Заміна задніх амортизаторів LADA Granta

Поміняти задній амортизатор на Niva ВАЗ-21214 своїми руками буде не складно, але для більшої впевненості краще переглянути відео або фото із заміни амортизатора. Задній амортизатор кріпиться за все двома болтами під ключ на «19», а також не обійтися без молотка і ведешкі оскільки болти сильно прікепаю. Установку нового амортизатора починаємо зверху, встановивши попередньо гумки. Роботу по заміні заднього амортизатора краще виконувати на оглядовій ямі.

Перед установкою нового амортизатора не забудьте спочатку його прокачати.

Перед GM NIVA-F 444266, зад GM NIVA-R 444267.

Ами від ШНіви трохи довший, тому можлива невелика ліфтовка:

Передні встають без всяких проблем. З задніми доведеться повозиться.

Так от якщо все ж зважилися приступаємо.

Відмінність цих амов від штатних в тому, що в них спочатку запресований сайлент-блок (що дуже добре) разом з втулкою, яка власне і не налазить на верхнє кріплення (що погано). Практика показала, що випрессовать цю саму втулку не виходить, сидить мертво (потім з’ясувалося що вони склеєні), довелося зскрібати ножем (фото зліва). Значить, треба міняти сам сайлент-блок. Для цього потрібно обточити розвальцювання (болгаркою, напилком) і вдушену сайлент-блок.

Потім підрівняти торці і зняти задирки круглим напилком і зачистити шкіркою:

Взяти дві нових гумки від амов, і засунути задом на перед. Зелена стрілка. правильно, червона. неправильно:

Беремо дві шайби від верхніх сайлент-блоків передньої підвіски

Круглим напилком обробляємо їх отвори так, щоб вони налазили, наприклад, на старі металеві втулки від амов (приблизно 16,5 мм).

На верхнє кріплення 1 одягаємо оброблену шайбу 4, потім одну гумку 3, слідом амортизатор 2 зі вставленої приблизно до середини другої гумкою (дивіться, щоб не вискочила), потім потрібно одягнути стару шайбу 5 але теж задом наперед поглибленням до гумки, накрутити гайку. (Іноді легше спочатку одягнути шайбу тонший, наприклад ту ж від передніх Сайлент і закрутити гайку майже до упору щоб гумки сіли на місця, потім відкрутити і поміняти шайби).

Одягнути нижнє кріплення, закрутити всі гайки за потрібне моментом (я не пам’ятаю).

Дива не сталося, машина не стала ролс ройсом з м’яким ходом. Вона стала такою, якою і повинна була стати при заміні амов, трохи менше крениться в поворотах, стабільніше на прямий, після проїзду будь нерівності стабілізується відразу. Загалом, мені подобається.

Коли писав статтю, знову начитався форуму, піднявши всі питання по амортизаторам, і захотілося висловитися.

У мене стояли СААЗа з самого народження, пройшли вони 30 тиць.

Звичайна перевірка амов полягає в погойдуванні машини, так ось мою розгойдати було дуже складно, але якщо сісти і проїхати хоча б кілометр по звичайній дорозі, то зробити це вже можна було досить легко. Коли я зняв їх, вони трималися молодцем, жоден не потік, і працювали (за допомогою рук звичайно) не гірше нових каяба. Але на машині різниця відчувається досить сильно.

Я не проти СААЗа, але я проти експлуатації даних виробів, як, втім, і багатьох інших, більш 30 тиць, оскільки навіть не потекшие вони поступаються новим по всіх параметрах. І байки про те, що вони ходять невідомо скільки, вважаю маренням, оскільки характеристики амов погіршуються з кожним кілометром, а водій просто звикає до поведінки машини і не вважає за потрібне щось міняти. Інша справа, коли один або кілька амов потекли, тоді це відразу відбивається на поведінці машини. І ми відразу біжимо ставити нові. Правда, є умільці, які і цього не помічають і продовжують їздити як ні в чому не бувало і дивуються: “Що це сталось я скачу, як козел?”. І ще один аргумент. Як ви думаєте, якої якості ллють масло в ами на СААЗа? Не думаю, що хорошої якості, а масло, тим більше мінералка, має властивість псується, навіть якщо воно просто стоїть в каністрі, а тут його змушують перекачуватися через тонкі отвори і постійно змішуватися з повітрям, від чого його структура не змінюється на краще.

Тому навіть якщо вони не потекли і здаються хорошими на машині, що стоїть, все це далеко не так, краще поставте хоча б ті ж СААЗа, тільки нові і порівняйте. Все це особисто моє IMHO, тому якщо зачепив когось вибачаюся.

READ  Заміна помпи LADA Kalina 8 клапанів

Замена задних стоек на Калине,Ваз, Гранте, Приоре.

Поставив ШНівскіе Каяби рік тому, практично в точності так, як тут написано, крім додаткових металевих шайб. Гумок вистачило на рік з невеликим або 12 тис. Км.

У вихідний міняв. Причому вирішив ізмудріться, щоб на довше вистачило.

Гумки взяв від волговские (2410) ресор, вони циліндричні з буртиком з одного боку. З досвіду установки їх в Запорожець знаю, що гума там відповідна. Але проблема в тому, що вони діаметром 34 мм, а в ШНівскіх каяба всередині 30. Вихід знайшовся легко. Беремо мнеться втулку від редуктора моста, мажемо маслом всередині і в неї вставляємо гумову втулку від Волги. Потім з боку буртика ставимо шайбу на 8, щоб зовнішній діаметр у неї був мм 26-28, більше не можна. буртик не пройде. Потім через все це пропускаємо болт вісімку завдовжки мм 120. Приставляємо до вуха амортизатора, з іншого боку ставимо головку на 32. Ще одну шайбу. Ну і тягнемо гайкою. Причому правильніше не дотягує до буртика мм 5, щоб з обох сторін стирчало мм по 10, зайве треба відрізати болгаркою, інакше край амортизатора може при затягуванні впертися в поперечну балку кузова.

Але і це ще не все. Отвір калібруємо шарошкой на 18, якщо з нею напряг, то круглим напилком. Не можна використовувати свердла. отвір виходить рваним.

Переважна місце існування ВАЗ 2121 2121 (бездоріжжя), непостійне якість комплектуючих накладають на власника ряд турбот, наприклад, із заміни амортизаторів. Середня ходимость даних компонентів. 50 тис. Км.

Ознаки несправностей: Серйозним сигналом до проведення ремонту стануть: тривала розгойдування; заклинювання в крайніх положеннях; стукіт, хрускіт і інші звуки; поява «пробоїв»; збільшення гальмівного шляху. Перераховане неминуче позначається на безпеці руху і має бути найближчим часом виправлено.

Заміна передніх амортизаторів

Для виконання ремонтних операцій потрібно: Домкрат (бажано гідравлічний); WD-40; Молоток або кувалдочкой; Накидний ключ 17 мм; Головка торцева 19 мм; Ріжковий ключ 6 мм; Вороток. Перед тим, як зняти передній амортизатор, бажано провести обробку з’єднань проникаючої мастилом. Причому зробити це рекомендується за 15-20 хвилин до початку основної роботи. Підніміть автомобіль зручним способом до повного вивішування колеса.

Відкрутіть кріплення зверху, міцно утримуючи шток 6 мм ключем.

Рухом стійки вниз звільніть шток від кронштейна кузова.

Прокрутіть до чашки пружини і за допомогою двох 17 мм накидних ключів розкрутіть нижнє кріплення.

Вийміть амортизатор з посадкового місця, прибравши попередньо болт.

Поміняти передній амортизатор на новий можна в зворотній послідовності. При цьому остаточна протяжка проводиться при природним чином навантаженої осі.

задніх, амортизатор, lada, granta

Як перевірити стан

Для діагностики амортизаційних стійок застосовуються 3 методики: 1. Встановіть автомобіль на рівну площадку. Візьміться черзі за задній і передній бампери, з силою розгойдайте. Справні амортизатори погасять коливання не більше ніж з третього разу. 2. Використовуючи вібростенд, проведіть випробування і проаналізуйте графік коливань відповідно до еталоном. Додатково такий спосіб дозволить виявити проблеми з пружинами, сайлент-блоками та іншими елементами підвіски. 3. Зніміть нижнє кріплення стійки, після чого вручну прокачати її. Стиснення штока повинне проходити без ривків і надмірних зусиль.

параметри

Характеристики на прикладі встановлюються на заводі виробів від СААЗ: 1) Розмір передньої стійки: початкова довжина (в стислому стані). 220 мм; повна довжина (при вивішуванні). 303,5 мм; шток. 11 мм; кожух. 50 мм.

2) Розмір заднього амортизатора: початкова довжина (в стислому стані). 310,5 мм; повна довжина (при вивішуванні). 429 мм; діаметри штока і кожуха аналогічні переднім. Наочно розташування стійок можете побачити на кресленнях, представлених нижче.

Заміна задніх амортизаторів

Забезпечте безперешкодний доступ до задньої осі за допомогою домкрата, ями або підйомника.

Звільніть болт нижнього кріплення амортизатора від гайок на 17 мм за допомогою двох накидних ключів.

Для вилучення болта може знадобиться зусилля молотка або кувалдочкой. Щоб не пошкодити його, як проставки скористайтеся дерев’яним бруском. Для полегшення процесу підібгайте пружину відповідним способом.

В результаті в руках залишаться: розпірна втулка, болт і дистанційна шайба.

Відкрутіть палець верхнього кріплення. Зніміть шайбу, а потім нього вушко стійки.

Зверніть увагу, що зверху і знизу встановлюються гумові втулки, які можуть бути відсутніми на придбаних амортизаторах.

Заміна стійок і опор Lada Granta. кілька важливих особливостей

Якщо задня підвіска більш-менш зрозуміла, то в передній завжди криється більше загадок. Саме передні стійки і опори найчастіше виходять з ладу. Хіба що ви постійно тягають причіп або недбайливих друзів буксируєте. На передок автомобіля завжди підвищена навантаження, так що доводиться працювати часто саме з передніми деталями підвіски. На Granta поміняти передні стійки не так просто:

  • для початку потрібно зняти повністю стійку і розібрати нижні деталі ходової частини для подальшої установки на новий механізм гасіння нерівностей дороги;
  • якщо стійка ставиться в зборі нова, то проблем буде набагато менше, потрібно просто на місце старого механізму встановити новий і провести збірку в зворотному порядку;
  • якщо ж змінюється тільки вкладиш, варто повністю розібрати стійку, зняти пружину і вийняти амортизатор, перевіривши ступінь зносу всіх деталей і необхідність їх заміни;
  • далі слід виконати заміну вкладиша стійки, провести технічні перевірки прямо на місці збірки і виконати збірку амортизатора в вихідне його положення;
  • далі піде установка стійки на місце, збірка і груба діагностика всіх вузлів, які ви ремонтували, це дасть повну впевненість в якості роботи.
READ  Скільки масла заливати в двигун ГАЗель 406

Потрібно обзавестися такими інструментами, як набір ключів і головок, знімач для пружини, монтування, плоскогубці, викрутки та інший підручний інструмент. Інакше у вас не вийде повністю розібрати деталь і провести її нормальне відновлення. Звичайно, є певні складнощі у виконанні цього процесу, тому краще відвезти вашу Ладу Granta на сервіс і виконати всі роботи за годину з невеликим. Пропонуємо подивитися на відео процес заміни стійки на передньопривідних автомобілях ВАЗ:

Задні амортизатори на Lada Granta

Виробник всіх оригінальних задніх стійок той же, що і у передніх. Отже, за характеристиками вони також схожі. При підборі амортизатора на задню стійку Lada Granta слід враховувати, що вони симетричні і підходять як зліва так і справа, і не відрізняються від того яка модифікація двигуна встановлена ​​на авто.

Нижче представлена ​​вся інформація в табличному вигляді про основні параметри амортизаторів:

Розміри задніх амортизаторів на Lada Granta
Артикул Діаметр штока, мм Діаметр корпусу, мм Обсяг, куб. см вага, кг
21900291500400 12.5 42 5582,08 1.97

Задні амортизатори LADA Granta підходять на Ладу Калину (ВАЗ 2194, 2192) і Priora (ВАЗ 2171, 2172, 2170).

Заміна задніх амортизаторів на SS20 Comfort

Привітайте мене з дебютом. Цього разу самостійно поміняв щось в своєму автомобілі. І цей агрегат були задні амортизатори SS20 коффорт. Тепер у мене повний комплект підвіски SS20.

До них докупив пильовики від ВАЗ 2108, гумові шумоізоляторів на пружини, чашки, відбійники. Пружини залишив заводські. До речі мені їх подарував Степан Кутузов абсолютно безкоштовно. Опори (в народі бублики) йшли в комплекті з амортизаторами

Міняти задні амортизатори не складно. Будуть потрібні ключ (два штуки) на 19, і знімач для задніх амортизаторів. Замість знімача можна застосувати ключ на 17 Z-подібний і ключ на 6 щоб притримувати шток амортизатора.

Насамперед відкидаємо спинку заднього сидіння і знімаємо пластикову кришку склянки.

Беремо знімач встановлюємо на гайку і шток амортизатора. За допомогою ключів на 27 і 17 і знімача відкручуємо гайку.

Далі знімаємо заднє колесо. Можна не знімати, але замучитеся підлазити в гайці і болта, якими закріплений амортизатор до заднього важеля (задній балці автомобіля). За допомогою двох ключів на 19 відкручує гайку і витягуєте болт.

Знімаємо амортизатор поддомкрачівая автомобіль. Якщо болт прикипів, за допомогою молотка і якоїсь м’якої прокладки його можна легким постукуванням видовбати. У мене з болтами проблем не було. Ще щоб повністю зняти амортизатор мені знадобився важіль, у вигляді дерев’яної палиці, який вставляв в задній важіль і відгинав його вниз. Амортизатор спокійно випадивает сам.

Беремо нові амортизатори, прокачуємо його (шток утапливаем в корпус і повністю його витягуємо) і збираємо. Ось він в зборі, але без пружини.

Далі я скористався двома хитрощами: 1. Взяв гумову трубку і натягнув його на шток амортизатора. Таким чином зручніше вставити шток в стакан і якщо він втопиться в корпус, можна його підтягнути обратно.2. Прикрутив шумоізоляторів до пружини за допомогою ізоляційної стрічки, щоб випадково не злетів при установки амортизаторів. Хоча він і так щільно сидів на пружині, так як гумки нові.

Встановлюємо амортизатор на місце, при цьому витягнувши шток на всю довжину. Ставимо таким чином щоб нижній кінець пружини дивився на колесо (для чого це робити так я не зрозумів, може хто і підкаже). Встановлюємо болт з гайкою, але не затягуємо до кінця. Я до цього болт змастив литолом, щоб через кілька років можна було його витягнути без проблем.Опускаем поступово автомобіль, і дивимося щоб шток потрапив в отвір склянки кузова. Тут бажано мати помічника: один стежить за штоком, другий коригує амортизатор і опускає автомобіль. Попадання штока в отвір думаю це найскладніший етап установки даного агрегату, в цей момент і зрозумієте як же добре мати при собі натягнуту гумову трубочку (шланчик).Як тільки шток потрапив в дірку, встановлюємо верхній бублик, шайбу і закручуємо гайку на шток. Шайба має сферичну поверхню. Який поверхнею встановлювати вгору (опуклістю або увігнутістю я не знаю). На це питання у нас виникла суперечка. Встановив опуклістю вгору, хоча я думаю треба було наоборот.Вот встановлена ​​стійка.

READ  Заміна олії Granta 8 клапанів

Закручуємо всі гайки до кінця. ставимо назад колесо і радіємо щастю.

Після заміни що змінилося. Зад став трохи жорсткіше, тепер здається що перед став м’яким. Тепер при проїзді лежачих поліцейських “без погонів з зірками» зад не бовтається вгору і вниз. Машина стала більш устойчівей.Кому подобається розмірене комфортна їзда такі амортизатори не рекомендую. Хто любить поганяти ставте, це дасть вам збільшення потужності автомобілю, але тільки водіям, хто страждає Плацебо.На цьому у мене все. Зустрінемося в наступному записі в журнал.Затрати: амортизатори SS20 Comfort. 3700 руб.отбойнікі SS20 стандарт. 300 руб.Пильнікі ВАЗ 2108. 220 руб. за пару.Шумоізолятори. 150 руб.Чашкі. 70 руб.С’емнік 145 руб.Літр масла Лукойл. 250 руб. Подарунок помічникові. :-)))))

Аналоги задніх амортизаторів на ВАЗ 2190 і 2191

Оригінальні задні також трохи дорожче, ніж середня ціна на замінники. Через що аналоги також користуються високим попитом. Оптимальним варіантом буде придбання задніх амортизаційних стійок в упаковці саме від виробника СААЗ (червона коробка), а не стандартної ВАЗівської (синьої), що правда, аналоги пропонують замінники з трохи кращими характеристиками жорсткості і тривалості рядок служби.

Які амортизатори на Lada Granta вибрати? Багато зарубіжні аналоги на Ладу Granta. ВАЗ 2190/2191 перевершують штатні стійки по ряду показників, таких як: жорсткість, рівень шуму, антикорозійне покриття, наявність посиленого кріплення сайлентблоков. Але такі характеристики є не у всіх стійок, особливо якщо мова йде про китайську підробку.

Найпопулярнішим виробником стійок серед грантоводов є фірма SS20. Підприємство спеціалізується на випуску стійок спеціально для автомобілів LADA, в тому числі і Granta. Тому проблем з установкою немає, плюс у них ціна і якість більш прийнятне, за тими рідкісними випадками, коли є конструктивні недоліки.

Звичайно, можна спробувати придбати і Monroe або інші запчастини виробництва Німеччини або Франції. Але це буде занадто дорогим варіантом.

Замена задних стоек на LADA GRANTA (Liftback)

Заміна задніх стійок в 2 підходи

Всім ДВС))) От начебто знайшлося небагато часу написати про те як я вирішив поміняти задні стойкі.Родние були ще живі але вже почали протікати і вирішив значить одним вихідним днем ​​поміняти їх. І цю операцію мабуть розділю на 2 етапа.Етап первий.Понабрал я ніштяк у вигляді шумоізоляторів, бубликів, колодок, стійок, пиляків і заїхав до брата в сервіс щоб удвох швидше все поміняти. Процедура розбору і заміни проста і боляче описувати нічого.

Зібрав все на землі і поставілКолодкі міняти не став. Вони ще живіший за всіх жівих.Кстаті забув сказати що стійки прикупив KYB масляние.Опустіл з підйомника і погнав на випробування. Пружини клацати і скрипіти перестали, і жопа стала більш зібраною, АЛЕ мати його з’явився якийсь мааааааленькій стучок.на дрібних купинах ледве слишний.Ну думаю ладно, днями заїду протягну все і пропаде, а проте ошібся.С кожною поїздкою ставав сильніше і сильніше. і до кінця тижня це був вже просто страшний гуркіт. І послав я цю Коябу куди подалі Етап второй.Заказал у хлопців нові стійки, Асом Kit Active тільки тепер уже газові. Хоч і жорстко буде, зате в поворотах і на трасі устойчіво.Kояби ці Іспанські зняли ось новиеПоставіл на машінуІ погнав відчувати Ваще вогонь, жопа як вкопанная.Но млинець жорстка звичайно стала, зате в повороти як по рейках заходіт.Вот тепер подумую такі ж стійки увіткнути на морду. А з Коябой більше ніколи пов’язують не буду.Барахло!

Ось на цьому і закінчу свою розповідь. Я ні до чого нікого не закликаю, це лише моя думка. і я його висловив. Ось на цьому все.Уже близько місяця ганяю на Асом і все в порядке.Нравітся.Но ще раз повторюся, жестковато.Поетому вирішуйте самі що ставити і як їздити. Всім удачі, поки)))

| Denial of responsibility | Contacts |RSS