Чи можна на автоматі буксирувати інший автомобіль

Буксирування автомобіля з АКПП

Все більше і більше доріг заповнюються автомобілями з АКПП, витісняючи з більш застарілою механічною коробкою передач. Машини з автоматичними коробками передач мають багато позитивних і, в деяких випадках, переважаючих моментів по відношенню до МКПП. Тим самим, вони досить міцно утримуються на автомобільному ринку. У багатьох європейських країнах близько 90% водіїв їздять на авто з автоматичною коробкою передач.

Звичайно ж, спрощена в експлуатації АКПП прекрасно підходить для тих, хто був не сильно уважний на уроках водіння перемикання коробки передач. Також непоганим варіантом буде для початківців водіїв, які нещодавно перестали їздити на автомобілях з попереджуючим знаком «У» і злим інструктором. І тих, хто не хоче сильно ускладнювати собі життя в справі уваги на КПП, а дивитися тільки на дорогу.

Але все ж один дуже вагомий негативний момент є. Нюанс, який дає «утерти ніс» АКПП і ще довгий час не скидати механіку з рахунків використання в машинах. Цей момент «Тепло» самолюбство багатьох автолюбителів, які в міру своїх фінансових утруднень не можуть дозволити собі таку розкіш.

Крім безлічі позитивних моментів, у АКПП є і основна негативна риса.

Звичайно ж, якщо ваша «дама» ще нульова і щойно зійшла з конвеєра, до того ж має якісну збірку, то в механізм машини можна не заглядати від 2 до 5 років включно. Відповідно, немає ризику поломки машини і виникнення ситуації, коли потрібно тягнути її на буксирі. Якщо, звичайно ж, дозволяють фінанси, то краще купувати нову машину кожні п’ять років.

У більшості випадків, купивши машину з автоматом, ми катаємося на ній кілька років без проблем, навіть не знаючи, що діється під капотом. Але ніщо в світі не вічне, і все має здатність ламатися. Виникає поломка настільки серйозна, що автомобіль не витримує і зупиняється прямо на дорозі. Справа в тому, що при цьому може виникнути ще один більш важливий момент. як відбуксирувати машину додому або до найближчого автосервісу.

Основні правила при буксируванні авто з АКПП

Якщо докладніше розглядати дані правила, то в них написано, як буксирувати машину з коробкою автомат.

Рух на буксирі можливо тільки при включеному двигуні зі швидкістю руху до 50 км / на годину. Щоб не створювати додаткових навантажень, категорично заборонено тримати важіль управління КПП в положенні D і на знижених швидкостях. Потрібно лише друга або третя швидкість. Це пересування проводиться на відстань не більше 50 км. Якщо машина до цього моменту не доставлена ​​в призначений пункт, потрібно зробити зупинку.

Буксирування авто з АКПП з вимкненим двигуном зі швидкістю 30-40 км / на годину, ручка АКПП повинна знаходитися в положенні N. Відстань, на яке можна буксирувати автомобіль, становить до 50 км. Відповідно до цього, якщо машина не доставлена ​​за призначенням, то робиться перерва.

У ситуації, коли транспортний засіб купується не старе або ж навіть нове, але з якихось причин відсутній інструкція по буксируванню, не потрібно впадати у відчай, існує буксирування. «золота середина». Буксирування проводиться на швидкості до 30 км / на годину, незалежно від того, включений двигун чи ні. Відстань пересування до обов’язкового «перерви» становить приблизно 30 км.

Також звертаємо увагу, що «золоту середину» можна використовувати в безвихідній ситуації, коли за інструкцією буксирування заборонена, а викликати евакуатор з якихось причин неможливо.

Вагомий мінус АКПП

Як можна буксирувати машину на автоматі:

Отже, буксирування. одна з основних проблем для водіїв авто з автоматичною коробкою передач. А також важливо, чи потрібно цей автомобіль буксирувати, і чи зможе він сам бути буксирним засобом.

Як стверджують фахівці, на машинах з АКПП, бажано взагалі не проводити ніяких буксирувальних операцій. Якщо ваша машина застрягла на дорозі, краще не пошкодувати грошей і викликати евакуатор, ніж намагатися самому за допомогою іншого транспортного засобу буксирувати свою машину. Ну, а якщо немає іншого вибору, то робити це з великою обережністю, щоб не зламати ще більше, ніж є. Також, якщо потрібно, треба спробувати зупинити іншу машину, яка буде зі звичайною механічною коробкою і допомогти «бідоласі» в плані буксирування.

Хоча за правилами, комплектація автомобілів з автоматичною КПП повинна бути оснащена окремою інструкцією, де описуються вказівки щодо можливої ​​буксирування машини, а також в екстремальних випадках використання її як буксирувального кошти.

Іноді буксирування автомобіля з АКПП повністю заборонена. Хоча в багатьох моделях з АКПП, вона дозволена, але з великим обмеженням в швидкості і відстані пересування.

Що стосується старої доброї механічної коробки передач, то всі машини, облаштовані МКПП, без винятку, не мають ніяких обмежень як в буксируванні, так і бути буксирним засобом. Обмеження при буксируванні буксируєте з МКПП існують тільки в загальних правилах дорожнього руху.

Кожним виробником автомобіля з автоматичною коробкою передач будь-якої моделі без винятку, розробляється додаткова інструкція, як перевозити і використовувати дану машину в разі буксирування. У ній прописані обмеження швидкості і граничне відстань руху автомобіля з АКПП. Також зазначено момент щодо повної заборони на буксирування та буксирувальні роботи, тобто переміщення вийшов з ладу авто, можливо тільки за допомогою евакуатора.

Правила при буксируванні за допомогою авто з АКПП

В інструкції з буксирування автомобіля з АКПП також існують правила при буксируванні машиною з автоматичною коробкою іншого авто. Хоча дається рада, що це можна робити, в крайньому випадку, якщо немає іншого виходу. По можливості, зупинити інший автомобіль, а саме з механічною коробкою передач для безпроблемного буксирування поламаного авто. Якщо це неможливо, то доведеться використовувати крайні заходи. При цьому потрібно знати правила. Вони приблизно такі ж, як і при буксируванні, але з невеликими доповненнями.

При буксируванні автомобілем з АКПП іншого транспортного засобу, бажано використовувати жорстку зчеплення.

Швидкість повинна бути приблизно така ж, як і при буксируванні, що не перевищувати 30-40 км / на годину. Ні в якому разі не можна їхати на зниженій передачі. Ручка повинна бути на другий або третій швидкості, щоб не створювати зайвого навантаження на КПП. Навіть відстань буксирування транспортного засобу з автоматичною коробкою необхідно приблизно таке ж, як і при буксируванні до 50 км, після чого потрібно зупинитися на «відпочинок».

Зайві проблеми доставляє ще й питання, який привід має машина.

Наприклад, у автомобіля з повним приводом буксирування взагалі неможлива, і без евакуатора не обійтися. У цьому випадку доводиться використовувати екстрений варіант, пересуваючи машину. Передня або задня частина машини повинна бути піднята, щоб одна з двох пар коліс не стикалася з асфальтом. Відповідно, жорстка зчіпка тут буде зайвою.

Автомобілі з вариаторной трансмісією, можна вибрати між включеним двигуном чи ні. Однак в переважній більшості, буксирування можлива лише при включеному двигуні. Також звернути увагу, саме на варіатора найчастіше можна зустріти повну заборону на буксирування.

Так що виявляється, автомобіль з механічною передачею ще довго буде радувати нас. Адже саме вони потрібні машинам нового покоління з АКПП, допомагаючи їм в не дуже зручних ситуаціях. Коли треба підкинути їх до пункту призначення без відносних обмежень на буксирування.

Для того, щоб знати про правильну буксирування автомобіля з АКПП потрібно подивитися

Чи можна буксирувати машину на автоматі: правила буксирування

Як правило, автомобіль з АКПП можна тягнути на буксирі, але при цьому є кілька обмежень. При заведеному двигуні в АКПП починає працювати система подачі масла під тиском, яка доставляє рідина АТФ до всіх труться механізмам.

 • По-перше, буксирувати авто на автоматі при мінімальній швидкості не більше 50 км \ год;
 • По-друге, буксирувати автомобіль необхідно на невелику відстань. до 40км. По суті, в межах міста відбуксирувати такий автомобіль до найближчої станції техобслуговування цілком можливо.

Буксирування автомобіля з АКПП при працюючому двигуні також можлива. При запуску двигуна автомобіля з АКПП почне працювати масляний насос, внаслідок чого тиск масла в коробці автомат буде підтримуватися постійно, при цьому буде працювати гідропідсилювач керма і гальмівна система.

В такому випадку автомобіль на автоматі можна буксирувати на досить великі відстані. Єдине-поломки в самій АКПП, через яких машина «не їде». В цьому випадку працює ДВС може привести до ще більш серйозних наслідків для КПП.

При цьому слід пам’ятати, що при буксируванні автомобіля з АКПП (як з заглушеним, так і заведеним ДВС) важіль селектора перемикання передач повинен бути в положенні «N» (нейтраль). При незапущених двигуні для перемикання важеля селектора в положення «N» використовують спеціальну кнопку розблокування КПП, що знаходиться на селекторі коробки.

На що звернути увагу при експлуатації автомобіля з АКПП

В першу чергу, водій транспортного засобу, який обладнано «класичної» АКПП з гідротрансформатором, повинен знати, чого не можна робити на машині з автоматичною коробкою передач.

  У міському режимі при частих зупинках і стартах зі світлофора не рекомендується переводити селектор коробки передач з положення «D» (драйв) в положення «N» (нейтраль). З огляду на різку зміну створюваного тиску в гідроблоків АКПП, він може піддаватися прискореного зносу.

Є ще один не менш важливий момент. буксирування автомобіля з АКПП. Водії часто задаються питанням, чи можна буксирувати автомобіль з АКПП, якщо так, то як, а якщо немає, то чому. Давайте зупинимося на цьому більш детально.

Може виявитися, що даний автомобіль з автоматом не можна буксирувати, при цьому в інструкції по експлуатації буде стояти відповідне попередження. В цьому випадку необхідно викликати евакуатор, який доставить несправний автомобіль на СТО.

Чи можна тягнути машину на автоматі

Досить часто виникають такі ситуації, коли автомобілю на автоматі потрібно відбуксирувати інший автомобіль. Це можливо, але при цьому необхідно пам’ятати, що АКПП не любить перевантажень і перегрівів.

Виходить, рішення буксирувати на машині з автоматом інше авто передбачає рух сильно навантаженого автомобіля (аналогічно руху з причепом). Якщо виникла така необхідність, водієві автомобіля на автоматі при буксируванні іншого авто необхідно дотримуватися наступних правил:

 • Рух автомобіля з автоматом, що буксирує інший автомобіль, має бути на мінімальній швидкості, не допускаючи перегріву гідротрансформатора;
 • Розгін автомобіля повинен бути плавним, без різких прискорень. Під час буксирування краще уникати активації режиму «кік-даун», а також заблокувати перехід АКПП на підвищені передачі, використовуючи відключення режиму «овердрайв» (при наявності такої функції).

Буксировка на акпп коробка атомат запрещена?

При сильній пробуксовці автомобіля, рідина в гідротрансформаторі може перегрітися. Перегріта рідина ATF втрачає свої властивості, коробка починає працювати зі збоями, тиск падає, прослизають фрікціони і потім горять, продукти механічного зносу забруднюють АКПП і т.д.

Буксирування машини з АКПП: чи можна буксирувати авто на «автоматі» і як це робити правильно

Автомобілі з АКПП сьогодні дуже популярні. Їх купують не тільки водії-початківці, а й водії зі стажем. Автоматична коробка перемикання передач зручна і проста у використанні, особливо для новачків.

На такому автомобілі ризик виникнення аварійних ситуацій значно менше, так як під час руху водій не відволікається на переключення швидкостей і на різні маніпуляції з педаллю зчеплення.

Фактично, задіяна тільки одна нога для двох педалей. газ і гальмо. Але, незважаючи на Comfort, зручність і простоту водіння, АКПП вимагає до себе дбайливого ставлення. Іншими словами, далеко не кожен знає, як правильно експлуатувати і обслуговувати автомобіль з такою коробкою передач.

Що в підсумку

Як видно, перед буксируванням автомобіля з АКПП в разі поломки найкраще ознайомитися з інструкцією до даного автомобілю. Справа в тому, що не всі транспортні засоби, обладнані автоматичною коробкою перемикання передач, можна буксирувати.

Якщо ж говорити про буксирування іншого авто або причепа, коли в якості буксира виступає машина з «автоматом», тоді слід уникати занадто сильних навантажень на АКПП (Не буксувати, уникати різких стартів, заблокувати включення підвищених передач і т.п.). Простими словами, при буксируванні слід мінімізувати знос коробки, а також не допускати програвав робочої трансмісійної рідини ATF в гідротрансформаторі.

Чому коробка-автомат штовхає, смикається АКПП при перемиканні передач, в автоматичній коробці виникають поштовхи ривки і удари: основні причини.

Керування автомобілем з АКПП: як користуватися коробкою. автомат, режими роботи автоматичної коробки, правила використання даної трансмісії, поради.

Гідротрансформатор АКПП (конвертер крутного моменту, ВМД). Призначення, пристрій гідротрансформатора, принцип роботи та особливості.

Чому починає капати чи тече моторне масло на стику двигуна і КПП. Як точно визначити причину витоку мастила, способи діагностики та ремонту.

Соленоїд АКПП: пристрій соленоїдів, принцип роботи. Часті несправності і поломки клапанів-соленоїдів, діагностика, ремонт і заміна.

Клапанна плита АКПП (гідроблок): пристрій гидроблока, призначення, принцип роботи. Несправності гидроблока, причини поломок, діагностика і ремонт.

Особливості буксирування авто на автоматі, якщо машина буксируюча

Спочатку дамо відповідь на питання, який здається менш складним. Якщо вам довелося буксирувати інший автомобіль на своїй машині з автоматом, слід бути максимально обережним під час всього процесу буксирування. Відразу скажемо, що при можливості відмовитися від такого процесу, обов’язково відмовляйтеся. Але якщо допомогти вам потрібно або дуже хочеться, то робити це потрібно з дотриманням певних правил:

 • не слід буксирувати авто, маса якого вище ваги вашого автомобіля;
 • буксирування повинна відбуватися тільки за допомогою відповідних для цього сцепок;
 • ніяких різких рухів при поїздці не варто робити;
 • педаль акселератора у скрутному становищі повинна на кілька міліметрів;
 • не допускайте перегріву коробки. краще зупинятися через кожні кілька кілометрів і остуджувати агрегати.

Такий підхід до буксирування допоможе вам зберегти свій автомобіль в цілому стані і не звертатися за допомогою до іншого буксирувальника або не відправляти транспорт на СТО відразу після виконання цього завдання. Пам’ятайте, що ремонт автоматичної коробки передач буде коштувати вам досить дорого. Якщо перегріється гідротрансформатор, доведеться віддати близько 5% вартості автомобіля за ремонт, що сильно вдарить по вашому бюджету.

 • гідротрансформатор безповоротно поламаний і вимагає агрегатної заміни;
 • мотор, що перекачує масло в коробці, зламався від постійної непотрібної роботи;
 • електроніка вийшла з ладу (це стосується коробок роботизованого типу);
 • зруйновані м’які елементи нутрощів коробки (це трапляється на варіатора);
 • зчесати одна з шестерень традиційної автоматичної коробки (це трапляється, якщо залишити важіль в положенні D).

Як бачите, спектр неприємностей досить великий. Так що при наявності можливості поїздки на евакуаторі, обов’язково таку можливість використовуйте. Також варто пам’ятати про те, що вказано в інструкції. Якщо ви вважаєте, що закордонні виробники автомобілів надмірно обережні і страхують себе непотрібними застереженнями, то прочитайте ще раз уважно список неполадок вище. Ремонт будь-якої такої поломки буде коштувати дуже дорого.

До речі, на деяких автомобілях існує простий спосіб транспортування, який описаний в відео.

Часто відповідь на питання, який здається коротким і однозначним, доводиться давати довго і з докладними поясненнями. Не можна відповісти «так» чи «ні» на запитання про можливість буксирування машини з коробкою автомат. Тут є багато факторів, які варто розглянути, а також відповідь залежить від типу коробки і моделі вашого автомобіля.

Є й інший фактор. автомобіль з автоматичною коробкою автомат створює проблеми при буксируванні не тільки в тому випадку, якщо він є буксированим транспортним засобом. При його використанні в якості буксирує авто також варто бути максимально обережним і уважним до всіляких дрібниць.

Буксирування автомобіля з автоматом. можна або не можна?

Якщо в момент поломки у вас під рукою є експлуатаційна книга від виробника, уважно прочитайте розділ про буксирування, і ви зможете знайти відповідь на це питання. Автомобілі, які не можна буксирувати, мають в інструкції по експлуатації відповідне попередження. Також для таких авто в інструкції може бути зазначено, що потрібно зробити для буксирування. На старих автоматах можна було вручну від’єднати колісний привід від коробки, і тоді буксирувати автомобіль можна хоч все життя.

Якщо ж книги немає, керуйтеся такими правилами:

 • можна буксирувати автомобіль на відстані не більш 30-40 кілометрів;
 • швидкість буксирування не повинна перевищувати 40 кілометрів на годину;
 • важіль КПП необхідно перевести в положення N;
 • якщо є можливість завести двигун, обмежень по буксируванню не буде,
 • при будь-яких різких рухах можна безповоротно пошкодити коробку.

І знову слушну пораду. якщо у вас є можливість використовувати евакуатор, забудьте про буксирування. Набагато вигідніше занурити автомобіль на платформу спеціального транспортного засобу і забути про всі проблеми, які можуть з ним статися. Не думайте, що поїздка на евакуаторі обійдеться вам занадто дорого, адже ремонт коробки передач автоматичного типу буде все одно дорожче.

Часто водії скоюють необдуманий вчинок і після поломки автомобіля з АКПП везуть машину на евакуаторі додому. Краще відразу домовитися з СТО і відвезти автомобіль туди. Адже транспортувати з дому до станції технічного обслуговування також доведеться на евакуаторі.

підводимо підсумки

Комфортна функція автоматичної коробки передач іноді стає причиною дорогих неполадок, а також не дозволяє виконувати звичні дії з вашим автомобілем. Буксирувати машину з АКПП варто лише в тому випадку, якщо ви повністю впевнені в допустимості такої процедури.

В іншому варіанті набагато краще скористатися пропозицією евакуатора або викликати мобільну бригаду з СТО для усунення несправності. Дані способи вирішення проблеми є найбільш прийнятними. Чи доводилося вам зупинятися посеред поля і транспортувати авто з АКПП на буксирі?

Буксирування іншої машини на «автоматі»

Неправильна буксирування. Вага буксирі авто не повинен перевищувати вагу «тягача».

Підтримуючи досвідчених автовласників, скажімо. на «автоматі» можна буксирувати іншу машину, але з дотриманням таких запобіжних заходів:

Слідкуйте за температурою масла в АКПП. У сучасних «автоматах» цю функцію виконує електроніка і при перегріванні масла переводить АКПП в безпечний режим роботи.

уникайте різких прискорень; маса буксируваного авто не повинна перевищувати масу «тягача»; якщо конструкція КПП передбачає вибір передач і режимів руху, рухайтеся на знижених передачах; стежте за температурою масла в АКПП.

У більш пізніх моделях автоматичних коробок передач вибір безпечного режиму роботи відбувається автоматично. Це стало можливим завдяки електронній «начинці» сучасних АКПП, яка активно реагує на зміни крутного моменту і навантаження на трансмісію, зменшуючи навантаження на планетарні шестерні коробки. Від власника такого авто потрібен лише вчасно міняти масло в агрегаті.

Особливості роботи АКПП

Система охолодження ATF автомобіля з АКПП

При нагріванні масла (ATF) знижуються його змащувальні властивості і збільшується тертя між деталям АКПП.

Основною причиною особливих вимог до буксирування на «автоматі» іншої машини є та обставина, що трансмісійне масло в такій коробці грає роль робочої рідини, що передає крутний момент від двигуна до трансмісії. У русі масло сильно нагрівається, в результаті чого знижуються всі його робочі характеристики, включаючи здатність повноцінно знижувати тертя між деталями. Саме тому для охолодження ATF в контур масляної системи обов’язково встановлюється радіатор. Крім цього, сучасні авто з «автоматом» мають прилади для контролю температури масла. як мінімум, контрольну лампу, що попереджає про перегрів рідини.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину

Автоматична коробка передач. складний агрегат, ремонт якого може обійтися власнику авто «в копієчку». Саме тому багато господарів машин з «автоматами» геть відмовляють у допомозі, якщо мова йде про буксирування навіть на незначні відстані. Таке дбайливе ставлення до машини, звичайно, похвально, але видає повне нерозуміння власником причин обмежень, які встановлюються заводом-виробником для буксирування автомобілями з АКПП. Тим часом на автофорум на питання: «чи можна буксирувати на автоматі іншу машину?», Як правило, автовласники. ті, хто уявляє собі хоча б в загальних рисах пристрій АКПП, дають позитивну відповідь.

Чи можна буксирувати причіп з коробкою автомат

Під час буксирування «автомата» автоматом слід рухатися на знижених передачах, уникати різких прискорень і важкопрохідних ділянок доріг.

Буксирування на «автоматі» навантаженого причепа або іншого авто, звичайно, можлива, але знову-таки потрібно пам’ятати про особливості системи змащення автоматичної трансмісії. Адже трансмісійне масло для автоматів не тільки змащує механізм, але і є робочою рідиною, яка передає крутний момент і зусилля, пов’язані з перемиканням передач. Тому при зростанні навантаження на трансмісію рідина нагрівається швидше і необхідно вибрати такий режим руху, щоб масло встигало охолоджуватися. рухатися на знижених передачах (якщо передбачений вибір режиму руху. ніяких «Sport» тощо не включайте), уникати різких прискорень і важкопрохідних ділянок доріг. У сервісній книжці авто з АКПП завжди вказуються правила буксирування причепа, тобто на можливе запитання майбутнього власника авто. «чи можна буксирувати на автоматі причіп?». непрямим чином дається позитивну відповідь. В якості рекомендації. якщо Ви будете часто їздити з навантаженим причепом, встановіть додатковий масляний радіатор для АТФ. Збільшилися обсяг масла і площа охолоджувальної поверхні послужать додатковою страховкою. Буксирувати на автоматі інший автомобіль можна, якщо маса буксируваного авто не перевищує масу «тягача» і у автомобіля, взятого на буксир, справні гальма і рульове управління. Як буксирувати на автоматі (і не тільки на ньому) інший автомобіль, досить детально регламентують ПДР:. вони єдині для всіх і не забороняють буксирувати авто з коробкою автомат іншу машину.

Правила дорожнього руху не забороняють буксирування «автомата» автоматом.

Якщо доведеться буксирувати «автомат» на «автоматі», то до загальних правил в такому випадку можна додати такі:

Під час буксирування на великі відстані, необхідно робити перерви в русі. для охолодження АКПП.

уникайте буксирування на дальні відстані (понад 30 км); швидкість руху не повинна перевищувати 30. 40 км / год.

можна, автомат, буксирувати, інший, автомобіль

Такі обмеження обумовлені особливостями конструкції автоматичних трансмісій. В АКПП при русі на буксирі з непрацюючим двигуном деталі (підшипники і шестерні) обертаються практично без змащення і можуть вийти з ладу при перегріванні. Якщо все ж таки доведеться буксирувати автомат на великі відстані, необхідно робити перерви в русі. для охолодження АКПП.

Тим же автовласникам, які сумніваються, чи можна буксирувати на коробці автомат, можна порадити хоча б поверхово ознайомитися з пристроєм автоматичної трансмісії. здоровий глузд підкаже, що нічого «злочинного» щодо авто вони не вчинять, якщо будуть дотримуватися обережності.

Кілька слів про тросі

Часта проблема при буксируванні авто. це обрив троса. Щоб уникнути цієї проблеми, обидва водії повинні контролювати свій розгін, швидкість і гальмування. Потрібно намагатися тримати трос в злегка натягнутому положенні, не допускаючи його провисання до землі. Інакше є ризик наїзду на трос і його обриву. Також трос може порватися в результаті зворотного різкого натягу, наприклад, при різкому початку руху або наборі швидкості.

Трос повинен витримувати навантаження на 20% вище ваги автомобіля, що буксирується. Довжина троса повинна становити від 4-х до 6-ти метрів.

На гнучкому зчепленні не можна виробляти буксирування на слизькій дорозі, в ожеледь. Також не можна буксирувати машину з несправним рульовим керуванням.

Як буксирувати машину з коробкою автомат? Найкорисніше скористатися послугами евакуатора, щоб не порушувати робочого ритму автомобіля. Якщо раптом така можливість відсутня, дотримуйтеся вищеописаних правил. Також, буде не зайвим заглянути в інструкцію з експлуатації вашого авто. Це допоможе звести небезпеку пошкодження до мінімуму. Удачі на дорогах!

Правила буксирування автомобіля з АКПП

По-перше, розвіємо міф про те, що не можна буксирувати автомобіль з АКПП. Це не правда. Буксирувати можна, але обережно. Необхідно дотримуватися ряду правил, які вбережуть машину від дорогого ремонту.

 • Перевірити рівень масла в трансмісії, його рівень повинен бути в межах норми.
 • Чи не проїжджати більше 30 км без зупинок. Зупинки необхідні для охолодження трансмісії.
 • Необхідно зняти блокування керма.
 • Ручка повинна бути в положенні N (нейтрал).
 • Максимальна швидкість. 40 км / чю
 • Гальмування потрібно здійснювати плавно, без ривків.
 • Ні в якому разі не намагайтеся завести автомобіль з автоматичною коробкою з буксира.

Крім того, потрібно враховувати дві особливості:

 • Педаль гальма стає туга, тому що не працює вакуумний підсилювач, тому при гальмуванні потрібно докладати більше зусиль.
 • Гідравліка керма також стає сутужно.

Нейтральне положення відключає з’єднання коробки і двигуна, в результаті в коробці обертається лише первинний вал, тому ніякого негативного впливу на коробку не надається.

Є ще одна особливість: як правило, автомобілі з АКК і 4 × 4 буксируються тільки методом повного вантаження.

Zheka147 Блог Як буксирувати автомобіль з АКПП

Автоматична «коробка» самостійно перемикає передачі і дозволяє водієві не відволікатися від дороги. Але за задоволення треба платити. Це актуально і у випадку з автоматичною КПП.

Але ціна. не єдина плата за Comfort. При експлуатації машин з «автоматом» є ряд обмежень. Одне з них. особливі правила буксирування.

При цьому багато і до сих пір вважають, що машину з АКПП не можна буксирувати і використовувати в якості тягача.

Але все реально. Головне. враховувати прості правила, про які й піде мова в статті.

Поговоримо про технічну сторону питання

Перше, що потрібно відзначити. наявність декількох типів коробок-автомат, що відрізняються конструкцією і принципами роботи:

1.Гідротрансформаторная АКПП. класичний варіант трансмісії, особливість якої у відсутності зв’язку між колесами і силовим вузлом. Гідротрансформатор виконують функцію зчеплення, і передає обертання на колеса в момент початку руху. При цьому сама передача крутного моменту здійснюється за допомогою трансмісійного масла;

Як все відбувається з технічної точки зору?

Після запуску двигуна запускається масляна помпа, яка розганяє масло по деталях коробки-автомат.

Якщо ж двигун не запущений, то і поставки масла до коробки передач також немає. Підсумок. елементи КПП працюють на знос і можуть вийти з ладу.

Ще одна особливість «автомата» в тому, що в процесі буксирування автомобіля працює весь механізм коробки передач, як і при звичайній експлуатації.

Виходить, що шестерінки залишаються без змащення і швидко перегріваються.

Результат залежить від цілого ряду чинників. тривалості буксирування, виду АКПП, якості комплектуючих і так далі.

У кращому випадку можна обійтися заміною масла, а в гіршому. серйозним ремонтом через клина шестерень. Допускати такого не можна, адже ремонт «автомата». дорога послуга.

Ось чому виробники відразу забороняють буксирування на гнучкому або жорсткої чіпкий, віддаючи перевагу повній навантаженні на евакуатор.

Перед тим як буксирувати інший автомобіль машиною з АКПП, варто все-таки почитати рекомендації виробника. У документах вказані параметри (вага, відстань і швидкісний режим), допустимі для конкретної марки.

Якщо ж інструкції під рукою не виявилося, то всі ризики водій бере на себе (в тому числі і небезпека виходу коробки з ладу).

Підвищення навантаження на автомобіль з АКПП призводить до збільшення вироблення тепла в гідротрансформаторі. При цьому коробка передач буде зношуватися швидше через надмірні навантаження на елементи АКПП.

Практика показала, що при регулярному користуванні причепом рекомендується монтувати додатковий радіатор в систему охолодження «коробки».

Автомобіль, який виконує функцію тягача, повинен рушати повільно. При цьому управління варто перевести на ручний режим.

Рух починається з діапазону «одиниці» (режим першої передачі). Як тільки число обертів зросте до 3-3.5 тисяч, можна переводити ручку в друге положення (L).

При цьому вчіть, що смикання троса приводять до зростання ударної і динамічного навантаження, яка в рази підвищує тягне силу.

Це означає, що в момент ривка «тягової» автомобіль отримує навантаження, що перевищує в 2-3 рази масу йде попереду авто.

Щоб усунути описані ризики, буксирування краще здійснювати на жорсткому зчепленні. При цьому є думка, що пристрій для жорсткої зчіпки займає багато місця. На практиці ж такі пристрої компактні.

Правила і порядок буксирування автомобіля з АКПП, послідовність дій

Поки автомобіль справний, ми не замислюємося про проблеми. Але що робити, якщо машина відмовляється їхати? Кращий варіант. зателефонувати в службу евакуації і відправити авто на СТО шляхом повної (в крайньому випадку, часткової) навантаження.

Якщо ж цей варіант не підходить, то допускається і класичний тип буксирування, але з обов’язковим виконанням ряду правил.

Нижче розглянемо варіанти буксирування авто з «автоматом», крім повнопривідних машин.

Машини 4х4 бажано буксирувати тільки одним способом. повністю зануривши на платформу.

Загляньте в сервісну книжку і розберіться з тим, що рекомендує сам виробник. Як правило, в мануалі описані основні вимоги до швидкості, відстані і типу буксирування.

Зверніть увагу на вимогу заводити мотор чи ні, все залежить від типу коробки «автомат» і марки автомобіля. Це дуже важливий момент. Як правило це потрібно робити.

Вимоги до буксирування залежать від виду КПП:

-машини з 3-ступечнатой коробкою-автомат можна буксирувати на швидкості до 30 кілометрів на годину. Відстань. до 30 км;-машини з 4-ступінчастою коробкою-автомат допускається буксирувати з максимальною швидкістю до 50 км / год. При цьому відстань обмежена 50-ма кілометрами;-машини з 5-6-ступінчастою коробками-автомат підкоряться тим же правилам, що і для 4-ступінчастою «коробки».- У будь-якому випадку варто ще раз переглянути документацію і переконатися у відповідності вимог.

Подивіться, в якому становищі знаходиться ручка АКПП. вона повинна знаходитися в позиції «N».

У разі несправності гальмівної системи або рульового управління на буксируемой машині, гнучка зчіпка заборонена.

Правила буксирування автомобілем з АКПП

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Дуже небажано. Якщо ж в даній ситуації не можна вчинити інакше, слід враховувати кілька простих правил:

 • Максимальна швидкість повинна варіюватися від 30 до 40 км / год.
 • Оптимально використовувати не буксирувальний трос, а жорстку зчеплення.
 • Рухатися слід виключно на 1 або 2 передачі.
 • Вага машини не повинен перевищувати вагу буксира.

Дані умови підказують, що надмірне навантаження здатна серйозно вплинути на складну систему АКПП. Тому слід спочатку пошукати альтернативні варіанти, а потім вже обирати такий спосіб пересування.

Якщо ж потрібно буксирувати автомобіль з АКПП, то тут дещо інша ситуація. Давайте розберемо.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину

Автоматична коробка передач. складний агрегат, ремонт якого може обійтися власнику авто «в копієчку». Саме тому багато господарів машин з «автоматами» геть відмовляють у допомозі, якщо мова йде про буксирування навіть на незначні відстані. Таке дбайливе ставлення до машини, звичайно, похвально, але видає повне нерозуміння власником причин обмежень, які встановлюються заводом-виробником для буксирування автомобілями з АКПП. Тим часом на автофорум на питання: «чи можна буксирувати на автоматі іншу машину?», Як правило, автовласники. ті, хто уявляє собі хоча б в загальних рисах пристрій АКПП, дають позитивну відповідь.

Буксирування автомобілем з автоматичною коробкою передач

Оскільки коробка автомат. це дорогий високотехнологічний агрегат, господарі авто з АКПП бояться протягнути когось навіть на короткі дистанції. Вони не намагаються розібратися, чи можна буксирувати машиною-автомат іншу машину, просто відмовляючись це робити.

Тим часом, якщо розуміти, як все функціонує, то допомогти дотягнути потрапив в біду побратима без шкоди для себе можна. Тоді хтось допоможе і вам, бо земля кругла.

Не будемо вдаватися в подробиці, зупинимося на основних моментах.

Щоб цього не сталося, потрібно обов’язково стежити за температурою масла і негайно припиняти рух, якщо не передбачений автоматичний перехід в режим безпечної роботи АКПП.

У будь-якому випадку знати про те, як буксирувати на машині з автоматичною коробкою передач іншу машину нікому не завадить.

 • Тягти за собою авто, що перевищує масою ваше власне не можна. Це продиктовано здоровим глуздом і прямо заборонено Правилами дорожнього руху.
 • Рушати з місця потрібно плавно, на зниженій передачі, для чого потрібно перейти в ручний режим, якщо конструкція АКП це дозволяє.

Залишається побажати, що вам ніколи не довелося буксирувати машиною автомат невдачливого побратима. Та й самому щасливо уникнути ситуацій, коли ваш автомобіль, обладнаний АКПП, потрібно тягнути до місця стоянки або в ремонт «на краватці». Доброго шляху без поломок і форс-мажорів!

Чи можна в якості тягача використовувати автомобіль з коробкою автомат

Перед тим як буксирувати інший транспортний засіб машиною з коробкою автомат, варто все-таки почитати рекомендації виробника. У документах вказані параметри (вага, відстань і швидкісний режим), допустимі для конкретної марки.

Якщо ж інструкції під рукою не виявилося, то всі ризики водій бере на себе (в тому числі і небезпека виходу коробки з ладу).

Підвищення навантаження на автомобіль з АКПП призводить до збільшення вироблення тепла в гідротрансформаторі. При цьому коробка передач буде зношуватися швидше через надмірні навантаження на елементи автоматичної трансмісії.

Практика показала, що при регулярному користуванні причепом рекомендується монтувати додатковий радіатор в систему охолодження «коробки».

Крім цього, перед початком самого процесу варто перевірити рівень ОЖ в системі.

Автомобіль, який виконує функцію тягача, повинен рушати повільно. При цьому управління варто перевести на ручний режим.

Виконання даного ради дозволяє знизити навантаження на гідротрансформатор і, як наслідок, зменшити знос основних елементів.

Рух починається з діапазону «одиниці» (режим першої передачі). Як тільки число обертів зросте до 3-3.5 тисяч, можна переводити ручку в друге положення (L).

Після включайте передачу D і переконуйтеся в відключеному овердрайве.

Застосування підвищеної швидкості є небажаним, різкі гальмування і ривки потрібно виключити.

можна, автомат, буксирувати, інший, автомобіль

При цьому вчіть, що смикання троса приводять до зростання ударної і динамічного навантаження, яка в рази підвищує тягне силу.

Це означає, що в момент ривка «тягової» автомобіль отримує навантаження, що перевищує в 2-3 рази масу йде попереду авто.

Щоб усунути описані ризики, буксирування краще здійснювати на жорсткому зчепленні. При цьому є думка, що пристрій для жорсткої зчіпки займає багато місця. На практиці ж такі пристрої компактні.

Як все відбувається з технічної точки зору?

Після запуску двигуна запускається масляна помпа, яка розганяє масло по деталях коробки-автомат.

Якщо ж двигун не запущений, то і поставки масла до коробки передач також немає. Підсумок. елементи КПП працюють на знос і можуть вийти з ладу.

Ще одна особливість «автомата» в тому, що в процесі буксирування автомобіля працює весь механізм коробки передач, як і при звичайній експлуатації.

Виходить, що шестерінки залишаються без змащення і швидко перегріваються.

Результат залежить від цілого ряду чинників. тривалості буксирування, виду АКПП, якості комплектуючих і так далі.

У кращому випадку можна обійтися заміною масла, а в гіршому. серйозним ремонтом через клина шестерень. Допускати такого не можна, адже ремонт «автомата». дорога послуга.

Ось чому виробники відразу забороняють буксирування на гнучкому або жорсткої чіпкий, віддаючи перевагу повній навантаженні на евакуатор.

Правила і порядок буксирування автомобіля з АКПП, послідовність дій

Поки автомобіль справний, ми не замислюємося про проблеми. Але що робити, якщо машина відмовляється їхати? Кращий варіант. зателефонувати в службу евакуації і відправити авто на СТО шляхом повної (в крайньому випадку, часткової) навантаження.

Якщо ж цей варіант не підходить, то допускається і класичний тип буксирування, але з обов’язковим виконанням ряду правил.

Нижче розглянемо варіанти буксирування авто з «автоматом», крім повнопривідних машин.

Машини 4х4 бажано буксирувати тільки одним способом. повністю зануривши на платформу.

Загляньте в сервісну книжку і розберіться з тим, що рекомендує сам виробник. Як правило, в мануалі описані основні вимоги до швидкості, відстані і типу буксирування.

Зверніть увагу на вимогу заводити мотор чи ні, все залежить від типу коробки «автомат» і марки автомобіля. Це дуже важливий момент. Як правило це потрібно робити.

Вимоги до буксирування залежать від виду КПП:

 • машини з 3-ступечнатой коробкою-автомат можна буксирувати на швидкості до 30 кілометрів на годину. Відстань. до 30 км;
 • машини з 4-ступінчастою коробкою-автомат допускається буксирувати з максимальною швидкістю до 50 км / год. При цьому відстань обмежена 50-ма кілометрами;
 • машини з 5-6-ступінчастою коробками-автомат підкоряться тим же правилам, що і для 4-ступінчастою «коробки».

У будь-якому випадку варто ще раз переглянути документацію і переконатися у відповідності вимог.

Подивіться, в якому становищі знаходиться ручка АКПП. вона повинна знаходитися в позиції «N».

Забезпечте долівку рідини АТФ (трансмісійна рідина) до верхнього рівня ємності. Підвищений обсяг масла дозволить створити захист від перегріву КПП. Після завершення буксирування зайву частину необхідно злити.

У разі несправності гальмівної системи або рульового управління на буксируемой машині, гнучка зчіпка заборонена.

Транспортування може здійснюватися тільки на жорсткому зчепленні або на евакуаторі.

При цьому потрібно завести мотор (дивіться інструкцію і автомобілю) перевести ручку АКПП в нейтральну позицію.

Таким чином, можна підвести такі підсумки:

 • АКПП в нейтральній позиції;
 • буксирування машини з коробкою-автомат виробляється на обмежену відстань. до 100 кілометрів, номінальне відстань 30/50 км (залежить від кількості передач в АКПП);
 • швидкість автомобіля, що грає роль буксира, повинна бути не більше 50 км / год;
 • заводити машину чи ні залежить від типу АКПП і марки авто (дивіться керівництво до автомобіля);
 • буксирується авто не повинно мати більшу вагу, ніж сам «буксир»;
 • швидкість руху. не вище позначки в 50 км / год;
 • бажано через кожні 20/30 км зупинятися для того, щоб охололо масло в коробці;
 • буксирувати повнопривідні машини заборонено. Єдиний вихід. допомога евакуатора.

У разі перевищення швидкості вище допустимої позначки, виходу з ладу коробки передач або необхідності буксирування на відстань понад 100 кілометрів потрібно піднімати передні колеса. В іншому випадку АКПП перегріється і вийде з ладу.

Так що якщо можливості буксирування на гнучкому тросі немає, то альтернативний варіант. жорстка зчіпка.

При цьому найменш небезпечним є спосіб транспортування авто за допомогою навантаження на евакуатор. У підсумку таке рішення обходиться дешевше, ніж подальший ремонт коробки передач.

Слабкі місця автоматичної трансмісії

Практика застосування коробок-автомат показала, що у них є дві «ахіллесових п’яти». перевантаження і перегрів.

В ідеалі такі КПП призначені для експлуатації в міському режимі і по однорідним покриттям. Будь-які зміни стандартних умов експлуатації чреваті наслідками.

Тут можна виділити кілька негативних моментів:

 • Пробуксовка. При швидкому обертанні колеса на скільки поверхні автомат починає підвищувати передачі. Далі водій відпускає газ, а швидкість залишається високою, що погано для коробки-автомат. У цей момент КПП відчуває максимальні перевантаження. Щоб уникнути проблем, при пробуксовці необхідно включати ручний режим. В такому випадку АКПП фіксується на одній передачі, і ймовірність перегріву зводиться до нуля.
 • Зміна поверхні. Часто бувають ситуації, коли колеса буксують на слизькій дорозі, а потім вилітають на жорстку поверхню. Як результат, колеса зупиняються, а коробка-автомат отримує удар. Останній може зламати вали, що цілком реально. Також від таких ударів страждають фрикційні диски, які можуть прослизати при ударі.
 • Перегрів. Радіатор АКПП розрахована на експлуатацію в умовах нормальної їзди. Якщо ж машина починає довго буксувати, пристрій швидко нагрівається, і радіатора не вистачає для розсіювання накопиченого тепла. Якщо авто стоїть і буксує на одному місці, в зоні ризику знаходяться пластикові гідроблоки і соленоїди. При появі відповідного сигналу на панелі управління, АКПП потрібно дати відпочити і заглушити авто на 20-30 хвилин. Після пробуксували необхідно перевірити масло і замінити його у випадку потемніння. Також можуть оплавитися все пластикові елементи.

Що стосується позашляховиків, їх коробка-автомат здатна витримати багато велике навантаження. Крім того, на таких авто є знижені передачі, які включаються вручну або в автоматичному режимі.

Як тягнути машину або причіп НА АВТОМАТІ (ПРАВИЛЬНО) Чого не можна робити ? Буксирування на АКПП.

Їх суть. відсутність високих обертів, що виключає перегрів АКПП і наслідки для його елементів.

Саме позашляховики, якщо говорити про автоматичну трансмісію, найбільше підходять для буксирування автомобіля з АКПП.

Поговоримо про технічну сторону питання

Перше, що потрібно відзначити. наявність декількох типів коробок-автомат, що відрізняються конструкцією і принципами роботи:

  Гідротрансформаторним АКПП. класичний варіант трансмісії, особливість якої у відсутності зв’язку між колесами і силовим вузлом. Гідротрансформатор виконують функцію зчеплення, і передає обертання на колеса в момент початку руху. При цьому сама передача крутного моменту здійснюється за допомогою трансмісійного масла;

Варіатор. безступінчата коробка, в якій немає передач як таких. Конструктивно варіатор. кілька шківів, між якими відбувається обертання ременя. Бічні частини шківів можуть зміщуватися в одну або іншу сторону. Зміна передавальних чисел відбувається в безперервному режимі (в залежності від прискорення або уповільнення авто). Варіатори вважаються одними з найбільш комфортних;

Роботизована АКПП конструктивно схожа на «механіку» з тією різницею, що всю роботу виконує сервопривід (останній управляється електронним блоком);

 • Преселективна АКПП. версія «робота». Конструктивно пристрій являє собою дві коробки передач, які знаходяться в загальному корпусі.
 • Незважаючи на різноманіття коробок передач, плутанини бути не повинно. правила буксирування для всіх випадків майже ідентичні.

  Чи можна на автоматі буксирувати іншу машину

  М ногие і до сих пір вважають, що машину на автоматі можна буксирувати і використовувати в якості тягача. Але все реально. Головне. враховувати прості правила, про які й піде мова в цій статті.

  Буксирування взимку

  Автомобілі з АКПП вимагають особливого догляду. В першу чергу це стосується прогріву коробки і її основних елементів.

  Влітку на прогрів йде мінімум часу. Інша справа. зима, коли досягнення робочої температури «автомата» відбувається з великою затримкою.

  ЧТО будет если буксировать автомат??? Можно ли буксировать автомат?

  Перед початком руху варто поганяти ручку АКПП за різними положеннями, намагаючись не затримуватися в кожному з них.

  Крім цього, при буксируванні автомобіля взимку врахуйте наступні рекомендації:

  • процес буксирування краще здійснювати на жорсткому зчепленні;
  • при переміщенні по темряві (в погану погоду) фари автомобіля попереду повинні бути включені;
  • в умовах ожеледиці варто рухатися з меншою швидкістю (до 30-40 км / год).

  Автомобіль з АКПП дуже примхливий до буксирування і вимагає особливого підходу. Є можливість викликати евакуатор?. Зробіть це.

  В іншому випадку дотримуйтеся порад, які наведені в статті.

  Ігнорування правил може стати причиною серйозної поломки і виходу дорогого вузла з ладу.