Як підтягнути ручник Logan 1

Особливості регулювання ручного гальма Renault Logan

Вся регулювання натягу троса ручного гальма зводиться до обертання самоконтрящейся гайки. Обертання за годинниковою стрілкою викликає натяжку троса, відповідно зменшується кількість клацань важеля. Обертаємо гайку проти годинникової. трос послаблюється. Результатом регулювання троса повинна стати ефективна робота ручника, тобто впевнена фіксація авто на ухилі до 30% при 5. 6 клацаннях важеля.

Після трьох. чотирьох регулювань, як правило, виникає необхідність заміни троса ручного гальма. До цього моменту він розтягується і подальша експлуатація неможлива.

Самоконтрящаяся гайка застосовується для впевненої фіксації результатів регулювання. Вона не розкручує і дуже добре тримає трос в потрібному положенні. Незважаючи на назву, гайка добре крутиться ключем в обох напрямках.

Але вже під час наступної регулюванню її швидше за все доведеться замінити. Вимушена заміна проводиться через зношування пластикового фіксатора.

Регулювання на п’ять. шість клацань це необхідна і достатня умова нормальної роботи ручника. При задовільному стані колодок і всього механізму заднього гальма, таке положення важеля забезпечує надійну стоянку автомобіля. У той же час задні колеса крутяться легко, колодки руху не заважають.

Прагнення до сильного натягу троса призводить до того, що колеса надійно загальмовуються і це можна вважати позитивним моментом. Але, одночасно, існує реальний ризик того, що зняття з ручника колодки не відійдуть від гальмівних барабанів. Колеса залишаться в полузаторможенном стані. Це призведе до підвищеної витрати палива, передчасного зносу колодок і перегріву гальмівних барабанів.

Результатом регулювання натягу троса повинно стати вільне обертання задніх коліс при опущеному важелі ручного гальма і їх надійна фіксація при витягнутому на п’ять. шість клацань.

Окремі рекомендації

Розробники автомобіля з компанії Renault запевняють, що ручне гальмо не вимагає регулювання через відсутність розтягування троса. Якщо ж ви прийняли рішення про необхідність виконання такої роботи, врахуйте наступні ризики:

 • При налаштуванні храповиків замінювати їх не рекомендується. Врахуйте, що зазор з лівого і з правого боку повинен бути ідентичним, а реалізувати це складно.
 • У разі перетяжки гайки для регулювання не обійтися без її відкручування. А це пов’язано з проблемами, адже доведеться подплавляет шайбу із пластику з попереднім нагріванням вузла. Реалізувати це без залучення майстрів і в умовах гаража складно.

Натягнути трос ручника реально. Але робіть цю роботу уважно і за умови чіткого дотримання інструкції. Якщо і з’являються проблеми, то подивіться навчальне відео або зверніться до фахівців. Якщо потрібна заміна троса, вибирайте оригінальні запчастини (артикул. 6001547168) або аналоги (наведені в таблиці нижче).

Що радить фірма Renault

None Троси приводу в процесі експлуатації не розтягуються, і підлаштовувати їх натяг не потрібно. Так вважають в самій компанії Renault.

Виконуючи регулювання і не маючи належної кваліфікації, можна отримати відповідний результат:

 • По-перше, настройку храповиків краще не міняти зовсім. зазор повинен бути однаковим справа і зліва. І цього буде домогтися складно;
 • Якщо регулювальна гайка перетягнена, її доведеться викручувати. Але щоб її викриття, треба розплавити пластикову шайбу, для чого весь вузол потрібно прогрівати.

Останній з варіантів в гаражних умовах не реалізується.

Минув час коли автомобілісти відбивалися від спроб інспекторів ДАІ перевірити гальмо стоянки на ухилі або навіть на рівному місці. Причому даішники не мали ніякого права перевіряти технічний стан на око, а вірніше вручну. Більшість водіїв вже і забули як інспектор вимагав поставити автомобіль на ручник, а сам намагався зрушити його з місця.

Одночасно комічна і трагічна ситуація пішла в минуле. Здавалося б можна забути про ручному гальмі. На стоянці поставимо на «Паркінг» або першу передачу, а ручник це просто непотрібний важіль в салоні.

Але це не зовсім так. Ручне гальмо Renault Logan. важливий елемент безпеки.

регулювання

Процес настройки стоянкового гальма на Logan на відміну від вітчизняних машин проводиться набагато простіше. Робиться це з салону автомобіля, насамперед у центрального тунелю знімається обшивка для того щоб отримати доступ до регулятора. Знімається ковпак і відкручуються гвинт задньої обшивки, потім висувається трохи в перед і знімається. Відсувається заглушка у вигляді піраміди яка приховує гайку.

 • Вивішуємо на домкраті задню вісь або переконуємося що колеса зупинені за допомогою спеціальних черевиків
 • опускаємо ручник
 • Беремо ключ на 10 або накидний ключ і починаємо повертати гайку, робиться це на підлогу обороту
 • Перевіряємо щоб число клацань було від 4 до 6 залежно від того що потрібно

Щоб перевірити на скільки правильно затягнуть трос ручника Renault Logan машина заганяється на естакаду або на 25% ухил, після цього машину встановлюємо на ручник і перевіряємо тримає він або йде відкат назад, якщо ручна блокування неефективно то скоріше за все трос розтягнувся або пошкодився, і його потрібно змінювати.

Окремі рекомендації з регулювання і експлуатації ручного гальма Renault Logan

Механізм задніх гальм Renault Logan регулюється самостійно в міру зносу колодок. Тому не має потреби в будь-яких регулюваннях, наприклад храповика. Якщо трос витягнувся і не піддається регулюванню, то його обов’язково потрібно замінити, а не прагнути що або підкрутити в механізмі заднього гальма. Такими «регулюваннями» можна порушити злагодженість роботи системи, і при натисканні на педаль гальма, одне колесо буде гальмувати гірше, інше клинить. Це загрожує аварією, несе загрозу здоров’ю та життю.

В іншому увагу до гальмівної системи Логана має концентруватися на: перевірці і доливе гальмівної рідини; контролі стану колодок, шлангів, гальмівних дисків і барабанів; періодичного чищення гальмівних механізмів.

Renault Logan проста і надійна машина, в якій можна легко самостійно зробити багато регулювання і ремонти. Не виняток і натяг троса ручного гальма. Вчасно регулюйте і завжди користуйтеся ручником. І тоді ваш автомобіль нікуди самостійно не поїде зі стоянки.

Ремонт, регулювання ручного гальма Renault Logan

Тепер переміститеся під днище автомобіля і витягніть троси з отвору в підставі кузова. Тому міняти доведеться кожного трос окремо.

Renault Logan. 84 л. с самостійний ремонт. у нас в ОД Renault ручник

Вважаємо клацання і переконуємося в факті фіксації автомобіля проти скочування. Ми рекомендуємо Вам ознайомитись з відео про те, як підтягти ручник на Renault Logan, в найкращому, як нам здається, варіанті. А також в деяких випадках доводиться виконувати заміну переднього троса ручника, але це вже тема ремонту механізму важеля і вона гідна окремої статті.

Але, перш ніж приступати безпосередньо до самої регулюванню, необхідно перевірити попередню працездатність гальма стоянки.

Перевіряємо змінився рівень натяжки шляхом активації важеля системи.

Вважаємо клацання і переконуємося в факті фіксації автомобіля проти скочування. Таким способом досягаємо раніше позначеного кількості клацань механізму при активації важеля, після яких автомобіль Renault Logan починає надійно утримуватися за допомогою стоянкового гальма.

Рено логан, сандеро, как подтянуть ручник

Підіб’ємо підсумки Після того, як регулювання стоянкового гальма виконана, приступаємо до перевірки системи в дії. Для цієї мети відшукуємо похила ділянка дороги, де маємо автомобіль, зафіксувавши його стоянковим гальмом Renault Logan. При цьому важіль перемикання ступенів трансмісії повинен перебувати в нейтральній позиції.

Якщо всі дії виконані коректно, то автомобіль не буде скочуватися. Це глибока помилка, так як утримувати транспортний засіб на великому ухилі здатний тільки ручне гальмо.

Плюс до всього з несправним ручником не пройти техогляд. Renault Logan виробляли в період з по рік.

За цей час було випущено близько тисячі екземплярів моделі. Масових скарг з боку власників машини на те, що ще з заводу авто випускаються зі слабким або неякісним стоянковим гальмом, немає.

Але, жоден водій точно не в силах передбачити, коли буде потрібно підтягнути трос ручника на Renault Logan.

Як підтягнути ручник на Renault Logan

Перед регулюванням троса ручника на Renault Logan потрібно зняти пластиковий тунель або верхню накладку на панелі і вивісити на домкраті задню частину Логана.

Далі кілька разів натискаємо на педаль гальма, ручник підніметься вгору. Багато власників підтягують ручник на Logan без вивішування задка.

З досвіду власників Renault Duster (Logan / Sandero) оптимальна кількість клацань для ходу важеля. 5-7.

Регулювання клацань проводиться за допомогою гайки: торс натягується при обертанні за годинниковою стрілкою. Коли гайка крутиться проти годинникової стрілки. слабшає.

Для обертання гайки, яка знаходиться біля стоянкового гальма, використовуємо ключ на 10. в ідеалі головка з подовжувачем, тоді не доведеться знімати тунель.

Як перевірити правильність регулювання?

Після регулювання ручника задні колеса повинні обертатися. Якщо ж ручник піднятий, то машина не повинна спускатися зі схилу в 23 градуси включно. Саме після цих двох перевірок можна сказати, що гальмо стоянки відрегульований вірно.

Кілька фотографій для розумінні процесу.

Якщо у Вас є, що додати до статті, або Ви хочете поділитися своїм досвідом на дану тему. будь ласка, залиште коментар

Якщо Ви є автором звіту про ремонт, доопрацювання автомобіля Renault або рекомендуєте матеріал для Бази знань Renault-Drive. будь ласка, повідомте нам про це

Там, де необхідно підтяжка троса?

Крім випадків розтягування цього приводного елемента до регулювання також слід схилятися після виконання деяких ремонтних маніпуляцій в гальмівній системі. В тому числі:

 • заміна колодок гальмівних механізмів коліс;
 • зміна троса в системі приводу ручника.

Коли власник Renault Logan виявив зниження ефективності дії гальма стоянки, то прийшов час регулювати привід. Такий стан вузла можна виявити за допомогою важеля. Якщо при його активації на 4-6 клацань храпового механізму не спостерігається ефективне утримання авто на похилій поверхні дороги, то це свідчить про факт розтягування троса.

Не слід постійно схилятися до процедури підтяжки. Фахівцями рекомендовано вдаватися до заміни троса після четвертого разу регулювання натягу.

Заміна ременя генератора Renault Logan 1,4 |

Виконаємо планову заміну ременя приводу генератора (ременя приводу допоміжних агрегатів) на автомобілі Renault Logan з двигуном k7j без ГУР і кондиціонера.

Такий варіант виконання найпростіший: ремінь приводу генератора одягнений на шків генератора і шків колінчастого вала. Щоб зняти і замінити такий ремінь необхідно всього лише послабити його натяг.

Ремонт, регулировка ручного тормоза Renault Logan

Необхідні інструменти, пристосування і запчастини

У нашому випадку це ремінь виробництва Gates (Бельгія) довжиною 718 мм.

Порядок виконання роботи по заміні ременя приводу генератора автомобіля Renault Logan з двигуном 1,4 k7j без ГУР і кондиціонера

Послаблюємо затяжку нижнього кріплення генератора

Ключем на «16» злегка послаблюємо затяжку гайки болта нижнього кріплення генератора до кронштейну на двигуні.

Послаблюємо затяжку болта кріплення генератора до натяжної планки

Руками трохи переміщаємо генератор до двигуна, для ослаблення натягу ременя приводу.

Проводимо заміну ременя приводу генератора

Знімаємо старий ремінь і встановлюємо новий.

Монтажкой відсуваємо генератор від двигуна, щоб ремінь натягнувся. Трохи затягуємо болт його верхнього кріплення для фіксації генератора в такому положенні.

Монтажкой відсуваємо генератор від двигуна і натягуємо ремінь його приводу

Пальцем або безменом перевіряємо натяг ременя (8-12 мм при зусиллі близько 10 кгс). Якщо натяг відповідає необхідному, остаточно затягуємо болти верхнього, а потім нижнього кріплення генератора. Якщо немає, проводимо додаткове регулювання. Детально про регулюванню натягу ременя: «Регулювання натягу ременя приводу генератора автомобіля Renault Logan 1,4 без ГУР і кондиціонера».

Момент затяжки болта верхнього кріплення генератора 21 Н.м, болта нижнього кріплення 44 Н.м.

Запускаємо двигун, контрольна лампа заряду АКБ в щитку приладів повинна згаснути, з боку приводу генератора не повинно доноситися сторонніх звуків (шуму, свисту).

по двигуну k7j автомобіля Renault Logan

Пристрій грубки Renault Logan. все про здоров’я

Схема системи опалення, вентиляції та кондиціонування: 1. компресор; 2. вентилятор системи охолодження двигуна; 3. трубопровід низького тиску; 4. бачок; 5. клапан для заправки і випуску холодоагенту з трубопроводу низького тиску; 6. редуктор; 7. вентилятор обігрівача;

корпус обігрівача; 9. заслінка регулятора температури; 10. радіатор опалення; 11. випарник; 12. щиток передка; 13. клапан для заправки і випуску холодоагенту з трубопроводу високого тиску; 14. трубопровід високого тиску; 15. радіатор системи охолодження двигуна; 16. ресивер; 17. конденсатор; 18. датчик тиску холодоагенту

Автомобіль може бути обладнаний або системою опалення та вентиляції, або системою опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, які служать для створення найбільш комфортних умов для водія і пасажирів незалежно від погодних умов. У систему вентиляції та опалення входять: обігрівач, вентилятор обігрівача, повітроводи і дефлектори.

Блок управління опаленням, вентиляцією та кондиціонуванням повітря

Управління системою здійснюється поворотом рукояток, розташованих на блоці управління опаленням, вентиляцією та кондиціонуванням. Блок управління встановлений на консолі панелі приладів.

Розташування обігрівача і повітропроводів системи опалення, вентиляції та кондиціонування: 1. повітропровід до бічного дефлектори; 2. повітропровід до грат обдування вітрового скла; 3. повітропровід до центральних дефлекторам; 4. електродвигун вентилятора обігрівача; 5. повітроводи до ніг пасажирів заднього сидіння; 6. обігрівач

Обігрівач встановлений під панеллю приладів в центрі, повітроводи закріплені під поперечною балкою панелі приладів. У корпусі отопітеля встановлені вентилятор обігрівача, розподільні заслінки, направляючі потоки повітря до певних зон, і радіатор опалення, з’єднаний шлангами з системою охолодження двигуна.

підтягнути, ручник, logan

При русі автомобіля повітря надходить в обігрівач через отвори, розташовані в лівій і правій декоративних накладках щитка передка. Для збільшення подачі повітря в салон під час руху автомобіля, а також на стоянці, служить вентилятор обігрівача. Інтенсивність подачі повітря визначається швидкістю обертання вентилятора. Електродвигун вентилятора, залежно від приєднання додаткового резистора, може обертатися з чотирма різними швидкостями.

Клапани виходу повітря з салону (при знятому задньому бампері)

З салону повітря виходить через отвори, розташовані зверху в боковинах багажника і далі назовні, через клапани, встановлені за боковинами заднього бампера.

Елементи системи кондиціонування повітря: 1. трубопровід високого тиску; 2. клапан для заправки і випуску холодоагенту в трубопроводі високого тиску; 3. задня частина трубопроводу низького тиску; 4. передня частина трубопроводу низького тиску; 5. клапан для заправки і випуску холодоагенту в трубопроводі низького тиску;

Управління потоками повітря в салоні здійснюється регулятором розподілу потоків повітря, який тягами пов’язаний з заслінками. Керуючи заслінками, регулятор направляє потоки повітря через повітроводи до центральних і бічних дефлекторам, до нижніх вентиляційних отворів в кожусі обігрівача, а також до грат обдування стекол, розташованим в панелі приладів.

Для прискорення прогріву салону і запобігання надходження в салон зовнішнього повітря (при русі автомобіля по задимленим, запилених ділянках дороги) служить система рециркуляції повітря. При переміщенні важеля включення режиму рециркуляції повітря заслінка системи рециркуляції перекриває доступ зовнішнього повітря в салон автомобіля, при цьому повітря в салоні автомобіля починає циркулювати по замкнутому контуру без обміну з зовнішнім повітрям.

Компресор кондиціонера: 1. шків з електромагнітною муфтою; 2. висновок дроти електромагнітної муфти; 3. задня кришка; 4. корпус; 5. передня кришка

Частина автомобілів комплектується системою кондиціонування повітря. Система кондиціонування призначена для зниження температури і вологості повітря в салоні. Кондиціонер включається натисненням кнопки вимикача кондиціонера, розташованої в блоці управління опаленням, вентиляцією та кондиціонуванням повітря, при цьому повинен бути включений вентилятор обігрівача.

При включенні кондиціонера спалахує сигналізатор, розташований в кнопці вимикача кондиціонера. Компресор кондиціонера встановлений на кронштейні двигуна спереду, під генератором. Компресор стискає надходить до нього з випарника холодоагент, що знаходиться в пароподібному стані під низьким тиском 0,5. 2,0 бару.

На виході з компресора кондиціонера тиск парів холодоагенту зростає, а температура досягає 80.100 ° C. Привід компресора кондиціонера здійснюється полікліновим ременем від шківа приводу допоміжних агрегатів. У шків компресора вбудована фрикційна електромагнітна муфта, що здійснює з’єднання-роз’єднання валу компресора зі шківом за сигналами ЕБУ двигуном.

Після компресора пари холодоагенту надходять в конденсатор, розташований перед радіатором системи охолодження двигуна. При охолодженні пластин конденсатора потоком повітря, створюваним під час руху автомобіля, а також за допомогою вентилятора системи охолодження, холодоагент під високим тиском (15,0. 20,0 бар) переходить з газоподібного стану в рідке.

У ліву частину конденсатора вбудований рессивер-осушувач. Рессивер-осушувач також забезпечений фільтром для очищення холодоагенту від домішок З конденсатора холодоагент надходить у редуктор, який представляє собою дросельний клапан, на виході з якого тиск і температура холодоагенту різко знижуються (до 1,0 бару і. 7 ° C відповідно), в результаті чого холодоагент переходить з рідкого в газоподібний стан.

Далі холодоагент надходить у випарник, розташований під панеллю приладів в корпусі отопітеля. Потік повітря, що проходить в корпусі отопітеля через випарник кондиціонера під впливом вентилятора обігрівача, викликає випаровування холодоагенту. При цьому повітря, віддаючи тепло холодоагенту у випарнику, стає холоднішим.

Скільки має бути клацань?

За заявою майстрів при регулюванні ручника Логана кількість клацань має дорівнювати шести. Але ця рекомендація. тільки вершина «айсберга». В процесі роботи тримайте під контролем підсумки виконаної роботи. Якщо ручне гальмо Renault налаштований правильно, авто повинно утримуватися під кутом, стоячи на естакаді, і не скочуватися. Кута такої споруди досить для перевірки ручника (він становить 25 градусів).

 • Простягайте тросик до шостого клацання.
 • Переконайтеся в результаті.
 • Якщо потрібно знизити кількість клацань до п’яти, зробіть це. Але врахуйте, що навіть при опусканні ручного гальма Renault можливо «прихоплювання» коліс.

Як підтягнути ручник на Renault Logan: крок за кроком

Весь процес регулювання ручного гальма проводиться по простому алгоритму:

 • Демонтувати заглушку з облицювальної частини тунелю.
 • Використовуйте ключ Торкс Т20, щоб скрутити саморіз.

Піднімайте облицювальну частину вгору, а далі. зсувайте її вперед і прибирайте зовсім.

Знайдіть гайку (вона має пирамидную форму) і відгинайте її назад.

 • Перевірте, що колеса Renault зафіксовані. Для цього попередньо підставте противідкатні башмаки. Якщо таких немає, піднімайте машина на домкраті.
 • Опускайте ручне гальмо вниз.
 • Тепер потрібно підтягнути вузол. Для цього беріть ключ на «десять» і робіть ½ обороту гайки.
 • Вважайте кількість клацань (воно має дорівнювати 4-6). Тут врахуйте рекомендації, про які згадувалося вище.
 • Якщо регулювання не дала результатів, робіть ще ½ обороту. Підтягуйте гайку до тих пір, поки не буде досягнутий очікуваний результат.

В автомобілях Renault Logan процес регулювання відстані між колодками і барабаном автоматичний. Але це не означає, що цей параметр не можна змінювати. На практиці через невелику відстань ручник не завжди вдається налаштувати. У такій ситуації відрегулюйте зазор. Для вирішення цього завдання демонтуйте барабан на задньому колесі, відводите важіль від храповика, а останній піднімайте вгору. При цьому врахуйте, що тут ліве різьблення.

Після ставте кришки на барабани і тисніть на гальмо Renault 12-15 разів. При цьому зазор в задньому механізмі гальм повинен бути змінений. Далі перевірте коректність регулювання гальма.

Щоб уникнути проблем в майбутньому, важливо не тільки підтягувати тросик ручника, але і періодично проводити ревізію системи. Тут алгоритм такий:

 • Контролюйте рівень гальмівної рідини.
 • Перевірте і змініть колодки на передніх колесах.
 • Перевірте і змініть барабан на задніх колесах.
 • Перевірте і змініть передні диски.
підтягнути, ручник, logan

Згадані роботи виконуються, якщо в цьому є необхідність.

Розробники автомобіля з компанії Renault запевняють, що ручне гальмо не вимагає регулювання через відсутність розтягування троса. Якщо ж ви прийняли рішення про необхідність виконання такої роботи, врахуйте наступні ризики:

 • При налаштуванні храповиків замінювати їх не рекомендується. Врахуйте, що зазор з лівого і з правого боку повинен бути ідентичним, а реалізувати це складно.
 • У разі перетяжки гайки для регулювання не обійтися без її відкручування. А це пов’язано з проблемами, адже доведеться подплавляет шайбу із пластику з попереднім нагріванням вузла. Реалізувати це без залучення майстрів і в умовах гаража складно.

Натягнути трос ручника реально. Але робіть цю роботу уважно і за умови чіткого дотримання інструкції. Якщо і з’являються проблеми, то подивіться навчальне відео або зверніться до фахівців. Якщо потрібна заміна троса, вибирайте оригінальні запчастини (артикул. 6001547168) або аналоги (наведені в таблиці нижче).

Як поміняти трос ручника

У будь-яку деталь автомобіля закладений певний ресурс, після закінчення якого вона повинна бути замінена. Те ж стосується і такого елемента системи стояночної блокування коліс, як трос приводу гальмівних колодок. Про те, як полагодити ручне гальмо на Renault Logan, якщо його не вдається відрегулювати, ви дізнаєтеся далі, але для початку слід зазначити, що колодки на цьому авто приводяться в дію від двох тросів. кожна від свого. Тому міняти доведеться кожного трос окремо. Сам же процес заміни виглядає так:

 • Спочатку необхідно послабити натяг приводних тросів за допомогою регулювальної гайки так, як це описано в першій частині статті.
 • Після цього встановіть задню частину автомобіля, зніміть колеса і гальмівні барабани.
 • Тепер на обох колесах демонтуйте задню гальмівну колодку, знявши з неї спеціальні стягнуті пружини.
 • Далі, з важеля приводу колодки потрібно зняти наконечник троса. це вдасться зробити тільки після того, як ви отожмёте вперед пружину, скориставшись плоскогубцями.
 • Після виконаних вище дій стисніть плоскогубцями фіксуючий елемент захисної оболонки і витягніть трос з отвору в щитку гальмового механізму.
 • Захисні оболонки лівого і правого тросів додатково фіксуються за допомогою спеціальних тримачів, розташованих на важелі балки. витягніть їх.
 • Далі, трохи втягнувши троси приводу в салон машини, виведіть їх наконечники з пазів уравнителя.
 • Тепер переміститеся під днище автомобіля і витягніть троси з отвору в підставі кузова.

На цьому демонтаж непридатних до подальшої експлуатації тросів ручника завершений. Для установки нових виробів керуйтеся цієї ж інструкцією, але в зворотному порядку. Саме таким чином проводиться заміна троса ручного гальма Renault Logan як в умовах СТО, так і в звичайному гаражі. А також в деяких випадках доводиться виконувати заміну переднього троса ручника, але це вже тема ремонту механізму важеля і вона гідна окремої статті.

ВАЖЛИВО. Багато автолюбителів в прагненні зменшити інтенсивність зносу троса використовують гальмо стоянки якомога рідше

Це поширена, що володіє зворотним ефектом помилка. Справа в тому, що при рідкісному переміщенні в захисній оболонці трос просто заклинює і обривається, що ніяк не сприяє збільшенню його ресурсу. Тому фахівці рекомендують експлуатувати систему ручного блокування коліс кожен раз, коли цього вимагає ситуація.

регулювання

 • Переконайтеся, що колеса були зупинені «черевиками». Інший варіант. задню вісь вивішують на домкратах;
 • Ручник потрібно відпустити;

Використовуючи ключ «на 10», гайку повертають на півоберта;

 • Перевіряють, що число клацань тепер дорівнює 6 (5, 4. дивлячись, що потрібно). При необхідності повторюють кроки 2-3.
 • На передостанньому етапі, взагалі-то, краще використовувати накидний ключ. А головне. перевірити зроблену роботу!

  Як самостійно відрегулювати трос ручного гальма?

  Як підтягнути ручник на Renault Logan? Досить популярний, а головне. актуальне питання. Сьогодні набагато вигідніше проводити всю роботу з автомобілем за рахунок власних зусиль.

  Але, перш ніж приступати безпосередньо до самої регулюванню, необхідно перевірити попередню працездатність гальма стоянки.

  Досвідчені автомобілісти і фахівці з ремонту авто рекомендують перевіряти ефективність роботи ручника через кожні 30 тисяч пройдених кілометрів. Працездатність перевіряється наступним чином:

  • Затягується ручник до упору;
  • Чи включається перша передача і плавно відпускається педаль зчеплення;
  • Якщо двигун не заглох і машина почала котитися. на обличчя несправності в роботі елемента гальмівної системи.

  Не дивлячись на те, що трос часто доводиться повністю міняти, в більшості випадків весь регулювальний процес зводиться саме до його натяжки. У Renault Logan самоконтрящаяся гайка. єдиний елемент, за допомогою якого можливо провести всю роботу по натяжки троса. Якщо гайку крутити вліво, то натяг має послабити, якщо вправо. збільшити.

  РЕГУЛИРОВКА ТРОСОВ РУЧНОГО СТОЯНОЧНОГО ТОРМОЗА РЕНО ЛОГАН Renault LOGAN, SANDERO, ЛАРГУС

  В ідеалі гайку потрібно затягнути так, щоб хід ручника становив шість клацань. Після чого автомобіль встановлюється на похилій поверхні в 25 градусів і перевіряється працездатність гальма стоянки. При необхідності встановлюється важіль на п’ять клацань, але не варто знижувати кількість до чотирьох.

  В іншому випадку задні колеса Renault Logan будуть «прихоплюватися».

  Регулювання ручного гальма Renault Logan своїми руками зводиться до наступних дій:

  • Знімається заглушка з облицювання тунелю всередині салону автомобіля.
  • За допомогою Torx Т20 откручиваются кріпильні елементи.
  • Повністю демонтується облицювання.
  • Після чого необхідно виявити регулювальну гайку під кожухом.
  • Далі слід застопорити задні колеса Renault Logan.
  • За допомогою ключа на «10» гайка повертається на половину одного обороту.
  • Потім слід перевірити кількість клацань і встановити оптимальну кількість.

  Після того, як регулювання ручника Renault Logan повністю завершена, необхідно перевірити безвідмовність роботи елемента безпеки. Найкраще для цього підходить естакада або навантажувальний пандус. Якщо знайти обладнані місця не представляється можливим, застосовується легкий спосіб перевірки.

  Але, все ж, треба буде протестувати гальмо стоянки на схилі. Легка перевірка полягає в наступному: ручка перемикання передач встановлюється в нейтральне положення і піднімається ручник. Після чого необхідно за рахунок власних зусиль спробувати зрушити автомобіль.

  Якщо машина рухається. важливо заново натягнути трос, так як натяжки недостатньо для безпечної експлуатації авто

  Заміна троса ручного гальма Renault Logan відео

  Шановні передплатники не забувайте підписуватися на канал і в групу в вконтакте vk.com/remontiruemrenault

  Зробіть будь ласка відео по повному ТО Renault Logan новий Logan, де буде і колодки, фільтра, свічки які брати, оригінал не оригінал ну і так-далі, що б було все в одному відео, на якому пробігу що поміняти, подивитися, треба брати тільки оригінал або є нормальні аналоги ?

  Хлопці, спасибі Вам за відео. Зробіть будь ласка відео як встановити ДГЗ. Хотілося б побачити Лайфхак і рекомендації.

  вот спасибо хлопці за відео! чітко і зрозуміло! від душі!

  Велике спасибі за відео! хотілося б дізнатися як правильно розвести колодки, повинні вони чіпляти за барабан при обертанні?

  Хлопці, спасибо огроменное! До біса автосервіс коли є такі відео. Але є одне але. Купіть ви вже нормальну камеру. Зум у вашій камери просто нереально напружує. Це звичайно не критично, але все ж.

  Хлопців, а чому в мануалі вказано 8-9 клацань храпового??

  хлопці зніміть відео як регулювати кулісу на Megane 2 будь ласка

  хлопців, а для Меган 2 подібне відео можна зняти?

  хлопці молодці по вашим відео ремонтую свого Логана МСВ купу грошей сикономіл спаибо вам величезне лайка

  Розкажіть будь ласка, чи покажіть, як правильно розвести задні колодки !! спасибі заздалегідь

  Переконливе прохання до Вас, хлопці. Пишіть будь ласка артикули запасних частин в коментах.

  Хлопці спасибі за відео, корисне)). Можна у вас попросити зняти відео як відрегулювати ручник на Renault сімбол. спасибі.

  Хлопці, а якої фірми. виробника краще поставити троси ручника?

  Хлопці! у мене на новому сандеріке ручник блокує так собі на 5-му, грунтовно задні колеса тільки на 7-му щелчке.Как думаєте? слід морочитися чи ні? так-як через це не можу налаштувати підлокітник.

  на додаток скажу що тросів як і барабанів існує 3 різних довжини

  Хлопців! Нещодавно в сервісі відомому поміняли мені задні гальмівні колодки на обох колесах. Старі стояли рідні з заводу ще, сильно зносилися і з одного боку вже всередині розвалилося і уповільнювало хід.

  Але хоч і так, всерівно я ставив на ручник під хорошими ухилами щоб автоподзаводом користуватись! Мені замінили але потрібного ефекту всерівно не добився. Скочується. Я до них заїжджав. Сказали спочатку нібито притертися повинні. Вдруге всетаки розібрали і що то там підкручували всередині барабана. Начебто чють краще стало.

  А якої фірми краще брати троса ручника і каталожний номер ласка

  І зробіть відео з приводу ДГЗ на дальнє світло в підлогу напруження

  Подивіться цікаве відео по цій темі

  Як підтягнути ручник на Renault Logan, регулювання

  Коли необхідно підтягувати трос?

  Регулювати гальмо стоянки необхідно після деяких ремонтних робіт. До цього числа входить заміна гальмівних колодок, заміна троса приводу. Якщо ж ремонтні роботи не проводилися, то регулювальний процес слід виконувати при першому виявленні відсутності фіксації транспортного засобу на поверхні з ухилом при встановлених 4-6 зубці храпового механізму.

  У будь-якому випадку, рано чи пізно з цим завданням зіткнеться будь-який автомобіліст, адже матеріал троса має властивість розтягуватися, що в кінцевому підсумку призводить до зниження ступеня його ефективності роботи і ослаблення натягу. Також варто пам’ятати, що постійно натягувати трос не можна.

  Фахівці рекомендують допускати тільки 4 процедури регулювання, після чого його потрібно замінити.

  Регулюємо ручник Reno Logan 1

  Автомобілі Renault Logan в конфігурації седан випускалися протягом 2005-2015 років з сумарним тиражем близько 500 тисяч проданих одиниць моделі.

  На певному етапі кожен власник зіткнувся або ще зіткнеться з питанням, як підтягти ручник Renault Logan.

  підтягнути, ручник, logan

  В основі такої процедури маніпуляція з регулювальної гайкою, яку можна закручувати і не можна відкручувати. Давайте розбиратися, що робити з ручним гальмом, а також, які нюанси враховувати при самостійній підтяжки.

  Початок підтяжки ручника Logan 1

  Перед тим як підтягти ручник Renault Logan 1 покоління, доведеться шляхом часткового розбирання салону знайти регулювальну гайку. Приступаючи до роботи:

  • Демонтуємо захисну кришку на тунельної облицюванні.
  • Бачимо саморіз, який можна відкрутити за допомогою ключа Torx T20.
  • Знімаємо всю облицювання, піднявши її вгору і висунувши підштовхує вперед рухом.
  • Пірамідні кожух, під яким ховається регулювальний кріплення ручника Renault Logan, відгинаємо назад.

  Салон можна не розбирати, якщо є трубчастий ключ на 10 з подовженням не менше 2см.

  регулювання ручника

  Як підтягнути ручне гальмо Renault Logan:

  • Зафіксуйте колеса противідкотними упорами або зафіксуйте задню вісь, піднявши її домкратами.
  • Опустіть ручку ручника.
  • Використовуючи ключ «на 10», перейдіть на половину обороту регулювальний кріплення за годинниковою стрілкою.
  • Перевірте, щоб ручник клацав 6 разів.
  • Якщо потрібного результату не було досягнуто, провертати гайку по півоберта і контролюйте результат після кожного з них.
  • При перевірці клацань користуйтеся накидним ключем.

  Після неправильно проведеної регулювання ручника Renault Logan 1 задній ряд коліс не буде вільно обертатися, коли рукоять опущена вниз і гальмо відключений. Однак, при цьому, під час регулювання потрібно також звертати увагу на те, щоб ручник виконував свою основну функцію. утримував машину в зафіксованому положенні на нахиленою поверхні.

  Тонкощі натяжки ручного гальма Logan 1

  У класичному варіанті при прокручуванні фіксатора вправо трос натягується, а при повороті проти годинникової стрілки. втрачає натяг.

  • Ручник Logan 1 підтягується єдиним механізмом. самокотрящейся гайкою, яку при регулюванні крутять тільки за годинниковою стрілкою, так як назад вона не прокручується. Тому настройка не передбачає ослаблення троса.
  • З цієї причини в ході підтяжки ручне гальмо Renault Logan потрібно натягувати плавно, прокручуючи гайку по половині обороту. Після кожного проворота здійснюється контрольна перевірка. До повного підняття ручка повинна видати клацали звук 6 разів. Однак є й інші нюанси.
  • Для перевірки натяжки троса ручника машину ставлять на естакаду з нахилом 25 градусів. Гальмо стоянки повинен утримати машину.

  регулюємо ручник

  Перед тим, як натягнути трос, ознайомтеся з наступними рекомендаціями:

  • Підтягуємо трос так, щоб важіль «проходив» 6 клацань. Контролюємо, що вийшло.
  • При необхідності можна скоротити хід рукояті до 5 клацань. При цьому обов’язково перевіряємо, щоб навіть в опущеному положенні ручне гальмо не “прихоплював» задні колеса.
  • Дуже рідко і тільки при крайній нужді кількість клацань скорочується до 4. Часто при такій настройці задній ряд коліс погано обертається з опущеною рукояткою гальма.

  Якщо відрегулювати ручне гальмо не виходить

  За регулювання зазору між гальмівними колодками і барабаном відповідає автоматизована система, однак необхідне значення можна встановити і вручну. Справа в тому, що регулювати ручне гальмо Renault Logan при вузькому «ідеальному зазорі». марна трата часу. Тому потрібно почати саме з цієї настройки, якщо відрегулювати ручник не вийшло.

  Демонтуємо задній гальмівний барабан і приступаємо до збільшення значення зазору. Відвертаємо важіль храповика в сторону, а за допомогою викрутки перемикаємо значення регулятора.

  знімаємо барабан

  Після регулювання монтуємо барабани на місце і тиснемо на гальмо 15 раз.

  Це дозволить поміняти зазор задніх гальмівних вузлів. Тепер переходимо до перевірки роботи ручника.

  У більшості випадків для налаштування ручного гальма автомобілів Logan 1 покоління не потрібно втручань в гальмівні вузли, однак у виняткових випадках робити це необхідно. Регулювання зазорів необхідна, якщо при надійної фіксації автомобіля ручником задні колеса все одно «прихоплюють», а не вільно обертаються.

  Перед тим, як підтягти ручник Renault Logan, потрібно звільнити доступ до єдиного регулюючого механізму. гайки, прокручувати яку потрібно поступово і по половині обороту. Після кожної зміни робиться контрольна перевірка. У більшості випадків рукоять затягується на 6 клацань, рідше і тільки в крайніх випадках залишається 4-5 клацань ходу. Якщо нічого не вдалося зробити усіма можливими способами, розкривається барабан і збільшується зазор. При підкручування важеля храповика звертайте увагу, ліва або права різьба у механізму, так як при налаштуванні планка повинна зменшуватися.