Заміна задніх колодок Opel Astra н

типи колодок

Заміна задніх колодок Opel Astra Аш має лише одну складність: багатство вибору цих комплектуючих. Щоб якось в цьому різноманітті зорієнтуватися, розглянемо їх типи:

 • задніх, колодка, opel, astra

  Мінеральні, виготовлені на основі азбесту і азбестових сумішей. З усіх типів ці. найбільш ефективні. І, до речі, найдорожчі. Але у них є три серйозні недоліки: по-перше, вони дуже недовговічні (азбест швидко стирається), по-друге, під впливом вологи їх ефективність різко знижується; і, нарешті, не так давно вчені довели, що азбестовий пил (а саме в пил поступово ці накладки і перетворюються в процесі їх експлуатації) вкрай шкідлива для здоров’я людини. Тому в багатьох країнах використання мінеральних гальмівних колодок заборонено екологічним законодавством.

 • Металеві. Вони досить ефективні, майже нечутливі до вологи, зате бояться перегрівання і недовговічні майже так само, як і мінеральні. Для їх виготовлення використовуються різні сплави на основі заліза, іноді за участю кольорових металів, проте це хоч і покращує їх властивості, але незначно. Друге головне їх гідність. відносно невисока вартість. Саме колодки цього типу і встановлюються на Opel Astra на заводі.
 • Напівметалеві. Як випливає з їх назви, вони наполовину складаються з металу. А на другу половину. з наповнювачів і різних смол органічного походження. Ці добавки роблять фрикційні накладки більш стійкими до перепадів температур, але не в змозі збільшити їх термін служби. Ефективність таких накладок приблизно така ж, як і у повністю металевих.
 • Керамічні. Всім би вони були гарні. і ефективні, і довговічні, і не бояться ні вологи, ні високих температур. якби не одне але: всі ці прекрасні властивості проявляються у кераміки, з якої накладки складаються майже на 100%, тільки при підвищених температурах. При звичайних їх ефективність невисока, а в зимовий час, коли завдяки слизьких дорогах гальмівний шлях і без того подовжується, такі колодки взагалі стають джерелами підвищеної небезпеки. Тому ставлять їх виключно на спортивні машини. де високі швидкості йдуть рука об руку з високими температурами. До того ж, вони дуже дорогі.
 • Металокерамічні колодки поєднують в собі переваги металевих і керамічних: і ефективні, і довговічні, і не бояться перегріву і намокання. Ось тільки вони трохи дорожче інших. Втім, з огляду на, що міняти їх доводиться рідше, висока ціна не настільки вже великий для них недолік.

Як замінити передні колодки на Opel Astra Н?

Гальмівна система Opel Astra H (Family) вимагає до себе підвищеної уваги з боку сервісного обслуговування. Особливо примхливими є передні колодки. Так що, якщо було встановлено, що труться пари порядком зносилися, то проводиться заміна передніх колодок Opel Astra Н.

Зверніть увагу, колодки на задніх гальмах змінюються аналогічно переднім за винятком одного моменту. Доведеться знімати трос ручного гальма. В іншому, передні і задні колодки змінюються по одному і тому ж принципу.

Заміна задніх колодок на Opel Astra інструкція з фото і відео

Заміна задніх колодок Opel Astra з дисковим механізмом гальм зазвичай не відрізняється від того ж процесу на інших машинах зі схожою конструкцією. Але на Opel Astra H є свої особливості, про які ми сьогодні поговоримо. По-перше, ви повинні бути готові до труднощів, які можуть виникнути при утопленні гальмівного поршня в циліндр. А без цього нові більш товсті колодки просто не поставити.

Перш, ніж розбирати механізм постарайтеся знайти підходящий інструмент, аналогічний Force 65803. Даний специнструмент призначений для вдавлення поршня в гальмівний циліндр. Але просто втиснути не вийде, процес передбачає ще й обертальні рухи. Тобто вдавлюємо і акуратно укручуємо за годинниковою стрілкою. Для цього на днище поршня є спеціальні виямкі. На фото ми їх відзначили для наочності.

В іншому ж проблем виникнути не повинно. Домкрати задню частину Opel Astra, знімаємо колесо. При цьому з ручника машина повинна бути знята. Для того, що б поршень вдавлювався легше, можна відкрити кришку бачка з гальмівною рідиною. Насамперед нам потрібно зняти тросик ручника. На кінці троса кульку, який виймаємо з скоби, фото додається.

Тепер беремо в руки два ключа, на 13 і на 17. Наше завдання викриття направляючі пальці супорта. Гальмівний шланг чіпати не потрібно. Після того, як пальці викручені можна знімати супорт і виймати старі колодки.

Направляючі пальці необхідно гарненько очистити і покрити новим мастилом. Через нагрівання, яким піддається гальмівний механізм Opel Astra не всяка мастило підійде. Необхідно використовувати високотемпературну мастило для гальмівних пальців напрямних. Зазвичай її продає в дуже маленьким пакетиках, де знаходиться всього кілька грам мастила, власне більше і не треба. Якщо гумові пильовики пальців порвані, то потрібно поставити нові інакше мастило моментально вилетить, а спрямовує палець покриється іржею і врешті-решт перестане функціонувати.

Ось тепер необхідно втиснути поршень в циліндр, для чого знадобиться специнструмент або ваша кмітливість.

Перед установкою нових колодок обов’язково очистіть всі поверхні металевою щіткою. Бажано встановити нові платівки або добре очистити старі. На нових колодках ви виявите так звані «Піскуни», які своїм вереском повинні ознаменувати вам, що знос у колодок критичний. Так ось при установці ці металеві «Піскуни» на колодках повинні бути зверху, не варто плутати.

Наступний важливий момент, це штирі на колодках. Вони повинні потрапити точно в виямкі на днище гальмівного поршня (Дивимося картинку вище). Збираємо конструкцію в зворотному порядку, ставимо на місце трос ручника. Після того, як встановлено колесо, необхідно кілька разів натиснути на педаль гальма, це дозволить колодкам зайняти своє місце, а поршня притиснутися до колодок. Дивимося на рівень гальмівної рідини в бачку і при необхідності доливаємо.

Відео заміни задніх колодок на Opel Astra J.

Досить докладна відео інструкція, яка дозволить більш детально представити, що вам належить.

Кваліфікована заміна задніх колодок Opel Astra Н (Аш) / Opel Astra H

Відразу ж засмутимо тих власників Opel Astra, кому прийшов час міняти задні гальмівні колодки: ця процедура нехай незначно, але більш складна, ніж заміна передніх, а тому і більш дорога. Різниця ця обумовлена ​​тим, що передні гальма у цього автомобіля дискові, а задні. барабанні. І хоча принцип дії їх однаково заснований на використанні сил тертя, механізми роботи цих елементів дещо різняться. Загальна ж в передніх і задніх механізмах одне: і в тому, і в іншому присутні колодки (до речі, і конструкція їх теж однакова). У гальмах передніх коліс колодки труться об диски, в задніх. про деталі більш складної форми, звані барабанами.

Ефективність барабанних механізмів трохи нижче, ніж дискових. Зате перші володіють більшою надійністю і довговічністю. Відповідно, знос передніх і задніх колодок здійснюється нерівномірно, і ситуація, коли всі чотири колеса автомобіля відмовляються гальмувати, виключена навіть теоретично. Власне, саме з цієї причини на колесах передньої і задньої осей Opel Astra і стоять різні гальма.

Якщо не змінювати колодки?

Запустивши догляд за колодками, вийде з ладу сам диск гальма. Зміна всього комплекту гальмівної системи (змінюються елементи гальма на всіх 4-ох колесах) влетить в солідну суму. Тому, краще періодично розщедрюватися на одні колодки, ніж потім купувати повністю всю гальмівну систему Opel Astra H (заміна колодок передніх і задніх, а також всі диски).

Заміна передніх гальмівних колодок на Opel Astra Н

Колодки для передніх коліс автомобіля особливо вибагливі, тому при будь-якій підозрі на знос їх необхідно відразу ж замінити. Послідовність дій складається з декількох етапів:

 • Починати роботи слід з підйому автомобіля за допомогою домкрата. Потім зривають болти колеса і розглядають колеса по черзі. Для цього відкручують напрямні за допомогою ключів. Плоскогубцями знімають фіксатор колодки, яка знаходиться зовні.
 • Далі перевіряють, скільки гальмівної рідини залишилося в бачку. При необхідності проводять її відкачування.
 • Віджимання гальмівного поршня. Одна з проблемних точок в даному авто. циліндр, в який складно його втопити. Це необхідно для установки нових (більш товстих) колодок.

Заключний етап. збір механізму в зворотній послідовності.

Заміна задніх гальмівних колодок на Opel Astra H

Послідовність робіт схожа з попередньою, проте є і деякі відмінності.

Якщо замінити тільки одну колодку, гальмування буде нерівномірним

Якщо зняти супорт при заміні задніх колодок Opel Astra H 1,6 л без застосування інструментів не виходить, можна розтиснути колодки викруткою. Зазвичай прибрати старі колодки складно через те, що вони зносилися і «прикипіли». У комплекті із запчастинами зазвичай йдуть і металеві пластини, тому старі можна викинути.

При заміні задніх колодок Оpel Аstra H нові іноді потрібно підточити збоку приблизно на 0,5 мм. Це необхідно для точної установки.

При заміні задніх колодок необхідно надягати респіратор і рукавички

За допомогою струбцини супорт ставлять шляхом стиснення поршня і його закручування за годинниковою стрілкою. Після проведення всіх маніпуляцій рекомендується 3-4 рази натиснути педаль.

Де знаходяться гальмівні колодки

У даній моделі деталі системи гальма розташовуються безпосередньо на ступиці авто. Конструкція зупинної системи відрізняється простотою. За роботу гальмівних деталей відповідає гідравлічний циліндр. Оптимальний зазор між запчастинами і диском підтримується за рахунок пружності кільця для ущільнення, встановленого на поршень.

Напрямна прикріплена до поворотного кулака за допомогою болтів. Рухома скоба, в свою чергу, приєднана до напрямних пальцях, встановленим в отвори направляючої гальмівних деталей.

Які колодки краще вибрати

За витратний матеріал будь-якому автовласникові не хочеться віддавати багато грошей. Однак на практиці виходить зовсім по-іншому. Якісні вироби коштують дорого.

На зовнішній частині може перебувати клейкий шар, захисну плівку потрібно зняти

На заміну можна придбати деталі наступних типів:

  Металеві. Вони володіють невисокими фрикційними властивостями, але зате стійкі до впливу вологи.

Термін служби металевих деталей невеликий, але і вартість відносно невисока

Напівметалеві вироби вважаються оптимальними по співвідношенню ціни і якості

 • Керамічні. Найбільш дорога за ціною категорія. Такі вироби служать довше, від впливу високих температур не руйнуються, до вологи нечутливі.

Всі свої якості керамічні запчастини в повній мірі виявляють при нагріванні

Головний недолік полукераміческіх деталей. висока вартість

Вважається, що оптимальним варіантом є оригінальні моделі. Однак через високу вартість їм віддають перевагу бюджетну альтернативу у вигляді аналогів.

З передніх запчастин варто виділити наступні вироби до 2000 рублів:

 • RW GDB;
 • Remsa;
 • Ate 13;

Для установки на задні колеса підійдуть такі моделі:

 • TRW GDB 1515;
 • NiBK PN-0329;
 • Sangsin SP 1536;
 • Remsa 0957.02;
 • Ate 13.

З їх заміною не виникне проблем, оскільки вони повністю підходять для даного авто.

Навіщо і коли потрібно міняти гальмівні колодки

Призначення колодок складається в забезпеченні стійкої сили тертя при гальмуванні автомобіля. На цю здатність не можуть вплинути ні погода, ні кліматичні особливості клімату.

Зношуються запчастини досить швидко. Тому такі деталі вимагає частої заміни. Сигналом про необхідність процедури можуть стати наступні ознаки:

 • поява механічних пошкоджень (подряпин, ямок);
 • відчуття вібрації і биття при гальмуванні;
 • металевий скрип, який чується при натисненні педалі гальма.

Відбутися це може як після пройдених 10 тис. Кілометрів, так і після 50-60 тисяч. Це залежить від стану автомобіля, стилю їзди водія, особливостей місцевості, де експлуатується авто, а також від своєчасності проведення технічного обслуговування. Фахівці рекомендують проводити заміну задніх гальмівних колодок Opel Astra АШ при досягненні зносу в 80%.

Які інструменти і деталі будуть потрібні

Щоб поміняти задні (передні) колодки Opel Astra Н, знадобляться наступні інструменти:

 • набір ключів, в якому є і шестигранники, і торцеві, і турнікети;
 • кілька видів викруток;
 • домкрат для підйому машини.

Звичайно, не обійтися і без комплекту нових запасних частин.

Заміна передніх, задніх гальмівних колодок на Opel Astra Н (Opel Astra H)

При проведенні регулярного огляду автомобіля потрібно звертати увагу на стан колодок гальм. Це найважливіші елементи системи, що забезпечують не тільки рівень якості їзди, а й безпеку водія на дорозі. У спеціалізованих ремонтних точках заміна колодок на Opel Astra H дорого коштує, тому багато хто воліє проводити маніпуляції своїми руками.

Важливо враховувати, що автомобіль має свої особливості конструкції, що відрізняють його від інших машин. Запчастини одного бренду можуть абсолютно не підходити для іншого.

Заміна колодок на Opel Astra H. важлива операція, необхідна для забезпечення якісного гальмування на будь-якому вигляді дорожнього полотна. Якщо комплектація передбачає розташування задніх колодок в барабанах, може знадобитися допомога професіоналів. Щоб уникнути утворення нагару на дисках не варто різко натискати на педаль гальма протягом 200 км після заміни колодок. Відсутність своєчасного обслуговування може призвести до ризику утворення небезпечної аварійної ситуації на дорозі.

особливості заміни

Гальмівні колодки гальмівних дисків і барабанів необхідно міняти одночасно і відразу на всіх колесах. В іншому випадку, при заміні тільки одного колеса, є ще велика ймовірність спровокувати аварійну ситуацію, так як нові колодки будуть краще спрацьовувати, а це гарантовано буде відводити автомобіль в сторону при гальмуванні. Як підсумок. машина некерована.

Провести заміну гальмівних колодок на автомобілі Opel Astra можна в гаражних умовах. Необхідно лише дотримуватися інструкції і мати певний інструмент і навик ремонту автомобілів. На заміну йде близько години на кожне колеса (2 колодки). Разом, за 4-5 годин можна повністю зробити заміну всіх гальмівних колодок гальмівних дисків. На деяких комплектаціях і моделях автомобіля Opel Astra на задні колеса встановлені гальмівні барабани, а не диски, але вони також містити колодки. Рекомендується заміну колодок в барабанах довірити майстрам з автомайстерень.

У момент заміни гальмівних колодок рекомендується одягати рукавички і респіратор (або захисну маску). В процесі роботи гальмівних механізмів, в проміжках і люфт гальмівної системи накопичується пил, яка містить шкідливий людському здоров’ю азбест. Саме тому рекомендується дотримуватися заходів безпеки.

Як визначити зношеність колодок

Більш детально про зношеність колодок:

 • Саме основне, на що варто звернути увагу. ефективність гальм. Коли колодки зношуються, то вони перестають зістиковуватися усіма гранями про гальмівний диск або барабан, внаслідок чого ефективність при натисканні на педаль гальма істотно падає.
 • Скрип від колодок. У сучасних колодок, якими оснащують всі Opel Astra, є певний індикатор зношеності. Це певний елемент, який лежить всередині колодки. Коли вона стирається до цього елемента, це викликає характерний скрип, так як цей елемент треться об диск. В такому випадку необхідно терміново купувати комплект колодок на всі гальмівні диски і / або гальмівні барабани і міняти їх.
 • Відведення автомобіля в сторони при інтенсивному гальмуванні. Це говорить про нерівномірний знос гальмівних колодок. Подібні відведення можуть спровокувати аварію або аварійну ситуацію. Варто розуміти, що перевірені на працездатність і якісні гальма. це факт уникнення аварії або аварійної ситуації, не кажучи вже про власну безпеку і цілісності свого автомобіля.

Простой способ замены задних колодок на Opel Astra

Заміна гальмівних колодок Opel Astra

Гальмівні колодки є звичайним витратним матеріалом гальмівної системи, які мають певний ресурс експлуатації, як і багато інших деталей. Колодки необхідно міняти кожні 35-50 тис. Км, в залежності від умов експлуатацій автомобіля і стилю водіння. При виникненні перших симптомів «зношеності» колодок. терміново замінити.

необхідні інструменти

Для даної процедури будуть потрібні наступні деталі:

 • ганчір’я.
 • Набір ключів.
 • Набір викруток.
 • колодки.
 • Метиловий спирт для змащення або інші засоби.
 • тріскачка.
 • Набір голівок.
 • нові колодки.

Заміна колодок на дискових гальмах

Рекомендується після заміни гальмівних колодок виїхати в тихе місце і оцінити ефективність гальм. Не варто дивуватися, якщо перший час здасться, що гальма стали набагато менш ефективними. Це говорить про те, що нові колодки не до кінця притерлися гранями до гальмівного диску. Необхідно поїздити 100-200 км максимально акуратно. До цього часу колодки самі притруться і ефективність значно збільшиться. Не рекомендується, також, перші 200 км різко тиснути на педаль гальма, так як це може спровокувати утворення нагару на дисках, що призведе до швидкого їх зносу і витрат на нові гальмівні диски.

Заміна колодок в барабанних гальмах

При заміні гальмівних колодок насамперед необхідно перевірити на рівень зносу сам гальмівний барабан. Як правило, проводять заміну барабана кожні 80-120 тис. Км. Залежно від стилю їзди і умов експлуатацій автомобіля. На процедуру заміни гальмівних колодок в барабанних гальмівних механізмах необхідно від 5 годин на 4 колодки. Для самостійної заміни гальмівних колодок барабанних гальмівних механізмів необхідні ті ж інструменти, що і при демонтажі гальмівних колодок гальмівних дисків. Варто лише додати длінногубци, за допомогою яких і буде проводитися демонтаж більшості деталей барабанного механізму. Процедура заміни:

 • Демонтувати кришку бачка гальмівної рідини головного гальмівного циліндра.
 • Покласти навколо бачка дрантя, так як не виключено витікання гальмівної рідини. Таким чином, ви не забруднити двигун і проводку.
 • Встановити автомобіль на домкрат з необхідною боку (заднє праве або ліве колесо).
 • Демонтувати необхідне колесо.
 • Демонтувати гальмівний барабан.
 • Демонтувати пружину автоматичного регулювального пристрою від передньої гальмівної колодки. Для цього знадобляться длінногубци.
 • Натиснути на чашку длінногубци і провернути її на 90 градусів, одночасно притримуючи опорну стійку зі зворотного боку.
 • Витягти чашку і пружину опорної стійки.
 • Витягти саму пружинну стійку.
 • Повторити процедуру з опорною стійкою задньої гальмівної колодки.
 • Від’єднати верхню стяжную пружину від передньої гальмівної колодки, притримуючи самі колодки. Знову необхідні длінногубци.
 • Розвести колодки в сторони.
 • Вивести важіль задньої колодки із зачеплення з тросом «ручника» і демонтувати колодки зі щита гальмівного механізму.
 • Оглянути деталі гальмівного механізму на наявність зносу. При необхідності. замінити. Рекомендується при заміні гальмівних колодок ще й замінити розпірні планки з пружинами.
 • Нанести на місця контакту колодок зі щитом спеціальну високотемпературну мастило.
 • Підключити важіль задньої колодки до тросика «ручника».
 • Встановити опорну стійку. Для цього необхідно длінногубци натиснути на чашку і прокрутити стійку на 90 градусів.
 • Перед установкою распорной планки необхідно попередньо очистити чистою ганчіркою і змастити високотемпературної мастилом різьбову частину. Потім необхідно звернути стрижень так, щоб планка мала мінімальну довжину.
 • Встановити розпірну планку автоматичного регулювального пристрою. Поєднати вилку і паз на важелі задньої колодки.
 • Встановити передню гальмівну колодку в зборі з кронштейном верхньої стягнутий пружини і собачкою регулювального пристрою.
 • Поєднати вилку распорной планки з пазом на важелі передньої колодки.
 • Встановити опорну стійку передньої колодки. Для цього длінногубци потрібно натиснути на чашку і прокрутити її на 90 градусів.
 • Розвести в сторони нижні краї гальмівних колодок, виводячи з зачеплення з стопорною планкою гальмівного щита. Після витягнути гальмівні колодки трохи на себе.
 • Зачепити другий кінець стягнутий пружини викруткою за передню гальмівну колодку.
 • Завести нижній край передньої колодки за стопорну планку гальмівного щита.
 • Повторити процедуру з задньої колодкою.
 • Зачепити верхню стяжную пружину за задню гальмівну колодку.
 • Використовуючи викрутку, зачепити другий кінець стягнутий пружини за кронштейн передньої гальмівної колодки.
 • Зачепити другий кінець стягнутий пружини за кронштейн передньої гальмівної колодки.
 • Зачепити пружину за отвір собачки автоматичного регулювального пристрою гальмівного механізму.
 • Використовуючи викрутку, зачепити другий кінець пружини собачки за отвір передньої гальмівної колодки.
 • Подальшу збірку зробити в порядку, зворотному демонтажу.
 • Повторити процедуру з другим барабаном.
 • Перевірити рівень гальмівної рідини. При необхідності. долити.

Процедуру заміни гальмівних колодок в барабанних гальмівних механізмах рекомендується довірити авто майстрам і сервісних центрів, так як це справа досить трудомістка і без досвіду ремонту гальмівної системи буде дуже непросто.

Заміна гальмівних колодок на машинах Opel

Гальма є однією з найбільш важливих частин автомобіля. Багато применшують їх значення, але якщо вдуматися, то безпеку водія і пасажирів в екстремальних ситуаціях залежить безпосередньо від їх роботи. З огляду на, що вони, як правило, потрібні в якихось екстремальних ситуаціях, їх знос. лише справа часу. І тому заміна гальмівних колодок Opel обов’язково буде потрібна через якийсь час. Самостійно змінювати їх вкрай не рекомендується, так як неправильна установка може привести до сумних наслідків. А ось наші майстри можуть легко здійснити цю процедуру протягом кількох днів. У нас проводиться заміна гальмівних колодок Opel Astra j і Opel Astra g. а також на інших моделях цього виробника автомобілів.

Таке питання часто задають автолюбителі, які недооцінюють роль гальмівних колодок. А адже саме якість і стан колодок визначають всю ступінь надійності гальмівного механізму і ефективність гальмування, як такого. Колодки повинні бути готові до роботи в будь-яку погоду, адже екстремальна ситуація може виникнути в будь-який момент. Зазвичай їх знос відбувається у міру потрапляння бруду, води і також залежить від вологості навколишнього середовища. Крім того, вони також погано реагують на перепади температур.

«Ретельно стежте за зносом гальмівних колодок»

Знос залежить від інтенсивності використання і стилю водіння. Чим агресивніше стиль водіння, тим менше повинен бути інтервал заміни задніх і передніх гальмівних колодок. До речі, часто автолюбителі намагаються заощадити і змінюють тільки або задні, або передні колодки. Це неправильно, так як знос колодок може бути нерівномірним і все залежить від якоїсь конкретної ситуації. Саме тому краще, щоб була проведена не тільки заміна задніх гальмівних колодок Opel Astra Н, а в комплекті з передніми. Це дозволить бути впевненим в їх коректній роботі. Та й в такому питанні перестрахуватися зайвий раз не завадить.

Наша СТО вважається однією з кращих в питанні надання різних послуг для автомобілів марки Opel. Заміна гальмівних колодок на Opel Astra або іншої моделі. проста справа для наших фахівців, так як вони мають великий досвід і знають про пристрій цих авто буквально все. Крім того, всі наші майстри використовують лише оригінальні комплектуючі. Саме тому заміна гальмівних колодок на Opel Astra Н і така якісна у нас, адже оригінальні комплектуючі дають нам можливість гарантувати високу якість проведених робіт. Звертайтеся до нас і ми вирішимо будь-яку з вашим авто Opel в короткі терміни.

діагностика

Перевірити рівень зносу гальм можна декількома способами:

 • За тактильним відчуттям натиску педалі. Зношені колодки вимагають більш глибокого ходу гальмівної педалі. Досвідчений водій відразу відчує, що потрібна заміна передніх гальмівних колодок на Opel Astra Н, якщо педаль буде втискати далі покладеного.
 • Огляд гальмівної системи. Як правило, гальма оглядаються під час кожного планового ТО. Якщо фрикційна поверхня на колодках менше 2 (мм), то необхідно відразу ж міняти колодки.

Що знадобиться для ремонту?

 • Набір ключів (шестигранних, торцевих / комбінованих)
 • Набір викруток
 • Комплект гальмівних колодок (для передньої осі необхідно 4 колодки, по 2 на кожне колесо)
 • домкрат

Варто звернути увагу, що рекомендується встановлювати оригінальні колодки Opel Astra H (Family), які йдуть під номером Opel 16 05 992 Astra Н. Інструкція ТО наказує використовувати саме їх. Але вартість оригіналу не завжди по кишені кожному автомобілісту, тому в крайньому випадку можна обійтися більш дешевими аналогами.

До речі, бюджетну альтернативу оригіналу пропонують такі торгові марки, як Bosch, Brembo і ATE. Тобто, це фірми, які вселяють довіру практично кожному автомобілісту. Їх гальмівні колодки не страшно купувати і встановлювати замість оригіналу. Якщо здійснюється заміна передніх колодок Opel Astra Н, то з бюджетних найчастіше використовуються колодки Bosch 0 986 424 707.

Як замінити передні колодки на Opel Astra Н?

Гальмівна система Opel Astra H (Family) вимагає до себе підвищеної уваги з боку сервісного обслуговування. Особливо примхливими є передні колодки. Так що, якщо було встановлено, що труться пари порядком зносилися, то проводиться заміна передніх колодок Opel Astra Н.

Зверніть увагу, колодки на задніх гальмах змінюються аналогічно переднім за винятком одного моменту. Доведеться знімати трос ручного гальма. В іншому, передні і задні колодки змінюються по одному і тому ж принципу.

Якщо не змінювати колодки?

Запустивши догляд за колодками, вийде з ладу сам диск гальма. Зміна всього комплекту гальмівної системи (змінюються елементи гальма на всіх 4-ох колесах) влетить в солідну суму. Тому, краще періодично розщедрюватися на одні колодки, ніж потім купувати повністю всю гальмівну систему Opel Astra H (заміна колодок передніх і задніх, а також всі диски).

ремонт

Фахівець не нижче середньої кваліфікації змінює колодки на передній осі (праве і ліве колесо) за 40 хвилин.

 • глушимо машину
 • Послаблюємо кріплення колеса. На деяких моделях гайки прикриті ковпачкам
 • Домкратом піднімаємо передню сторону. Для підйому є спеціальне місце, воно має посилення. Вичавлюємо домкрат до тих пір, поки колесо не почне вільно обертатися. підставляємо упори
 • Вигвинчуємо ослаблені гайки і демонтуємо колеса

Зверніть увагу, коли здійснюється заміна передніх гальмівних колодок на Opel Astra Н, колесо може прикипіти до маточини. Щоб не витрачати зайві сили на витяг колеса, просто пріопускаем домкрат, щоб вагою машини зірвало прикипіла колесо. Далі піднімаємо домкрат до початкового рівня і спокійно дістаємо колесо

 • Відкриваємо капот і відкачуємо з гальмівної системи рідина (не всю, чуть-чуть, щоб нормально встановилися нові колодки, так як на них фрикційні пластини товщі). Для цього використовуємо медичний шприц на 20 (мл) з трубкою довжиною на 30-40 (мм). Трубку можна взяти від крапельниці
 • Переходимо з супорта Opel Astra H, заміна колодок передніх триває далі. Викруткою віджимають пружинний фіксатор (зверху і знизу супорта) і дістаємо його. На фото показано, де його кінці
 • Вигвинчуємо кріплення супорта (2 болта). Кріплення найчастіше прикритий ковпачками (вони висмикуються). Для болтів знадобиться шестигранник на 7
 • Віджимаємо викруткою поршень (просовуємо її в оглядове віконце супорта) і знімаємо супорт
 • Виймаємо гальмівні колодки і металевою щіткою зачищаємо посадочні місця
 • Ставимо нові колодки. Стрілки на колодках вказують напрямок обертання коліс при русі вперед. Тобто, ставимо колодки стрілкою вперед
 • Зверніть увагу, на оригінальних колодках (на зовнішній частині) може стояти захисна плівка. Її потрібно обов’язково прибрати перед установкою
 • Збираємо гальмівну систему в зворотному порядку

За інструкцією Astra Н, колодки потрібно змінювати і на протилежному боці передньої осі.

ЗАМЕНА ЗАДНИХ ТОРМОЗНЫХ КОЛОДОК. OPEL ASTRA H | РЕМОНТ

Ось дохідливе відео, як можна самостійно поміняти колодки в Opel Astra H (Family):

Кваліфікована заміна задніх колодок Opel Astra Н (Аш) / Opel Astra H

Відразу ж засмутимо тих власників Opel Astra, кому прийшов час міняти задні гальмівні колодки: ця процедура нехай незначно, але більш складна, ніж заміна передніх, а тому і більш дорога. Різниця ця обумовлена ​​тим, що передні гальма у цього автомобіля дискові, а задні. барабанні. І хоча принцип дії їх однаково заснований на використанні сил тертя, механізми роботи цих елементів дещо різняться. Загальна ж в передніх і задніх механізмах одне: і в тому, і в іншому присутні колодки (до речі, і конструкція їх теж однакова). У гальмах передніх коліс колодки труться об диски, в задніх. про деталі більш складної форми, звані барабанами.

Ефективність барабанних механізмів трохи нижче, ніж дискових. Зате перші володіють більшою надійністю і довговічністю. Відповідно, знос передніх і задніх колодок здійснюється нерівномірно, і ситуація, коли всі чотири колеса автомобіля відмовляються гальмувати, виключена навіть теоретично. Власне, саме з цієї причини на колесах передньої і задньої осей Opel Astra і стоять різні гальма.

Як часто потрібна заміна задніх колодок Opel Astra Н?

На швидкість зносу всіх видаткових елементів гальмівної системи впливають такі чинники:

 • Умови експлуатації машини. Зрозуміло, що в міських пробках, коли на педаль гальма доводиться тиснути чи не кожну хвилину, колодки зношуються значно швидше, ніж де-небудь за містом.
 • Стиль водіння власника. Кожне інтенсивне натискання на праву педаль. це мінус кілька мікрон від товщини колодок. Чим сильніше натискання. тим цих мікрон більше. У найбільш затятих лихачів заміну цих деталей доводиться виробляти вже через 10 тис. Км. пробігу, в той час як у акуратних водіїв вони можуть прослужити до 70 тис. км.
 • Частота і дальність поїздок. Під час довгих поїздок, коли всі елементи ходової частини авто нагріваються, фрикційні накладки колодок зношуються з більшою інтенсивністю. На машинах, власники яких їздять нехай частіше, але на невеликі відстані, вони при інших рівних умовах живуть трохи довше.
 • Від типу самих колодок. Тип цей визначається матеріалами, з яких виготовлені фрикційні накладки цих елементів. Від цього залежать і властивості колодок (ефективність роботи, стійкість до вологості і перепадів температур і довговічність), і їх вартість. Відразу ж зауважимо: зовсім не обов’язково, що найдорожчі є найкращими. тут це правило не працює.

типи колодок

Заміна задніх колодок Opel Astra Аш має лише одну складність: багатство вибору цих комплектуючих. Щоб якось в цьому різноманітті зорієнтуватися, розглянемо їх типи:

 • Мінеральні, виготовлені на основі азбесту і азбестових сумішей. З усіх типів ці. найбільш ефективні. І, до речі, найдорожчі. Але у них є три серйозні недоліки: по-перше, вони дуже недовговічні (азбест швидко стирається), по-друге, під впливом вологи їх ефективність різко знижується; і, нарешті, не так давно вчені довели, що азбестовий пил (а саме в пил поступово ці накладки і перетворюються в процесі їх експлуатації) вкрай шкідлива для здоров’я людини. Тому в багатьох країнах використання мінеральних гальмівних колодок заборонено екологічним законодавством.
 • Металеві. Вони досить ефективні, майже нечутливі до вологи, зате бояться перегрівання і недовговічні майже так само, як і мінеральні. Для їх виготовлення використовуються різні сплави на основі заліза, іноді за участю кольорових металів, проте це хоч і покращує їх властивості, але незначно. Друге головне їх гідність. відносно невисока вартість. Саме колодки цього типу і встановлюються на Opel Astra на заводі.
 • Напівметалеві. Як випливає з їх назви, вони наполовину складаються з металу. А на другу половину. з наповнювачів і різних смол органічного походження. Ці добавки роблять фрикційні накладки більш стійкими до перепадів температур, але не в змозі збільшити їх термін служби. Ефективність таких накладок приблизно така ж, як і у повністю металевих.
 • Керамічні. Всім би вони були гарні. і ефективні, і довговічні, і не бояться ні вологи, ні високих температур. якби не одне але: всі ці прекрасні властивості проявляються у кераміки, з якої накладки складаються майже на 100%, тільки при підвищених температурах. При звичайних їх ефективність невисока, а в зимовий час, коли завдяки слизьких дорогах гальмівний шлях і без того подовжується, такі колодки взагалі стають джерелами підвищеної небезпеки. Тому ставлять їх виключно на спортивні машини. де високі швидкості йдуть рука об руку з високими температурами. До того ж, вони дуже дорогі.
 • Металокерамічні колодки поєднують в собі переваги металевих і керамічних: і ефективні, і довговічні, і не бояться перегріву і намокання. Ось тільки вони трохи дорожче інших. Втім, з огляду на, що міняти їх доводиться рідше, висока ціна не настільки вже великий для них недолік.

Opel Astra H: заміна задніх колодок

Сам процес заміни цих елементів полягає в знятті коліс і барабанів, зняття зношених деталей, установці на їх місце нових і їх регулюванню. Заміні підлягають одночасно обидва елементи: і лівий, і правий. Важливо встановити колодки таким чином, щоб при натисканні водієм на педаль гальма і ліва, і права прилягали до барабанів з однаковою силою. В іншому випадку, при різкому гальмуванні машину буде заносити.

Текстова версія

Привіт того Ксандер 8 і сьогодні ми з вами поміняємо задні колодки на автомобілі. Opel astra ось такий у нас автомобіль Opel astra нього жаль колодочки закінчилися невчасно тобто у нього дивіться.

Колодка стерлася і ось тут ось у нас добре видно що ось так намагаємося бачите поїла поїла тобто внутрішня колодка завжди. На всіх механізмів зношується більше бо спочатку Давид поршень а потім після того як він уперся вже починає рухатися з кабана напрямних відповідно з направляючої!

Закіслі у вас якщо вони ось дивіться верхні напрямні. У нас закислі адже я і не можу пальцем протиснути ну ось для порівняння нижнього? У нас же і я її рухаю верхньої немає відповідно через це поршень тисне а скоба рухається туго і внутрішня колонка.

Зношується набагато сильніше тисне практично вона одна ось так от це виглядає ось дивіться. Ось наружние колодка гальмувало але з трудом а ось внутрішні тобто спрямовує всі банально означає для того щоб нам їх поміняти нам знадобляться.

Два ключа на 17 на 13 відкручуємо два ось таких болтика і зрушуємо тут у нас зверху: Шланг знизу троса ручника тобто зсувається.

Він ось так у всередину для того щоб. Нам поцупив втопити поршень дивіться ми вставимо. Сюди отверточку і пшик 0 і витримки бо поршні тут вкручується ось.

Просто так ви його не втопите ось і щоб не порвати пильовик під час того як ми поршень: Будемо закручувати ми туди трохи пискнули витримки ось для того щоб його нам вкрутити:

Необхідно зробити що необхідно якщо у вас немає спец пристосування берете звичайну.

Головку в даному випадку ось це у нас головочку де тут видно ось на двадцять сім міліметрів. Звичайна головка двадцять сім міліметрів спиляні болгарки ось таким?

Чином у нас там є спеціальні пазики в різних машинах: По різному або 2 або 4 але отверточка нам вже потрібно ось тобто ми її в.

Пазіку ось так вставляємо ось і за годинниковою стрілкою ось так укручуємо при цьому ще вдавлюємо його туди! Як тільки він зачепиться за різьбу він був почне сам туди йти. Це відбувається досить повільно але ви зрозумієте тобто втім його просто до:

Упору значить визначити то що поршень треба вкручувати дуже легко? Як правило сучасних машинах два варіанти механізму гальма ручного? Або трос приходить ось сюди в середину.

Барабана і тоді колодки ось тут ось він працює як барабан: Як на Chevrolet lacetti або якщо трос як ми бачимо приходить на сам супорт відповідно у нього стоїть там гвинтовий стрижень і поршень кожен! Раз коли ви натискаєте на гальма Porsche.

Трохи підвертається таким чином сама підводка човнів відбувається а ось він затискає відповідно його назад щоб вичавити він впирається в цей стрижень його треба. Тому стрижень і крутити різьблення там така ось гвинтова тобто воно не не схоже на ось таку ось різьблення вона на гори набагато?

Витки ось так більш витягнутий розташовані плюс він сам ще крутиться тому.

Його як би ви вкручувати він не просто раз повернули на 90 градусів і він втопився. Тобто крути крути він звідти упреться ну і що ще хотілося. Б сказати те зараз ми це все зробимо перевіримо напрямні витягнемо ставимо!

Вот вот хотілося мені розповісти про ось це місце ось тут у нас то є намагайтеся чистити. Ось ці місця це посадочне місце колісного диска.

Штампованого або литого не має значення 0 цієї тут більше. Набагато важливо звернути увагу бо литий.

Диск алюмінієва це сталь тобто стали з алюмінієм тут відбувається. Електрохімічна корозія він при пісяє ось тут ось ось в цьому місці його складно потім зняти почистіть і чимось змастіть чим завгодно: Чого під руками є хоч литолом злегка змастіть ви потім не будете мати геморой зі зняттям.

Ліси ось коли доводиться його палички там збивати чимось смикатися зараз одну секунду перепрошую відвернули мене трохи приїхала машина? Запишемо ручником за заклинений ними задніми гальмами барабанними ось і здійснили героїчний вчинок звільни.

Задні колеса з ув’язнення за допомогою ось такого інструменту. Ось така ось і старого Ротко стукалка і молоток нехай. Як я вже розповідав в одному з відео ось так на барабан ставимо в крайній!

Точці стукалка Японії просто молотком вдаряє так бам бам бам бам тобто коли довго на ручнику варто при keysight ну ось тобто трохи. Барабан поворухнули все колесо розпустилася але це все лірика значить.

Тут дивіться як ви звернули увагу на стоїть таке пристосування оля дощечка для чого це потрібно справа в тому що за ним пружина. Оскільки при укрученні нам треба буде тиснути тиснути на поршень в пружину його прибирати незручно тому залишаємо дощечку. Вона впирається в кузов і ми абсолютно спокійно тиснемо і вкручувати.

Значить далі ось з приводу ось цих штук ось цих виступів значить? Ті хто не знає вагу машини тримаються:

На ось цьому виступі вони для цього тобто вся вага машини колесо передає на ось цю ось штуку вона саме тримає. Вони болти як багато хто вважає чому я це говорю тому. Що дуже часто я зіткнуся з тим що нам народ ліпить проставки просто блям ось таку сюди виточують ставлять щоб?

Винести колеса і колеса операція не на що розумієте вона болти починає працювати на зріз ось так от відповідно їх зрізають. Вони відлітають колеса тобто цього робити не можна проставочкі якщо робити ось зверніть. Увага про ставка повинна бути вона сідає одягається ось на цю штуку ось на неї передається вага.

А на ній ще такий же виступ є щось є! На який передає колесо тоді все правильно.

Хоч навантаження на подшибник збільшується але тоді все правильно ось а у нас за фактом виходить як то є якщо диск допустимо. Ось литий диск ми ставимо і ставимо без кілець без кілець.

Ось таких ось пластмасові залізної там по-всякому буває тобто для цього колечка і продаються. Тобто приїжджають машини крім того що незручно і колесо!

Одягати центрувати вона ось так от скаче доводиться дірки ловити плюс вся вага машини.

Передається на болти цього робити не можна тому що якщо ви перетягнете болти їх просто зріжемо колесо у вас відірветься на ходу цього. Робити не можна ось тому ось цю штучку чистите і будьте акуратніше як би тут змастіть чимось ось.

Ось тут ось можна почистити теж ось цю внутрішню поверхню: Дуже зручно це робити якщо немає залізної щітки вірніше якщо є можливість ось така ось залізна щіточка. На дриль дивовижно очищає все до металу потім змащуйте все у вас легко одягається.

І знімається що ще хочеться відзначити ось тут ось у нас як ви бачите залози терлася. Про залізо ось таким ось чином у нас є така! Досить ребриста поверхня можна взяти брусочок дерев’яної зі шкіркою відшліфувати в ідеал його все одно не ви бачите такими.