Як підтягнути ручник на Renault Logan 2

регулювання

Процес настройки стоянкового гальма на Logan на відміну від вітчизняних машин проводиться набагато простіше. Робиться це з салону автомобіля, насамперед у центрального тунелю знімається обшивка для того щоб отримати доступ до регулятора.

Знімається ковпак і відкручуються гвинт задньої обшивки, потім висувається трохи в перед і знімається. Відсувається заглушка у вигляді піраміди яка приховує гайку.

 • Вивішуємо на домкраті задню вісь або переконуємося що колеса зупинені за допомогою спеціальних черевиків
 • опускаємо ручник
 • Беремо ключ на 10 або накидний ключ і починаємо повертати гайку, робиться це на підлогу обороту
 • Перевіряємо щоб число клацань було від 4 до 6 залежно від того що потрібно

Щоб перевірити на скільки правильно затягнуть трос ручника Renault Logan машина заганяється на естакаду або на 25% ухил, після цього машину встановлюємо на ручник і перевіряємо тримає він або йде відкат назад, якщо ручна блокування неефективно то скоріше за все трос розтягнувся або пошкодився, і його потрібно змінювати.

Renault Logan 2010 84 л. с самостійний ремонт

Використовуйте ключ Торкс Т20, щоб скрутити саморіз. Піднімайте облицювальну частину вгору, а далі. зсувайте її вперед і прибирайте зовсім. Знайдіть гайку вона має пирамидную форму і відгинайте її назад. Перевірте, що колеса Renault зафіксовані. Для цього попередньо підставте противідкатні башмаки. Якщо таких немає, піднімайте машина на домкраті.

заміна

Кожна деталь автомобіля має свій ресурс це стосується і деталей які входять в систему ручного гальма. Особливу увагу слід приділяти тросика так як основні проблеми які можуть з’явиться в цій системі пов’язані саме з ним. Слід знати що у задніх коліс колодки розпрямляються завдяки двом трос, кожен з яких має свій привід. Міняти його необхідно в наступному порядку:

 • За допомогою регулювальної гайки послаблюється трос
 • Машина встановлюється на домкрат, для того щоб зняти колеса і демонтувати барабани
 • Отщелкивали фіксуючу пружину і знімаємо задні колодки
 • Віджавши пружину з важеля знімається кінець троса
 • У захисного каркаса стискаємо елемент кріплення і в щиті гальмівного вузла знімається трос
 • Віджимається захисна оболонка лівого і правого троса, потім трохи тягнеться привід і з отвору уравнителя виводяться їх кінці
 • Під днищем через канали витягуються троси
 • Нова деталь встановлюється в зворотному

На цьому роботи по вилученню та заміні необхідної деталі можна вважати завершеними.

Як можна помітити заміна тросів ручника Renault Logan не така вже складна задача, з нею зможе самостійно впорається кожен автовласник, головне послідовно і відповідно до вище наведеної інструкції робити всі дії.

Важливо пам’ятати що ручник потрібно експлуатувати постійно в міру необхідності, так як є таке оману що якщо його рідше використовувати він довше прослужить, але це не так. Тут діє так званий ефект бумеранга, і в разі якщо він буде рідко переміщатися по захисному каналу його може заклинити в результаті чого може може порватися, і трос доведеться міняти.

Ручник Renault Logan Посилання на основну публікацію

Ручник Renault Logan

Не дивлячись на те що Renault Logan є досить надійним автомобілем з часом може знадобиться ремонт. Якщо проблема не значна можна впорається самостійно не вдаючись до допомоги фахівців. Такий несправністю може бути наприклад якщо у ручника ослаб або обірвався трос, і потрібно його заміна і підтяжка.

Насамперед щоб визначити чи потребує ручне гальмо Renault Logan ремонту або регулювання його потрібно перевірити. Перевірку нможно робити в такий спосіб:

 • заводиться двигун
 • Ручник опускається до упору в нижнє положення
 • Натискаємо кілька разів на педаль гальма
 • глушимо мотор
 • Берм домкрат і піднімаємо машину таким чином щоб були вивішені задні осі коліс
 • Переводимо ручне гальмо на кілька клацань в верх
 • Перевіряємо заблоковані чи задні колеса, якщо вони обертаються потрібно проводити регулювання.
READ  Заміна паливного фільтра Renault Megane 2 бензин

Як підтягнути ручник на Logan

Установка консолі ручника і підлокітника на Renault Logan 2014

Багато автовласників для вирішення питання звертаються до фахівців.

Ручне гальмо в будь-якому автомобілі, в тому числі і в Renault Logan володіє фундаментальною роллю

Якщо всі дії виконані коректно, то автомобіль не буде скочуватися. Регулюємо самостійно ручник Тут мається на увазі виконання наведених нижче дій. Це означає, що її обертання можливо тільки в одну сторону.

У разі зворотного прокручування тросик, навпаки, ослабне, а сам пристрій перестане фіксувати авто.

Перевіряємо змінився рівень натяжки шляхом активації важеля системи.

Вважаємо клацання і переконуємося в факті фіксації автомобіля проти скочування. Таким способом досягаємо раніше позначеного кількості клацань механізму при активації важеля, після яких автомобіль Renault Logan починає надійно утримуватися за допомогою стоянкового гальма.

Підіб’ємо підсумки Після того, як регулювання стоянкового гальма виконана, приступаємо до перевірки системи в дії. Для цієї мети відшукуємо похила ділянка дороги, де маємо автомобіль, зафіксувавши його стоянковим гальмом Renault Logan. При цьому важіль перемикання ступенів трансмісії повинен перебувати в нейтральній позиції.

Якщо всі дії виконані коректно, то автомобіль не буде скочуватися. Про те, як полагодити ручне гальмо на Renault Logan, якщо його не вдається відрегулювати, ви дізнаєтеся далі, але для початку слід зазначити, що колодки на цьому авто приводяться в дію від двох тросів. кожна від свого.

Як підтягнути ручник на Renault Logan, відео

У загальному і цілому автомобіль Renault Logan не складний в ремонті і сервісі, проте за ним потрібно постійно стежити і не допускати зносу важливих деталей автомобіля.

Скільки має бути клацань?

Опускайте ручне гальмо вниз. Тепер потрібно підтягнути вузол. Вважайте кількість клацань воно має дорівнювати Тут врахуйте рекомендації, про які згадувалося вище.

Підтягуйте гайку до тих пір, поки не буде досягнутий очікуваний результат. Підтягнути ручне гальмо Логана не так просто, як може здатися.

Тут важливо, щоб при опусканні важеля колеса легко оберталися і не блокувалися. При цьому після підйому ручника колеса повинні надійно фіксуватися.

Підтягуємо і регулюємо ручник на Renault Logan своїми руками: одна невелика хитрість (фото і відео)

Завод Автофрамос випускав седани Renault Logan з 2005 по 2015 рік. Подібних машин було випущено більше п’ятисот тисяч, і в кожній з них рано чи пізно доводиться налаштовувати ручник. Про те, як на Renault Logan підтягти ручник самому, розповідатиметься далі. Основним елементом є регулювальна гайка, але закручувати її можна, а відкручувати. немає. Розглянемо, чому саме.

регулювання

 • Переконайтеся, що колеса були зупинені «черевиками». Інший варіант. задню вісь вивішують на домкратах;
 • Ручник потрібно відпустити;
 • Використовуючи ключ «на 10», гайку повертають на півоберта;

На передостанньому етапі, взагалі-то, краще використовувати накидний ключ. А головне. перевірити зроблену роботу!

Підтягнути ручник на Renault Logan. завдання не з легких. Потрібно домогтися, щоб при відпущеної рукояті колеса вільно оберталися. І в той же час, ручне гальмо повинен фіксувати автомобіль на схилі.

Якщо нічого не виходить

Зазор між барабаном і колодками регулює автоматика. Але значення «ідеального зазору» можна міняти! Налаштувати ручник не виходить тоді, коли це значення. надто маленьке.

Знімаємо колесо, відкручуємо гайку. і готово

«Ідеальний зазор» ми будемо збільшувати. Для цього від храповика відводять важіль (див. Рис.), А сам храповик повертають вгору.

Читач міг помітити невідповідність: зазор збільшується, значить, планка «коротшає». І значить, храповик треба було обертати вправо! Не турбуйтеся. тут використовується ліва різьба.

Закрийте барабани і натисніть на гальмо 10-15 разів. Зазор в задніх гальмівних механізмах буде змінений, і потім можна перевірити правильність налаштування ручника.

За ідеєю, підтяжка ручника Renault Logan не пов’язана з налаштуванням гальмівних механізмів. Але іноді відкривати барабани все ж доводиться. Так надходять, коли виконати відразу дві умови (відсутність «прихоплювання» надійна фіксація) не виходить в принципі.

Всі дії «від і до»

 • У салоні з облицювання тунелю знімаємо заглушку;
 • Ключем Torx T20 відкручуємо саморіз;

Рено Сандеро Степвей 2. КАК ПРАВИЛЬНО ПОДТЯНУТЬ РУЧНИК! Двигатель (Н4М) 113 л.с.

Гайка регулювання, яка контр себе

Самоконтрящаяся гайка. це єдиний елемент, яким регулюється ручне гальмо. Підтяжка ручника Renault Logan виконується обертанням гайки вправо, а якщо її крутити вліво, трос повинен ослабнути. Але якщо гайка контр себе сама, обертати її можна буде вправо, і тільки. Значить, послабити натяг троса в ході налаштування не вийде.

READ  Renault Fluence заміна двигуна пічки

Посилити натяг можна, а послабити. немає!

За ідеєю, настройку виконують так: роблять півоберта вправо. контролюють результат, далі роблять ще півоберта. Кількість клацань рукояті в результаті повинна дорівнювати 6-ти. Але це. ще не всі хитрощі і тонкощі.

Про число клацань при підтягуванні

Підтяжка ручника Renault Logan виробляється з контролем результату. Автомобіль, якщо ручник задіяний, повинен утримуватися на естакаді, встановленої під кутом 25 градусів. Напевно, краще виконувати роботу так:

 • Затягуємо трос, щоб хід важеля становив 6 клацань;
 • Перевіряємо результат;
 • Якщо потрібно, зменшуємо число клацань до 5-ти, але тепер навіть відпущений ручник може «прихопити» задні колеса (перевіряємо).

Дуже рідкісний виняток: число клацань було знижено до 4-х, і задні колеса при відпущеному ручнику можуть обертатися!

Щоб підтягувати ручне гальмо рідше, багато хто прагне затягнути трос так, щоб хот рукояті становив 4 клацання. Але потім йдуть скарги, що задні колеса «прихоплюють».

Ревізія гальмівної системи

 • перевірка стану гальмівної рідини;
 • провести ревізію і можливу заміну передніх гальмівних колодок (як вибрати колодки тут);
 • провести ревізію і можливу заміну заднього гальмівного барабана (можна і без знімача);
 • провести ревізію і можливу заміну передніх гальмівних дисків.

Що потрібно знати про гайки для регулювання?

Головний елемент механізму ручного гальма. гайка для регулювання. Саме з її допомогою проводиться настройка системи і її приведення в працездатний стан. Але врахуйте, що гайку можна тільки закручувати, а викручувати її заборонено. З чим же це пов’язано?

Гайка для регулювання ручника є самоконтрящейся. Іншого пристрою для налаштування ручного гальма в Renault Logan не передбачено. Щоб підтягнути ручник, потрібно прокручувати гайку в праву сторону.

У разі зворотного прокручування тросик, навпаки, ослабне, а сам пристрій перестане фіксувати авто. Але останній варіант виключений, адже гайка є самоконтрящейся. Це означає, що її обертання можливо тільки в одну сторону.

Отже, в процесі регулювання послабити тросик ручного гальма не вийде.

Регулювання, як правило, проводиться шляхом прокручування гайки на ½ обороту в праву сторону з подальшою перевіркою працездатності ручника. Якщо результат не задовольнив, проводиться ще один етап прокручування на ½ обороту.

підтягнути, ручник, renault, logan

Гайка регулювання, яка контр себе

Самоконтрящаяся гайка. це єдиний елемент, яким регулюється ручне гальмо. Підтяжка ручника Renault Logan виконується обертанням гайки вправо, а якщо її крутити вліво, трос повинен ослабнути. Але якщо гайка контр себе сама, обертати її можна буде вправо, і тільки. Значить, послабити натяг троса в ході налаштування не вийде.

Посилити натяг можна, а послабити. немає!

За ідеєю, настройку виконують так: роблять півоберта вправо. контролюють результат, далі роблять ще півоберта. Кількість клацань рукояті в результаті повинна дорівнювати 6-ти. Але це. ще не всі хитрощі і тонкощі.

Якщо нічого не виходить

Зазор між барабаном і колодками регулює автоматика. Але значення «ідеального зазору» можна міняти! Налаштувати ручник не виходить тоді, коли це значення. надто маленьке.

Знімаємо колесо, відкручуємо гайку. і готово

Для виставлення зазору необхідно зняти задній гальмівний барабан (як це зробити без знімача тут).

«Ідеальний зазор» ми будемо збільшувати. Для цього від храповика відводять важіль (див. Рис.), А сам храповик повертають вгору.

Читач міг помітити невідповідність: зазор збільшується, значить, планка «коротшає». І значить, храповик треба було обертати вправо! Не турбуйтеся. тут використовується ліва різьба.

Закрийте барабани і натисніть на гальмо 10-15 разів. Зазор в задніх гальмівних механізмах буде змінений, і потім можна перевірити правильність налаштування ручника.

За ідеєю, підтяжка ручника Renault Logan не пов’язана з налаштуванням гальмівних механізмів. Але іноді відкривати барабани все ж доводиться. Так надходять, коли виконати відразу дві умови (відсутність «прихоплювання» надійна фіксація) не виходить в принципі.

Підведемо підсумки

Після того, як регулювання стоянкового гальма виконана, приступаємо до перевірки системи в дії. Для цієї мети відшукуємо похила ділянка дороги, де маємо автомобіль, зафіксувавши його стоянковим гальмом Renault Logan.

При цьому важіль перемикання ступенів трансмісії повинен перебувати в нейтральній позиції. Якщо всі дії виконані коректно, то автомобіль не буде скочуватися.

Коли спостерігається рухливість авто, знову вдаємося до зазначеної процедури регулювання з метою досягнення необхідного ефекту.

Регулювальна гайка, яка протидіє сама

Самоконтрящаяся гайка є єдиним елементом, який управляє ручним гальмом.

Ручний гальмівний підйомник Renault Logan виробляється поворотом гайки вправо, якщо повернути його вліво, кабель повинен бути ослаблений.

Якщо горіх протистоїть самому собі, ви можете повернути його вправо і більше нічого. Це означає, що натяг кабелю не може бути зменшено під час регулювання.

READ  Які лампочки стоять в Ford Mondeo 3

правильная регулировка ручника RENAULT SANDERO. LOGAN

підтягнути, ручник, renault, logan
 • Регулювання гайки біля ручки
 • Збільшення напруги. це варіант, а зменшення. немає!

Теоретично настройка наступна: вони роблять півоберта вправо. вони контролюють результат, потім роблять ще один півоберта. Кількість натискань на ручку протягом курсу повинно бути 6. Однак, це не всі хитрощі і тонкощі.

Скільки має бути клацань?

За заявою майстрів при регулюванні ручника Логана кількість клацань має дорівнювати шести. Але ця рекомендація. тільки вершина «айсберга».

підтягнути, ручник, renault, logan

В процесі роботи тримайте під контролем підсумки виконаної роботи. Якщо ручне гальмо Renault налаштований правильно, авто повинно утримуватися під кутом, стоячи на естакаді, і не скочуватися.

Кута такої споруди досить для перевірки ручника (він становить 25 градусів).

 • Простягайте тросик до шостого клацання.
 • Переконайтеся в результаті.
 • Якщо потрібно знизити кількість клацань до п’яти, зробіть це. Але врахуйте, що навіть при опусканні ручного гальма Renault можливо «прихоплювання» коліс.

У крайніх випадках, допускається зменшення числа клацань до чотирьох. При цьому перевіряйте колеса ззаду. вони можуть не зафіксуватися.

Як підтягнути ручник на Renault Logan: крок за кроком

Весь процес регулювання ручного гальма проводиться по простому алгоритму:

 • Демонтувати заглушку з облицювальної частини тунелю.
 • Використовуйте ключ Торкс Т20, щоб скрутити саморіз.
 • Піднімайте облицювальну частину вгору, а далі. зсувайте її вперед і прибирайте зовсім.
 • Знайдіть гайку (вона має пирамидную форму) і відгинайте її назад.
 • Перевірте, що колеса Renault зафіксовані. Для цього попередньо підставте противідкатні башмаки. Якщо таких немає, піднімайте машина на домкраті.
 • Опускайте ручне гальмо вниз.
 • Тепер потрібно підтягнути вузол. Для цього беріть ключ на «десять» і робіть ½ обороту гайки.
 • Вважайте кількість клацань (воно має дорівнювати 4-6). Тут врахуйте рекомендації, про які згадувалося вище.
 • Якщо регулювання не дала результатів, робіть ще ½ обороту. Підтягуйте гайку до тих пір, поки не буде досягнутий очікуваний результат.

Підтягнути ручне гальмо Логана не так просто, як може здатися. Тут важливо, щоб при опусканні важеля колеса легко оберталися і не блокувалися. При цьому після підйому ручника колеса повинні надійно фіксуватися.

В автомобілях Renault Logan процес регулювання відстані між колодками і барабаном автоматичний. Але це не означає, що цей параметр не можна змінювати.

На практиці через невелику відстань ручник не завжди вдається налаштувати. У такій ситуації відрегулюйте зазор.

Для вирішення цього завдання демонтуйте барабан на задньому колесі, відводите важіль від храповика, а останній піднімайте вгору. При цьому врахуйте, що тут ліве різьблення.

Після ставте кришки на барабани і тисніть на гальмо Renault 12-15 разів. При цьому зазор в задньому механізмі гальм повинен бути змінений. Далі перевірте коректність регулювання гальма.

Щоб уникнути проблем в майбутньому, важливо не тільки підтягувати тросик ручника, але і періодично проводити ревізію системи. Тут алгоритм такий:

 • Контролюйте рівень гальмівної рідини.
 • Перевірте і змініть колодки на передніх колесах.
 • Перевірте і змініть барабан на задніх колесах.
 • Перевірте і змініть передні диски.

Згадані роботи виконуються, якщо в цьому є необхідність.

Особливості регулювання ручника

Питання про правильну підтяжки троса є досить актуальним. Перед безпосереднім виконанням процедури рекомендується попередньо перевірити функціонування системи. Зауважимо, що майстри рекомендують здійснювати перевірочну процедуру після кожного 30- тисячного пробігу Renault Logan.

Перевірку працездатності виконуємо за таким алгоритмом:

 • затягуємо важіль ручника до упору;
 • заводимо мотор, активуємо першу передачу в трансмісивному агрегаті і повільним темпом відпускаємо педаль вузла зчеплення;
 • якщо мотор не заглох, а автомобіль рухається, то факт неефективності або поломки гальма стоянки тут у наявності.

Всі маніпуляції по натягу приводного троса зводяться до одного компоненту. самоконтрящейся гайки. Обертаємо дану гайку в ліву сторону. спостерігаємо ослаблення рівня натягу троса. Якщо крутити її вправо, то відбувається збільшення зусилля натяжки.

Під час регулювання слід досягти такої міри натягу, при якій блокування гальмівних механізмів коліс корми здійснюється за рахунок підйому важеля ручника на 6 клацань механізму. Потім автомобіль поміщають на похилий ділянку, де перевіряють ефективність стоянкового гальмівного вузла.

Можна відрегулювати привід до п’яти клацань в механізм хропіння, але менше не можна, оскільки виникає ризик «прихоплювання» задніх коліс.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS