Як промити систему охолодження DAEWOO Nexia

Як поміняти антифриз своїми руками?

Тепер зупинимося на питанні зміни антифризу або Тосола. Замінити його можна за допомогою фахівців, але ми розглянемо самостійний процес.

Відмінності заміни антифризу в Nexia 8 і 16 клапанів

Процес заміни антифризу на цих двигунах не відрізняється. Спочатку зливанн стару ОЖ, потім промиваєте і заливаєте нову рідину. Єдине, що необхідно враховувати. різницю в обсязі. Замінити антифриз на DAEWOO Nexia не так важко, як може здатися. Головне робити це вчасно і уважно слідувати інструкції.

Промывка системы охлаждения. долой коричневую жижу

Системи охолодження для застосовуваних в автомобілі двигунів SOCH і DOCH практично ідентичні один одному. Кожна система охолодження являє собою контур з примусовою циркуляцією рідини. Для автомобілів, що поставляються в СНД, виробник рекомендує в якості охолоджуючої рідини використовувати склад на основі етиленгліколю, в народі званим антифризом. Спеціально розроблений хімічний склад рідини дозволяє їй не замерзати при значних негативних температурах. Все залежить від моделі автомобіля і типу ДВС, важливо дотримуватися температурний діапазон роботи. На автомобілях DAEWOO Nexia робоча температура коливаються 90-100 градусів Цельсія, яка автоматично зберігається на належному рівні завдяки встановленому термостата.

Самостійна заміна антифризу на DAEWOO Nexia

При необхідності доливаємо до рівня. На заводі-виробнику в розширювальний бачок заливається холодоагент Z42 зеленого кольору, він витримує як низькі, так і гранично високі температури.

Не варто економити на холодоагенті, від нього залежить робота двигуна, краще купувати раз у рік ОЖ на основі етиленгліколю, аніж щороку ремонтувати мотор. Підготовка до заміна антифризу DAEWOO Nexia Перед тим як злити антифриз з блоку DAEWOO Nexia слід визначити обсяг рідини.

Скільки антифризу в двигуні на DAEWOO Nexia

Обсяг системи охолодження в восьмиклапанним двигунах Nexia N-100 становить 6,2 л.

Природно, що при заміні рідко вдається злити антифриз повністю. У будь-якому випадку в системі залишиться близько літра рідини. Тому для заміни буде досить 5-5,5 л. Повний обсяг антифризу в системі охолодження Nexia N-150 16 клапанів. 6,7 л. Тут ситуація схожа. при заміні частина рідини залишається в системі, тому при заміні потрібно приблизно така ж кількість рідини. Однак в подальшому можуть виникнути ситуації (а вони виникнуть обов’язково) коли буде необхідно доливати рідину до нормального рівня. Ось тоді і стане в нагоді залишок нового антифризу.

Іноді буває вигідніше взяти 10-літрову каністру, ніж добирати літровими баклашкамі.

Наслідки несвоєчасної заміни

Коротенько про наслідки несвоєчасної заміни холодоагенту:

 • В охолоджувальній системі з’являться відкладення. Втрата властивостей холодоагенту призведе до появи осаду, який в першу чергу заб’є розширювальний бачок і радіаторне пристрій. Через це антифриз не зможе ефективно циркулювати по магістралях системи охолодження.
 • Обігрівач буде працювати неефективно. Працездатність грубки порушиться в результаті непрохідності патрубків через утворення відкладень в них. Ця проблема зазвичай спостерігається в холодну пору року.
 • Автомобільний двигун перегріється. При порушенні інтервалів заміни закінчиться термін експлуатації холодоагенту, в результаті чого він втратить свої властивості. Через це антифриз не зможе ефективно охолоджувати мотор, що в підсумку стане причиною перегріву. Постійна їзда на автомобілі DAEWOO Nexia з перегрітою двигуном призведе до руйнування межкольцевих перегородок на порушених ДВС. Через це буде викривлена ​​площину на блоках, куди встановлюється ГБЦ. Також постійний перегрів призведе до швидкого виходу з ладу сальників. Вони почнуть сочитися і пропускати мастило, доведеться шукати місце витоку масла.

Який антифриз залитий в Nexia?

Перед заміною багатьох автовласників цікавить питання, який холодоагент заливають на заводі. При виробництві автомобілів використовується охолоджуюча рідина на основі етиленгліколю. Тому багато автолюбителів, вирішивши змінити антифриз в DAEWOO Nexia n150 8 клапанів або в іншому кузові, вибирають ОЖ, яку ллють виробники.

Відповідний для Nexia холодоагент на основі етиленгліколю

Етапи роботи

Щоб зробити заміну антифризу, потрібно виконати кілька етапів:

 • Злити використану рідину.
 • промити систему.
 • Залити нову ОЖ.

Заливка без повітряних пробок

Для того щоб почати заливати новий антифриз потрібно перевірити закритий кран на радіаторі, під’єднати патрубок до розширювального бачка. Можна поставити захист двигуна на місце.

 • Якщо затоку проводиться після промивання системи, то оптимальним варіантом буде використання концентрату. Розводити варто з урахуванням не зливається залишку дистильованої води в двигуні. Заливати потрібно через розширювальний бачок до рівня між позначками «MIN» і «MAX».
 • Закручуємо кришку на заливний горловині і пускаємо двигун.
 • Прогріваємо на холостих обертах до відкриття термостата і включення вентилятора охолодження.
 • Уважно все оглядаємо на предмет можливої ​​протечки, звертаємо увагу на рівень рідини. При необхідності доливаємо до рівня.

Етапи заміни охолоджуючої рідини DAEWOO Nexia

Процес заміни антифризу НЕ трудомісткий, тому виконаний може бути самостійно. Операція підійде для машин різних років випуску з двигунами 1.5-1.6 літра. Зокрема, дана операція буде однаковою для:

промити, система, охолодження, daewoo, nexia
 • DAEWOO Nexia 8 клапанів
 • DAEWOO Nexia 16 клапанів

Промивання системи охолодження

Після того як рідина з DAEWOO Nexia була злита оціните її стан, якщо злитий антифриз нормального кольору, значить можна приступати до затоки нового. А якщо там присутні відкладення або суспензії, то оптимальним рішенням буде промивання системи:

 • Закрийте вентиль на зливному отворі радіатора.
 • Залийте в розширювальний бачок дистильовану воду (або спеціальний засіб при наявності). Наповнюйте до рівня нижньої позначки на резервуарі (на все піде приблизно 6-7 літрів). Звичайною водою з-під крана промивати не можна ні в якому разі!
 • Закручуємо пробку бачка і запускаємо двигун.
 • Як тільки ДВС запрацює, рівень рідини може знижуватися. Це результат видалення повітря з системи.
 • Вода починає йти по великому колу через кілька хвилин роботи, після відкриття термостата.
 • Після цього глушимо двигун і зливаємо воду.
 • Оцінюємо чистоту злитої рідини, при необхідності повторюємо процес ще раз до моменту повного очищення.

Промивання системи охолодження і заміна ОЖ. DAEWOO Nexia, 1.6 л., 2009 року на DRIVE2

Після покупки машини відразу звернув увагу на незрозумілу рідину в розширювальному бачку системи охолодження. щось коричнево-іржаве.

READ  Де знаходиться реле вентилятора охолодження ВАЗ 2110

Подумалося, що попередній господар заливав воду, жмотяра. Я ось на попередній «Ксюші» заливав тільки антифриз. і взимку і влітку на ньому їздив. Тому вирішив не відкладати в довгий ящик заміну цієї рідини, поки у мене де-небудь не забилися канали, і почав гуглити питання.

Отже, наш план: 1. Вибір і покупка охолоджуючої рідини (ОЖ) 2. Злив ОЖ3. промивання системи

Важливим моментом є підбір необхідної ОЖ, тому що брати «аби що». теж не кращий варіант. Я погуглити про воду, тосол і антифриз і прийшов до висновку, що буду брати антифриз G12. Не варто економити і заливати тосол, і вже тим більше. воду, якщо ви хоч скільки-небудь дбаєте про своє авто. Чому цього не варто робити, написано тут і тут. Якщо цієї інформації вам недостатньо, погуглити самі.

Отже, судячи з вигляду моєї ОЖ, треба було промити систему перед заливкою антифризу. Тому мною було закуплено:. дистильована вода. 15 літрів-промивна рідина LiquiMoly

Для зливу охолоджувальної рідини двигун повинен бути холодним. Заглядаємо спереду під бампер і з лівої (для вас) сторони радіатора внизу є краник, який потрібно відкрутити. Ставимо під нього ємність (можна 5-літрову пляшку порізати) і зливаємо всю рідину, не забувши відкрити кришку розширювального бачка. Коли все зіллється, можна подути через горловину бачка, рідина ще може политись.

Далі пассатижами стискаємо хомут на самому товстому шлангу, що входить в радіатор приблизно на рівні дна акумулятора (він там один такий) і відтягує нижче по шлангу. Знімаємо шланг і опускаємо вниз. ще повинна политись рідина. Знову дуємо в горловину бочка і рідина знову ллється зі шланга. Можна також від’єднати всі три шланга, що підходять до бачка, і подути в усі.

ПРОМЫВКА СИСТЕМЫ ОХЛАЖДЕНИЯ ДЭУ НЕКСИЯ

Знімаємо розширювальний бачок (дві гайки «на 10») і несемо додому мити. Далі без коментарів.

І це з одного тільки бачка! Страшно уявити, що твориться в цілому у всій системі.

Після промивання бачка встановив я його назад, поєднав все трубки і залив дистильовану воду до максимальної позначки (близько 5 літрів залилося).

Для промивання системи я купив спеціальну рідину, в описі якої сказано, що вистачає цього балона на 10 літрів води. Шляхом нехитрих математичних операцій можна обчислити, що таким чином балона вистачить на дві промивки по 5 літрів води. Тому поверх залитої води налив половину цього балона рідини.

Завів двигун і дав попрацювати півгодини, доливаючи при необхідності води, після чого дав охолонути і злив всю рідину як в перший раз. Друга рідина була трохи світліше першої, але все-одно іржава.

Прочистка СО(системы охлаждения)двигателя Daewoo Nexia /Прочистка СО лимонной кислотой.

Повторив процедуру з другою половиною балона промивної рідини і ще 5 літрами дистильованої води, після чого знову злив. І знову ні про яку чистоту зливається рідини говорити не доводиться.

Втретє я залив вже тільки воду, без промивки, і ще раз прогнав двигун, після чого знову злив воду, так і не побачивши її чистою. Але промивати нескінченно я теж не можу, тому після третього разу я вже залив антифриз. Залилося п’ять літрів, як і води. Дві літрові ємності залишилися зайвими. на запас. До речі, якщо немає можливості кожного разу чекати, поки двигун охолоне, щоб після зливу гарячої рідини не заливати холодну, можна заздалегідь в гарячу ванну поставити бутлі з водою / антифризом і можна буде відразу заливати.

А ось так виглядають бутлі з злитої рідиною через два тижні простою у дворі.

Зліва. рідина, яка була в машині, потім дві з промиванням, і права. просто вода. Правда, куди тепер це злити. я не знаю. А ви?

Ось такі справи. Сподіваюся, після цієї процедури моя «ксюша» задихала більш вільно. =)

Протікання і проблеми

Білий дим з глушника або з-під капота, гаряче повітря з печі замість холодного, перегріви двигуна, солодкуватий запах в салоні. все це вказує на те, що у вашій DAEWOO Nexia йде тосол або антифриз.

Кількість холодоагенту в резервуарі постійно зменшується навіть якщо всі системи справні. Переживати варто в разі, коли процес набагато швидше, ніж звичайно. На це буває кілька причин:

 • Пошкоджено розширювальний бачок або пробка. Візуально перевіряйте резервуар і кришку на наявність тріщин, потертостей або відколів, щоб своєчасно помітити проблему і замінити їх.
 • Підтікають трубки радіатора. Відбувається це або в місцях з’єднання, або через пошкодження. Ослаблений кріплення призводить до того, що з трубок починає витікати антифриз. Залиште машину на добу, підклавши під неї шматок картону, і обов’язково дізнаєтеся про проблеми.
 • Несправний радіатор опалення грубки. Масляниста калюжа під переднім пасажирським сидінням і запотівання переднього скла може сигналізувати про проблеми з радіатором.
 • Рідина потрапить в двигун. Білий наліт на свічках запалювання скаже про проблему, яку не треба намагатися вирішити самостійно, а краще відразу звернутися в сервіс.
 • Відбудеться протікання в масло. Діагностувати ситуацію можна по білому диму з вихлопної труби і нальоту на масляному щупі.

Проблеми можуть спостерігатися і в самій охолоджувальній системі:

 • Довгий вихід на робочу температуру, перегрів або підвищена температура свідчать про несправності термостата, замінювати який потрібно в зборі.
 • Іноді з ладу виходить вентилятор, або його датчик включення.
 • Проблеми з помпою зазвичай викликані через підшипника або згорілої обмотки (якщо вона електрична).

Page 2

Після покупки машини відразу звернув увагу на незрозумілу рідину в розширювальному бачку системи охолодження. щось коричнево-іржаве.

Подумалося, що попередній господар заливав воду, жмотяра. Я ось на попередній «Ксюші» заливав тільки антифриз. і взимку і влітку на ньому їздив. Тому вирішив не відкладати в довгий ящик заміну цієї рідини, поки у мене де-небудь не забилися канали, і почав гуглити питання.

Отже, наш план: 1. Вибір і покупка охолоджуючої рідини (ОЖ) 2. Злив ОЖ3. промивання системи

Важливим моментом є підбір необхідної ОЖ, тому що брати «аби що». теж не кращий варіант. Я погуглити про воду, тосол і антифриз і прийшов до висновку, що буду брати антифриз G12. Не варто економити і заливати тосол, і вже тим більше. воду, якщо ви хоч скільки-небудь дбаєте про своє авто. Чому цього не варто робити, написано тут і тут. Якщо цієї інформації вам недостатньо, погуглити самі.

READ  Не вмикається вентилятор охолодження ВАЗ 2109 інжектор

Отже, судячи з вигляду моєї ОЖ, треба було промити систему перед заливкою антифризу. Тому мною було закуплено:. дистильована вода. 15 літрів-промивна рідина LiquiMoly

Для зливу охолоджувальної рідини двигун повинен бути холодним. Заглядаємо спереду під бампер і з лівої (для вас) сторони радіатора внизу є краник, який потрібно відкрутити. Ставимо під нього ємність (можна 5-літрову пляшку порізати) і зливаємо всю рідину, не забувши відкрити кришку розширювального бачка. Коли все зіллється, можна подути через горловину бачка, рідина ще може политись.

промити, система, охолодження, daewoo, nexia

Далі пассатижами стискаємо хомут на самому товстому шлангу, що входить в радіатор приблизно на рівні дна акумулятора (він там один такий) і відтягує нижче по шлангу. Знімаємо шланг і опускаємо вниз. ще повинна политись рідина. Знову дуємо в горловину бочка і рідина знову ллється зі шланга. Можна також від’єднати всі три шланга, що підходять до бачка, і подути в усі.

Знімаємо розширювальний бачок (дві гайки «на 10») і несемо додому мити. Далі без коментарів.

І це з одного тільки бачка! Страшно уявити, що твориться в цілому у всій системі.

Після промивання бачка встановив я його назад, поєднав все трубки і залив дистильовану воду до максимальної позначки (близько 5 літрів залилося).

Для промивання системи я купив спеціальну рідину, в описі якої сказано, що вистачає цього балона на 10 літрів води. Шляхом нехитрих математичних операцій можна обчислити, що таким чином балона вистачить на дві промивки по 5 літрів води. Тому поверх залитої води налив половину цього балона рідини.

Завів двигун і дав попрацювати півгодини, доливаючи при необхідності води, після чого дав охолонути і злив всю рідину як в перший раз. Друга рідина була трохи світліше першої, але все-одно іржава.

Повторив процедуру з другою половиною балона промивної рідини і ще 5 літрами дистильованої води, після чого знову злив. І знову ні про яку чистоту зливається рідини говорити не доводиться.

Втретє я залив вже тільки воду, без промивки, і ще раз прогнав двигун, після чого знову злив воду, так і не побачивши її чистою. Але промивати нескінченно я теж не можу, тому після третього разу я вже залив антифриз. Залилося п’ять літрів, як і води. Дві літрові ємності залишилися зайвими. на запас. До речі, якщо немає можливості кожного разу чекати, поки двигун охолоне, щоб після зливу гарячої рідини не заливати холодну, можна заздалегідь в гарячу ванну поставити бутлі з водою / антифризом і можна буде відразу заливати.

А ось так виглядають бутлі з злитої рідиною через два тижні простою у дворі.

Зліва. рідина, яка була в машині, потім дві з промиванням, і права. просто вода. Правда, куди тепер це злити. я не знаю. А ви?

Ось такі справи. Сподіваюся, після цієї процедури моя «ксюша» задихала більш вільно. =)

Чистка системи охолодження. DAEWOO Nexia, 1.6 л., 2008 року на DRIVE2

Увесь минулий тиждень, або майже всю, я займався чищенням системи охолодження. Проблема нагальна: там плаває герметик і ще радіатор грубки протікає. Скоро зима і її хотілося б зустріти з чистим антифризом. І ось радіатор грубки, він хоч і протікає, але гріє як божевільний, навіть незважаючи на герметик в сістеме.І ось вирішив я, що в цей раз я сіллю всю ту бурду, заллю води, поїжджу трохи, сіллю бурду, заллю води І так багато разів. На сервіс, щоб там прочистили за допомогою шланга в бачок і півгодинного очікування з працюючим на холостих обертах двигуні, я вирішив не їздити. Розуміючи, що це все займе не один день, почав я заздалегідь, бо і інших справ повно, крім як бездумно кататися, ганяючи воду по системі охолодження.

Ще я вирішив закликати в помічники пакет з лимонною кислотою і фільтр, який я вирішив вставити в який-небудь тонкий шланг. Кислоту лимонну, я пам’ятаю, мені не рекомендували використовувати, а теми про фільтр в систему охолодження на драйві періодично спливають і там коментатори просто відриваються в стилі «все це примха, прочисти систему нормально і буде тобі щастя». Так ось, хочу отримати такий особистий досвід і з кислотою і з фільтром і наплювати на наслідки. Для початку приміряв фільтр на паровідвідних трубку, начебто підходить, але ставити його зараз не буду. потім, після чистки поставлю. Отже, ось що плаває в системі і як виглядають нутрощі розширювального бачка. Пробіг зараз 186 289 км.Напомню, що бачок в такий стан заговнялся дуже давно, а з тих пір я побував у кількох поїздок в сервіс з завданням «все добре промити», але нальоту на внутрішній стінці бачка все одно, він не злазить. Так ось, ось що я заллю в систему замість того, що звідти злив. Це звичайнісінька вода, навіть не дистильована. Те, що було в тазику вилив, підставив тазик знову під телевізор, залив чистої води, а з радіатора знову тече щось рідко-коричневе. Так заливав і зливав до тих пір, поки перемішана на холостих обертах жижа в бачку не була схожа на прозору воду. Електрична помпа, до речі, теж нормально перемішує жідкость.І з цим всім я відправився покататися, а повернувся я вже на пробігу 186 307 км. Тобто я проїхав справжніх 18 км, обганяючи інші машини і трохи потовкся в пробці небагато. Тобто двигун працював у всіх режимах, а не як роблять на СТО, створивши на пів хвилини підвищені обороти тросом. Ось, що плавало в розширювальному бачку і що злилося з радіатора. Так я продовжував зливати рідину з тазика і наливати нової свіжої води поки в тазик не почала текти рідина прозорого кольору. Потім я закручував пробку на радіаторі, наливав води і перемішував двигуном. Зливав помутнілої і наливав знову свіжої води. Чесно кажучи, я завагався відкручувати \ закручувати радіаторну пробку. Вже дуже незручно вона розташована. Добре хоч те, що я підготувався і зняв пластикові щитки, що під двигуном, заздалегідь. Зливаючи рідину я навіть добув з надр дві металеві штуки. Нагадало мені сухар в злитому маслі, як би там не було, ці дві металеві штуки я викинув без жалю. І на цьому етапі, домігшись прозорості рідини, я додав лимонної кислоти. Не знаю скільки, чайних ложок 4-5 на 250 мл окропу, розвів і залив в розширювальний бачок. І поїхав кататися.

READ  Заміна троса ручного гальма ВАЗ 2110

Повернувся до процесу на пробігу 186 355 км, через 48 км пробігу. Ось, що було в розширювальному бачку і що злилося. Жижа в бачку позеленіла. Помітно позеленіла і зливається жижа. Далі все за старою схемою: промиваємо до чистоти в бачку і їздимо. Але тут мені пора зав’язувати в цей день, я знову налили міцний розчин лимонної кислоти і підняв рівень вище максимуму в бачку, щоб видавив з усіх щілин, якщо такі є, крім радіатора грубки (якщо щілин немає, підвищений тиск повинна стравити кришка розширювального бачка). Якраз знайдемо слабкі місця для заміни. На сьогодні все.

Ось, що мене чекало вранці. Це грубка протекла. Добре, що я розібрав пасажирський підлогу і не став збирати назад, а то сушка шумоизоляционного мату чекала б мене і не обрадувала б. Ну так в такому стані я відвіз дитину в садок і почав зливати цю рідину. Пробіг у нас 186 443 км. Тобто 88 км я проїхав зі вчора в різних режимах. Весь цей час лимонна кислота плавала в системі. І ось, що я злив з першого разу і з другого. Цікаво те, що останній раз учора з другої заливки води вже бігла в тазик більш-менш прозора рідина, а сьогодні каламутна зелено-коричнева. Далі той же алгоритм: ллю воду поки не побіжить прозора, потім закриваю радіатор і перемішую двигуном, зливаю і знову ллю поки не побіжить прозора, закриваю радіатор і перемішую двигуном, і так, поки в розширювальному бачку вода не перестане мутнеть. І знову я додав лимонної кислоти.

Новий ранок повторило попереднє, грубка знову протекла. Добре, що коли я пофарбував підлогу, я заклав всі отвори і тепер розлита рідина не перетікає назад. Ось, що злилося з радіатора сьогодні, на пробігу 186 556 км. Це через 113 км активної їзди після вчорашнього. Ось вже друга заливка води на виході дає більш-менш прозору рідину. І, до речі сказати, нутрощів розширювального бачка стало трохи краще. Одне погано: зливати все це, відкручувати кран на радіаторі я, чесно кажучи, прізадолбался. Тече потік в бік, в телевізор. Заляпував все навколо. Але ж там грубезний джгут з проводами (і ймовірно з скрутками) проходить і вся ця жижа ллється прямо на нього. А я ще дивуюся, що це у мене компресор кондиціонера не запускається або вентилятор радіатора не працює від штатної проводки Я бачив звіти, тут на драйві, де люди зливали рідину через якийсь шланг. Це треба розуміти якийсь штуцер вкручується замість пробки, на нього одягається шланг і тоді проливається тільки дві-три краплі. Але де беруть такий штуцер? Гаразд, чудо-шланга у мене немає, продовжимо. Сьогодні треба позбавити систему охолодження від лимонної кислоти. І робив я це так: залив води, вона скла начебто прозора; закрутив пробку на радіаторі; знову залив води; завів двигун; долив води, перемішав дроселем до помутніння, хвилину потримавши високі обороти; вимкнув двигун, закрутив кришку розширювального бачка; відкрутили пробку на радіаторі; злив рідину; знову долив води. І так разів шість поки перемішування не перестало заплямовувався воду. Так і залишив до завтра.

Завтра настало швидко. Сьогоднішній пробіг 186667 км, тобто 111 км вода активно перемішувалася в системі охолодження з налиплим там сміттям від герметика. Сьогодні алгоритм той же, описувати його детально не має сенсу. Тільки лише сьогодні, за підсумком, замість води я налив розчин антифризу з водою. Бо вже холоднішає. Ось, що злилося спочатку після 111 км пробігу і що налив у бачок. Сьогодні ж я вирішив пріколхозіть фільтр. На паровідвідних трубку вирішив не ставити, я подивився на заведеному двигуні, на холостих обертах ця трубка порожня. Вирішив поставити замість обігріву дроселя, там, де у мене проставка. Але він туди не став, він стає в 8мм трубку, а в десятку немає. Ну й добре, буду без фільтра, не велика втрата. А може бути потім сколхожу з двох штуцерів 8-10, якщо такі потраплять до мене в лапки і ця тема все ще буде мені цікава. Зате я зібрав обігрів дроселя, і анітрохи не здивувався, коли він протік, як тільки я завів двигун і вигнав повітря з системи. Воно і раніше було погано, після того як СТОшнікі зібрали машину я там теж бачив патьоки антифризу, але вже висохлі. Як там протікає в реальному часі я ще не бачив. Оскільки такого хітрогнутого шланга у мене немає, я обрізав кінець на 1 см і встромив в дросель. Начебто не тече. До зустрічі завтра.

Завтра перетворилося в сьогодні з пробігом 186 860 км. За 193 км антифриз з водою перемішався і став більше схожий на воду, ніж на антифриз. Але це візуально, ареометром я його не міряв. Але він не замерз і грубка не протекла на підлогу. Сьогодні та ж процедура, але вона остання і в кінці я налив просто антифриз. Наливав антифриз з відкритою пробкою радіатора до тих пір поки антифриз ж і не почав бігти в тазик, тільки потім закрутив пробку. Ось, що було в бачку спочатку і що налив. Сьогодні тільки до відпрацьованим алгоритмом я додав домкрат, яким вивісив лівий задній кут. Якось мене навіть полегшення відвідало від того, що вчасно я все зробив, тому що сніг я вже бачив і він мене бачив. А я ще не перевзувався навіть. Тепер можна і пластикові щитки, що під двигуном прикрутити на місце, але це вже завтра, напевно. Прикинув, що всього витратив на промивку близько ста літрів води, може трохи більше.

Коли необхідно міняти охолоджуючу рідину

 • вироблення рекомендованого терміну експлуатації антифризу;
 • зміна кольору (від зеленого до іржавому або жовтому), помутніння, блякла;
 • наявність в ньому піни на поверхні або накипу;
 • перегрів двигуна (але в це може бути і інша причина);
 • якщо на вашій Nexia погано працює або не гріє пічка;
 • осаду, пластівці на дні розширювального бачка;
 • антифриз втратив властивості і почав замерзати при тих температурах, при яких не повинен.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS