Підбір кольору фарби

Звичайно, підбір необхідного відтінку найкраще здійснювати в майстернях або спеціалізованих сервісах. Для цього там є необхідне обладнання та досвідчені кадри.

Тому буває мало назвати маркування заводської фарби. Згодом вона може дещо змінити відтінок. Невелика пофарбована деталь дозволить швидше підібрати потрібну фарбу. Годиться навіть люк бензобака. Головне, щоб він не був пластмасовим.

Найчастіше застосовується автомобільна автоемаль. Вона містить не тільки фарбувальний пігмент, але антикорозійні, водовідштовхувальні і вогнестійкі елементи. В основному використовують три види такого покриття.

 • Нітроемаль лягає досить тонким шаром і годиться при невеликих пошкодженнях. Інакше на покриття піде не менше 10 шарів. До того ж лягає вона кілька нерівно і не має потрібного глянцевого відтінку.
 • Алкідну емаль зазвичай наносять в три шари. Щільну структуру забезпечує нитроцеллюлоза. Крило знаходить блиск, до того ж емаль фактично не розтріскується і не боїться бензину. Але треба врахувати, що вона довго висихає і мало подається полірування.
 • Акрилова фарба з’явилася порівняно недавно. До її складу входить комбінація різних смол, поліуретан і різні стимулятори для застигання. Тому вона не тільки швидко і легко наноситься, а й добре висихає і полірується. До того ж крило знаходить глянсовий блиск. Варто додати про тривалий термін служби і хорошою стійкості до різних зовнішніх впливів.

Лише після цього приступають до завершального етапу.

Фарбування заднього крила, втім, як і переднього, не зажадає особливих зусиль і часу.

Як пофарбувати крило автомобіля своїми руками? практичні рекомендації.

Саме крило автомобіля найбільш часто піддається процедурі дрібного ремонту. Воно найбільше страждає при невеликих зіткненнях або невдалої парковці. В цьому випадку потрібно фарбування крила автомобіля, яку ви цілком можете зробити своїми руками.

КАК САМОМУ ОТРЕМОНТИРОВАТЬ КРЫЛО

Насправді це не така вже й складна робота і тому не варто кожен раз звертатися в автомайстерню. Адже в домашніх умовах можна чудово впоратися з цим завданням, але необхідно дотримати ряд умов і мати всі необхідні інструменти і матеріали.

Підготовчий етап

Саме підготовчі роботи займуть найбільше часу. Але без їх проведення не вдасться досягти бажаного результату. В першу чергу потрібно підготувати місце, де буде відбуватися фарбування. Зазвичай цим займаються в гаражі.

 • Щоб наявна тут пил не потрапила на свіжопофарбовану поверхню, необхідно ретельно пропилососити гараж і добре його вимити.
 • Всі зайві предмети краще винести або відсунути в дальній кут і накрити.
 • Бетонна підлога перед початком фарбування треба добре вимити і полити водою.

Щоб не витрачати потім зайвого часу, слід зібрати всі необхідні матеріали.

 • металеві та гумові шпателі;
 • наждачний папір з індексом від Р80 до Р3000;
 • автомобільна шпаклівка і грунтовка;
 • обрана фарба і лак;
 • технічний розчинник і обезжириватель;
 • рубанки для зачистки;
 • антистатичні серветки, скотч, плівки та старі газети.

Буде потрібно також набір необхідних інструментів для розбирання і таке обладнання як компресор і краскопульт. Лише після цього можна приступати безпосередньо до виконання робіт.

підготовка поверхні

Підготовка теж включає в себе кілька етапів, що стосуються зачистки, шліфування і грунтовки. Багато в чому вони аналогічні попереднім операціям.

 • Поверхня знову очищується від пилу і добре обезжиривается.
 • Шліфування відбувається поетапно і з застосуванням різної наждачного паперу (від Р180 до Р240). Площа обробки поступово збільшується, щоб уникнути нерівномірного переходу. Вона повинна стати абсолютно гладкою на дотик, інакше після фарбування буде видно різницю. Тому треба частіше прибирати весь пил і знежирювати поверхню.
 • Для грунтовки підійде епоксидний або реактивний грунт, хоча можна використовувати двокомпонентний. Перед цим важливо прочитати інструкцію і дотримати всі пропорції. Адже потрібно буде змішати грунт разом з розчинником і затверджувачем. Оскільки він швидко застигає, то краще брати невелику кількість. Для одного крила зазвичай вистачає 150 грамів грунту.
 • В процесі нанесення грунтовки треба постаратися дотримати паралельні косильною волосіні. Можливо, доведеться зробити два або три шари, дотримуючись 20-30 хвилинну перерву між нанесенням чергового. Це позбавить від непотрібних патьоків.
 • Після повного висихання знову буде потрібно шліфування дрібнозернистим абразивом. В основному використовують Р800. Вся утворилася пил прибирається і відбувається процес знежирення.

Треба врахувати один момент. Якщо має бути фарбування переднього крила, то його краще перед ґрунтовкою знову поставити на місце. Більше руками до кузова краще не торкатися, тому що залишається сам процес фарбування.

READ  Зняти плівку з автомобіля своїми руками

Процес нанесення матеріалу

Якщо фарба знаходиться в банку, то буде потрібен компресор і краскопульт. Хоча дуже часто вона зустрічається в балончиках, що дозволяє значно спростити всю процедуру.

 • Нанесення першого шару відразу дозволить виявити багато дефектів, які не були усунені під час попередніх операцій. Недарма його називають проявним. Тому не обов’язково намагатися робити його з особливою ретельністю. Просто треба акуратно проводити горизонтальні паралельні косильною волосіні і починати зверху.
 • Всі недоліки і похибки, які проявилися при нанесенні проявочного шару, тут же усуваються за допомогою шпаклівки і грунтовки. Технологія їх нанесення залишається такою ж, як і раніше.
 • Другий шар наноситься перпендикулярно першому. Цей спосіб вважається найбільш ефективним для рівномірного розподілу фарби.
 • Щоб ні в якому разі не допустити непотрібних патьоків краскопульт або балончик слід тримати на відстані близько 30 сантиметрів від крила. Якщо його збільшити або зменшити, може вийти неоднорідна поверхня.
 • Кожен шар повинен хоч трохи просохнути. Для цього потрібно від 10 до 20 хвилин. Буде непогано кожен раз протирати його антистатичною серветкою.
 • Щоб висихання шарів йшло успішніше, слід простежити за температурою приміщення в гаражі. Вона повинна становити 20-25 градусів. Знижена температура зажадає більше часу.

видалення вм’ятин

Але перед цим треба ще раз звернути увагу на утворилася вм’ятину або пошкодження.

Пошаговая инструкция | Удаление ржавчины и окраска бу крыла | преобразователь ржавчины для авто

Якщо воно невелике, то буде досить просто зашпаклювати. Якщо поверхню після удару не сильно ушкодилася, то не обов’язково знімати всю стару фарбу і грунтовку.

Якщо пошкодження досить велика, то треба пам’ятати про те, що багато шарів шпаклівки можуть з часом дають сильну усадку. Особливо це стосується алкідних і нітроцелюлозних шпаклівок. Загальна товщина не повинна бути більше 0.3 мм. А ось епоксидна дозволяє нанести до 2 мм. Усадка тут мінімальна.

Грунтовка і шпаклівка

Грунтовка дозволить запобігти подальшому поширенню ржачіни. Вона висихає приблизно за півгодини, а потім теж шліфується дрібним абразивним матеріалом і відразу ж обезжиривается.

Автомобільна шпаклівка наноситься за допомогою спеціального шпателя. З її допомогою треба усунути всі глибокі і залишилися дрібні дефекти.

 • Шпаклівка йде в комплекті разом з затверджувачем. Після ретельного замісу треба простежити, щоб не було грудок. Час роботи зі шпаклівкою обмежена. Є лише сім хвилин, після чого вона починає тверднути
 • За допомогою шпателя треба брати невелику кількість матеріалу і наносити поперек вм’ятини. Лише потім можна поступово поширити по довжині і вирівняти.
 • Після нанесення першого шару треба очистити шпатель розчинником і дочекатися повного висихання. На це буде потрібно приблизно 30 хвилин. Потім треба зачистити і знежирити шар і нанести новий. Якщо вм’ятина велика, то шпатлевать доведеться кілька разів.
 • Коли відбудеться повне висихання шпаклівки, слід приступити до зачистки і видалення зайвих засохлих частинок. Буде потрібно наждачний папір Р60-180, яку необхідно частіше міняти. Найкраще скористатися шліфувальною машиною, хоча підійде і простий дерев’яний брусок з навернути на нього абразивним матеріалом.
 • Під час цієї операції ні в якому разі не можна допустити потрапляння води, яка може розмити шпаклівку. Багато мочать дрібну наждачний папір, а потім протирають все насухо.
 • Р500 застосовують для обробки країв шпаклівки, щоб згладити перехід. Для цього також потрібно Пасти або Р1000-1200. Правда, наждачний папір все ж краще.

Підготовка та шліфування крила

Перед фарбуванням необхідно ретельно вимити всю машину і добре обсушити. Переднє крило найкраще буде зняти. Правда доведеться для цього відкрутити підкрилок, фару і бампер.

Щоб було зручніше працювати з заднім крилом, буде необхідно зняти ущільнення дверей, стопи, люк і інші компоненти.

Потім весь автомобіль, а особливо сусідні ділянки з крилом, треба добре укрити за допомогою плівки, малярного скотча або паперу. Це дозволить не допустити потрапляння грунтовки або фарби.

Крила потрібно добре знежирити і приступити до огляду. Треба виявити всі з’явилися подряпини і дефекти. Для цього знадобиться рубанок для зачистки.

Утворену іржу видаляють за допомогою наждачного паперу Р120-180 або застосовують перетворювач, який швидко відновлює окис заліза.

Під час роботи треба тримати під рукою уайт-спирт або інший розчинник і відразу ж проводити знежирення. При цьому треба постаратися цей етап провести максимально швидко.

Фарбування своїми руками (фарбування крила автомобіля своїми руками)

Сьомий етап. грунтування.

Про вибір типу грунту і його кольору у нас на сайті є окрема стаття.

На цьому етапі на все фарбується наноситися грунт. Грунт наноситися на заздалегідь підготовлену поверхню.

Підготовленою поверхнею я називаю стару фарбу, голий метал кузова, або шпаклівку, яка не має глянцю і матована наждачним папером з номером 240-360. При нанесенні на глянцеву поверхню грунт триматися не буде і відвалитися при першій мийці.

READ  Запуск автомобіля з розрядженим акумулятором зовнішній акумулятор

Безпосередньо перед нанесенням грунту необхідно знежирити поверхню за допомогою змивки силікону, або бензину (про це у нас теж є окрема стаття).

Грунт наноситися відповідно до інструкції конкретного виробника з фарбопульта з соплом 1.4-1.6 мм.

Після нанесення грунт сушиться до повного висихання.

Процес фарбування крила автомобіля

Фарбування крила. найбільш складний етап. І складності починаються вже під час підбору фарби. Вам недостатньо знати колір відтінку, який використовував виробник. Справа в тому, що різні колекції фарби трохи відрізняються по відтінку, тому навіть якщо ви потрапите в колір, можете не вгадати з півтонами. За підбором фарби краще всього звернутися до професіонала. Самостійно це зробити практично неможливо.

Що потрібно зробити? Зазвичай знімають люк бака і несуть його в майстерню. Однак тут є нюанси. Люк теж повинен бути металевим! На пластиці і на металі один і той же колір визначається трохи по-різному. У майстерні за допомогою комп’ютерного підбору вам знайдуть ідеально збігається тон з урахуванням вицвітання за час експлуатації. Правда, на підбір і саму фарбу доведеться витратитися.

Сам же етап фарбування не так уже й складний. Якщо ви фарбуєте крило цілком, зручніше користуватися фарбопультом, якщо ж фарбуєте невелику ділянку, то балончиком. Важливо тільки рівномірно переміщати робочий інструмент, щоб не було патьоків, і давати верствам просохнути повністю (не менше 10 хвилин).

Потім на пофарбовану поверхню наносять лак, зазвичай в два шари. Технологія нанесення лаку не відрізняється від технології фарбування. Щоб не було проблем з переходом, щоб ремонт не був помітний, по останньому шару лаку можна пройтися розчинником. Після двох діб висихання ви можете знову вирушати в дорогу.

пофарбувати, крило, автомобіля

Дванадцятий етап. сушка.

Після нанесення останнього шару лаку або фарби (у випадку з акрилом) необхідна сушка. Час повного висихання для акрилових емалей в звичайних умовах становить 24 години. При підвищеній температурі або при застосуванні надшвидких отвердителей час сушки скорочується до 2-6 годин.

За цей час фарба висихає повністю, але не «встає» тобто не набирає остаточну міцність. Повна полімеризація лаку / фарби зазвичай займає 1-2 тижні.

Тринадцятий етап. складання.

Після висихання фарби розклеюємо автомобіль і встановлюємо на місце всі зняті раніше елементи (фари, скла, повторювачі, молдинги і т.п.). При складанні важлива акуратність, так як свіжа фарба дуже легко дряпається.

Шостий етап. перший обклеювання.

Справа в тому, що під час фарбування і грунтування, дуже багато матеріалу летить повз, відповідно при попаданні цього матеріалу на частини кузова, або елементи обробки, які не потребують фарбування, вони пошкоджуються. Щоб цього не відбувалося, застосовують обклеювання. Тобто за допомогою плівок, газет, і малярного скотча вкривається все те, що не треба фарбувати.

При обклеюванні під грунт я віддаю перевагу плівку, так як клеїтися вона швидше і легше.

пофарбувати, крило, автомобіля

Особливості підбору колірного відтінку фарби

На особливу увагу при фарбуванні крила заслуговує підбір кольору використовуваної фарби. Подібну процедуру варто здійснювати строго в спеціалізованих сервісах, де присутній відповідне якісне обладнання, а також здійснює роботу спеціально навчений персонал.

Змішування різних зразків фарби дає можливість отримати саме той колір, який потрібно. Для здійснення даної мети цілком достатньо просто вказати. яку використовував виробник. При зверненні в автомайстерню фахівці можуть попросити пред’явити невелику деталь машини, щоб в процесі Коліровка постійно робити поправку на ступінь вицвітання покриття.

Якщо своїми силами не виходить підібрати баночну фарбу через не надто широкого асортименту квітів, варто звернутися до професіоналів, які здійснять процес підбору кольору за допомогою спеціальної комп’ютерної програми. дана процедура коштує певних грошей, але результат вартий того.

Самостійно здійснити фарбування крила транспортного засобу досить легко. Якщо площа фарбування відносно невелика і не перевищує більше 50% від всієї площі крила, варто проводити фарбування тільки проблемної ділянки. Фарбування крила може здійснюватися за допомогою балончика, в якому знаходиться фарба або за допомогою звичайного фарбопульта.

Підбір кольору фарби

Звичайно, підбір необхідного відтінку найкраще здійснювати в майстернях або спеціалізованих сервісах. Для цього там є необхідне обладнання та досвідчені кадри.

Тому буває мало назвати маркування заводської фарби. Згодом вона може дещо змінити відтінок. Невелика пофарбована деталь дозволить швидше підібрати потрібну фарбу. Годиться навіть люк бензобака. Головне, щоб він не був пластмасовим.

Найчастіше застосовується автомобільна автоемаль. Вона містить не тільки фарбувальний пігмент, але антикорозійні, водовідштовхувальні і вогнестійкі елементи. В основному використовують три види такого покриття.

 • Нітроемаль лягає досить тонким шаром і годиться при невеликих пошкодженнях. Інакше на покриття піде не менше 10 шарів. До того ж лягає вона кілька нерівно і не має потрібного глянцевого відтінку.
 • Алкідну емаль зазвичай наносять в три шари. Щільну структуру забезпечує нитроцеллюлоза. Крило знаходить блиск, до того ж емаль фактично не розтріскується і не боїться бензину. Але треба врахувати, що вона довго висихає і мало подається полірування.
 • Акрилова фарба з’явилася порівняно недавно. До її складу входить комбінація різних смол, поліуретан і різні стимулятори для застигання. Тому вона не тільки швидко і легко наноситься, а й добре висихає і полірується. До того ж крило знаходить глянсовий блиск. Варто додати про тривалий термін служби і хорошою стійкості до різних зовнішніх впливів.
READ  Чим обробити пороги автомобіля своїми руками

Лише після цього приступають до завершального етапу.

Фарбування заднього крила, втім, як і переднього, не зажадає особливих зусиль і часу.

лакування крила

Підготовка цього етапу починається вже під час нанесення третього шару фарби на крило.

Лак необхідно заздалегідь розмішати разом з затверджувачем і розчинником. Необхідні пропорції зазвичай вказують на упаковці.

Сам процес нанесення лаку аналогічний фарбування. Тільки є невелика різниця. Тут не потрібно застосовувати занадто багато шарів, буде досить і двох.

Після нанесення першого шару треба дочекатися його висихання протягом 20 хвилин. Потім можна наносити другий шар. Головне. це не допустити патьоків. Тому дотримуються тих самих правил, що і при фарбуванні.

Треба зауважити, що лак може повністю засохнути тільки протягом двох діб. Лише після цього оновлене крило зможе прослужити ще досить довгий термін.

Фарбуємо крило автомобіля »Багатьох автомобілістів цікавить питання, як оперативно, правильно і якісно пофарбувати автомобільне крило, чи можна зробити подібний процес в звичайному гаражі. У даній статті більш детально буде розглянута технічна послідовність здійснення всіх необхідних робіт по такому процесу, як фарбування крила, в звичайних умовах.

підготовка поверхні

Підготовка теж включає в себе кілька етапів, що стосуються зачистки, шліфування і грунтовки. Багато в чому вони аналогічні попереднім операціям.

пофарбувати, крило, автомобіля
 • Поверхня знову очищується від пилу і добре обезжиривается.
 • Шліфування відбувається поетапно і з застосуванням різної наждачного паперу (від Р180 до Р240). Площа обробки поступово збільшується, щоб уникнути нерівномірного переходу. Вона повинна стати абсолютно гладкою на дотик, інакше після фарбування буде видно різницю. Тому треба частіше прибирати весь пил і знежирювати поверхню.
 • Для грунтовки підійде епоксидний або реактивний грунт, хоча можна використовувати двокомпонентний. Перед цим важливо прочитати інструкцію і дотримати всі пропорції. Адже потрібно буде змішати грунт разом з розчинником і затверджувачем. Оскільки він швидко застигає, то краще брати невелику кількість. Для одного крила зазвичай вистачає 150 грамів грунту.
 • В процесі нанесення грунтовки треба постаратися дотримати паралельні косильною волосіні. Можливо, доведеться зробити два або три шари, дотримуючись 20-30 хвилинну перерву між нанесенням чергового. Це позбавить від непотрібних патьоків.
 • Після повного висихання знову буде потрібно шліфування дрібнозернистим абразивом. В основному використовують Р800. Вся утворилася пил прибирається і відбувається процес знежирення.

Треба врахувати один момент. Якщо має бути фарбування переднього крила, то його краще перед ґрунтовкою знову поставити на місце. Більше руками до кузова краще не торкатися, тому що залишається сам процес фарбування.

нанесення грунту

Тепер можна приступати до підготовки крила до фарбування. Як же правильно пофарбувати крило?

Як самому пофарбувати крило автомобіля

Крило автомобіля найчастіше страждає від неакуратних дій водія. Недбала парковка, гострі гілки, каміння та інші неприємні сюрпризи залишають на цій частині кузова подряпини, вм’ятини і відколи. Вони не тільки псують зовнішній вигляд автомобіля, але і стають причиною виникнення вогнищ корозії. Втім, виправити справу рук своїх і відновити ідеальну гладкість кузова легко можна самостійно. Для цього достатньо знати методику проведення таких робіт і підібрати матеріали перевіреної якості. Давайте розбиратися, як пофарбувати крило. швидко, якісно і з професійним результатом.

Покриття крила лаком

Відразу після нанесення основної бази, потрібно покрити крило лаком. Підготовка даного складу здійснюється в той час, коли висихає третій шар. За цей час потрібно ретельно підготувати лак, розмішати його з затверджувачем, а також з розчинником в пропорції, зазначеної в спеціальній інструкції. Після даних підготовчих робіт шар фарби протирається спеціальної антистатичною серветкою. Тільки після цього можна приступати до процесу покриття крила лаком.

Технологія з нанесення лаку нічим не відрізняється від того, як наноситься фарба. Зазвичай він укладається в два шари, щоб уникнути серйозної шагрені. Відразу після нанесення одного шару, потрібно дати йому просохнути, приблизно 20 хвилин, все залежить від навколишньої температури.

При роботі з лаком слід уникати патьоків, так як видалити їх буде досить проблематично, особливо якщо вони присутні на вигинах, а також на подштамповки.

шліфування поверхні