Піч з дисків автомобіля своїми руками

Що стосується теплотехнічних якостей, то поліпшити їх можна двома способами. Перший. коли потрібно швидкий прогрів приміщення, а час тепловіддачі несуттєво, напр., Якщо піч ставиться в гараж. Тоді її верхню, жаровую, частина оточують кільцевим кожухом з тонкої сталі (НЕ оцікованний! Цинк плавиться при 440 градусах, а його пари отруйні!), З зазором 40-60 мм, поз. 2 на рис. Буржуйка таким чином перетворюється в піч-калорифер. Але, до речі, набагато більш ефективною буде горизонтальна піч-калорифер з дисків, див. Далі.

Другий спосіб використовується, коли потрібно, навпаки, збільшити час тепловіддачі після топки, напр., В дачному будиночку, жилому з весни до осені. Для цього потрібно облицювати піч будь-яким доступним способом матеріалами, що поєднують в собі високу теплоємність і теплопровідність. Пічної камінь стеатит (талькохлорит) доріг, але шамотна цегла (поз. 3) цілком його замінить. В крайньому випадку можна на варильну поверхню накласти дикого каменю важче і щільніше, поз. 4. Якщо піч з 4-х вантажних дисків, паливо повністю догорає і в’юшки закривається до півночі, то в спортивному костюмі під армійською ковдрою до 6-7 годин ранку спиться спокійно. виспатися можна.

Вдосконалюємо буржуйку з дисків

Підвищити теплову ефективність будь-якої буржуйки можливо, встановлюючи всередині перегородки-відсікачі. Таким чином утворюється камера-дожигатель. У такому випадку і повітряний кожух, що перетворює буржуйку в калорифер, також збільшує ККД печі.

Схеми пристрою печей-буржуйок з дисків автомобільних коліс

Схеми пристрою буржуйок з дисків дані на рис. Вертикальна проста (поз. 1) компактніше, кілька ефективніше горизонтальної (поз. 3) і дає варильну поверхню, але поставити в неї відсікач камери допалювання (поз. 2) складніше, тому що в даному випадку він повинен бути по всьому контуру, прилеглому до корпусу печі, приварений до нього. Однак вертикальна буржуйка і з однооборотний дожігателем досягає ККД трохи більше 60%. Проста горизонтальна буржуйка (поз. 3) найгірша за всіма параметрами, але на її основі робляться печі цілком ефективні. Провідна величина для розробки модифікацій. найменший внутрішній діаметр паливної камери d.

Печь под Казан из автомобильных дисков своми руками,мой вариант!!!

Примітка: для зварювання корпусу буржуйки з автодисків їх маточини вирізаються повністю, див. Рис. справа.

Розмірні співвідношення для буржуйок з дисків з одно- і 2-х оборотним дожігателем дані на поз. 4 і 5. ККД у обох прим. 60%, але 2-оборотна зберігає його на викидними паливі, а однооборотной для забезпечення максимально можливої ​​теплової ефективності потрібне якісне. Вирізати відсікач (сталь від 4 мм) точно по внутрішньому контуру корпусу печі не треба: в його заготівлі потрібно тільки вибрати лунки так, щоб залишився зазор між отсекателем і стінкою корпусу ок. 1,5 см. Поз. 4а. Тоді дожигатель стане самонастраивающимся під хід (режим топки) печі і вона буде тримати ККД, близький до максимального, і на малому, і на повному ходу. Подібне рішення використовується в печах булерьян, але там для цього пробивають отвори в відсікач. У масовому виробництві так вигідніше: відсікач все одно вирубується за один хід пуансона преса, а металоотходи охоче купують металурги як високоякісна сировина для мартенівських печей. Ну, а в домашніх умовах простіше залишити щілину по краях отсекателя.

Горизонтальна буржуйка з дисків з дожігателем по ефективності взагалі зрівняється з булерьянов, якщо її забезпечити повітряним кожухом з щілинним соплом вгорі і спідницею-повітрозабірником внизу, поз. 5а. Кожух повинен прилягати ззовні до корпусу, а що утворилися канали будуть діяти точно так же, як в булерьянов або печах Інженер Бутаков, Вогонь-Батарея тощо.

Примітка: в димоходах високоефективних буржуйок з дисків (поз. 2 і 5) обов’язково повинен бути збірник конденсату із зливним краном, тому що димові гази з них виходять ледь теплі.

На основі горизонтальної буржуйки з дисків можна зробити і повноцінний опалювальний котел, поз. 6. Якщо зварити його жар корпус з камазівські дисків, можна розігнатися до теплової потужності ок. 40 кВт, а цього вистачить для обігріву звичайного житлового будинку.

Опалювальний котел з дисків автомобільних коліс

Однак робити корпус теплообмінника з дисків того ж розміру, поз. 1 на рис., Нераціонально: тоді доведеться ставити конструктивно складний і вимагає періодичного ремонту вогнетрубні теплоприемник, поз. 2. Корпус теплообмінника краще зварити з дисків меншого розміру, напр. від легкового автомобіля. Температура в ньому тоді підвищиться до значень, що дозволяють застосувати водотрубний теплоприемник. З профілактичних заходів він вимагає тільки щорічного випробування під тиском в порядку опресування системи перед запуском і огляду після нього.

Водотрубний теплоприемник є частий цілісний змійовик, по якому тече теплоносій. Відстань між гілками одно зовнішньому діаметру труби; розташовуються гілки в шаховому порядку. Зробити водотрубний теплоприемник для теплообмінника домашнього котла з дисків можна з мідної трубки з просвітом від 20 мм і товщиною стінок від 2 мм. Введення-виведення теплоприемника в теплообмінник в такому випадку герметизуються холодної зварюванням.

Піч частково з дисків

Піч для лазні, побудована з використанням автодисків

У якості складових частин автодиски широко використовуються в банних печах. Піч для лазні з дисків може бути побудована і цілком, але тільки для сауни ледве-ледве середнього рівня. У російській лазні пар від будь-суцільнометалевої печі жестковат.

Як виглядає піч в баню, побудована з використанням дисків автомобільних коліс, показано на рис. права, а повна схема її пристрою дана на рис. нижче. Головне, що в даній печі забезпечує належну якість пара. цегляна топка. Автодиски використовуються як вмістилище вмісту закритою кам’янки і для виготовлення водогрійного бака.

Схема пристрою і креслення печі для лазні, побудованої з використанням дисків від автомобільних коліс

Примітка: будувати саморобну банну піч з відкритою кам’янкою можливо тільки спеціальної конструкції цілком з цегли, що забезпечує повне, до вуглекислого газу і водяної пари, допалювання від топки газів до того, як вони підійдуть до каменке. Фірмові металеві лазневі печі з відкритою кам’янкою роблять для цього зі спеціальних матеріалів за складною технологією. Якщо спробувати повторити таку своїми силами зі звичайних матеріалів, з кам’янки при кожній наддачу води буде вилітати хмара сажі.

Дану піч для лазні повторило вже багато любителів попаритися в своїй лазні. Загалом всі задоволені; помічений лише один стійкий дефект: нижній відсікач (деталі Підкіс і Відбивач справа на рис.) через рік-два корчить і відривається від підкосів, або підкоси від корпусу. Причина очевидна: різні ТКР стали зазначених деталей і корпусу з Автодиски. Щоб усунути дефект, потрібно, мабуть, відсікач зробити теж з диска меншого розміру, напр., Легкового. Більшу частину обода треба вирізати, залишивши 4 ніжки. Потім нагріти місця переходу обода в маточину і відігнути ніжки в розмір.

Заварювати отвори в маточині немає потреби. За рахунок теплопередачі на корпус відсікач буде трохи холодніше димових газів. Оскільки маточина опукла, під нею утворюється газова пробка на зразок газової в’юшки в Колпакової печі, як в поганій садової печі з дисків, див. Вище, і димові гази все одно будуть обтікати дно кам’янки, як показано стрілками на схемі.

для казана

Однак найкраще застосування автодисків в садових печах. під казан. Піч з дисків для казана абсолютно кругла, а саме в кутах цегляної печі під казан для варки посуд гріється слабкіше, і там осідає сажа. Дискова піч забезпечує абсолютно рівномірний нагрів казана і економію дров, що при використанні непридатного палива має велике значення. Зібраних на ділянці і в околицях гілок і трісок може не вистачити, щоб плов або бешбармак встиг, як годиться. А сирувате і підгниле паливо в масивної цегляної топці просто не розігріє варильну посудину в потрібному ступені. У печі під казан з автодисків те й інше виключається, але. підкреслимо. якщо вона зроблена правильно.

Як неправильно і правильно зробити піч під казан з дисків

Димові гази йдуть по шляху найменшого опору. Якщо просто зварити 2 диска і прорізати збоку топковий отвір, то гарячі гази і без посуду підуть через технологічні (для полегшення конструкції) отвори в маточині диска, поз. 1 на рис., Тому що їх загальна площа більше, ніж кріпильних і осьового, і вони нижче. Якщо піч раскочегарить на максимальний, то, можливо, з осьового отвору здасться язичок полум’я, поз. 2, але з казаном на конфорці такої печі весь жар знову піде убік без толку, поз. 3, або ж, якщо спробувати частина техотверстій заглушити, або додати палива, полум’я вирветься з завантажувальних дверцят, поз. 4. На такий грубці добре виходить їжа, що готується томлінням над вугіллям, поз. 5, але не всі ж так готують.

Правильна грубка під казан з дисків повинна бути, по-перше, забезпечена щільно закривається дверцятами на завантажувальному отворі. По-друге, казан повинен сидіти в вирізі конфорки, частково перекриваючи технологічні отвори в маточині, поз. 6. Домогтися цього нескладно: потрібно вирізати болгаркою середину маточини, як показано на поз. 7. Залишок не пропаде. з нього вийде відмінний колосник. Як зробити садову піч під казан з дисків автомобільних коліс, см. Також ролик

Варіант для барбекю

Садова піч-барбекю з дисків (поз. 1), і як не треба робити садові піч з дисків, поз. 2

Чи не вирізати серцевину маточини диска потрібно, крім під ловлення на вугіллі, в тому випадку, коли робиться садові піч-барбекю з дисків. Тоді на конфорку ставлять ґрати. розсікач полум’я, яка буде в той же час і кулінарної гратами-рашпере. Перевага даної конструкції в тому, що на рашпере утворюється кілька різних температурних зон, поз. 1 на рис. праворуч, що дозволяє, напр., готувати одночасно ростбіф rare (напівсирої з кров’ю), medium (соковитий, в міру пропечений, як шашлик), і well done (прожарений до хрусткої скоринки). Якщо на пікніку компанія. все отримають одночасно кожен по своєму смаку. Таку піч бажано робити з дисків з невеликою кількістю широких технологічних отворів в ступиці, напр. від «Газелі». Грати роблять з велосипедних спиць. Варити їх немає необхідності: вони прекрасно поєднуються жаростійким клеєм по металу (холодне зварювання).

Примітка: з дисків того ж типу іноді роблять печі без топкових дверцят (поз. 2 на рис. Праворуч), підкладаючи при топці не товста тріску через техотверстія в ступиці. Але грубка виходить ненажерливої ​​і погано Варя. Чому. див. Вище.

Що потрібно знати про диски

Піч на відробітку. виготовлена ​​з використанням автомобільних дисків. Не робіть такі!

Для виготовлення печі з дисків своїми руками необхідно знати не тільки гідності, а й недоліки вихідного матеріалу і деякі, суттєві в даному випадку, особливості конструювання печей. Недолік спецсталі. вона не нормується на зварювальні властивості. Технологій виробництва дисків для коліс існує кілька, але зварювання для цього якщо використовується, то дуже обмежено, з подальшим термоотпуском (відпалом) і дефектоскопії шва. І, зрозуміло, ніякої конструктор автотранспортом не закладається на те, що до коліс в процесі експлуатації буде щось варити.

Звідси випливає дуже важливий з точки зору безпеки висновок: піч на відпрацьовуванні з дисків (див. Рис.), Так само як печі тривалого горіння і піролізні з них, робити не можна ні в якому разі! Хіба тільки ви дуже хочете, щоб в один зовсім не прекрасний момент через тріщину в шві потекло кипляче, найімовірніше, і палаюче, масло або почали виділятися хімічно агресивні високотоксичні гази. А погасити зазначені печі не можна, вони повинні догоріти повністю. З дисків можна робити тільки піч полум’яного горіння на твердому паливі.

Примітка: зварювальні шви для особливих умов експлуатації, не були проконтрольовані на якість належним чином, вважаються ненадійними. Зварні посудини, що працюють під тиском, жарові і для хімічно агресивного вмісту, які не пройшли дефектоскопію і після неї випробувань в робочому режимі використання, апріорі визнаються непридатними. Будь-яка піч задовольняє як мінімум двом з зазначених умов.

Проте, зробити цілком безпечну твердотопливную піч з автомобільних дисків на зварюванні для нежитлових приміщень (дачний будинок теж до них відноситься) цілком можливо, якщо дотримуватися слід. правила:

 • Зварений шов повинен бути візуально високоякісним, без видимих ​​дефектів. тріщин, бризок, раковин, пухирів, див. Рис. праворуч;
 • За один раз зварювати можна тільки по дві зв’язані деталі, варити відразу всю конструкцію ні в якому разі не можна!
 • Після проводки кожного шва звареним деталям потрібно дати відпочинок для розсмоктування залишкових внутрішніх напружень, прим. від 3 хв на кожен кілограм маси з’єднаних деталей. Практично. варити далі не раніше, ніж коли в 3-4 см від кінця шва до металу можна буде доторкнутися голою рукою;
 • Готова піч після добової витримки на розсмоктування тих же напружень піддається випробувального прогону, від 3-х годин стаціонарна і від години переносна вулична, на повній потужності, тобто з повністю відкритим повітряним дроселем (якщо він є) або топкової / поддувальной дверцятами, і максимальним завантаженням палива.

Протягом випробувального прогону одночасно відбувається і отжиг печі. Виявлені дрібні дефекти зварювання, не більше 2-х на шов, усуваються через добу, після чого прогін печі з відпалом повторюється.

Примітка: модуль коефіцієнта термічного розширення ТКР стали для автодисків істотно менше, ніж у конструкційних сталей. Чому. зрозуміло, але ця обставина теж потрібно мати на увазі, роблячи піч, див. Далі.

Що потрібно знати про печах

Роблячи піч з дисків автомобіля, потрібно знати ще про одну обставину. За правилами будови полум’яних печей на твердому паливі від пода топки або колосникових грат, тобто звідти, куди кладуть паливо, до першого по вертикалі перешкоди току димових газів (напр. зводу топки) повинна бути не менше 40-50 см, якщо в піч завантажується кондиційне паливо. Якщо сире або непридатне, вказану відстань потрібно збільшити до 60-80 см; час прогріву печі тоді виросте. Останнє для печей з дисків несуттєво, тому що прогріваються вони швидко.

Причина. з твердого палива виділяються гарячі піролізні гази, що вносять істотну, або навіть визначальну, частку в тепловиділення. Якщо піролізні гази стикнуться з менш нагрітою поверхнею, вони не зможуть догоріти і випаде сажа. При подальшому користуванні такою піччю відбудеться її закоксовиваніє. на зводі топки і в димоході утворюється щільний нагар. Він не тільки зменшує теплову ефективність печі (аналог ККД в пічному справі), але і пожежонебезпечний.

диск, автомобіля, своїми, рука

Примітка: високу топку під сире паливо роблять, щоб піролізні гази і пари води встигли розділитися, а перші ще й догоріти, перш ніж досягнуть зводу. В такому випадку палива завантажують не більше ніж на половину висоти топки.

Печі з дисків дуже часто експлуатуються саме на викидними паливі (гнилої сушняк, вогкуваті обрізки і т.п.), але в той же час негідних дисків на високу піч може просто не вистачити, або ж оптимальна в даному випадку схема печі (див. Далі ) не дозволить зробити високу топку. Тоді зробити піч з дисків можна, застосувавши нестандартну колосникові грати з сталевого листа від 6 мм і арматурних прутів від 10 мм. Остерігатися, що повітря на горіння не вистачить, не потрібно: через отвір діаметром 10 см, при димоході висотою 1,5 м, його пройде досить для потужності 18 кВт на дровах і 30 кВт на вугіллі. Піч з дисків таку ніколи не розвине.

Нестандартний колосник для печі з автодисків

Нестандартний колосник просто вкладається в піч з зазором ок. 6-10 мм, через різницю ТКР матеріалів, див. Вище. Таке виконання має ще одну перевагу. вирішується проблема зольника, для печей з дисків досить серйозна. В даному випадку під золу просто підставляють бляшанку діаметром від 15 см.

Примітка: горизонтальні печі з дисків (див. Далі) з тією ж метою роблять бесколосніковимі, ​​тобто паливо горить на поду печі, а приплив повітря регулюється дроселем в піддувалі. Стійкість стали для дисків цілком дозволяє застосувати таке рішення.

Застосування дисків від вантажного автомобіля

Якщо раптом вам дісталися тільки колісні диски від вантажних автомобілів, не турбуйтеся. вони теж підходять. Піч з них прослужить ще довше завдяки товщині металу.

Важливо! Диски беруться тільки сталеві, легкосплавні для цих цілей не підходять

Четвертий етап: пристрій топки, піддувала

Наступним кроком роблять топковий та вентиляційне вікна. Висоту топки намічають на свій розсуд, але найчастіше її роблять в другому диску знизу. Піддавали розташовується під топкою (в самому нижньому ободі). Отвір для нього менше, ніж для топки. Намічені прямокутники вирізують болгаркою. З сталевих пластин роблять окантовки для отворів і приварюють їх. З металевого полотна вирізають дверки, які вішають на приварені до стінки корпусу петлі. До дверцята кріплять ручки.

Є більш просто варіант пристрою топки і піддувала. без використання рамок. Як дверцят використовують прямокутники, вирізані з бочка циліндра. Петлі приварюють безпосередньо до корпусу дискової грубки.

Печь мангал из дисков своими руками

Підрахунок кількості блоків

Схема банної печі з колісних дисків КАМАЗа, креслення

Якщо взяти диски від вантажних автомобілів, наприклад, Камаза, то термін експлуатації пристрою збільшиться в два-три рази. Суть такої конструкції зводиться до того, що 4 диска встановлюються один на одного і скріплюються зварювальним швом.

Креслення печі для лазні з автомобільних дисків. Включає в себе топку, кам’янку, бак для нагріву води.

Перший диск служить топкою: в ньому вирізається віконце для закладки палива і кріпиться дверцята. Другий диск служить в ролі кам’янки. Третій використовується в якості ще одного теплообмінника, четвертий є баком для підігріву води.

При необхідності надання конструкції стійкості приварюються металеві ніжки.

Радіаторна система опалення. Відео

Облаштування кам’янки і верхньої частини топки

Третій і четвертий диски призначені для створення кам’янки, даху топки. У одного диска потрібно прибрати середину, в іншого. залишити як є.

Диски поставити один на одного і зварити. Маточина незайманого диска розташовується по центру. Вона буде виступати в якості решітки. Наверх відкритої ємності поміщають камені. Закривати ємність не потрібно.

Щоб зробити кам’янку чудово підійдуть натуральні камені з рівною округлої формою. До них відносять базальт, перидотит і інші. Їх ціна досить висока. Для бюджетного варіанту добре підійдуть звичайні річкові камінці. Ці камені вже встигли загартуватися під впливом сонця і води. Вибирати рекомендується породи каменів з темним кольором і однорідною структурою.

Важливо! Камені піддаються руйнуванню під впливом високих температур. Це створює перешкоди для повноцінного виходу диму. Вміст кам’янки потрібно періодично міняти.

Вміст кам’янки потрібно періодично міняти.

Другий етап: виготовлення колосників

Колосник. це решітчаста пластина, що розділяє топку і зольний відсік. На колосник кладуться дрова чи вугілля, а надходить знизу повітря забезпечує тягу і сприяє їх горіння. Колосники найпростіше зробити з арматурних прутів. Їх ріжуть на відрізки і приварюють всередину одного з дисків. Необов’язково робити решітку, досить приварити прути паралельно один одному.

Замість арматури можна використовувати лист зі сталі. У ньому прорізають щілини або роблять отвори. Сталь повинна бути достатньої товщини, щоб витримати високу температуру. Тонкий лист швидко прогорить і не буде справлятися зі своєю функцією.

Покрокова інструкція по створенню печі з дисків

Покрокова інструкція по створенню печі з дисків допоможе без особливих проблем виготовити конструкцію

Важливо тільки визначитися з метою використання готового пристосування. Зокрема, якщо ви робите піч для обігріву або для приготування їжі, то конструкція досить проста

Підставою такої печі можуть послужити вогнетривкі цеглини або секція старого радіатора, на яку монтується металевий лист (його товщина повинна бути більше 5-8 мм).

Саму конструкцію потрібно робити, дотримуючись наступних етапів:

 • Підготуйте чотири камазних диска. Вони повинні бути обов’язково сталевими, алюмінієві не підійдуть.
 • Використовуючи болгарку, виріжте у трьох дисків центральну частину.
 • Зваріть між собою два диска. У нижньому диску встановіть круглу пластину, яка підходить за розміром і вирізану з сталевого листа. За бажанням цю пластину можна відразу приварити до металевій основі.
 • За допомогою болгарки прорежьте невелике квадратний отвір на бічній частині отриманої заготовки. Цей шматок викидати не варто, з нього буде зробити дверцята. Дверцята можна монтувати до корпусу за допомогою приварених болтів і гайки. Додатково можна прикріпити клямку і ручку. Виходить готовий корпус, який буде виконувати відразу дві функції. піддувала (щоб підсилити тягу, потрібно буде трохи відкрити дверцята нижньої камери) і зольника.
 • Далі зваріть між собою два залишилися диска так, щоб внизу був елемент з не вирізаної серцевиною. На нього будуть укладатися дрова. Збоку потрібно аналогічно вищеописаному кроці вирізати отвір і встановити дверцята.
 • У верхній частині топки слід вмонтувати пластину, а в ній. вирізати круглий отвір. У нього буде встановлена ​​труба.
 • Залишилося з’єднати між собою всі частини корпусу. У верхній отвір слід акуратно опустити трубу і заварити її так, щоб засувка була вгорі.

Важливо пам’ятати про те, що найслабшим місцем печі є шви. Саме тому їх потрібно заварювати з максимальною відповідальністю

Якщо цього не зробити, то крізь щілини буде просочуватися дим і потрапляти в приміщення. А якщо виконати всі відповідно до рекомендацій, то дим буде йти в трубу. Додатково можна замазувати щілини і шви глиною і присипати сухим піском, так як в процесі експлуатації шви мають властивість истончаться.

Другий етап: виготовлення колосників

Колосник. це решітчаста пластина, що розділяє топку і зольний відсік. На колосник кладуться дрова чи вугілля, а надходить знизу повітря забезпечує тягу і сприяє їх горіння. Колосники найпростіше зробити з арматурних прутів. Їх ріжуть на відрізки і приварюють всередину одного з дисків. Необов’язково робити решітку, досить приварити прути паралельно один одному.

Замість арматури можна використовувати лист зі сталі. У ньому прорізають щілини або роблять отвори. Сталь повинна бути достатньої товщини, щоб витримати високу температуру. Тонкий лист швидко прогорить і не буде справлятися зі своєю функцією.

Принцип дії дискової грубки

Банна піч з автомобільних дисків, виготовлена ​​своїми руками, має наступний принцип дії: паливо занурюється в топливник, в процесі згоряння утворюється теплова енергія, яка надходить через перший диск в другій.

У другому диску розташована кам’янка, де відбувається нагрів каменів і виділення теплової енергії в приміщення. Тут же встановлено труба для виведення продуктів згоряння палива через димоотводним отвір в даху.

У третьому диску здійснюється розсічення газів і виділення ще більшої кількості теплової енергії. В цьому випадку диск є надійним економайзером тепла.

Охолодження газів і виведення їх через димовідвод здійснюється в останньому колесі, яке оснащене захисною кришкою і водним краном.

Виготовити самостійно банну піч з відпрацьованих автомобільних дисків є навіть початківцям майстрам. Для цього досить дотримуватися всіх рекомендацій і якісно виконати збірку конструкції.

Як зробити піч з дисків для лазні своїми руками

Перш за все, диски потрібно підготувати: очистити від сміття, іржі або залишків фарби за допомогою шліфшкурки. Після цього можна приступати до виготовлення конструкції, дотримуючись етапи робіт в зазначеному порядку.

Перший етап: підготовка дисків

На колісних дисках виправляють всі нерівності і вм’ятини. форма повинна бути симетричною. Поверхню очищають від іржі. Якщо є стара фарба, то дискові вихідні прокаливают і зачищають наждачним папером. Але найголовніше. автодиски повинні мати гладкі рівні краї. Це забезпечить щільне зіткнення кіл і відсутність щілин, через які може проникати дим. Для вирівнювання кожен диск шліфують по колу.

Один диск з чотирьох залишають в початковому стані, він буде потрібен для конфорка. Решта три екземпляри потребують додаткової обробки. У них за допомогою болгарки вирізують серцевину. В результаті повинна вийде порожниста широка труба. При з’єднанні цих трьох складових вийде корпус печі.

Трохи рекомендацій по використанню дискової печі

В процесі експлуатації можуть виникати деякі складнощі, які можна цілком уникнути, якщо дотримуватися деяких простих правил:

Головне, надійно зварити все стики майбутньої печі. В процесі експлуатації в парилку через НЕ забиті щілини може потрапляти дим

Це не дуже приємно, тому приділіть особливу увагу зварювальних робіт. Звичайно, при тривалому використанні від великих температурних режимів, можуть виникнути тріщини, але вони легко усуваються за допомогою глини і добре просушеного піску

У висновку хочеться сказати, що спорудити самостійно грубку для лазні зі старих дисків не так вже й складно. Потрібно всього лише дотримуватися рекомендацій і виконувати кожен етап робіт на совість.

Буржуйка для гаража. чим вона цікава

Невелика піч-буржуйка, яка була дуже популярна на початку ХХ століття, і зараз не втрачає актуальності. Свого часу вона замінила каміни, але як тільки з’явилися централізоване опалення та печі на газу, стала потихеньку здавати позиції і пропала з осель. Тим не менш, до цих пір такі грубки можна зустріти на дачах і гаражах.

Цікаво, що більшість буржуйок, які використовувалися в воєнні роки, робилося своїми руками. Їх використовували солдати в землянках і бліндажах, жителі будинків, коли відключали центральне опалення, будівельники. в житлових побутівках. Після війни буржуйки були менш поширені. Але в другій половині ХХ століття в СРСР людям почали активно виділяти дачні ділянки, і буржуйки стали часто з’являтися в дачних будиночках.

Буржуйка повністю виготовляється з металу, що має відмінні показники теплопровідності, а значить вона дуже і дуже швидко здатна прогріти невелике приміщення. Нагрівання повітря в кімнаті починається відразу ж, як тільки піч запалюється. Правда, остигає вона теж швидко, і для підтримки тепла її доводиться постійно топити. Труба у такий грубки також виготовлялася з металу.

Печь-жаровня для казана из автомобильных дисков || oven for cauldron

Головний мінус такої печі. висока пожежна небезпека

З нею потрібно звертатися уважно і обережно, не залишати без нагляду під час горіння, поруч не повинно бути легкозаймистих предметів і рідин. Але зате вона вкрай проста у використанні, багатофункціональна, її дуже просто зробити своїми руками, кудись перевезти або встановити в новому місці

Чому ж буржуйку часто застосовують в гаражах? Відповідь вище: ця грубка дуже швидко прогріває приміщення і при цьому швидко остигає. Ідеальний варіант, який дозволить швидко прогріти той же гараж, але при цьому на короткий час, тільки поки людина працює в ньому. А адже перебувати в гаражі все одно довгий час навряд чи хтось буде. І залишати затоплену піч без нагляду поруч зі своїм залізним конем небезпечно. Значить, перед відходом потрібно дочекатися, коли піч потухне. Словом, з огляду на всі ці фактори, буржуйка. відмінний недорогий варіант для обігріву гаража. Та ж цегляна піч буде прогріватися набагато довше!

Та й топити буржуйку можна чим завгодно. вона абсолютно не вимоглива до якості палива. Підійдуть не тільки дрова або пеллети, але і деревні відходи, гнилі сухі дошки і так далі.

Зробити таку грубку можна самостійно і різними способами. Ми ж пропонуємо вам створити буржуйку з автомобільних дисків. старі точно є в гаражі у кожного автомобіліста, і виготовлення буржуйки з них. відмінний спосіб подарувати дискам друге життя і зробити надійне і довговічне пристрій для обігріву приміщення.