Заміна переднього підшипника ВАЗ 2112

перший спосіб

В цьому випадку необхідно мати спеціальний знімач для демонтажу підшипника.

  Спочатку необхідно подбати про видалення стопора.

Для демонтажу краще використовувати плоскогубці або невелику викрутку.

Доведеться докласти зусиль, щоб дістати його звідти.

Перед початком запрессовки новий підшипник необхідно відцентрувати.

Підготовчі роботи

Подбайте про те, щоб робоче місце було добре освітлене, і краще за все якщо воно буде на оглядовій ямі або підйомнику. Тому, що тільки таким чином можна говорити про високий зручність при проведенні подібних робіт. Також не зайвим буде ознайомитися з докладною схемою розташування підшипника на передній маточині ВАЗ-2112.

Завдяки такій ілюстрації, схема стає дуже зрозуміла.

Якщо роботи по заміні підшипників маточини передбачені і на задньому колесі, то роботи слід починати саме з заміни передніх, так як зробити їх набагато важче, отже, і часу піде на це більше. Про те, як правильно зробити заміну підшипників задньої маточини, докладно написано нижче в цій статті.

Вибір підшипника

Зверніть увагу, що купувати підшипники передньої маточини слід тільки Російського виробництва і від Вітчизняних виробників.

Китайські аналоги, зібрані з низькоякісних матеріалів мають недовгий термін експлуатації, та й до того ж різниця в ціні у них не суттєва.

Покроковий порядок робіт

Насамперед встановлюємо автомобіль в нерухомий стан, ставимо на ручне гальмо, і при бажанні встановлюємо упори. І поки автомобіль знаходиться на поверхні, зриваємо все болти на передніх колесах.

 • Зірвані болти відкручуємо, прибираємо в сторону.
 • знімаємо колесо.
 • Далі, нам необхідно за допомогою ключа на «30» відвернути гайку маточини. Зверніть увагу, що під час її демонтажу, доведеться натиснути на педаль гальма, а для цього нам буде потрібно помічник.

Коли гайка зірвана, вона легко зійде з посадкового місця.

Зверніть увагу, що в результаті цих дій супорт нічого тримати не буде, і він буде бовтатися тільки на одному гальмівному шлангу, і для того, щоб не відбулося його розриву за допомогою мотузки прив’язуємо його.

Замена переднего подшипника и шрусса ВАЗ- 2112

Для фіксації необхідно вибирати міцну мотузку.

 • Акуратно викручуємо гальмівний диск від маточини.
 • Потім, виробляючи несильні удари звільняємо маточину.

Удари повинні бути не сильні, але точні.

А потім і ШРУС від підшипника.

Якщо під час розбору будь-яка з деталей не піддаватиметься, то її слід обробити WD-40.

Як замінити підшипник передньої маточини на автомобілі ВАЗ 2112

Встановленому в ступиці кулькового дворядного підшипника під час експлуатації регулювання або мастило не потрібно. Випресування маточини призводить до руйнування підшипника, тому тільки при заміні підшипника можна випрессовать з поворотного кулака маточину.

Порада: при запресовуванні підшипника маточини потрібно брати оправлення з набору відповідного розміру. При їх відсутності можна використовувати кільця старого підшипника.

 • На ВАЗ 2112 заміна підшипника передньої маточини починається зі зняття захисного ковпака.
 • Раскернивают гайка маточини. Послаблюється гайка маточини і затягування болтів, які фіксують на автомобілі колесо.

Порада: Затягування гайки здійснюється великим моментом, тому краще використовувати важіль при її відкручування, наприклад, шматок труби.

 • Знімаються колесо, гальмівний диск.
 • Послаблюється затяжка гайок, що утримують болти кріплення до стійки поворотного кулака.
 • Відкручуються два болти, якими фіксується кульова опора до поворотного кулака.
 • Відвертаються гайки і виймаються болти, що утримують поворотний кулак стійки.
 • Відкручується гайка маточини і знімається наполеглива шайба.
 • Поворотний кулак виводиться з кронштейна стійки, як показано на фото.

Витягується кулак з кронштейна стійки

 • Вибивачем випрессовивается маточина, розташована у внутрішньому кільці підшипника.

Порада: Знімачем спресовується залишилася на підшипнику зовнішня частина кільця, розташованого усередині. Дві спеціальні виїмки на ступиці служать для зручності демонтажу.

 • З поворотного кулака по обидва боки знімаються стопорні кільця.
 • З поворотного кулака випрессовивается підшипник, для чого потрібно використовувати оправлення.
 • Встановлюється зовнішнє стопорне кільце.
 • Заміна переднього підшипника ВАЗ 2112 виконується запрессовкой пресом або в лещатах за допомогою оправлення нового підшипника. Операцію потрібно проводити дуже обережно, інакше підшипник може зруйнуватися.
 • Встановлюється внутрішнє стопорне кільце.
 • Запресовується маточина у внутрішнє кільце підшипника.

Заміна переднього підшипника на ВАЗ 2112

 • Поворотний кулак монтується назад його зняття.

Порада: При складанні вузла потрібно брати нову гайку маточини.

 • Затягується і контр в двох місцях гайка маточини, закручуються болти кріплення колеса.
 • Встановлюється захисний ковпак.

Як правильно виконується заміна передніх ступичні підшипників на ВАЗ 2112, можна подивитися на відео. Своєчасна заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2112 збільшить надійність експлуатації автомобіля і період між капітальними ремонтами передньої підвіски, зменшиться ціна проведення ремонтних робіт.

Визначаємо необхідність заміни підшипника

Для визначення виходу з ладу підшипника самостійно потрібно виконати не складні дії. Сам я користуюся такою діагностикою:

Виготовляємо знімач самі або купуємо?

А можна виготовити і свій. Він буде виглядати ось так.

ВАЗ 2112: коли потрібна заміна підшипника на передньої маточини

Підшипник передньої ступиці призначений для здійснення вільного обертання колеса на осі. Елемент монтується всередині корпусу маточини, а на вісь надівається внутрішньої обоймою. Між обоймами закріплені пластикові заглушки, які надійно захищають кульковий механізм від попадання в нього вологи і пилу. На ВАЗ 2112 підшипник передньої маточини забезпечує тривалий режим експлуатації вузла при значних навантаженнях. У даній статті пропонується інструкція по заміні підшипника на передній маточині на автомобілі ВАЗ 2112 своїми руками.

Поради практичного майстра

Я хочу дати вам кілька практичних порад при заміні підшипника передньої маточини:

Ось ви і змогли самостійно своїми руками зробити заміну підшипника на вашій машині.

Якщо у вас в процесі ремонту виникнуть питання або труднощі з ремонтом, не соромтеся звернутися до мене, пишіть в коментарі. Я завжди радий буду дати вам практичну пораду. Думаю, він будемо вам корисний.

Як замінити підшипник передньої маточини на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

У даній статті ми вам не буде розповідати і показувати як змінюється ступичний підшипник на автомобілях десятого сімейства, ми просто вам дамо посилання на статтю яка знаходиться теж на нашому сайті, але вона про заміну підшипника на автомобіля сімейства Самара, по суті в обох цих родинах машин даний підшипник замінюється аналогічно і тому немає нам сенсу писати ще раз ту ж саму статтю, тому переходите по посилання яка називається: «Заміна підшипника на ВАЗ» і в тій статті все детально дивіться і вивчайте, що як знімається і що як встановлюється назад.

Додатковий відео-ролик: Якщо ви збираєтеся міняти підшипник і не знаєте який найкраще придбати, тоді прочитайте відео-ролик який розташований трохи нижче, в ньому докладно розказано про те який підшипник і для якого автомобіля найкраще підходить.

ставимо мітки

 • ставимо мітки.
 • Вибиваємо все болти у кулака.
 • Демонтуємо болти кріплення на нижній кульовій опорі.
 • Таким чином підшипник буде вибитий з маточини.
 • Прибираємо стопорні кільця.
 • Випрессовиваемие підшипник.
 • Монтуємо новий підшипник, попередньо очистивши простір маточини і рясно промазав його поверхню.

Подібний спосіб ремонту буде дуже ефективний, коли ремонту схильний не тільки ступичний підшипник, але і велика частина ходової ВАЗ-2112. До таких елементів можна віднести заміну рульових наконечників, сайлентблоков важелів і кульових опор.

Інструмент і запчастини

Справа в тому, що підшипник маточини ВАЗ 2110 являє собою невелику деталь, і для того, щоб працювати з нею, необхідно достатнє освітлення і деякий зручність. Тому автомобіль, приготований до ремонту, слід загнати на оглядову яму і створити достатній доступ світла на ремонтний вузол.

Перш, ніж спускатися в яму, необхідно приготувати всі інструменти і матеріали. Потрібно також відзначити, що провести заміну передніх підшипників маточини набагато важче, ніж виконати ту ж роботу з задніми компонентами.

Тому починати роботу треба саме з переднього вузла.

Схема маточини переднього колеса

Слід привести перелік необхідних інструментів:

 • Спеціальний знімач, щоб здійснити з’їм підшипника;
 • Так звана оправлення, тобто зріз труби потрібного розміру. Це пристрій застосовується для того, щоб вибивати маточини;
 • Головка на 30, оснащена якісним комірчиком;
 • Ключі накидного типу 19-го і 17-го розміру.

Крім цього потрібно придбати нові відповідні підшипники, які знадобляться для заміни. Для автомобіля ВАЗ 2110 слід вибирати підшипникові деталі російського виробництва, а не віддавати перевагу китайським аналогам. Різниця в ціні на ці вироби невелика, тому не варто експериментувати.

другий спосіб

 • Щоб зняти підшипник другим способом треба акуратно провести демонтаж поворотного кулака і зняти повністю маточину;
 • Після цього майстру знадобиться перейти на верстак;
 • Безпосередньо на верстаті проводиться заміна підшипника маточини ВАЗ 2110;
 • Після цього все встановлюється назад, так само, як було знято до цього.

Цей спосіб, безсумнівно, набагато легше першого, але оскільки він зачіпає розвал, то проблем з регулюванням не уникнути. Перш ніж приступити до викручування болтів кріплення кулака від стійки, необхідно відзначити крейдою або маркером їх положення.

Перша меточка в цьому випадку буде вказувати на місце положення регулювального болта на стійці. Друга меточка буде вказувати колишнє положення кулаків.

Після того, як майстер приступить до збірки, він буде орієнтуватися саме на ці мітки. Звичайно, великий точності буде домогтися складно і повернути деталі на їх місце не вийде. Але при акуратній роботі похибки в установці можна звести до мінімуму.

Слід провести деякі етапи роботи:

 • Майстер ставить мітки;
 • Вибиває болти кулака;
 • Викручує кріпильні болти з нижньої кульової опори;
 • Підшипник повинен бути вибитий з маточини;
 • Стопорні кільця демонтуються;
 • За допомогою лещат підшипники расспресовиваются.

Перед проведенням зворотного монтажу простір в кулаках треба якісно і рясно змастити.

Замена переднего подшипника ступицы ваз.(2108,2109,2110,2111,2112,2113,2114,2115,2170)

Цей метод часто застосовують в разі ремонту не тільки одного підшипникового компонента, а й всієї ходової частини. В результаті цього способу можна буде спокійно замінити також і кульові опори, сайлентблоки важелів і рульових наконечників.

Підготовка до ремонту передньої маточини на ВАЗ 2110, 2111, 2112

Ви визначилися і вирішили зробити ремонт власними силами у себе в гаражі.

Для цього необхідно підготуватися. Правильно скомплектувати інструмент і пристосування.

Я порадив би скласти такий список:

Коли ви все скомплектуете, бажано переглянути ескіз або креслення-схему вузла, з яким будете мати справу.

перший спосіб

В цьому випадку необхідно мати спеціальний знімач для демонтажу підшипника.

  Спочатку необхідно подбати про видалення стопора.

Для демонтажу краще використовувати плоскогубці або невелику викрутку.

Доведеться докласти зусиль, щоб дістати його звідти.

Перед початком запрессовки новий підшипник необхідно відцентрувати.

Замена ПЕРЕДНЕГО ПОДШИПНИКА СТУПИЦЫ ВАЗ 2108,2115,2110,2114. Замена ступичного подшипника

Покроковий порядок робіт

Насамперед встановлюємо автомобіль в нерухомий стан, ставимо на ручне гальмо, і при бажанні встановлюємо упори. І поки автомобіль знаходиться на поверхні, зриваємо все болти на передніх колесах.

 • Зірвані болти відкручуємо, прибираємо в сторону.
 • знімаємо колесо.
 • Далі, нам необхідно за допомогою ключа на «30» відвернути гайку маточини. Зверніть увагу, що під час її демонтажу, доведеться натиснути на педаль гальма, а для цього нам буде потрібно помічник.

Коли гайка зірвана, вона легко зійде з посадкового місця.

Зверніть увагу, що в результаті цих дій супорт нічого тримати не буде, і він буде бовтатися тільки на одному гальмівному шлангу, і для того, щоб не відбулося його розриву за допомогою мотузки прив’язуємо його.

Для фіксації необхідно вибирати міцну мотузку.

Удари повинні бути не сильні, але точні.

Якщо під час розбору будь-яка з деталей не піддаватиметься, то її слід обробити WD-40.

другий спосіб

Для проведення цих робіт, необхідно провести акуратний демонтаж поворотного кулака і повністю зняти маточину.

  Перейшовши на верстак, виробляємо заміну підшипника маточини.

Так виглядає поворотний кулак в демонтованому вигляді.

Удари необхідно наносити не сильні, але стабільні.

Застосування цього способу значно простіше в порівнянні з першим. Однак це зачіпає положення розвал-сходження, і подальшої регулювання не уникнути.

Порада! Перед тим, як приступити до демонтажу болтів розвал-сходження, відзначте їх положення за допомогою маркера або крейди. При цьому мітки повинні позначати поточний стан болта на стійці і колишнє розташування куркулів. Завдяки таким матюками, при складанні буде набагато простіше орієнтуватися в положенні цих болтів. Хоча і повернути колишній стан ніяк не вийде, але звести до мінімуму все ж вдасться.

Підготовчі роботи

Подбайте про те, щоб робоче місце було добре освітлене, і краще за все якщо воно буде на оглядовій ямі або підйомнику. Тому, що тільки таким чином можна говорити про високий зручність при проведенні подібних робіт. Також не зайвим буде ознайомитися з докладною схемою розташування підшипника на передній маточині ВАЗ-2112.

Завдяки такій ілюстрації, схема стає дуже зрозуміла.

Якщо роботи по заміні підшипників маточини передбачені і на задньому колесі, то роботи слід починати саме з заміни передніх, так як зробити їх набагато важче, отже, і часу піде на це більше. Про те, як правильно зробити заміну підшипників задньої маточини, докладно написано нижче в цій статті.

Міняємо підшипник передньої маточини на ВАЗ-2112 своїми руками

Несправність підшипника на ВАЗ-2112 може бути виявлена, коли під час руху буде чути неприємний шум або гул. Так як ця неполадка досить поширена на тих автомобілях, пробіг яких перевищує 100000 кілометрів пробігу, сьогодні ми детально розберемо покроковий процес ремонту (заміни. прим.) Цієї системи переднього приводу.

На відео заміна переднього підшипника на ВАЗ сімейства 2110-2112.

Вибір підшипника

Зверніть увагу, що купувати підшипники передньої маточини слід тільки Російського виробництва і від Вітчизняних виробників.

Китайські аналоги, зібрані з низькоякісних матеріалів мають недовгий термін експлуатації, та й до того ж різниця в ціні у них не суттєва.

третій спосіб

Для виконання робіт цим способом необхідно зняти всю стійку повністю.

 • Далі, скориставшись лещатами, виробляємо заміну підшипника.
 • Так як саме таким чином заміна відбудеться швидко і якісно.

Цей спосіб хоч і є найважчим, тому як демонтувавши стійку, необхідно потурбуватись про демонтаж рульових наконечників, кріпильних гайок, але досить корисний при заміні тих самих передніх амортизаторів.

Після демонтажу підшипників, встановлюємо все в зворотному порядку, збираємо стійку і монтуємо її на автомобіль.

ставимо мітки

 • ставимо мітки.
 • Вибиваємо все болти у кулака.
 • Демонтуємо болти кріплення на нижній кульовій опорі.
 • Таким чином підшипник буде вибитий з маточини.
 • Прибираємо стопорні кільця.
 • Випрессовиваемие підшипник.
 • Монтуємо новий підшипник, попередньо очистивши простір маточини і рясно промазав його поверхню.

Подібний спосіб ремонту буде дуже ефективний, коли ремонту схильний не тільки ступичний підшипник, але і велика частина ходової ВАЗ-2112. До таких елементів можна віднести заміну рульових наконечників, сайлентблоков важелів і кульових опор.

Заміна підшипника передньої маточини на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Підшипник передньої маточини. він відповідає за те щоб колесо у автомобіля оберталося і якщо він приходить в непридатністю то колесо починає на початку нерівно обертатися (Бачили коли ні будь вісімку на велосипедному колесі? Так ось якщо підшипник у маточини приходить в непридатність, то колесо починає майже так само обертатися але за умови що колесо рівне і не вигнута ніякої вісімкою), з часом це лише поглиблюється і починають вже чується різні звуки (в основному чується гул через те, що підшипник прийшов в непридатність), а так же автомобіль починає йти зі своєї траєкторії по якій він рухається і в кінці кінців якщо підшипник не змінювати, то він може прямо на дорозі розвалиться в зв’язку з чим колесо перестане крутитися і тим самим заклинить, тому даний підшипник потрібно (чим швидше, тим краще) міняти якщо він прийшов в непридатність.

Примітка! Щоб замінити підшипник на новий, вам потрібно буде взяти з собою кой які інструменти, а саме: Зйомник завдяки якому ви будете встановлювати новий підшипник на своє рідне місце, а так само оправлення який ви будете Випрессовиваемие і запресовувати маточину на поворотний кулак, крім цього знадобляться гайкові ключі (Набір) і великого розміру накидна головка (Приблизно на 30) і комірець або подовжувач до неї, ще знадобляться кой які деталі з якими ви ознайомитесь по ходу прочитання статті!

Де знаходиться підшипник передньої маточини? З слів уже зрозуміло то що він розташовується в передній частині автомобіля, можливо багато так само задавалися питанням: «А чому саме передній підшипник, хіба не можна було написати просто підшипник маточини?», Вся справа в тому то що даних підшипників всього близько чотирьох штук ( у наших автомобілях, в іномарках спереду буває ставлять по два підшипника) і знаходяться вони на одному колесі кожен, але повернемося ближче до теми вити ми розбираємо інформацію про передній підшипник, в общём його вам буде важко побачити неозброєним оком, тому що він знаходиться всередині самої маточини і щоб до внутрішньої її частини дістатися, потрібно розібрати трохи машину, а саме зняти з неї колесо, потім вивернути повністю центральну ступичні гайку, після чого зняти гальмівний диск і так потроху знімаю кожну деталь ви доберетеся до самого підшипника (Більш докладно про те як це зробити, ви дізнаєтеся з цієї статті після повного її прочитання, тому поки не буде зупинятися на деталях а відразу ж перейдемо даль ше), для наочності трохи нижче на фото ви можете побачити саму маточину колеса (Вказана червоною стрілкою), а так же поворотний кулак (Вказано синьою стрілкою) і сам підшипник (Вказано зеленої стрілки).

Примітка! Поки ви багато чого не будете розуміти якщо мало чого знаєте в автомобілі, просто далі читайте статтю вникаючи в ньому і в кінці кінців ви вже зрозумієте, що як знімається і що де знаходиться!

Коли потрібно міняти підшипник передньої маточини? Як вже було сказано трохи раніше в статті, коли підшипник приходить в непридатність він починає гудіти, чим вище швидкість автомобіля тим сильніше цей гул ви будете чути, але при повороті він буде пропадати бо колесо завалюється і воно вже не бовтається як при їзді по прямій траєкторії, крім цього через те що колесо буде бовтатися воно тим самим буде відводити автомобіль з наміченої траєкторії, це до речі дуже легко перевірити для цього просто відпустіть кермо коли будете їхати по рівній прямій дорозі і якщо машину буде відводити в бік і до всього цього буде чути гул, то велика ймовірність того що підшипник прийшов в непридатність.

Примітка! А через що цей підшипник виходить з ладу дуже часто запитують нас, по-перше він може перш тимчасово вийти з ладу розбившись (Розбитися підшипник може тільки якщо дуже сильно наїхати колесом на яму), а так само він може вийти передчасно з ладу якщо був встановлений неправильно, крім того розвал і сходження на підшипник теж дуже сильно впливають і якщо у вас буде виставлений дуже розвал сильний (розвал. це коли колеса завалені на бік по вертикалі) то відповідно і підшипник буде постійно виходити з ладу, ну і звичайно ж самого якість підшипника на передчасний вихід його з ладу теж дуже впливає, тому беріть перевірені і якісні підшипники і не купуйте браковані з Китаю!

Заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2110, 2111, 2112

Даний фотозвіт по автомобілям ВАЗ 2110, 2111 і ВАЗ 2112 демонструє проведення такої процедури, як зняття і заміна підшипника передньої маточини.

Проблемою в даному автомобілі став завиваючий звук в передньому колесі під час їзди. У такій ситуації проблема, швидше за все, виникає з підшипником ступиці, для того щоб остаточно в цьому переконається, проводиться зняття маточини. Найчастіше подібна проблема з’являється після пробігу в 50000. 60000 кілометрів.

Для заміни переднього підшипника ВАЗ 2110 знадобляться головка на 30, знімач і інші інструменти.

Передній ступичний підшипник ВАЗ 2112. заміна та ремонт

Днями ледве доїхав до будинку. Думав, труть колодки, але ні, виявилося, розлетівся ступичний підшипник. У цій статті я якраз і покажу, як замінити ступичний підшипник і заодно і саму маточину.

Загалом, знімати повністю поворотний кулак не став, вирішив зробити все навісу. Я відкрутив кульову і вийняв ШРУС.

Купив я ось такий знімач за 1000 рублів і за допомогою нього буду встановлювати ступичний підшипник.

 • Ну і заодно встановив ще новий гальмівний диск і колодки. Гуляти так гуляти! (Порада: перед установкою різьблення болтів змащую графітової мастилом, щоб в майбутньому їх легко було відкрутити)

Залишається тільки поставити колесо, затягнути і законтрить гайку.

А більш детально і наочно, як замінити ступичний підшипник і маточину, ви зможете подивитися в невеликому відео нижче, на прикладі ВАЗ 2112

Який підшипник передньої маточини ставити на ВАЗ 2110, 2111, 2112, коли міняти?

Оригінальний номер 2108310302001, середня ціна 1339 руб.

 • Febest DAC34640037. 838 руб.
 • Finwhale HB311. 528 руб.
 • ABS 200067. 1359 руб.

Періодичність заміни. перевірка на кожному плановому ТО. Середній термін служби. 45. 60 тис.км.

Починаємо з скидання ковпачка на передньому колесі.

Потім расконтрівается гайка на ступиці.

Ставимо автомобіль на ручник і послаблюємо ступичні гайку.

Подальші дії. вивішуємо передні колеса. Після. знімається супорт і гальмівний диск і до кінця викручується ступичні гайки.

Закручуємо шпильки, на них вішається гальмівний диск.

Маточина з підшипника вибивається сильними і точними ударами.

Потім знімаємо сокирне кільце перед підшипником.

За допомогою знімача випрессовивается підшипник маточини.

Наступним кроком запресовується новий ступичний підшипник.

І запресовується маточина в підшипник. Збірка проводиться в зворотному порядку.

Як замінити підшипник передньої маточини на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

У даній статті ми вам не буде розповідати і показувати як змінюється ступичний підшипник на автомобілях десятого сімейства, ми просто вам дамо посилання на статтю яка знаходиться теж на нашому сайті, але вона про заміну підшипника на автомобіля сімейства Самара, по суті в обох цих родинах машин даний підшипник замінюється аналогічно і тому немає нам сенсу писати ще раз ту ж саму статтю, тому переходите по посилання яка називається: «Заміна підшипника на ВАЗ» і в тій статті все детально дивіться і вивчайте, що як знімається і що як встановлюється назад.