Заміна масла в трансмісії Niva Chevrolet

Здійснення заміни масла в раздатке Chevrolet ВАЗ 2121

Що стосується даної моделі автомобіля, то міняти масло необхідно кожні 50-80 тисяч кілометрів. Як тільки автомобіль пройде понад 120 тисяч кілометрів шляху, необхідно замінювати масла через кожні 45 тисяч кілометрів. Для довідки! Інструкція по експлуатації транспортного засобу містить інформацію про частоту заміни масел, якою кожному авто власнику необхідно слідувати. Але буде правильніше, якщо процедуру зміни масла проводити трохи частіше. Це обумовлюється тим, що масло авто накопичує в собі пил, бруд, що призводить згодом до забруднення механізмів руху транспорту. Саме тому багато авто власники радять міняти масла частіше, ніж зазначено в інструкції. Щоб масло можна було злити без проблем, слід приступати до заміни після поїздки. У шляху масло встигає нагрітися, тим самим беручи більш рідку консистенцію. Замінити масло в раздатке не так вже й складно, як здається на перший погляд. Для заміни необхідно загнати транспорт на оглядову яму, або підняти авто на підйомнику. Знадобитися ємність, призначена для злиття масла, а також ганчірка, якою необхідно видалити всі патьоки. Не варто забувати про шестигранному ключі (розмір 12), а також необхідна наявність заправного шприца.

Заміна масла в мостах позашляховика Chevrolet Niva

Для даної процедури рекомендується дотримуватися ТО транспорту, а також правила по ремонту позашляховика. Заміна масла в мостах автомобіля повинна відбуватися кожні 40 тисяч кілометрів (стосується випадків експлуатації ВАЗ 2121 в нормальних умовах). Якщо ж автомобіль експлуатується в більш важких умовах, то заміну масла коштує виробляти набагато раніше.

Заміна масла в коробці, раздатке і мостах ВАЗ 2121

У цьому матеріалі поговоримо як проводиться заміна масла в коробці, раздатке і мостах Chevrolet ВАЗ 2121. Застосування якісних мастильних матеріалів для транспортних засобів грає важливу роль в роботі будь-якого авто. Найпоширенішим для правильної роботи транспорту є процес заміни масла. Замінити масло можливо самостійно, не вдаючись до допомоги співробітників авто сервісів, при цьому істотно заощадивши кошти.

Злив і заливка масла в раздатку Chevrolet Niva

Насамперед слід відкрутити зливну пробку. Потім зливається масло в підготовлену тару. 2. Перевіряється старе масло на предмет виявлення металевої стружки. Також варто приділити увагу вбудованому магніту. оглянути його. 3. Домішки і забруднення на пробці слід очистити. Після пробку варто назад закрутити. 4. Заливний отвір має закручується пробку, її слід відкрутити. 5. Трансмісійне масло заливається через заправний шприц. 6. Піддається огляду та очищення вентиляційний клапан. 7. Необхідно запам’ятати або відзначити в блокноті пробіг, який був на авто в момент заміни масла.

Детальніше заміна масла в раздатке ВАЗ 2121 показано в хорошому відео нижче.

Яке масло залити в трансмісію Chevrolet ВАЗ 2121?

Вибір масла для трансмісії авто Chevrolet Niva здійснюється за принципом неприпустимість змішування масел, склади яких різні. Що стосується характеристик масел по в’язкості, то краще віддати перевагу використанню наступних масел:

 • 75w-90;
 • 80w-85;
 • 80w-90.

Масла, призначені для раздатки в позашляховику, позначаються індексом API GL-4. Для заміни потрібно невеликий обсяг масла: приблизно 0.8 літра. Під час першої заправки масла в раздатку ВАЗ 2121 слід запам’ятати який його обсяг використовується. Це дозволить без труднощів здійснювати наступні заміни масла.

З досвіду автомайстрів і автолюбітілей хороше масло для трансмісії Chevrolet ВАЗ 2121 випускають такі виробники:

 • Gazpromneft: G-Box GL-4 / GL-5 75W-90, G-Box GL-5 75W-90;
 • Lukoil: TM-4 75w-90, TM-5 75w-90;
 • Shell: Spirax S4 G 75W-90 (Getriebeoil EP), Spirax S5 ATE 75W-90 (Transaxle Oil), Spirax S6 AXME (Spirax ASX);
 • Castrol: Syntrax Universal Plus 75W-90, Syntrans Transaxle 75W-90, Syntrans Multivehicle 75W-90;
 • ТНК: Trans KP Super 75W-90, Trans Gipoid Super 75W-90;
 • ExxonMobil: Mobilube 1 SHC 75W-90

Яке масло для коробки Chevrolet ВАЗ 2121 слід вибрати?

Chevrolet Niva є повно приводним автомобілем. Правильно підібране масло для раздатки, а також всіх мостів позашляховика є гарантією довготривалої роботи всіх механізмів трансмісії авто. Масло сприяє зменшенню тертя, а значить період зносу деталей істотно збільшується. У таблиці нижче наведені характеристики заправних рідин для Chevrolet ВАЗ 2121, взяті з офіційної інструкції по експлуатації машини.

Заправні обсяги Chevrolet ВАЗ 2121

Перше питання перед заміною масла в трансмісії ВАЗ 2121. скільки масло треба лити? Відповіддю на це питання буде таблиця заправних обсягів автомобіля. Тут слід звернути увагу на обсяг масла в картері коробки передач, в роздавальної коробці і в картерах заднього і переднього мостів. Всього знадобиться 4,84 літра, так що можна сміливо брати каністру масла на 5 літрів.

Заміна масла в коробці передач Chevrolet ВАЗ 2121

Для заміни масла в коробці передач Chevrolet ВАЗ 2121 цього знадобляться наступні інструменти:

 • сталевий ключ-шестигранник на 12;
 • гайковий ключ на 17;
 • ємність для зливу відпрацьованого мастильного речовини.

Послідовність дій для заміни масла в КПП ВАЗ 2121 наступна:

 • Встановіть авто над оглядовою ямою або заженете на естакаду для зручності проведення робіт. Перед процедурою зливу старого трансмісійного масла необхідно обов’язково прогріти двигун. Це потрібно для того, щоб максимально і без залишку злити масло з коробки.
 • Опуститися в оглядову яму і підставити ємність під зливний отвір з урахуванням вигину виходить струменя. Зручно скористатися воронкою.
 • Очистити місця розташування заливний і зливний пробок на КПП, як показано на фото вище.
 • Спочатку краще відкрутити заливну пробку, а вже після і зливну за допомогою шестигранника.
 • Тепер необхідно дочекатися, коли все відпрацьоване масло стече до останньої краплі.
 • На зливний пробці є спеціальний магніт, до якого притягуються вся металева стружка. Якщо частинки стали є на пробці, то їх необхідно видалити. І ще важливий момент з точки зору діагностики. чим більше цих частинок присутній на кришці, тим менше прослужить коробка передач.
 • Коли старе відпрацьоване масло стекло, потрібно загвинтити зливну пробку і приступити до промивання картера. Для цього потрібно залити близько 1 літра спеціальної промивної рідини і дати автомобілю попрацювати 2-3 хвилини. При цьому потрібно включити нейтраль в роздавальної коробці і попереключать передачі зі зчепленням.
 • Далі промивна рідина аналогічним чином зливається і замість неї заливається вже нове масло в необхідному обсязі.
 • Після заливки масла потрібно перевірити його рівень на рівному майданчику і завести двигун. Протягом 2-5 хвилин необхідно дати мотору попрацювати в положенні першої передачі. Після цього перевіряється рівень масла і якщо він впав, то потрібно долити ще трохи.

Chevrolet Niva Ведмедик 2007 року на DRIVE2

Після досить довгих пошуків і підрахунків вибір припав на масло ТНК. Воно здалося досить непоганим варіантом по співвідношенню ціни і качества.В підсумку взято дві каністри GL4 і GL5 відповідно до керівництвом по експлуатації.

ТНК TRANS KР SUPER 75W90 GL4 напівсинтетика для КПП і раздатки (згідно мануалу). Полусінь з зазначеними характеристиками здалася оптимальним варіантом для вітчизняної трансмісії.

ТНК TRANS GIPOID 80W90 GL-5 мінералка для переднього і заднього моста (також згідно з інструкцією). Мінералка була обрана по ряду соображеній.1) У мостах вона цілком собі живе, на скільки я розумію. І тому знайшов для себе гідною кандидатурою цей бюджетний варіант.

2) Можлива заміна масла в кінці теплого сезону.

Після заміни машині наче полегшало бігти (хоча, можливо, це всього лише психосоматика =) Передачі явно стали включатися м’якше і рівніше.

P.S. На мій погляд, для машини кращим вибором по маслу є більш часта його заміна (Хоча, думаю вартість і бренд теж грають роль). Намагаюся дотримуватися даного підходу =)

Chevrolet Niva Шніваха Expedition 2011 року на DRIVE2

Вчора нарешті поміняв масла у всіх агрегатах трансмісії.

Для заміни потрібні були: 1 ключ на 172 шестигранник на 123 маленька отверточка для витягування бруду з шестігранніка4 трансмісійний шприц

Все робиться легко і просто, правда з КПП виникли труднощі. кардан заважав підібратися шприцом до заливного отвору. Довелося робити подовжувач з трубок які були під рукою

Все зливні пробки в дрібною металевою стружці

В мости залив Лукойл 75w-90 GL5В КПП ТНК 75w-90 GL4

Трансмісійних шумів після заміни менше не стало, та й більше теж 🙂 А ось машина поїхала веселіше і витрата пального зменшився на 0,2-0,3л / 100 км!

Chevrolet Niva 2015 року на DRIVE2

Загалом масло поміняно, поки нікуди не їздив. Через тиждень виходжу з відпустки і тоді подивимося як масло в експлуатації. Але в будь-якому випадку буде краще того, що було до заміни.

Яке масло заливати в трансмісію Chevrolet Niva

Процедура щодо заповнення трансмісії Chevrolet Niva маслом доступна навіть для початківців водіїв. Головна умова. дотримання регламенту з технічного обслуговування автомобіля, що гарантує справність і безперебійне функціонування агрегатів КПП.Вибор трансмісійного масла для механічних коробок передач Chevrolet ВАЗ 2121, ВАЗ 2121 21213, ВАЗ 2131 здійснюється відповідно до рекомендацій виробників. Необхідна інформація про найбільш прийнятною марці масла для трансмісії міститься в сервісних книжках на конкретний автомобіль.

Промивання картера механічної коробки передач:

 • залити рідину для очищення картера через заливний отвір за допомогою шприца;
 • встановити важіль перемикання передач в нейтральне положення;
 • включити двигун внутрішнього згоряння;
 • пройтися по черзі по всіх швидкостям, затримуючись на кожній по кілька секунд.

Дана процедура займає не більше п’яти хвилин.

Заправка маслом раздатки Niva Chevrolet:

 • відгвинтити пробку зливу;
 • випустити очищающий склад в підставлену тару;
 • повернути пробку в попереднє положення;
 • закачати новий склад в картер коробки через заливний отвір за допомогою шприца;
 • заглушити заливний отвір;
 • запустити силовий агрегат;
 • включити першу передачу на десять хвилин;
 • вимкнути мотор;
 • перевірити рівень мастильної рідини;
 • долити масло в необхідній кількості.

Заміна масла в раздатке Niva Chevrolet

Безпосередня заміна масла в КПП Niva Chevrolet починається з очищення поверхонь в районі пробок для зливу і заправки.

 • Видалення відпрацьованого масла:
 • встановити машину над ямою;
 • розмістити спеціальну тару під картером коробки для збору відпрацьованої рідини;
 • після очищення отворів відкрутити пробки за допомогою багатогранника і викрутки;
 • дочекатися виходу забрудненої олії (прогріта система швидко віддає відпрацювання);
 • очистити від металевої стружки магнітний шар, розташований на внутрішній частині
 • пробки (на магніт збираються елементи зносу, накопичені в масляному відсіку);
 • вкрутити очищену пробку в відповідний отвір.

Підготовка до зміни масла в МКПП

Перед тим, як заливати масло в трансмісію Chevrolet Niva, проводиться певна підготовка. Для проведення заходів по заміні масла в коробці передач рекомендується підготувати місце зручного доступу до піддону МКПП. Це може бути естакада або яма оглядова в приміщенні гаража.

Замена масла в раздаточной коробке Нива Шевроле

У список потрібних інструментів, матеріалів і пристосувань входять наступні пункти:

 • Спеціальний шприц, щоб зручно закачувати масло.
 • Трансмісійне масло відповідної марки в необхідній кількості.
 • Спеціальна промивна рідина для очищення картера МКПП (в кількості 1 літр).
 • Тазик для старого розчину.
 • Багатогранник, ключі для відкручування / закручування зливної пробки.
 • Ганчір’я х / б.

В якості підготовки до заміни масла в коробці передач важливим моментом виступає обов’язковий прогрів раздатки, трансмісії і самого мастильного складу.

Замена масла в КПП и переднем редукторе Нива Шевроле

Вибір трансмісійного масла для «ВАЗ 2121-Chevrolet»

Згідно з регламентом техобслуговування, масло в коробці передач потребує заміни через перші пройдені 60 000 км. Після довгої експлуатації і загального пробігу, рівного 120 000 км трансмісійне масло для Niva Chevrolet змінюється вже через чергові 45 тис. Км шляху. Це пов’язано з підвищеним зносом робочих деталей і вузлів раздатки. Часто трапляється, що після 150 000 км потрібно демонтувати зношені елементи і встановлювати нові зразки.

Перед покупкою нової мастила, потрібно розібратися з маркою масла, що підходить саме для коробки передач конкретного транспортного засобу. Модель Niva Chevrolet володіє підвищеною прохідністю, завдяки повнопривідної конструкції. Мастильні розчини, що заливаються в коробку передач, силовий агрегат, мости передній і задній, відрізняються за багатьма технічними характеристиками. Основна увага виборі мастильної рідини для кожного агрегату приділяється показнику в’язкості, т. К. При експлуатації автомобіля в вузлах створюються різні температурні режими.

Яке масло залити в трансмісію Chevrolet Niva. У коробку передач авто Niva Chevroletрекомендуется заливати мастильна речовина, що відповідає вимогам стандартів SАЕ 78w-90 або 80w-85, категорії api-4. Серед досвідчених автолюбителів найбільшою популярністю користуються такі відомі світові бренди з виробництва трансмісійного масла:

 • Shell;
 • THK;
 • Zic;
 • Mobil-1.

Важливо: Для автомобіля дуже важливо, яке масло заливається в трансмісію Chevrolet Niva. Не допускається заміна масла в КПП Niva Chevrolet речовиною універсального застосування. Універсальні мастила володіють технічними характеристиками, які негативно впливають на роботу трансмісії і стабільність ходу автомобіля в цілому.

Скільки масла в КПП Niva Chevrolet. Порівняно невелика обсягу масла в КПП Niva Chevrolet обумовлений особливостями конструкції і специфікою роботи механічної коробки передач. Для заміни масла в коробці передач даного авто необхідно запастися рідиною вобсязі 0,8 л.

Поради по заміні масла в МКПП ВАЗ 2121 Chevrolet

Щоб акуратно і своєчасно проводити техобслуговування відповідно до інструкції по експлуатації автомобіля, рекомендується запам’ятати позначку пробігу на даний момент. Це дозволить не помилитися при встановленні дати наступної заміни масла роздавальної коробки автомобіля.

Досвідчені автомобілісти рекомендують проводити заміну масла не тільки в раздатке. Одночасно з коробкою передач здійснюється також заміна масла в обох мостах Niva Chevrolet. Тому в список підготовчих робіт потрібно включити придбання масла дляредуктора мостів ВАЗ 2121.

При виборі найбільш підходящого трансмісійного масла ціна на продукт не є єдиним показником його якості. Вартість масляній продукції залежить також і від найменування відомого бренду. Основна умова безперебійної роботи коробки передач. дотримання рекомендованих термінів сервісної заміни трансмісійного масла.

Якщо автомобіль придбаний з рук, він має напрацьований пробіг і придбані приховані дефекти. Тут потрібно більш відповідально ставитися до заміни масла і скорочення періодів між заходами по технічному обслуговуванню. Рівень масла у такого авто рекомендується контролювати не менше двох разів на тиждень. При зниженні обсягу трансмісійного масла зростають ризики виникнення серйозних відхилень в роботі автомобіля в цілому.

Замена масла в коробке передач и раздатке на Chevrolet Niva 4х4 Шевроле Нива 2016 года

Заміна масла в мостах Chevrolet Niva

Принцип вибору рідини для мостів той же, що для раздатки, при можливості продукт заливають просто один. Повна відповідність цих варіантів гарантує максимальний функціонал основних складових трансмісії при постійній активній експлуатації.

Зміну рідини проводять так само, як і для раздатки. Масло прогрівають, проїхавши невелику відстань, заганяють на підйомник, естакаду або яму. Відпрацювання починають зливати в заздалегідь підготовлену тару, оглядають її на предмет наявності металевих суспензій, бруду, заливають нову мастило.

Обслуговувати мости так само просто, як КПП, обов’язково потрібно перевіряти витоку

Яке масло і як лити в трансмісію, коробку передач Chevrolet Niva (ВАЗ 2121 Chevrolet)

Масло в коробку ВАЗ 2121 Chevrolet потрібно регулярно заливати нове, ця робота відноситься до планового ТО. Безпека, комфортність керування транспортним засобом залежить від багатьох факторів, а дотримання правил обслуговування відіграє важливу роль. Тому трансмісійну рідину потрібно правильно вибирати і вчасно замінювати. Процедура досить проста, її роблять своїми руками. Важливо розуміти послідовність дій і строго дотримуватися її. Порушувати рекомендації виробника по вибору мастила протипоказано, це загрожує швидкою поломкою коробки, мостів, редукторів.

Скільки масла в коробці передач ВАЗ 2121 Chevrolet

Обсяг масла в КПП Niva Chevrolet становить 1.6 л. Саме стільки потрібно для повної промивки коробки від старої відпрацювання, видалення відкладень. Повне очищення роблять при значному пробігу. Процедуру можна провести в лідерський центрі або своїми силами будинку. Головне. дотримання етапів промивки.

Заміна масла в раздатке Chevrolet Niva

При виборі рідини для раздатки потрібно враховувати її сумісність з іншими технічними складами. Обов’язково перевіряють відповідність вязкостей мастила, хімічних параметрів. Будь-які непродумані мікси погіршують роботу автомобіля.

У процедури заміни робочої рідини в раздатке ВАЗ 2121 є свої особливості, які слід враховувати

масло, трансмісії, niva, chevrolet

До зміни мастила раздатку прогрівають. можна проїхати 5 км. Виконують роботи на естакаді, підйомнику, оглядовій ямі. Спочатку видаляють бруд з пробок затоки і зливу, знімають. Обов’язково оглядають вбудований магніт, очищають його від забруднень (якщо є).

Відпрацювання стікає в підготовлену ємність, коли процес завершено, пробку зливу закручують, затоки відкручують. в неї потрібно буде з застосуванням шприца додати нове масло.

Яке масло лити в коробку передач ВАЗ 2121 Chevrolet

При виборі трансмісійного масла ВАЗ Chevrolet Niva потрібно орієнтуватися на в’язкісні показники. На їх основі визначають температурні умови експлуатації авто. Більшість водіїв цілий рік використовують рідину з показником 10-40. Трансмісійне масло, рекомендоване ВАЗ Chevrolet Niva 2018, має таку залежність від сезону:

масло, трансмісії, niva, chevrolet
 • 5-40. в’язкість для морозів;
 • 10-40. показник для теплої пори року.

Якщо враховувати ці рекомендації, коробка прослужить довше.

В’язкість для кожного сезону передбачається своя

Скільки масла в трансмісії ВАЗ 2121 Chevrolet

Кількість масла в коробці Chevrolet Niva. приблизно 1.6 л. В ході проведення процедури може знадобитися додаткова трансмісійна рідина, тому краще брати продукт з запасом. мінімум 2 л.

Виробник і автомеханіки радять купувати масло для проведення процедури з запасом

Як перевірити рівень масла в коробці ВАЗ 2121 Chevrolet

Термін служби масла в КПП Шеви Niva обмежений, тому час від часу слід перевіряти рівень. Для цього на ємності для затоки масла передбачений спеціальний покажчик. Також перевірка рівня масла в КПП Chevrolet Niva можлива із застосуванням щупа. Робити тести опціонально кожен 10 тис. Км, тим більше що роботи багато часу не займають.

Коли міняти масло в трансмісії ВАЗ 2121 Chevrolet

Трансмісійне масло краще для ВАЗ 2121 Chevrolet вибирати з урахуванням рекомендацій виробника. в такому випадку мастило буде на 100% відповідати технічним вимогам. Але є й інший не менш важливий момент. своєчасність обслуговувань транспортного засобу. Якщо не замінювати мастило вчасно, автомобіль перестане регулювати швидкісні, тягові характеристики в широкому діапазоні так, як повинен це робити. Додатково рекомендовано регулярно проводити тести, вони покажуть стан системи, рівень мастила, допоможуть зрозуміти необхідність термінового коригування (або доведуть, що час є, можна чекати).

У Niva Chevrolet йде цілий набір валів. ведений, проміжний, ведучий. Шестерні на задньому валу мають вигляд окремого блоку. КП по конструктивних особливостях проста, працює надійно, є ефективною. Якщо дотримуватися правил догляду, вузол прослужить тривалий час, зайвих проблем при його експлуатації не буде. Заміну масла в коробці Chevrolet Niva нескладно виконувати своїми руками, головне. слідувати інструкції по виконанню робіт. Робити повний промивши щоразу необов’язково, але хоча б кожні 3-4 процедури він потрібен. Для процесу масло беруть окремо, приблизно 5 л (але цифри можуть бути іншими).

Коробка перемикання передач вимагає регулярних обслуговувань. правильних регулювань, заміни масла

Нове трансмісійне масло заливати в Niva Chevrolet потрібно хоча б раз на рік, а ще краще кожні кілька десятків тисяч км пробігу. Інтервал між обслуговуванням залежить від чинників експлуатації, якості трансмісії, в кожному разі його розраховують окремо. Якщо умови несприятливі, краще буде проводити роботи частіше.

Обсяги технічної рідини в автомобілі потрібно регулярно перевіряти. Такі процедури досить прості, займають мінімум часу, запобігають серйозні несправності в майбутньому. Щоб звести витрата трансмісійного масла 75w90 для ВАЗ 2121 Chevrolet або іншої марки до мінімуму, потрібно слідувати таким рекомендаціям:

 • Їздити не більше, ніж на 100 км / год, розгони різкими не робити.
 • При експлуатації механіки вичавлювати зчеплення дуже плавно. Аналогічна рекомендація для системи автомат. гранично акуратне перемикання селектора.
 • Часті огляди поверхонь КП на предмет витоків, патьоків, яких бути не повинно. Якщо сліди присутні, варто провести комплексну діагностику на СТО або своїми силами.

Важливо своєчасно робити долив масла після зносу старого мастила, контролювати зміни її рівня в системі. Норма. низ кромки на отворі затоки. Якщо дотримуватися цих простих рекомендацій, вийде істотно збільшити терміни служби коробки і трансмісії. Досвідчені водії зазвичай проводять роботи своїми силами, оскільки це дозволяє економити кошти.

Заміна масла в коробці ВАЗ 2121 Chevrolet

Спочатку розглянемо процес заміни мастильного речовини в коробці передач, а потім і види даних матеріалів. Приділимо увагу популярному питання водіїв про те, яке ж краще масло заливати в позашляховик Niva Chevrolet. Але спочатку детальний процес заміни мастильного речовини КПП ВАЗ 2121 Chevrolet, який складається з наступних дій:

 • Переконатися в наявності необхідного для виконання робіт інструменту. Для цього знадобляться:
 • ключ-шестигранник на 12;
 • гайковий ключ на 17;
 • ємність для зливу відпрацьованого мастильного речовини.
 • Встановити автомобіль на оглядовій ямі або естакаді для зручності проведення робіт.
 • Перед процедурою зливу мастильного речовини необхідно обов’язково прогріти двигун. Це необхідно для того, щоб злити масло по максимуму.

  На цьому процес заміни закінчений, тепер же необхідно розглянути питання про те, яке ж масло краще заливати в свого залізного коня.

  Трансмісійне масло для Chevrolet ВАЗ 2121

  Трансмісія або як її називають в народі. коробка передач, є невід’ємною частиною будь-якого авто, в тому числі і кросовера Chevrolet Niva. Сьогодні ж ми не будемо розглядати КПП, а присвятимо час розгляду питання про те, яке масло необхідно заливати в трансмісію і як здійснюється правильно його заміна.

  Більшість молодих і малодосвідчених водіїв і не мають уявлення про те, що масло замінювати потрібно не тільки в двигуні, але і в коробці передач. Адже, як відомо, в коробці також є шестерні, які при русі автомобіля функціонують, а, значить, мають здатність до зношування. При зношуванні, в коробку передач потрапляють металеві частинки, які підвищують ймовірність зносу деталей, що труться.

  Для того щоб підвищити властивості експлуатації коробки передач в автомобілях, в тому числі і на позашляховику Niva Chevrolet, здійснюється періодична заміна масла. Про те, як, коли і яке краще масло доливати в КПП розглянемо в даному матеріалі, який буде корисний не тільки для початківців Шнівоводов.

  Щоб збільшити термін служби КПП на позашляховику Niva Chevrolet, потрібно періодично здійснювати контроль рівня масла в пристрої. Адже зміна його кольору говорить про необхідність його негайної заміни, щоб уникнути виходу з ладу механізму КПП. Зазвичай за стандартом виробник рекомендує замінювати масло в коробці передач кожні 45-50 тисяч км пробігу.

  Таким чином, якщо з яких-небудь причин не здійснити заміну мастильного речовини трансмісії, то. це викличе прискорене зношування механічних деталей, щоб цього не допустити, розглянемо, як здійснюється процес заміни.

  Масла для трансмісії

  Перш ніж переходити до питання підбору трансмісійного масла для свого позашляховика, необхідно з’ясувати його експлуатаційні властивості. У кожного транспортного засобу є керівництво по експлуатації автомобіля, в якому власне і вказуються всі технічні дані.

  Для Chevrolet ВАЗ 2121 застосовуються трансмісійні масла, що мають такі параметри, зазначені в таблиці нижче.

  Найменування Клас в’язкості по SAE Рівень експлуатаційних властивостей
  Коробка передач 75W-90 За API GL-4 або універсальні GL-4 і GL-5
  80W-85
  80W-90

  Що означають ці цифри малозрозумілою, адже маркування моторних масел має зовсім іншу абревіатуру, тому спробуємо розібратися в маркуванні.

  Точно, як і моторні, трансмісійні масла бувають літніми та зимовими. Буква «W» в найменуванні класу в’язкості розшифровується як «Winter», що в перекладі означає «Зима». Це говорить про те, що дані види призначені для зимової експлуатації, але це не означає, що влітку їх використовувати не можна. Літні масла використовуються в країнах з більш теплим кліматом, а в Росії, як відомо, частіше холодно, ніж тепло.

  SAE. це загальноприйнята класифікація трансмісійних масел, яка складається з 9 рівнів в’язкості. Представлені цифри в табличці позначають температурні діапазони використання. Так, 75W-90 допускається до експлуатації при температурах от.40 до 35, 80W-85 от.26 до 35 і 85W-90 от.12 до 35.

  Таким чином, тепер кожен бажаючий може підібрати для своєї моделі автомобіля необхідні мастильні матеріали.

  Класифікація за системою API також є загальноприйнятими. Ці прийняті стандарти поділяють мастильні матеріали на групи, в залежності від типу конструкції і умов експлуатації. За системою API мастильні матеріали для трансмісії мають позначення в буквеному вигляді GL і цифрами від 1 до 5. Важливо знати, чим вище цифра після букв, тим жорсткіше умови експлуатації мастильних матеріалів.

  Відомо, що Niva Chevrolet призначена для експлуатації в умовах бездоріжжя. Це означає що механізм автомобіля, в тому числі і КПП, відчуває серйозні навантаження. Якщо ж залити масло в коробку передач з більш низьким класом експлуатації, то вже при перших же навантаженнях виникне потреба заміни коробки.

  Заливаємо нове масло за допомогою спеціального шприца

  Обов’язково перед придбанням мастильних трансмісійних матеріалів з’ясуйте дані для вашої марки авто.

  Поради по виб ору

  Перед придбанням масла важливо дотримуватися наступних порад і рекомендацій:

  масло, трансмісії, niva, chevrolet
  • Вивчіть рекомендації, які дає виробник автомобіля.
  • Не завжди використання більш дорогих масел виправдано, так як їх властивості можуть негативно відбитися на стабільності роботи самої системи мастила. Тому важливо вибирати саме мастильна речовина з рекомендованого діапазону.
  • Своєчасно проводити заміну мастильних матеріалів.
  • В автомобілях з великим загальним пробігом, слід замінювати трансмісійні масла набагато частіше, так як механізм коробки схильний до більш жорстких умов роботи.
  • Не допускати зниження рівня масла і постійно контролювати норму.

  Залишається з’ясувати, яке ж масло вибрати в підсумку для свого шевіков? Відомо, що є багато виробників трансмісійних масел, які відрізняються лише наклейками на каністрах. У КПП Chevrolet Niva вміщається 1,6 літра мастильної рідини.

  Не рекомендується заливати мінеральні види масел, так як вони замерзають при сильних морозах, чого не скажеш про напівсинтетиці. Серед недорогих перше місце за якістю займає ТНК, за 1 літр. Єдиним недоліком трансмісійних мастил є те, що вони продаються в літрових каністрах, а для позашляховика Niva Chevrolet, як уже згадувалося, потрібно 1,6 літра, тому доведеться взяти дві каністри. Але зате плюс полягає в можливості доливання.

  Серед дорогих варто виділити Shell Spirax, Але важливо не те, яке масло ви залили в коробку, важливо щоб воно відповідало експлуатаційним особливостям автомобіля. На цьому хотілося б зауважити наступне, що контроль і періодична заміна мастильних матеріалів продовжать життєздатність механічних деталей автомобіля на тривалий час.