Як прокачати зчеплення на Renault Megane 2

Як прокачати гідропривід зчеплення на автомобілях Renault

Нижче ми розглянемо етапи прокачування зчеплення для моделей: Megane 2, Duster, Sandero Stepway, Scenic 2, Трафік, Fluence і Logan.

Підготовка (інструменти і дії)

Для видалення повітря з приводу зчеплення нам знадобиться:

 • Гальмівна рідина (бажано ідентична з тією, яка залита в системі, якщо походження рідини не відомо, то потрібно придбати рекомендовану виробником рідина і замінити повністю, для цього знадобиться приблизно 1 літр. Рідини популярних виробників можна знайти в каталозі гісавто);
 • Шприц медичний обсягом не менше 20 мл, краще більше (шприц знадобиться, якщо Ви вирішили прокачати зчеплення один, без помічників);
 • Трубка, краще прозора, для візуального контролю процесу (прекрасно підходить від системи омивача лобового скла ВАЗ або крапельниці);
 • Ємність для зливу старої рідини (1-1,5 літра буде достатньо);
 • Тонкогубці для переміщення фіксаторів або можна використовувати будь-який гачок відповідного розміру;
 • Залежно від модифікації штуцера може знадобитися накидний ключ на 10.

Перед тим як приступити до прокачування, встановіть автомобіль на рівній поверхні і поставте на гальмо стоянки, щоб виключити мимовільне рух.

Далі відкриваємо капот і намагаємося знайти прокачного штуцер зчеплення, він розташовується між двигуном і акумуляторною батареєю в глибині (в деяких моделях для зручності необхідно зняти АКБ з кронштейном).

Наступним етапом необхідно зняти зі штуцера захисний ковпачок і одягнути на нього трубку, після чого на зворотний кінець трубки, якщо Ви без помічника одягаємо шприц, якщо з помічником, то опускаємо його в ємність, в якій на дні повинна бути налита гальмівна рідина, для запобігання потрапляння повітря в трубку.

Відкриваємо розширювальний бачок, якщо передбачається повна заміна рідини, то необхідно відкачати з бачка стару рідину і наповнити новою, якщо без заміни, то просто долити до максимуму. Підготовчі процедури завершені, тепер до самого процесу.

Також важливо знати про причини через які може провалитися педаль зчеплення.

Процес прокачування зчеплення

Штуцер в залежності від модифікації може мати, два фіксатора трубки, один фіксатор або мати прокачного клапан під ключ розглянемо всі варіанти:

 • Два фіксатора на штуцері. необхідно правий (ближче до АКБ) фіксатор втиснути до упору, а лівий (ближче до двигуна) витягнути до клацання, це можна зробити Тонкогубці або гачком, тепер з’явилася можливість висунути трубку зчеплення для відкриття клапана, трубку висуваємо приблизно на 5.7 мм не більше.
 • Один фіксатор. для зручності необхідно додатково зафіксувати штуцер виходить з КПП, це можна зробити стопорною шайбою або розклинити викруткою і для звільнення трубки зчеплення, необхідно натиснути на пружинний фіксатор, після чого трубку можна висунути для відкриття клапана, трубку висуваємо приблизно на 5-7 мм не більше.
 • Прокачного клапан під ключ. до того як одягнути прозору трубку необхідно на клапан одягнути накидний ключ в цьому варіанті клапан відкривається і закривається просто поворотом ключа.

якщо прокачуємо з помічником, то просимо його натиснути на педаль зчеплення кілька разів і зафіксувати педаль в натиснутому стані, після чого відкриваємо клапан, висуваючи трубку або поворотом ключа і чекаємо поки перестане виходити повітря і витікати рідина з трубки, після чого клапан закриваємо педаль відпускаємо і повторюємо процедуру до повного припинення виходу бульбашок повітря, зазвичай вистачає 3-4 рази.

якщо діємо самотужки, то починаємо шприцом втягувати стару рідину, після наповнення шприца необхідно перетиснути прозору трубку або вставити трубку зчеплення в штуцер, від’єднати шприц злити рідину, дану процедуру для видалення повітря без повної зміни рідини необхідно повторити до повного припинення виходу бульбашок повітря, зазвичай вистачає 3-4 рази.

Якщо рідина змінюється повністю, то повторювати процедуру прокачування потрібно до тих пір поки в шприці або в ємності не з’явиться нова рідина, тільки тоді можна припиняти процес.

Одночасно з цим процесом обов’язково контролюємо рівень рідини в бачку і своєчасно доливаємо не допускаючи спустошення бачка.

Після завершення Чи не від’єднаний шприц або не виймаючи прозору трубку з ємності вставляємо трубку зчеплення в штуцер наводимо фіксатори в початкове положення або затягуємо клапан ключем, після чого прибираємо шприц, прозору трубку, не забуваємо одягнути захисний ковпачок, доводимо рівень рідини в бачку до необхідного, закриваємо кришку бачка, процес прокачування гідроприводу зчеплення завершено.

Особливості заміни гальмівної рідини в зчепленні

Гальмівна рідина має гігроскопічність, якщо вона накопичила вологу, деталі ДПС зсередини можуть піддаватися корозії. Тому ТЖ необхідно регулярно міняти, заміна проводиться зазвичай через кожні 30 000 кілометрів пробігу або один раз в 2 роки (другий момент особливо актуальний, якщо автомобіль експлуатується рідко).

Також рідина змінюється при її помутнінні (зміні кольору), слід провести заміну і в тому випадку, якщо ви купили старий автомобіль, і не знаєте, що залито в бачку.

Для промивання системи слід використовувати тільки ту ТЖ, яка рекомендована виробником, інші засоби і марки тут застосовувати не можна.

Як Відрегулювати Зчеплення На Renault Megane 2

Регулювання, прокачування і зміна зчеплення в Megane 2.7

Не секрет, що головну роль у правильній роботі будь-якого автомобіля грає регулювання зчеплення. Часто напевно власники автомобілів Renault Megane стикаються з проблемою некоректно працюючого механізму передачі крутного моменту мотора на коробку. Зараз ми давайте поговоримо, які є симптоми дефектів зчеплення і способи їх ліквідації.

Як прокачати зчеплення на Renault Megane 2: фото і відео

Доброго дня. Прийшов цей зло приватний годину коли у мене здох вижимний підшипник. І як завжди за законом підлості сталося це на мосту в щільному міському потоці. Але на щастя я з нього вдало вибрався і відбуксирували своїм друг до СТО.

Тепер причини цієї поломки: 1) Був підозрілий шелест або посвист підшипника коли натискаєш педаль зчеплення на 13 ходу. Якщо натиснути до кінця то звук проходіл.2) Почитавши форуми прийшов до висновку що це може шуміти або вижимний підшипник, або підшипник первинного валу КПП. Але тому що пробіг у мене був відносно не великий 115 тис км.

То я вирішив що це вижимний. Тому що навантаження йде саме на нього коли педаль зчеплення вичавлені НЕ полностью.3) Якраз прямуючи на СТО для уточнення поломки і її рішення він у мене «здох» педаль зчеплення спочатку провалилася, я її підняв ногою щоб можна було їхати на 2-й передачі і вона встала колом.

Рішення проблеми: Вибравши СТО спеціалізується на Renault в Новосибірськ я заздалегідь домовився про огляд автомобіля. Після зняття коробки і дефектації було визначено що здох саме вижимний підшипник (його заклинило в натиснутому стані) в причину поломки виникають не став купив просто новий.

і чекати його необхідно було 6 днів (Важливо! якщо будите ставити не Мегановское зчеплення вижимний потрібно все одно ставити рідний). Тому вирішив поставити рідний Мегановскій комплект зчеплення і вижимний тільки фірми LUK, а не Валео. Ціни вказані в роздруківці з СТО (актуальні на січень 2016 року) подумав що ще на 100тис. км мені його точно вистачить.

Заодно вирішив змінити саленблоки підрамника, вони були порвані і стукали, а не знімаючи підрамник їх міняти проблематично. Втулки стабілізатора теж засудили але я вирішив відкласти їх заміну до весни коли вже підлатають дороги. Підсумок робіт і запчастин видно в таблиці на рис. Так масло теж поміняв залив як наказано заводом «Ельф».

Роботи на СТО були проведені добре і швидко, сам би я робив дня 2-3 з урахуванням зими і відсутності гаража, це було не прийнятно. А так повно і фото і відео звітів як це зробити самому. Так запчастини взяв на СТО у них було трохи дешевше ніж на emex або exist.СРАВНЕНІЕ: LUK vs Valeo

Після заміни «вичавного» і зчеплення педаль здалася невагомою але потихеньку я до неї звик. Через місяць все стало нормально. Але бісить сильно виступає педаль зчеплення на іншими але кажуть що вона не регулюється у Мегана.

Знаменитих «смикання» Мегана в пробках на 1-ій передачі більше немає, хоча на вулиці зима подивимося як буде влітку. На валео вони були сильно помітні в спеку і в пробках.

Але і у Лука є недолік, якщо при неакуратному використанні зчеплення його чуть чуть підпалити стоїть сморід в салоні, на Валео такого не було. Особливо це сильно помітно при їзді заднім ходом. Трохи дав йому буксануть при припустимо виїзді назад і в гірку.

І салон наповнився смородом. Подивимося може цей момент піде з часом коли воно краще притреться. Начебто все що хотів розповів якщо що пишіть питання.

Попадання повітря в гідропривід є причиною поганої роботи зчеплення, через це з трудом включаються передачі, в деяких випадках переключити швидкість стає зовсім неможливо. Щоб усунути несправність, необхідно прокачати зчеплення, на автомобілі Renault Megane 2 цю роботу виконати нескладно, але потрібно знати послідовність дій і деякі особливості.

Зміна комплекту зчеплення

Набір зчеплення Renault Megane 4 змінюється тільки зі зняттям КПП, інших варіантів зміни диска немає.

Спочатку роботи знадобиться набір інструментів, ключів і викруток, і додатково підйомник.

 • Спершу знімаємо акумулятор і його площадку, попутно отсоединяя елементи проводки.
 • Від’єднуємо привод куліси і масовий провід на КПП.
 • Зверху відкручуємо робочий циліндр все болти, що кріплять КПП до блоку. Головний циліндр залишається недоторканим.
 • Піднімаємо автомобіль на підйомнику, знімаємо колеса і приводи, за раніше слив масло.
 • Для забезпечення доступу на Renault Megane 4 потрібно демонтувати фронтальний підрамник.
 • Встановлюємо стійку, впершись її в движок.
 • Знімаємо подушки КПП, потім відкручуємо стартер і кілька болтів знизу коробки.
 • Удвох з асистентом, зніміть коробку і поміняйте набір зчеплення.
 • Відверніть по колу кошика 6 болтів і акуратно дістаньте диск.

Врахуйте, що набір диска і корзини важить в районі 10 кг, в процесі зняття його звичайно випадком впустити на ногу. Не варто забувати про техніку безпеки.

 • Встановіть новий набір до району, визначивши центр диска.
 • Поміняйте вижимний підшипник, за раніше змастивши місця його ковзання.
 • Встановіть КПП на місце призначення, після цього затисніть болти по або верхній її частині.
 • Встановіть приводи і підрамник в район, не забувши про подушки.
 • Залийте масло в коробку, краще нове.
 • Зберіть залишилися вузли в зворотному порядку.

Після установки диска система сама відрегулює відповідний зазор, так що для вас нічого налаштовувати не потрібно.

Як прокачати зчеплення на Renault Megane 2 відео

Привіт, проблема в наступному. При покупці мене продавець попередив що необхідно прокачати гідравлічну систему відповідає за зчеплення. Я спочатку не надав особливого значення, але після того як стало важко включати швидкості я все-таки прокачав.

Деякий час було все добре, але потім знову стало важко включати, я приїхав на автосервіс і мені запропонували поміняти зчеплення і вижимний циліндр (автосервіс дуже знайомий, підступу від них не чекаю).

Поміняв зчеплення і вижимний циліндр, відкатав тиждень-два без проблем і ось знову почалася проблема: знову стає важко включати швидкість. Причому якщо глушу машину хоча б на кілька секунд, то знову стає все нормально. В автосервісі вже не знат, та й я не в авто не фахівець.

Підкажіть, може бути хто-небудь стикався з такою проблемою або ж просто підкаже напрямок думки для автомеханіка.

Konstantin (Rance) Справна робота гідроприводу виключення зчеплення можлива тільки, якщо в системі відсутній повітря, через якого може не повністю вимикаються зчеплення.

Повітря може потрапити при зниженні рівня рідини в бачку головного гальмівного циліндра нижче допустимої межі, в результаті порушення герметичності з’єднань. Герметичність можна відновити замінивши пошкоджені деталі.

Можна подивитися і прокачати гальмівну систему, так як один бачок, але це навряд чи. Головний циліндр зчеплення може сифонить! якось так

Konstantin (Rance) Поміняти можна повністю гальмівну рідину, може стара вже, який пробіг? Там за регламентом на певному пробігу змінюється гальмівна рідина

Vladimir (Joliet) пробіг 120 000, думаю поміняти гальмівну рідину

Vladimir (Joliet) Рідина перевіряли, чи не йде, дірок немає. Залишилося поміняти головний циліндр.

Konstantin (Rance) Володимир, попопробуйте, більше нічим підказати не можу

Vladimir (Joliet) Костянтин, спасибі, буду пробувати, потім відпишуся.

San (Krystel) А мене врятувала заміна масла в КПП. Хреново включалися 2 і 3-тя передачі. А після заміни як нова.

Vladimir (Joliet) Поміняв сьогодні головний циліндр (ціна циліндра 2700 руб), весь день проїздив, проблеми начебто скінчилися. Зовнішній огляд старого циліндра не виявив будь-якої несправності. Буду сподіватися що мої муки скінчилися.

Konstantin (Rance) Володимир, ну і чудово)))

Vladimir (Joliet) Другий день, політ нормальний. Швидше за все в головному циліндрі була проблема

Vladimir (Joliet) Поміняв головний целиндра а прокачати НЕ получается.Может педаль не можна тиснути до полика.

підкажіть як прокачати зчеплення 2.2 Єлабуга механіка

Артем Одна людина сидить качає педаль а другий спускає повітря, також як і тормоз7 Nov 2019 18: 17Светлана SSSSSSда це я в курсі

де знаходиться спускний гвинт. 7 Nov 2019 21: 18Ser go replied to friend Світлана SSSSSSРядом з сухим картером під машиною як залізеш відразу видно по трубці там ключ на 108 Nov 2019 01: 08Светлана SSSSSSНУ там стоїть вижимний на коробці трубка приходить в неї і все

а спускного гвинта немає чому то ((((ось і спрашіваю9 Nov 2019 00: 51Ser go replied to friend Світлана SSSSSSПод водієм знаходиться циліндр видно навіть з під капота.

9 Nov 2019 02: 19Светлана SSSSSSну а далі що? 9 Nov 2019 03: 26Ser go replied to friend Світлана SSSSSSНа циліндрі є болт його треба відкручувати але перед цим треба одному качати педаль вижимает до кінця і спускаеш повітря тоесть откручіваеш і так 3 або 4 рази потім закручіваеш і в путь

прокачування системи

Після здійснення повного складання всіх механізмів автомобіля необхідно прокачати систему зчеплення для приведення його у робочий стан. Особливістю моделі Renault Scenic 2 є необхідність застосування для такої операції не методу прокачування. а використання спеціального шприца.

Для початку необхідно забезпечити доступ до прокачного штуцера, очистити його від забруднень і пилу.

З’єднання штуцера і трубки забезпечує спеціальна скоба, яку на перших етапах цієї процедури необхідно підняти до відповідного клацання. Необхідно провести зняття трубки і зафіксувати її в першому положенні. У цьому випадку відкривається доступ до основного отвору штуцера.

На його кінець необхідно наживити прозору пластикову трубку, яка з’єднує штуцер зі шприцом для відкачування повітря. За допомогою шприца слід викачувати рідину до тих пір, поки не перестане виходити повітря з системи. Про це буде свідчити відсутність бульбашок в прозорій пластиковій трубці.

На наступному етапі необхідно доповнити систему нової рідиною. Для цього слід перетиснути трубку пальцями, щоб уникнути попадання повітря і витікання рідини з системи, потім витягти з шприца рідина з бульбашками повітря і наповнити його новою, попередньо видаливши поршень.

При розташуванні корпусу шприца вище штуцера нова рідина самопливом перетікає в систему.

Завершуючи процедуру цієї моделі Renault слід встановити шлангу на штуцер в початкове положення і опустити скобу для її фіксації. При цьому необхідно стежити про стан цього з’єднання, щоб уникнути підтікання рідини.

Після того як з системи зчеплення видалений весь повітря, необхідно перевірити роботу педалі. Її пересування має бути плавним, а повний цикл роботи педалі не повинен передбачати будь-яких провалів або заїдань.

Прояв же шумів при натисненні педалі зчеплення може свідчити про наявність проблем з деталями системи або їх неправильної установки.

Сторонні звуки можуть бути причиною дефекту або проблеми роботи вичавного підшипника, а також порушення роботи відомого і ведучого дисків.

Прокачування системи при заміні зчеплення Megane

Усунення явища «ватяною” педалі виробляється шляхом прокачування контуру від повітря. потрібно:

 • зняти акумулятор.
 • Довести рівень рідини до максимуму.
 • Зняти заглушку на штуцері.
 • Одягти на штуцер шланг.
 • Зі зворотного боку трубки під’єднати шприц.
 • Опустити вниз до упору фіксатор справа.
 • Лівий фіксатор підняти вгору.
 • Висунути чорну трубку на 5 мм вправо.
 • Шприцом потягнути рідина з системи.
 • Коли шприц наповниться, засунути чорну трубку. Після цього можна від’єднувати трубку і зливати рідину.
 • Повторно висунути чорну трубку і потягнути рідина шприцом.
 • Дану процедуру слід виконувати, поки не зникнуть всі бульбашки. При прокачуванні потрібно стежити, щоб в бачку постійно підтримувався достатній рівень рідини.

  Заміна циліндрів своїми руками

  Виходячи з того, який саме циліндр вийшов з ладу, слід, і визначатися з алгоритмом робіт по заміні.

  • У разі зносу головного блоку, міняти слід його з салонної частини, адже деталь розташована відразу за педаллю зчеплення.
  • Якщо ж став непридатним робочий циліндр, заміна не викличе зайвих турбот, але певні зусилля докласти доведеться. Слід викрутити гідролінію, потім зняти циліндр з КПП. Монтаж нової деталі роблять у зворотній послідовності, а потім виконують регулювання.

  Важливо! По кожному випадку систему слід на завершальному етапі робіт прокачати. А ось як прокачати, ми зараз і дізнаємося. Як правильно прокачати гідролінію.

  Для прокачування гідролінії слід наповнити розширювальний бачок рідиною DOT4.

  Потім за допомогою другого людина виконуємо прокачування. Один здійснює вичавку педалі, а інший послаблює випускний штуцер. Прокачування робиться до моменту повної відсутності повітря в системі.

  Існує і другий метод, який дозволяє виконати процедуру без напарника.

  • Слід взяти медичний шприц на 20 кубиків, на носик надаватися шланг відповідного діаметру.
  • Він наповнюється гальмівною рідиною, а кінець шланг надівається на випускний отвір.
  • Послабивши штуцер, рідина зі шприца повільно видавлюється, після чого клапан закривається, а шланг стягується.

  Зазвичай вистачає одного циклу подібних дій. Як прокачати, тепер всім зрозуміло, головне дотримуватися правильність дій.

  Прокачування і заміна зчеплення Renault Megane 2

  Всім відомо, що правильність прокачування зчеплення грає основну роль за коректність його роботи. Частенько автовласники Renault Megane 2 мають проблему у вигляді збоїв в роботі механізму щодо передачі від силового агрегату на трансмісію крутного моменту. У статті представлена ​​інформація про потенційних несправності і методи вирішення проблеми. Спробуємо розібратися, як правильно здійснюється власноруч заміна зчеплення, а також прокачування зчеплення.

  Коли потрібно прокачувати зчеплення

  Завоздушіваніе гідравлічного приводу зчеплення (ГПС) відбувається з різних причин:

  • через несправний головного циліндра;
  • при витоку гальмівної рідини;
  • через негерметичного з’єднання в гідросистемі зчеплення, наприклад, між трубкою і робочим циліндром (РЦС).

  При попаданні повітря зчеплення необхідно прокачувати, також прокачування ДПС потрібна після заміни, зняття і установки деталей в цій системі, для заповнення каналів і прокачування на авто Megane використовується гальмівна рідина типу DOT-4.

  Порядок дій прокачування зчеплення Megane 2

  Як і майже на всіх інших легкових автомобілях з механічною трансмісією прокачування на Renault Megane виконують, нацьковуючи повітря зі штуцера РЦС, причому, здійснити таку роботу може і одна людина, без помічника. Перш ніж проводити операцію, готуємо все необхідне, потрібно:

  • відрізок прозорого шланга, підійде від системи склоомивача;
  • тара для зливу гальмівної рідини (ГР);
  • стандартний медичний шприц;
  • флакон з новою рідиною ДОТ-4.

  Тепер можна приступати до роботи, в першу чергу відкриваємо капот і знімаємо кришку заливного бачка, доливаємо ТЖ до верхнього рівня.

  • для зручності демонтуємо акумулятор;
  • під ним на КПП знаходимо РЦС, на ньому штуцер, на який і кріпимо прозорий шланг, попередньо знявши ковпачок;
  • на іншому, вільному кінці трубки закріплюємо шприц;
  • на РЦС є два фіксатора, і той з них, який втоплений, піднімаємо вгору, інший фіксатор, розташованої вище, навпаки, утапливаем (опускаємо);
  • чорна трубка, яка на фото вище, знаходиться правіше циліндра, перекриває доступ рідини до штуцера, а при зміні положення фіксаторів вона може рухатися. Приблизно на 5 мм зрушуємо трубку вправо, тим самим звільнивши канал для прокачування;
  • шприцом витягуємо ТЖ з системи, спочатку разом з рідиною буде виходити повітря;
  • набравши повний шприц, або встановлюємо чорну трубку на місце, знову поміняв місцями фіксатори, або перетискаємо прозорий шланг, щоб перезарядити шприц, такі дії необхідно зробити, щоб уникнути попадання в магістраль повітря;
  • не забуваємо постійно додавати рідину в бачок, інакше ДПС може знову завоздушена;
  • виконуємо операцію до тих пір, поки в прозорому шлангу перестануть з’являтися повітряні бульбашки, після закінчення прокачування чорну трубку встановлюємо на місце, також необхідно повернути в зворотне положення фіксатори.

  Долив до покладеного рівня ТЖ в бачок, закриваємо його кришку, на цьому прокачування можна вважати закінченою.

  Послідовність дій при прокачуванні зчеплення Renault Megane 2

  Попадання повітря в гідропривід є причиною поганої роботи зчеплення, через це з трудом включаються передачі, в деяких випадках переключити швидкість стає зовсім неможливо. Щоб усунути несправність, необхідно прокачати зчеплення, на автомобілі Renault Megane 2 цю роботу виконати нескладно, але потрібно знати послідовність дій і деякі особливості.

  Renault Megane “Взаємності не буде!” Logbook Прокачування гідравлічного вичавного підшипника

  Як я писав раніше, після заміни маховика і комплекту зчеплення, педаль стала ватяною і втратила інформативність, а при повному вижимі билася об обмежувач з характерним стуком.Вчера подивився інструкцію і поліз прокачувати

  Як і інструкції потрібно одну скобу зняти (ближню до вижимним) а другу залишити і потягнути в сторону МКПП до клацання!Так і зробив надів катетер медичної крапельниці на Сапун і почав шприцом витягати рідина, але рідина не пішла і пішов підсос повітря

  прокачка сцепления Рено Меган 2

  Тоді я зняв і другу скобу і ще далі витягнув до другого клацання, спробував шприцом втягнути і рідина пішла

  Спочатку прогнав повітря від бачка до сапуна, потім вставив целофановий пакет під пробку бачка, щоб загерметизувати систему від бачка до сапуна (створив розрядження)

  При такому методі шприцом створюється розрядження на ділянці від вичавного до сапуна, а на ділянці від бачка до сапуна, за рахунок того ж розрядження рідина в шприц не надходить, т.е.із вичавного витягується рідина з повітрям.

  Набрав один шприц і затиснув трубку хірургічним затискачем

  Таким чином потрібно викачувати з вичавного, поки поршень шприца через розрядження буде важко відтягатися

  Потім не знімаючи затиску з трубки вставив трубку і клацнули обидві ліри (засувки по-розумному)

  Тепер буду стежити за сальником коліна

  Проїхав 15 км, педаль так само м’яка, але при відпуску з’явився вільний хід 2-3см, тепер зчеплення відчувається ногою, а ватность пропала! Передачі почали включатися м’яко, як і до ремонту

  Прокачати зчеплення Renault Megane 2

  Всім привіт. У сьогоднішньому пості я хочу вам розповісти про те, як прокачати гідропривід вимикання зчеплення на автомобілі Renault Megane 2.

  Для цього вам знадобиться: гальмівна рідина. шприц (бажано більшого обсягу, наприклад об’ємом 20 мл), прозорий шланг (ідеально підходить трубка омивача від ВАЗ 2101-2108, коштує 15 рублів), ключ для зняття автомагнітоли (або якась пластина, зігнута на кінці гачком) і ємність для зливання відпрацьованої гальмівної рідини.

  На фото нижче показано розташування прокачного штуцера робочого циліндра зчеплення.

  Особливості заміни гальмівної рідини в зчепленні

  Гальмівна рідина має гігроскопічність, якщо вона накопичила вологу, деталі ДПС зсередини можуть піддаватися корозії. Тому ТЖ необхідно регулярно міняти, заміна проводиться зазвичай через кожні 30 000 кілометрів пробігу або один раз в 2 роки (другий момент особливо актуальний, якщо автомобіль експлуатується рідко).

  Також рідина змінюється при її помутнінні (зміні кольору), слід провести заміну і в тому випадку, якщо ви купили старий автомобіль, і не знаєте, що залито в бачку. Для промивання системи слід використовувати тільки ту ТЖ, яка рекомендована виробником, інші засоби і марки тут застосовувати не можна.

  Заміна комплекту зчеплення

  Для початку роботи знадобиться набір інструментів, ключів і викруток, а також підйомник.

  • Насамперед знімаємо акумулятор і його площадку, попутно отсоединяя елементи проводки.
  • Від’єднуємо привод куліси і масовий провід на КПП.
  • Зверху відкручуємо робочий циліндр і все болти, що кріплять КПП до блоку. Головний циліндр залишається недоторканим.
  • Піднімаємо автомобіль на підйомнику, знімаємо колеса і приводи, попередньо злив масло.
  • Для забезпечення доступу на Renault Megane 2 необхідно демонтувати передній підрамник.
  • Встановлюємо стійку, впершись її в двигун.
  • Знімаємо подушки КПП, потім відкручуємо стартер і ще кілька болтів знизу коробки.
  • Удвох з помічником, зніміть коробку і замініть комплект зчеплення.
  • Відверніть по колу кошика 6 болтів і акуратно дістаньте диск.
  • Встановіть новий комплект на місце, визначивши центр диска.
  • Замініть вижимний підшипник, попередньо змастивши місця його ковзання.
  • Встановіть коробку передач на місце, після чого затисніть болти по нижній її частині.
  • Встановіть приводи і підрамник на місце, не забувши про подушки.
  • Залийте масло в коробку, бажано нове.
  • Зберіть залишилися вузли в зворотному порядку.

  КАК ПРАВИЛЬНО ПРОКАЧАТЬ ГИДРАВЛИЧЕСКОЕ СЦЕПЛЕНИЕ НА ПРИМЕРЕ РЕНО! КАК ОТРЕГУЛИРОВАТЬ СЦЕПЛЕНИЕ!

  Послідовність дій при прокачуванні зчеплення Renault Megane 2

  Попадання повітря в гідропривід є причиною поганої роботи зчеплення, через це з трудом включаються передачі, в деяких випадках переключити швидкість стає зовсім неможливо. Щоб усунути несправність, необхідно прокачати зчеплення, на автомобілі Renault Megane 2 цю роботу виконати нескладно, але потрібно знати послідовність дій і деякі особливості.

  Необхідний для прокачування інструмент

  Для того, щоб приступити до прокачування зчеплення нам знадобиться:

  • Гальмівна рідина тієї марки, яка призначена для вашого автомобіля.
  • Медичний шприц.
  • Невеликий шланг. (Добре підходить від системи склоомивача ВАЗ 2108-99).
  • Ємність для зливу старої рідини.

  Коли потрібно прокачувати зчеплення

  Завоздушіваніе гідравлічного приводу зчеплення (ГПС) відбувається з різних причин:

  • через несправний головного циліндра;
  • при витоку гальмівної рідини;
  • через негерметичного з’єднання в гідросистемі зчеплення, наприклад, між трубкою і робочим циліндром (РЦС).

  При попаданні повітря зчеплення необхідно прокачувати, також прокачування ДПС потрібна після заміни, зняття і установки деталей в цій системі, для заповнення каналів і прокачування на авто Megane використовується гальмівна рідина типу DOT-4.

  Покроковий порядок робіт

  Тут розташований штуцер Renault Megane 2, який призначений для прокачування системи (робочого циліндра) зчеплення.

  • Далі, для зручності при виконанні робіт знімаємо акумуляторну батарею та демонтуємо майданчик під нею.
  • Потім прибираємо кришку від бачка з гальмівною рідиною, і доливаємо рідина до максимальної позначки.
  • Очищаємо заглушку на штуцері від бруду і знімаємо її.

  Очищаємо акуратно, щоб не пошкодити поверхню ковпачка

  Для того щоб надіти шланг, доведеться докласти невеликі зусилля

  Оптимальний варіант. шприц на 20 кубиків

  Для того, щоб прибрати трубку з місця фіксації слід докласти лише трохи зусиль

  прокачати, зчеплення, renault, megane

  Цю процедуру доведеться виконати не один раз

  Рідина заливаємо в межах рівня MAX

  Порядок прокачування, покрокова інструкція

  В першу чергу потрібно знайти штуцер робочого циліндра зчеплення, через який прокачується система. Він знаходиться внизу зліва від акумулятора.

  Щоб зручно було виконувати роботи зніміть АКБ і майданчик під нею.

  • Знаходимо заглушку на штуцері, очищаємо і знімаємо її.
  • Перевіряємо рівень гальмівної рідини в бачку і при необхідності доливаємо під зав’язку.
  • На штуцері є два фіксатори (ліри), лівий і правий. Потрібно їх очистити від бруду і зрушити.
  • Правий опускаємо вниз до упору, а лівий, навпаки, піднімаємо вгору до клацання. Для цього можна використовувати плоский щуп для витягуючи магнітоли.
  • Один кінець шланга одягаємо на штуцер, другий. на шприц.
  • Посуньте в право (в сторону АКБ) чорний шланг з трубкою приблизно на 5 мм. На деяких авто вона може бути білим.

  ВАЖЛИВО: Якщо в системі немає ТЖ, то зсунувши ліри зніміть чорний шланг повністю і змастіть гальмівною рідиною кільця на штуцері. Це захистить їх від пошкоджень.

  Далі в роботу підключається шприц. За допомогою нього викачували ТЖ з системи. Чим він більший, тим краще, менше раз його потрібно буде відключати і підключати.

  Коли шприц заповниться, для того, щоб в систему потрапляв повітря, посуньте вліво чорну трубку.

  Пережміть біля шприца шланг рукою або канцелярським зажимом, це запобігатиме потраплянню повітря. Тільки тоді відключайте шприц і виливайте рідину.

  ВАЖЛИВО: Не використовуйте її повторно, за винятком тих випадків, коли в систему повністю залита свіжа ТЖ.

  Далі знову підключіть шприц, посуньте трубку вправо і прокачивайте зчеплення.

  У міру завоздушенності системи процедуру доведеться повторити від 2 до 4 разів. При необхідності доливайте гальмівну рідину.

  прокачати, зчеплення, renault, megane

  Відсутність повітря в шлангу і шприці вказує на те, що зчеплення прокачано.

  Посуньте і зафіксуйте чорну трубку за допомогою лір (фіксаторів), встановіть на місце заглушку.

  Якщо зчеплення з якоїсь причини не прокачується і в трубці постійно знаходиться повітря, перевірте стан кілець ущільнювачів на вижимний підшипник, швидше за все вони зносилися і через них йде підсос повітря.

  Прокачуємо зчеплення на Renault Megane 2 ?

  На всіх без винятку моделях Renault Megane 2 покоління, з механічною коробкою перемикання передач, встановлено однодискове (сухе) зчеплення дiафрагменного типу. Яке, як і будь-який інший пристрій подібного типу знаходиться між двигуном і КПП і служить для з’єднання і роз’єднання маховика, який встановлений на «коленвале» двигуна і первинним валом КПП. Прокачування зчеплення вам може завжди знадобитися після заміни самого зчеплення і іноді при діагностиці неполадок системи трансмісії.

  Перед виконанням усіх робіт переконайтеся в справності всієї системи, відсутність протікання на шлангах і з’єднаннях, необхідному рівні рідини в гальмівному бачку, а також їх зношеність і якість кріплення.

  Підготовчі роботи

  Для оптимальної і стабільної роботи системи гідроприводу необхідно стежити за станом її систем в цілому і зокрема за відсутністю повітря в ній.

  У шкодячи прокачування слід застосовувати тільки чисту рідину і тільки тієї марки, яку рекомендує виробник. У нашому випадку. це ROSDOT 4.

  При змішуванні різного виду гідравлічної рідини, слід поміняти її і встановити нові ущільнювальні кільця. При регулярних же витоках слід встановити місце протікання, і усунути виявлене пошкодження. Пам’ятайте, що погано виконані роботи з прокачування рідини гідравлічного приводу, може послужити причиною невиправданої заміни деталей або помилкової діагностики.

  Необхідний для прокачування інструмент

  Для того, щоб приступити до прокачування зчеплення нам знадобиться:

  • Гальмівна рідина тієї марки, яка призначена для вашого автомобіля.
  • Медичний шприц.
  • Невеликий шланг. (Добре підходить від системи склоомивача ВАЗ 2108-99).
  • Ємність для зливу старої рідини.

  Покроковий порядок робіт

  Тут розташований штуцер Renault Megane 2, який призначений для прокачування системи (робочого циліндра) зчеплення.

  Штуцер видно під капотом неозброєним оком.

  • Далі, для зручності при виконанні робіт знімаємо акумуляторну батарею та демонтуємо майданчик під нею.
  • Потім прибираємо кришку від бачка з гальмівною рідиною, і доливаємо рідина до максимальної позначки.
  • Очищаємо заглушку на штуцері від бруду і знімаємо її.

  Очищаємо акуратно, щоб не пошкодити поверхню ковпачка

  Для того щоб надіти шланг, доведеться докласти невеликі зусилля

  Оптимальний варіант. шприц на 20 кубиків

  Для того, щоб прибрати трубку з місця фіксації слід докласти лише трохи зусиль

  Цю процедуру доведеться виконати не один раз

  Далі, коли шприц став у вас повний, необхідно насамперед засунути чорну трубку назад на місце фіксації (для того, щоб не потрапило повітря), а тільки потім від’єднуємо шприц від шланга і виливаємо викочену рідина. Після чого знову приєднуємо все на свої місця, і продовжуємо роботу.

  • Подібну процедуру слід проводити до тих пір, поки з системи не вийдуть всі бульбашки повітря. Як правило, на такі маніпуляції йде близько 2-3 повторень.
  • Не забувайте постійно стежити за рівнем гальмівної рідини в системі через бачок гальмівної рідини, і доповнювати її при необхідності.

  Рідина заливаємо в межах рівня MAX

  важливо!

  Зверніть увагу, що неприпустимо використовувати вже відпрацьовану, раніше злиту гідравлічну рідину повторно, а також використовувати і змішувати її різні типи разом. Крім цього, якщо ви випадково пролили гідравлічну рідину на корпус автомобіля, слід негайно очистити ділянку від забруднення і промити його водою!