Чи не працює кондиціонер Ford Focus 1

Ford Focus 1: заправка кондиціонера

працює, кондиціонер, ford, focus

Автомобіль марки Ford Focus, як втім і всі інші автомобілі, вимагає регулярного обслуговування. Це забезпечує комфортну експлуатацію транспортного засобу. Як правило, до переліку робіт, що входять в обслуговування автомобіля, входить перевірка тиску в колесах, рівень масла в двигуні, кількість охолоджуючої рідини, робота освітлювальних приладів і ряд інших показників. Однак далеко не всі замислюються про те, що такий автомобільний агрегат, як кондиціонер, також вимагає своєчасного обслуговування.

Компетентні фахівці кажуть, що проводити діагностику роботи системи кондиціонування необхідно двічі на рік, а заправку кондиціонера необхідно здійснювати приблизно 1 раз на рік. Однак проведення подібної роботи має відбуватися в умовах спеціалізованих автомайстерень, оскільки на Ford Focus 1 заправка кондиціонера, при всій простоті, досить трудомістке заняття, яке має ряд нюансів.

Заправка кондиціонера в автосервісі

Чому проводити заправку кондиціонера необхідно виключно в автосервісі?

У сервісних центрах заправка кондиціонера завжди проводиться з використанням автоматизованого обладнання, спеціального інструменту і ряду особливих допоміжних засобів.

Без попереднього видалення з агрегату вологи і атмосферного повітря, вона може працювати некоректно або зовсім вийти з ладу. При мінусових температурах навіть саме незначна кількість рідини замерзає і утворюється лід, який буде перешкоджати циркуляції холодоагенту в кондиціонері. При великій кількості повітря компресор відчуває перевантаження. Тому перед початком будь-яких робіт, фахівці завжди проводять заходи з видалення всього повітря, а також вологи за допомогою вакуумного насоса.

Більш того, при неправильній заправці кондиціонера, високий ризик порушення герметичності системи своїми руками, що загрожує запаленням агрегату повітрям і вологими парами, що в свою чергу призводить до появи несправностей в певних ділянках системи.

процес заправки

В чому полягає суть заправки кондиціонера?

Функціонування кондиціонера і всіх його вузлів на увазі циркуляцію в системі особливої ​​суміші, холодоагенту, яка відповідає за охолодження повітря, який потім розподіляється по всьому салону автомобіля і забезпечує Comfort під час використання автомобіля. Таким чином, холодоагент має велику роль в роботі системи і її заправка повинна бути обов’язковим пунктом обслуговування автомобіля Ford Focus 1. Як говорилося раніше, проведення заправки кондиціонера. вкрай відповідальна процедура, несумлінне виконання якої може привести до більших ускладнень і необхідності проведення ремонтних робіт, що позначиться і на грошових витратах автовласника. Тому не варто нехтувати відвідинами спеціальних автомайстерень з метою заправки свого кондиціонера.

Сама процедура заправки здійснюється в кілька кроків. Перед самою заправкою, фахівці перевіряють цілісність системи, використовуючи спеціальне обладнання, адже навіть найменша тріщина або зазор здатна привести до витоку фреону. До цих етапів відноситься:

 • Викачування повітря і вологи за допомогою вакуумного насоса. Це убезпечить систему від швидкого зниження продуктивності і виходу з ладу.
 • Перевірка наявності герметичності. Дана перевірка має на увазі виявлення великих тріщин і витоків холодоагенту.
 • Перевірка агрегату на наявність більш дрібних тріщин, отворів і пошкоджень, які викликають витоку. Дана перевірка відбувається із застосуванням ультрафіолетових променів. В кондиціонер вливається нове масло, а також барвник, який і дозволить виявити найменші отвори в системі.

Крім цього, перед початком робіт, проводиться візуальний огляд системи на наявність перегинів шлангів, масляних патьоків, а також загальний стан агрегату.

Після виконання описаних вище заходів, здійснюється заправка кондиціонера фреоном. Дана суміш вливається в агрегат в строго певних кількостях, в залежності від типу кондиціонера, оскільки при невиконанні цієї вимоги, система буде працювати некоректно, зміниться тиск. Занадто великий тиск може призвести до розриву з’єднань і розгерметизації системи, а надто низький тиск з часом призведе до появи корозії і погіршення змащення в системі. Для недопущення подібних негативних наслідків, кількість охолоджуючої рідини в системі заздалегідь визначається із застосуванням спеціального устаткування.

По завершенні проведення діагностики роботи агрегату, фахівці визначають необхідний рівень рідини, яка повинна бути влита в агрегат. Проводиться дана робота при використанні електронних ваг або, що найбільш часто, розмірної колби. У разі застосування колби, в неї вливається певну кількість фреону, а потім за допомогою крана, рідина переливається в кондиціонер.

Відносно масла, воно також має бути особливим і відповідати типу холодоагенту. Розрізняють мінеральні та поліалкіленово-гліеолевие масла. Масло виконує функцію змащування вузлів компресора і циркулює в системі разом з холодоагентом.

По завершенні цих робіт, фахівці проводять перевірку кондиціонера, в ході якої визначається кількість масла і холодоагенту в ньому. У разі нормальних показників, автовласник може продовжувати експлуатацію свого транспортного засобу.

Визначення необхідності заправки

Як визначити потребу в заправці кондиціонера?

Быстрый ремонт заклинившего компрессора кондиционера FORD FOCUS 1.

Автомобіліст може самостійно виявити необхідність відвідування автосервісу для заправки кондиціонера по ряду ознак. До цих ознак відноситься:

 • Зниження ефективності роботи кондиціонера. У разі, коли повітря в салоні не охолоджується з тією ж ефективністю, що і раніше, то це найбільш явна ознака недостатньої кількості фреону в системі.
 • Поява інею на трубках. Трубка кондиціонера Ford Focus 1, а також вентилі під час експлуатації кондиціонера можуть виявитися покриті льодом або інеєм.
 • Поява протікання. Коли в агрегаті недостатня кількість холодоагенту, внутрішній блок покривається льодом, а після виключення кондиціонера, цей лід тане.

Це основні ознаки того, що рівень охолоджувальної рідини в системі кондиціонування Вашого автомобіля недостатній і потрібно його заправка.

Ціна на послугу по заправці кондиціонера не велика, однак проводити її необхідно на регулярній основі.

Грамотно і своєчасно проведені роботи, гарантують довгу і стабільну роботу системи. Навіть в 30-градусну спеку, перебування в салоні Вашого автомобіля буде комфортним.

А що робити, якщо на Ford Focus 1 не працює кондиціонер? Звертайтеся до нас, щоб визначити причину неполадки і надалі усунути її.

Чому важливо перевіряти цілісність трубок

Починка трубок ведеться за допомогою зварювання аргоном (якщо мова стосується сталевих елементів), заклеювання та відновленні гумових шлангів, а також повну зміну певних ділянок магістралі високого тиску. Дану роботу слід довіряти лише професіоналам, оскільки зварювальні роботи становлять небезпеку для здоров’я людини.

Диагностика электромагнитной муфты компрессора кондиционера. Как самостоятельно проверить муфту

Повна заміна труб також вимагає кваліфікованих навичок, оскільки забезпечення герметичного з’єднання. це гарантія безпеки експлуатації кондиціонера. В іншому випадку Ви ризикуєте не тільки вивести з ладу всю систему охолодження, але і отримати травми під час ремонтних робіт.

Ford Focus 1: заправка кондиціонера

Підготовка автомобіля до літнього сезону. це серйозний процес, який вимагає від водія не тільки часу, а й коштів. На Ford Focus 1 заправка кондиціонера. це дуже важливий етап обслуговування транспортного засобу, оскільки від якості хладгента безпосередньо залежить якість охолодження салону автомобіля. Складається деталь з наступних елементів:

 • компресор;
 • магістраль високого тиску;
 • випарник;
 • ресивер-осушувач;
 • терморегулювальний вентиль;
 • вентиляційні отвори.

Як виробляються діагностичні роботи

Якщо в Ford Focus 1 не працює кондиціонер, майстри відразу виявляють причину шляхом перевірки всієї цілісності механізму:

 • Спочатку проводиться візуальний огляд кондиціонера на предмет деформацій. Деформації можуть виникати в результаті неакуратне руху або частої їзди по нерівних дорогах. Після цього проводиться пошук течі за допомогою ультрафіолету або течошукачів, які виявляють тріщини в магістралі високого тиску, а також відсіках для заливки хладгента і масла.
 • Окремої уваги удостоюється компресор, оскільки дана складова часто виходить з ладу. Електронна муфта, яка перебуває в постійному русі при включеному кондиціонері, має підшипник, який часто тріскається або розколюється. Професіонали оглядають деталь, проводять заміну підшипника в міру необхідності, очищають сам компресор від надлишків бруду і масла.
 • Спеціальним апаратом оцінюється якість і постійність тиску в трубках з гуми і металу, за якими фреон рухається в процесі роботи механізму. Трубка кондиціонера Ford Focus 1 виготовляється з гуми або металу, в залежності від призначення. У загальній конструкції вони складають магістраль, по якій фреон і масло рухаються при роботі механізму.

Як проводиться заправка

Заправка кондиціонера фреоном. це останній етап, який складається з декількох етапів:

 • Після перевірки механізму на предмет течі майстра видалять надлишки вологи і повітря всередині баків для заправки. Вода (конденсат) можуть привести до утворення іржі на поверхні сталевого елемента, а повітря, що залишилося підсилює тиск, який чинить навантаження критичною для рухомих деталей магістралі.
 • Після цього підбирається фреон і масло під нього. Сучасне достаток хладгентов стає причиною питань, що ж краще. У нашому автосалоні використовується тільки найякісніший хладгент від світових виробників. Майстри заправляють кондиціонер швидко і якісно, ​​позбавляючи Вас від надмірного очікування, а також великих фінансових витрат.
 • Підсумкова перевірка працездатності вузла системи кондиціонування проводиться в останню чергу, що є гарантією виконаних робіт.

«Як зробити заправку і заміну трубки високого тиску на Ford»

Покрокова інструкція цього процесу представлена ​​на відео нижче (автор ролика. Азбука Ford).

Ford Focus Клуб

Як правило, якщо кондер не включається, причина може критися в пошкодженні не включається кондиціонер Ford Focus 2, що відноситься до ЕБУ або проводці, яка йде до колодки на муфті. Процедуру ремонту можна здійснити своїми руками або у електрика.

Необхідно перевірити, в робочому чи стані знаходиться муфта. В гнізді реле всі контакти необхідно під’єднати безпосередньо.

Даний варіант діагностики не завжди дозволяє виявити поломку реле, але якщо в цьому випадку муфта функціонує, ви будете точно знати, що вона працездатна.

Якщо ви думаєте, що вийшли з ладу реле, то спробуйте зробити заміну елемента і перевірити його працездатність наочно.

Проведіть діагностику датчиків тиску. зробити це своїми силами досить складно.

В автомобілі Ford Focus є два відповідних регулятора, в тому випадку, якщо ламається хоча б один з них, не включається кондиціонер Ford Focus 2 може не включатися.

На жаль, такий спосіб не завжди вказує на несправності саме в реле, але якщо муфта працює, ми гарантовано виключаємо її несправність. Коли підозри падають на реле, можна замінити його на аналогічний, і перевірити працездатність.

Якщо з іншим реле все працює, старому необхідна заміна або ремонт. Заправка кондиціонера Ford Focus 2 Перевіряємо датчики тиску. Самостійно зробити це досить проблематично. Щоб точно визначити, який з датчиків не працює, найкраще провести діагностику.

Для цієї моделі авто найбільш не включається кондиціонер Ford Focus 2 поломка датчика тиску фреону, який встановлений на компресорі.

Можливі причини Забитий Фільтр Фільтр салону Салонний фільтр, як і всі витратні матеріали, рекомендується міняти при проходженні технічного огляду Ford Focus 2.

Якщо проблема в ньому, ви, швидше за все, зрозумієте це і по іншим явищам, крім неполадок з кондиціонером: Бруд може проникати досить далеко, всередину випарника, що дуже значно знижує ефективність охолодження повітря.

Минулої весни поїхав заправляти кондиціонер. Майстер підключив обладнання і сказав що можна додати гр фреону.

Ну треба так. Це потім я дізнався що фреон повинен змінюватися повністю разом з маслом.

При цьому температура видуває повітря з дефлекторів була 5 градусів. Все було нормально, але потім почалися проблеми. При температурі на вулиці вище 26 градусів тепла, тільки при включеному кондер став помічати що при перемиканні на нейтральну передачу стали падати обороти аж до 0.

Якщо відключити кондей, ніяких проблем. При більш низькій вуличній температурі ніяких проблем з оборотами при включеному кондей.

Поїхав в інший сервіс. Там розповіли що потрібно міняти холодоагент цілком, але міняти не стали, просто стравили нібито зайвий через діагностичний штуцер. Заміряли температуру повітря з дефлекторів щось близько 9 градусів. Стали поливати водою на радіатор кондера, температура різко впала до 5 градусів.

Ford Focus не працює кондиціонер. Авто-майстерня онлайн

У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, як зняти шків компресора кондиціонера Ford Focus 3, і провести заміну його підшипника.

Отже, виходячи з багаторічного досвіду, з упевненістю можна відзначити, що найбільшою проблемою власників Ford Focus третього покоління, є муфта компресора кондиціонера Ford Focus 3, точніше. руйнування її підшипника, яке виражається в постійному шумі під час руху автомобіля.

Щоб уникнути цього, розробники встановлюють закритий підшипник кондиціонера Ford Focus 3, але з часом і він забруднюється, починає іржавіти. Важливо пам’ятати, що при появі незрозумілих шумів виходять від кондиціонера, потрібно в терміновому порядку звернутися до фахівців. Хоча, в більшості випадків, коли шум чути, вже пізно щось виправляти.

Муфта кондиціонера Ford Focus 3 вимагає до себе професійного підходу, т. Е. Для того, щоб провести її ремонт необхідно володіти спеціальними навичками, тому краще не проводити його самостійно, а звернутися за допомогою в автомайстерню.

Очищення кондиціонера Ford Focus 3

Ні для кого не секрет, що американські автомобілі люблять постійний догляд, і до кожного елементу системи потрібен особливий підхід. Винятком не стала і охолоджувальна система Focus 3, так як кондиціонер даної моделі необхідно чистити з певною періодичністю.

На цю ситуацію треба дивитися не тільки з точки зору тривалості роботи елемента, але і з точки зору водія і пасажирів, які знаходилися в салоні.

Тому, при будь-яких підозрах в тому, що кондиціонер не функціонує нормально, необхідно терміново звернутися до фахівців.

Важливо пам’ятати, що при тривалій експлуатації на поверхні кондиціонера накопичується пил і бруд, що є оптимальним середовищем для розвитку грибків і бактерій. Це все призводить до появи неприємного запаху.

Найбільш вразливим елементом кондиціонера є випарник.

В майстерню для чищення кондиціонера потрібно звертатися в наступних випадках:

 • Під час роботи охолоджувальної системи автомобіля, в салоні з’являється неприємний запах.
 • Автомобіль довгий час простоював і ви вирішили почати його експлуатувати (подібну ситуацію можна спостерігати навесні, після сніжної, тривалої зими).

Поради досвідчених водіїв

 • Компресор кондиціонера завжди перед початком руху повинен включатися на 10 хвилин при повній потужності. Лише потім, коли деталі промаслити і прогріються, можна регулювати механізм так, як вам потрібно.
 • Слухайте власну машину, оскільки зайві шуми. один з очевидних симптомів виниклої проблеми. Те ж саме стосується нестабільності тиску і якості охолодження повітря.
 • Своєчасно відвозили машину на діагностику в автосервіс, оскільки даний фактор дуже важливий в процесі догляду за транспортним засобом.
 • Своєчасно проводите заправку і заміну масла, щоб рухомі частини не відчували зайвого навантаження при постійному обертанні навіть на максимальних потужностях.

Більшість несправностей в роботі системи кондиціонування можна виправити самостійно. Але для перевірки окремих вузлів, таких як радіатор, може знадобитися спеціалізоване обладнання, яке можна знайти тільки на СТО.

Перед покупкою фреону вивчіть сервісну книжку. в ній повинна бути точно вказана марка холодоагенту, який можна використовувати.

Також не забуваємо про ТО кондиціонера. кожні 2-3 роки проводити заміну масла в ньому і осушувача з промиванням системи, і тоді кондиціонер буде працювати довго.

Блок в салоні

Він розташований під панеллю приладів, з боку пасажира, за бардачком і закритий обшивкою.

56 20А Паливний насос
57 резерв
58 резерв
59 5А Приймач пасивної протиугінної системи
60 10А Освітлення салону, блок управління в двері водія, освітлення ящика рукавички, фонове підсвічування, стельовий блок управління, люк
61 20А Прикуриватель, задня розетка
62 5А Датчик дощу, датчик вологості, дзеркало салону з автоматичним затемненням
63 10А Європа: Система адаптивного круїз-контролю
64 резерв
65 10А Відмикання засувки двері багажного відділення з електроприводом
66 20А Блокування двері водія, подвійна блокування
67