Регулювання клапанів Honda CR-V РД1 В20У

Витрата палива Honda В20У

На прикладі Honda CR-V 1998 року з механічною коробкою передач:

регулювання, клапан, honda, cr-v

Аналогічні двигуни інших виробників:

Технічні характеристики мотора Honda B20B 2.0 літра

точний обсяг 1972 см³
Система харчування інжектор
потужність ДВС 125. 140 к.с.
Обертаючий момент 180 Нм
Блок циліндрів алюмінієвий R4
Голівка блока алюмінієва 16v
Діаметр циліндра 84 мм
Хід поршня 89 мм
Ступінь стиснення 8.8. 9.2
особливості ДВС DOHC
гідрокомпенсатори немає
привід ГРМ ремінь
фазорегулятор немає
Наддувши немає
Яке масло лити 3.8 літра 5W-30
Тип палива АІ-92
Екологічний клас ЄВРО 3
приблизний ресурс 350 000 км
точний обсяг 1972 см³
Система харчування інжектор
потужність ДВС 145. 150 к.с.
Обертаючий момент 190 Нм
Блок циліндрів алюмінієвий R4
Голівка блока алюмінієва 16v
Діаметр циліндра 84 мм
Хід поршня 89 мм
Ступінь стиснення 9.4. 9.6
особливості ДВС DOHC
гідрокомпенсатори немає
привід ГРМ пасової
фазорегулятор немає
Наддувши немає
Яке масло лити 3.8 літра 5W-30
Тип палива АІ-92
Екологічний клас ЄВРО 3
приблизний ресурс 340 000 км

Двигун Honda B20B

2.0-літровий двигун Honda B20B проводився японським концерном з 1995 по 2002 роки і перш за все відомий по першому поколінню популярного на нашому ринку кросовера CR-V. Мотор В20У існував у двох поколіннях, які відрізняються лише ступенем форсировки.

У лінійку B-series також входять ДВС: B16A, B16B, B18B і B18C.

Недоліки, поломки і проблеми B20B

Цей силовий агрегат дуже надійний, ламається рідко і тільки на великих пробігах

Найчастіше власники стикаються з течами масла через сальники распредвалов

Трапляються поломки по системі охолодження, слабке місце тут помпа і термостат

Після 150. 200 тисяч км пробігу зростає ризик раптового пробою прокладки ГБЦ

Кожні 40 000 км потрібно регулювання клапанів, так як гидрокомпенсаторов немає

Детальний відео по розбору мотора Honda Б20Б

Всі тексти написані мною, мають авторство Google, занесені в оригінальні тексти Yandex і завірені нотаріально. При будь-якому запозиченні ми відразу ж пишемо офіційний лист на фірмовому бланку в підтримку пошукових мереж, вашого хостингу і доменного реєстратора.

Далі подаємо в суд. Не випробовуйте удачу, у нас понад тридцять успішних інтернет проектів і вже дюжина виграних судових розглядів.

Про двигуни Honda CR-V з першого по четверте покоління (1995. т.ч.)

Автомобіль Honda CRV є невеликим, популярним кросовером, молодшим братом великого Honda Pilot. Honda CRV відноситься до найбільш масового класу кросоверів, в рамках якого його конкурентами є Toyota RAV4, Mitsubishi Outlander, Nissan X-Trail, Volkswagen Tiguan, Subaru Forester, Mazda CX7 / CX-5, Kia Sportage, Hyundai Tucson / ix35, Suzuki Grand Vitara. Ford Kuga, Opel Antara, Peugeot 4007, Chevrolet Captiva, Land Rover Freelander і подібні до них автомобілі.

Двигуни для Honda CRV досить стандартні в даному класі, 2.0 л. і 2.4 л. бензинові силові агрегати. Для першого покоління використовували відомі B20, другому поколінні з’явилися K20 і K24, 2.0 л. і 2.4 л. відповідно. На третій і четвертій ревізії К20 замінили двигунами R20. В рамках статті ми докладніше розглянемо перераховані двигуни.

Движок В20У є найбільш популярним і самим об’ємним представником серії B від Honda. Представники цієї серії базуються на алюмінієвому блоці циліндрів, що має сталеві гільзи. Движок має двохвальною головку, з шістнадцятьма клапанами. У приводі ГРМ використовується ремінь, який вимагає своєчасної заміни, щоб не допустити його обриву. Движок не має гидрокомпенсаторов, тому періодично необхідно регулювати клапана.

В цілому двигун гранично простий, без якихось наворотів. Відсутня, навіть система зміни фаз газорозподілу VTEC. Двигуни B20B кілька разів оновлювали і допрацьовували, що послужило причиною існування декількох модифікацій. Початкові версії движка мали потужність 128 л.с., починаючи з 1998 року двигуни більшості моделей видавали 147 к.с., японські представники 145 к.с., інші варіації 150 к.с.

Двигуни, представники серії B, цілком виправдано, визнаються чи не найнадійнішими і невибагливими двигунами від Honda. В першу чергу пояснюється це відсутністю по справжньому слабких сторін. Можна відзначити хіба що недовговічність сальників розподільних валів, проблеми з прокладкою ГБЦ при значному пробігу, періодичні неприємності з помпою і термостатом, які можуть привести до перегріву.

В іншому ж, двигун цілком надійний, і в разі належного обслуговування працює довго і без нарікань. Двигун В20У цілком може пробігати приблизно 300 тис. Км і вище. У випадках якщо двигун все ж зажадав капітального ремонту, відпрацювавши ресурс, розумним рішенням стане придбання контрактного двигуна B20B, за ціною більш ніж доступного. Движок В20У ставили на автомобілі аж до 2001 року, після чого йому на зміну прийшов новенький К20А.

У 2001 р публіці був представлений движок Honda K20, він виступив наступником B20, H22, F20. Двигун відкрив До серію, будучи представником рядних чотирициліндрових двигунів. Привід ГРМ двигуна ланцюгової, сама ланцюг має непоганий ресурс. Для двигуна характерна наявність впускного колектора зі змінною геометрією.

Двигун має двохвальною головку блоку циліндрів і інтелектуальну систему зміни фаз газорозподілу. А ось гидрокомпенсаторов немає, тому потрібно своєчасна регулювання клапанів. Двигун періодично модифікувався, що зумовило існування різних версій, як простих, так і спортивного типу. Після 2007 р двигун замінили новим R20.

Як і будь-який двигун К20 не позбавлений слабких сторін. Серед найбільш поширених, такі. Стукає двигун, найчастіше відбувається це через зношеного випускного распредвала, який потрібно замінити. Також стукіт може виникнути через неврегульованою клапанів.

Може протікати масло, найчастіше причина в передньому сальнику коленвала, який вимагає заміни. Періодично можуть почати плавати обороти, щоб це виправити потрібно прочистити дросельну заслінку і клапан холостого ходу. Крім того буває що виникають вібрації через зношених подушок двигуна, або розтягнутої ланцюга ГРМ. А в іншому двигун хороший. Тільки варто забезпечити йому належний догляд і використання якісного масла і палива.

Двигуни з індексом К24 стали заміною двигунів F23. а створювали їх на основі дволітрових К20, через установку клонували, має збільшений хід поршня. Крім цього, розробники зробили збільшення блоку циліндрів в висоту, а також збільшили діаметр поршнів, правда незначно. ГРМ має ланцюг, в окремих варіаціях присутні балансирні вали. Також для деяких моделей характерна наявність впуску, що має змінну геометрію, а ось гидрокомпенсатори відсутні, що вимагає від власників періодично регулювати клапана. Природно, як і багато популярних двигуни К24 має значну кількість різних модифікацій.

Як і будь-який двигун К24 не позбавлений слабких сторін. Серед найбільш поширених, такі. Стукає двигун, найчастіше відбувається це через зношеного випускного распредвала, який потрібно замінити. Також стукіт може виникнути через неврегульованою клапанів. Може протікати масло, найчастіше причина в передньому сальнику коленвала, який вимагає заміни.

Періодично можуть почати плавати обороти, щоб це виправити потрібно прочистити дросельну заслінку і клапан холостого ходу. Крім того буває що виникають вібрації через зношених подушок двигуна, або розтягнутої ланцюга ГРМ. А в іншому двигун хороший. Тільки варто забезпечити йому належний догляд і використання якісного масла і палива.

Дволітровий двигун Honda R20A розроблявся дуже просто, зокрема розробники всього лише встановили на блок R18A довгохідний колінвал. Крім того, що був збільшений хід поршня, для двигуна характерна наявність зміненого впускного колектора з трьома режимами, балансирних валів, а також системи зміни фаз газорозподілу i-VTEC.

В даному двигуні немає гидрокомпенсаторов, тому необхідно своєчасно регулювати клапана. Движок R20A в порівнянні зі своїми попередниками, більш пристосований для міста. Зокрема він заточений під їзду на низьких і середніх оборотах. Крім того даний двигун відрізняється економічністю, простотою і надійністю. У той же час в порівнянні з попередниками двигун позбувся спортивних ноток в своєму характері. Движок періодично модифікували, представляючи на суд публіки різні варіації.

В цілому досить хороший, движок R20A має ряд слабких сторін. Можна з упевненістю говорити про те, що в частині неполадок движок повторює мотор R18A, і для того і для іншого характерні стукіт, шум і вібрація. Якщо двигун стукає, панікувати не варто, швидше за все, причина в клапані адсорбера, і це в порядку речей. Крім того, на Honda Civic може виникати стукіт клапанів, і можна спробувати відрегулювати зазори, щоб усунути стук. Сторонні шуми при роботі двигуна можуть виникати через зношеного натяжителя приводного ременя. Це відбувається через передчасного зносу і ремінь в такому випадку потрібно просто замінити. При виникненні незначних вібрацій на холодну бити тривогу не варто, швидше за все це нормальна робота двигуна. Однак при значних вібраціях не зайве буде перевірити опори.

Крім того, необхідно відзначити, що використання палива низької якості, нерідко призводить до скорочення терміну служби таких елементів, як каталізатор і лямбда-зонд. З цієї причини краще використовувати тільки якісне паливо, щоб згодом не розорятися на ремонті. Це ж стосується і використання масла. Якщо дотримуватися вищеописаних рекомендацій і забезпечити належний догляд двигун не принесе власникові особливого клопоту.

Регулювання клапанів Honda B20B

Багато букв, схемку і скріни з інструкціі.После капремонту, відкатав 1,5 тисячі і мені зробили ще одне регулювання (ГБЦ теж пройшла капремонт з усіма наслідками, що випливають замінами і проточками, шліфування, детальніше в статті з бортового комп’ютера www.drive2.ru/l/ 465774292198490529 /).

Після цього пройшло 3 роки, чесно забивав на регулювання.

до речі, зацените стан валів і рівень закоксованность. 3 роки після капіталки на idemitsu (в фірмових літрушках Honda 5-30 теж ідемітсу. Масло міняв в середньому кожні 8-10 тис)

На вихідних відкрив кришку і перевірив зазори (всі в допуски) Відразу скажу що зазори на випускесовсем не змінилися і відповідали 0.18 ммВпуск був в районі 0.1 мм (але натяг щупа трохи відрізнявся).

Отже, процес: 1. Тачка повинна охолонути, по мануалу температура блоку повинна бути 10-40 градусів (постояла в тіні з відкритим капотом) 2. знімаємо впуск (у мене нульовік, заодно і помию з подальшою просоченням) 3. відкручуємо болти, і знімаємо шланги PCV клапана (клапан картерних газів. Один шланг. на впуск від йде від гофри фільтра, другий разом з клапаном висмикується з кришки голови) 4. викручуємо свічки, інакше двигун не провернути (ну є звичайно богатирі на Руссі) 5. знімаємо кришку6. треба повернути колеса наліво, так щоб відкрився доступ до фіксаторний болта шківа. Якщо не помиляюся, потрібна головка на 20 і тріскачка з подовжувачем. нею будемо провертати вал.

Білим маркером на обох шківах распредвала підфарбовуємо точку UP (саме на валі, а не на ремені;)). Так щоб її було видно, поки сидячи навпочіпки провертати двигун. крутячи тріскачку. вставлену в дірку за колесомДальше за інструкцією з вложенія.Я накидав схемку. підклав її по двірник, і крутив з виставленням зазорів по порядку

Регулювання (все це є на зображенні в інструкції, але напишу все ще раз. Картинку до речі рекомендую до роздруківці): 1. Виставляємо циліндри по порядку 1-3-4-2 в верхню мертву точку ВМТ як показано на схемах. Поки кожен в ВМТ, виробляємо завмер зазору і при необхідності регуліруем.2. Ставимо зазори по мануалу:. Впускні клапана 0.08. 0.12 мм (зазор був 0.1. в нього і виставив все, сідла замінені і проточени.- Випускні 0,16-0,20 (В моєму випадку, зазори на випуску не змінилися і всі були на 0.18) 3. Потрібен хороший накидний ключ, і викрутка. якщо їсть можливість, то спиляєте кінчик, щоб він був рівний і товстіший (треба щоб без люфтів в пропив болта регулювання вставлялася) 4. Накидним ключ на 12 послаблюємо гайку (не треба її відкручувати сильно, просто трохи послабити, кутом 10.50 градусів), так щоб можна було провернути регулювальний болт.5. Вставляємо щуп в зазор під кулачок валу, підтягуємо болт регулювання так, щоб відчувалося опір на щупі (тобто треба юлозіть щупом, але так. щоб щуп йшов в натяжку в обидві сторони).6. Утримуючи викрутку, дотягуємо болт накидним ключем. Ще раз перевіряємо щупом зазор (він міг піти в момент затяжки) Збірка: 1. бензином калоша, протираємо прокладку на кришці, і місця стику з блоком. Прибираємо залишки герметика з кутів (він буде на б локе в кутах і вигинах). Ще раз все протираємо. Пр необхідності замініть ппрокладку.2. наносимо в кути новий герметик (зовсім небагато) 3. ставимо кришку (яку теж протерли), одягаємо відмиті ущільнювальні шайби.4. Затягуємо гайки ущільнювачів шайб. При затягуванні гайок кріплення кришки, не треба старатися! Болти розжарені, і є велика ймовірність зламати їх (я так робив на domani) Ми залишаємо все на годину і більше (чекаємо поки підсохне герметик). Його так само можна намазати кудись ніть- подивитися за скільки він затвердіє. У мене була викрутка в герметике, по ній я і орієнтувався.

Заводимо) У мене відразу зникло цокання (його було ледь чутно, але зараз його немає).Після прогріву, ще раз дивимося маслоподтекі.

А тепер найцікавіше: Я зійшов з розуму або картинка в інструкції не правильна? При виставленні поршня в ВТМ, кулаки валів будуть дивитися в різні боки, а не вгору. як це показано на зображенні з інструкції. На b20 завжди так було Причому міряти треба зі внутрішньої сторони, тому що з зовнішньої просто не подлезть.Так адже? )))

п.с. Ти дочитав, тобі допомогла стаття і окремо допомогла моя схемку. мені дуже приємно, що зміг тобі допомогти, намагався. Постав лайк статті і постав лайк Шмига, він теж багато чого побачив за 8 років (хоч машина вже продана).

Теплові зазори для регулювання клапанів в двигунах Honda

Теплові зазори, необхідні для регулювання клапанів в двигунах автомобілів Honda. Інформація представлена ​​за моделями, і за типами двигунів.

Користуйтеся пошуком (ctrlF на клавіатурі) для швидкого знаходження інформації.

Зазори є такі так впуск хв впуск макс.; випуск хв випуск макс. де хв. і макс. відповідно мінімальні і максимальні значення зазору. Оптимально виставляти середні значення між мінімумом і максимумом.

Регулювання клапанів здійснюється тільки на холодному двигуні (при температурі 30 градусів на клапанах або нижче). Як інструменти для регулювання теплових зазорів будуть потрібні: викрутка, гайковий ключ, набір щупів.

УВАГА! Інтервали зазорів вказані в міліметрах.

Accord 1 998 J30A1 0,20-0,24; 0,28-0,32

Accord Wagon СЕ-1, СЕ-2 F22B SOHC VTEC 0,24-0,28; 0,28-0,32

Accord EuroR H22A (H23A) 0,15-0,19; 0,17-0,21

Honda Accord CF4 Sir F20B (DOHC) 0,15-0,17; 0,18-0,20

Accord CF4 F20B SOHC: 0,24-0,28; 0,28-0,32.

Accord Euro R CL7 K20A 0,21-0,25; 0,25-0,29

Accord VIII-IX поколінь (CL-CU). див. Рекомендації по двигунах K20, K24.

Accord з двигуном R20A. см. Рекомендації по двигунах R20A.

Civic 2001-2006 см. Загальні рекомендації двигунів D15B, D17A.

Civic 4D (5D) (FD-FK) R18A. 0,18-0,22; 0,23-0,27

R20. см. Рекомендації по двигунах R20A

Honda FIT FIT (Jazz) L13 (15) A. 0,15-0,19; 0,26-0,30

Для автомобілів Honda Odyssey більш пізнього періоду, дивіться рекомендації для двигунів K24.

Загальні настройки клапанів за типами двигунів.

Дано середні показники з офіційних мінлива.

B18B, B20B (STEP WGN, S-MX, others): 0,08-0,12; 0,16-0,20 (пара важіль-кулачок). 0,13-0,17; 0,26-0,30 (пара важіль-клапан)

D13B (8 клапанів) 0,18-0,22; 0,25-0,29

D13B (16 клапанів) (Logo, Civic, etc): 0,18-0,22; 0,23-0,27

D15A, D16A, D17A (Civic, Integra, Domani, HR-V, etc): 0,18-0,22; 0,23-0,27

D16A (Civic, Integra, Domani, HR-V, etc): 0,18-0,23; 0,23-0,28

F18B: 0,24-0,28; 0,28-0,32

F20A4 (Accord CB): 0,23-0,28; 0,28-0,33

F20Z1: 0,24-0,28; 0,28-0,32

F20B3: 0,24-0,28; 0,28-0,32

F22B DOHC (два распредвала) 0,07-0,11; 0,15-0,19

F23A VTEC (Accord Wagon, Odyssey): 0,23-0,28; 0,28-0,33

G20, G25: 0,22-0,27; 0,27-0,32

H22: 0,15-0,19; 0,17-0,21

H23: 0,07-0,13; 0,15-0,19

J25, J30, J32: 0,20-0,24; 0,28-0,32

K20A (Accord, CR-V, Integra, Stream, і інші): 0,21-0,25; 0,28-0,32

K24A (Accord, CR-V, others): 0,21-0,25; 0,25-0,29. Увага! У деяких випадках теплові зазори випуску можуть становити 0,28-0,32. Рекомендуємо при регулюванні випускних клапанів дотримуватися значення 0,28-0,29, оскільки обидва цих значення відповідає нормальному зазору для різних випадків.

L15A (Mobilio, Spike, etc): 0,15-0,1 9; 0,26-0,30

R20 (Accord, CR-V, etc): 0,18-0,22; 0,23-0,27

ZC (Civic, Integra, Domani, etc): 0,18-0,23; 0,23-0,28

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть CtrlEnter.