Який тиск має бути в автомобільних шинах

Тиск вище / нижче оптимального

Колесо з нормальним тиском повітря повністю стикається з поверхнею дороги. Відбувається рівномірний знос профілю і забезпечується краще зчеплення з дорогою. Якщо тиск знижений, то шини будуть гудіти, коли перекочений. свистіти.

Якщо тиск в шинах перевищує показники

Ускладнюється управління машиною на дорозі, вона буде підстрибувати на ямах. У перекаченних колесах покришка стає твердою, а поверхня зчеплення з дорогою значно зменшується. Може пошкодитися про гостру яму, до того ж на перекаченние шині нерівномірно стирається протектор, зменшується термін його служби, а також знижується комфортність руху.

Головний мінус перекаченних шин. вони збільшують гальмівний шлях машини. Це відбувається через меншої площі контакту з поверхнею дороги. Вони чутливіші до управління кермом, але підвищують стійкість автомобіля в поворотах. З цієї причини тиск в шинах спортивних машин вище звичайного. Також при повному завантаженні автомобіля, виробники радять трохи підкачати задні колеса (на 0,2-0,3 бару).

Якщо тиск в шинах нижче оптимального

Збільшиться витрата палива, а шини зношуються швидше. Крім того, змінюється кут нахилу колеса, внутрішня структура покришки при цьому послаблюється, тому що центральна частина шини злегка вдавлюється у напрямку вгору. Оптимальна передача зусилля на дорогу проводитися тільки краями шини.

Низький тиск підвищує внутрішню температуру в шині, що збільшує опір. Це призводить до її повного руйнування. В результаті витрата палива збільшується до 5%, а знос покришки. на 25%.

Яке оптимальне тиск

У кожної моделі машини своє номінальне тиск в шинах взимку і влітку. Воно пишеться на стікері, який кріпиться на внутрішню сторону дверей з боку водія, на кришку бардачка, зі зворотного боку лючка бензобака, в ніші «запаски». Коли підкачувати колеса, керуйтеся саме цією цифрою. Їх також можна знайти в керівництві по експлуатації автомобіля.

Нормальний тиск в покришці сучасного автомобіля лежить в діапазоні від 2 до 3 бар. Перевіряти його потрібно до поїздки, коли шина холодна. Коли машина їде, за рахунок тертя коліс з дорогою температура піднімається, тиск збільшується. Щоб дізнатися оптимальне значення, потрібно, щоб авто постояв кілька годин, а краще всю ніч.

який, тиск, автомобільних, шина

При мінусовій температурі повітря на кожні 10 о С щодо нуля. тиск падає на 0,1 бару. При жарі. підвищується. 1 бар приблизно дорівнює 14,5 psi, 0.9896 атмосфери або 1 кг / см2.

який, тиск, автомобільних, шина

Не можна накачувати тиск до цифри, зазначеної на шині. Це цифра позначає максимальне значення, яке витримає покришка. Детальніше в статті про маркування і позначення. Також накачування азотом. ніяких переваг не дає.

Перевіряти тиск потрібно за допомогою манометра. Він щільно вставляється в відкритий ніпель. Якщо чуєте свистячий звук, це означає, що з шини виходить повітря. Міцніше вдавите або закрутіть до кінця манометр в ніпель.

Залежність тиску в шинах від температури навколишнього середовища

Тиск в шинах створюється закачуванням повітря або азоту. Варто врахувати, що при цьому тиск в шинах залежить від температури навколишнього середовища. Наприклад, якщо вам виробляли накачування шин повітрям у вересні (при 20 ºС), то в листопаді при зниженні температури повітря до.5 ºС, тиск в шинах знизиться. Це відбувається через те, що для кисню коефіцієнт теплового розширення досить високий, і при різких температурних змінах тиск шини змінюється на 0,5-0,8 атмосфер. Чому так відбувається?

Згадаймо тему з шкільної фізики «Тиск газів». На відміну від рідин і твердих тіл, гази завжди займають весь обсяг судини, в якому знаходяться. Наприклад, балон, повітряна кулька, автомобільна шина повністю і практично рівномірно заповнені газом. Прагнучи розширитися, газ тисне на стінки, дно і кришку балона, кульки, шини або іншого тіла, твердого або рідкого, з яким він стикається.

Тиск газу обумовлено іншими причинами, ніж тиск твердого тіла на опору. Молекули газу хаотично рухаються. При своєму русі вони стикаються один з одним, а також зі стінками посудини, в якому знаходиться газ. Це нагадує удари тенісного м’ячика про пластину на пружині. при ударі пружина стискається, а потім під дією сили пружності зайняв свою попередню позицію.

А якщо м’ячиків буде величезна кількість? Вони будуть по черзі битися в пластину, і вона буде в стислому положенні постійно. У газі також знаходиться безліч молекул. Тому число їх ударів об стінки судини досить велике. Сила удару кожної з молекул мала, але дія всіх молекул значно. Воно й створює тиск газу.

Як відомо, швидкість руху молекул газу при нагріванні збільшується. Рухаючись швидше, молекули вдаряються об стінки посудини частіше. Крім того, кожен удар молекули об стінку посудини стає сильнішою. Внаслідок цього стінки судини відчувають сильніший тиск.

Перевіримо це на досвіді. Нагріємо склянку з щільно вставленої в її шийку гумовою пробкою. Подивимося, що станеться.

READ  Який пусковий струм краще для акумулятора автомобіля

При нагріванні тиск газу в колбі буде поступово зростати до тих пір, поки пробка не вилетить з склянки. З даного досвіду видно, що чим вище температура газу, тим тиск газу більше. Те ж саме відбувається і з тиском в шинах: при підвищенні температури атмосферного повітря тиск підвищується, а при зниженні. знижується.

Для прикладу розглянемо зміна тиску в шині 175/70 R13 легкового автомобіля ВАЗ. Приймаємо, що обсяг закачаного в шину газу становить 40 л, а рекомендований заводом-виготовлювачем тиск становить 2.0 кгс / см 2. При закачуванні в шини повітря приймаємо, що водяної пари в ньому становить 2%. Тоді закачуваних основних компонентів повітря в шину при тиску 101,3 кПа за обсягом відповідно до закону Дальтона про парціальному тиску всіх вхідних в нього газів складе: азот. 30,61 л; кисень. 8,21 л; пари води. 0,8 л; аргон. 0,37 л; вуглекислий газ. 0,01 л. Здійснення робіт із закачування газів в шину може виконуватися при різних температурних режимах навколишнього середовища. Визначимо масу основних закачуваних в шину газів при температурі повітря 5 ºС, 10 ºС і 20 ºС і доведенні тиску до 2,0 кгс / см 2. Розрахунок виконуємо за рівнянням:

 • а. вагова кількість газу (в г) в даному обсязі V (в л);
 • р. тиск газу в мм рт. ст.; М. молекулярна маса газу;
 • t. температура в ºС.

Результати наведені в таблиці нижче.

Наведені розрахункові дані свідчать про значну різницю в масі закачується повітря і азоту в шину легкового автомобіля при закачуванні в різному температурному режимі, яка по повітрю при зміні температури між 5 ºС і 30 ºС становить 8,33 г, а по азоту. 8,11 г (близько 8%). Різниця між масами закачується повітря і азоту при одній і тій же температурі становить в вищевказаному температурному діапазоні від 2,33 г до 2,55 м Ці дані необхідно враховувати при доведенні тиску в шинах до рекомендованих значень заводів-виготовлювачів.

Тиск у шинах

Дана стаття буде корисна автовласникам, які приділяють увагу всім системам свого автомобіля. Ви дізнаєтеся, для чого необхідно регулярно вимірювати тиск в шинах і чим небезпечні неправильно накачані шини; як впливає зміна температури атмосферного повітря на тиск шин і як знизити цей вплив, а також як правильно виміряти тиск в шинах.

Вплив тиску в шинах на основні характеристики при водінні

Регулярне вимірювання тиску шин дозволить уникнути безлічі проблем і зробить поїздку на автомобілі максимально безпечною. Тиск в шинах впливає не тільки на довговічність покришок, але і на інші параметри при експлуатації автомобіля. Основні характеристики шин при різних показниках тиску наведені в наступній таблиці.

Вплив тиску в шині на основні експлуатаційні параметри

Тиск у шинах пляма контакту Безпека опір коченню Витрати палива Зчеплення, керованість
знижений 30-40% небезпечно підвищений підвищений недостатнє
нормальне 100% безпечно нормальне нормальне нормальне
підвищений 30-40% небезпечно знижений знижений недостатнє

Какое должно быть давление в ШИНАХ?! 2017

Завдяки правильному тиску в шинах покришка зберігає задуману виробником форму і має пляма контакту та добрим зчепленням, курсову стійкість на дорозі, високу керованість автомобілем, стійкість в поворотах, гальмування і відведення вологи. Перекаченние і недокачаних шини мають сильну деформацію плями контакту, що призводить до значного скорочення зчеплення і швидкого зносу (див. Малюнок).

Для вимірювання ефективності своєї продукції світові виробники проводять таке випробування: спеціальну скляну пластину покривають шаром пофарбованої води і здійснюють по ній поїздку, а швидкісні камери під пластиною роблять фотографії. Подібний тест провела компанія Michelin, вибравши для випробування всесезонну модель шин з серії HydroEdge з різними показниками тиску в них. Результати представлені нижче.

Шина, Накочена лише до 1.68 атм (1.7 бар або 24 psi), рухається по склу зі швидкістю 90 км / ч. Контакт з пластиною практично відсутня, все навантаження припадає на плечові зони протектора.

Який тиск має бути в шинах?

Знову ж правильним тиском в шинах для багатьох автомобілів вважається показник в діапазоні від 2 до 2,5 атмосфер, який сприяє не тільки безпеки при водінні, а й економії у витраті палива. Варто врахувати, що значення оптимального тиску можуть бути різними в залежності від автомобіля. Цей показник вказаний в керівництві по експлуатації до вашого авто, всередині кришки бензобака або на стійці дверей водія, а в нових моделях автомобілів Mercedes-Benz і Smart. в QR-коді, наклеенном на внутрішній стороні кришки заливної горловини паливного бака або на стійці B на протилежному боці кузова. На шинах також вказується показник тиску, який багато хто сприймає за норму. psi (0,07 бар). Однак це невірно. на шинах вказується максимальний тиск, який вона може витримати.

Бувають випадки, коли для комфортного пересування по різним видам доріг виникає необхідність знизити тиск в шинах. При їзді по піску, бруду або снігу допускається знизити тиск, так як це збільшить пляма контакту і на невисокій швидкості поліпшить зчеплення з дорогою. Після того, як важку ділянку буде подолано, тиск необхідно відновити. При русі по льоду, каменю і воді тиск краще не міняти, а ось на легкому снігу трохи випустити повітря все ж дозволяється.

Накачування шин азотом

Як ви вже напевно помітили, сучасні технології дозволяють накачувати шини не тільки повітрям, але і азотом. Завдяки своїй інертності азот сприяє підвищенню стабільності тиску всередині шини при будь-яких температурних показниках, що підвищує рівень безпеки. На відміну від кисню, азот не є окислювачем, його вологість на виході з азотного генератора близька до нуля, руйнівні окисні процеси в даному випадку відсутні, що сприяє продовженню терміну експлуатації шин і колісних дисків.

READ  Скільки масла в мосту ВАЗ 2107

У накачаних азотом шинах сповільнюється природний процес падіння тиску, який постійно відбувається на молекулярному рівні. Через великого розміру молекул азоту процес виходу газу через молекулярну структуру гуми утруднений. Накачаним азотом шинам рідше потрібно підкачка, що сприяє економії часу, підвищення комфорту і безпеки.

При бажанні накачати шини азотом слід звернути увагу на якість обладнання і процесу накачування шин. Шиномонтажні центри використовують азотні генератори, через які відбувається забір повітря і відділення молекул азоту від кисню. Найбільш ефективними є стаціонарні генератори, в робочій системі яких тиск досягає 8 атмосфер, забезпечується багаторівнева фільтрація, і внаслідок чого відбувається знежирення повітря, а також його очищення від масел, домішок і вологи. Потім молекули азоту відокремлюються через спеціальні мембрани, в результаті чого виходить азот.

Варто звернути увагу і на сам процес накачування шин. для того, щоб накачати шину максимально чистим азотом з неї повинен бути викачано повітря. Для цього обладнання має бути оснащено вакуумною установкою. Тільки в цьому випадку чистота азоту сягатиме 95-99,5%, що гарантує зменшення зносу шини завдяки відсутності втрати тиску, зменшення споживання палива внаслідок зниження опору кочення колеса, зменшення ризику спуску шини, чудову міцність і надійність матеріалів завдяки відсутності вологи, що викликає корозію. збільшення часу експлуатації завдяки постійному тиску в шині. Таким обладнанням оснащений кожен гіпермаркет мережі «Колесо»!

Як виміряти тиск в шинах?

Портативні автомобільні манометри бувають цифрові (електронні) і аналогові (механічні). Чим вище клас манометра, тим точніше його свідчення. за так званий манометр-брелок до 3000-5000 рублів за високоточний прилад з можливістю підкачки шин. Необхідно підключити шланг до колеса, вибрати необхідний тиск, і установка сама відрегулює тиск всередині шини. Важливо пам’ятати, що тиск повинен бути однаковим у всіх чотирьох шинах. Якщо воно буде різним, це вплине на курсову стійкість вашого автомобіля.

Багато сучасних автомобілів оснащені автоматичною системою контролю тиску в шинах, які бувають декількох видів в залежності від способу отримання інформації: прямий контроль або dTPMS, непрямий контроль або iTPMS і ковпачки контролю тиску в шинах.

Як правило, датчики контролю тиску в шинах dTPMS включені в стандартну комплектацію автомобілів преміум-класу. Для отримання інформації використовуються датчики, що вставляються прямо в обід колеса. У свою чергу, вони бувають внутрішніми і зовнішніми. Внутрішній датчик кріпиться замість вентиля на шинах і крім виконання своїх прямих функцій передає дані про величину тиску в них. Зовнішній датчик накручується на вентиль. Вони вимірюють тиск і температуру, потім відправляють цю інформацію через компактний передавач, що працює на частоті в кілька сотень мегагерц, на панель бортового комп’ютера.

Правильное давление в шинах авто. Обзор от Avtozvuk.ua

Для економії енергії (система працює від батарейок) передача відбувається тільки при русі автомобіля і тільки в тому випадку, якщо тиск відрізняється від записаного в пам’яті. Деякі системи працюють і в «статиці», передаючи сигнал один раз в 24 години. Приймач збирає свідчення від 4 датчиків і передає інформацію водієві. Найпростіший сигнал тривоги. включення світлодіода і звукового сигналу. Більш складні пристрої можуть показувати на дисплеї картинку із зазначенням точного тиску в шинах в даний момент.

Системи непрямого контролю тиску в шинах iTPMS, що входять до складу ABS-системи, за своїми завданнями аналогічні dTPMS. Але отримання інформації відбувається по-іншому: за допомогою штатних елементів ABS / ESP вимірюється швидкість обертання коліс. При втраті тиску в шинах зменшуються їх геометричні розміри, що призводить до збільшення швидкості обертання колеса, це зміна і визначає система. Допустимі значення змін зберігаються в пам’яті контролера, і вихід виміряних результатів за певні межі свідчить про зниження тиску в колесі.

Автоматичними системами контролю тиску в шинах повинні бути оснащені всі автомобілі, власники яких вважають за краще шини RunFlat! Інакше експлуатація шин RunFlat стає вкрай небезпечною через те, що водій може не відчути втрату тиску в шині і продовжувати рух без обмеження швидкості, роблячи різкі повороти і маневри.

Ще один простий спосіб контролю тиску в шинах. ковпачки контролю тиску в шинах. В цьому випадку, в машині не потрібно встановлювати ніяких додаткових датчиків, досить накрутити на вентилі спеціальні ковпачки.

У даній статті ми дізналися про оптимальний рівень тиску в шинах; вплив шин з недостатнім і надлишковим тиском на робочі характеристики шин; особливості шин, наповнених повітрям і азотом при температурних змінах; переваги накачування шин азотом і про способи вимірювання тиску в шині.

Нагадуємо, що тиск в шинах безпосередньо впливає на безпеку, керованість і Comfort при водінні автомобіля. Тому необхідно правильно накачувати шини і регулярно вимірювати рівень тиску в шинах. Нехай управління вашим автомобілем буде тільки в радість!

Який тиск має бути в шинах?

Тиск в шинах автомобіля потрібно перевіряти хоча б один раз в тиждень. Сучасні безкамерні покришки дуже чутливі до тиску, тому його зниження або підвищення в шині всього на 15-20% може збільшити її знос до 30% і негативно вплинути на безпеку їзди. Ями, лежачі поліцейські, бордюри. від проїзду по ним тиск в шинах падає.

READ  Nissan блюберд сілфі який двигун

Ми розповімо вам про те, який тиск має бути в шинах автомобіля взимку і влітку, і як його зміна впливає на поведінку машини на дорозі і на знос протектора покришки.

Нижче по тексту ви знайдете таблиці тиску в шинах автомобілів по маркам і розмірами коліс, в яких представлені найбільш популярні в Росії моделі машин.

А розібратися зі всілякими позначеннями на колесах вам буде набагато простіше, маючи під рукою розшифровку маркування шин (індекси конструкції, швидкості, навантаження шин, та інше).

Знижений тиск в шинах

Спущені всього на пів атмосфери колеса змінюють поведінку автомобіля і значно раніше терміну приходять в непридатність. При зниженому тиску навантаження на поверхні шини розподіляється нерівномірно. В такому випадку підвищеного зносу піддаються бічні сторони покришки в місці контакту шини з дорогою.

Боковини спущених покришок м’якше, і при повороті керма підминаються. Траєкторія диска і шини не збігаються, тому автомобіль реагує на кермо із запізненням.

Більш того, якщо тиск в шинах знижений, то колесо на крутому повороті може і зовсім розбортуватися. Тому дуже важливо регулярно перевіряти тиск в шинах і підтримувати його в предалах норми.

Це особливо актуально в зимовий період часу, так як на морозі тиск в шинах легко може впасти на 0,3 (а то і на 0,5) атмосфери.

Варто також мати на увазі, що низький тиск повітря в колесах веде до підвищеної витрати палива. Про всяк випадок нагадуємо, що на нашому сайті є відмінна добірка рад, як зменшити витрату палива на автомобілі. обов’язково почитайте, напевно, ви знайдете для себе щось новеньке.

Підвищений тиск в шинах

При підвищеному тиску в шині, навантаження в місцях зіткнення колеса з дорогою в більшій мірі діє на центральну частину протектора покришки, тим самим викликаючи нерівномірний знос шини.

На перекачаних колесах автомобіль гірше гальмує! Це відбувається тому, що якщо шини перекачати, то пляма контакту з дорогою зменшується, а значить, зменшується і сила тертя, що утримує машину від ковзання. При цьому гальмівний шлях помітно збільшується.

Всього за двадцять хвилин їзди, максимально агресивно проходячи повороти, тиск в шинах автомобіля може збільшитися на 0,5 атмосфери. А в тривалих поїздках на високій швидкості тиск в шинах може зростати і зовсім до 4-5 атмосфер. І сучасні шини на це розраховані.

Але якщо на покришці є грижа або поріз, то вона може нагрітися і вибухнути на ходу. А на дорозі. це катастрофа.

Різний тиск в шинах автомобіля

Найбільш поширена ситуація серед водіїв, це коли тиск у всіх колесах різний. Причин може бути безліч, наприклад:

 • Несправні золотники;
 • Нерівномірний знос покришок;
 • Або, можливо, колесом ви зловили цвях.

При екстреному гальмуванні в такому випадку коефіцієнт зчеплення з дорогою у накачаних і приспущених коліс буде різний, що з високим ступенем імовірності призведе до заносу або розвороту машини поперек дороги.

Якщо машину навіть трохи починає вести в сторону, є привід перевірити, як накачані колеса. І пам’ятайте, що вічних шин не буває. Навіть за дуже хорошою гумою потрібен догляд.

Оптимальний тиск в шинах автомобіля

Основне завдання автомобільних шин. забезпечити ефективне зчеплення машини з дорогою. При нормальному тиску повітря в шині навантаження в плямі контакту колеса з дорогою розподіляється рівномірно, завдяки чому знос покришок відбувається рівномірно, автомобіль добре управляється і витрата палива знаходиться в межах норми.

Існує три можливих варіанти, при яких тиск в шинах буде не оптимальним:

 • Підвищений тиск (шини перекачані);
 • Знижений тиск (шини недокачанних);
 • Різний тиск у всіх колесах.

Перевіряють тиск в шинах спеціальним шинним манометром. Робити це потрібно тільки на холодних шинах, тобто до виїзду зі стоянки або гаража.

У разі виявлення відхилень від норми тиску в якійсь із шин (дивіться нижче в таблиці, який тиск має бути в шинах у вашого легкового автомобіля), таке колесо необхідно або підкачати, або випустити з нього зайвої повітря. тобто треба привести тиск в норму. В одній зі своїх статей ми вже розповідали про те, який автомобільний компресор краще для накачування шин.

Варто відзначити, що тиск в шинах взимку має бути точно таким же, як і влітку. Але з огляду на різке перепаду температур, в зимовий період часу до контролю тиску повітря в колесах потрібно підходити більш відповідально.

Накачувати колеса краще на вулиці. Також не забувайте перевіряти тиск в шинах при значних змінах температури навколишнього середовища, і при необхідності. його коригувати:

 • якщо на вулиці похолодало, то тиск в шинах знизиться,
 • а коли потеплішає. воно підвищиться.

Слід також пам’ятати, що під час руху автомобіля покришки нагріваються, повітря в них розширюється, і тиск зростає, а керованість і гальмівні властивості змінюються.

Таблиці тиску в шинах по марці автомобіля і розміром коліс

Нижче ми наводимо таблицю тиску в шинах вітчизняних автомобілів ВАЗ, ГАЗ і UAZ. Якщо вам потрібна таблиця тиску в шинах для іномарок, то ви можете її завантажити за цим посиланням.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS