Скільки масла в редукторі Niva Chevrolet

Коли міняти масло в Chevrolet Niva

Масло в редукторі і мостах автомобіля Chevrolet Niva змінюють кожні 30-40 тис. Км. Те ж саме стосується і роздавальної коробки, проте в її випадку періодичність заміни, як правило, може бути порівняно більше. наприклад, кожні 60 тис. Км. У будь-якому випадку, точний регламент заміни залежить від умов експлуатації, а також стану мастильного матеріалу. Якщо виявлені характерні ознаки погіршення якості олії (помутніння, почорніння, недостатній рівень, загустение, а також сторонні звуки і стуки в трансмісії), значить настав час міняти масло. Зазвичай це актуально для частих поїздок по бездоріжжю або світлофорних пробок.

Оригінальна

У картер переднього і заднього мостів, а також роздавальну коробку автомобіля Chevrolet Niva заливають трансмісійне масло трьох типів. мінеральне, напівсинтетичне або синтетичне. Машинам останніх років випуску рекомендується напівсинтетика або синтетика. Що стосується в’язкості, то для зимового використання підходить SAE 70W, 80W або 85W, а переважно влітку заливають SAE 90, 140 або 250. При цьому найпопулярнішим в російському середовищі є всесезонне масло з показниками SAE 75W-80, 80W85, 80W-90 або 75W-90.

Масло в раздатке, редукторі і мостах Chevrolet Niva

Chevrolet Niva. компактний легковий автомобіль підвищеної прохідності. Має конструкцію і агрегатную базу від радянської моделі «Niva» зразка 1977 року. це постійний повний привід, роздавальна КПП і 1.7-літровий 80-сильний двигун. Коробка передач. п’ятиступінчаста механічна. З 2004 по 2008 рік автомобіль неодноразово ставав самим продаваним позашляховиком на російському ринку. Більш того, в 2009 році був удостоєний премії «Позашляховик року». До найближчих конкурентів Chevrolet ВАЗ 2121 можна віднести Renault Duster, Chery Tiggo, Дайхатсу Териос, Suzuki Vitara і інші бюджетні кросовери.

Яке масло використовувати для редуктора, мостів і раздатки Chevrolet Niva

Перше покоління 2002-2020

Chevrolet Niva вперше дебютувала в 1998 році як модель під назвою ВАЗ-2123 «Niva». По суті, це був наступник радянської «ВАЗ 2121» 1977 року. Однак АвтоВАЗ був не в змозі налагодити масове виробництво, в результаті чого права на використання бренду «Niva» були передані концерну «Дженерал Моторс», який допоміг у створенні спільного російського підприємства GM-АвтоВАЗ.

Масовий випуск кросовера Chevrolet Niva стартував в 2002 році. По суті, це був перейменований ВАЗ-2123. Найбільший рестайлінг «ВАЗ 2121» відбувся в 2009 році. Тоді автомобіль отримав оновлений індекс 212300-55. Крім того, завдяки старанням італійського ательє «Бертоне» кросовер отримав оригінальні бампера і світлотехніку, а також масивні колісні арки і пластикові накладки по периметру кузова. В результаті машина вперше стала виглядати як повноцінний кросовер. Позашляхові якості збереглися на високому рівні, що дозволяє «Niva» домінувати в порівнянні з більш дорогими аналогами по прохідності.

 • Масло в раздатку: обсяг. 0,79 літра, допуск і в’язкість: API-GL-3-4; SAE 75W-90
 • Масло в редуктор заднього моста: обсяг 1.3 літра; переднього. 1,15 літра; допуск і в’язкість: API-GL-3-4; SAE 75W-90

Скільки масла заливати в редуктор, міст і раздатку Chevrolet Niva

неоригінальні

Для обслуговування раздатки, редуктора і мостів автомобіля Chevrolet Niva краще вибирати масло перевірених виробників. Mannol, Total, Eneos, ZIC, Castrol, Kixx і т. Д. Що стосується типу в’язкості треба відзначити, що більш текучим є синтетичне масло, відповідне для автомобілів останніх років випуску.

Відповідно, в старіші автомобілі рекомендується мінералка або напівсинтетика. У неї порівняно густа консистенція, а значить менша ймовірність витоків при наявності мікротріщин або зазорів між контактними парами. Ще при виборі масла звертають увагу на актуальні показники допуску API-GL-3, 4 або 5. Чим вище показник, тим більше масляних присадок. У випадку з Нивою можна зупинити вибір на API-GL-5. Нижче представлені відповідні масла в раздатку, мости і редуктор автомобіля Chevrolet Niva.

 • Liqui Moly 75W-90 GL-4/5
 • Chevron 80W-90 GL-5.

Заміна масла в мостах позашляховика Chevrolet Niva

Для даної процедури рекомендується дотримуватися ТО транспорту, а також правила по ремонту позашляховика. Заміна масла в мостах автомобіля повинна відбуватися кожні 40 тисяч кілометрів (стосується випадків експлуатації ВАЗ 2121 в нормальних умовах). Якщо ж автомобіль експлуатується в більш важких умовах, то заміну масла коштує виробляти набагато раніше.

Промивання картера механічної коробки передач:

 • залити рідину для очищення картера через заливний отвір за допомогою шприца;
 • встановити важіль перемикання передач в нейтральне положення;
 • включити двигун внутрішнього згоряння;
 • пройтися по черзі по всіх швидкостям, затримуючись на кожній по кілька секунд.

Дана процедура займає не більше п’яти хвилин.

Поради по заміні масла в МКПП ВАЗ 2121 Chevrolet

Щоб акуратно і своєчасно проводити техобслуговування відповідно до інструкції по експлуатації автомобіля, рекомендується запам’ятати позначку пробігу на даний момент. Це дозволить не помилитися при встановленні дати наступної заміни масла роздавальної коробки автомобіля.

Досвідчені автомобілісти рекомендують проводити заміну масла не тільки в раздатке. Одночасно з коробкою передач здійснюється також заміна масла в обох мостах Niva Chevrolet. Тому в список підготовчих робіт потрібно включити придбання масла дляредуктора мостів ВАЗ 2121.

При виборі найбільш підходящого трансмісійного масла ціна на продукт не є єдиним показником його якості. Вартість масляній продукції залежить також і від найменування відомого бренду. Основна умова безперебійної роботи коробки передач. дотримання рекомендованих термінів сервісної заміни трансмісійного масла.

Якщо автомобіль придбаний з рук, він має напрацьований пробіг і придбані приховані дефекти. Тут потрібно більш відповідально ставитися до заміни масла і скорочення періодів між заходами по технічному обслуговуванню. Рівень масла у такого авто рекомендується контролювати не менше двох разів на тиждень. При зниженні обсягу трансмісійного масла зростають ризики виникнення серйозних відхилень в роботі автомобіля в цілому.

У цьому матеріалі поговоримо як проводиться заміна масла в коробці, раздатке і мостах Chevrolet ВАЗ 2121. Застосування якісних мастильних матеріалів для транспортних засобів грає важливу роль в роботі будь-якого авто. Найпоширенішим для правильної роботи транспорту є процес заміни масла. Замінити масло можливо самостійно, не вдаючись до допомоги співробітників авто сервісів, при цьому істотно заощадивши кошти.

Злив і заливка масла в раздатку Chevrolet Niva

Насамперед слід відкрутити зливну пробку. Потім зливається масло в підготовлену тару. 2. Перевіряється старе масло на предмет виявлення металевої стружки. Також варто приділити увагу вбудованому магніту. оглянути його. 3. Домішки і забруднення на пробці слід очистити. Після пробку варто назад закрутити. 4. Заливний отвір має закручується пробку, її слід відкрутити. 5. Трансмісійне масло заливається через заправний шприц. 6. Піддається огляду та очищення вентиляційний клапан. 7. Необхідно запам’ятати або відзначити в блокноті пробіг, який був на авто в момент заміни масла.

Детальніше заміна масла в раздатке ВАЗ 2121 показано в хорошому відео нижче.

Підготовка до заміни масла в мостах Chevrolet ВАЗ 2121

Заміна масла в мостах транспортного засобу ідентична з процедурою заміни рідини в роздавальної коробці. Слід загнати позашляховик на оглядову яму або на підйомник. За обсягом масла потрібно стільки ж, як і для трансмісії. Перед заміною масла слід прогріти Niva. Далі буде потрібно ключ на 12. шестигранник, торцева головка на 17 з воротком, тара для зливу відпрацьованого масла, ганчірка. Також слід подбати про наявність заправного шприца.

Заміна масла в раздатке Niva Chevrolet

Безпосередня заміна масла в КПП Niva Chevrolet починається з очищення поверхонь в районі пробок для зливу і заправки.

 • Видалення відпрацьованого масла:
 • встановити машину над ямою;
 • розмістити спеціальну тару під картером коробки для збору відпрацьованої рідини;
 • після очищення отворів відкрутити пробки за допомогою багатогранника і викрутки;
 • дочекатися виходу забрудненої олії (прогріта система швидко віддає відпрацювання);
 • очистити від металевої стружки магнітний шар, розташований на внутрішній частині
 • пробки (на магніт збираються елементи зносу, накопичені в масляному відсіку);
 • вкрутити очищену пробку в відповідний отвір.

Здійснення заміни масла в раздатке Chevrolet ВАЗ 2121

Що стосується даної моделі автомобіля, то міняти масло необхідно кожні 50-80 тисяч кілометрів. Як тільки автомобіль пройде понад 120 тисяч кілометрів шляху, необхідно замінювати масла через кожні 45 тисяч кілометрів. Для довідки! Інструкція по експлуатації транспортного засобу містить інформацію про частоту заміни масел, якою кожному авто власнику необхідно слідувати. Але буде правильніше, якщо процедуру зміни масла проводити трохи частіше. Це обумовлюється тим, що масло авто накопичує в собі пил, бруд, що призводить згодом до забруднення механізмів руху транспорту. Саме тому багато авто власники радять міняти масла частіше, ніж зазначено в інструкції. Щоб масло можна було злити без проблем, слід приступати до заміни після поїздки. У шляху масло встигає нагрітися, тим самим беручи більш рідку консистенцію. Замінити масло в раздатке не так вже й складно, як здається на перший погляд. Для заміни необхідно загнати транспорт на оглядову яму, або підняти авто на підйомнику. Знадобитися ємність, призначена для злиття масла, а також ганчірка, якою необхідно видалити всі патьоки. Не варто забувати про шестигранному ключі (розмір 12), а також необхідна наявність заправного шприца.

Підготовка до зміни масла в МКПП

Перед тим, як заливати масло в трансмісію Chevrolet Niva, проводиться певна підготовка. Для проведення заходів по заміні масла в коробці передач рекомендується підготувати місце зручного доступу до піддону МКПП. Це може бути естакада або яма оглядова в приміщенні гаража.

скільки, масло, редуктор, niva, chevrolet

У список потрібних інструментів, матеріалів і пристосувань входять наступні пункти:

 • Спеціальний шприц, щоб зручно закачувати масло.
 • Трансмісійне масло відповідної марки в необхідній кількості.
 • Спеціальна промивна рідина для очищення картера МКПП (в кількості 1 літр).
 • Тазик для старого розчину.
 • Багатогранник, ключі для відкручування / закручування зливної пробки.
 • Ганчір’я х / б.

В якості підготовки до заміни масла в коробці передач важливим моментом виступає обов’язковий прогрів раздатки, трансмісії і самого мастильного складу.

Основні елементи системи

Найбільшим і основним елементом вважається паливний бак, але загальна кількість досягає шістнадцяти. Їх обсяги вельми різняться.

 • Вони обов’язково входять в системи охолодження і змащення двигуна.
 • Картери мостів і коробки передач також вкрай важливі для безпеки під час поїздок.
 • У заправні ємності Niva Chevrolet включені системи гідропідсилювача керма і гідроприводу гальма, переднього і заднього амортизатора.
 • Невід’ємною частиною є бачки для склоомивача і кондиціонера.

[Note] Практично всі резервуари зроблені з пластмаси і нержавіючої сталі, здатної витримувати агресивну вуглеводневу середу в перебігу тривалого часу. [/ Note]

Обсяг масла в раздатке Niva Chevrolet

Повнопривідний монстр ВАЗ 2121 Chevrolet працює безвідмовно, потрібно лише слідувати інструкціям, вчасно проводити ТО раздатки, стежити за об’ємом масла в ній, а також і міняти всі технологічні рідини.

Гордість вітчизняного автопрому. це Niva Chevrolet. Виробник випустив воістину шикарний автомобіль, за своїми характеристиками не поступається дорогим аналогам. Для бездоріжжя, поїздок на природу, риболовлю, полювання. краще машини не знайти.

Обсяг масел і рідин Chevrolet niva. Авто Портал

Кількість цих елементів в кожному автомобілі може різнитися. До того ж важливо мати чітке уявлення про розташування, видах, застосовуваних моторному і трансмісивному маслі, типах мастила і рідинах.

 • Адже заправні ємності Niva Chevrolet повинні бути заповнені з урахуванням рекомендацій заводу, щоб всі системи змогли повноцінно працювати.

Як поміняти масло?

Як зробити самостійно заміну технологічних рідин в Niva Chevrolet? Для цього необхідно придбати якісне масло, яке рекомендує виробник. Всі необхідні обсяги вказані в інструкції до автомобіля. Для новачків процес заміни здасться складним, але насправді це не так.

Вибір масла для повнопривідного автомобіля дуже важливий момент, від цього залежить термін експлуатації, знос деталей і робота всіх механізмів раздатки. Купувати потрібно рідини, які рекомендує виробник або перевірені, відомі марки. Для різного часу року є свої види олії, вони відрізняються по в’язкості і адаптовані до роботи в певній температурі.

Якщо автомобіль придбаний б / у, краще відразу перевірити рівень всіх рідин і замінити їх.

Заміна масла в редукторі переднього моста

Заміна масла в передньому мосту ВАЗ 2121 Chevrolet своїми руками виконується в наступному порядку:

 • Відкрутіть зливну пробку ключем на 12 і повністю злийте відпрацювання в приготовлену ємність. Пам’ятайте, що рідина гаряча.
 • Очистіть пробку і краю отвори, замініть прокладку, змастіть все це герметиком.
 • Поверніть зливну пробку на місце.
 • Відкрутіть заливну пробку ключем на 17. Заливний отвір знаходиться з лівого боку по ходу руху.
 • Залийте мастило спеціальним шприцом або пристосуванням.
 • Закрутіть заливну пробку.
 • Перевірте витоку. На цьому зміна трансмісійної рідини закінчена.

Яке масло використовувати в трансмісії?

Не можна змішувати різні види масел. За в’язкості краще вибирати рідина з наступними маркуванням: 75W. 90; 80W. 85; 80W. 90.

Виробники які себе добре зарекомендували і випускають марки, які підійдуть для позашляховика це: Газпронефть, Лукойл, Шелл, Кастрол, ТНК, Ексон мобіл.

Трансмісійне масло повинно бути високої якості, від цього залежить якість його функціонування всіх механізмів в Niva Chevrolet.

Для заміни потрібно: шестигранник на 12, ключ гайковий на 17, ганчірка і ємність для відпрацьованого матеріалу. Далі потрібно відкрутити заливну пробку, а після і зливну.

Коли рідина вийшла, отвори очистити ганчіркою і залити очищувальну рідину до верху.

Коли потрібно міняти

Для профілактики, згідно з інструкцією виробника, слід виконувати періодичну зміну мастильної рідини обох мостів авто через кожні 45 тисяч кілометрів пробігу або через три роки експлуатації. Якщо машина часто експлуатується по бездоріжжю або при низьких температурах, то цей інтервал слід зменшити. Також поява зовнішніх порушень роботи трансмісії, обумовлених свистом, підвищеним гулом, стукотами при рушанні з місця і на швидкості сигналізує про необхідність перевірки рівня і якості трансмісійної рідини.

Після покупки уживаного автомобіля, після капітального ремонту потрібно також змінювати мастило. Чим більше стає пробіг (особливо після 100 тисяч кілометрів), тим частіше має проводитися таке ТО.

Коли потрібно міняти масло

В автомобілях Niva Chevrolet роздавальна коробка розташовується в задній частині КПП. На її хвостовике розташований карданний вал, який служить для з’єднання раздатки і заднього моста. Цей агрегат зв’язується з переднім мостом за допомогою переднього карданного валу, що забезпечує повноцінну роботу останнього.

Роздавальна коробка має знижувальну передачу, за допомогою якої забезпечується отримання високого крутного моменту. Вона необхідна, щоб подолати складні ділянки дороги або при пересуванні на транспортному засобі по бездоріжжю.

Роздавальна коробка складається з:

 • корпусу диференціала;
 • провідного та проміжного валів;
 • корпусу;
 • підшипників;
 • вала приводу переднього моста;
 • сателітів;
 • сальників;
 • муфт, за допомогою яких блокуються і переключаються передачі;
 • фланців, що з’єднують коробку передач і кардан;
 • важелів управління.

Автомобілі Niva Chevrolet оснащуються роздатковими коробками двох видів. 21213 і 21214. Ці деталі не мають конструктивних відмінностей. Друга модель додатково оснащується приводом датчика швидкості.

Щоб роздатковий механізм надійно функціонував, рекомендується регулярно заливати в нього масло, яке характеризується наявністю протизносних присадок, що усуне можливість передчасного руйнування деталей. Згодом спостерігається забруднення мастильної рідини і втрата її властивостей. Тому рекомендується періодично заміняти масло в КПП.

Процедура проводиться при Зовнішні проблеми та перешкоди, які проявляються:

скільки, масло, редуктор, niva, chevrolet
 • шумом і гуркотом на поворотах;
 • вібрацією при пересуванні на високій швидкості;
 • витоком масла;
 • поганим переключенням передач.

Ці несправності виникають при поганій якості масла або його недостатній кількості в вузлі. У цьому випадку перевіряється якість і кількість рідини.

Найбільш часто в авто Niva Chevrolet спостерігається вібрація. Вона фіксується в транспортних засобах 21213/21214, що пояснюється фіксацією роздавальної коробки тільки на двох опорах, які розташовуються з двох боків корпусу. Причина вібрації може полягати не тільки в маслі, але і в розірваної гумі на опорах. Таке спостерігається при разбалтиванія кріплення, яке фіксує установчі опори.

Вібрація може спостерігатися при русі на автомобілі на швидкості 80-100 км на годину. Таке трапляється, якщо в роздавальної коробці є деформовані болти. Рекомендується провести детальний огляд вузла для визначення ослаблених елементів еластичної муфти або гайок на фланці проміжного вала. При ослабленні кріпильних елементів їх затягують. Якщо деякі деталі роздавальної коробки зносилися, то їх замінюють.

При появі проблем в раздаточном механізмі спостерігається шум під час поворотів. Це свідчить про потребу в заміні масла. Якщо процедура не допомагає, це говорить про появу несправностей в роздавальної коробці. Спочатку обстежують деталі вузла на предмет зносу. Також визначають осьової зазор, який в нормі повинен складати 0-0,1 мм.

Якщо погано перемикаються передачі або блокується диференціал, це може свідчити про високу в’язкості масла в роздавальної коробці. Тому змінна муфта на корпусі диференціала або шліцах маточини погано переміщається. Така ситуація спостерігається, якщо на зубцях малих шестерень передачі з’являються забоіни, деформується шток або вилка, важелі приводу. При надмірно в’язкому маслі рекомендовано провести очистку шліцов від бруду. При наявності пошкоджених шліцов або зубів деталі міняються на нові.

При сильному зносі сальників спостерігається витік масла з роздавальної коробки. Причина втрати технічної рідини може полягати в послабленні кріплення кришок картера, пошкодженні прокладок на кріпленнях. Витік спостерігається при нещільно закручених пробках або гайки на приводі спідометра. Вирішити цю проблему можна шляхом затягування різьблення, зміни прокладок, підтягування пробки і гайок.

Якщо довільно вимикаються і скидаються передачі, то потрібно оглянути раздатку. Таке спостерігається, якщо пошкоджуються зуби шестерень, з’являються забоіни на шліцах, знижується пружність в пружинах фіксаторів або зношуються ці деталі. Вирішується проблема методом очищення і заміни конструктивних елементів роздавальної коробки.

Якщо спостерігаються сторонні звуки при пересуванні на транспортному засобі, це говорить про недостатню кількість або погану якість масла. Рідина змінюють строго по інструкції. Якщо після процедури ситуація не покращилася, рекомендується зняти роздавальну коробку і визначити причину несправності.

Замена масла в КПП и переднем редукторе Нива Шевроле

Інструкція вимагає замінити масло в МКПП, якщо транспортний засіб має пробіг 60 тисяч км. Після того, як на авто проїхали 120 тис. Км, потрібно міняти масло кожні 45000 км. Якщо на автомобілі постійно пересуваються по неякісному дорожньому покриттю або експлуатують його при перепадах температур, то рекомендується регулярно заливати нову рідину.

Як перевірити рівень?

Перевірка рівня масла виконується через заливний отвір. необхідно:

 • викрутити пробку.
 • Пальцем перевірити, щоб трансміссіонку доходила до краю заливного отвору.

Підготовка до заміни масла в мостах Chevrolet ВАЗ 2121

Заміна масла в мостах транспортного засобу ідентична з процедурою заміни рідини в роздавальної коробці. Слід загнати позашляховик на оглядову яму або на підйомник. За обсягом масла потрібно стільки ж, як і для трансмісії. Перед заміною масла слід прогріти Niva. Далі буде потрібно ключ на 12. шестигранник, торцева головка на 17 з воротком, тара для зливу відпрацьованого масла, ганчірка. Також слід подбати про наявність заправного шприца.

Яке заливати: рекомендації заводу

ВАЗ 2121 Chevrolet сходять з конвеєра з мінеральної трансміссіонку, яка має в’язкість SAE 75W-90, 80W-85, 80W-90 і відповідає стандарту API GL4 або GL4 / GL5.

Однак, за спостереженнями автовласників, заміна «мінералки» на синтетику або напівсинтетику позитивно позначається на роботі трансмісії:

 • Коробка передач працює тихіше.
 • Стає менше вібрацій при русі.
 • Полегшується перемикання передач в зимовий час.

Важливо! У КПП і раздатку ВАЗ 2121 Chevrolet можна заливати популярне масло стандарту API GL-5. Його використання призведе до швидкої поломки агрегатів.

Етапи заміни масла в мостах Chevrolet ВАЗ 2121

Відкручується пробка зливу. 2. Оглядається магніт болта, щоб визначити чи є на ньому стружка. При відсутності стружки, болт вкручується назад. 3. Зливається відпрацьоване масло в підготовлену ємність. 4. Сливная пробка загортається і затягується. дана процедура стосується заднього моста. 5. Відвертається заливна пробка. 6. За допомогою заправного шприца вливається масло в необхідному обсязі. 7. Заливна пробка загортається, затягується. знову мова йде про задньому мосту.

Детальніше заміна масла в передньому мосту Chevrolet ВАЗ 2121 показана у відеоролику.

Подробиці заміни масла в задньому мосту Chevrolet ВАЗ 2121 дивіться у відеоролику.

Отже, самостійно поміняти масло в Niva зможе навіть недосвідчений водій, якщо дотримуватися всіх необхідних і наведені вище рекомендації. Якщо у Вас виникли питання по заміні масла в трансмісії ВАЗ 2121, задавайте їх у коментарях. наші фахівці дадуть відповідь на них.

несправності

Проблеми з коробкою перемикання передач можна визначити за кількома ознаками. Найбільш поширені з них:

 • шум трансмісії
 • утруднене перемикання передач
 • мимовільне відключення
 • патьоки масла на корпусі

Так само на рестайлінгових моделях з’являється стукіт у трансмісії через 5-10 тисяч кілометрів пробігу. При цьому необхідно звертати увагу на те, за яких умов з’являється стукіт.

скільки, масло, редуктор, niva, chevrolet

Замена масла в переднем мосту Нива Шевроле

У рідкісних випадках виходить з ладу куліса. Це вузол, який відповідає за взаємодію трансмісії ВАЗ 2121 21214 і штока. Існує 3 основні ознаки того, що проблема виникла саме з цим вузлом:

 • Великий люфт важеля
 • Проблеми при виборі передачі
 • Неможливість відрегулювати механізм

Всі проблеми, що виникають з трансмісією Chevrolet вимагають негайного усунення, оскільки це безпосередньо впливає не тільки на справність транспортного засобу а й на безпеку руху.

Порядок дій при заміні масла в Niva Chevrolet

Заміна мастильної рідини проводиться на станції технічного обслуговування. Однак якщо ви хочете заощадити кошти, ви можете зробити це самостійно.