Заміна підшипника ВАЗ 2110 переднього колеса

вступ

Несвоєчасна заміна підшипника ВАЗ 2110 надзвичайно небезпечна. І говоримо ми далеко не тільки про дискомфорт, пов’язаних з неприємним гулом, що лунає при їзді, а про більш серйозні проблеми. Рано чи пізно зношена деталь заклинить колесо, що призведе до дуже плачевних результатів: невиправданий ризик виникнення ДТП на дорозі, руйнування кульової опори, деформації її важеля, а також виходу з ладу піввісь.

Навіть попри те, що термін життя підшипника на ВАЗ 2110 обчислюється сотнею тисяч кілометрів пробігу, що вельми не мало, забувати про своєчасну заміну не варто ні в якому разі. Якщо у колеса з’явився люфт або нехарактерний гул при їзді. це терміновий дзвінок до дії. А ви знаєте, як виконується заміна підшипника маточини колеса в своєму особистому гаражі?

Заміна підшипника маточини заднього колеса на прикладі ВАЗ 2110

На автомобілі ВАЗ 2110, як, в іншому, на будь-який інший передньопривідною Ладі, міняти задній ступичний підшипник дещо простіше, ніж передній. Маючи під рукою необхідні знімачі і мінімальний набір слюсарного інструменту, можна цілком впоратися з роботою самостійно. Рекомендується дотримуватися наступної послідовності дій.

 • 1. Знімаємо захисний пильовик маточини на колесі і поки ще автомобіль стоїть на землі, развальцовивается ступичні гайку за допомогою молотка і невеликого зубила;
 • 2. Послаблюємо ступичні гайку, кріпильні болти колеса і шпильки кріплення барабана, інакше можна “впустити” автомобіль з домкрата, виконуючи дані роботи на вазі. Після чого піддомкрачувати задню частину “десятки” з боку мене підшипника;
 • 3. відкручувати до кінця болти кріплення колеса ВАЗ 2110. Потім його підкладаємо для підстраховки домкрата під днище автомобіля. Можна навіть покласти зверху колеса дерев’яну дошку і послабити домкрат, частково перенісши з нього навантаження на нашу додаткову страховку;
 • 4. Відкручуємо шпильки кріплення барабана і намагаємося його зняти. Якщо той не хоче зніматися влегкую. спробуємо акуратно збити молотком або використовуємо знімач з поворотними захватами;
 • 5. Попередньо розвальцьованої і зірвана ступичні гайки повинна без проблем відкрутитися зі своєї осі;
 • 6. На наступному етапі нам треба знову наш знімач, використовуваний раніше. Будемо знімати їм маточину і підшипник з осі підвіски;
 • 7. За допомогою спеціальних щипців або круглогубцев знімаєте з посадкового місця стопорне кільце підшипника.

Как просто и легко заменить подшипник передней ступицы Ваз 2114

Основна частина робіт практично виконана. Подальша заміна підшипника ВАЗ 2110. лише справа техніки. Старий підшипник з маточини можна витягати спеціальним знімачем або за допомогою наставки і молотка, затиснувши маточину ВАЗ 2110 в лещатах. Найзручніше новий підшипник також запресовувати знімачем, попередньо змастивши внутрішні дотичні поверхні Литолом. Але якщо ви віддасте перевагу просто відрізок труби з діаметром, аналогічним зовнішньої обоймі. нічого страшного не трапиться.

Якщо ж шуми лунають з боку передніх коліс, то запропонованого вище алгоритму буде недостатньо. Болтів доведеться відкрутити трохи більше, та й мороки також збільшується в рівній мірі. Тому, як проводиться заміна підшипника на ступиці переднього колеса, ми присвятили наступний розділ нашої статті.

Як правильно проводиться заміна підшипника маточини переднього колеса ВАЗ 2110

Розглянута на прикладі ВАЗ 2110 заміна відмінно підійде практично для будь-якої передньопривідною LADA, оскільки конструкція механізму там аналогічна. Знову почнемо з того, що ослабимо колісні болти і развальцуем ступичні гайку. Ось тільки піднімати автомобіль домкратом доведеться з двох сторін. Якщо цього не зробити, стабілізатор поперечної стійкості виявиться перешкодою в роботі, підгортаючи частини підвіски догори. Подальшу послідовність дій можна розписати наступним чином.

 • 1. Відкидаємо в сторону супорт ВАЗ 2110, демонтувавши його за допомогою ключового. Далі також знімається і сама напрямна. Щоб той не висів на гальмівному шлангу. підв’яжіть його до днища авто;
 • 2. відкручувати два болти кріплення кульової опори до захисту гальмівного диска і відводите важіль опори в сторону;
 • 3. Тепер можна легко зняти гальмівний диск в зборі з маточиною зі шліців “гранати” (ШРУСа);
 • 4. відкручувати два болти кріплення поворотного кулака до стійки і можна приступати безпосередньо до заміни підшипника. гальмівний диск в зборі з маточиною демонтовані.
READ  Заміна підшипника генератора Priora з кондиціонером

Розбирання гальмівного диска і супорта має на увазі наступну послідовність дій:

 • 1. відкручувати дві шпильки кріплення барабана і знімаєте його в зборі з гальмівним диском;
 • 2. відкручувати болти кріплення захисного кожуха;
 • 3. вибивати наставкой вісь маточини з посадкового місця;
 • 4. Залишається тільки замінити сам підшипник. Для цього за допомогою круглогубцев знімаємо стопорні кільця і ​​знімачем витягаємо винуватця торжества з посадкового місця.

підшипника, 2110, переднього, колесо

Перед тим, як Впрессовивать новий підшипник, не забудьте змастити все відмінюванні поверхні. Надалі все збирається не складніше самого звичайного конструктора. Новий підшипник також можна встановлювати, стискаючи в лещатах, або набиваючи за допомогою старого. У підсумку, як виявилося, заміна підшипника ВАЗ 2110. не такий вже складний і трудомісткий процес.

У процесі виконання робіт головну проблему може скласти далеко не сама заміна підшипника і його випресовування, а банально закислі від часу болти. Саме в боротьбі з ними автомобілісту доведеться найбільше попітніти. Благо, на допомогу тут приходить проникаюча мастило (WD-40 або аналогічна), що сприяє більш легкому відкручування заржавілих і закиснув гайок, а також болтів.

Етапи роботи

Починається робота з того, що автомобіль встановлюється в комфортне положення і на першу передачу. Для того щоб він не покотився краще встановити під колеса спеціальні упори.

Тепер можна спускатися в оглядову яму і приступати до дій, які проводяться в наступному порядку:

 • За допомогою ключа слід відкрутити болти коліс, в слід за якими відвертаються ключем на 30 підшипникові гайки зі маточин передніх коліс. Тут варто зауважити, що якщо на автомобілі ВАЗ 2110 встановлені литі диски, то доведеться зняти колеса. Щоб вийшло повернути гайки передніх маточин необхідно в момент одвороту натискати на педаль гальма, тому тут потрібен помічник;
 • Тепер необхідно скористатися викруткою і з її допомогою віджати супорта;
 • Як тільки вони будуть відтиснуті, треба за допомогою 17-го ключа відкрутити супорта від поворотних кулаків. В результаті цих маніпуляцій супорт може повиснути на гальмівному шлангу, щоб цього не сталося треба акуратно його підв’язати;
 • алеї треба акуратно викрутити диски гальма безпосередньо з маточин.

Крім перерахованих видів робіт може знадобитися, також, зняти:

 • Цапфу в зборі;
 • Ковпак маточини;
 • стопорне кільце.

Після цього майстру доступна деталь маточини і її можна замінити. Існує кілька варіантів перевстановлення компонента, тому слід сказати кілька слів про кожного.

Інструмент і запчастини

Справа в тому, що підшипник маточини ВАЗ 2110 являє собою невелику деталь, і для того, щоб працювати з нею, необхідно достатнє освітлення і деякий зручність. Тому автомобіль, приготований до ремонту, слід загнати на оглядову яму і створити достатній доступ світла на ремонтний вузол.

Перш, ніж спускатися в яму, необхідно приготувати всі інструменти і матеріали. Потрібно також відзначити, що провести заміну передніх підшипників маточини набагато важче, ніж виконати ту ж роботу з задніми компонентами.

Тому починати роботу треба саме з переднього вузла.

Слід привести перелік необхідних інструментів:

 • Спеціальний знімач, щоб здійснити з’їм підшипника;
 • Так звана оправлення, тобто зріз труби потрібного розміру. Це пристрій застосовується для того, щоб вибивати маточини;
 • Головка на 30, оснащена якісним комірчиком;
 • Ключі накидного типу 19-го і 17-го розміру.

Крім цього потрібно придбати нові відповідні підшипники, які знадобляться для заміни. Для автомобіля ВАЗ 2110 слід вибирати підшипникові деталі російського виробництва, а не віддавати перевагу китайським аналогам. Різниця в ціні на ці вироби невелика, тому не варто експериментувати.

Скільки коштує заміна підшипника маточини ВАЗ 2110

На СТО послуги по заміні підшипника коштуватимуть від 1000 до 1500 р. В середньому, така робота буде виконана інженерами за 40-50 хвилин. Якщо буде потрібно заміна маточини, то на сервісі візьмуть за це близько 3500 р.

Робота зі знімачем

Якщо все-таки немає бажання псувати підшипник, то можна його замінити НЕ вибиваючи з маточини. Для того щоб його звідти витягти можна скористатися спеціальним знімачем. Зняття з допомогою цього пристрою набагато легше.

Для цього треба акуратно ввести лапки знімача в проточки на ступиці і витягти кільце. Іноді для цього потрібні деякі зусилля, кільце треба підчепити викруткою і зняти. За допомогою пристрою знімається деталь і зачищаються щербини на компоненті.

READ  Заміна троса ручника ВАЗ 2110

Далі за допомогою знімача можна також і запресувати нову частину в поворотний кулак. Цей інструмент дозволяє якісно запресувати маточину. Робота з інструментом такого плану значно полегшує весь процес, і майстру знадобиться менше часу на все зняття і установку. Але для дій з агрегатом потрібно певний навик і велика акуратність.

Як видно з цієї статті, навіть така нескладна ремонтна робота, як заміна підшипника маточини, може мати безліч нюансів.

Замена переднего подшипника ступицы ваз.(2108,2109,2110,2111,2112,2113,2114,2115,2170)

Які варіанти використовуються для робіт

Заміна підшипника передньої маточини може бути проведена двома способами.

При першому способі проводяться наступні дії:

 • використовується спеціальне пристосування (знімач) для вилучення непридатного підшипника;
 • наявність додаткового компонента дозволяє набагато простіше провести заміну непридатної деталі ВАЗ-2110, швидко встановити оновлений елемент;
 • установка нового підшипника проводиться в зворотному порядку, який застосовувався при знятті.

Заміна, здійснювана даними способом, не має на увазі відгвинчування болта кріплення, призначення якого в регулюванні і збалансованості розвалу коліс. Справа в тому, що якщо кріплення буде знято, правильно поставити його на колишнє місце самостійно досить проблематично. Однак при такому варіанті автолюбитель повинен проводити роботи в незручному положенні тіла, тому найкраще встановити автомобільний транспорт на спеціальну яму, призначену для огляду машини і його ремонту.

Інший спосіб. заміна підшипника передньої маточини з демонтажем поворотного кулака. Операція з ВАЗ-2110 здійснюється за наступним логарифму:

 • виробляється зняття маточини і кулака поворотного;
 • на спеціальному верстаті здійснюється заміна знятої деталі на нову;
 • встановлюються всі зняті деталі в зворотному порядку.

Цей варіант відрізняється простотою виконання, однак обов’язково зачіпає кріпильний болт регулювання, тому подальша регулювання повинна здійснюватися в обов’язковому порядку. Щоб спростити процес регулювання розвалу, рекомендується перед відгвинчуванням кріплень поставити невеликі рисочки спеціальним маркером або крейдою, які стануть дороговказом автолюбителю їхнього колишнього, правильного місця положення. Приступаючи до складання всіх компонентів ВАЗ-2110, потрібно орієнтуватися на поставлені відмітини, щоб звести всі погрішності до мінімальної позначки.

Як провести своїми руками заміну підшипника передньої маточини ВАЗ-2110

Якщо власник автомобіля ВАЗ 2110 помітить, що при русі машини в області колеса прослуховується незрозумілий стукіт або звук, який може просто зникнути, якщо транспорт входить в крутий розворот, то це означає, що потрібно негайна заміна підшипника передньої маточини. Справа в тому, підшипник, що відноситься до області передньої маточини, не ремонтується, тому дану деталь в автомобілі ВАЗ-2110 потрібно якомога швидше змінити.

Заміна своїми руками відбувається досить просто, якщо господар авто володіє навичками ремонтних автомобільних робіт, і у нього є зручне гаражне приміщення. Слід якомога швидше провести цей захід, щоб уникнути неприємних ситуацій при водінні машини.

Зняття і заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2110, 2111, 2112 інструкція

Зазвичай підшипники ходять не більше 50-60 тис км. в залежності від умов експлуатації і манери водіння. Вся робота не вимагає професійних знань в механіці, все просто і при наявності кмітливості займає годину-півтора. Тому вам знадобиться наша інструкція як зняти і замінити підшипник передньої маточини ВАЗ 2110, 2111, 2112 своїми руками.

Зазвичай при проблемах з підшипниками в ступиці ви чуєте характерний виття, хрускіт йде з району передніх коліс. Можна перевірити це, звісивши колесо на пагорбі, спробувати його розгойдати під різними кутами з різним зусиллям. Якщо є люфт, відчуваються стики і стукіт всередині, то у автомобіля явні проблеми з маточиною.

Для заміни підшипника в передній маточині ВАЗ 2110, 2111, 2112 вам знадобляться:

 • Новий підшипник маточини
 • стопорні кільця
 • ступичні гайки
 • головка на 30 “
 • спеціальний знімач, яким можна витягти ступичний підшипник.

Повна інструкція зображена на фото покроково і з описом дій.

Перший спосіб заміни

Щоб замінити ступичний підшипник відбуваються такі дії:

 • Процес зняття ступичного елемента ведеться з використанням знімача. Його лапки заводяться в спеціальні проточки, виконані в ступиці, і йде вилучення стопорного кільця. Не завжди це відразу виходить. Іноді в хід йде викрутка, якої воно поддевается.
 • Як тільки деталь виявляється знятої, її необхідно поміняти на новий елемент. Робиться це теж за допомогою знімача. Робота з таким пристосуванням проводиться значно якісніше. Витрачається менше часу. Однак, з таким пристроєм, потрібно мати певний навик роботи.
 • Всі зворотні дії відбуваються в тому ж порядку.

В цьому випадку не потрібно демонтаж поворотного кулака. В процесі роботи не зачіпається розвал і після закінчення процедури його не доводиться регулювати.

READ  Niva Chevrolet troit на причину холодного двигуна

До недоліку такого варіанту відноситься незручність в роботі, оскільки зняття і запресовування нового вироби ведеться безпосередньо на автомобілі.

другий спосіб

Для проведення цих робіт, необхідно провести акуратний демонтаж поворотного кулака і повністю зняти маточину.

Замена ПЕРЕДНЕГО ПОДШИПНИКА СТУПИЦЫ ВАЗ 2108,2115,2110,2114. Замена ступичного подшипника

Перейшовши на верстак, виробляємо заміну підшипника маточини.

Для цього демонтуємо стопорне кільце і вибиваємо підшипник з посадкового місця, або Випрессовиваемие його.

Далі, установку виробляємо в зворотному порядку, попередньо очистивши поверхню маточини.

Порада! Перед тим, як приступити до демонтажу болтів розвал-сходження, відзначте їх положення за допомогою маркера або крейди. При цьому мітки повинні позначати поточний стан болта на стійці і колишнє розташування куркулів. Завдяки таким матюками, при складанні буде набагато простіше орієнтуватися в положенні цих болтів. Хоча і повернути колишній стан ніяк не вийде, але звести до мінімуму все ж вдасться.

Ознаки та причини несправностей

У механізмі задньої маточини 2108 найчастіше виходить з ладу саме підшипник. це найбільш вразливе місце. Але іноді трапляються і більш специфічні поломки. тріщини на металевій поверхні маточини, руйнування різьблення для болтів кріплення коліс. У другому випадку можна не міняти повністю маточину, досить нарізати нову різьбу. Але не завжди це допомагає, виявляється простіше придбати і поставити нову. Тому, якщо при затягуванні болтів вони обертаються на різьбі, потрібно відразу ж починати ремонт, інакше це може закінчитися тим, що ви втратите колесо.

У тому випадку, коли зношується підшипник, з’являються сторонні звуки. сильний гул, наростаючий з набором швидкості. Причин може бути декілька:

 • Спочатку низька якість виробу.
 • Недостатня кількість мастила всередині підшипника.
 • неправильний монтаж.
 • Перевищення допустимого ресурсу.

У будь-якому випадку потрібно проводити заміну елемента. Після того як гул досягне свого максимуму, почне з’являтися вібрація. і чим сильніше знос, тим більший рівень її буде.

перший спосіб

 • У першому випадку необхідно обов’язково скористатися знімачем для зняття підшипника;
 • Досить просто акуратно вийняти підшипник і замінити його новим;
 • Після установки всі дії, наведені вище, слід провести в зворотному порядку.

До основних переваг цього методу є той факт, що майстру не потрібно буде чіпати болт регулювання розвалу, який дуже важко потім поставити на місце.

Якщо говорити про недоліки, то можна відзначити наступне: майстру доведеться прийняти дуже незручну позу для виконання дій. Саме тому необхідно приготувати підйомник і забратися в оглядову яму.

Але все ж дуже незручно автолюбителю в такій позі вибивати маточини і займатися запрессовкой підшипникового вузла.

Основні несправності

При виході опорного підшипника з ладу в передній частині автомобіля в районі стійок з’являється стукіт, що нагадує глухі удари. Найчастіше такі симптоми спостерігаються при їзді по нерівностях.

Стук сигналізує про те, що підшипник перестав справлятися зі своїми обов’язками внаслідок порушення своєї цілісності. Це викликано руйнуванням його конструкції через:

 • перевищення рекомендованого ресурсу;
 • надмірних динамічних навантажень;
 • попадання всередину підшипника бруду і вологи.

Однак стукіт в районі стійок може мати й інші причини. Щоб перевірити опорники, і переконатися, що стукають саме вони, підійміть капот автомобіля, зніміть кришку передбачуваного «склянки», і покладіть долоню на верхню опору амортизатора.

Розгойдайте машину вгору-вниз. Якщо при цьому ви почуєте той же стук, а рукою відчуєте відповідну йому вібрацію, не відкладаючи замініть підшипник.

перший спосіб

В цьому випадку необхідно мати спеціальний знімач для демонтажу підшипника.

Спочатку необхідно подбати про видалення стопора.

Скориставшись цим пристроєм, досить просто витягти старий підшипник і встановити на його місце новий.

Після цього весь процес складання проводимо в аналогічному порядку зняття.

 • До переваг цього способу можна віднести, те, що під час цих робіт немає необхідності чіпати болт розвал-сходження коліс, отже, додаткових робіт вам не додасться.
 • А до недоліків подібного способу можна відзначити незручність під час проведення. Так як доведеться приловчитися і прийняти вкрай незручну позу.

Підготовчі роботи

Подбайте про те, щоб робоче місце було добре освітлене, і краще за все якщо воно буде на оглядовій ямі або підйомнику. Тому, що тільки таким чином можна говорити про високий зручність при проведенні подібних робіт. Також не зайвим буде ознайомитися з докладною схемою розташування підшипника на передній маточині ВАЗ-2112.

Завдяки такій ілюстрації, схема стає дуже зрозуміла.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS