Як почистити радіатор автомобіля зовні

Як промити радіатор автомобіля

Система охолодження є дуже важливою для роботи двигуна, але далеко не всі автолюбителі замислюються про те, що її необхідно регулярно чистити. І якщо охолодження раптом погіршився, більшість обмежуються просто додаванням антифризу. В крайньому випадку. його заміною, якщо доливання перестало допомагати.

Але щоб радіатор міг якісно охолоджувати систему, йому необхідна періодична чистка. як зовні, так і зсередини. Особливо важливо це робити, якщо свіжозалитий тосол дуже швидко мутніє і стає брудно-сірим, рудим або навіть чорним. Це означає, що в системі з’явилися домішки і іржа.

почистити, автомобіля, зовні

Зовні осередки радіатора можуть забруднювати тополиний пух, пил, залишки комах і проста бруд. Це помітно знижує теплообмінні властивості конструкції. Експлуатація машини з погано працюючим охолодженням може бути просто небезпечна. Давайте подивимося, як промити радіатор автомобіля зсередини і зовні.

Що може стати причиною внутрішнього забруднення

Технологія внутрішнього очищення

В ході процесу з внутрішньої частини радіатора видаляються іржа, накип, продукти розкладання тосола і моторних масел, а також потрапив всередину (в тому числі, в процесі ремонту і усунення течі) сміття.

При очищенні забороняється відкривати кришку радіатора, поки він не охолов. У нагрітому радіаторі рідина знаходиться під тиском, тому можна отримати серйозний опік.

зовнішня очистка

Очистити радіатор зовні досить просто. Робити це найкраще струменем води з мийки або мийним апаратом. При цьому потрібно стежити, щоб струмінь води не була занадто сильною. це може пошкодити стільники (осередки).

Як промити радіатор охолодження, не знімаючи його. чистка зовні і зсередини

Влітку багато автолюбителів стикаються з перегрівом двигуна. Найчастіше це пов’язано з забрудненням радіатора охолодження, відповідно і ліквідується несправність шляхом чищення та миття цієї деталі. Але як вирішити поставлену задачу, не знімаючи радіатор? На це питання ми докладно відповімо нижче в статті.

Кілька слів про пристрій радіатораРадіатор являє собою ємність-теплообмінник для охолоджуючої рідини, яка постійно циркулює в двигуні. Тобто задача деталі полягає в охолодженні рідини, тому вона розташовується між двигуном і радіаторної гратами. Остання забезпечує приплив повітря до радіатора в процесі руху автомобіля.

Основою радіатора служать мідні або алюмінієві канали (трубки), розплоджені горизонтально. Всі канали з’єднані між собою так званими сотами, що забезпечують відведення тепла. Так як при русі автомобіля через радіаторну решітку разом з повітрям проникає пил і всіляке сміття, простір цих сот згодом забивається. В результаті ефективність тепловідведення сильно знижується, що і призводить до перегріву двигуна. Тому наша з вами завдання полягає в тому, щоб видалити бруд, забівшуюся в тепловідвідні стільники.

істім радіатор зовні. навіщо потрібні стиснене повітря і вода? В ідеалі радіатор бажано демонтувати, що дозволить провести якісну чистку навіть в самих важкодоступних ділянках. Але якщо у вас немає часу на демонтаж, можна спробувати вирішити задачу, не знімаючи його. Найбільш простий варіант чистки. це видалення бруду стиснутим повітрям або водою під тиском. В такому випадку вам знадобиться компресор або міні-мийка типу Karcher.

Треба сказати, що багато моделей автомобілів, наприклад, ВАЗ 2110, мають електровентилятор, який забезпечує охолодження радіатора з боку двигуна. Тому, перш ніж приступити до чищення, необхідно демонтувати вентилятор. Для цього від’єднайте роз’єм живлення від вентилятора, після чого викрутити болти панелі, на якій закріплений сам вентилятор. Після цього відкриється доступ до радіатора.

Промивання водою або чистка стисненим повітрям здійснюється з боку двигуна. Намагайтеся, по можливості, направляти струмінь перпендикулярно площині радіатора. Виконуйте роботу, не поспішаючи, плавно переміщаючи струмінь води або повітря по поверхні деталі. У вас не повинно залишатися необроблених ділянок. Ефективність такої чистки, звичайно ж, не стовідсоткова, але позбутися від більшої частини налиплого пилу, комах та іншої подібної бруду вона дозволяє.

Якщо відповідного обладнання у вас немає, можна скористатися щіткою, примотати до довгій палиці і спеціальним миючим засобом, таким як Kuhler Aussenreiniger. Засіб слід нанести на поверхню деталі за допомогою щітки або розпилювача, де це можливо. Через кілька хвилин поверхню радіатора треба промити слабким напором води, наприклад, зі шланга. Як стверджують виробники, подібні засоби для чищення відмінно справляються зі мастильними матеріалами, а також налиплого брудом, комахами та іншим сміттям.

Щоб зробити більш якісну чистку радіатора, слід демонтувати грати і інші елементи, які закривають до нього доступ. Це дозволить виконати промивку бензином і чистку щіткою. В результаті ви зможете видалити з поверхні деталі не тільки пил і комах, а й налиплий гудрон. За таким принципом чиститься не тільки радіатор охолодження двигуна, але і радіатор грубки або кондиціонера. Але через складний доступу до цих деталей їх доведеться демонтувати повністю. Майте на увазі, що у деяких моделей автомобілів доступ до радіатора настільки закритий, що почистити його зовні без зняття просто неможливо.

Що робити, якщо чистка зовні помоглаПроблеми з перегрівом двигуна можуть зберегтися навіть після зовнішньої чистки радіатора. Справа в тому, що його засмічення відбувається не тільки зовні, але і всередині. на його стінках утворюється накип, осад і інші відкладення. Це теж значною мірою впливає на ефективність охолодження рідини. Вирішити проблему можна промиванням системи охолодження.

Щоб переконатися в тому, що система дійсно потребує промиванні, злийте невелика кількість охолоджувальної рідини в невелику ємність. Якщо в ній присутній осад, домішки і бруд, то промивка точно необхідна.

Внутрішнє очищення проходить швидше і простіше, ніж зовнішня, так як вона здійснюється хімічним способом за допомогою спеціальних засобів. Наприклад, можна використовувати:

роцесс очищення виглядає наступним чином:

Двигун потрібно завести і прогріти, щоб він був теплим, але не сильно горячім.Затем двигун слід заглушити і влити в радіатор спеціальний засіб. Як правило, на 10-12 літрів охолоджувальної рідини потрібно 250 мл засобу. Точне співвідношення засоби та охолоджувальної рідини виробник вказує на упаковке.Запустіте двигун і включите обігрів салону. Дайте йому попрацювати на холостому ходу 10 хв, після чого заглушіте.Слейте охолоджуючу рідину, для цього відкрийте краник або викрутити пробку, яка розташована в нижній частині радіатора. У деяких моделей автомобілів, наприклад, ВАЗ 2114, навпроти зливного отвору розташований генератор. Тому при зливі його необхідно закрити плівкою або шматком гуми. У деяких автомобілів є додаткова пробка для зливу на двигуні, відкрутивши її, можна повністю злити рідину з системи; Коли вся рідина стече, залийте в систему воду, після чого заведіть двигун і дайте йому попрацювати кілька мінут.Затем заглушите двигун, злийте воду і залийте нову охолоджуючу рідину.

Якщо з якихось причин ви не можете скористатися спеціальною рідиною, її можна замінити звичайною лимонною кислотою. На 10 літрів рідини потрібно близько 100 грамів кислоти.

Після заливки нової рідини не забудьте видалити повітряні пробки. Для цього треба заїхати передніми колесами автомобіля на піднесеність, щоб горловина радіатора була найвищою точкою системи охолодження. Після цього потрібно відкрутити кришку радіатора і кришку розширювального бачка. При цьому двигун повинен працювати вхолосту, поки не прогріється до робочої температури. Потім треба кілька разів зробити перегазовку і паралельно підлити охолоджувальну рідину. Процедуру повторюйте, поки з охолоджувальної рідини в радіаторі не перестануть виходити бульбашки.

Існує ще один спосіб видалення повітряних пробок. Для його реалізації прогрійте двигун і заглушите. Після цього відразу ж зніміть патрубок підігріву дросельного вузла зі штуцера і випустіть повітря. Як тільки з патрубка почне текти рідина, його відразу ж треба надіти на штуцер і затягнути хомутом.

4 5 порад новачкам. як працювати безпечно? Наостанок дамо кілька порад, які допоможуть безпечно промити радіатор охолодження і тим самим захистити двигун від перегріву:

якщо двигун гарячий, знімайте кришку радіатора акуратно, так як охолоджувальна рідина знаходиться в системі під тиском, тобто з горловини може вирватися пар або навіть сама рідина. Її температура в середньому становить близько 90 градусів; перш ніж приступити до зливу охолоджувальної рідини, надіньте гумові рукавички, стійкі до хімічних речовин. Справа в тому, що охолоджуючі рідини агресивні і дуже отруйні, не використовуйте металеві предмети для зовнішньої чистки радіатора, так як вони можуть пошкодити його стінки. Якщо вам потрібно виколупати забівшуюся бруд з сот, замість викрутки можна використовувати китайські палички. вони досить міцні і добре проникають у вузькі отвори; щоб прискорити процес зливу рідини, відкрутіть кришку розширювального бачка; намагайтеся використовувати якісну охолоджуючу рідину, так як це збільшить довговічність не тільки радіатора, але і всієї системи охолодження двігателя.Вот, мабуть, і вся інформація про самостійному чищенні радіатора. Бажаємо Вам удачі в цій справі!

Вам все ще здається що діагностика авто це складно?

Якщо ви читаєте ці рядки, значить у вас є інтерес зробити щось самому в машині і реально заощадити, тому що вам вже знайомо що:

СТО ломлять великі гроші за просту комп’ютерну діагностікуЧтоби дізнатися помилку треба їхати до спеціалістамВ сервісах працюють прості гайковерти, а хорошого фахівця годі й шукати ви звичайно втомилися викидати гроші на вітер, а про те щоб кататися по СТО постійно не може бути й мови, тоді вам потрібен простий Автосканер ELM327, який підключається до будь-якого авто і через звичайний смартфон ви завжди знайдете проблему, загасіть CHECK і непогано заощадите!

Як самостійно промити радіатор. експертиза ЗР

Радіатор двигуна забруднюється не тільки зовні, в його бачках часто скупчуються частинки іржі і окалини, а також продукти окислення алюмінієвих деталей. І якщо ви задумалися про промивку радіатора зовні, має сенс поєднати її з заміною охолоджуючої рідини. Терміни заміни рідини у всіх автомобілів різні, але, повірте досвіду, при пробігу 80-90 тисяч кілометрів оновити її не завадить.

Розглянемо способи очищення радіаторів. Діяти будемо, як заповідали отці діалектики, від простого до складного.

Простіше простого

Найпростіше з недорогими автомобілями без кондиціонера. у них один радіатор. Промити його можна самостійно, причому навіть не знімаючи з машини. Наприклад, зі шланга на дачі. Або заїхавши на мийку. Напір води не повинен бути потужним, щоб не погнулися тонкі тепловідвідні пластини. Якщо це станеться, радіатор практично перестане пропускати через себе повітря і, відповідно, не зможе ефективно охолоджувати рідину.

Перед водними процедурами бажано встановити за радіатором екран з поліетиленової плівки: він перепинить шлях воді і грязі, що летять на приводний ремінь, генератор і свічки. При цьому важливо не залити і електродвигун вентилятора. Йому не страшні бризки, але не слід направляти прямо на нього струмінь під тиском.

В компанії

Якщо радіатор охолодження двигуна встановлений в пакеті з іншими радіаторами, його промивання без демонтажу навряд чи дасть бажаний результат. Справа в тому, що струмінь після мийки першого теплообмінника неминуче втрачає силу. і ефективного очищення другого радіатора не вийде. В цьому випадку можна спробувати промити радіатори з різних сторін: конденсатор кондиціонера. з зовнішньої, а радіатор системи охолодження. з внутрішньої. Але з досвіду знаю, що між двома теплообмінниками часом залишається щось на зразок повстяного ковдри з тополиного пуху та інших «матеріалів». Іноді вдається відбутися малою кров’ю, демонтувавши грати радіатора (на тих автомобілях, де вона знімається окремо від бампера). Це дасть можливість промити теплообмінники без демонтажу. А потім, нахиливши радіатор охолодження двигуна і від’єднавши його верхні кріплення, очистити простір між радіаторами.

Найскладніший, але і найбільш ефективний спосіб очистити радіатор двигуна. повністю його демонтувати. Для цього доведеться від’єднати і зняти електровентилятор в зборі з кожухом, а також роз’єднати теплообмінники двигуна і кондиціонера. З конденсатором кондиціонера складніше: після демонтажу доведеться знову заправляти систему холодоагентом. Тому конденсатор намагаються просто відводити в бік і промивати, обходячись без розгерметизації системи кондиціонування. При цьому знятий радіатор двигуна рекомендую почистити не тільки зовні, але і всередині. Для стовідсоткового успіху потрібно злити охолоджуючу рідину з системи і промити чистою водою все контури охолодження. Це підвищить ефективність роботи обігрівача, оскільки і в його теплообміннику накопичується бруд.

Для різних машин методика вилучення радіатора системи охолодження різна. У більшості випадків необхідно зняти передній бампер і решітку радіатора, а також демонтувати знизу захист двигуна або пластикові бризковики. У деяких автомобілів під бампером розташовується балка-підсилювач, яка приварена до передніх кінців лонжеронів, що ускладнює доступ до радіаторів. У інших її можна демонтувати, відвернувши всього кілька болтів, що полегшує доступ до теплообмінників.

Якщо не наважуєтеся промивати радіатор своїми силами, можна довірити цю роботу професіоналам. При цьому офіціали будуть діяти по повній програмі. зі зняттям радіатора, але і суму запитають чималу. Наприклад, власникові среднеразмерного кросовера доведеться заплатити близько 12 тисяч рублів.

Неофіційні сервіси, що спеціалізуються на автомобілях однієї марки, зазвичай оцінюють свої послуги трохи нижче. Ще доступніше пропозиції гаражних майстрів, а й якість часто відповідне. Помити на автомийці знятий радіатор обійдеться в 100-300 рублів.

Покрокова мийка та чистка радіатора автомобіля

Під час щоденної експлуатації автомобіля автомобільний радіатор збирає на собі всю грязь і пил з дороги, тому з часом його необхідно чистити. У даній статті розберемося, як можна самостійно почистити і помити радіатор автомобіля зовні і всередині, що для цього буде потрібно і як часто необхідно проводити цю процедуру.

Автомобільний радіатор. важлива частина системи охолодження двигуна, тому дуже важлива його справна і стабільна робота. Навіть при щоденній їзді по «чистим» дорогах в місті, на радіаторі з часом може зібратися пил, дрібна бруд, комахи, і тополиний пух.

Рекомендується проводити очистку радіатора автомобіля кожні 2 роки при звичайній експлуатації авто, а радіаторну решітку кожні 20 тисяч кілометрів пробігу.

Повна чистка та промивка авто радіатора має на увазі 2 етапи:

  • – Частка радіатора автомобіля зовні.
  • – Частка автомобільного радіатора всередині.

Важливо! Перед повною чищенням і миттям радіатора автомобіля необхідно, щоб двигун охолов, так як в цей час охолоджуюча рідина всередині знаходиться під тиском і це небезпечно! Також заборонено остуджувати гарячий двигун холодною водою, що призведе до його псування.

Розглянемо далі докладніше, як мити і чистити радіатор всередині і зовні, що для цього буде потрібно, які кошти і пристосування і так далі.

Частка радіатора автомобіля зовні в домашніх умовах

Зовнішня очистка радіатора може проводитися трьома способами. Вона полягає в чищенні сот радіатора від пилу і бруду і може проводитися таким чином:

  • Частка радіатора стисненим повітрям. Чи не найдієвіший спосіб, але, тим не менш, його застосовують. В даному випадку соти радіатора продувають звичайним повітрям під тиском, збираючи з них пил і дрібні забруднення.
  • Очищення радіатора автомобіля за допомогою мийки високого тиску (наприклад, Karcher). Важливо при даному типі мийки мити соти радіатора не в упор, а на відстані і під прямим кутом, так як можна погнути стільники.
  • Ручна чистка радіатора зовні. Для очищення і мийки сот радіатора використовуємо звичайну чисту пензлик і мильну воду. Мити і чистити стільники потрібно чистити у напрямку кріплень радіатора, щоб їх не пошкодити. Після чистки промиваємо радіатор звичайної чистої водою, щоб повністю змити залишки бруду і миючих засобів.

Промити і прочистити радіатор охолодження автомобіля зовні можна і без зняття, а ось для того, щоб провести грунтовне чищення всередині, буде потрібно більш грунтовний підхід до процесу.

Як правильно прочистити і помити автомобільний радіатор всередині

Щоб перевірити і переконатися, чи потрібна чистка радіатора зсередини, необхідно злити з нього антифриз.

Якщо злитий антифриз чистий. немає необхідності проводити очистку радіатора всередині. Якщо антифриз брудний. всередині могли утворитися іржа і накип, які необхідно вимити і вичистити.

Промити радіатор своїми руками всередині можна або звичайною водою, або використовуючи спеціальний засіб-очищувач для радіатора автомобіля. Засіб заливається в радіатор і хвилин на 15-20 включається двигун авто, для кращого розподілу миючого засобу по системі охолодження і в радіаторі. На завершення дана рідина зливається з радіатора і далі він промивається водою.

Останнім завершальним етапом чищення та миття радіатора авто всередині буде затоку антифризу і відкачування повітря з системи. Для цього відкривається кришка радіатора, заводять двигун на 5-10 хвилин, щоб повітря вийшло з системи.

доливається антифриз до необхідного рівня і закривається кришка радіатора.

Промивання системи охолодження

Яку хімію краще вибрати? Коли забруднення великі, то вибираємо найефективніший засіб, яке швидко впоратися зі своєю роботою. Але це зустрічається рідко. Як правило, старий антифриз має лише каламутний колір і невеликі забруднення. Тоді допоможе «м’яка промивка». Вона має нейтральний pH, а також сумісна з багатьма антифризами або тосолами.

Заливаємо її в бачок під капотом, їздимо приблизно 1500 км. За цей час вона відмиє майже 99 всіх відкладень в двигуні. Це найнадійніший і кращий спосіб промивання.

чому забруднюється

Радіатор машини першим страждає через потрапляння бруду з дороги. Він має особливу потребу у своєчасній промиванні всередині і зовні для нормальної роботи. Бруд, іржа, накип, трупи комах. все накопичується в ньому. Якщо вчасно його не почистити і довести до критичного стану, то це викличе перегрів двигуна навіть при не інтенсивному русі.

Як очистити всередині

Для перевірки забруднення охолоджуючої рідини потрібно оглянути її в розширювальному бачку під капотом. Але можна нічого не зрозуміти, адже всі забруднення трапляються всередині. в шлангах і з’єднаннях. Тому рекомендується зробити промивання. Робити рекомендується раз в 5-7 років при зміні антифризу. Розповімо ніж промити і як зробити самостійно.

Для початку потрібно злити весь антифриз з машини. Якщо рідина чиста, то в промиванні немає сенсу. в ньому немає накипу або іржі. Якщо є легкі забруднення, то використовуємо дистильовану воду. Вона не дає сильний ефект промивання, але від старих відкладень усередині допоможе. Для цього заливаємо її в систему охолодження, даємо попрацювати двигун від 10 до 30 хвилин, потім зливаємо її і заливаємо новий антифриз.

Якщо в старій охолоджуючої рідини видно забруднення, шматки іржі або колір мутний, то можна використовувати 2 способи.

Другий спосіб. використання спеціальної автохімії. Наприклад, існують спеціальні п’ятихвилинні промивання. Швидко і легко. Для цього в дистильовану воду додають спеціальний засіб. Намагайтеся не зловживати з його кількістю і відповідно до інструкцій на упаковці. при неправильній дозуванні можна нашкодити.

Як очистити зовні

Наслідком перегріву двигуна авто стає забитий зовні радіатор (пилом або тополиним пухом). Для вирішення цієї проблеми його зазвичай продувають. Потрібно його зняти з автомобіля і промити за допомогою стандартних минимоек (препарати типу Karcher) або струменем води під тиском. Намагайтеся не перестаратися з тиском, тому що це загрожує пошкодженням сот радіатора.

Просто водою полити зовні не вийде, тому що вся основна бруд знаходиться між сотами. Щоб її «збити» потрібна мийка під тиском. Небажано при промиванні використовувати хімічні рідини на основі агресивних кислотних складових. Це може завдати значної шкоди всій системі охолодження, ущільнювачів або шлангах.