Яке масло заливати в двигун UAZ Patriot

Яке масло заливати в КПП

Дотримання рекомендацій виробника покращує робочі характеристики машини. керованість, прохідність, надійність. Застосування неякісного масла прискорює знос деталей позашляховика. При виборі мастильного кошти враховують, яка деталь буде оброблятися цією рідиною:

 • Картер роздавальної коробки. В цьому випадку набувають мастильні матеріали, що мають показник в’язкості 75W90 по SAE. Рекомендована категорія продукту по API. GL-3.
 • Задній і передній мости. Для UAZ Patriot рекомендовано придбання мастила, що відповідає класу GL-5 за експлуатаційними якостями, ступеня в’язкості 75 W.
 • Коробка передач Dymos. Сюди заливають мастильний матеріал, що відповідає категорії GL-4. В’язкість продукту становить 75W85.

масло, заливати, двигун, patriot

Купівля 3 типів масла економічно недоцільна.

Заміна масла в коробці UAZ Patriot

Основні вузли позашляховика вимагають більш частого догляду, ніж ті ж компоненти інших автомобілів. Це пов’язано з умовами використання машини і потужністю двигуна. Правильний вибір масла в раздатку UAZ Patriot запобігає передчасному зносу деталей, покращує робочі характеристики автомобіля.

Перевірка рівня і долівка

Перед початком робіт потрібно взяти вбрання масло, шестигранний ключ розміру 12, шприц для заливки, чисте дрантя. Дозаправку виконують так:

 • Заводять машину на підйомник або оглядову яму.
 • Очищають клапан отвору для заливання води жорсткою щіткою, протирають ганчіркою. Нормальним є рівень рідини, обмежений нижньою частиною клапана, що знаходиться на кришці картера. Якщо цей показник відрізняється, потрібно долівка.
 • Видаляють пробку отвору для заливання води. Деталь протирають, прибирають в сторону.
 • Доливають масло, використовуючи шприц. Знову перевіряють рівень. Якщо він перевищує норму, надлишки будуть підтікати.
 • Вкручують пробку, видаляють залишки мастила ганчіркою. Перевіряють, заводиться автомобіль, оцінюють працездатність роздаткового вузла.

заправні обсяги

Щоб знати, яка кількість масла знадобиться для повної заміни, потрібно вивчити інструкцію. Тут прописуються заправні обсяги UAZ Patriot таких вузлів роздавальної коробки:

 • Мости. У передню частину цього вузла заливають 1,4 л мастильного матеріалу, в задню. 1,3 л. Загальний обсяг становить 2,7 л.
 • Раздатка. Ємність цієї деталі становить 700 мл.
 • КПП “Даймос”. В цей вузол заливають 2,5 л рідини.

Якщо для кожної деталі використовують своє масло, набувають літр рідини для РК, по 3 л. для мостів і КПП. При використанні одного виду продукту всі отримані раніше показники підсумовують. Загальний обсяг становитиме 7 л.

Періодичність заміни масла

Потрібний показник відображений в інструкції по експлуатації позашляховика. Для нових автомобілів він становить 5000 км пробігу. Це пов’язано з притиранням нових деталей один до одного, при якій утворюється металева стружка.

Циркуляція дрібних частинок негативно впливає на терміни служби коробки передач. Наступні заміни масла виробляють через кожні 30 тис. Км. Перерви між процедурами зменшуються або збільшуються в залежності від якості мастильного матеріалу, умов експлуатації автомобіля.

Інструкція по заміні своїми руками

Список використаних для доливання інструментів доповнюють ємністю для збору відпрацьованої рідини. Перед початком роботи машину заводять на оглядову яму. Перед тим як поміняти масло, автомобіль прогрівають, використовуючи його за призначенням не менше 15 хвилин. Це сприяє розрідженню і легкому видаленню відпрацювання. Заміну виконують так:

 • Під днище підставляють ємність для зливу відпрацьованого масла з роздавальної коробки. За допомогою ключа викручують пробку, що знаходиться в нижній частині картера. Вигвинчування заливного клапана прискорює процес видалення відпрацювання.
 • Чекають стікання рідини, вкручують зливну пробку. Перед установкою деталь очищають від забруднень.
 • За допомогою шприца вводять мастильну рідину. Залити масло за допомогою лійки не вийде. Технічний шприц справляється з цим завданням краще.
 • Після досягнення потрібного рівня заливку припиняють. Пробку повертають на місце.

Роботу завершують включенням двигуна, що сприяє рівномірному розподілу мастила.

Об’єм двигуна для заливання масла

Ємність картера бензинового мотора ЗМЗ 409 становить 7 л. При заміні рідини з піддону стікає не весь обсяг мастила, тому для заливки вистачає 6,2-6,5 л речовини. Частина масла заливається в порожнину фільтра, який необхідно міняти при щорічному технічному обслуговуванні. Збереження старого фільтруючого елемента заборонено, оскільки не забезпечується очищення мастила від продуктів зносу.

У дизельних моторах ЗМЗ 514 використовується піддон зміненої конфігурації, розрахований на 6,5 л рідини (для заправки потрібно близько 6 л мастила).

Яке масло заливати в мости

Картери провідних мостів розраховані на заправку змащує речовиною SAE 75W / 90, що відповідає вимогам стандарту API GL-5. Рідина відноситься до категорії всесезонних, тип масла не залежить від року випуску автомобіля Patriot.

У картер переднього моста заливається 1,5 л мастила, в задній міст заправляється на 100 мл менше. Рівень контролюється через спеціальний отвір, яке потім закривається різьбовою пробкою.

Яке масло необхідно для позашляховика

При первинній заправці двигуна ЗМЗ ПРО Євро 5, що застосовується на Patriot з 2017 р, використовується оригінальне масло 2 сортів:

 • синтетичне Motor Oil Premium SAE 5W-40, SN / CF;
 • напівсинтетичне Motor Oil SAE 10W-40, SL / CF.

Рідина на синтетичній основі рекомендована для важких умов експлуатації. Сорт мастила, заправленої в двигун, вказується в супровідній документації. При обслуговуванні автомобіля в офіційного дилера мотори заправляються оригінальним матеріалом, рекомендованим заводом-виробником.

При купівлі вживаного автомобіля, що обслуговується попереднім власником самостійно, складно встановити тип і в’язкість змащуючого речовини в двигуні. Наявна рідина зливається, порожнину силового агрегату промивається спеціальним маслом. Потім проводиться заливка нового матеріалу відповідно до рекомендації заводу.

УАЗ ПАТРИОТ какое масло я залил в двигатель

Вибір основи змащуючого матеріалу залежить від умов експлуатації автомобіля.

Додатковим критерієм вибору масла є кліматичний пояс, в якому буде експлуатуватися позашляховик. Підбір основи здійснюється з урахуванням максимальної та мінімальної температур повітря в літній і зимовий періоди. Синтетичні матеріали підходять для експлуатації при низьких температурах, оскільки зберігають плинність і полегшують процедуру прокручування вала стартером. Перелік мастил, допустимих для заправки бензинового агрегату, наведено в таблиці.

Тип мастила Нижній поріг температури, ° С Верхній поріг температури, ° С
0W-30 -30 20
0W-40 -30 25
5W-30 -25 20
5W-40 -25 35
10W-30 -20 30
10W-40 -20 35
15W-30 -15 30
15W-40 -15 45
20W-40 -10 45
20W-50 -10 45

При використанні рідини на синтетичній основі можлива поява стуку гідравлічних компенсаторів клапанних зазорів, встановлених в газорозподільному механізмі. Дефект спостерігається на автомобілях з пробігом більше 80 тис. Км. Нові компенсатори допускають використання як синтетичного, так і напівсинтетичного масла. Але застосовувати мастила на мінеральній основі не рекомендується, оскільки конструкція мотора не розрахована на використання таких речовин.

Дизельний мотор ЗМЗ 514 (або менш поширений Iveco) вимагає використання масел, відповідних специфікації API CF-4 і вище. На ємності з мастилом має бути присутня напис, що підтверджує, що речовина підходить для використання в моторах дизельного типу, оснащених турбокомпресором.

Яке масло краще заливати в UAZ Patriot

Рекомендується використовувати змащувальні речовини з характеристиками в’язкості, зазначеними в документації на автомобіль. Купувати масла необхідно в спеціалізованих торгових точках з метою зниження ймовірності покупки контрафактної продукції. Вибір виробника мастила залежить виключно від особистих переваг власника позашляховика UAZ Patriot. Найбільшого поширення набули моторні та трансмісійні масла концернів Shell, Castrol, Liqui Moly, Mobil, Total, Лукойл.

Яке масло заливають в механіку на заводі

На автомобілях зустрічаються коробки власної розробки і трансмісія Dymos. Імпортна механічна коробка швидкостей поставляється заправленої олією ZIC G-F Top 75W85 або G-FF 75W85, відповідає вимогам стандарту GL4. При обслуговуванні автомобіля в офіційного дилера рекомендується використовувати масло виробництва ZIC (для збереження гарантійних зобов’язань).

Російська коробка розрахована на використання всесезонной мастила SAE 75W / 90, що відповідає вимогам API GL3.

У літній період

Оскільки змащувальні речовини на синтетичній або напівсинтетичній основі розраховані на широкий температурний діапазон, то сезонна заміна масла в агрегатах трансмісії і двигуні не проводиться. Процедура рекомендована за участю автомашин в ралі-рейдах, що проходять в умовах підвищеної температури і вологості. Через посилених навантажень в ході змагань мастило деградує і підлягає заміні після завершення пробігу.

Види і марки масел UAZ

Завод UAZ поставляє масло, яке виробляється на заводах компанії Лукойл, у власній упаковці. Мастило на синтетичній основі UAZ MOTOR OIL Premium SAE 5W40 API SN / CF зустрічається в пластикових каністрах ємністю 1 л або 4 л. Напівсинтетична мастило для бензинових моторів продається під позначенням UAZ MOTOR OIL 10W40 API SL / CF (каністри 1 л або 4 л). На ємностях наклеєна етикетка яскраво-зеленого кольору з логотипом заводу UAZ і зазначенням сорту моторного масла.

Рідина для механічних трансмісій старого зразка і роздавальних редукторів UAZ поставляється в каністрах місткістю 1 л під позначенням UAZ SAE 75W90 API GL-4. Для заправки картерів призначена мастило UAZ SAE 75W90 API GL-5 (фасування по 1 л).

Яке масло заливати в UAZ Patriot

Власнику позашляховика покладається знати, яке масло краще заливати в двигун UAZ Patriot ЗМЗ 409. Від коректності підбору змащуючого речовини і регулярності його заміни залежить ресурс двигуна і легкість пуску при низьких температурах повітря. Регламент обслуговування передбачає періодичне оновлення мастила у вузлах трансмісії, що забезпечує простоту перемикання і зниження шуму при роботі.

Судячи по перерахованих доводам та порадам, кожен власник UAZ Patriot зможе визначити якісне масло, і відрізнити його від підробки. Важливо ще раз підкреслити, що в моторному маслі головне не бренд і вартість, а відповідні параметри. Дотримуючись їх, у виборі рідини помилитися неможливо.

Моторне масло. це важливий витратний матеріал, який необхідно періодично замінювати на новий. Позашляховик UAZ Patriot оснащується двигуном ЗМЗ-409 моделі. Заміна масла є обов’язковою умовою експлуатації автомобіля. Вибір його. це справа кожного, саме питання про те, яке ж масло краще заливати в двигун свого залізного коня, присвячена ця стаття.

Двигун ЗМЗ 409.10 / 4091.10 / 4092.10 / 4094.10 2.7 л.

Автомобільний концерн Nissanтакже випускає потужні позашляховики і гідні витратні матеріали для них. Моторне масло від Nissan має збалансований пакет присадок, здатний зменшувати витрата палива і вельми значно збільшити потужність автомобільного двигуна. ось, що нам заявив виробник. Ми провели порівняльний аналіз в лабораторних умовах, і прийшли до досить цікавих висновків. читаємо їх далі.

Фізико-хімічні параметри масла повністю відповідають експлуатаційній групі, заявленої раніше. Втім, є певні нюанси, на які ми не могли не звернути увагу.

Кінематична в’язкість у цього складу дуже низька. як в холодному, так і в розігрітому двигуні. Як наслідок, це говорить про дуже високу плинність масла і невисокий відсоток втрат в межмолекулярном терті.

Наші експерти проводили ряд високотемпературних випробувань. полімерний загусник вельми значно спрацювався і загущення бази відбувалося дуже інтенсивно. Динамічна в’язкість дуже низька. таким чином, вдасться завести двигун UAZ і UAZ Patriot суворою зимою.

Великий мінус. висока температура застигання масла, вже при температурі в-22 щільність його критично збільшується. І це незважаючи на те, що виробник заявив дуже високий індекс в’язкості.

Лужне число також має низьке значення. У підсумку, ми маємо мінімальну насиченість пакету присадок компонентами, які, за задумом виробника, повинні були боротися з температурним окисленням.

Та й взагалі, моторне масло від Nissan, на практиці, має досить скромний пакет присадок. Але, незважаючи на убогість, пакет більш ніж стабільний.

Перш, ніж заливати моторне масло Nissan в UAZ і UAZ Patriot, потрібно звернути увагу на значення коефіцієнта забрудненості. Найголовніше. коефіцієнт досягає рекордного низького розміру в нашому тесті, та й миючі властивості масла не такі хороші. Компоненти масла інтенсивно старіють. покладені 15 тисяч кілометрів Nissan в двигуні UAZ і UAZ Patriot «відбігав» з великими труднощами.

Вітчизняній машині. російське масло. CONSOL Ультіма

CONSOL Ультіма має досить серйозні переваги по терміну служби. особливо, якщо порівнювати з іншими російськими моторними маслами. Втім, досить значно змінилося і лужне число. це говорити про не самі якісні присадки. Запас міцності у цього комплекту присадок, тим не менш, присутній.

Величина кислотного числа. з цього показники зразок не так вже й серйозно поступається всім іншим учасникам. Чи не настільки райдужна картина у CONSOL Ультіма по частині розчинення твердих продуктів окислення (особливо, якщо говорити про значення коефіцієнта забрудненості).

Незважаючи на скромний пакет присадок, плинність масла CONSOL Ультіма, що називається, на висоті. Значення динамічної в’язкості дає можливість упевнитися в максимально успішний запуск двигуна взимку. Температура застигання моторного масла CONSOL Ультіма рекордна. целих.45 градусів за Цельсієм. Дуже високий і індекс в’язкості, ми прогнозуємо стабільність масляних властивостей в дуже широкому температурному діапазоні.

Моторное Масло УАЗ. оказалось КАЧЕСТВЕННЫМ !

Вибір моторного масла для двигуна і масляного фільтра це питання індивідуальне, зазвичай кожен віддає перевагу якомусь то своєму маслу, про який він чув хороше, яке він пробував або вибрав за порадами інших.

Завод же видає тільки загальноприйняті рекомендації пов’язані з в’язкістю масла в залежності від температури навколишнього середовища, наприклад SAE 5W-40. від мінус 25 до плюс 35 градусів Цельсія, SAE 10W-30. від мінус 20 до плюс 30 градусів Цельсія, SAE 10W-40. від мінус 20 до плюс 35 градусів Цельсія, і тому подібне.

Підбір в’язкості

Для початку подивимося рекомендації виробника. Масло в’язкістю 10-40, 5-40, 0-40. Напевно, всім відомо, що перша цифра побічно вказує на «прокачиваемость» продукту при низьких температурах. Зверніть увагу на другу цифру. Вона скрізь однакова. Ніде не вказана в’язкість 5-30. У двох словах спробую пояснити чому.

Двигуни ЗМЗ дуже погано розточені. Так званим «груповим способом». Тобто з розточення привезли 100 блоків, в них гарантовано повинні встати поршні і двигун має запрацювати. Це явище носить на наших заводах педерастична назва. «гарантованість збірки». Зазор в парі поршень-циліндр в середньому повинен бути 6 соток (0.06мм). Чотири сотки це чистий зазор і дві-три сотки на хон в циліндрі. Середня цифра по двигунах ЗМЗ. 10 соток. Зустрічалися екземпляри до 15 соток. До чого веду розмову? Як не дивно до в’язкості масла.

Більш рідкі масла для даного двигуна можуть виявитися, просто згубні. При таких зазорах, воно просто не буде триматися в парі «поршень-циліндр». Тому заводом і рекомендовані масла даних вязкостей. Завод просто забезпечив собі страховку.

марки масел

Визначившись з типом, в’язкістю і температурним режимом, слід вибирати виріб з найбільш популярних. Нові види купувати не рекомендується, хоча часом вони мають більш високі показники. Серед відомих і популярних витратних матеріалів для двигуна ЗМЗ-409 бензин позашляховика, відомі такі виробники:

 • Castrol;
 • Shell Helix;
 • ESSO;
 • Mobil;
 • Лукойл;
 • Consol.

Саме з цих назв виробників рекомендується зупинити свій вибір. Звичайно, вартість навіть напівсинтетики може поставити в глухий кут, але як то кажуть, скупий платить двічі. Не варто шкодувати фінансів для придбання такого витратного матеріалу, як моторне масло.

скільки заливати

Багато хто цікавиться питанням, скільки саме заливати масла в двигун UAZ Patriot. Відповіді на це питання нерідко можуть відрізнятися, судячи з кількості статей і різних думок з цього приводу. Одні спираються на поради нібито досвідчених автомобілістів, а інші вважають за краще заливати стільки, скільки наказано за регламентом. він становить в межах 4. 4,5 літра. Це і є найоптимальніший обсяг моторного масла для UAZ Patriot.

Заміна моторного масла і масляного фільтра ЗМЗ-409.

Раніше завод рекомендував міняти масло в двигуні через кожні 10 000 км., А зараз підняв планку до 15 000 км. або через 12 місяців, дивлячись що наступить раніше. Якщо ж UAZ експлуатується в тяжких умовах, то інтервал між замінами заводом рекомендується скоротити.

Злив масла проводиться на прогрітому двигуні, в цьому випадку воно має меншу в’язкість і добре випливає. Для заміни масла треба встановити автомобіль на рівному майданчику, відкрити кришку маслоналивной горловини кришки клапанів і відвернути зливну пробку масляного картера двигуна. Масло стікає не менше 10 хвилин.

Після зливу масла, перш ніж звернути зливну пробку масляного картера, треба перевірити стан її ущільнювальної прокладки. Пошкоджену прокладку замінити новою.

Одночасно зі зміною масла необхідно замінити масляний фільтр. Перед установкою фільтра змастити моторним маслом його гумову прокладку. Навернути фільтр на штуцер до торкання гумовою прокладкою фільтра поверхні термоклапана і потім довернуть рукою на 3/4 обороту. При зміні масляного фільтра треба перевірити затяжку штуцера масляного фільтра і при необхідності підтягнути.

Свіже масло залити до верхньої мітки MAX на покажчику рівня масла, встановити кришку маслоналивной горловини кришки клапанів і потім запустити двигун. Після виключення лампи сигналізатора аварійного тиску масла зупинити двигун, переконатися у відсутності течі масла з-під прокладки фільтра. Дати маслу стекти в картер протягом 10 хвилин і ще раз перевірити рівень масла, при необхідності долити. Кількість масла від мітки MIN до мітки MAX, становить приблизно 1 літр.

Моторне масло ЗМЗ, вибір виробника

Вже багато-багато років я користуюся продуктами концерну Elf-Total. Причин кілька. Починаючи з того що це «чисті виробники» і нічого не закуповується на стороні, закінчуючи роботою в режимі он-лайн. Тобто, якщо мені знадобиться уточнити деталі по конкретної каністрі, я можу зробити запит, і мені буде надіслано «хіманаліз» по даній партії »і її рух по ринку. Також можливо зробити хімічний аналіз з відпрацювання, щоб можна було за рештою продуктів дізнатися про знос двигуна, чи достатній інтервал заміни і інші корисності. Задоволення це не дешеве, але приємно відчувати за спиною таку технічну підтримку. Питав про таке в різних мотористів і сервісів, що працюють з іншими виробниками. Нічого подібного не пропонується і близько.

Країна наша неосяжна, тому моторне масло ЗМЗ, має бути для кожної кліматичної зони. своєї в’язкості. Для середньої смуги нашої неосяжної батьківщини я віддаю перевагу в’язкість масла 10-40, для північних районів 5-40, для «курортних місць» 0-40. Але будьте уважні, дуже часто мені надсилали фотографії мокрих манжет клонували, тому перед застосуванням масел 0-40, краще манжети поміняти, на що-небудь більш фірмове, ніж те, що встановлює завод.

Звичайно, розповідати і розхвалювати на словах можна дуже довго. Наведу конкретний приклад. Наводжу фотографію, двигуна мого пітерського клієнта, який лив масло Elf 10-40, яке я привожу з фінки, з моменту покупки машини. Пробіг на даний момент 90 тисяч кілометрів. Зауважте, що немає жодного лакового відкладення і якщо бензином змити масляну плівку, то ГБЦ буде виглядати майже як нова.

ГБЦ ЗМЗ 409 після 90 тисяч км

Дана фотографія була відправлена ​​мною в фірму виробник, тобто в Elf-Total. Спочатку вона не відповіла, а потім мені подзвонили, подякували і запитали: скільки людей працює у мене в компанії. Поговорили, я і забув про це, а через тиждень мені було прислано позначене кількість фірмових комбінезонів. (Знав би, що ніхто перевіряти не буде, сказав би, що 100 чоловік).

Масло в двигун UAZ Patriot ЗМЗ 409

Початківці автовласники часто замислюються над питанням, яке масло краще заливати в двигун від машини UAZ Patriot моделі 409. Досвідчені механіки, як завжди, радять, що змазує засіб не повинно бути підробкою, не можна купувати масло в неспеціалізованих для продажу автозапчастин та витратних матеріалів ринках. Однак давайте спробуємо розібратися в цьому питанні глибше. Дізнаємося, яке масло дійсно підходить для мотора 409 від UAZ Patriot, а яке. повністю не годиться.

UAZ motor oil premium 5w 40

У двигуні UAZ Patriot з моменту виходу його в світ, використовується масло oil Premium 5W40. Вважається преміальним і дорогим продуктом. Мастило відмінно захищає мотор від програвав при роботі у важких умовах експлуатації.

Наступні переваги, які вона дає:

 • збільшує ККД мотора;
 • знижує шуми від роботи силового агрегату;
 • економить паливо;
 • створює умови для легкого запуску в морозні зими.

Ідеально підходить для заливки в двигун в північних регіонах країни.

періодичність заміни

За рекомендаціями виробників і досвідчених механіків, моторне масло в двигуні UAZ ЗМЗ 409 підлягає заміні після 10 000 кілометрів. У разі експлуатації движка в екстремальних умовах, зміну мастила виробляють набагато раніше. 4 000 км. оптимальний пробіг для заміни, якщо машина працює в важких навантаженнях і в північних регіонах.

Крім заміни рекомендується доливати свіже масло, якщо знизився рівень мастила в двигуні. Для цього, машину через кожні 2000 кілометрів ставлять на рівне місце і перевіряють рівень за допомогою щупа.

Досвідчені механіки не рекомендують їздити на машині зі зниженим рівнем мастила. Тоді двигун може легко прийти в непридатність через швидке зношення деталей або елементарного перегріву.

Капітальний ремонт вийде для автовласника дорожче, ніж профілактичний огляд кожні 12 місяців.

Обсяг масла в ДВС UAZ Patriot

Крім виробника і виду мастила перед початком робіт по зміні змащуючого кошти, необхідно з’ясувати скільки літрів мастила потрібно залити в двигун UAZ.

Увага! Обсяг масла в двигун пишеться в мануалі по експлуатації движка ЗМЗ 409.

Однак багато початківці автовласники закидають цю книжку в найдальший куток гаража і забувають про неї. Тому пам’ятайте, що цей автомобіль належить до сімейства позашляховиків. Двигун підвищеної потужності і вимагає великої кількості бензину і змащуючого кошти.

У двигун UAZ заливається до 7 літрів мастила. Тому при покупці чотирьохлітрові каністр найкраще придбати дві штуки, щоб не було недоливу. Пам’ятайте також, що перелив небезпечний для мотора, як і недолив.

Перелив призводить до витискування сальників, мембрани між движком і системою охолодження КПП. В результаті дві різні рідини можуть змішатися, і машина в кращому випадку затихне. У гіршому потрібно капітальний ремонт не тільки движку.

Щоб дізнатися рівень мастила в двигуні, орієнтуйтеся завжди по щупі. Для перевірки ставте машину на рівну поверхню. Перевіряйте мастило на прогрітому движку.

Увага! При зміні змащуючого кошти не забудьте поміняти фільтруючий пристрій. Так як забитий фільтр призведе до швидкого руйнування властивостей мастила.

UAZ motor oil 0w 40 для північних умов

Це масло в UAZ Patriot заливають ті, хто живе в Якутії і інших Серені регіонах. В результаті мотор здатний заводитися в умовах екстремальних морозів. Масло захищає двигун від передчасного зносу також добре, як і попередні види.

 • знижує витрату пального;
 • не вплине негативно на системи з каталізаторами;
 • збільшує коефіцієнт корисної дії двигуна в мороз.

Це тільки три типи масла для двигуна UAZ Patriot. Існують ще інші різновиди, які за параметрами можуть підходити або не підходити движку. Тому завжди орієнтуйтеся на ті модифікації мастила, які прописані в книжці по експлуатації движка.

Не забувайте вчасно міняти масло. Тоді двигун буде справно працювати протягом всього життєвого ресурсу, а то і більше.

UAZ motor oil 10w 40

10W40 е то всесезонна мастило підходить для ЗМЗ 409. Масло сумісно з усіма модифікаціями вітчизняного транспортного засобу. Ідеально підходить для будь-яких погодних умов: від морозів до сорокаградусної спеки.

Але в основному використовують дану мастило в південних районах і середній смузі Росії. Для крайньої Півночі не рекомендована, так як швидко загусає в умовах рекордних мінусових значеннях.

види масел

Тепер давайте подивимося на види масел в двигун від транспортного засобу UAZ. Рекомендується купувати масла тільки від відомих фірм і з заводу-виробника. Досвідчені механіки забороняють купувати мастила на стихійних ринках, без етикеток або захисної фольги на шийці каністри. Виняток становлять металеві 200 літрові бочки.

Насправді видів масел, компаній, які їх розробляють дуже багато. З кожним роком їх тільки додається. Багато нові виробники можуть мати кращі масла в порівнянні більш відомими фірмами, які вже давно виробляють мастила, і які часто підробляють так оригінально, що ні докопаєшся.

За порадами автомеханіків, купуйте мастило від таких фірм, як Castrol, Shell, Helix, Esso або Лукойл. Звичайно в плані вартості, не виключено, що ви витратите дуже багато фінансів, зате заощадите на капітальному ремонті машини.

Тепер давайте подивимося на найкращі марки масел для UAZ Patriot за словами досвідчених механіків.

Коли міняти масло в двигуні

Період заміни моторного масла для автомобіля UAZ Patriot становить 10 тис. Км або раз на рік в залежності від того, наскільки швидко погіршиться якість масла. Період дії його корисних властивостей значно менше в складних умовах експлуатації: наприклад, при частих поїздках по бездоріжжю, різких стартах і гальмуваннях в міських «світлофорних» пробках. Агресивна їзда і активні перестроювання, безумовно, негативно впливають на термін придатності масла, а також призводять до перегріву двигуна і знижують ефективність миючих присадок масла. У зв’язку з цим в подібних умовах його краще міняти кожні 6-7 тис. Км.

Бензинові двигуни з 2005

 • 2.7 128 л. с. (ЗМЗ-40905), обсяг масла. 7 літрів, допуск і в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM, SN; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30
 • 2.7 135 л. с. (ЗМЗ-40906), обсяг масла. 7 літрів, допуск і в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM, SN; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30

Дизельні двигуни 2008-2016

 • 2.2 113 л. с. (ЗМЗ-51432), обсяг масла. 6,5 літра, допуск і в’язкість: API-CH-4, CI, CI-4, CJ, CJ-4; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30
 • 2.3 116 л. с. (Iveco F1A), обсяг масла. 4,2 літра, допуск і в’язкість: API-CH-4, CI, CI-4, CJ, CJ-4; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30

Оригінальна

Для позашляховика UAZ Patriot рекомендується напівсинтетичне або синтетичне моторне масло. В’язкість мастильного продукту залежить від умов експлуатації. Наприклад, для всесезонного використання підходить 10W-40, 10W-40 або 5W-40. При експлуатації влітку рекомендується 20W-40 або 25W-50, а переважно взимку заливають 0W-30, 0W-40 або 5W-30.

Яке масло потрібно використовувати для двигуна UAZ Patriot

Перше покоління 3163, з 2005

З технічної точки зору Patriot є глибоко модернізованою версією моделі UAZ-31622 Симбир. Автомобіль відрізняється підвищеним рівнем комфорту, проте не поступається в прохідності завдяки схожим технічним рішенням. Наприклад, як і в випадку з Симбир, на Patriot встановлюють мости типу «Спайсер» з колією 1600 мм. Спочатку машину пропонували з п’яти- або девятіместним салоном. Після модернізації салон став п’ятимісцевим, але якість сидінь значно покращився. У виробництві Патріота використовується значна частка імпортних деталей, серед яких можна відзначити гідропідсилювач керма Delphi, гальмівну систему ContiTeves, рульове колесо Takata-Petri, кондиціонер і опалення Sanden, коробку передач Dymos, сидіння Dawnsco і т. Д.

UAZ Motor Oil premium 5W-40

Це мастило відноситься до класу преміальних продуктів і є універсальною всесезонкой, яка призначена для роботи при достатньо великих перепадах температури. Вона добре захищає двигун автомобіля від перегріву і передчасного зносу при експлуатації з великими навантаженнями.

Саме це масло в двигун UAZ Patriot рекомендує сам виробник під час проведення сервісного обслуговування.

Потрібно знати переваги даного виду мастила:

 • значне збільшення коефіцієнта корисної дії;
 • зниження шуму під час роботи двигуна;
 • економія пального;
 • легкий запуск двигуна при низьких температурах;
 • сумісність з агрегатами, що володіють каталізаторами.

Яке масло необхідно для позашляховика

Дітище вітчизняного автопрому. UAZ «Patriot». оснащується бензиновим агрегатом ЗМЗ-409, що вимагає своєчасного і якісного обслуговування. Перед тим, як підійде час заміни. необхідно визначитися не лише з маркою мастильного матеріалу, але і з тим, скільки масла в 409 двигуні UAZ.

У документації до автомобіля є інформація, що для експлуатації двигуна ЗМЗ-409 рекомендується використовувати синтетичні і напівсинтетичні продукти.

Що стосується заводської заливки. вона являє собою синтетичне масло з показником в’язкості 5W-30. На нього і слід орієнтуватися в першу чергу.

Щодо питання. UAZ Patriot скільки масла в двигуні?. в керівництві до автомобіля є чітка інформація. повний його обсяг становить 7 літрів, тому при покупці слід орієнтуватися на цю цифру.

Марку залитого заводом масла ви навряд чи зможете визначити самостійно, тому, перш ніж залити нове. обов’язково зробіть промивку двигуна. Так ви будете впевнені в тому, що ніяких непередбачених ситуацій з силовим агрегатом не відбудеться, і він буде добре працювати весь термін експлуатації.

UAZ Motor oil 10W-40

Це масло моторне UAZ Patriot теж є гарєєвим продуктом, рекомендованим до експлуатації самим заводом-виготовлювачем в період гарантійного обслуговування. Воно при будь-яких температурних умовах зберігає свої робочі якості, дозволяючи надійно захистити всі деталі двигуна позашляховика UAZ Patriot від зносу.

Це мастило сумісна з усіма моделями UAZ і має специфікацію API SL / CF.

Яке масло краще заливати в UAZ «Patriot»?

Позашляховик UAZ з бензиновим 409 двигуном, вимагає якісної мастила, яку можуть запропонувати такі відомі компанії, як:

 • Shell Helix;
 • Castrol;
 • Mobil;
 • ESSO;
 • Лукойл.

Даний список можна продовжувати, однак синтетичні продукти цих компаній коштуватимуть досить недешево.

Але якщо ви хочете, щоб двигун вашого «Патріота» працював якісно і довго. економити на мастилі не варто. Внаслідок цього, масло в двигун 409 UAZ слід вибирати не тільки керуючись заводськими характеристиками, але і серед перевірених часом, всесвітньо відомих брендів.

Правильний вибір моторного масла для UAZ

Моторне масло є найважливішим елементом для будь-якого силового агрегату, так як дозволяє йому нормально функціонувати. Навіть найдорожча мастило, має обмежений термін служби і потребує періодичної зміни. Позашляховик UAZ «Patriot» в цьому плані не виняток і моторне масло UAZ також вимагає заміни.

UAZ Motor Oil 0W-40 для північних умов

Для відповіді на питання. яке масло краще заливати в UAZ Patriot при експлуатації в арктичних умовах. цілком можна рекомендувати дану мастило.

Вона володіє відмінними низькотемпературними характеристиками, а також надійно захищає двигун від зносу, дозволяючи йому легко запускатися при дуже низьких температурах.

До переваг такої мастила слід віднести такі важливі якості:

 • зниження зносу деталей силового агрегату при експлуатації в екстремальних умовах;
 • максимальне збільшення коефіцієнта корисної дії;
 • значне зниження витрати палива;
 • зменшення вмісту шкідливих компонентів у вихлопних газах;
 • відсутність негативного впливу на системи, обладнані каталізаторами.

В’язкість масла UAZ Motor Oil 0W-40 дозволяє з легкістю здійснювати запуск двигуна навіть при температурі.40˚ З.

види масел

Вибір масла. нелегке завдання, тому що при його здійсненні доведеться зіткнутися не тільки з величезною кількістю брендів, але і з різними його типами.

Як ви знаєте. існують такі види моторних мастил:

 • мінеральні;
 • напівсинтетичні;
 • синтетичні.

Для вибору виду масла необхідно взяти до уваги умови експлуатації автомобіля. Однак, можна використовувати і оригінальні масла, які рекомендує сам виробник.

 • UAZ Motor Oil Premium 5W-40;
 • UAZ Motor Oil 10W-40;
 • UAZ Motor Oil 0W-40.

Давайте розглянемо кожен з цих продуктів.

періодичність заміни

Моторне масло UAZ Patriot ЗМЗ 409 слід замінювати через кожні 10 тисяч кілометрів пробігу, якщо експлуатація проходить в складному кліматі. Однак, при великому навантаженні цей інтервал рекомендується дещо скоротити.

Щоб визначити необхідний термін заміни. треба якомога частіше перевіряти стан використовуваної моторної рідини. Пам’ятайте, що зниження робочих характеристик мастильного матеріалу негативно позначиться на роботі двигуна вашого автомобіля.