Заміна ременя ГРМ Nexia 8 клапанна

Заміна ременя ГРМ на DAEWOO Nexia 8 клапанної покроково

DAEWOO Nexia 8-ми клапанна є вдосконаленим Opel Кадет. Машина користується великою популярністю в багатьох регіонах РФ, інших країн СНД. У період з 1996 року по 2002 рік комплектувалася силовим агрегатом G15MF. Привід механізму газорозподілу приводиться в рух зубчастим ременем, який вимагає ретельного, своєчасного обслуговування.

Заміна ГРМ на цьому автомобілі більшістю власників проводиться фахівцями СТО, але деякі з них виконують цю операцію самостійно. Nexia, у якій в голівці блоку 8 клапанів, машина надійна, невибаглива в обслуговуванні.

Гніт чи клапана

Така проблема хвилює всіх власників автомобілів, привід механізму ГРМ яких, здійснюється за допомогою зубчастого ременя. Вихід його з ладу може привести до значних поломок деталей двигуна, що потребують значних фінансових витрат. Конструктори намагаються знайти шляхи вирішення цієї проблеми. Найбільш часто таку проблему схильні мотори, у яких чотири клапани на кожен циліндр. Для двигунів G15MF, A15MS, небезпеки загибания клапанів, пошкодження поршнів, шатунів немає.

Про двигуні

Спочатку на машину встановлювали двигун G15MF, що працює на бензині. Система харчування являє собою розподілене уприскування палива. Робочий об’єм двигуна 1500 см 3, распредвал розташований в голівці блоку циліндрів, забезпечує роботу 8 клапанів механізму газорозподілу. Привід механізму ГРМ здійснюється зубчастим ременем. Мотор здатний розвинути потужність 75 конячок. До недоліків відносять погану роботу розподільника в системі запалювання.

Надалі його замінили модифікацією A15SMS, який при тому ж робочому обсязі розвиває вже 80 кінських сил. Система харчування має розподілене багатоточкове уприскування, ненадійний розподільник запалювання вже не використовується. У голівці встановлені 8 клапанів, распредвал приводиться в роботу зубчастим ременем. Такий вид приводу потребує ретельного обслуговуванні і догляді. Фахівці рекомендують при кожному проведенні чергового технічного обслуговування перевіряти стан деталей механізму привода ГРМ.

правильне натяг

Після установки нового ременя на своє місце, слід вийняти фіксатор натяжної ролика, він натягне ремінь. Мітки на корпусі ролика повинні збігатися. Якщо ремінь «недотягнутого», можна поліпшити фінансове становище зрушенням насоса охолоджуючої рідини. Проллється трохи антифризу, який потім доливають.

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів

Для перевірки стану ременя приводу ГРМ знімаємо повітряну резонансну камеру 2 впускного тракту послабивши затяжку хомута 1 і відвернувши саморіз 3 кріплення камери до впускного трубопроводу.

Головкою «на 10» відвертаємо чотири болти кріплення верхньої передньої кришки приводу ГРМ і відводимо верхню передню кришку від задньої. Дивимося фото нижче.

Включаємо в коробці п’яту передачу і вивішуємо праве переднє колесо. Обертаючи колесо за годинниковою стрілкою, провертає колінчастий вал і перевіряємо стан ременя приводу ГРМ.

Для заміни ременя приводу ГРМ знімаємо повітряний фільтр. Знімаємо ремінь приводу генератора і насоса гідропідсилювача керма. Знімаємо шків насоса гідропідсилювача керма і послаблюємо затяжку болтів кріплення насоса до блоку циліндрів.

Подальші операції по заміні ременя приводу ГРМ для наочності показуємо на демонтованому двигуні. Головкою на «на 10» відвертаємо чотири болти кріплення верхньої передньої кришки приводу ГРМ і знімаємо кришку.

Демонтуємо насос гідропідсилювача рульового управління.

Високої головкою «на 17» провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Поєднуємо мітки на зубчастому шківі розподільного вала з прорізом на задній кришці приводу ГРМ DAEWOO Nexia.

При цьому мітка на шківі приводу допоміжних агрегатів (розташована між 5-м і 6-м зубами, відліченими за годинниковою стрілкою від майданчика без зубів) повинна знаходитися напроти покажчика на нижній передній кришці приводу ГРМ.

Високої головкою «на 17» відвертаємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Щоб утримати колінчастий вал від провертання, помічник повинен включити п’яту передачу і натиснути на педаль гальма. Якщо при цьому відвернути болт кріплення шківа не вдається через провертання колінчастого вала, то стопор маховик.

Виймаємо болт з шайбою і знімаємо шків приводу допоміжних агрегатів. Ще раз перевіряємо збіг настановної мітки на зубчастому шківі розподільного вала з прорізом на задній кришці приводу ГРМ. При правильно встановлених фазах механізму газорозподілу мітка на зубчастому шківі колінчастого вала повинна розташовуватися напроти прорізу на задній кришці приводу ГРМ DAEWOO Nexia.

Головкою «на 10» відвертаємо три болта кріплення нижньої передньої кришки приводу ГРМ і знімаємо кришку.

Послаблюємо натяг ременя приводу газорозподільного механізму, повертаючи викруткою за годинниковою стрілкою підпружинену рухливу планку ролика до тих пір, поки отвір в ній не буде поєднане з отвором в кронштейні ролика і вставляємо в обидва отвори штифти діаметром 4,0-4,5 мм (наприклад, хвостовик свердла або гвинт).

Знімаємо ремінь з зубчастих шківів розподільного і колінчастого валів і насоса охолоджуючої рідини.

Головкою «на 12» відвертаємо болт кріплення натяжної ролика і знімаємо ролик.

Встановлюємо новий ролик в зворотній послідовності.

Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток на зубчастих шківах колінчастого і розподільного валів і відповідних прорізів на задній кришці приводу ГРМ. У цьому положенні надягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого вала. Заводимо задню гілку ременя за натяжна ролик і одягаємо ремінь на шківи насоса охолоджуючої рідини і розподільного вала, виключивши провисання передньої гілки ременя.

Виймаємо штифт з отворів рухомий планки і кронштейна натяжного ролика. Встановлюємо шків приводу допоміжних агрегатів і загортаємо болт його кріплення. Повертаємо за болт кріплення шківа колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. Якщо при цьому покажчик 1 рухомий планки натяжної ролика совместился з виїмкою 2 на кронштейні (для наочності фото показано на знятому натяжному ролику), то натяг ременя приводу ГРМ в нормі.

Якщо натяг ременя не в нормі, то проводимо додаткове регулювання натягу ременя за допомогою насоса охолоджуючої рідини. Шестигранником «на 5» послаблюємо затяжку трьох гвинтів кріплення насоса охолоджуючої рідини. На фото вказані стрілками.

Натяг ременя приводу ГРМ змінюється при повороті корпусу насоса в гнізді блоку циліндрів.

Повернути насос можна ключем «на 41» (довжиною не більше 150 мм) за шестигранник, виконаний на корпусі насоса.

При відсутності такого ключа можна самостійно виготовити з металевої пластини спеціальне пристосування.

Встановлюємо пристосування таким чином, щоб його лапки щільно охопили шестигранник насоса, і користуємося пристосуванням як важелем.

Насос за шестигранник також можна повернути розсувними пассатижами.

Повертаємо корпус помпи проти годинникової стрілки до моменту суміщення покажчика рухомий планки натяжної ролика з виїмкою на кронштейні ролика. У цьому положенні затягуємо гвинти кріплення насоса охолоджуючої рідини. Повертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою на два оберти і перевіряємо збіг настановних міток валів. При необхідності повторюємо операцію. Переконуємося в відсутності течі з-під насоса охолоджуючої рідини. Якщо потрібно, замінюємо кільце ущільнювача корпусу насоса. Подальшу збірку проводимо в зворотній послідовності.

Опис заміни ременя ГРМ на автомобілі DAEWOO Nexia, з двигуном SONS 8 клапанів, з фотографіями і відео

DAEWOO Nexia двигун SONS 8 клапанів, вимушена заміна ременя ГРМ. Відразу зазначу при розриві ременя ГРМ на даному двигуни клапана не гне. Клієнт приїхав на заміну термостата, але на даному двигуни, що б його замінити, потрібно зняти ремінь ГРМ. Заодно і поміняємо його. Ролики не чіпаємо оскільки вони змінювалися нами чотири місяці тому разом з ременем. Скажімо спасибі за це незабутня пригода німцям, оскільки двигун дістався Nexia від Опеля. Є одна особливість, ремінь натягується помпою і для цього нам знадобиться спецключ на 41.

, але якщо заміна одинична, то можна виготовити самостійно, вирізавши з листа метала завтовшки 1. 2 мм і зігнувши ручку під кутом 45 градусів. Буде не дуже зручно, але натягнути ремінь таким ключем можна, перевірено на собі.

Прошу вибачення за якість фото у напарника від хвилювання тряслися руки.

Знімаємо патрубки повітрозабірника, корпус повітряного фільтра і все що до них приєднано. Виходить така картина.

Відкручуємо болти кріплення захисної кришки ГРМ, і знімаємо її. Також послаблюємо болти кріплення шківа гідропідсилювача. Що б потім не матюкається намагаючись його зупинити.

Послаблюємо болт кріплення генератора, зрушуємо його до двигуна і знімаємо ремінь генератора.

Знімаємо праве колесо і пластиковий бризговики знизу. зливаємо антифриз.

За болт коленвала обертаємо весь механізм газорозподілу до збігу мітки на шківі распредвала і корпусі.

Знімаємо шків гідропідсилювача рульового управління. На фото вже знятий. Зате видно мітка клонували і вона збігається з покажчиком. Відкручуємо два болти кріплення гідропідсилювача. Рідина ГУР не зливати!

Знімаємо шків коленвала і бачимо, що і на ньому мітки збіглися. Болт коленвала відкручуємо за допомогою напарника. Включаємо п’яту передачу, тиснемо на гальмо і легким рухом руки відкручуємо.

Відкручуємо болти нижньої захисної кришки і знімаємо її.

Послаблюємо три болта кріплення помпи, вони під шестигранник. Їх на даній фотографії не видно, після зняття захисного кожуха я їх зазначу. Спец ключем провертає помпу до ослаблення ременя ГРМ і знімаємо його. Знімаємо шків распредвала. Під ним сховалися болтики кріплення захисного кожуха. І ще два внизу. їх відкручуємо.

Зміщуємо кожух і бачимо, як раз три болта кріплення помпи.

А зверху і сам винуватець торжества, термостат в своєму корпусі. Його знімаємо і міняємо.

Знімаємо водяний насос і змащуємо його прокладку тонким шаром герметика, що б не потекла потім. Міняти її немає сенсу, вона ще нова.

Ставимо водяний насос на місце. На натяжній ролику є покажчик натяжки, після натяжки ременя стрілка повинна бути навпаки Пазік.

Ставимо на місце захисний кожух, прикручуємо його і натяжна ролик. Ставимо шків распредвала і поєднуємо мітки якщо вони не збігаються, так само перевіряємо мітки коленвала. Після чого ставимо новий ремінь ГРМ так щоб спадна гілка ременя була натягнута. Принцип такий, спочатку надягаємо на колінвал, помпу і натяжна ролик. Потім шків распредвала на кілька градусів повертаємо по годинникової стрілки, одягаємо на нього ремінь і повертаємо назад. Виходить, що права гілка ременя натягнута, а ліва вільна. Ремінь ставимо обов’язково у напрямку обертання, на ньому для цього є спеціальна мітка, тут нажаль не сфотографували але можна подивитися в статті про Logan.

За допомогою спец ключа провертає помпу до моменту коли стрілка на натяжній ролику не встане на проти паза і затягуємо її.

Перевіряємо ще раз все мітки. Якщо все в нормі, ставимо нижній кожух і шків коленвала, затягуємо його так само як відкручували. Провертає колінвал два рази і перевіряємо мітки.

Прикручуємо на місце все що відкрутили і ставимо все що зняли в порядку зворотному зняттю. Натягуємо ремінь генератора. Заливаємо антифриз. Заводимо машину, приймаємо поздоровлення від рідних і близьких.

А взагалі машина цілком непогана. Передня підвіска простіше нікуди, два сайлентблока і кульова, вбити яку дуже складно. Двигуни виходжують по 300 000 без проблем. Високим апетитом не відрізняється. Єдине є кілька вроджених вад по електрики, та й кузов підгниває якщо не обробити. А в іншому за свої деньки цілком прийнятний варіант. Це були міркування на вільну тему.

процедура заміни

Перш ніж приступити безпосередньо до процесу заміни необхідно розуміти, що ця процедура. досить непроста і потребує значного часу. Так, рекомендується вивчити технологічні схеми, а також конструктивні особливості двигуна. Далі, зберемо необхідний інструментарій, для проведення заміни.

Розглянемо, в якій послідовності варто проводити операції для зміни ременя ГРМ на DAEWOO Nexia:

  Знімаємо мінус-клему з акумуляторної батареї.

Щоб спростити доступ до ременя ГРМ, знімаємо повітряний патрубок і корпус повітряного фільтра.

Далі послаблюються три болта кріплення шківа насоса Гура на 12.Открутіте верхній болт кріплення генератора, зніміть ремінь генератора, послабивши його натяг. Щоб зняти шків насоса гідропідсилювача керма, двигун відхиляється з подушок трохи в сторону.

Тепер, необхідно зробити так, щоб виставити верхню мертву точку. Для цього крутимо колінчастий вал до тих пір, поки перший поршень не опиниться в ВТМ.

Відкручуємо 3 болта на 10 і знімаємо верхню частину кришки ременя.

Порівнюємо мітки ГРМ на шківах і блоці.

Щоб потрапити до елементів нижньої частини двигуна, ставимо автомобіль на домкрат і знімаємо праве переднє колесо. Не забудьте про додаткову страховку, можна підкласти зняте колесо.

Демонтуємо ремінь, попередньо допустивши натяжна ролик.

Процес заміни ременя ГРМ DAEWOO Nexia може здатися важким, а тому варто розрахувати свої сили. У разі, якщо автолюбитель не впевнений, то рекомендується звернутися в автосервіс для проведення операцій. В середньому процес зміни може зайняти від 1 години до 3 годин.

Заміна ременя ГРМ і помпи DAEWOO Nexia своїми руками.

Заміна ременя ГРМ і помпи на восьмиклапанним двигуні 1,5 SOHC, автомобілів DAEWOO Nexia, (Деу Nexia), DAEWOO Lanos, (Деу Lanos), Chevrolet Lanos, (Шевролет Lanos) своїми руками.

На вище перерахованих автомобілях, рекомендується міняти ремінь ГРМ (ГРМ), через кожні 50000 к.м.н. пробігу. А водяний насос (помпу), як показує практика, можна змінювати з кожною другою заміною ременя ГРМ, тобто кожні 100000 к.м.н. пробігу. Якщо ж в першому випадки, з помпою все в порядку, немає слідів патьоку антифризу і при роботі двигуна, що не було чути шум підшипника помпи.

Відкриваємо капот, знімаємо гофрований повітряний патрубок, відкрутивши чотири хомута. 2. Знімаємо верхню частину корпусу повітряного фільтра, він кріпиться на чотирьох засувках. 3. Відкручуємо три самореза 10 мм, і знімаємо сам корпус повітряного фільтра.

Встановлюємо домкрат, і піднімаємо частина автомобіля в районі правого переднє колеса. Знімаємо колесо. 5.Снімаем правий боковий захисний пильовик, він кріпиться, двома гайками і двома гвинтами 10мм. 6.Ключом 15 мм послаблюємо гайку ролика натяжителя ременя кондиціонера. А ключем 12 мм, відкручуємо шток поки ролик не підніметься вгору для зняття ременя.

Поки ремінь генератора ще на місці, зриваємо три болта шківа насоса гідропідсилювача керма, утримуючи шків рукою. 8. Послаблюємо верхній болт кріплення генератора, зрушуємо генератор і знімаємо ремінь. Якщо генератор не зрушується, то слід послабити два нижніх болта 12 мм кріплення генератора.

Відкручуємо чотири болта 10 мм і знімаємо верхню захисну кришку ременя ГРМ. 10. Відкручуємо болт 17мм шківа колінчастого вала, що б його зафіксувати, знадобиться зняти захист маховика, і на злам тримати великий шліцьовій викруткою.

Знімаємо нижню частину кришки ременя ГРМ, вона кріпиться трьома болтами 10 мм. 12. Для того, що б зняти ремінь, потрібно відкрутити два болта кріплення насоса гідропідсилювача керма, і максимально відсунути його.

Встановлюємо мітки ременя ГРМ, їх чітко видно на зубчастих шківах. Показані на фото. 14. Відкручуємо ключем 13 мм болт кріплення ролика, знімаємо його і ремінь.

Якщо ви міняєте тільки один ремінь і ролик, то новий ролик потрібно стиснути, і вставити в два отвори на ролику, штифт або гвинтик відповідного діаметру. Для фіксації в стислому стані. Одягаємо ремінь в послідовності. зубчастий шків колінчастого вала, шків розподільного валу, помпа, ролик.

Перевіряємо збігу міток і висмикуємо штифт з ролика. Прокручуємо за годинниковою стрілкою, шків коленвала, на два, три оберти, і дивимося на збіги зубців на ролику. Якщо верхній зубець ролика знаходиться по середині спеціальної прорізи на внутрішній частині ролика, то все нормально. А якщо має великі відхилення, то знадобиться додаткове регулювання за допомогою помпи.

Для заміни помпи знадобиться відкрутити шків розподільного валу, його можна зафіксувати довгою головкою 10 мм, через отвори. Відкручуємо його ключем 17 мм. 17. Відкручуємо два болта знизу, два болта зверху 10 мм і відсуває внутрішню кришку ременя ГРМ.

Перед зняттям помпи, краще її помітити, і нову поставити в тому ж положенні для того, що б при натяжки ременя, менше її вирощують. 19. Не забуваємо поставити тару, для зливу антифризу перед зняттям помпи, відкручуємо три шестигранних болта 5 мм, знімаємо помпу.

Після того, як весь антифриз зіллється, ретельно чистимо і протираємо, насухо поверхню. На нову помпу встановлюємо нове кільце ущільнювача, можна його змастити герметиком.

Встановлюємо помпу на місце, але болти, до кінця не затягуємо. Ставимо кришку і шків на місце. Встановлюємо ремінь з роликом, і починаємо обертати помпу, поки не співпадуть зубці на ролику.

Обертаємо шків колінчастого вала два, три оберти і перевіряємо правильність установки міток, якщо все вірно, то остаточно затягуємо болти помпи. Збираємо все інше в зворотній послідовності, і заливаємо антифриз.

Номер не оригінального комплекту ременя ГРМ з роликом 5530270 фірми Ruville. Номер не оригінальною помпи 65361 фірми Ruville.

Зняття старого ременя

Щоб змінити виріб, його треба спочатку зняти. Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів виконується так:

 • Зніміть повітряний патрубок, а також корпус фільтруючого елемента. Це полегшить доступ до ремінця.
 • Гайковим ключем на 12 ослабте три гвинта, що фіксують шків насосного пристрою ГУР. Після цього викрутити верхній болтик, який зміцнює генераторну установку. Відпустіть ролик ремінця генератора і демонтуйте виріб.
 • Зніміть і шків насосного пристрою гідропідсилювача керма. Для цього трохи відхиліть силовий агрегат з подушок в сторону наскільки це можливо.
 • Викриття ще три гвинта гайковим ключем на 10 і зробіть демонтаж верхньої частини захисної накладки, встановленої на ГРМ.
 • На наступному етапі ви будете працювати в нижній частині силового агрегату. Використовуючи домкрат, підніміть транспортний засіб і відкрутіть болти на правому передньому колесі, демонтуйте його. Підставте під автомобіль цеглу або інший тип опори, щоб забезпечити безпеку виконуваних робіт.
 • Демонтувати повітряний резонатор, викрутити болти, що фіксують пластмасову захист, розташовану збоку від силового агрегату. Якщо транспортний засіб обладнано кондиціонером, треба послабити фіксатор натяжної ролика і зняти приводний ремінь системи.
 • Гвинт кріплення шків колінчастого вала, затягнуть із зусиллям 155 Нм. Для його викручування використовуйте ударний гайковерт. Або буде потрібна допомога ще однієї людини. Помічнику треба включити четверту швидкість і натиснути на педаль гальма. Сам колінвал фіксується, а гвинт викручується за допомогою воротка з подовжувачем і торцевою голівкою.
 • Ремінець газорозподільного механізму можна знімати тільки після установки поршня першого циліндра у ВМТ. Мітка на шківі коленвала повинна бути спрямована в бік вирізу на сталевому кожусі. Причому стрілка може дивитися не точно в сам отвір, а трохи вбік за годинниковою стрілкою, це особливість багатьох силових агрегатів Деу Nexia. При виконанні цього кроку будьте обережні, оскільки якщо ви помилитеся хоча б на один зубчик, витрата пального зросте. А двигун транспортного засобу може троить на різних режимах.
 • Викриття гвинти гайковим ключем на 10 і демонтуйте нижню частину кришки ремінця. Зверніть увагу, позначки на розподільних валах повинні бути розташовані один навпроти одного.
 • Гайковим ключем на 12 викрутити ще два гвинти, які кріплять фіксатор насоса гідропідсилювача керма.
 • Демонтувати натяжна ролик, для цього відкрутіть ще три гвинта. Для зняття паразитного елемента використовується ключ на 14.
 • Залишається виконати демонтаж ремінця газорозподільного механізму. Навколо насосного пристрою він витягується з працею.

Детально інструкція по заміні вироби своїми руками представлена ​​на відео, знятому Сергієм Капітанчук.

Головка блоку циліндрів двигуна Nexia 8 клапанів

У ролика є стрілка з покажчиком у вигляді трикутної прорізи на задній частині, яка показує натяг ременя ГРМ. Я так розумію, що у вас він покаже ослаблення ременя ГРМ, як на фото.

У такому положенні стрілка знаходиться нижче прорізи, тобто відхилення проти годинникової стрілки На фото добре видно механізм покажчика натягу ролика-натяжителя ГРМ Встановлений на машині ролик ГРМ потрібно натягнути натягнути натяжітель так, щоб збіглися отвори в покажчику, і вставляємо в них 4-х мм пруток можна використовувати біту від тріскачки або шестигранник з набору.

Ключем на «10» відкручуємо старий ролик-натягувач. Знімаємо старий ремінь ГРМ, намагаючись не зрушити мітки на валах. Якщо мітки зрушили, відновлюємо їх положення згідно зробленої раніше фотографії. За аналогією зі старим роликом, натягуємо новий ролик ГРМ, щоб збіглися отвори, вставляємо в них пруток.

Встановлюємо рлік на місце Готуємо до установки новий ремінь ГРМ, встановлюємо його на машину: встановлюємо пристосування таким чином, щоб його лапки щільно охопили шестигранник насоса, і користуємося пристосуванням як важелем. Насос за шестигранник також можна повернути розсувними пассатижами. Повертаємо корпус помпи проти годинникової стрілки до моменту суміщення покажчика рухомий планки натяжної ролика з виїмкою на кронштейні ролика.

У цьому положенні затягуємо гвинти кріплення насоса охолоджуючої рідини. Повертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою на два оберти і перевіряємо збіг настановних міток валів. При необхідності повторюємо операцію. Переконуємося в відсутності течі з-під насоса охолоджуючої рідини.

Якщо потрібно, замінюємо кільце ущільнювача корпусу насоса. Знімаємо нижню частину кожуха ременя ГРМ фото Далі, слід виставити двигун по мітках.

Для цього вмикаємо 4 або 5 передачу, одягаємо колесо досить наживити два болта і провертає його. Контролюємо збіг міток на шестернях коленвала і распредвала дивимося фотографії 12 і Якщо ролик натяжки ременя ГРМ Ви не збираєтеся міняти, то тоді, долаючи опір пружини ролика, поєднуємо два отвори і вставляємо металевий штифт фото В інших випадках просто відкручуємо болт кріплення ролика фото 15 і знімаємо його, і ремінь.

Особливості зміни ременя ГРМ на восьмиклапанним моторах G15MF і A15SMS

Операція по заміні ременя ГРМ на моторах з одним розподільчим проводиться в порядку, актуальному для «шестнадцатиклапанник». Мітки поєднуються на таких елементах:

 • шків распредвала. задній кожух ГРМ (зверху);
 • між 5 і 6 зубом (шків коленвала, відлік від ділянки без зубів). сторони нижньої частини кожух механізму;
 • шестерня клонували. задній кожух (знизу).

У конструкції газорозподільного механізму «восьміклапанника» відсутній опорний ролик. заміні підлягає лише натягач.

необхідні інструменти

Якщо міняємо виріб своїми руками, то готуємо наступний інструмент:

 • комплект торцевих і накидних ключів;
 • хрестову і плоску викрутку різних розмірів;
 • спеціальний ключ для роликів на 41;
 • шестигранник.

Чим загрожує несвоєчасна заміна?

Якщо порушуються терміни зміни ременя ГРМ в DAEWOO Nexia 16 клапанів, це загрожує серйозними наслідками для транспортного засобу. При критичному зносі ремінець обірветься. В результаті розподільний вал зупиниться, а колінчастий продовжить працювати. Під час його руху поршень почне стукати по клапанів, через що вони можуть погнутися. Автовласникові доведеться виконувати капітальний ремонт двигуна або міняти мотор. Причому наслідки будуть більш неприємними для 8-клапанного агрегату. Самі клапани доведеться міняти.

Для запобігання таких проблем необхідно постійно стежити за станом ремінця. Обрив вироби зазвичай пов’язаний з його природним зносом. В ході тривалої експлуатації ремінь втрачає свою пружність, його структура розшаровується, на ньому з’являються тріщини. Можливий обрив ремінця при заклинювання помпи або натяжної ролика. Іноді він рветься через непрацездатність розподільного вала.