрів. Переконайтеся в тому, що рівень бензину близький до максимальної позначки.
 • У шинах тиск необхідно тримати на нормальному рівні. при необхідності вирівняйте його. Залежно від типу гуми тиск може коливатися в інтервалі 1,8-2,5 Атм.

Ось і все, тепер можна робити розвал-сходження на ВАЗ-2107 своїми руками, підготовка до процедури закінчена.

Коли варто відрегулювати розвал-сходження на ВАЗ 2107

Сход-розвал ВАЗ 2107 підлягає регулюванню в таких випадках:

 • Автомобіль веде вбік при русі по прямій дорозі.
 • Шини зношуються нерівномірно, що є причиною їх швидкого зносу разом з деталями підвіски. Це ж це збільшує витрату палива.
 • Проведена ремонт з заміною деталей підвіски, що впливають на кути установки коліс. Сюди можна всі деталі, крім амортизаторів і пружин.
 • Автомобіль в’їхав в дорожню яму, отримавши сильний удар в підвіску, або вдарився переднім колесом об бордюр, що нерідко трапляється при занесенні на зимовій дорозі.

Контроль кута розвалу на передніх колесах

Потрібно відзначити, що кути розвалу досить проблематично виставляти самостійно, так як є чимало труднощів. Але перевірити, наскільки сильно кут відхиляється від нормального положення, можна без особливих зусиль. Для цього потрібно діяти за таким алгоритмом:

 • Встановіть автомобіль на рівному майданчику і зафіксуйте його положення, підставивши під задні колеса упори.
 • Сядьте в машину і, обертаючи кермо, добийтеся того, щоб він стояв рівно. Колеса повинні бути паралельні кузова автомобіля.
 • Натисніть на амортизатори 2-3 рази, щоб підвіска машини зайняла нормальне положення. Зусилля повинне бути приблизно 40-50 кг. Операція проводиться на всіх чотирьох амортизаторах.
 • Візьміть нитку і зафіксуйте її на верхній частині крила автомобіля, щоб вона проходила чітко через центр колеса. Щоб домогтися вертикального положення, до нижнього кінця прив’яжіть грузик. Проводьте завмер від верхнього і нижнього країв колеса до нитки. Різниця значень. це і є розвал коліс.

Наприклад, різниця. 2 мм. Це означає, що кут розвалу складає 20 хвилин (НЕ градусів). У нормі кут має дорівнювати 4 градуси і 30 хвилин. Припустиме відхилення в більшу сторону не більш ніж на 20 хвилин. Але це в разі, коли машина навантажена масою в 320 кг. Якщо немає навантаження, то кут не повинен відхилятися більш ніж на 20 хв. від значення 0 градусів і 5 хв.

Що таке розвал-сходження

Термін “розвал” означає кут, під яким передні колеса стоять щодо вертикальної осі. Розвал буває позитивний (коли нижній край колеса знаходиться ближче від центру авто, ніж нижній) і негативний (коли верхній край ближче нижнього).

Якщо кут розвалу не відповідає передбаченому конструкцією, машину при русі по рівній дорозі буде вести в сторону. Це можна відчути, знявши руки з керма. Однак причини відведення можуть бути і інші: нерівномірно накачані колеса, проблеми з колісними підшипниками, нерівне дорожнє покриття. Також неправильний розвал стає причиною нерівномірного зносу коліс.

Сходження. кут, під якому колеса “сходяться” щодо поздовжньої осі автомобіля. Сходження на задньопривідних машинах, до яких належить ВАЗ 2107, негативне. передні краї коліс ближче один від одного, ніж задні. На передньопривідних машинах. навпаки. Робиться це для того, щоб під час руху в вузлах кріплення і підшипниках коліс вибирався люфт і вони вирівнювалися, встановлюючи паралельно один одному. Неправильний кут сходження призводить до стрімкого зносу шин автомобіля. Тому цей показник необхідно регулярно контролювати.

Підготовка до регулювання:

1) На початку для більш точного регулювання кутів коліс, рекомендується навантажити автомобіль додатковою вагою в «320 кг». Наприклад можна посадити «4-ри» людини в автомобіль і вантажу біля «50 кг».

2) Тепер перевірте скільки палива знаходиться в паливному баку, якщо мало то доведіть до норми, тому що бак обов’язково повинен бути повністю заправлений.

3) Далі перевірте тиск в шинах, воно повинно бути так само в нормі.

Розвал сходження ВАЗ 2107 своїми руками відео

Експлуатаційний знос елементів підвіски, а також численні удари по причині нерівностей дорожнього полотна здатні змінити архітектуру її геометричних зв’язків. Власне, будь-які маніпуляції з компонентами рульового управління або підвіски також тягнуть за собою потребу налаштування параметрів конструкції. Власники вітчизняних автомобілів Lada встигли на практиці відпрацювати успішну програму з налагодження вузлів шасі, тим самим забезпечуючи бездоганну керованість і безпеку.

Що потрібно для ремонту

Для проведення регулювання коліс автолюбителю знадобляться певні деталі і пристосування. Їх потрібно приготувати до початку проведення процедури, оскільки без деяких інструментів обійтися просто неможливо. Це такі пристосування:

 • набір гайкових ключів різних номерів;
 • штангенциркуль;
 • дерев’яні або інші щільні бруски, товщина яких дорівнює 6 мм і 22 мм.

Є кілька способів регулювання кутів коліс. Найбільш поширені. із застосуванням лінійки або за допомогою мотузки.

Як можна здогадатися з назви, в кожному використовуються нехитрі пристосування. Тому, якщо автолюбитель вважає за краще перший варіант, знадобиться проста лінійка і спеціальна. У другому випадку потрібні щільна нитка невеликої довжини для розвалу і довше для сходження. Рекомендується, щоб вона мала гачки на кінцях, інакше буде складніше кріпити її до колеса.

Що необхідно для успішної регулювання

Для того щоб регулювання була виконана успішно, зовсім необов’язково користуватися послугами спеціалізованого сервісу. Як негативний розвал, так і позитивний можна привести в норму своїми руками. Перед проведенням процедури слід перевірити стан підвіски. Всі її елементи необхідно проаналізувати на предмет люфтів. При їх наявності схід розвал на автомобілі ВАЗ 2107 виконати проблематично, а іноді і просто неможливо.

Фахівці рекомендують навантажити автомобіль до того, як буде відрегульовано розвал сходження своїми руками. Необхідний вага близько 320 кг. Для цього можна скористатися будь-якими вантажами або посадити чотири людини середньої комплекції. Також рекомендується заправити авто до рекомендованої норми. Це теж навантаження, яке повинне бути врахована.

сход, розвал, своїми, рука, 2107

Останній етап підготовки. перевірка шин ВАЗ 2107. Перед тим як виконати розвал сходження, слід переконатися, що тиск відповідає нормі. Для виконання всієї процедури від перевірки до установки необхідного кута потрібна допомога. Самостійно виконати весь процес не представляється можливим.

Розвал сходження ВАЗ 2107 своїми руками

Home »Розвал сходження ВАЗ 2107 своїми руками

Як відрегулювати своїми руками розвал сходження на автомобілі ВАЗ 2107: ключові моменти

Юстирування параметрів положення коліс важко виконати самому, тому краще скористатися послугами хорошого помічника. Але навіть, якщо не вдалося знайти такого, то не варто впадати у відчай. неспішно діючи за перерахованими пунктами, вам вдасться реалізувати настроювальні операції в повному обсязі.

передні колеса

Регулювання розвалу і сходження стосується, перш за все, фронтальних коліс.

сход, розвал, своїми, рука, 2107

Коли передня частина колеса розгорнута в бік поздовжньої осі автомобіля, ми маємо справу з позитивним сходженням, в іншому випадку. з негативним. Позитивний кут сходження вживається частіше, але в ряді випадків рекомендується негативне сходження: стійкість машини при цьому збільшується, але зростає і знос гуми.

Звичайне сходження для ВАЗ 2107 становить:

 • 2-4 мм для навантажених машини;
 • 3-5 мм для машини без навантаження.

Сходження є кут між площиною, яка проходить через центр колеса, і поздовжньою віссю тс

Регулюємо розвал сходження коліс на ВАЗ 2107

Після процедури ремонту системи рульового управління і ходової частини «сімки», необхідно провести розвал сходження коліс. В рамках даної публікації ми розглянемо як теоретичну частину цього питання, так і практичну.

Перш ніж приступати до проведення розвалу сходження коліс, слід розібратися з основними поняттями та визначеннями, щоб в ході пояснення практичної частини не було двозначності і нерозуміння.

Отже, перше, що вам слід знати. це поняття кутів установки коліс. Кут установки коліс. це характеристика конструкції автомобіля, яка визначає напрямок розташування колісних дисків при русі по прямій траєкторії і по колу. Дуже важливо, щоб значення кута установки коліс знаходилося в межах встановлених виробником автомобіля, так як в противному випадку, машина буде рухатися зі зміщеннями від задається водієм траєкторії, підвищиться знос гуми і підвіски, а також значно зросте витрата бензину.

Друге, що вам слід знати. це кут поздовжнього нахилу осі повороту. Дана характеристика відображає, яке значення кута, який утворюється поворотною віссю колісного диска і вертикальною віссю колісного диска при погляді на автомобіль збоку. Для регулювання цього кута застосовують спеціальні регулювальні шайбочки, які встановлюються на болти закріплюють вісь нижнього важеля. Коректно виставлений кут поздовжнього нахилу осі повороту забезпечить правильний рух по прямій траєкторії.

сход, розвал, своїми, рука, 2107

Развал схождение своими руками. ВАЗ в деревне. Деревенские будни.

Третім важливим поняттям, з яким ви повинні бути знайомі є кут розвалу коліс. Цей параметр показує величину кута між площиною, в якій відбувається обертання колісного диска і вертикальною лінією, яка віртуально проходить через геометричний центр області зіткнення покришки з дорожнім полотном. Так само, як і в випадку з кутом подовжнього нахилу осі повороту, кут розвалу коліс на «сімці» коригується зміною числа особливих шайбочек, які монтуються на кріпильні елементи. Від правильного виставлення кута розвалу коліс, залежить правильність функціонування підвіски.

Всі описані вище кути повинні проходити перевірку і коригування на спеціальних стендах в автомобільних майстерень, але частина операцій по вимірах можна зробити і в гаражі, з достатньою для експлуатації точністю.

Якщо ви плануєте зробити виміри кутів сходження коліс самостійно, то повинні проводити процедуру під завантаженням автомобіля в 320 кілограм. середня вага чотирьох чоловік, і з повним бензобаком.

Величини одержувані при замірах кутів сходження коліс повинні звірятися з нормами, які рекомендуються виробником для автомобілів виробництва «АатоВАЗ» 7-ї серії:

Кут поздовжнього нахилу осі повороту коліс: 4 градуси, допустиме відхилення. 30 хвилин (як в більшу сторону, так і в меншу).2. Кут розвалу коліс: 4 градуси 30 хвилин, допустиме відхилення. 20 хвилин, у велику сторону.3. Сходження коліс: від 2 до 4 міліметрів.

Розвал сходження коліс своїми руками. відео

Дуже важливо, перед виміром кутів і сходження коліс упевнитися, що всі системи, що відносяться до коліс, підвісці і рульовому управлінню повністю справні і правильно встановлені.

Регулировка развала схождения на ВАЗ классика в обычных условиях своими руками.

Як встановити розвал сходження на ВАЗ 2107 своїми руками

Для початку вам потрібно знати послідовність проведення замірів розвалу сходження коліс, так як від цього багато в чому залежить точність вимірювань:

Кут поздовжнього нахилу осі повороту коліс (дана процедура неможлива без спеціального стенду).2. Кут розвалу коліс (виміри можуть бути зроблені самостійно, а ось відрегулювати без спеціального обладнання не вийде).3. Сходження коліс (і виміри і коригування по даному напрямку можна провести самостійно).

Як бачите, далеко не всі процедури можна провести самостійно, тому ми не зупинятиметься на роботах потребують спеціального обладнання, а краще розповімо про тих, які доступні кожному власнику ВАЗ 2107.

Почнемо з процедури самостійного виміру кута розвалу коліс. Заміри повинні проводитися за допомогою штангенциркуля. Ви повинні зробити вимірювання відстані від від крайньої верхньої точки колеса до нитки виска і від крайньої нижньої точки колеса до нитки схилу. Після цього відніміть з більшого значення, менше. Щоб визначити кут, виходите з того, що 3 міліметри різниці відповідають приблизно тридцяти хвилинах.

Наступним кроком, ви повинні перевірити сходження коліс на «сімці». Для цього вам буде потрібно міцна нитка з гачками з дроту, які повинні бути закріплені на її кінцях.

Далі вам слід виконати кілька простих маніпуляцій:

Зачепите гачки на шинах автомобіля на рівні осей передніх і задніх коліс. 2. Виставите положення керма, при якому нитка стосується бічної частини покришки переднього колеса таким чином, і проходить через геометричний центр колісного діска.3. Прокладіть дерев’яні брусочки завтовшки 6 міліметрів під нитку на задньому колесі, як показано на зображенні нижче

Якщо нитка торкнеться бічній частині покришки переднього колеса. це сходження коліс в нормі, якщо немає. потрібно провести регулювання.

Якщо перевіряючи сходження коліс, ви виявили необхідності регулювання, то для цього вам слід провести наступні роботи:

Відпустіть хомути кріплення муфти рульової тяги за допомогою ключів на 13.2. За допомогою щипців починайте обертати муфту, тим самим змінюючи довжину тяги. Робіть це до тих пір, поки нитка не торкнеться боковини протектора.3. Затягніть хомути муфти рульової тяги.