Які лампочки стоять в фарах ВАЗ 2110

Лампа ближнього світла на ВАЗ 2110 і 2112

Лампа ближнього світла ВАЗ 2110. та деталь, з ремонтом якій рано чи пізно стикаються всі автовласники. Заводське обладнання швидко перегорає, тьмяно світить і не може забезпечити достатню видимість в темний час доби.

заміна лампи

Для проведення даного процесу вам не потрібен ніякий додатковий інструмент, досить придбати нові лампи, їх тип Н1 60/55 Ватт для суміщених варіантів і Н7 55 Ватт для окремих конструкцій.

Важливо! Краще міняти елементи відразу в двох фарах, так як світло може відрізнятися, та й автолюбителі помітили, що, якщо ставиться одна нова лампа, друга виходить з ладу набагато швидше.

лампочка, стоять, фара, 2110

Світлодіодна лампочка ближнього світла на ВАЗ 2110. відмінне рішення, яке відрізняється високою якістю роботи і довговічністю, єдиний істотний недолік. висока ціна

Робочий процес проводиться таким чином:

 • В першу чергу необхідно відкрити капот і зафіксувати його, так як доступ до корпусу елементів не утруднений нічим, вам не доведеться додатково розбирати будь-які системи для того, щоб збільшити зручність процесу. Єдине. з правого боку потрібно зняти акумуляторну батарею.
 • Ми рекомендуємо надягати рукавички, так як під капотом багато виступаючих елементів, про які можна подряпати руки.
 • Перед початком робіт в обов’язковому порядку потрібно зняти клему з акумулятора, це потрібно при проведенні будь-яких робіт з електрообладнанням автомобіля, щоб запобігти пошкодженню системи і уникнути поразки електричним струмом.
 • Заміна лампочки ближнього світла на ВАЗ 2110 починається зі зняття пластикової заглушки, розташованої за місцем установки потрібної нам лампи. Тут все дуже просто і швидко: акуратно провертаєте елемент проти годинникової стрілки приблизно на півоберта і знімаєте його.

Заглушка повинна бути цілою і щільно прилягати до корпусу, інакше всередину буде потрапляти волога і пил, що призведе до несправностей в системі і корозію на металевих елементах

 • Далі необхідно зняти сполучну колодку, це також робиться дуже просто: натискаєте на фіксатори на всі боки корпусу і тягнете вузол від фари. Не можна тягнути за дроти ВАЗ, так як ви можете порушити контакти, та й фіксатори не випустять фішку з посадкового місця. Після зняття відсуньте вузол в сторону, щоб він не заважав вам надалі.
 • Після цього потрібно акуратно відщепнути фіксатор, для цього просто натисніть на нього з двох сторін і виведіть із зачеплення з гачками на корпусі. Все дуже просто, і ви без зусиль розберетеся, як зробити це, коли побачите конструкцію на власні очі.

Пружинний затиск тримає лампу максимально щільно і надійно фіксує її на своєму місці

 • Коли всі вищеописані роботи проведені, залишається тільки витягти лампу з корпусу і замінити її на нову. При цьому завжди тримайте її за цоколь, доторкатися до скляної частини категорично заборонено, так як жир з шкіри є причиною перегріву окремих ділянок і швидкого виходячи елемента з ладу.
 • Збірка проводиться в зворотному порядку, після цього той же процес повторюється і з другої фарою, зазвичай всі роботи займають не більше півгодини.

галоген

Фари ВАЗ 2110 розроблені з урахуванням застосування галогену. Домогтися оптимального освітлення можна за допомогою деталей від відомих виробників:

За допомогою серії Night Breaker від Osram можна не тільки істотно розширити світловий потік і збільшити силу променя, але і домогтися білого відтінку, який зовні нагадує ксенон з температурою 4300 К.

Лампи з поліпшеними характеристиками не вимагають додаткових доробок фари і монтуються в штатне місце. Споживана потужність становить 55 Вт, що повністю відповідає застосовуваним з заводу стандартним лампочкам ближнього світла.

Міняємо лампи розжарювання на ВАЗ 2110

Лампи розжарювання на ВАЗ 2110 є один з найпростіших, зручних і в той же час дешевих способів підсвічування автомобіля. Вони можуть бути застосовані в фарах, як підсвічування в салонах, для підсвічування габаритів і т.д.Многіе замінюють їх світлодіодними лампами, які є більш довговічними і яскравими. Тим не менше, більшість як і раніше віддає перевагу саме ім.Лампи розжарювання ВАЗ 2110 можуть бути легко встановлені на автомобіль своїми руками.

Самостійна заміна світлових елементів ВАЗ 2110

Заміна лампи ближнього світла ВАЗ 2110 не вимагає демонтажу фар. Для проведення робіт потрібно виконати кроки:

 • заглушити двигун;
 • відкрити капот;
 • зняти захисний кожух з фари ВАЗ;
 • від’єднати фішку з проводами;
 • відтягнути пружинний фіксатор;
 • вийняти перегоріла деталь;
 • поставити нову в зворотному порядку.

У ближньому і дальньому світлі ВАЗ 2110 використовується стандартний цоколь ламп h2 з характеристиками 12v, 55w. Установка світлодіодних ламп може зажадати доопрацювання посадкового місця, монтажу спеціальної лінзи і прокладки проводки. Монтаж ксенону дозволений в фару з певною маркуванням, також в автомобілі зобов’язаний бути присутнім автоматичний коректор і вбудований омивач.

Поміняти лампочку в ВАЗ будь-якої моделі досить просто. Для цього не потрібно спеціальних знань і складних інструментів. Стандартна процедура займає не більше 15-20 хвилин. Після процедури необхідно перевірити настройки оптики в спеціалізованому автосервісі або своїми силами.

Галогеновая лампа здатна прослужити від 2 до 5 років залежно від умов експлуатації. В процесі заміни важливо дотримуватися обережності і не торкатися колби руками без рукавичок, оскільки це суттєво скоротить термін служби і призведе до неправильної роботи фари.

Лампа розжарювання і коротке замикання

Лампи розжарювання не здатні самостійно витримувати коротке замикання, яке виникає в результаті перегріву проводів в ланцюзі. Воно виникає, якщо ремонтувати автомобіль при включеному струмі (саме тому перш ніж починати ремонт, слід відключати акумулятор від ланцюга), або при появі в ланцюзі оголених проводів.

Примітка: таку проблему можна вирішити шляхом ізолювання проводки.

Щоб лампочки не перегорали під дією короткого замикання, в ланцюг підключають ще і запобіжники (см.ВАЗ 2110: як проводиться заміна запобіжників). Вони відразу ж відключають всю електроенергію в машині, як тільки трапляється коротке замиканіе.В результаті ніяка електроніка машини не пошкоджується.

Опис робочого процесу

Розглянемо два варіанти. коли потрібна тільки заміна лампи ближнього світла на ВАЗ 2110 і коли необхідно зняття всієї конструкції для ремонту і обслуговування.

Вибираємо які лампи поставити в фари на ВАЗ-2110

Автомобіль ВАЗ-2110 був спроектований ще в 80-х роках минулого століття, тому особливо технологічних рішень в його конструкції зустрічати не доводиться. Це ж стосується і оптики. На машині з заводу встановлені чотирилампового блок фари головного світла, які мають на увазі застосування ламп тільки одного типу.

Типи ламп в фарі

Оскільки передня оптика автомобіля розрахована на четирехфарную схему освітлення, для ближнього і дальнього світла застосовуються галогенові однонітевиє лампи з цоколем типу Н1. Це застаріла схема, але якщо підібрати лампи правильно, то можна досягти непоганих результатів. Із заводу в передній оптиці встановлені такі лампи:

 • Дальнє світло. лампа АКГ12-55-2 потужністю 55 Вт з цоколем Н1.
 • На ближнє світло встановлюється така ж лампа.
 • У покажчику поворотів встановлена ​​лампа потужністю 21 Вт типу PY21W. Із заводу встановлена ​​лампа А12-21-4 потужністю 21 Вт.
 • W5W. лампа потужністю 5 Вт встановлена ​​в габаритні вогні. Із заводу йде вітчизняна лампа А12-5-2.’

Типи лампи, що встановлюються в блок-фарі ВАЗ-2110.

Які фари встановлюють на ВАЗ-2110

У різний час десятка комплектувалася блок-фарами різних виробників, точніше, двох. вітчизняні блок-фари з міста Киржач і німецькі фари Bosch. За конструкцією вони дещо відрізняються:

Проте багато хто знаходить плюси і у вітчизняних фарах, один з яких. лінзованной плафон для лампи ближнього світла. Які б фари не були б встановлені, на якість світла сильно впливають лампи.

Які лампи краще?

На автомобілі редакції встановлені звичайні фари з лампами вітчизняного виробника.

Природно, що заводський світло в комплексі з блок-фарою з Киржача світять так собі. Тому багато хто відразу ж розглядають альтернативні варіанти ламп, серед яких є впевнені лідери:

 • для любителів економити підійде китайська лампа Nord YADA «Clear» за ціною сто рублів за штуку, більше про неї нічого доброго сказати не можна;
 • Bosch Р190. коштує рівно в десять разів дорожче, відрізняється довговічністю і класичним відтінком, може бути встановлена ​​як для ближнього, так і для дальнього світла.
 • Osram H1 Cool Blue Hyper 5000K. кращий варіант для не досконалої оптики десятки, за штуку;
 • Osram H1 Night Breaker 90%. відмінний варіант, світять трохи тьмяніше попередніх, але в дощову погоду їм немає рівних;
 • Sho-me H1 B4 Xenon White 120%. лампа на любителя, з легким жовтуватим відтінком,;
 • Philips X-treme Vision. багатьом подобається ефект від цих ламп, досить довговічна і яскрава,;
 • Koito «Whitebeam» Н1. при потужності 55 Вт видає світловий потік, відповідний 100-ватної лампі, за штуку.

Що краще поставити: галогенові, світлодіоди або ксенон?

Як вже було сказано, фари для ВАЗ 2110 призначені для галогенних ламп. Це означає, що за законом встановлювати в них світлодіодні лампи або ксенон не можна. Відповідно до частини 3 ст. 12.5 КоАП РФ вас можуть позбавити прав на термін до року.

Є думка, що в Киржач можна законно встановити ксенон через інший конструкції і наявності блоку лінзи. Насправді це не зовсім так. Для законності установки ксенону на автомобіль ви повинні виконати наступні вимоги Постанови Уряду РФ від 10.09.2009 N 720 (ред. Від 15.07.2013, з ізм. Від 08.04.2014) “Про затвердження технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів”:

Тобто потрібні автокорректор кута нахилу і омивач, а також прозоре скло перед лінзою. Але це ще не все. Потрібно в ГИБДД подати заяву на внесення змін в конструкцію, на підставі якого, якщо вашу переробку схвалять, вам видадуть висновок. Саме висновок можна отримати, звернувшись в НАМИ-ПТІА-ФОНД, а саме переобладнання повинно проводиться в сертифікованому сервісі. Говорячи простою мовою, встановити ксенон законно можна, але досить складно.

ВАЗ-2110 улучшаем ближний свет заменой лампочек H1 галоген

Зі світлодіодними фарами справа йде двояко: з одного боку, фари призначені для галогенових ламп, а з іншого боку, світлодіодні лампи маркуються також. H1, що побічно говорить про відповідність галогенні.

Які види фар встановлювалися на ВАЗ 2110

Десяте сімейство «LADA» або, як його ще називають «LADA 110», складається з 4 моделей:

 • 2110. седан;
 • 2111. універсал;
 • 2112. п’ятидверний хетчбек;
 • 21123. трьохдверний хетчбек або, як його ще називають, купе.

Види Lada 110

Вони випускалися на АвтоВАЗі з 1995 по 2009 рік, однак, на заводі в м Черкаси продовжували проводитися під маркою Богдан аж до 2014 року. Фари на них застосовувалися однакові, тому в статті я буду говорити «десятка» або «ВАЗ 2110», але інформація може бути застосована до будь-якого з поколінь.

На «десятках» найчастіше стоять фари двох типів:

Обидва варіанти влаштовані таким чином, що за ближній і дальнє світло відповідає окремі лампи, але про це поговоримо нижче. У чому ж все-таки відміну Bosch від Киржач?

Фари Bosch для ВАЗ 2110 виробляють в Рязані, в даний час ця компанія називається «AL-Automotive Lighting». Номер. 2110-3711011 (ліва), 2110-3711010 (права). Це стандартні фари, в них два рефлектора. для далекого і ближнього світла відповідно. Вони об’єднані в одному блоці зі склом з насічками. Насічки. це ніщо інше, як лінза Френеля, такі стекла ще називають рифленими. Це потрібно для формування правильного пучка світла і світлотіньової межі таким чином, щоб фари не зліпили водіїв зустрічних і йдуть попереду автомобілів.

Замена всех лампочек фары на ВАЗ 2110-2112: ближнего и дальнего света, габаритов и поворотов

Огляд оригінальних фар Bosch для “десятки” ти можеш подивитися в цьому

Другий тип фар проводиться на ЗАТ “Завод Автосвет” в м Киржач Володимирській області, звідки і пішла їх назва. У фарах Киржач оптика ближнього світла лінзованной, скло навпроти лінзи не рифлене, а гладке. Лампа дальнього світла варто в звичайному рефлекторе, але на склі перед нею вже є насічки. Блок з лінзою ближнього світла зображений зліва на фотографії нижче.

Скло до корпусу фари Bosch 2110 кріпиться скобами, а на Киржача. на герметику, що сильно ускладнює розбирання, в процесі якої ти можеш і зовсім пошкодити виріб. Порівняти конструкцію і то, як світять різні фари для “десятки”, можна, подивившись

Які лампочки стоять в фарах ВАЗ 2110 і що краще вибрати

Молоді хлопці найчастіше вибирають перший автомобіль вітчизняних марок. Але їх часто доводиться ремонтувати, і заміна лампочок. одна з проблем, з якою доведеться зіткнутися. У цій статті я розповім, які лампи стоять в фарах ВАЗ 2110.

Вибір кращої лампи

  Маяк H1 12V 55W Super Light 50% серії «Ультра». 3 або 240 рублів. Народні лампи підвищеної яскравості від вітчизняного виробника.

Які стоять лампочки

І для дальнього світла, і для ближнього світла з заводу встановлюються галогенові лампи H1, вітчизняна маркування АКГ 12-55-2. Виглядають вони наступним чином:

Вам буде корисно ознайомитися з таблицею маркування всіх ламп, які стоять в ВАЗ 2110.

Процес заміни ламп

І нарешті, поговоримо про заміну лампи в фарі ВАЗ 2110. Для цього нам знадобляться хороші лампочки ближнього світла і чисті рукавички або ХБ-тканину. Насправді для заміни не потрібно їхати в сервіс. Це робиться за 5 хвилин. Відкрий капот і подивися на фару зсередини. На її тильній стороні є два люка, прикритих гумовим пилюжником або пластиковим ковпаком. Той, що ближче до крила і поворотники (неважливо, з якої зі сторін), це ближнє світло, а той, що ближче до радіатора. дальній.

Кришка люка лампи може відрізнятися в залежності від моделі фар і року випуску твого ВАЗ 2110, але принцип заміни ламп аналогічний. У прикладі, зображеному на фотографіях, в нижній частині є засувки, на які потрібно натиснути. У випадку з гумовими пильовиками вони просто знімаються, є також і ковпаки, які потрібно відкручувати проти годинникової стрілки.

Піднявши кришку, ти побачиш клеммник, його потрібно просто зняти з цоколя. Але не тягни за дроти, берись міцно за пластикову його частина. До речі, в лючке ближнього світла знаходиться і лампа габаритних вогнів (див. Фото нижче). Щоб демонтувати лампочку потрібно зрушити пружинний тримач (скобу). Форма і кріплення цієї скоби теж може відрізнятися в різних моделях і роках випуску, але не дуже, так що дій за обставинами.

Пружинний фіксатор Можна діставати лампу

Зверніть увагу, що лампу вставити неправильно не вийде з-за форми спідниці навколо цоколя. Процес зворотного установки ви бачите нижче. Для заміни дальнього світла дії аналогічні.

Як виявилося, заміна ламп ближнього і дальнього світла у фарах ВАЗ 2110 справа зовсім нескладна, для цього навіть не знадобляться ключі або інший інструмент. Головне, що ми можемо зробити це безкоштовно своїми руками. спасибі за увагу.

Проблема нових фар

Трапляється так, що після установки нових фар, придбані за великі гроші від надійного, відмінного виробника, якість світіння залишає бажати кращого.

Малодосвідчені водії списують все на шлюб або купівлю підробки, замасковану під перевірену фірму. Але на ділі все виглядає зовсім інакше.

Фари світять якісно і ефективно не тільки в залежності від виробника. Велику роль відіграє настройка, про яку хтось не знає або просто забуває.

Фари, тільки що витягнуті з заводської упаковки і встановлені на місце старої оптики, не мають необхідну конкретно для вашого автомобіля регулювання. Виконати її самостійно можна, але для цього буде потрібно ідеально рівний майданчик, аналогічна стіна і навички кресляра. На практиці реалізувати це досить важко, тому оптимальне рішення. довірити регулювання фахівцям зі станції технічного обслуговування.

На жаль, ВАЗ 2110. це не сучасний, передовий автомобіль, в якому фари регулюються автоматично електронікою. Тут все доводиться робити вручну.

Які лампочки стоять в фарах ВАЗ 2110 і що краще вибрати. це корисно знати

Одним з кращих представників вітчизняного автопрому безперечно є автомобіль ВАЗ 2110. Іноді деякі його частини виходять з ладу, наприклад, лампи ближнього світла, і вимагають заміни. Розглянемо, які види лампочок застосовуються в оптиці цієї моделі, як правильно підібрати і самостійно поміняти їх, який цоколь у них повинен бути, а також як в разі потреби відрегулювати фари.

Типи ламп в фарі

Оскільки передня оптика автомобіля розрахована на четирехфарную схему освітлення, для ближнього і дальнього світла застосовуються галогенові однонітевиє лампи з цоколем типу Н1. Це застаріла схема, але якщо підібрати лампи правильно, то можна досягти непоганих результатів. Із заводу в передній оптиці встановлені такі лампи:

 • Дальнє світло. лампа АКГ12-55-2 потужністю 55 Вт з цоколем Н1.
 • На ближнє світло встановлюється така ж лампа.
 • У покажчику поворотів встановлена ​​лампа потужністю 21 Вт типу PY21W. Із заводу встановлена ​​лампа А12-21-4 потужністю 21 Вт.
 • W5W. лампа потужністю 5 Вт встановлена ​​в габаритні вогні. Із заводу йде вітчизняна лампа А12-5-2.’

Типи лампи, що встановлюються в блок-фарі ВАЗ-2110.

Різновиди фар для ВАЗ 2110 (LADA 110)

Для автомобілів ВАЗ 2110 випускається дві основні конструкції фар:

 • від «AL-Automotive Lighting». ці фари випускаються за ліцензією Bosch в місті Рязані. Конструкція нічим не примітна. Блок ламп дальнього і ближнього світла прикритий скляним ковпаком з насічками. Матеріал. скло. Кріплення. на скобах, що зручно при ремонті і поточному обслуговуванні.
 • від ЗАТ «Завод Автосвет». виробництво розташовується в місті Киржач, по ньому часто і називають конструкцію самі автолюбітелі.Конструкція відрізняється наявністю лінз для лампи дальнього світла, ковпак ж навпаки лампи ближнього світла стандартний. рифлений. Матеріал. ударостійке скло. Кріплення не дуже вдалий. герметик. Це створює складності при ремонті.

Що вибрати?

Здавалося б, мова йде про продукцію німецької якості, яка за визначенням повинна бути краще вітчизняного аналога. Але в дійсності справи йдуть трохи інакше.

Давайте розглянемо ключові особливості фар Киржач і Bosch, щоб визначити, які саме варто вибрати для своєї моделі ВАЗ 2110.

Виходячи з усього сказаного, стає зрозуміло, чому фари від Bosch коштують дешевше Киржач, а також чому фахівці рекомендують на вітчизняний автомобіль встановлювати блок фару вітчизняної фірми.

Примітно, що це одне з небагатьох винятків, коли вітчизняні вироби виявилися кращими зарубіжних. Сумний, але факт.

Виробники ламп. вибір користувачів та експертів

Станом на початок 2020 року на російському ринку представлені лампи для фар ВАЗ 2110 наступних марок (по спадаючій їх якості та вартості):

Коротко про себе: автомобільний фанат. Менеджери автосалонів знають мене в обличчя, тестую все новинки. У рік міняю по три автомобіля. Дружина сміється, у неї вже 5 років 4 Citroen, а я все на новому. Сплю з ключами, гараж мій другий дім!

Які лампи краще?

На автомобілі редакції встановлені звичайні фари з лампами вітчизняного виробника.

Природно, що заводський світло в комплексі з блок-фарою з Киржача світять так собі. Тому багато хто відразу ж розглядають альтернативні варіанти ламп, серед яких є впевнені лідери:

 • для любителів економити підійде китайська лампа Nord YADA «Clear» за ціною сто рублів за штуку, більше про неї нічого доброго сказати не можна;
 • Bosch Р190, коштує рівно в десять разів дорожче, відрізняється довговічністю і класичним відтінком, може бути встановлена ​​як для ближнього, так і для дальнього світла.
 • Osram H1 Cool Blue Hyper 5000K. кращий варіант для не досконалої оптики десятки, за штуку;
 • Osram H1 Night Breaker 90%. відмінний варіант, світять трохи тьмяніше попередніх, але в дощову погоду їм немає рівних;
 • Sho-me H1 B4 Xenon White 120%, лампа на любителя, з легким жовтуватим відтінком,;
 • Philips X-treme Vision, багатьом подобається ефект від цих ламп, досить довговічна і яскрава,;
 • Koito «Whitebeam» Н1, при потужності 55 Вт видає світловий потік, відповідний 100-ватної лампі, за штуку.

Osram. оптимальне поєднання ціни та якості.

Які лампи коштують в фарах ВАЗ 2110

Автомобілі ВАЗ 2110 відомі також як LADA 110 здобули популярність у багатьох автолюбителів як нашої країни, так і зарубіжжя. Дані авто випускалися в Тольятті з середини 1990-х років до 2007 року. За кордоном, за ліцензією, їх випускали до 2015 року.

ВАЗ 2110 був спроектований в другій половині 1980-х років, ще в радянському союзі. Його випуск був запланований на 1990 рік, але через фінансові катаклізмів на пострадянському просторі він відбувся на п’ять років пізніше. Для свого часу цей автомобіль був відмінним представником свого класу і цінової категорії. І незважаючи на ряд претензій до якості збірки в 1990-х роках, ВАЗ 2110 заслужив репутацію надійного і недорогого авто з сучасним дизайном.

Різновиди фар для ВАЗ 2110 (LADA 110)

Для автомобілів ВАЗ 2110 випускається дві основні конструкції фар:

 • від «AL-Automotive Lighting». ці фари випускаються за ліцензією Bosch в місті Рязані. Конструкція нічим не примітна. Блок ламп дальнього і ближнього світла прикритий скляним ковпаком з насічками. Матеріал. скло. Кріплення. на скобах, що зручно при ремонті і поточному обслуговуванні.
 • від ЗАТ «Завод Автосвет». виробництво розташовується в місті Киржач, по ньому часто і називають конструкцію самі автолюбітелі.Конструкція відрізняється наявністю лінз для лампи дальнього світла, ковпак ж навпаки лампи ближнього світла стандартний. рифлений. Матеріал. ударостійке скло. Кріплення не дуже вдалий. герметик. Це створює складності при ремонті.

Виробники ламп. вибір користувачів та експертів

Станом на початок 2020 року на російському ринку представлені лампи для фар ВАЗ 2110 наступних марок (по спадаючій їх якості та вартості):

Philips X-treme Vision 130%. світловий потік, за запевненням виробника, збільшений на 30%, є так звана імітація ксенону.
OSRAM Nightbreaker UNLIMITED 110%. ця лампа відрізняється збільшеним на 10% світловим потоком, її
OSRAM ULTRA LIFE. лампи характеризуються довговічністю і ціною від 500 до 650 рублів.
Маяк H1 12V 55W Super Light 50%. виробник позиціонує свої вироби як доступний продукт для широких верств автолюбителів. Світловий потік достатній.

Порівняння галогенових, ксенонових та світлодіодних ламп

З точки зору чисто споживчих властивостей першість автомобільних ламп виглядає наступним чином:

 • Світлодіодні. є найсучаснішими виробами автомобільної світлотехніки. Вони перевершують своїх конкурентів за всіма параметрами. довговічність (здатні функціонувати зі зниженням яскравості світлового потоку максимум на 10% більше 25 тисяч годин), енергоефективність (споживають мінімум енергії, велика частина якої перетворюється в світлове випромінювання), вартість (спочатку відрізнялися дорожнечею, але вже зараз стоять відчутно дешевше конкурентних конструкцій).
 • Ксенонові. їх також називають газорозрядні. Зовні вони схожі на галогенові, але різко відрізняються принципом роботи і внутрішньої конструкцією. У ксенонових лампах внутрішній простір балона наповнене благородним газом ксеноном (звідси і назва), а світло виникає не через напруження металевої дуги, а в результаті світіння газу в балоні. Відмінністю роботи ксенонових ламп є виділення значної кількості тепла і світлового випромінювання тієї частини Spectra, які призводять до вигорання світловідбивних покриттів рефлекторів. Термін служби цих ламп близько 4-5 тисяч годин, для їх установки потрібно фара особливої ​​конструкції з лінзою, коректором положення і омивачем. Вартість значно вище галогенових. Правда і яскравість світлового потоку, а значить і дальність освітлюваної ділянки дороги, вище.
 • Галогенові. цей вид ламп спочатку передбачався виробником ВАЗ 2110. Саме під галогенові розраховані обидві випускалися конструкції фар. Термін служби досить скромний. близько 500-1000 годин. Яскравість і дальність освітлення також сильно поступаються конкурентам. Плюсами є перевірене конструкції і доступність за ціною.

Важливо! В кінці 1990-х початку 2000-х років у багатьох автолюбителів стало популярно встановлювати в фарах непередбачений ксенонові лампи. Досить було придбати інсталяційний комплект і використовувати найпростіші інструменти. Яскравість фар зростала в рази, але через непередбачених такого аппгрейда підвищувався ризик засліпити водіїв зустрічних авто, самого себе під час снігопаду, а також знижувалася видимість (до рівня нижче стандартних галогенових) під час дощу і в туман. Зараз подібна заміна прямо заборонена законом і може призвести до серйозних наслідків для автовласника.

типи ламп

Для ВАЗ 2110 виробником передбачена установка тільки одного типу ламп. галогенних. Конструктивно вони представляють собою скляний балон, заповнений газоподібним йодом або бромом (ці хімічні елементи відносяться до групи галогенів, звідси і назва ламп). Газ в балоні під тиском, це гарантує від попадання всередину повітря і дострокового виходу лампи з ладу. Світло випромінюється металевою спіраллю з вольфраму. В даний час даний тип ламп вважається морально застарілим.

Детально ознайомитися з застосовуваними типами ламп і їх характеристиками можна в наведеній нижче таблиці.

Як замінити лампи на ВАЗ 2110 (LADA 110)

Замінити лампи в фарах ВАЗ 2110 досить легко самостійно.

Для цього потрібно слідувати нескладним алгоритмом:

 • Відкрити капот і знайти корпусу фар.
 • Обережно відкрити дихальні кришки, віджавши засувки (вони можуть бути як пластикові, так і гумові).
 • У відкрилася порожнини фари послабити засувку на великий клеми.

Важливо! Ні в якому разі не можна виймати лампу за дроти!

Залишилися питання по заміні? Тоді дивимося відео по заміні всіх лампочок в автомобілі ВАЗ 2110:

В даний час на ВАЗ 2110 законом дозволена установка тільки галогенових ламп. потужністю в 55 Вт, на напругу в 12 В і з цоколем Н1. Ксенонові ж прямо заборонені, а світлодіодні ніяк не прописані в законі. Останнє не гарантує відсутність претензій з боку контролюючих органів. Незважаючи на те, що галогенові лампи вже морально застаріли, їх вигідно відрізняє простота установки, низька вартість і взуття перевірене конструкції.