Заміна фільтра салону Skoda Octavia а5

Як замінити повітряний фільтр?

Повітряний очищувач являє собою досить простий пристрій. Найчастіше він складається з короба і власне фільтрує. Останній виготовляється з різних матеріалів, в тому числі і паперу, яка зазвичай просочується спеціальними хімічними абсорбентами. Таким чином, перебуваючи в моторному відсіку, повітряний фільтр не тільки формує якісну паливну суміш, а й захищає стінки циліндрів і поршні від утворення нагару.

Проводити заміну очищувача необхідно після досягнення певного пробігу (близько 15000 км). Однак подібна операція може знадобитися раніше, якщо спостерігаються ознаки, які свідчать про знос цієї деталі: шуми при роботі мотора, зниження потужності двигуна. Крім того, вже незаперечна ознака того, що пора б замінити повітряний фільтр, є збільшення витрати палива. Вважається, що більшого зносу деталі сприяє їзда по міських дорогах в теплу пору року.

Щоб замінити повітряний очисник, потрібно зробити наступне:

 • відкрутити короб, що фіксується чотирма гвинтами
 • дістати фільтруючий елемент, який утримується гвинтом і спеціальною скобою
 • перевірити, в якому стані знаходиться повітряний фільтр, в разі необхідності поміняти його.

Для Skoda Octavia найкраще використовувати повітряний фільтр виробництва Mann, Champion або Bosch. Коштують ці очисники, до речі, не так уже й дорого.

Наостанок потрібно переконатися, що повз встановленої деталі не підсмоктується додатковий повітря.

Вибір салонного фільтра

Оригінальний салонний фільтр для авто Octavia А7, чий код 5Q0 819 653, обійдеться приблизно в 750 рублів. Дешевші аналоги позначаються наступними кодами: Filtron K1311A, TSN 9.7.898. Природно, краще використовувати оригінальні запчастини, розраховані саме під ваш автомобіль, що продовжить термін експлуатації не тільки даної комплектуючої, а й авто в цілому.

Заміна салонного фільтра Skoda Octavia А5 в гаражних умовах

У багатьох країнах давно вже стало нормою, підкріпленої законодавством, вимога до автовиробників оснащувати автомобілі фільтром салону. Великі компанії не тільки в нашій країні, але і у всьому світі, роблять це вже давно, усвідомлюючи важливу роль цього елемента. При цьому не всім автомобілістам відомо, що очищати повітря від домішок з первісної ефективністю фільтри можуть протягом певного терміну, який залежить від експлуатаційних умов.

Періодична заміна салонного фільтра Skoda Octavia забезпечує захист пасажирів і водія від небажаних впливів несприятливих речовин, які присутні в повітрі.

Переваги авто марки Skoda

Дані транспортні засоби відрізняються особливою стійкістю (навіть при русі по наших дорогах), невибагливістю, економічністю (вживають мало бензину / дизеля, рідко виходять з ладу, а якщо вже таке сталося, ремонт і заміна деталей обійдеться порівняно недорого), а також динамічністю. Саме з цієї причини користуються настільки великою популярністю. При правильному догляді ці авто взагалі не виходять з ладу.

Как заменить фильтр салона Шкода Октавиа А5 Замена салонного фильтра Skoda Octavia A5

Замінюємо паливний фільтр

Про цього різновиду очищувачів часто забувають: позначається її довгий термін використання, а також той факт, що наслідки його зносу видно далеко не відразу. І даремно! Тим більше що замінити паливний фільтр досить просто (особливо в Skoda Octavia). Перш за все, потрібно відкрити коробку запобіжників і витягнути один з них. під 8. Заводимо машину і чекаємо, коли вона сама собою затихне. тим самим ми скидаємо тиск в системі.

Наступний крок. дістати паливний фільтр. Мабуть, цей етап найскладніший. Спочатку головкою на «сім» або шліцьовій викруткою відкручуємо хомут, після чого нам потрібно від’єднати паливний фільтр від трубок, які тягнуться до бензобаку і двигуну. Ми повинні натиснути на кнопки, що розміщуються на початку або в кінці трубок, діяти при цьому необхідно вкрай обережно, щоб нічого не зламати.

Замена фильтра кондиционера Шкода Октавия А5

Надягаємо новий паливний фільтр на трубки. Стежимо, щоб стрілка на ньому була направлена ​​до двигуна. Крім того, паливний фільтр не повинен злазити з трубок. Після цього заводимо машину і перевіряємо, чи справно працює встановлена ​​деталь. Якщо протікання немає, значить, паливний фільтр поставили вірно!

Технологія заміни фільтра салону на автомобілі Skoda Octavia A5

Щоб зняти кришку блоку очищувача, посуньте її вправо, а потім вниз.

Змінний елемент ви зможете вийняти, потягнувши в напрямку, зазначеному червоною стрілкою.

Такий вид може мати ваш старий очищувач.

Перед тим, як встановити новий фільтруючий елемент, очистіть місце його розташування.

Заміна своїми руками

Чи впорається з цим завданням зможе навіть початківець водій, тим самим заощадивши кошти, але не свого часу. Відзначимо, що при професійному підході заміна буде виконана протягом 10-15 хвилин. Отже, щоб виконати заміну самостійно, потрібно дотримуватися наступних правил:

 • Спочатку потрібно видалити з бардачка весь його вміст. Далі потрібно зняти бардачок шляхом розчеплення чотирьох гачків.
 • Краще проводити цю операцію в літню пору року, так як при сильних морозах гачки демпферов стають дуже крихкими.
 • Досить зняти бардачок, щоб дістатися до фільтра. Вийняти його можна тієї ж викруткою, яка використовувалася за зняття бардачка.
 • При видаленні фільтра накопичився сміття може впасти вниз, тому рекомендовано прочистити повітропровід тонкої насадкою пилососа.
 • Потім вставте новий фільтруючий матеріал і виконайте всі протилежні демонтажу дії (при установці важливо, щоб стрілка на фільтрі дивилася вниз).

Ну що ж, як ви самі бачите, виконати заміну салонного фільтра можна і самостійно, при чому досить швидко.

Найважливіше: не забувати регулярно обслуговувати свій автомобіль, при цьому враховуючи місцевість, в якій ви найчастіше пересуваєтеся. Бажаємо успіху!

Як провести зміну фільтра авто

Як на будь-якому іншому авто з фільтром салону, на Skoda Octavia А5 рано чи пізно доводиться міняти його. Цю процедуру можна довірити сервісного центру або будь-який інший станції технічного обслуговування, але можете зробити все самостійно за 10-15 хвилин. Ця процедура нескладна і не вимагає особливих інструментів і навичок.

Інструкція по заміні салонного фільтра на Skoda Octavia Tour

Етапи заміни фільтруючого елемента складаються з наступних дій:

 • Зняття правої щітки склоочисника, після якої слід відкрити капот і підняти проводок цього ж двірника і підкласти під нього шматок тканини, щоб не подряпати фарбу кузова;
 • Прибирання в сторону подкапотной гумки і зняття прилеглої до скла панелі, яку потрібно підчепити пальцями і акуратно потягнути вгору від середини;
 • Перевертання знятої панелі, яку потрібно покласти на мотор. повністю знімати її не потрібно, так як для цього доведеться додатково від’єднати кілька шлангів;
 • Витягти забруднився фільтр. спочатку витягнути пластикову рамку, а потім і фільтруючий елемент;
 • Рамка надаватися на новий фільтр, враховуючи зазначене стрілкою напрямок подачі повітря;
 • Повернути рамку з фільтром на місце і виконати всі ті ж дії в зворотному порядку.

Після заміни фільтруючого елемента можна розраховувати на ефективну роботу вентиляційної системи на протязі, як мінімум, півроку. А сам процес навряд чи займе у автовласника більше 10-15 хвилин.

відповідні розміри

При виборі фільтруючого елемента, власники не завжди використовують продукцію, рекомендовану виробником автомобіля. У кожного на це свої причини, хтось каже, що оригінал коштує необгрунтовано дорого. У кого-то в регіоні продаються тільки аналоги, тому існує необхідність знати розміри, за якими надалі можна провести підбір:

 • Висота: 30 мм
 • Ширина: 205 мм
 • Довжина: 283 мм

Як правило, іноді аналоги для Skoda Octavia I A4, Tour, Mk1 можуть бути на кілька міліметрів більше або менше оригіналу, в цьому немає нічого страшного. А якщо відміну обчислюється сантиметрами, то тут звичайно варто підшукати інший варіант.

Коли міняти, який салоннік встановлювати

Для виконання операцій планового ТО існує регламент, а також рекомендації виробника. Згідно з ними, заміна салонного фільтра системи опалення-кондиціювання Skoda Octavia I A4, Tour, Mk1 повинна проводитися кожні 15000 км пробігу або раз на рік.

З огляду на, що умови експлуатації автомобіля в більшості випадків будуть далекими від ідеальних, фахівці радять виконувати цю операцію приблизно вдвічі частіше, навесні і восени.

 • часто запотівають вікна;
 • поява в салоні неприємних запахів при включенні обдування;
 • погіршення роботи грубки і кондиціонера;

Вони можуть змусити засумніватися в тому, що фільтруючий елемент справляється зі своїми завданнями, потрібно позапланова заміна. В принципі, саме на ці симптоми і слід покладатися при виборі правильного інтервалу заміни.

Від чого залежить періодичність заміни салонного фільтра

У технічному описі регламентована періодичність заміни салонного фільтра, відповідна 30.000 кілометрів пробігу автомобіля. У реальних умовах експлуатації авто дана величина може бути скорегована в бік зменшення. Це необхідно в наступних умовах:

 • періодична експлуатація Skoda Octavia А5 на грунтових автодорогах;
 • часте рух машини на жвавих автострадах в поганих кліматичних умовах (попадання на фільтр мокрих грязьових суспензій від великовантажного транспорту);
 • експлуатація авто при критично низьких температурах навколишнього повітря.

У автолюбительському практиці вважається грамотним виконання регламентної заміни салонного фільтра перед початком холодного сезону експлуатації транспортного засобу.

процес заміни

Інженери компанії Skoda постаралися зробити процес заміни салонного фільтра максимально простим і зрозумілим. І це у них вийшло.

Вся процедура займає не більше п’яти хвилин, а список необхідних інструментів для заміни салонного фільтра в Skoda Octavia буде порожній, так як цю роботу можна виконати голими руками.

Весь процес складається з кількох етапів:

 • Відкрийте бардачок і витягніть з нього все зайве.
 • Потягніть ящик бардачка вгору, щоб витягнути його з пазів.
 • Подденьте фіксатор ящика з лівого боку, щоб зняти його.
 • Зніміть ящик бардачка.
 • Зніміть декоративну планку боксу фільтра. Для цього отщелкніте три верхніх кріплення.
 • Вилучіть фільтруючий елемент.
 • Пропилососьте бокс, щоб позбутися від скупчився там сміття.
 • Встановіть нову деталь.
 • Змонтуйте кришку боксу і ящик бардачка назад.

Заміна фільтра салону Skoda Octavia

Головна »Тих. обслуговування »Заміна салонного фільтра

 • Етапи заміни фільтруючого елемента Skoda Octavia 1 Tour, А4, Мк1
 • Де знаходиться
 • Зняття і установка нового фільтруючого елемента
 • Яким боком встановлювати
 • Коли міняти, який салоннік встановлювати
 • відповідні розміри
 • Вибір оригінального салонного фільтра
 • Які аналоги вибрати
 • Відео

Одна з тенденцій сучасного автомобілебудування полягає в турботі про здоров’я водія та пасажирів. У зв’язку з цим більшість автомобілів, що випускаються і Skoda Octavia 1 Tour, А4, Мк1 не стала винятком, останнім часом обладнають системами кондиціонування. А для очищення надходить зовні повітря використовуються салонні фільтри.

Вибір оригінального салонного фільтра

Незалежно від комплектації, на все Skoda Octavia першого покоління (в тому числі і рестайлінгової версії), виробником рекомендується встановлювати фільтр очищення салонного повітря, пиловий 1H0819644B (VAG 1H0 819 644 B) або вугільний 1J0819644A (VAG 1J0 819 644 A).

Варто відзначити, що іноді витратні матеріали та інші запчастини можуть поставлятися в дилерські центри під різними артикулами. Що іноді може заплутати тих, хто бажає придбати саме оригінальний виріб.

При виборі між пиловим і вугільним виробом, автовласники радять використовувати вугільний фільтруючий елемент. Такий фільтр коштує дорожче, але він очищає повітря набагато краще.

Відрізнити його легко. фільтруюча гармошка з паперу просякнута вугільним складом, тому має темно-сірий колір. Фільтр очищає потік повітря від пилу, дрібного бруду, мікробів, бактерій і підсилює захист ваших легенів.

Що відбувається з машиною, якщо фільтр забитий?

Салонний фільтр піддається постійним навантаженням під час роботи. Після закінчення ресурсу деталі настає її остаточний знос. В цьому випадку СФ може або забруднитися настільки, що перестане пропускати повітря в салон, або порветься його фільтруюча мембрана. І в тому і в іншому випадку буде потрібно негайна заміна.

Планову заміну салонного фільтра рекомендується проводити не рідше одного разу кожні 10. 15 тис. Км. Залежно від умов навколишнього середовища і експлуатації авто цей термін може варіюватися в досить великих межах. З цієї причини необхідно з певною періодичністю проводити візуальний огляд деталі для діагностики її стану.

Падіння потужності кондиціонера й грубки, підвищення вологості в салоні, наявність неприємних запахів. непрямі ознаки, здатні вказати на необхідність заміни.

Від чого залежить періодичність заміни салонного фільтра

У технічному описі регламентована періодичність заміни салонного фільтра, відповідна 30.000 кілометрів пробігу автомобіля. У реальних умовах експлуатації авто дана величина може бути скорегована в бік зменшення. Це необхідно в наступних умовах:

 • періодична експлуатація Skoda Octavia А5 на грунтових автодорогах;
 • часте рух машини на жвавих автострадах в поганих кліматичних умовах (попадання на фільтр мокрих грязьових суспензій від великовантажного транспорту);
 • експлуатація авто при критично низьких температурах навколишнього повітря.

У автолюбительському практиці вважається грамотним виконання регламентної заміни салонного фільтра перед початком холодного сезону експлуатації транспортного засобу.

Заміна салонного фільтра Skoda Octavia А5

Щоб поміняти салонний фільтр необхідно звільнити доступ до передньої панелі з боку водія. Килимок водійський перед проведенням заміни фільтра бажано застелити поліетиленом або ганчір’ям, для того щоб частинки пилу і бруду, що утворюються в процесі регламентних робіт, які не засмітили салон. Далі відкручується два пластмасових кріплення у вигляді «баранчиків».

Потім необхідно звільнити доступ шляхом демонтажу нижньої частини обшивки.

Після звільнення доступу відкривається нижня частина салонного фільтра.

Він демонтується шляхом переміщення по напрямках послідовно, як показано на малюнку (вправо і вниз). Зазвичай одночасно з регламентної заміною салонного фільтра виконують очищення випарника.

Установка нового фільтра виконується у зворотній послідовності.

Замена салонного фильтра Шкода Октавия кузов А5

Фільтр кондиціонера Skoda Octavia A7

До цієї машині застосуємо серійний номер фільтра 5Q0 819 653. Місце дислокації інше. за бардачком. Тому процедура заміни фільтра салону тут інша і трохи складніше. Але все одно в ній немає нічого такого, що потребують спеціальних знань, особливого інструменту і, як наслідок, витрачених коштів.

 • Спочатку потрібно зняти бардачок. Для цього відкриваємо його, звільняємо від вмісту.
 • Беремо звичайну викрутку (їй зручніше буде підштовхнути пластиковий гачок, який знаходиться праворуч від бардачка). Знімаємо цей гачок з паза і, рухом вгору ящик зійде з верхньої та нижньої правої петлі. Все, зняли, відклали в сторону (див. Фото 6 і 7). Знімаємо кришку барбачка у Octavia 3 покоління.

Барбачок в знятому стані. Потім потрібно зняти кришку. Для цього натискаємо по черзі на 3 засувки і рухом на себе знімаємо її (див. Фото 8).

Знімаємо кришку салонного фільтра. Виймаємо відслужив своє фільтр, попередньо підстеливши щось на килимок машини. Ставимо новий (див. Фото 9).

Установка нового фільтра в салон.

 • Тепер потрібно повернути на місце все, що зняли. защелкиваем кришку.
 • Ставимо назад наш бардачок. Для цього потрібно викруткою підняти верхній гачок, потім натиснути на нижні петлі, щоб вони встали в пази. Ви це зрозумієте по характерному звуку.
 • Тепер можемо перевірити правильне відкриття і закриття ящика, і роботу Вашого нового салонного фільтра.
 • Місцезнаходження салонного фільтра Skoda Octavia А5, опис

  Територіально фільтр розташований під передньою панеллю з боку пасажира.

  Покрокова інструкція заміни з фото

  Якщо прийшов час замінити фільтр кондиціонера, необов’язково їхати в автосервіс і віддавати за це від 200 до 500 рублів. Для установки цієї деталі не потрібно спеціального інструменту, досить правильно зняти фільтр і встановити на його місце новий. Рядовий автолюбитель зможе впоратися з процедурою за кілька хвилин.

  Шукати салонний фільтр потрібно під бардачком. Побачити його не вийде, але кріплення можна намацати.

  Елемент захищений кожухом, щоб його зняти, потрібно викрутити два заводських гвинта-баранчика. Це нескладно: вони позначені на фото стрілками. Після того як кріплення будуть викручені, кожух можна буде зняти.

  Під кожухом знаходиться кришка фільтра. Щоб вона знялася, її треба потягнути в праву сторону, для цього передбачений спеціальний виступ.

  Знявши кришку, ви зможете побачити край, що фільтрує. Витягнути його неважко, потрібно просто потягнути за здався край, але робити це варто обережно, щоб папір не порвалася, а сміття, якщо він там є, не опинився в машині. Щоб не забруднити салон, краще щось постелити на підлогу, наприклад, старий пакет або газету. Сміття може бути досить багато, починаючи від пилу і закінчуючи листям і дрібними гілками. Чим довше расходник не змінювався, тим гірше буде його стан.

  Після вилучення старого фільтра вставте новий і повторіть все в зворотному порядку.

  Заміна фільтра. не таке вже складне заняття, ви зможете це зробити за 5-10 хвилин. Якщо неприємний запах не зник, варто почистити ще й випарник.