Заміна масла в АКПП Honda CR-V 3

аналоги

Масло в коробку автомат на Honda CR-V 3 і будь-якого іншого покоління можна придбати дешевше, вибравши його аналог. Серед найбільш популярних марок можна виділити кілька:

Замена масла в АКПП Хонда СРВ 3 поколения 2,0 бензин\replacement of oil in an automatic transmission

Всі ці аналоги зарекомендували себе як якісний продукт, що не впливає негативно на коробку японського універсала. Такий широкий вибір якісних масел для АКПП Honda CR V обумовлений високою популярністю даного автомобіля, який в 2008 році зайняв перше місце по продажах в Європі.

Інтервал заміни трансмісійного масла

Найчастіше російські автолюбителі стикаються з процедурою зміни масла в коробці автомат MR4A на автомобілі Honda CR-V 3. Ця модифікація, що випускається в період з 2007 по 2011 роки, завоювала визнання у багатьох співвітчизників. Навіть якісна оригінальна «трансміссіонку» з пробігом втрачає робочі властивості і вже не справляється зі своїми завданнями.

Згодом АКПП кросовера Honda починає вести себе капризно і проявляється це у вигляді симптомів:

 • перегазовка під час зміни передач;
 • поштовхи при вичавленої педалі акселератора;
 • пробуксовка під час старту;
 • затягування зі зміною швидкості.

Фахівці рекомендують не чекати збоїв в роботі агрегату, а поміняти масло в АКПП Honda CR-V 3 покоління при пробігу 30. 40 тисяч кілометрів.

Такий інтервал поширюється і на інші модифікації моделі. Для тих, хто звик їздити на авто в швидкісному режимі або навантажувати трансмісію на бездоріжжі, слід проводити заміну рідини частіше.

Чи варто промивати коробку

Через певні терміни масло втрачає змащувальні властивості і перестає охолоджувати деталі АКПП, провокуючи швидкий знос пристрою, тоді потрібно його заміна. Повністю промивати коробку автомат «Honda СР-В» не рекомендується. Крім того, не всі варіації автомобілів передбачають знімання піддону. В результаті промивання можливо ще більше засмічення коробки і масляного фільтра, так як почне осідати накопичена бруд. Прокачування масла під тиском великою кількістю рідини не принесе великої користі, тому краще не ризикувати з застосуванням такого способу. Але необхідність проводити своєчасну перевірку і часткову заміну масла залишається. Процедура може здійснюватися як в сервісі, так і своїми силами.

Залежно від типу встановленого фільтра АКПП маніпуляції з апаратної промиванням можуть категорично не допускатися. Повна заміна трансмісійної рідини можлива на авто з наявними сітчастим фільтром АКПП. Для фетрового ж фільтрує коробки процедура вкрай небажана. Автовласники деяких машин, наприклад, «Honda СР-В» 2004 року випуску часто при заміні масла в АКПП стикаються з проблемою пошуку мірного приладу. Якщо щуп відсутній на звичному місці, він напевно буде знаходитися під АКБ. Ретельно поширив в районі акумуляторної батареї, ви знайдете маленьку петельку щупа.

Інструменти для заміни

Перш ніж заливати масло в АКПП «Honda СР-В», потрібно підготувати всі необхідні інструменти і матеріали. Все, що потрібно для заміни АТФ:

 • 4 л. оригінальної трансмісійної рідини, рекомендованої виробником. Можна скористатися ATF Z1 або ATF-DW1;
 • ущільнююче кільце для пробки АКПП 90471-PX4-000;
 • проточний фільтруючий елемент 25430-PLR-003;
 • ключі;
 • рукавички, дрантя;
 • ємність для зливу відпрацьованої трансмісійної рідини.

Корисні рекомендації

За рівнем масла в АКПП Honda CR-V: деякі майстри радять, щоб він був на верхній планці щупа. Інші вважають, що рівень повинен розташовуватися посередині, між мінімальним і максимальним. У будь-якому випадку автомобіль буде нормально їздити, головне. щоб рівень був не вище максимуму. Інакше у коробки передач з часом почнуться проблеми.

І ще одна порада: не заливайте трансмісійну рідина від інших виробників. тільки від Honda. Тільки в цьому випадку трансмісія CR-V буде радувати безвідмовної впевненою роботою.

Є також прихильники повної заміни мастила, але для цього може знадобитися 10-12 літрів ATF. Заміна проводиться в 2-3 прийоми, між ними потрібно тиждень покататися на автомобілі.

Особливості автоматичної трансмісії Honda CRV 3-1

Третя генерація кросоверів CR-V оснащується двома варіантами коробки перемикання передач:

Коробка-автомат, керована оригінальним блоком контролю Grade Logic, забезпечує плавність зміни ступенів трансмісії і малий перевитрата пального, в порівнянні з «механікою». ЕБУ коробки перемикає передачі, спираючись на свідчення численних датчиків:

Все це дозволяє змінювати передачі оптимальним чином.

АКПП сконструйована інженерами Honda. У ній застосовані особливі матеріали, розраховані на високі температури і «жорсткі» умови експлуатації. Але для забезпечення безперебійної роботи коробки вона потребує регулярної заміни трансмісійного масла. На необхідність негайної заміни масла вказують симптоми:

 • «Стусани» коробки при вичавлюванні педалі акселератора;
 • перегазовки, часті пробуксовки;
 • поштовхи коробки, що відчуваються при їзді;
 • та інші аномалії поведінки.

Але це відбувається вже при зношеному маслі, яке давно не змінювалося. Якщо ж заміну проводити вчасно, коробка продовжує працювати без перебоїв і проблем. Офіційна рекомендація. міняти масло в коробці CR-V 3 через кожні 30-35 тис. Км. У російських реаліях цей термін можна скоротити вдвічі, оскільки автомобілі з АКПП експлуатуються часом в досить жорстких умовах. Бажано зробити профілактику коробки зі зміною масла в АКПП Honda CR-V і при купівлі вживаного авто.

Замена масла в АКПП Хонда СРВ 3 / Как поменять масло в автоматической коробке передач Honda CR-V 3

Важливо: ступінь зносу масла в автоматичній коробці Honda CR-V визначається по реальному пробігу. Популярний метод візуального контролю трансмісійного масла за кольором і наявності осаду не працює, оскільки трансмісійна рідина CRV не схильна до зміни консистенції і світла. Погіршуються лише її охлаждающе-мастильні властивості, що втрачаються через приблизно 40 тис. Км.

Заміна масла в АКПП Honda CR-V III

Багато російські автолюбителі хочуть, щоб їх улюблений автомобіль був з комфортним сучасним салоном, потужним двигуном, а також з відмінною підвіскою, яка зможе впоратися з будь-яким бездоріжжям. Таким характеристикам цілком відповідає кросовер, який був спроектований інженерами і дизайнерами японської компанії Honda Motor Co., Ltd. Модель має назву CR-V III (третє покоління). Автомобіль проводився з 2007 по 2012 роки, після цього був замінений новою моделлю 4-го покоління.

Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Honda CR-V

Особливістю конструкції АКПП на Honda є не знімається піддон. З цієї причини апаратна заміна трансміссіонкі заборонена, так як при впливі високого тиску все відкладення в піддоні заcорят фільтр або потраплять у вузькі канали гидроблока. Така процедура може стати згубною для коробки Honda CR-V.

З урахуванням складності 100-відсоткового поновлення «трансміссіонкі» на різних модифікаціях (РД1, РД4, РЕ і т.д.) виникає питання. яке масло слід лити в АКПП універсала Honda CR-V, щоб максимально продовжити термін служби агрегату. Виробник японського кросовера рекомендує використовувати тільки оригінальний продукт, який спочатку був залитий на заводі.

Автолюбителі зі стажем стверджують, що застосування АТФ (автоматичного трансмісійного флюїду) з такими ж характеристиками, що і у оригіналу, нічим не зашкодить АКПП. Аналоги випускаються під суворим контролем якості. Використання такого продукту не позначається на працездатності АКПП Honda і плавності перемикання передач.

перевіряємо рівень

Перед початком процедури зі зміною АТФ необхідно виміряти її рівень в АКПП. Для цього потрібно вибрати рівну площадку, заглушити двигун. Буде потрібно відкрити капот, і знайти щуп коробки передач. Він знаходиться між акумулятором і повітряним фільтром.

масло, акпп, honda, cr-v

Щуп витягнути, протерти ганчіркою або губкою насухо, знову вставити назад. І вже після цього дивитися рівень. На самому щупі є ризику з написом «MAX», рідина повинна бути по цю ризику або трохи нижче. Після заміни «трансміссіонкі» рівень повинен залишитися незмінним.

Повна заміна масла

Така процедура здійснюється за допомогою спеціального апарату, в який заливається масло. Пристрій через підключення до шлангів контуру охолодження виробляє затоку нової рідини, що замінює старе масло. Можлива і зміна своїми руками, при цьому проходимо всі етапи звичайної заміни до того моменту, коли ми повернули зливну пробку на місце і залили нову рідину. Двигун поки не заводимо.

 • Далі, знімаємо шланг, що йде від нижньої частини радіатора, його кінець опускаємо в прозору ємність невеликого обсягу (близько 1,5 л.).
 • Заводимо машину на кілька хвилин, щоб накачався літр олії.
 • Додаємо в заливний отвір такої ж обсяг нового ATF, який був злитий.
 • Повторюємо ці маніпуляції, поки не буде витікати чиста рідина.
 • Повертаємо на місце шланг контуру охолодження, доливаємо по необхідності потрібний обсяг ATF, коригуємо рівень.

Повна заміна масла АКПП «Honda СР-В» потребує близько 10. 12 літрів ATF. «Honda» не рекомендує проводити цю процедуру. Краще регулярно оновлювати мастило звичайним чином через 15. 20 км. пробігу. Якщо ви хочете досягти максимального ефекту оновлення, потрібно буде провести 2. 3 стандартних процедури часткової заміни з інтервалом близько 100 км.

Яке масло потрібно для заміни в АКПП Honda CR-V?

Для автоматичних КПП Honda CR-V потрібно масло стандарту ATF Z1 Ultra або ATF DW-1. Остання рідина є більш сучасним варіантом. Однак, обидві рідини сумісні і прекрасно поєднуються між собою без якихось наслідків. Для часткової заміни потрібно близько 4 л ATF.

Рекомендується заливати оригінальне масло, але якщо такого немає в продажу, то можна скористатися і аналогом з відповідним стандартом.

Часткова зміна масла

Як зазначалося вище, буде потрібно близько 4 літрів нової ATF (рекомендується брати трохи більше, з запасом). Крім масла, знадобиться:

 • набір інструментів;
 • металева щітка;
 • ганчір’я для протирання;
 • рукавички;
 • ємність для зливу «відпрацювання» з коробки передач.

Зміна масла автоматичної коробки здійснюється в кілька етапів:

 • Прогрівається коробка і двигун.
 • Автомобіль заганяється на естакаду, оглядову яму і глушиться.
 • Далі щупом слід заміряти рівень вмісту олії.
 • Коли він нижчий, ніж потрібно, треба рідина до необхідної кількості через отвір щупа. Цільовий рівень. трохи нижче верхньої ризики на масляному щупі. Останній на місце поки не ставиться.
 • Потім треба почекати кілька хвилин (до 10), щоб агрегати і масло трохи охололи, і можна приступати до зливу рідини.
 • Для видалення старої ATF з коробки слід відшукати зливну пробку. На коробці CRV така розташовується поруч з переднім правим колесом. Щоб дістатися до зливної пробки, можливо, доведеться очистити її від налиплого бруду, для чого можна використовувати щітку:
 • Якщо є захист картера, її попередньо потрібно зняти.
 • Під отвір слід підставити заготовлену раніше ємність, і відкрутити пробку:
 • Стара рідина починає витікати:
 • Далі пробка вкручується назад. Перед цим можна надіти на неї нову шайбу:
 • Після цього через отвір щупа заливається нове масло, стандартний об’єм для заміни. 3.5 літра. Після цього слід перевірити рівень щупом і долити відсутню / злити надлишок, при необхідності.

Для заливки можна використовувати спеціальний пристрій, наприклад, шприц:

Автомобіль заводиться, відбувається пробна поїздка, робиться контрольний замір і слив / долив, якщо потрібно.

Цікаво: таким способом можна провести і повну заміну, повторивши процедуру два-три рази, з інтервалами в тиждень.

Яке масло заливати

Коробка автомат «Honda» має деякі конструктивні відмінності від пристроїв інших компаній, з цієї причини виробник рекомендує заливати виключно оригінальний продукт, призначений для АКПП «Honda СР-В»:

 • ATF-Z1. трансмісійне масло, що застосовується для стандартних АКПП «Honda» на авто з 1995 по 2011 роки випуску;
 • ATF-DW1. нова мастило з удосконаленою формулою, повністю замінює ATF-Z1 і використовувана на вироблених до і після 2011 року машинах.

При використанні інших масел експерти прогнозують швидкий вихід коробки з ладу, тому щоб уникнути необхідності дорогого ремонту або заміни АКПП, краще скористатися рекомендацією професіоналів. Процес заміни масла аналогічний для всіх варіацій моделі, різниця тільки в тому, скільки масла доведеться заливати в АКПП. Так, для машини «Honda СР-В 1» знадобиться 3,5 літра, а для «СР-В 3». 4 літри мастильного матеріалу ATF Z1 або ATF-DW1.

Інструкція по заміні

У зміні масла в автомобілях Honda CR-V 3 і 1 немає нічого складного, але є певні нюанси:

  • Ставимо машину на естакаду або ж яму.
  • Перевіряємо рівень змазує суміші в коробці.
  • Фіксуємо автомобіль за допомогою гальма і спеціальних колодок.
  • домкрачувати автомобіль.
  • Знімаємо переднє колесо.
  • Під зливний отвір ставимо ємність.
  • Відкручуємо зливну пробку коробки автомат.
  • Зливаємо відпрацьовану АTF.

Злив старої АТФ в заздалегідь підготовлену ємність

 • витягуємо щуп.
 • вставляємо лійку.
 • Залив нової рідини АКПП

 • Невеликими порціями заливаємо свіже, стежачи за рівнем.
 • Заливаючи масло необхідно уважно стежити за його рівнем.
 • Після заливки масла до половини рівня включаємо двигун на пару хвилин.
 • доливаємо масло.
 • Знову запускаємо двигун.
 • Прогріваємо його до встановленої робочої температури.
 • Глушимо і доводимо рівень масла до норми.
 • повна заміна

  Її проводити краще в автосервісі, для цього знадобиться близько 10 л. масла. Зазвичай при повній заміні прийнято міняти і фільтр, але особливість АКПП Honda CR-V 3. фільтр незнімний, знаходиться в середині коробки, тому навіть в автосервісі пропонують провести процедуру без зміни фільтруючого елемента коробки. Якщо його все ж міняти, коробку доведеться спочатку демонтувати і розібрати, що значно здорожує процедуру.

  Крім внутрішнього, у коробки Honda CR-V 3 є і виносної фільтр, який можна поміняти самостійно. Його регламентний термін заміни. кожні 90 тис. Км. Код запчастини. 25430-PLR-003 (oil filter):

  Цікаво: інженери Honda не рекомендують проводити повну заміну масла в АКПП Honda CR-V 3 на агрегаті, прокачувати рідину в коробці під тиском.

  Причина цього: в «автоматі» від Honda немає знімного піддону. Це означає, що фізично і технічно неможливо зняти піддон і очистити його від накопичених відкладень. А якщо промивати коробку маслом під сильним тиском, суспензія з незнімного піддону підніметься і забруднить масляний фільтр АКПП Honda CR-V 3, що, в свою чергу, призведе до його трудомісткою заміні і значних витрат.

  Оптимальним для CR-V варіантом прийнято вважати заміну часткову.

  Повна і часткова заміна масла в АКПП Honda CR-V своїми руками

  Заміна масла в АКПП Honda CR-V відноситься до тих обов’язкових процедур, без проведення яких автомобіль піддається швидкого зносу. Незважаючи на те, що Honda CR-V позиціонується як надійний бюджетний кросовер з задатками позашляховика, його агрегати не вічні, і вимагають постійної уваги з боку власника. А коробка «автомат» є найбільш примхливим механізмом в машині.

  Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Honda CR-V

  Особливістю конструкції АКПП на Honda є не знімається піддон. З цієї причини апаратна заміна трансміссіонкі заборонена, так як при впливі високого тиску все відкладення в піддоні заcорят фільтр або потраплять у вузькі канали гидроблока. Така процедура може стати згубною для коробки Honda CR-V.

  З урахуванням складності 100-відсоткового поновлення «трансміссіонкі» на різних модифікаціях (РД1, РД4, РЕ і т.д.) виникає питання. яке масло слід лити в АКПП універсала Honda CR-V, щоб максимально продовжити термін служби агрегату. Виробник японського кросовера рекомендує використовувати тільки оригінальний продукт, який спочатку був залитий на заводі.

  Автолюбителі зі стажем стверджують, що застосування АТФ (автоматичного трансмісійного флюїду) з такими ж характеристиками, що і у оригіналу, нічим не зашкодить АКПП. Аналоги випускаються під суворим контролем якості. Використання такого продукту не позначається на працездатності АКПП Honda і плавності перемикання передач.

  Оригінальна масло

  Спочатку оригінальне масло, яке заливалося на заводі в АКПП на всіх Honda CR-V до 3 покоління включно, носило назву ATF Z1. Його номер артикулу 08266-999-01НЕ для літрової пляшки і 08266-999-04НЕ для 4-літрової каністри, випускалося під брендом Honda в Японії. C 2011 року виробники японських автомобілів Honda стали застосовувати замість “мінералки» синтетичну рідина ATF DW 1 з артикулом 08268-999-01НЕ і 08268-999-04НЕ відповідно. Але навіть на Honda CR V 2008 року випуску в АКПП можна заливати масло нового покоління, не боячись змішати його з іншим. Ці рідини взаємозамінні.

  Ще одна рідина Honda Ultra ATF DW1 з каталожними номером 08266-99964 є також продуктом концерну Honda з більш вдосконаленими властивостями. Її середня ціна становить 4700 за 4-літрову каністру.

  Інтервал заміни трансмісійного масла

  Найчастіше російські автолюбителі стикаються з процедурою зміни масла в коробці автомат MR4A на автомобілі Honda CR-V 3. Ця модифікація, що випускається в період з 2007 по 2011 роки, завоювала визнання у багатьох співвітчизників. Навіть якісна оригінальна «трансміссіонку» з пробігом втрачає робочі властивості і вже не справляється зі своїми завданнями.

  Honda CR-V 3 замена фильтра в автоматической коробке передач / Частичная замена масла в АКПП

  Згодом АКПП кросовера Honda починає вести себе капризно і проявляється це у вигляді симптомів:

  • перегазовка під час зміни передач;
  • поштовхи при вичавленої педалі акселератора;
  • пробуксовка під час старту;
  • затягування зі зміною швидкості.

  Фахівці рекомендують не чекати збоїв в роботі агрегату, а поміняти масло в АКПП Honda CR-V 3 покоління при пробігу 30. 40 тисяч кілометрів.

  Такий інтервал поширюється і на інші модифікації моделі. Для тих, хто звик їздити на авто в швидкісному режимі або навантажувати трансмісію на бездоріжжі, слід проводити заміну рідини частіше.

  аналоги

  Масло в коробку автомат на Honda CR-V 3 і будь-якого іншого покоління можна придбати дешевше, вибравши його аналог. Серед найбільш популярних марок можна виділити кілька:

  Назва трансмісійної рідини

  Середня ціна за 1 л (4 л), руб

  Всі ці аналоги зарекомендували себе як якісний продукт, що не впливає негативно на коробку японського універсала. Такий широкий вибір якісних масел для АКПП Honda CR V обумовлений високою популярністю даного автомобіля, який в 2008 році зайняв перше місце по продажах в Європі.

  перевіряємо рівень

  Перед початком процедури зі зміною АТФ необхідно виміряти її рівень в АКПП. Для цього потрібно вибрати рівну площадку, заглушити двигун. Буде потрібно відкрити капот, і знайти щуп коробки передач. Він знаходиться між акумулятором і повітряним фільтром.

  Щуп витягнути, протерти ганчіркою або губкою насухо, знову вставити назад. І вже після цього дивитися рівень. На самому щупі є ризику з написом «MAX», рідина повинна бути по цю ризику або трохи нижче. Після заміни «трансміссіонкі» рівень повинен залишитися незмінним.