Як підключити автомагнітолу в домашніх умовах

Table of Contents

Підключення до блоку живлення автомагнітоли

Напевно, ви вже в курсі, що у автомагнітоли так само є сплячий і робочий режими, і як тільки водій замикає поворотом ключа запалювання електричний ланцюг, автомагнітола автоматично переходить з режиму «sleep» в режим «active».

З цього випливає, що якщо ми підключимо основні дроти автомагнітоли чорний. мінус (Ground) та жовтий. плюс (Battery), до яких підключається напруга бортової мережі автомобіля, до відповідних висновків блоку живлення, автомагнітола подаватися не буде, вона буде перебувати в «сплячому» режимі.

Щоб виключити дане непорозуміння, нам доведеться знайти червоний провід з маркуванням «АСС», який в штатною схемою підключений до замку запалювання, і з’єднати його з жовтим проводом автомагнітоли, після чого автомагнітола буде запускатися відразу ж при подачі на неї напруги.

На цьому інструкція про те, як підключити своїми руками автомагнітолу від мережі 220 добігає кінця. На завершення хотілося б звернути вашу увагу на те, що для «домашнього» варіанту дуже зручні автомагнітоли з дистанційним пультом управління. Погодьтеся, в автомобілі пульт ДУ все одно в основному лежить без діла, а вдома кожен раз вставати і йти до магнітоли для перемикання треку або ж для регулювання гучності як то не дуже зручно. З пультом процес прослуховування музики відбуватиметься набагато простіше і комфортніше.

 • Григорій Романчук
 • Роздрукувати

Створюємо домашню акустичну систему

Отже, суть питання нам ясна. Автомагнітола з динаміками (см.Как вибрати динаміки для автомагнітоли своїми силами) давно вже лежать поруч на столі і «просяться в бій». Тепер тільки нам одним не зрозуміло, як нам «подружити» 12-ти вольтової обладнання з 220-ма вольтової змінної мережею? Повинен вам сказати, що це завдання має кілька рішень, які і містить нижчевикладена інструкція про те, як підключити автомагнітолу від мережі 220.

Як зробити понижуючий трансформатор своїми руками

Понижуючий трансформатор створюється за наступною інструкції:

 • Вибираємо вільну ділянку проводу і обмотуємо його ізолятором і шматком дроту оптимальної довжини і перетину.
 • Щоб визначити оптимальне число витків, необхідно зібрати схему включення і поміряти вихідна напруга одного витка. Якщо мультиметр видає 2,9 В, одна обмотка має показником в 0,41 В. Щоб отримати 12-вольтную напруга, буде потрібно 30 витків.
 • Далі необхідно підключити діодний міст.

Підключення через блок живлення від комп’ютера

Підключення автомагнітоли від блоку живлення комп’ютера. популярний спосіб використання пристрою не за прямим призначенням. Метод не вимагає особливих навичок і виконується в домашніх умовах.

підключити, автомагнітолу, домашніх, умовах

Яким чином підключається магнітола до блоку живлення?

Для підключення в домашніх умовах потрібні необхідні матеріали та обладнання:

Как просто подключить автомобильную магнитолу дома от 12 вольт

 • джерело живлення комп’ютера, це і є наш блок його потужність повинна становити 300-350 Ватт;
 • автомагнітола;
 • акустичні колонки або динаміки;
 • дроти, що мають перетин більше 1.5 мм.
READ  Як відкрити двері ВАЗ 2107 без ключа

Акустика повинна бути якісною, пристрій має чотирьохканальним виходом, до кожного виходу можна підключити по колонці. Для більш гучного звуку слід вибирати динаміки з опором в 4 Ом, як правило це автомобільна акустика. Домашня акустика має опір 8Ом.

Підготовка блоку живлення

Знайти справний і непотрібний БП досить просто. При цьому такі вузли активно продаються на радіоринках і в комп’ютерних майстернях, а їх Але перед тим як підключити магнітолу до комп’ютера, потрібно переконатися, що БП працює без збоїв і володіє необхідними параметрами.

В першу чергу прилад запускається для оцінки показників вихідної напруги. Якщо деталь справна, вентилятор нормально обертається, а напруга відповідає оптимальному рівню, слід демонтувати корпус, щоб очистити внутрішні поверхні від пилу і забруднень. Ще це дозволить знайти сліди поганий пропайки плати. Перед цими роботами потрібно від’єднати блок від мережі.

У процесі перевірки БП необхідно уважно оцінити стан електролітичних конденсаторів і випрямлячів. При наявності здуття або розривів зарубок потрібно замінити деталі.

Слід врахувати, що високовольтні конденсатори мають достатнього рівня залишкового заряду, тому вони можуть завдати неприємний удар струмом.

При необхідності відремонтувати деталь важливо попередньо розрядити конденсатор і випрямлячі, підключивши їх до контактів з опором 100 або 200 кОм на пару секунд.

Як підключити магнітолу будинку до мережі в 220 В або через блок живлення від комп’ютера

Старий автомобільний програвач або радіоприймач придатний для використання в якості джерела звуку в побутових умовах. На частині пристроїв застосовані 4 канали для комутації акустики, що дозволяє побудувати домашній кінотеатр. Перед тим як підключити магнітолу будинку або в гаражі, слід підібрати трансформатор, що дозволяє подати необхідну напругу на клеми обладнання.

Як підключити автомагнітолу будинку

Основне в підключенні. це виготовлення блоку живлення або використання готового (або акумулятор замість нього). Варіанти підключення наведені нижче:

  Через блок живлення. Можна використовувати готовий від стаціонарного комп’ютера потужністю не менше 400 ват. Для його використання необхідно подати сигнал на включення (єдиний зелений провід найбільшого роз’єму з’єднуємо з будь-яким чорним), перевіряємо вихідну напругу на жовтому дроті. Воно повинно бути 12 вольт.

Види основних роз’ємів в комп’ютерному блоці живлення

В якості блоку живлення можна використовувати зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів (тільки трансформаторне, нові імпульсні не підійдуть). Включаємо його на мінімальний струм і перевіряємо мультиметром вихідна напруга (12 вольт). Мінус цього варіанту. немає фільтра всередині зарядного пристрою, що захищає від перешкод. Можливі сторонні шуми в динаміках.

Зовнішній вигляд зарядного пристрою ВСА-5К

Є спосіб з використанням саморобного понижувального трансформатора, але для цього потрібно мати мінімальні знання з радіотехніки.

Зовнішній вигляд трансформатора з трьома обмотками

Нам потрібен трансформатор з двома і більше обмотками. Зазвичай на трансформаторі позначено вхідний і вихідний напруга, на яке він розрахований. Якщо позначень немає, вимірюємо опір всіх обмоток мультиметром. Вхідна матиме опір 100-300 Ом, вихідна 1-30 Ом. За наведеною схемою збираємо найпростіший випрямляч і перевіряємо вихідну напругу (12-14 вольт).

схема трансформаторного випрямляча з фільтром

Як діодного моста можна використовувати готовий елемент.

Або можна зібрати його за схемою самому за наведеною нижче схемою. Якщо напруга трансформатора нам не підходить, то можна його змінити збільшенням або зменшенням кількості витків вторинної (вихідний) обмотки.

З джерелом живлення визначилися. Тепер здійснимо саме підключення, воно виконується за схемою:

Провід живлення антени та управління підсвічуванням не підключаємо. Від акумулятора і замка запалювання з’єднуємо разом і підключаємо на плюс, масу на мінус.

Колонки підійдуть від будь-якого музичного центру з внутрішнім опором 4-16 Ом, або автомобільні динаміки з саморобними корпусами.

READ  Як підключити Bluetooth до автомагнітола

Підключення автомагнітоли в домашніх умовах

У багатьох з нас вдома або в гаражі можна знайти старі автомагнітоли, які припадають пилом без діла. Їм усім можна дати «друге життя» в якості звичайного приймача або музичного центру. Якість і потужність звучання у таких пристроїв вище, ніж у переносних або стаціонарних.

Підключення автомагнітоли в домашніх умовах

Автомагнітола. це магнітофон або програвач компакт-дисків з радіоприймачем в одному корпусі, призначений для установки в автомобіль. Він не має вбудованого блоку живлення від мережі 220 вольт і розрахований на виносні акустичні системи (динаміки). Від звичайних магнітол відрізняється меншими розмірами і більшою вихідною потужністю.

Інструменти і матеріали

 • бокорізи (кусачки);
 • паяльник з оловом і каніфоллю;
 • мультиметр з можливістю вимірювати змінний і постійний струм до 300 вольт і опір до 1000 Ом;
 • дроти перетином 1-3 мм 2 і довжиною 2-3 метра (залежить від розміщення колонок);
 • ізоляційна стрічка.

При виконанні всіх робіт обов’язково дотримуйтесь правил електробезпеки! Знеструмлюємо перед розбиранням і складанням будь-які пристрої, включайте в мережу через запобіжник, заземлюючих розетки і електроінструмент.

підключити, автомагнітолу, домашніх, умовах

Повний список заходів безпеки можна знайти в положеннях закону про охорону праці.

Приклад зовнішнього оформлення автомагнітоли наведено нижче.

Автомагнітола в саморобному корпусі з колонками скомплектована одним блоком

безпосереднє підключення

Всі компоненти потрібно з’єднати за допомогою кабелів, а потім закріпити в захисному кожусі з вогнестійкого сировини. Комутація виконується за допомогою окремих шнурків.

У процесі підключення слід переконатися в правильності вибору схеми. В іншому випадку система перегорить.

Як правильно підключити будинки магнітолу до мережі в 220 В або через блок живлення від комп’ютера в 12 Вольт своїми руками

Автомобільна магнітола є корисним пристроєм для прослуховування музичних відтворень або улюблених радіостанцій. Однак її можна використовувати не тільки за прямим призначенням, але і в побуті. Для цього необхідно розібратися, як підключити магнітолу будинку.

Який вибрати блок живлення

Щоб визначити, який блок живлення для автомагнітоли потрібен, важливо оцінити силу вихідного струму. Вона повинна становити не менше 5 А. При підвищенні навантажень споживання може виростати до 10-15 А.

Как подключить авто. магнитолу дома

На ринку доступні професійні пристрої зі збільшеним запасом потужності, однак через дорожнечу вони не користуються попитом. Краще підібрати простий, але якісний БП з оптимальними робочими параметрами.

Як змусити працювати систему без акумулятора

Все б добре, але проблема харчування апаратури зводить всі переваги автомагнітоли будинку нанівець. Не те щоб неможливо було живити магнітолу від блоку живлення, можна, більш того, є навіть спеціальні мережеві адаптери, які видають на виході саме стабільні 12 вольт і близько 12 А струму, це як раз те, що потрібно магнітоли. Проблема в тому, що не занадто економно.

Як підключити до комп’ютерного блоку живлення

Підключення автомагнітоли від блоку живлення комп’ютера є найбільш використовуваним методом через поширеність джерел струму та достатньої потужності вбудованого трансформатора. Номінальне значення струму, що забезпечується трансформатором, вказується на заводський бирці, наклеєною на боковину корпусу. Щоб підключити магнітолу до комп’ютера, потрібно розібрати кабелі з вихідними колодками, змонтовані на корпусі блоку. Для комутації використовується прямокутна колодка зі штекером Molex, що містить в собі 4 шнура.

З штекера потрібно вийняти провід з ізоляцією жовтого кольору, який відповідає за подачу позитивного сигналу. Допускається використовувати для під’єднання 2 шнура з позитивним напругою (від 2 роз’ємів Molex). У колодці. 2 кабелі чорного кольору, призначені для комутації негативного контакту магнітоли, при цьому використовується той, який розташований поруч з провідником з жовтої ізоляцією.

READ  Jbl reflect mini 2 не вдалося підключитися

Для роботи блоку стандарту ATX потрібно включити шнур в розетку, а потім замкнути вимикачем 2 кабелю з ізоляцією зеленого і чорного кольору (вони розташовані в великому зарядному, призначеному для під’єднання до материнської плати комп’ютера). При установці перемички напруга буде подаватися в момент включення вилки в розетку.

Допускається підключення магнітоли до блоку живлення комп’ютера стандарту АТ, в якому не передбачено чергове живлення (подібні вироби використовувалися в 90-і рр). Напруга на виходах з’являється вже в момент включення вилки в розетку. На частині приладів встановлений перемикач напруги на 220 В або 110 В. Перед включенням блоку потрібно перевірити стан тумблера.

Перед підключенням від комп’ютерного блоку живлення рекомендується розкрити вузол і видалити шар пилу, що накопичився на елементах і вентиляторі. Бруд счищается потоком повітря і пензлем з жорстким ворсом. Очищення корпусу, крильчаткивентилятора і трансформатора покращує охолодження деталей, необхідне при приєднанні автомобільної магнітоли з підвищеним енергоспоживанням. Додатково оглядаються конденсатори. деталі з здуттями підлягають заміні на вироби з ідентичними характеристиками.

Після складання корпус джерела живлення забарвлюється, на бічну стінку виносяться додаткові тумблери.

При виготовленні обладнання своїми руками на 220 В слід забезпечити захист від ураження електричним струмом. Комп’ютерні джерела живлення обладнані ланцюгом заземлення, яка виведена через комутаційний кабель до розетки живлення. Необхідно передбачити відповідний контакт в розетці.

Пряма подача харчування від комп’ютера до автомагнітоли не рекомендується. При спільній роботі пристроїв трансформатор і випрямляючий контур блоку живлення відчувають перевантаження, що приводять до виходу з ладу виробу. Також при роботі підсилювача спостерігається падіння напруги (наприклад, при відтворенні глибоких басів), що приводить до некоректного функціонування компонентів комп’ютера.

підключення магнітоли

Збираючись підключити магнітолу через блок комп’ютера або ноутбука, потрібно відрізати базовий роз’єм пристрою, за яким воно підключається до транспортного засобу, і виконати зачистку кінців проводів для з’єднання з мережним адаптером або джерелом безперебійного живлення. Проводка залишається в старих роз’ємах, після чого виконується збірка акустичної схемою за базовою схемою.

Роль АКБ виконує джерело безперебійного живлення або адаптер з вихідною напругою 12 Вт.

підключити, автомагнітолу, домашніх, умовах

Шукаємо звук в автомагнітоли

З харчуванням розібралися. Залишилося уточнити, що практично у всіх моделях автомагнітол є червоний провід, який відповідає за сплячий режим пристрою. Така функція нам не потрібна, тому з’єднуємо червоний провід АСС з плюсовим проводом безпосередньо. Залишилося домогтися звучання:

 • Динаміків повинно бути стільки, скільки необхідно підключити до штатної магнітоли, причому кожен з них повинен мати саме той опір, який вказано в специфікації до пристрою або на корпусі.
 • Встановлюємо магнітолу на мінімальну гучність, тільки після цього підключаємо динаміки. У тому випадку, коли гучність не регулюється фізичної ручкою (сенсор або ДУ), спочатку включаємо пристрій без динаміків, прибираємо гучність до нуля, після цього тільки включаємо динаміки.
 • Якщо не втомилися слухати в машині радіо, продовжити можна і вдома. Для цього треба підключити до гнізда антени шматок дроту довжиною 1,5-2 м.
 • Перше включення. найважливіше. Плавно виводимо гучність і уважно стежимо за поведінкою магнітоли. Якщо вона починає хрипіти або помігівать дисплеєм, значить або недостатньо потужності, або її надлишок. Також при цьому варто поглядати перший час на БП, він може перегріватися, якщо його потужність недостатня для магнітоли.

Власне, залишилося розвести дроти по кімнаті або по гаражу, закріпити динаміки або колонки і насолоджуватися улюбленою музикою. Вдалою всім роботи!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS