Kia RIO х лайн заміна салонного фільтра

Kia RIO де знаходиться салонний фільтр. Як замінити салонний фільтр Kia RIO? Які бувають салонні фільтри Kia RIO

Салонний фільтр відповідає за чистоту надходить через систему вентиляції всередину авто повітря. Саме від нього багато в чому залежить комфорт їзди. А тому до питання вибору і заміни даного компонента варто підходити відповідально.

Як замінити фільтр повітря на Kia RIO 2012 і 2013?

Для високоякісної роботи паливної системи автомобіля принципова чистота повітря, що поступає, який очищається повітряним фільтром. Протягом експлуатації автомобіля він забруднюється, тому потрібна його заміна. У статті докладно описано, навіщо міняти фільтр повітряний Kia RIO 2013, 2012, а також дана докладна інструкція по заміні.

У двигуні внутрішнього згоряння використовується не чистий бензин, а паливно-повітряна суміш. Від якості надійшов повітря залежить термін служби двигуна. Якщо разом з повітрям в двигун потраплять сторонні частинки, вони збільшують абразивний знос його деталей. Повітряний фільтр очищає повітря, тому від його стану залежить якість паливно-повітряної суміші.

 • 1 Коли слід змінювати?
 • 2 Як провести заміну?
 • 2.1 Що знадобиться?
 • 2.2 Етапи
 • 3 Відео «Як поміняти повітряний фільтр на Кіо RIO 2012, 2013»
 • Коментарі та Відгуки
 • Як поміняти салонний фільтр на Kia RIO

  Фільтр салону призначений очищати надходить ззовні повітря від пилу, дрібних частинок бруду, сторонніх запахів і летючих речовин. Завдяки йому, в салоні автомобіля створюється комфорна мікроклімат. Для його підтримки необхідна регулярна заміна салонного фільтра Kia RIO 2013 року. Поміняти його своїми руками може будь-який автолюбитель. Ця стаття допоможе розібратися, навіщо міняти фільтр, де він знаходиться, як правильно виконати процедуру.

  Відмінності видів салонних фільтрів

  Для того щоб автовласник зробив правильний вибір при покупці нового салонного фільтра, йому потрібно розібратися в ряді питань, які вкажуть сильні і слабкі сторони видів фільтруючих елементів.

  Всі салонні фільтри діляться на два види:

  • Звичайні протипилові фільтри.
  • Фільтри тонкого очищення повітря.

  Обидва види фільтруючих елементів відрізняються один від одного не тільки за технічними характеристиками, але і за ціною. Кожен з видів має свої позитивні, і негативні сторони.

  Ознаками її необхідності стануть:

  • відчуття гару і кіптяви в салоні;
  • погіршення якості роботи кондиціонера;
  • виразний запах, що виникає при роботі двигуна;
  • підвищення вологості в салоні, запотівання скла;
  • гіпоксія або алергічні реакції у водія і пасажирів.

  Не треба чекати появи цих ознак, необхідно міняти фільтр при першій появі відчуття дискомфорту. Опитування водіїв Kia показують, що багато змінюють фільтр не тільки раз на півроку, але кожні 2-3 місяці. Важливо, що в технічному довіднику не буде вказано, як поміняти салонний фільтр на Kia RIO, але процес заміни можна розглянути на спеціалізованих відео.

  Скільки коштує фільтр і чи можна брати не оригінальний?

  У деяких дилерських центрах при вам можуть запропонувати поміняти салонний фільтр, як правило На відміну від повітряного фільтра двигуна різниця між оригіналом і аналогом практично відсутня, а ось ціна може відрізнятись в два. три рази. З власного досвіду ефект від аналога не відрізняється, з аналогів пробував: «Невський фільтр», «Big Filter», «MANDO». все відмінно виконують свої функції. Номер оригінального фільтра. 971334L000

  Одна з переваг максимальної уніфікації конвеєрного виробництва. це подібність процедур обслуговування різних автомобілів одного виробника аж до дрібниць. Наприклад, замінивши самостійно фільтр салону на Kia RIO 2-3 поколінь, можна виявити, що аналогічним чином він змінюється і на інших легкових автомобілях Kia цього ж класу.

  З урахуванням того, що процедура ця більш ніж проста, вдаватися до допомоги автосервісу тут не варто: салонний фільтр можна елементарно поміняти самому навіть без якогось досвіду

  Как заменить салонный фильтр на КIA RIO-4 | X-Line

  коли міняти?

  Технічна документація до корейського автомобілю 2010-2017 року випуску пропонує проводити заміну через кожні 15 тисяч кілометрів. Але цей період може скорочуватися в залежності від інтенсивності експлуатації автомобіля загазованості трас.

  Влітку повітря більш забруднений, ніж взимку, міський клімат також менш сприятливий, ніж сільський, тому іноді заміну доведеться проводити частіше.

  Заміна салонного фільтра Kia RIO (Kia RIO) своїми руками

  Самостійна заміна фільтра салону на автомобілі Kia RIO (Kia RIO).

  На даному автомобілі встановлюється салонний фільтр, він служить для очищення повітря в салоні. Знаходиться він під бардачком, і замінити його зуміє будь-якій автовласник своїми руками. Як показує практика фільтр салону, краще поміняти, як мінімум двічі на рік. Один раз до літнього сезону, інший до зимового, не залежно від пробігу автомобіля.

  Відкриваємо бардачок і витягуємо все з нього.

  Піддягаємо тоненькою викруткою, стопора бардачка, тягнемо їх на себе і витягуємо. 3. Опускаємо бардачок вниз.

  Усередині бачимо кришку корпусу салонного фільтра, тиснемо на засувки з 2-ух сторін, і витягуємо його.

  Фільтр міняємо на новий і встановлюємо на місце. Збираємо інше в зворотному послідовності.

  Коли необхідна заміна фільтра в Kia RIO?

  Згідно з рекомендаціями автовиробника, на автомобілі Kia RIO заміну салонного фільтра слід проводити не рідше 2-х разів на рік. Однак як показала практика, фільтруючий елемент виходить з ладу набагато раніше.

  Найкраще проводити оновлення фільтруючого елемента один раз в три місяці до 450 рублів.

  Варто врахувати, що використання високоякісних фільтруючих елементів дозволить збільшити інтервал між проведеними замінами.

  Фільтри наступних марок відносяться до розряду високоякісних:

  • Mann Filter;
  • Cangoo;
  • ADG BLUE PRINT (ставиться з заводу);
  • NIPPART (ставиться з заводу).

  Звичайно, ціна на оригінальні фільтри, які встановлюються з заводу, набагато вище, але і експлуатаційний термін у них довше. Середня Однак проводити заміну таких фільтруючих елементів варто не частіше 2 разів на рік. Якщо ж автомобіль з таким фільтром використовується переважно в міському середовищі, його заміну можна провести 1 раз в рік.

  Не варто забувати про те, що при використанні неоригінальних фільтруючих елементів, періодичність їх заміни частішає.

  Фільтр салону

  Фільтр салону це абсолютно необхідна сьогодні річ для автомобіля і Kia RIO не є винятком. Заміна салонного фільтра потрібно хоча б раз на півроку. Це просто необхідна процедура тому, що за час експлуатації пропускна здатність салонного фільтра помітно знижується, що призводить до погіршення циркуляції повітря по салону автомобіля, а, отже, починають пітніти скла і підвищується вологість всередині салону.

  Ще однією причиною для заміни служить здатність салонного фільтра, особливо якщо він вугільний, вбирати в себе різні запахи і інші шкідливі речовини з хімічним складом. По закінченню 6 місяців, все те, що фільтр накопичив в собі, виділяються назад в салон автомобіля.

  Фільтр салону служить для фільтрації повітряного потоку, він має здатність затримувати частинки бруду і пилу, перешкоджає проникненню запахів і інших шкідливих летючих речовин в салон автомобіля. Салонний фільтр допомагає створити в салоні автомобіля оптимальний мікроклімат.

  Своєчасна заміна фільтра забезпечить підтримку комфортних умов у вашому салоні. За рекомендаціями виробників салонний фільтр повинен змінюватися через 15-20000 км пробігу. Такий інтервал заміни є найбільш оптимальним. Фільтра можуть мати квадратну або прямокутну форму.

  Заміна на авто 2012-2015 років виробництва

  У авто більш пізніх випусків послідовність дій та ж, але є деякі особливості.

  У цих машин фіксатори бардачка витягуються шляхом проворота їх на 90 градусів, після чого вони легко виходять з посадочних місць.

  Кришка фільтруючого елемента має тільки один фіксатор, з правого боку.

  Зліва ж у кришки є невеликий виступ, який встановлюється в паз корпусу.

  Тому після зміни розхідники, ставлячи кришку на місце, спочатку вставляється виступ в паз, а потім вже замикається фіксатор.

  Як видно, заміна фільтруючого елемента салону у Kia RIO не є складною і виконати її можна швидко.

  Періодично виконуючи її, комфортабельність в салоні Kia RIO буде на висоті.

  Подивіться цікаве відео по цій темі

  Сьогодні ми самостійно поміняємо салонний фільтра на Kia RIO. Операція ця абсолютно не складна, не вимагає абсолютно ніякої кваліфікації, проте СТО за цю операцію вимагають часом не малі гроші.

  Почнемо безпосередньо з вибору фільтра салону. Природно, можна придбати оригінальний салонний фільтр і навіть встановити його в офіційного дилера або в сторонньому сервісі, але для чого переплачувати 1500р. за операцію, яка відніме у Вас 5 хвилин часу і заощадить понад 1200 р.

  В даний час дана порада не актуальний, купуйте будь-який фільтра для RIO, зараз їх дуже багато а не як в 2011 році.

  Як замінити салонний фільтр на Kia RIO? Як правильно і без помилок поміняти салонний фільтр на Kia RIO? Як замінити салонний фільтр в Kia RIO

  Сьогодні ми розповімо, як проводиться заміна салонного фільтра Кіо RIO декількох поколінь.

  Однією з найпопулярніших моделей корейської фірми Kia є авто під назвою RIO.

  Ця машина бюджетного сегмента. Вона дуже швидко стало популярною, завдяки доступній ціні, при цьому дана модель має гарну зовнішність і не позбавлена ​​обладнання, що забезпечує комфортабельність.

  Також конструктори подбали про легкість проведення деяких обслуговуючих робіт, які може зробити будь-який власник авто.

  Стосується це в першу чергу такого елемента, як салонний фільтр.

  Періодична заміна даного елемента дозволяє підтримувати чистоту повітря в салоні, тому своєчасна зміна його дуже важлива, а операція по його заміні не займе багато часу.

  Як самостійно змінити салонний фільтр в Kia RIO?

  Отже, розібравшись з видами фільтруючих елементів, автовласник може переходити до самого процесу заміни фільтруючого елемента.

  Для початку автовласникові слід ознайомитися з технікою безпеки, підготувати необхідні інструменти і витратні матеріали.

  Техніка безпеки передбачає дотримання наступних правил:

  • Під час робіт необхідно надіти малярський респіратор.
  • Автовласник повинен надіти рукавички, щоб вугільний пил з фільтруючого елемента не потрапила на руки.

  Для проведення технічних робіт, автовласникові потрібні такі інструменти та витратні матеріали:

  • тонка плоска викрутка;
  • новий фільтруючий елемент;
  • ганчірка для протирання пилу.

  Ознайомившись з технікою безпеки, підготувавши інструменти, можемо приступити до заміни фільтра.

  Покрокова інструкція по заміні фільтруючого елемента:

  • Насамперед паркуем автомобіль, відкриваємо бардачок.
  • Потім знімаємо фіксатори положення дверцята бардачка, підчепивши їх викруткою.
  • Далі потрібно зняти пластикову панель, за якою знаходиться фільтр. Тут варто бути обережним і не зламати засувки.
  • Потім знімаємо старий фільтруючий елемент, після чого протираємо ганчіркою його посадочне місце від пилу.
  • Встановлюємо новий фільтр і проводимо збірку в зворотній послідовності.

  У Kia RIO 3 заміна салонного фільтра здійснюється точно таким же чином як і на моделях 1-2 покоління. Також слід брати до уваги те, що їх витратні матеріали взаємозамінні.

  На цьому процес оновлення фільтруючого елемента закінчено. Автовласник може далі вирушати в дорогу.

  Замінити салонний фільтр зможе навіть початківець автолюбитель своїми силами і без допомоги спеціальних інструментів. Тим більше, що в комплекті з новим фільтром прикладена інструкція по установці.

  Процедура займе близько 30 хвилин. Для заміни краще використовувати вугільний салонний фільтр. Всі роботи виконуються при заглушеному двигуні автомобіля.

  Заміна салонного фільтра Kia RIO

  Салонний фільтр Kia RIO ми вибрали, тепер перейдемо безпосередньо до його заміни, що займе у нас, як я і говорив, не більше 5-ти хвилин. Нам не знадобиться абсолютно ніякої інструмент, хіба тільки ножиці і то не завжди.

  Звільняємо «бардачок» від речей, відкриваємо його і виймаємо заглушки з двох сторін, для цього їх необхідно провернути, потім, кришку бардачка опускаємо максимально вниз. Для цього відкрийте пасажирські двері, щоб не подряпати її:

  Далі, ми бачимо прямокутний відсік, і на ньому кришку з двома фіксаторами з боків. Їх стискаємо пальцями і знімаємо кришку. Акуратно виймаємо старий фільтр або сітку, якщо фільтр змінюється вперше (на моєму фото старий салонний фільтр вже вийнято). І на його місце вставляємо новий фільтр:

  Хочу уточнити, що іноді, фільтр не входить по ширині, його необхідно акуратно підрізати звичайними ножицями. Відрізуйте по чуть-чуть, уздовж ребер фільтра, як показано на останньому малюнку.

  Збирайте все в зворотному порядку. На цьому все!

  Як бачите заміна салонного фільтра Kia RIO не складає великих проблем, просто виконуйте всі операції покроково, відповідно до наших рекомендацій.

  Автомобілі компанії Kia завжди славилися своєю простотою в технічному обслуговуванні. Модель RIO не стала винятком із правил. На ній також досить просто замінити салонний фільтр, як і на всіх інших автомобілях марки Kia.

  З цією роботою зможе впоратися навіть початківець автомобіліст, у якого ще немає досвіду в проведенні технічного обслуговування автомобіля. Процес займе не більше 30 хвилин.

  Як замінити салонний фільтр на Kia RIO правильно?

  Автомобілі компанії Kia завжди славилися своєю простотою в технічному обслуговуванні. Модель RIO не стала винятком із правил. На ній також досить просто замінити салонний фільтр, як і на всіх інших автомобілях марки Kia.

  З цією роботою зможе впоратися навіть початківець автомобіліст, у якого ще немає досвіду в проведенні технічного обслуговування автомобіля. Процес займе не більше 30 хвилин.

  Відмінності видів салонних фільтрів

  Для того щоб автовласник зробив правильний вибір при покупці нового салонного фільтра, йому потрібно розібратися в ряді питань, які вкажуть сильні і слабкі сторони видів фільтруючих елементів.

  Всі салонні фільтри діляться на два види:

  Обидва види фільтруючих елементів відрізняються один від одного не тільки за технічними характеристиками, але і за ціною. Кожен з видів має свої позитивні, і негативні сторони.

  Відмінності даних видів полягають в наступному:

  • Звичайні фільтруючі елементи. досить дешеві. Їх основними мінусами є пропускання дрібних частинок пилу, відсутність очищення повітря від сторонніх запахів, крихкість і недовговічність. Крім усього вони нездатні очистити повітря від токсичних газів.
  • Фільтри тонкого очищення повітря. як правило, виготовлені з синтетичних матеріалів або з високоякісних натуральних матеріалів. Їх основна перевага полягає в очищенні повітря від сторонніх запахів, уловлювання найменших частинок пилу. Основним же мінусом є звичайно ж, може доходити навіть до 2500 рублів.

  Розібравшись в питанні про відмінності салонних фільтрів, автовласник зможе зробити вірний вибір при придбанні нового розхідники. Вибір на користь певного виду фільтруючих елементів залишається за самим автовласником.

  Коли необхідна заміна фільтра в Kia RIO?

  Згідно з рекомендаціями автовиробника, на автомобілі Kia RIO заміну салонного фільтра слід проводити не рідше 2-х разів на рік. Однак як показала практика, фільтруючий елемент виходить з ладу набагато раніше.

  Найкраще проводити оновлення фільтруючого елемента один раз в три місяці до 450 рублів.

  Варто врахувати, що використання високоякісних фільтруючих елементів дозволить збільшити інтервал між проведеними замінами.

  Фільтри наступних марок відносяться до розряду високоякісних:

  • Mann Filter;
  • Cangoo;
  • ADG BLUE PRINT (ставиться з заводу);
  • NIPPART (ставиться з заводу).

  Звичайно, ціна на оригінальні фільтри, які встановлюються з заводу, набагато вище, але і експлуатаційний термін у них довше. Середня Однак проводити заміну таких фільтруючих елементів варто не частіше 2 разів на рік. Якщо ж автомобіль з таким фільтром використовується переважно в міському середовищі, його заміну можна провести 1 раз в рік.

  Не варто забувати про те, що при використанні неоригінальних фільтруючих елементів, періодичність їх заміни частішає.

  Як самостійно змінити салонний фільтр в Kia RIO?

  Отже, розібравшись з видами фільтруючих елементів, автовласник може переходити до самого процесу заміни фільтруючого елемента.

  Для початку автовласникові слід ознайомитися з технікою безпеки, підготувати необхідні інструменти і витратні матеріали.

  Техніка безпеки передбачає дотримання наступних правил:

  • Під час робіт необхідно надіти малярський респіратор.
  • Автовласник повинен надіти рукавички, щоб вугільний пил з фільтруючого елемента не потрапила на руки.

  Для проведення технічних робіт, автовласникові потрібні такі інструменти та витратні матеріали:

  • тонка плоска викрутка;
  • новий фільтруючий елемент;
  • ганчірка для протирання пилу.

  Ознайомившись з технікою безпеки, підготувавши інструменти, можемо приступити до заміни фільтра.

  Покрокова інструкція по заміні фільтруючого елемента:

  • Насамперед паркуем автомобіль, відкриваємо бардачок.
  • Потім знімаємо фіксатори положення дверцята бардачка, підчепивши їх викруткою.
  • Далі потрібно зняти пластикову панель, за якою знаходиться фільтр. Тут варто бути обережним і не зламати засувки.
  • Потім знімаємо старий фільтруючий елемент, після чого протираємо ганчіркою його посадочне місце від пилу.
  • Встановлюємо новий фільтр і проводимо збірку в зворотній послідовності.

  У Kia RIO 3 заміна салонного фільтра здійснюється точно таким же чином як і на моделях 1-2 покоління. Також слід брати до уваги те, що їх витратні матеріали взаємозамінні.

  На цьому процес оновлення фільтруючого елемента закінчено. Автовласник може далі вирушати в дорогу.

  Відмінності видів салонних фільтрів

  Для того щоб автовласник зробив правильний вибір при покупці нового салонного фільтра, йому потрібно розібратися в ряді питань, які вкажуть сильні і слабкі сторони видів фільтруючих елементів.

  Всі салонні фільтри діляться на два види:

  • Звичайні протипилові фільтри.
  • Фільтри тонкого очищення повітря.

  Обидва види фільтруючих елементів відрізняються один від одного не тільки за технічними характеристиками, але і за ціною. Кожен з видів має свої позитивні, і негативні сторони.

  Відмінності даних видів полягають в наступному:

  • Звичайні фільтруючі елементи. досить дешеві. Їх основними мінусами є пропускання дрібних частинок пилу, відсутність очищення повітря від сторонніх запахів, крихкість і недовговічність. Крім усього вони нездатні очистити повітря від токсичних газів.
  • Фільтри тонкого очищення повітря. як правило, виготовлені з синтетичних матеріалів або з високоякісних натуральних матеріалів. Їх основна перевага полягає в очищенні повітря від сторонніх запахів, уловлювання найменших частинок пилу. Основним же мінусом є звичайно ж, може доходити навіть до 2500 рублів.

  Розібравшись в питанні про відмінності салонних фільтрів, автовласник зможе зробити вірний вибір при придбанні нового розхідники. Вибір на користь певного виду фільтруючих елементів залишається за самим автовласником.

  Як вибрати

  Щоб заміна фільтра салону Kia RIO принесла вам тільки позитивні емоції, потрібно навчитися правильно підбирати деталі. Найпопулярніші фільтри для цього транспортного засобу мають артикулом 971334L000.

  Також до Kia RIO 3 підходять фільтруючі матеріали від марки Hyundai. Природно, можна підшукати варіанти подешевше. неоригінальні. Головний критерій їх вибору. за розміром вони повинні підходити. Але ось якість виконуваної ними роботи, а також тривалість терміну служби перебувають під сумнівами. Як свідчить уже народне повір’я: «краще один раз заплатити» або «скупий платить двічі». Так, насправді краще придбати якісну запчастина, ніж дешеву, яка вже через три місяці знову зажадає заміни і при цьому ваших витрат (як фінансових, так і тимчасових).

  Коли слід змінювати?

  Інформацію, яка стосується ремонту і технічного обслуговування, можна знайти в керівництві з технічного обслуговування Kia RIO 2012-2013. За регламентом повітряний фільтр необхідно міняти через кожні 30-45 тисяч кілометрів пробігу. Але міняти його слід в міру забруднення. На періодичність заміни основний вплив роблять умови, в яких експлуатується автомобіль.

  У сільській місцевості, де багато пилу, а також в мегаполісах з великою кількістю вихлопних газів, смогу і пилу фільтруючий елемент доводиться міняти частіше. У невеликих містах повітря забруднене менше, тому період між замінами збільшується. Пора року також робить свій вплив: взимку пилу менше, ніж влітку.

  Визначити необхідність заміни можна за такими ознаками:

  • падає пропускна здатність, що погіршує якість повітряно-паливної суміші;
  • збільшується витрата палива;
  • стає гірше динаміка автомобіля;
  • падає потужність;
  • збільшується токсичність вихлопних газів, що негативно позначається на екології;
  • забитий фільтруючий матеріал може деформуватися і не буде виконувати своїх функцій.

  На фото нижче можна бачити різницю між старим і новим фільтрами. Показана сторона, яка звернена до двигуна. Наочно можна переконатися, що старий елемент не буде вже якісно очищати повітря.

  Як замінити фільтр повітря на Kia RIO 2012 і 2013?

  Для якісної роботи паливної системи автомобіля важлива чистота повітря, що поступає, який очищається повітряним фільтром. Протягом експлуатації автомобіля він забруднюється, тому необхідна його заміна. У статті докладно описано, навіщо міняти фільтр повітряний Kia RIO 2013, 2012, а також дана докладна інструкція по заміні.

  У двигуні внутрішнього згоряння використовується не чистий бензин, а паливно-повітряна суміш. Від якості надійшов повітря залежить термін служби двигуна. Якщо разом з повітрям в двигун потраплять сторонні частинки, вони збільшують абразивний знос його деталей. Повітряний фільтр очищає повітря, тому від його стану залежить якість паливно-повітряної суміші.

  • 1 Коли слід змінювати?
  • 2 Як провести заміну?
  • 2.1 Що знадобиться?
  • 2.2 Етапи
 • 3 Відео «Як поміняти повітряний фільтр на Кіо RIO 2012, 2013»
 • Коментарі та Відгуки
 • Коли потрібно міняти фільтр

  Щоб зрозуміти, коли буде потрібно в Kia RIO заміна салонного фільтра, потрібно виконати певні дії. Відзначимо, що для заміни салонного фільтра Kia RIO 3 недостатньо виникнення неприємних запахів в салоні. Щоб стовідсотково переконатися в тому, що даний елемент, що фільтрує забруднений, необхідно його вилучити і оцінити загальний стан. Для цього потрібно відкрити бардачок і відкріпити всі фіксатори, які знаходяться на його бічних стінках.

  Виконати цю операцію може навіть дитина (оскільки вона не вимагає яких-небудь зусиль). Прокрутивши фіксатори на 360 градусів, тягніть їх на себе. Відзначимо, що в більш старших покоління автомобілів Kia RIO для виконання цієї операції довелося б докласти певних зусиль. Послабивши все кріплення, ви побачите перед собою кришку необхідного фільтру.

  Її потрібно видалити в сторону шляхом прибирання засувок. Після ви побачите раму, яка також перешкоджає «прямого попадання» до фільтру. її потрібно зняти. Тоді перед вами з’явиться необхідна комплектує.

  Після вилучення фільтра оціните його стан. Якщо його колір темно-сериё або чорний, замініть (ніякі очищення вже не допоможуть), в іншому випадку погрожуєте завдати шкоди власному здоров’ю. Якщо колір вироби сірий. досить його пропилососити і встановити на місце.

  Kia Rio X-line замена салонного фильтра

  Як самостійно змінити салонний фільтр в Kia RIO?

  Отже, розібравшись з видами фільтруючих елементів, автовласник може переходити до самого процесу заміни фільтруючого елемента.

  Для початку автовласникові слід ознайомитися з технікою безпеки, підготувати необхідні інструменти і витратні матеріали.

  Техніка безпеки передбачає дотримання наступних правил:

  • Під час робіт необхідно надіти малярський респіратор.
  • Автовласник повинен надіти рукавички, щоб вугільний пил з фільтруючого елемента не потрапила на руки.

  Для проведення технічних робіт, автовласникові потрібні такі інструменти та витратні матеріали:

  • тонка плоска викрутка;
  • новий фільтруючий елемент;
  • ганчірка для протирання пилу.

  Ознайомившись з технікою безпеки, підготувавши інструменти, можемо приступити до заміни фільтра.

  Покрокова інструкція по заміні фільтруючого елемента:

  • Насамперед паркуем автомобіль, відкриваємо бардачок.
  • Потім знімаємо фіксатори положення дверцята бардачка, підчепивши їх викруткою.
  • Далі потрібно зняти пластикову панель, за якою знаходиться фільтр. Тут варто бути обережним і не зламати засувки.
  • Потім знімаємо старий фільтруючий елемент, після чого протираємо ганчіркою його посадочне місце від пилу.
  • Встановлюємо новий фільтр і проводимо збірку в зворотній послідовності.

  У Kia RIO 3 заміна салонного фільтра здійснюється точно таким же чином як і на моделях 1-2 покоління. Також слід брати до уваги те, що їх витратні матеріали взаємозамінні.

  На цьому процес оновлення фільтруючого елемента закінчено. Автовласник може далі вирушати в дорогу.

  Ознаки засмічення фільтра на Kia RIO

  Зрозуміти, що потрібна заміна салонного фільтра «Kia RIO» 4 або «Sportage», можна за такими ознаками:

  • В салон автомобіля проникають сторонні неприємні запахи, особливо це проявляється при включеному кондиціонері: відчувається кіптява, свербить ніс від пилу.
  • Збільшується кількість пилу на приладовій панелі і сидіннях навіть при закритих вікнах.

  Також при засміченому фільтрі знижується кількість повітря, що надходить в салон. Це призводить до прискореного запітніння лобового і бічних стекол.

  Скільки коштує фільтр

  Заміна салонного фільтра «Kia RIO» 2016 і 2018 рр. випуску не вважається накладним ремонтом. за аналоговий вугільний варіант. і доходить до 1,5 тис. рублів.

  Навіщо потрібен салонний фільтр

  Основні причини, які визначають необхідність установки очисного елемента в салон:

  • захист водія і пасажирів від шкідливих речовин (чадного газу, оксиду азоту, формальдегідів);
  • захист від пилу і неприємних запахів усередині машини;
  • подача очищеного повітря в автомобіль.

  Замена салонного фильтра КИА РИО 4 и КИА РИО X Line

  Фільтр покращує мікроклімат салону, тому його слід регулярно міняти.

  Наслідки несправного фільтра

  Якщо водій не встигне вчасно поміняти салонний фільтр на «Kia RIO», з кожним днем ​​в салон автомобіля буде проникати все більше продуктів згоряння пального, сажі, пилу, різних реагентів, які до цього осідали на очищающем елементі. Всі ці мікроелементи будуть потрапляти в організм людини, накопичуючись в бронхах і легенях.

  У перший час це проявиться як першіння в горлі і носі, пізніше може вилитися в більш важкі випадки аж до алергічних реакцій і хронічних захворювань.

  Де знаходиться салонний фільтр в «Kia RIO»

  Салонний фільтр розташовується в автомобілі «Kia RIO», як у Sportage і Cerato, з боку пасажира, за бардачком. Необхідно відкрити дверцята, за нею знаходиться вихід воздуховода, на який і кріпиться очищающий елемент. Повітряний фільтр розташовується під капотом з правого боку, якщо стояти обличчям до автомобіля.

  Також визначити, де знаходиться салонний фільтр на бензиновому «Kia RIO», можна за допомогою технічного керівництва, яке додається при покупці автомобіля.

  Як поміняти салонний фільтр на Kia RIO своїми руками

  Своєчасна заміна салонного фільтра «Kia RIO» 4 допоможе запобігти забрудненню салону і позитивно позначиться на здоров’ї пасажирів. Розглянемо особливості вибору очищувального елемента, процес його установки і виявлення несправностей.

  Як часто потрібно робити заміну

  Частота, з якою змінюється фільтр салону «Kia RIO» і «RIO Х-Лайн», залежить від кількох факторів:

  • обраної моделі;
  • манери водіння;
  • пробігу автомобіля.

  Якщо всі нюанси скласти, то рекомендується міняти очищающий елемент раз на рік за умови, що машина проїжджає за цей час не більше 30 тис. Км і переважають поїздки в межах міста.

  Якщо ж велика частина експлуатації пов’язана з їздою по проселочним курних дорогах, то навіть самий якісний очисний елемент рекомендується замінити через 15 тис. Км.

  Існують рекомендації, що заміна салонного фільтра для «Kia RIO» 2014 р 2015 і пізніших моделей повинна проводитися два рази за рік: перед зимою і перед влітку. При цьому міняти його потрібно тільки тоді, коли на дорогах стало менше бруду.

  Діагностика салонного фільтра

  Щоб зрозуміти, чи потрібно поміняти салонний фільтр на «Kia RIO» моделі 2017 року або будь-який інший, не обов’язково звертатися до найманим фахівцям. Процес діагностики випливає з описаних раніше ознак засмічення:

  • Завести автомобіль і прогріти двигун, не включаючи піч.
  • Включити опалювальну систему на максимальну потужність.
  • Притулити руку до воздуховоду в салоні.
  • Якщо видувається повітря не відповідає заданій температурі, значить, фільтр забитий, і він не дозволяє швидко нагріти салон машини.