Як визначити розмір диска на авто

Ретельно вибирайте гальмівні компоненти

Можна стверджувати, що гальмівна система. найскладніша частина вашого автомобіля. У цій історії ми торкнулися тільки різних частин загальної системи, і вся інформація, яку ми втратили, могла б заповнити дуже велику книгу. Важливо пам’ятати, що це складна система, в якій всі частини повинні працювати разом, щоб зупинятися і сповільнювати вашу поїздку передбачуваним і послідовним чином, будь то на вулиці або на уменьшающемся радіусі вашої улюбленої дорожньої трасси.Надеюсь, це допоможе вам прийняти правильні рішення або, по крайней мере, дозволить вам задати правильні питання при виборі системи, що відповідає вашим потребам. Пам’ятайте, що швидко марно, якщо ви не можете уповільнити.

Вакуумний підсилювач гальм

На автомобілях з вакуумним підсилювачем педаль гальма штовхає стрижень, який проходить через підсилювач в головний циліндр, приводячи в дію поршень головного циліндра. Двигун створює частковий вакуум всередині вакуумного підсилювача з обох сторін діафрагми.Когда ви натискаєте на педаль гальма, шток відкриває клапан, дозволяючи повітрю проникати в підсилювач на одній стороні діафрагми, блокуючи вакуум. Це збільшує тиск на тій стороні діафрагми, що допомагає штовхати шток, який, в свою чергу, штовхає поршень в головному циліндрі. Простота, ефективність і дешевизна. ось три особливості, які зробили його таким популярним на заводських автомобілях. Недоліками є розмір і залежність системи від вакууму в двигуні.

Дозуючий клапан, який встановлюється в кабіні

Інший тип. важільний, який частіше зустрічається в гонках. Встановлений поруч з водієм, цей тип часто регулюється водієм під час гонки, щоб налаштувати зміщення гальма відповідно до треком або навіть певною частиною треку.

Який би тип ви не вибрали, вони обидва роблять щодо одне і те ж, а саме дозволяють регулювати зсув переднього і заднього ходу і забезпечують максимальне зниження тиску в трубопроводі на 57 відсотків. Якщо вам потрібно більше, то є ймовірність, що у вашій гальмівній системі є неспівпадаючі деталі.

КАК УЗНАТЬ РАЗБОЛТОВКУ КОЛЁСНЫХ ДИСКОВ НА АВТОМОБИЛЕ.

Види маркування дисків

Маркування дисків можна умовно розділити на три групи:

Геометричні параметри диска:

ширина обода диска, вимірюється в дюймах.

J. буква, що характеризує конструктивні особливості диска, а саме. форму закраин, не несе в собі ніякої важливої ​​інформації для водія.

визначити, розмір, диск, авто

посадковий діаметр, вимірюється в дюймах, повинен збігатися з посадковим діаметром розміру шини.

H. буквений символ, що йде відразу ж за діаметром диска і позначає форму хампа, інші його особливості, а іноді. його відсутність.

Хампі. це кільцеві виступи на ободі, які запобігають зіскакуванню безкамерної шини з колісного диска. Найпоширеніший вид. подвійний хамп (позначається як h3).

Також можна зустріти збільшений подвійний хамп (Eh3). Рідше можна зустріти інші позначення:

 • H. одинарний хамп
 • FH. плоский хамп
 • AH. асиметричний хамп
 • CH. комбінований хамп.

Використання дисків з будь-яким з чотирьох останніх символів має здійснюється тільки в разі, якщо це допускається заводський комплектацією автомобіля.

Розділяє показники ширини диска і його діаметра значок «Х» позначає, що диск нероздільний.

Важливо! Вищевказані параметри диска повинні збігатися з відповідними параметрами шини. Більша чи менша ширина диска деформує шину, а невідповідність діаметрів не дозволить шину на диск змонтувати.

Особливості кріплення диска:

Дані маркування хоч і розділені, але описують геометричні та інші особливості, які необхідно враховувати при кріпленні диска на маточину автомобіля.

PCD (Pitch Circle Diameter). діаметр окружності, на якій розташовані кріпильні отвори диска (а точніше їх центри). PCD 5×130 значить, що у диска є 5 отворів, розміщених на окружності з діаметром приблизно 130 мм.

DIA. діаметр центрального отвору, який центрує колесо в зборі на ступиці автомобіля, вимірюється в мм (в нашому випадку. це 71.6 мм).

Важливо! Якщо диск не відповідає параметрам розміщення кріпильних отворів, закладеним в первинної комплектації автомобіля, то встановити цей диск на автомобіль буде неможливо.

Це величина, яка характеризує відстань між вертикальною площиною симетрії диска і площиною його додатки до маточини.

Один з показників, який буде завдано на внутрішню порожнину диска, вимірюється в мм (в маркуванні ET60 виліт дорівнює 60 мм). Може бути позитивним (ET60), нульовим (ЕТ0) або негативним (ЕТ-60).

Виліт впливає на ширину колісної бази і є одним з особливо важливих показників, а тому потрібно суворо дотримуватися рекомендації автовиробника! Навіть найменше відхилення від рекомендації неприпустимо.

При зміні вильоту диска (навіть на 5 мм) істотно змінюються умови роботи всіх вузлів підвіски, створюються зусилля, на які підвіска конкретного автомобіля не розрахована. Найпростіше наслідок цього. скорочення терміну служби елементів підвіски, а в умовах критичних навантажень наслідки можуть бути набагато небезпечніше (руйнування підвіски під час руху).

Ротори з пазами найкраще підходять для важких гусениць?

Ще одним найбільш поширеним доповненням до роторам є шліци. Власне, вони більше схожі на пази, ніж на прорезі.На насправді вони не послаблюють ротор, а їх мета. захистити простір між колодкою і ротором від гальмівного пилу. Можна також припустити, що вони допоможуть позбутися від будь-яких газів, які все ще можуть утворюватися в процесі гальмування. Багато автомобілів для змагань оснащені залізним ротором з прорізами, і це теж непогана ідея для вашої їзди. Вони також роблять зручні індикатори зносу.

Різниця між стандартною і високопродуктивної гальмівною рідиною

Основна відмінність між стандартною і високопродуктивної гальмівною рідиною полягає в тому, як вона відводить тепло.Напрімер, Wilwood EXP 600 Plus був протестований при температурі понад 626 градусів за Фаренгейтом з температурою кипіння 417 градусів. При таких температурах ваша середня рідина википатиме. Він також має низьку спорідненість до вологи, що уповільнює природну швидкість поглинання водяної пари. Оскільки гальмівна рідина поглинає воду (гігроскопічна), вона стає менш ефективною, і температура, при якій вона кипить, знижується. Ось чому важливо регулярно міняти гальмівну рідину і використовувати тільки свіжу рідину з герметичних емкостей.Настоящая перевірка будь-якої гальмівної рідини полягає в тому, наскільки добре вона чинить опір аерації і стисливості після того, як вона була нагріта і кілька сотень разів змінювалася під тиском.

Які колодки слід використовувати в моїй дискової гальмівній системі?

Вибір колодок. ось що дійсно визначає індивідуальність ваших гальм. Ніде концепція компромісу не проявляється більш очевидною, ніж тут. На вулиці нам потрібні тихі гальма, які виробляють невелику кількість пилу. На трасі нам потрібні гальма, які раз по раз можуть зупинятися без зволікання. Одна з парадоксів життя полягає в тому, що дуже важко мати і те, і інше. Педи з кращими характеристиками для треку, як правило, галасливі і виробляють багато пилі.Лучшіе прокладки для вулиці. тихі і чисті, але менш стійкі до високої температури і схильні до вицвітання на трасі.

Який розмір отвору найкраще підходить для головного циліндра?

Найважливіший фактор у роботі гальм. це розмір отвору головного циліндра. Це безпосередньо вплине на відчуття вашої системи, і всі виробники пропонують широкий вибор.Наіболее поширені розміри 3/4 дюйма, 7/8 дюйма, 1 дюйм і 1-1 / 8 дюйма, хоча часто пропонуються і інші розміри. У більшості випадків розмір отвору вибитий десь на корпусі майстра. Який розмір отвору підходить вам, залежить від інших компонентів вашої гальмівної системи. Ручна робота або підсилювач потужності, а також обсяг калипера будуть враховані в залежності від того, який отвір найкраще підійде вам. Кращий рада. проконсультуватися з виробником гальмівної системи, яку ви будете використовувати, і попрацювати з ними, щоб вибрати правильний розмір для вашого застосування.

Що таке штатний розмір дисків

Штатний розмір дисків. це характеристика коліс, які ставляться автомобільним концерном на заводі відповідно до вимог технології, класом транспортного засобу, а також проведеним міцності розрахунками з боку інженерного персоналу підприємства.

Параметры автомобильных дисков. ВСЁ ПРОСТО

Сходячи з конвеєра, автомобіль набуває такі базові параметри колісних дисків:

 • Форма закраїни обода, призначеної для надійної фіксації покришки. Цей параметр для легкових автомобілів, незалежно від моделі і модифікації, як правило, виражається в буквеному позначенні J або JJ.
 • Ширина обода вироби, від якого залежить кінцева розмірність покришки. Вона виражається в дюймах з кроком 0,5 одиниць. Як правило, стандартні марки авто мають діапазон цієї розмірності від 4 до 12 дюймів, що відповідає гумі від 145 до 345 мм.
 • Найважливіший параметр. це радіальні вироби, яка визначається як величина діаметра обода без урахування кромок і становить від 12 до 24 дюймів, відповідно, записується як R12, R13, R22, R23, R24. Від цього важливого параметра залежить радіальні шини, яка повинна бути аналогічною цієї величини, а також її профіль в залежності від розміру колісної арки і технічних вимог заводського виробника. Так, на R16 для Toyota Land Cruiser 200 можна поставити гуму з висотою профілю 90 мм. Та ж радіальних, але для ВАЗ 2110, тягне за собою лише низькопрофільні покришки з розмірністю 35-40 мм.
 • Також на заводі призначається необхідний для конкретної марки діапазон вильотів колеса, тобто параметр ЕТ, або величина в проекції від місця фіксації диска до маточини до його привалочной площині з внутрішньої сторони. Так, чим більше величина ЕТ, тим глибше колесо буде сидіти під колісної аркою і навпаки. Ця розмірність дисків може бути негативною, і в такому випадку диск буде трохи виступати за габарити кузова. Середній діапазон цього параметра становить от.25 мм до 50 мм.
 • Якщо попередні параметри допускають невеликий розкид в размерностях колеса, то такі показники, як сверловка і разболтовка, як правило, повинні бути єдині, в іншому випадку колесо просто не встане на маточину.

Ширина обода диска і посадковий розмір

 • Сверловка колеса. це розмір центрального отвору диска, за допомогою якого він сідає на вісь. Складає, як правило, від 50 до 120 мм, в залежності від моделі, бренду і класу транспортного засобу.
 • Разболтовка диска. це параметр, при якому визначається кількість шпильок на ступиці і їх довжина. Призначені для кріплення колеса. Для малолітражних авто шпильки робляться з параметрами 4 × 98, 4 × 100, тобто диск фіксується на 4 анкера довжиною по 98 або 100 мм кожен. У випадку з авто бізнес, преміум-класу або позашляховиками, кількість кріплень зростає до 5 або 10 штук, а довжина їх може збільшуватися до 150 мм.

Як визначити розмір литих дисків і штампування на автомобіль

Звичайно, кожен оригінальний диск на авто замаркований, і при детальному його огляді можна побачити рядок з усіма перерахованими вище геометричними параметрами. Якщо ж з якихось причин, наприклад, в разі зносу, дана величина не читається, то колесо завжди можна виміряти і самостійно вивести його маркування. Робиться це в такий спосіб:

 • Щоб визначити ширину вироби, потрібно просто заміряти лінійкою або рулеткою його обід в міліметрах, а потім отриманий результат розділити на 25,4 мм, щоб перевести його в дюйми.
 • Аналогічним способом визначається радіальні вироби, тільки тут виміру підлягає діаметр. Багато хто помилково вважає, що величина із позначкою R позначає радіус дисків, проте це в корені невірно і вимірювати потрібно саме найбільша відстань між двома точками на ободі колеса. В даному випадку для точності вимірювань необхідно простежити, щоб вимірювальний інструмент пройшов строго через центр диска, тому що в іншому випадку автолюбитель зможе заміряти лише хорду, і показник радіальності диска будуть невірним. Отриманий результат потрібно розділити на ті ж 25,4 см, щоб отримати величину параметра в дюймах. Слід зауважити, що при вимірюванні цілком може бути похибка в /.5 мм, так як радіальні може бути виражена тільки в цілому числі.
 • Найскладніше. це поміряти виліт колеса, тобто визначити параметр ЕТ. Щоб це зробити, необхідно колесо покласти плазом, встановити на нього дерев’яну рейку, рівну по довжині діаметру металевої частини, а потім виміряти відстань в міліметрах до привалочной площині диска. Потім колесо перевертається на 180 градусів, і процедура повторюється ще раз, але для зворотного боку виробу. Отримані результати потрібно підставити в формулу ЕТ = (X Y) / 2, де Х. це перший завмер, Y. другий, а ЕТ. шуканий показник вильоту, все одиниці тут вказуються в міліметрах.

Ширина

Ширина диска вказується в дюймах і йде першої в рядку характеристик. По суті, це один з визначальних параметрів при виборі. Відштовхуючись від цього значення, в подальшому буде підбиратися ширина шини. Приклади маркування: 8,5 12, 9,5.

Досвідчені водії заявляють, що велика ширина значно впливає на керованість і динаміку автомобіля.

виліт

Даний параметр складається з цифр і літер. Може бути таким. ET20. Якщо коротко, то означає відстань між площиною диска і віссю симетрії. Може бути негативним і позитивним. Перший варіант візуально зробить диск більш опуклим щодо автомобіля. Другий. поглибленим.

Значна зміна вильоту диска впливає на зміщення рульової осі, збільшує знос підшипників і в деяких випадках погіршує керованість. Виробники авто строго регламентують розмір допустимого вильоту і грубо порушувати його. значить вдарити по деяких параметрах автомобіля, які можуть і погіршитися.

Як правильно вибрати диск?

Крім технічних характеристик, на вибір можуть вплинути і естетичні властивості, а також спосіб виготовлення.

Зовнішній вигляд вибирається виходячи з особистих переваг. Комусь подобається більше спиць, хтось любить меншу кількість пелюсток.

Також варто знати, що диски діляться на дві великі категорії: сталеві і легкосплавні.

Сталеві або штамповані виробляються з листа металу, що з’єднується згодом за допомогою зварювання. Такий підхід дозволяє значно здешевити випуск продукції. До того ж, сталеві диски легше ремонтувати і відновлювати. Хоча потрібно це досить рідко, так як мають вони гарну міцність. З іншого боку штампований підхід породжує неточність у виробництві, що обіцяє проблемами з подальшою балансуванням. Також і значну вагу стали збільшує загальну масу.

Легкосплавні диски мають невеликою масою. Процес їх виробництва дозволяє створювати найрізноманітніші форми і дизайн. Обходяться вони трохи дорожче, але в результаті естетика і практичність виводять такі диски далеко вперед.

Легкосплавний вид також в свою чергу ділиться на дві категорії: литі і ковані. Перший вид має зернисту структуру, що надає крихкість виробу. Це відома проблема литих дисків. При тривалій експлуатації по нерівних дорогах вони мають властивість розколюватися.

Кований же диск має волокнистої структурою, що дає особливу пластичність і не дозволяє диску утворювати сколи та тріщини. Деформувати або зруйнувати його дуже складно.

Діаметр диска

У розшифровці розмірів диска за символом конструкції бортових закраин слід числове значення діаметра в дюймах. Також є одним з основних параметрів. Зміна діаметру диска в більшу сторону може змінити і розміри використовуваної шини. А це, в свою чергу вплине на керованість на трасі. Наприклад, на низькопрофільною гумі будуть чітко відчуватися все нерівності дороги, і все навантаження ляже на плечі підвіски.

Діаметр центрального отвору

Вимірюється в міліметрах і позначається буквами і цифрами. Наприклад, так. d85. При розшифровці розмірів диска варто звернути особливу увагу.

Невеликий приклад розшифровки

Варто розібрати маркування на окремо взятому виробі. Наприклад, виконати розшифровку розмірів дисків на Валдай. Є ось таке позначення. 17х6 6х222,25 Et115 Dia160. Тут першим йде діаметр диска в дюймах. За ним слідує ширина, під яку підбираються шини.

Потім слід кількість болтів і діаметр, на якій вони розміщені. Це 6 і 222,25 відповідно. Et115. це виліт диска. У цьому випадку він означає, що вісь симетрії відстоїть від площини кріплення на 115 мм всередину. Тобто, диск опуклий.

Dia160. діаметр центрального отвору в міліметрах.

Маркер конструкції бортових закраин

Відразу після цифри з шириною диска слід буквене значення. Як правило, для автолюбителя воно несе мало інформації і використовується в основному фахівцями сервісів. У більшості випадків маркується літерою J. Але може бути і JJ, K, JK, B, P, D.