Заміна задніх колодок Granta з ABS

Table of Contents

Як зняти гальмівний барабан на Granta

Щоб без проблем зняти гальмівний барабан, використовуємо цивілізований «ненаголошений» метод. Уважно дивимося на отвори гальмівного барабана, розташовані на одному діаметрі з отворами напрямних. Вони знаходяться діаметрально протилежно, в них нарізане різьблення.

Щоб без зусиль і молотка зняти з маточини барабан, укручуємо в ці отвори два болта завдовжки 50-60 мм з такою ж різьбленням, як і на напрямних шпильках.

Укручуємо болти рівномірно, по 15.2 обороту з кожного боку.

В результаті барабан подолає опір колодок навіть в тому випадку, якщо на робочій поверхні утворилася вироблення, і зніметься як по маслу.

Замена задних тормозных колодок на Лада Гранта с ABS

Тепер весь гальмівний механізм у зоні доступу. Насамперед знімаємо задає диск, його більше нічого не тримає.

Заміна задніх колодок на LADA Granta з ABS

Заміна гальмівних колодок в барабанних гальмах LADA Granta, здавалося б, не повинна викликати ніяких складнощів. Проте трапляються випадки, коли невміле поводження з гальмівним механізмом закінчується пошкодженням гальмівного барабана, фрикційних накладок колодок або пильовиків гальмівних циліндрів. Щоб уникнути подібного неподобства, дізнаємося секрети, які є у LADA Granta з ABS, пов’язані з барабанними гальмами.

Міняємо гальмівні колодки на Granta з ABS

Процес заміни колодок на Granta з ABS і без нього відрізняються тільки дрібницями. По-перше, за гальмівним барабаном встановлений задає диск. По-друге, в гальмівному щиті з тильного боку встановлений датчик ABS, який потрібно буде зняти. По-третє, в колодках для машин з ABS передбачені технологічні отвори для цього датчика.

задніх, колодка, granta

В іншому колодки для обох видів гальм не відрізняються, як не відрізняється і передня колодка від задньої.

В першу чергу потрібно розпустити троса ручного гальма. Якщо у нас ще встановлена ​​заводська теплозахист над глушником, її доведеться зняти, відкрутивши 4 гайки.

Потім просто відкручуємо ключем на 13 мм контргайку натяжителя ручника, а другу гайку відпускаємо до упору.

Добираємося до гальмівного механізму. Фіксуємо автомобіль противідкотними черевиками, піднімаємо на домкраті праву або ліву задню частину, попередньо зірвавши колісні болти. знімаємо колесо.

Головкою або накидним ключем на 7 мм відкручуємо напрямні шпильки, які кріплять барабан до маточини.

Як перевірити знос гальмівних колодок на Granta

З бухти-барахти ніхто не стане займатися заміною гальмівних колодок. На це є свої причини, і пробіг тут основної ролі не грає. Ресурс ВАЗівських колодок передбачити досить складно. Рівень зносу задніх колодок барабанного гальмівного механізму сильно залежить як від якості фрикційних накладок і їх складу, так і від стилю водіння.

В першу чергу про знос задніх колодок скаже погана робота ручного гальма. При гальмуванні в штатних умовах знос задніх колодок відчути важкувато, оскільки 75% гальмівного зусилля доводиться на передні колеса.

Але у Granta є одна підказка. це люк в гальмівному щиті. закритий гумовою заглушкою. Його можна виявити, якщо розколупати бруд з тильного боку щитка.

Якщо відкрити люк, знос передньої колодки буде видно явно, а передня колодка зношується набагато швидше задньої.

Тому, якщо товщина фрикційної накладки наближається до 1,5-2 мм, колодки потрібно замінити якомога швидше, а міняти їх потрібно тільки одночасно на двох задніх колесах.

Якщо замінити колодки тільки з одного боку, можливий відведення автомобіля в бік при гальмуванні, особливо на слизькій дорозі.

Заміна гальмівних колодок на Granta

Відкручуємо головкою зірочкою Е7 датчик ABS. Болт знаходиться з тильного боку щитка. Виймаємо датчик з посадкового місця.

Викруткою з тонким жалом (або міцним шилом) піддягаємо нижню стяжную пружину на передній колодці. Уперши викрутку в упор для колодок, зриваємо пружину з передньої колодки.

Верхню стяжную пружину знімаємо таким же чином, впершись викрутку в поршень гальмівного циліндра. Потрібно бути акуратним, щоб не пошкодити пильовик циліндра.

Так само знімаємо утримує пружину по центру колодки.

Как снять тормозной барабан, замена задних тормозных колодок ЛАДА ГРАНТА с ABS

Знімаємо передню колодку і розпірну планку. Звертаємо увагу на те, що планка встановлюється глибоким вирізом назад.

Тієї ж викруткою піддягаємо вушко троса ручника і скидаємо його з важеля.

Знімаємо центральну утримує пружину, після чого задню колодку можна знімати.

Знімаємо з задньої колодки важіль, расшплінтовать палець і не втрачаючи шайбу.

Відразу встановлюємо важіль приводу ручного гальма на нову колодку, загинаємо шплінт, не забувши поставити шайбу.

Ретельно чистимо внутрішню частину гальмівного щитка від пилу, бруду і стружки.

Можна встановлювати нові колодки на місце у зворотному порядку. Після установки колодок поршні гальмівного циліндра потрібно максимально стиснути. Відкриваємо кришку розширювального бачка з гальмівною рідиною, беремо дві монтажних лопатки або два комбінованих ключа на 19 мм і стискаємо колодки.

Встановлюємо задає диск відповідно до отворів. Щоб правильно і без перекосів надіти гальмівний барабан, використовуємо два довгих болта з гайками, які ми застосовували при демонтажі барабана. Тільки в цей раз вставляємо їх в отвори для шпильок без різьблення і вкручувати в маточину.

Коли болти наживи, гайками, поступово осаджуємо барабан на маточину до тих пір, поки він не сяде повністю і не стане легко і без перекосів обертатися. По черзі викручуємо болти і вкручувати головкою на 7 мм направляючі шпильки.

Не забуваємо встановити датчик ABS на місце. У нього пластиковий корпус, тому закручуємо його без фанатизму.

Після заміни колодок по обидва боки регулюємо натяг троса ручного гальма. Ставимо машину на рівну ділянку, високою головкою на 13 мм накручуємо обидві гайки на шток регулювання натягу ручника. Затягуємо їх до тих пір, поки колеса не будуть блокуватися при підйомі важеля ручника на 3-4 клацання.

При відпущеному ручнику колеса повинні обертатися вільно. Колодки можуть затирати перших пару сотень кілометрів, але після притирання колеса будуть обертатися без проблем.

Заміна колодок LADA Granta спереду і ззаду своїми руками

Заміна колодок LADA Granta під силу будь-якому автолюбителю. Спереду у Lada Granta стоять дискові гальма з плаваючою скобою. Як показує практика передні колодки зношуються приблизно в два рази швидше ніж задні, але і замінювати їх простіше. Ззаду на LADA Granta варто барабанний механізм. Заміна задніх колодок складніше, крім звичайного набору інструментом знадобиться яма або естакада. Адже знадобиться забратися під днище і послабити тросик ручника, без чого зняти барабани просто не вийде.

Як перевірити знос гальмівних колодок можна дізнатися на сайті dexpens.com, де ви знайдете докладну інструкцію на цей рахунок.

READ  Ford Focus 3 не працює сигнал

Заміна передніх колодок LADA Granta

Термін заміни передніх колодок не регламентований виробником. Однак регулярно необхідно перевіряти товщину накладок. Для цього досить зняти колесо і подивитися на оглядове вікно в супорті. При товщині колодки LADA Granta менш 2-1,5 мм потрібна заміна всіх 4 колодок.

Перед початком роботи відкриваємо капот і заглядаємо в бачок з гальмівною рідиною. Якщо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм знаходиться на позначці MAX, то перед установкою нових колодок шприцом або гумовою грушею відкачуємо з бачка частина рідини, щоб при утопленні поршня в робочий циліндр гальмового механізму рідина не витікала з-під кришки бачка. Знявши переднє колесо, надійно фіксуємо LADA Granta на надійної підставці.

Пасатижами відгинаємо краю стопорною пластини болта кріплення циліндра до нижнього направляючої пальцю. Накидним ключем «на 13» відвертаємо болт, утримуючи направляючий палець ключем «на 17».

Піднімаємо скобу і виймаємо гальмівні колодки з їх направляє.

Увага! Після того як скоба повернута щодо направляючої колодок, не натискайте педаль гальма, так як поршень може повністю вийти з циліндра.

Очищаємо від бруду та корозії посадочні місця колодок в супорті і спрямовуючої колодок. Перед установкою нових колодок необхідно максимально перемістити поршень всередину циліндра. Виконати цю операцію можна різними способами.

Розсувними пассатижами утапливаем поршень в циліндр.

Або вставляємо через вікно супорта викрутку з широким лезом або монтажну лопатку і спираючись нею на гальмівний диск, зрушуємо скобу, утапливая поршень в циліндр. Цю процедуру можна провести ще до початку розбирання гальмівного механізму. Якщо не втопити поршень, то вставити нові, більш товсті колодки не вийде.

Після заміни колодок кілька разів натискаємо педаль гальма для установки зазорів між колодками і дисками. Перевіряємо рівень рідини в бачку і при необхідності доводимо його до норми.

В процесі експлуатації поверхню вентильованого диска гальмівного механізму Lada Granta стає нерівною, в результаті чого площа зіткнення нових, ще не приробили колодок з диском зменшується. Тому протягом перших 100 кілометрів пробігу після заміни колодок, поки нові колодки не приробили, дотримуйтеся обережності і враховуйте збільшений гальмівний шлях.

Заміна задніх колодок LADA Granta

Заміна задніх гальмівних колодок на Lada Granta потрібно при критичній товщині накладки, яка становить близько 1.5 міліметра. Оцінити стан колодок можна навіть без зняття барабанів. Для оцінки передньої колодки в гальмівному щиті виконано спеціальне оглядове вікно закрите гумовою заглушкою. Саме через цей отвір і можна розглянути товщину накладки. Дивимося на фото далі.

Для заміни колодок на LADA Granta обов’язково знадобиться яма або естакада, адже перед зняттям барабанів необхідно послабити тросик ручника, без того зняти гальмівний механізм важко. Для доступу до місця регулювання стоянкового гальма знімаємо теплозахисний екран (на фото).

Головкою «на 10» відвертаємо чотири гайки кріплення заднього теплозахисного екрану додаткового глушника.

Знімаємо з переднього кронштейна підвіски додаткового глушника гумову подушку. Зрушуємо теплозахисний екран вперед, відкриваючи доступ до вузла регулювання стоянкового гальма.

Утримуючи ключем «на 13» регулювальну гайку наконечника троса, голівкою того ж розміру відвертаємо контргайку. Обертаючи регулювальну гайку проти годинникової стрілки, звільняємо троси.

Знімаємо заднє колесо і надійно фіксуємо кузов LADA Granta на надійної підставці заводського виготовлення.

Якщо автомобіль укомплектований антиблокувальною системою АВS, то гальмівний механізм має деякі конструктивні відмінності. На Lada Granta, обладнаному ABS, слід від’єднати датчик швидкості обертання колеса від гальмівного щита щоб уникнути пошкодження датчика. Головкою Е-8 відвертаємо гвинт кріплення датчика і виймаємо датчик з отвору в кронштейні, закріпленому на щиті гальмівного механізму.

Далі всі роботи показані на LADA Granta без ABS. Про відмінності буде обумовлено в міру розбирання гальмівного механізму.

Накидним ключем (краще шестигранною головкою, що б не зірвати грані) «на 7» відвертаємо два напрямних штифта колеса і знімаємо гальмівний барабан.

Увага! Не натискайте педаль гальма після зняття барабана, так як поршні можуть повністю вийти з циліндра.

Якщо барабан LADA Granta зняти не вдається, то, рівномірно повертаючи його, молотком з пластмасовим наконечником (або звичайним молотком через дерев’яний брусок) наносимо удари по торця барабана. Зазвичай центральна частина барабана закисает при сполученні з металом маточини.

Далі необхідно втопити поршні всередину робочого циліндра. Для цього двома монтажними лопатками натискаємо на колодки, спираючись на буртик гальмівного щита.

Підчепивши викруткою, виводимо із зачеплення з колодкою гачок верхньої стягнутий пружини і знімаємо пружину.

Виводимо верхні упори колодок з прорізів поршнів циліндра і виймаємо розпірну планку.

Підчепивши викруткою, виводимо із зачеплення з колодкою гачок нижньої стягнутий пружини і знімаємо пружину.

Викруткою виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружину.

Від’єднавши від задньої колодки притискну пружину, опускаємо колодку і виводимо важіль приводу гальма стоянки з отвору наконечника троса гальма стоянки.

Розпрямляє шплінт і виймаємо його з отвору пальця важеля приводу гальма стоянки. Знімаємо з пальця шайбу. Знімаємо важіль і виймаємо палець.

Елементи гальмівного механізму заднього колеса LADA Granta на наступному

Встановлюємо важіль приводу гальма стоянки на нову колодку в зворотній послідовності. Встановлюємо нові колодки в зворотній послідовності. Для зручності складання притискної пружини з колодкою зачіпляються за гачок пружини провід або шнур. Натягуючи пружину, вставляємо її гачок в отвір колодки і потім витягуємо провід.

Після заміни колодок на обох колесах і установці барабанів необхідно відрегулювати гальмо стоянки Lada Granta. Обертаючи регулювальну гайку за годинниковою стрілкою, натягуємо троси. Зручно регулювати натяг тросів високою головкою з тріскачкою і подовжувачем. При цьому контргайку повністю не відвертаємо. Поєднавши межі контргайки з гранями регулювальної гайки, одягаємо високу головку «на 13» і обертаємо відразу обидві гайки. Контргайкою фіксуємо регулювальну гайку.

Повний хід важеля приводу гальма стоянки повинен становити від 2 до 4 зубців (клацань) храпового пристрою важеля. При опущеному важелі вивішені задні колеса повинні обертатися вільно, без заїдань. Якщо колеса не обертаються, значить ви просто перетягнули троси ручника і їх потрібно чуть чуть послабити, поки не з’явиться вільного обертання колеса.

Задні колодки на Priora без ABS

 • Pilenga BST1002N ціна від 500 руб
 • Початок 2108-3502090 ціна від 400 руб
 • Bosch 0986487219 ціна від 800 руб
 • Fortech FB-2102 ціна від 500 руб

Визначити наявність датчика ABS не складно. Він так само розташований на щиті гальмівного механізму. Як виглядає датчик можна побачити на фото.

Гальмівна система LADA Пріори з ABS трохи відрізняється від моделі без датчика. Конструктивні відмінності можна побачити на фото.

Інструкція по заміні задніх колодок на Priora

Отже, перш ніж приступити до заміни колодок відкрутимо для початку датчик ABS, щоб в процесі демонтажу старих колодок не пошкодити його.

Датчик тримається на одному гвинті. Для того, щоб його відкрутити нам буде потрібно головка зірочка Е-8.

Які задні колодки вибрати для Lada Priora

Перш ніж визначитися з маркою колодок, необхідно точно знати чи має ваш автомобіль систему ABS чи ні. Колодки для Пріори з ABS і без ABS різні.

підготовчі процедури

Отже, якщо ви вирішили встановити нові колодки, зверніть увагу, що вони продаються виключно комплектом. Поодинці їх міняти не можна, не менше двох, на обох передніх або задніх колесах разом. Для того щоб провести процедуру потрібно буде провести деякі підготовчі процедури. Розглянемо їх коротко:

 • підготуйте набір гайкових ключів, які будуть використовуватися в роботі, а також молоток і мінусову викрутку;
 • переконайтеся в тому, що рівень гальмівної рідини нижче максимального. Якщо її багато, частково потрібно буде її злити;
 • підійміть машину на домкраті, зніміть з ручника.
READ  З'єднання заміни потужності Ford Focus 3

Коли все буде готово, можна приступати. Про те, як проходить робота, далі.

Перевірка задніх гальмівних колодок LADA Priora

Проводити перевірку задніх колодок краще на естакаді або оглядовій ямі. На щиті гальмівного механізму можна побачити спеціальне оглядове отвір, закрите гумовою заглушкою.

Виймаємо гумову заглушку і оцінюємо стан колодок. Товщина робочої поверхні колодки повинна бути не менше 1,5 мм. Якщо менше, такі колодки вимагають заміни.

Якщо ви виявили на колодках відколи або борозни, такі колодки так само бажано замінити, так так ефективність гальмування падає.

Заміна задніх колодок на Priora без датчика ABS

За допомогою ключа або головки на «7» відкручуємо два напрямних колеса. Відкручуємо акуратно, якщо ключем не виходить, краще взяти головку, щоб не зірвати різьбу.

Далі знімаємо барабан. Він може зніматися легко або туго, якщо йде туго, слід акуратно постукати молотком зі зворотного боку. Стукати слід рівномірно.

Якщо автомобіль з датчиком ABS, під гальмівним барабаном розташований спеціальний задають диск датчика

.Після того, як ми зняли барабан, слід здавити поршні робочого циліндра. Для цього з допомогу викруток натиснути на поршень і спробувати втопити його всередину циліндра з обох сторін.

Далі за допомогою викрутки акуратно виймає з паза верхню стяжную пружину як показано на фото

Тепер знімаємо розпірну планку між колодками. Для цього спочатку відсунемо верхню частину колодок з циліндра

Піддягаємо і знімаємо нижню стяжную пружину колодок

Так само за допомогою викрутки знімаємо стягнуті пружини колодок.

Знімаємо передню колодку. На задній колодці прикріплений привід гальма стоянки. Його необхідно від’єднати від колодки.

Для цього витягуємо за допомогою щипців фіксує шплінт як показано на фото

Після цього виймаємо палець і прибираємо важіль в сторону, його необхідно буде закріпити на новій гальмівний колодці.

Виробляємо збірку в зворотній послідовності уважно і акуратно, нічого не забувши поставити.

Після того, як ми все зібрали, необхідно провести регулювання стоянкового гальма (ручника).

Заміна задніх колодок Priora з ABS відео

Гальмівна система. одна з найважливіших в автомобілі. При її справній роботі здійснюється планове і контрольоване уповільнення машини. В іншому випадку водієві загрожує аварія і дорогий ремонт.

Тому необхідно стежити за станом системи гальмової магістралі, аналізувати знос деталей і своєчасно проводити вибір і заміну колодок для Пріори. Як їх правильно поміняти знає далеко не кожен.

Порядок виконання робіт

Детальна інструкція по заміні колодок представлена ​​нижче разом з фото. З її допомогою власник LADA Priora впораються з усією процедурою за годину.

 • Послаблюємо важіль ручника. Для цього відшукайте гайку натяжки. Прямуємо по тросу стоянкового гальма і виявляємо його в задній частині авто. Для його регулювання вирізане спеціальне віконце в теплозахисних екрані. Відкручуємо контргайку, послаблюємо трос до межі.
 • Далі зриваємо колісні болти і домкрачувати авто. Упиратися слід в спеціально позначене місце, щоб виключити пошкодження порогів. Відкручуємо болти маточини заднього колеса і знімаємо диск.
 • Знаходимо ззаду барабана напрямні. Головкою на 7-м відкручуємо їх.
 • Демонтуємо кожух механізму. Буває так, що через інтенсивної експлуатації колодки просто прикипають до зовнішньої частини. У цьому випадку знадобиться киянка. Можна акуратно простукати корпус, а потім зняти його.
 • За допомогою викрутки знімаємо верхню стяжную пружину і звільняємо кінці колодок.
 • Демонтуємо спеціальну розпірну планку.
 • Прибираємо нижню стяжную пружину з механізму за допомогою викрутки або ключа.
 • Виймаємо притискну пружину і виймаємо гальмівну колодку.
 • Витягуємо стопорний шплінт і від’єднуємо привід ручного гальма.
 • Тепер слід почистити посадочні місця за допомогою металевої щітки і замінити старі колодки на нові.
 • Монтаж здійснюється в порядку, зворотному зняттю. підключаємо привід ручника, фіксуємо колодку притискною пружиною, встановлюємо другий елемент.
 • З’єднуємо нижні області, ставимо стопорну пластину, монтуємо верхню частину.
 • Можливо, при складанні доведеться втопити поршень гальмівного циліндра назад.
 • Поєднуємо деталі, перевіряємо цілісність сальників і монтуємо корпус на місце.
 • Закручуємо кріплення маточини, надягаємо ковпачок і ставимо колесо.
 • Доливаємо гальмівну рідину і перевіряємо справність встановленого механізму.

Заміна задніх гальмівних колодок Granta з ABS

Мінімально допустима товщина фрикційних накладок гальмівних колодок 1,5 мм. Міняти задні колодки слід тільки комплектом відразу на двох задніх колесах. В іншому випадку автомобіль може відводити в бік. На всіх сучасних автомобілях LADA (XRAY, Vesta, Largus, Granta, Priora, Kalina і Niva) заміна задніх колодок виконується аналогічно без істотних відмінностей.

зняття

Буде потрібно: нові задні гальмівні колодки, набір ключів і зняти машину з ручного гальма.

Перевірити рівень гальмівної рідини, якщо він біля позначки “MAX”, тоді відкачати частину рідини. Машину підійміть на домкрат і зніміть колесо. далі:

 • відвернути напрямні штифти.
 • зняти барабан з маточини, збиваючи його ударами молотка через дерев’яну проставку.
 • виводимо із зачеплення з колодкою пружини.
 • і знімаємо спочатку верхню пружину.
 • потім нижню.
 • виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружину.
 • зняти передню колодку.
 • зняти розпірну планку.
 • від’єднавши від задньої колодки притискну пружину опускаємо колодку.
 • виводимо важіль задньої колодки з отвору наконечника троса ручного гальма.
 • витягуємо шплінт з отвору.
 • зняти шайбу.
 • витягнути палець.

установка

Перед установкою нових гальмівних колодок слід очистити від бруду і протерти деталі заднього гальма. Збірка проводиться в зворотній послідовності. Для установки притискної пружини з колодкою використовуємо нижню стяжную пружину, зачепивши її кінець за гак притискної пружини. Натягуємо пружину викруткою і вставляємо гачок пружини в отвір колодки.

Перемістити поршні до центру циліндра, звівши колодки двома монтажними лопатками. Після закінчення робіт натисніть 2-3 рази на педаль гальма, щоб підвести колодки до барабана. Для наочності весь процес також показаний на

Нагадаємо, періодично стежте за справністю гальмівної системи і вчасно міняйте передні гальмівні диски.

Гальмівний механізм задніх коліс барабанний, з двохпоршневими колісним циліндром і автоматичним регулюванням зазору між колодками і барабаном.

Пристрій автоматичного регулювання зазору розташоване в колісному циліндрі.

Основний елемент пристрою. сталеве разрезное завзяте кільце, встановлене на поршні з осьовим зазором 1,25-1,65 мм.

Завзяті кільця (по два на циліндр) вставлені в циліндр з натягом, які забезпечують зусилля зсуву по дзеркалу циліндра не менше 350 Н, що перевищує зусилля стяжних пружин гальмівних колодок.

При зносі гальмівних накладок наполегливі кільця під дією поршнів зсуваються на величину зносу.

У разі пошкодження дзеркала циліндра під дією механічних домішок, що потрапили в гальмівну рідину, або під дією корозії (наявність води в гальмівній рідині), кільця можуть «закиснути» в циліндрі і один або навіть обидва поршня втратять рухливість.

Циліндри в цьому випадку необхідно замінити.

заміна колодок

Колодки гальмівних механізмів задніх коліс необхідно замінювати лише комплектом. всі чотири колодки.

Заміна колодок тільки одного гальмівного механізму може привести до відведенню автомобіля в сторону при гальмуванні.

Накидним ключем (краще шестигранною високою головкою) на 7 відвертаємо два напрямних штифта колеса.

Якщо барабан зняти не вдається то, рівномірно повертаючи його, молотком з пластмасовим наконечником (або звичайним молотком через дерев’яний брусок) наносимо удари по торця барабана.

Підчепивши викруткою, виводимо із зачеплення з колодкою гачок верхньої стягнутий пружини.

Виводимо верхні упори колодок з прорізів поршнів циліндра і виймаємо розпірну планку

Підчепивши викруткою, виводимо із зачеплення з колодкою гачок нижньої стягнутий пружини.

Викруткою виводимо із зачеплення з колодкою направляючу пружину.

Від’єднавши від задньої колодки направляючу пружину опускаємо колодку

Виводимо важіль ручного приводу колодок з отвору наконечника троса гальма стоянки

Сьогодні купив задні колодки і поїхав в гараж міняти Купив (LADA в коробці лежали ТІІР 455) описувати не буду як міняти інформації багато в інеті Крім одного моменту! Скрізь пишуть як знімати пружини тоесть отвёркой, пасатіжі і так даліе але хочу вас запевнити не потрібно цього робити! Беремо мотузку або проводку подлинее і їй все пружини знімаємо і їй же встановлюємо, щоб не пошкодити пильовики циліндрів як на фото Перед установкою відпускаємо ручник і беремося за справу Якщо барабан не йде укручуємо болти в отвори для механічного сьyoма, бризкає вд 40 маточину так як там збирається багато каки і не дає вийти барабану, після якщо барабан НЕ зірвав то за допомогою бруска і молотка простукуємо барабан по колу зі зворотного боку без фанатизму так було в моєму випадку і вуаля барабан в ваших руках ДУЖЕ СПОДІВАЮСЯ АБО БАЖАЮ ЦЬОГО 🙂 🙂 🙂

READ  Як зняти замок двері Audi А6

Я ще поміняв правий задній циліндр той, що на фото

Після установки циліндра прокачав тільки праве заднє калесо Днями буду прокачувати всі сторони але це не обов’язково робити У моєму випадку машині 6 років з невеликим тому пора

Всім хороших доріг! Як кажуть по-старому ні цвяха ні жезла!

Колодки LADA. 650 реЦіліндр зад. 310 ре

порядок операцій

Перед процедурою заміни гальмівних колодок на автомобілі LADA Granta потрібно виконати ряд підготовчих заходів:

 • перевірити рівень гальмівної рідини і відкачати надлишки;
 • зафіксувати колеса;
 • послабити болти на колісних дисках;
 • підняти машину домкратом;
 • вивернути кермо автомобіля в сторону, де змінюється колодка.

Після цих дій можна приступати безпосередньо до ремонту:

  Потрібно знайти пластину з загином, яка стопорить фіксує болт циліндра. За допомогою плоскогубців розсунути краю, щоб кріплення став доступний.

Фіксуючий болт циліндра потрібно повністю вивернути і вилучити разом з пластиною.

Тепер потрібно відкрити скобу, так відкриваються колодки.

 • Старі пристрої знімаються, на посадочних місцях потрібно ретельно вичистити все забруднення щітками і ганчір’ям.
 • Після очищення посадкового місця можна приступати до установки нових деталей. Спочатку потрібно повністю засунути поршень в циліндр, в іншому випадку встановити скобу. неможливо. Робиться операція за допомогою потужної викрутки або плоскогубцями.
 • Подальші операції виконаються в зворотній послідовності.
 • Аналогічно проводиться процедура з другим переднім колесом. Перед початком. потрібно перевстановити домкрат і повернути кермо в бік колеса, на якому виконуються роботи.
 • Після заміни потрібно перевірити рівень гальмівної рідини в бочці, при необхідності. долити.
 • Також дивіться заміну передніх гальмівних колодок на LADA Granta на цьому

  Важливо! Після заміни потрібно прокачати гальма. Для цього під задні колеса встановлюється брус або інше пристосування, щільно фіксує колеса. Потім заводиться автомобіль, і опрацьовується гальмівна педаль.

  резюмуємо

  Як бачите, процес заміни гальмівних колодок не складний, важливо спочатку зрозуміти, як полагодити. Роботи не займуть багато часу. півгодини, а на другий-третій раз ви зробите це ще швидше. Звертайте увагу на звуки при гальмуванні: якщо з’явився свист, скрегіт або скрип, відчувається віддача в педалі, система починає «бити». пора встановлювати нові колодки. Практика показує, що на LADA Granta у водія зі спокійною манерою водіння, ресурс комплекту збільшується до 50 тисяч кілометрів, у автомобілістів, у лихачів. знижується до 30 тисяч кілометрів.

  необхідні інструменти

  • насос для видалення надлишків гальмівної рідини, якщо такий відсутній, можна скористатися шприцом або клізмою;
  • шліцьова викрутка;
  • жорстка щітка;
  • ріжковий ключ 17;
  • накидний ключ 13;
  • плоскогубці;
  • струбцина;
  • черевики для підпору коліс, можна замінити цеглою;
  • ганчір’я;
  • домкрат;
  • гальмівна рідина.

  Самостійні роботи цілком обґрунтовані економією часу і грошей, на 31 травня 2019 роки Додатково, автовласник зможе оглянути свій автомобіль, тобто провести його ревізію самостійно.

  Перевіряємо гальмо стоянки

  • Спочатку відпускаємо ручник;
  • Потім ключем «на 10» відкручуємо чотири гайки Ще потрібно зняти подушку, фіксуючу кронштейни;

  Зауважимо, що для кожної з гайок підходить ключ «на 13». Не забудьте затягнути контргайку на останньому кроці!

  Поворот гайок вправо відповідає затягуванню троса, і навпаки. Стандартний повний хід ручника повинен становити 2-4 «клацання».

  Всі кроки по заміні

  При заміні колодок потрібно знімати чотири пружини: 5, 13 і 7 (2 шт.). Допоможе звичайна викрутка. пружину досить підчепити за вушко.

  Коли пружин немає, обидві колодки висуваються вперед. Однак на одній з них закріплена деталь 12 (важіль). У важеля є вушко, сполучене з тягою ручника. Цю тягу можна буде зняти, поки не демонтована сама колодка.

  Потрібно позбутися від зайвих деталей

  Перш за все, треба зняти корпус барабана: накидним ключем «на 7» відкручують два штифта.

  Барабан потрібно змістити вперед. До речі, при необхідності тут використовують киянку. Всю маточину повертають навколо осі, несильно вдаряючи по корпусу.

  В автомобілях з ABS під барабаном знаходиться ротор (диск з прорізами). Чи не зашкодить його!

  Установку ротора можна буде виконати, орієнтуючись по отворах, в які були протягнуті штифти.

  На другому кроці демонтуйте всі пружини: верхню, нижню, дві бічних. Під верхньою пружиною знаходиться планка (див. Рис. 2). Її теж необхідно зняти.

  висуваємо колодки

  Чотири пружини і розпірка повинні бути відсутніми. І тоді колодку, встановлену спереду, можна зняти відразу

  Другу колодку теж висувають вперед: трос ручника був відпущений, і ніякого натягу немає!

  Самий останній крок. це демонтаж важеля. Шпонку з дроту легко буде витягнути плоскогубцями.

  Монтаж вузла проводять в зворотній послідовності. Але треба врахувати деякі тонкощі.

  Три підготовчих дії

  Стандартні комплектації компонуються: передніми дисковими гальмами, а ззаду звичний для вітчизняного автолюбителя. барабанний механізм.

  У бачку з рідиною DOT потрібно перевірити рівень. Він повинен відповідати позначці «MIN». Зайву рідину витягають з бачка, використовуючи шприц або грушу. Спочатку, звичайно ж, треба викрутити кришку (див. Рис. Нижче).

  Після заміни колодок рідину потрібно долити назад.

  Кузов можна зафіксувати, використовуючи домкрат і страховку. Всі дії нагадують заміну колеса. Домкрат встановлюють перед аркою, а потім, змістивши кузов на достатню висоту, під нього підкладають страхувальну деталь. Саме колесо потрібно зняти теж.

  • Послаблюють кріпильні гвинти на диску;
  • Проводять дії з домкратом;
  • знімають колесо.

  На останньому кроці потрібно послабити ручник. Не забувайте про це.

  Міняємо задні гальмівні колодки на Ладі Granta своїми руками

  Згідно з регламентом, проводити огляд деталей гальмівного механізму потрібно кожні 15 тисяч км. Інтервал по заміні для автомобіля «Granta» не регламентований. Але якщо на колодках є пошкодження, їх потрібно замінити. А виконуючи заміну, спочатку проводять підготовку: знижують рівень рідини DOT, відпускають ручник, а сам автомобіль треба зафіксувати. Розглянемо кожен крок докладніше.

  Для автомобілів з ABS

  Перед тим, як проводити заміну, відключають датчик системи ABS. Він встановлений за маточиною на зовнішній стороні щитка.

  Всі дії виглядають просто: відключають роз’єм і ключем TORX E-8 викручують гвинт кріплення. Потім корпус датчика можна вивести назовні.

  Що потрібно знати

  Деталі кріплення важеля, що з’єднується з колодкою, завжди потрібно змащувати Ціатімом. Машинного масла тут буде недостатньо. Встановивши колодки на місце, закріплюйте їх бічними пружинами (див. Рис.).

  Щоб витягнути пружину вперед, використовуйте тягу з дроту.

  Припустимо, залишилося тільки одягнути барабан. Тут буде одна тонкість: обидві колодки треба піджати з боків і утримувати їх плоским ключем або викруткою.

  Якби рідина DOT була злита, її рівень підвищився б до кришки бачка.

  Закрутивши штифти на барабані, виконайте дві дії: натисніть і відпустіть педаль гальма, перевірте настройки ручника. Вона може збитися. Якщо педаль гальма стало бити після регулювання, то зверніть увагу на цей матеріал.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS