Заміна генератора Priora 16 клапанів з кондиціонером

Заміна генератора Priora 16 клапанів з кондиціонером

Home »Заміна генератора Priora 16 клапанів з кондиціонером

практичне керівництво

В автомобілі встановлюють генератори різних виробників, які можуть незначно відрізнятися конструкцією (випрямним блоком і регулятором напруги і способом їх кріплення). Ремонт всіх генераторів не має принципових відмінностей.

В автомобілях без компресора кондиціонера можна замінити регулятор

напруги і випрямний блок, не знімаючи генератор з двигуна.

Знімаємо генератор з автомобіля (Washing machine. Вище).

Віджавши три пружинних фіксатора, знімаємо захисний кожух випрямного блоку.

Хрестовій викруткою відвертаємо два гвинти кріплення регулятора напруги.

Від’єднуємо від виведення регулятора напруги колодку дроти і знімаємо регулятор.

Накидним ключем на 8 мм відвертаємо чотири болти, що з’єднують висновки обмоток статора з блоком випрямлячів (запам’ятайте, як встановлено ізолюючі і наполегливі шайби).

На генераторах деяких виробників випрямний блок закріплений гвинтами.

Обережно відгинаємо в сторощ дроти висновків обмотки статора.

Хрестовій викруткою відвертаємо гвинт кріплення конденсатора.

Знімаємо випрямний блок разом з конденсатором.

Торцевих ключем на 10 мм відвертаємо дві гайки контактного болта. Знімаємо з болта дистанційну і ізолюючі втулки, виймаємо болт з випрямного блоку і знімаємо з контактного болта наконечник конденсатора.

Маркером наносимо мітки взаємного розташування передньої і задньої кришок генератора (для спрощення збірки).

Торцевих ключем на 8 мм відвертаємо чотири болти, що стягують передню і задню кришки генератора.

Шлицевой викруткою акуратно розсовуємо кришки генератора.

Від’єднуємо задню кришку разом з обмоткою статора від передньої кришки.

Для визначення технічного стану заднього підшипника покачайте з боку в бік і енергійно покрутіть його зовнішнє кільце. Підшипник не повинен мати значного люфту, а кільце має вільно обертатися без заїдань і сторонніх шумів. Несправний підшипник необхідно замінити.

Маркером наносимо мітку на статорі (для позначення її положення щодо задньої кришки).

Виймаємо статор із задньої кришки генератора.

Для визначення технічного стану переднього підшипника, утримуючи рукою шків, покачайте з боку в бік і покрутіть передню кришку. Якщо підшипник заїдає, має значний люфт або при енергійному обертанні кришки шумить, то його необхідно замінити. Завод-виробник рекомендує міняти передній підшипник ротора разом з передньою кришкою генератора, так як він завальцован в кришці. Але, з огляду на те, що вартість підшипника значно нижче вартості нової передньої кришки і, тим більше, генератора в зборі, доцільно випрессовать і замінити несправний підшипник.

При необхідності заміни переднього підшипника генератора торцевих ключем на 24 мм відвертаємо гайку кріплення шківа, утримуючи шків розсувними пассатижами.

Знімаємо з вала ротора шків із пружинним 3 і плоскою шайбою 2, дистанційну втулку 1.

Навертаються гайку кріплення шківа на різьблення вала ротора (урівень з торцем). Ударами молотка з гумовим бойком по гайці Випрессовиваемие ротор з переднього підшипника.

При необхідності заміни переднього підшипника генератора встановлюємо передню кришку в лещата (на губки лещат повинні бути надіті накладки з м’якого металу).

Підібравши відповідні оправлення з набору чашкового знімача, Випрессовиваемие підшипник з посадкового гнізда в передній кришці.

При необхідності заміни заднього підшипника генератора закріплюємо ротор в лещатах з м’якими накладками на губах. Універсальним знімачем спресовувати задній підшипник з валу ротора.

Перевіряємо обмотки статора: а) прикладаючи щупи омметра до контактних кілець ротора, перевіряємо обмотку збудження на відсутність обриву. Опір справної обмотки збудження має бути 5-10 Ом;

б) під’єднуючи щупи омметра до будь-якого контактному кільцю і до ротора, перевіряємо обмотку збудження на відсутність замикання на «масу». При справній обмотці ротора омметр повинен показати нескінченно великий опір.

Перевіряємо обмотки статора: а) по черзі під’єднуючи щупи омметра до висновків обмотки статора, перевіряємо обмотку на обрив. При відсутності обриву омметр буде показувати мале електричний опір (близько 10 Ом);

б) приєднавши щупи омметра до будь-якого висновку обмотки і до статора, перевіряємо обмотку статора на відсутність замикання на «масу». Якщо короткого замикання немає, омметр повинен показати нескінченно великий опір.

Справний напівпровідниковий діод проводить електричний струм тільки в одному напрямку. Діод несправний, якщо він не проводить струм або проводить струм в обох напрямках.

Как быстро и Правильно снять и поставить Генератор от приоры Люкс

а) приєднуємо щуп негативного висновку омметра (в режимі перевірки діодів) до загальної шині допоміжних діодів 1, а щуп позитивного висновку. висновку перевіряється діода 2. Справний щуп не повинен пропускати струм (опір прямує до нескінченності).

б) змінюємо щупи тестера місцями. Якщо діод справний, омметр повинен показати наявність опору (кілька сотень Ом). Аналогічно перевіряємо два інших допоміжних діода;

в) приєднуємо щуп негативного висновку омметра до пластині випрямного блоку, в якому запресований перевіряється діод, щуп позитивного висновку. висновку діода. Справний діод не повинен пропускати струм (опір прямує до нескінченності);

г) міняємо щупи тестера місцях. Якщо діод справний, омметр повинен показати опір в кілька сотень Ом.

Аналогічно перевіряємо інші силові діоди.

а) оглядаємо щітки регулятора напруги, переконуємося в їх рухливості. Якщо щітки обламані або сильно зношені (виступають з щіткотримача не більше ніж на 5 мм), або їх підклинює в щіткотримачі. регулятор напруги необхідно замінити;

б) для перевірки регулятора напруги збираємо найпростішу схему (Washing machine. нижче). До «масі» регулятора проводом приєднуємо негативний висновок джерела живлення, а до його висновку. позитивний. Контрольну лампу підключаємо до щіток регулятора напруги;

При приєднанні до регулятора напруги проводів, які подають напругу, суворо дотримуйтесь полярності. Неправильне під’єднання проводів виведе з ладу справний регулятор напруги.

Вольтметром контролюємо напруга, що подається на регулятор напруги;

контрольна лампа; 3. «маса» регулятора напруги; 4. висновок ре-регулятора напруги; 5. щітки

в) включаємо блок живлення і подаємо напругу 13 В на регулятор напруги. Контрольна лампа повинна спалахнути, бо свідчить про те, що при такій напрузі в бортовій мережі автомобіля струм збудження буде надходити на обмотку ротора генератора;

г) поступово піднімаємо напруга до тих пір, поки контрольна лампа не згасне. Напруга, при якому гасне контрольна лампа, має бути 14,5-14,7 В;

д) знижуємо подається напруга, поки контрольна лампа не загориться знову. Напруга, при якому включилася контрольна лампа, не повинно бути нижче 13,2 В.

Виміряти ємність конденсатора можна тільки спеціальним приладом. Переконатися в несправності конденсатора можна за допомогою омметра з межею вимірів не менше 1000 кОм.

Під’єднуємо до висновків конденсатора омметр і спостерігаємо за його показаннями. Якщо конденсатор не пробитися, то при приєднанні до нього висновків приладу омметр в перший момент буде показувати невеликий опір, потім цей опір буде швидко збільшуватися, поки не стабілізується. Аналогічна зміна показань омметра повинно повторитися при зміні полярності приладу.

генератор, priora, клапан, кондиціонером

Несправні ротор, статор, конденсатор або регулятор напруги необхідно замінити. Якщо в випрямному блоці несправний один або кілька діодів, слід замінити блок в зборі.

Перед запрессовкой переднього підшипника генератора на місце необхідно перевірити посадкове гніздо підшипника і при необхідності ножем або шабером відновити фаску там, де кромки отвору залишилися застрягання. При запресовуванні переднього підшипника в кришку зусилля необхідно передавати тільки на зовнішнє кільце підшипника.

Підібравши відповідні оправлення з набору чашкового знімача, запресовувати новий передній підшипник в посадочне гніздо в передній кришці до упору.

Виконуючи таку операцію, наносите молотком тільки легкі удари. Грубе поводження може розколоти кришку, виготовлену з крихкого алюмінієвого сплаву.

За допомогою сталевої вибивання відповідного діаметру і молотка відновлюємо завальцювання підшипника в кришці.

Як швидко і правильно зняти і поставити Генератор від пріори Люкс

Установка генератора в зворотній послідовності. Після установки генератора регулюємо натяг ременя приводу генератора.

До речі, Ви знайомі з хворобою генератора?

ознаки несправності

На автомобільних форумах можна часто помітити скарги власників LADA з кондиціонером на підвищений струм. Варто відразу сказати, що струм підвищеним не буває. це відноситься до напруги. Якщо прилади показують вам, що в генераторі занадто високий струм, значить потрібно шукати проблему в реле. До електричних дефектів можна віднести вигоряння або знос щіток, обрив проводки і обмоток, пошкодження реле регулятора (підвищений струм), дефекти в роботі діодного моста. Що стосується механічних поломок, то до них відносяться зношені пружини і підшипники, пошкодження ременя або пошкодження в корпусі.

Зрозуміти, що генератору LADA потрібен ремонт або заміна можна за такими ознаками:

 • Сторонні звуки при русі, які доносяться з правої частини капота.
 • При діагностиці прилади повідомляють, що в вузлі підвищений струм. Схема такого не передбачає.
 • Індикатор розряду АКБ блимає або світиться навіть при працюючій силовій установці.
 • Світло фар став тьмяним.
 • Яскравість оптики постійно змінюється.

Визначити, чи справний генератор з кондиціонером чи ні, можна за допомогою виміру його напруги. Спочатку потрібно отримати показники на клемах АКБ, необхідно запустити мотор і зняти дані при працюючій установки Пріори. До запуску показник напруги повинен становить 12 В, а після. від 13,8 до 14,7 В. Якщо відхилення йде в меншу сторону, то це говорить про те, що струм не надходить, а в більшу. що йде перевантаження. Струм вище межі збільшитися не може, тому варто шукати причину в реле регулятора.

Як зняти генератор на Priora з кондиціонером.

Приступаємо до розбирання безпосередньо генератора.Поддевая плоскою викруткою знімаємо захисну кришку. Будьте обережні засувки дуже тендітні.

Відкрутивши 4 гвинта хрестової (фігурною «») викруткою знімаємо Регулятор напруги (РН)

Відкручуємо 4 стяжних болта задньої кришки генератора Хрестова викрутка або торцева головка на 8мм. Якщо з доданими мостом ніяких операцій проводиться не буде не чіпаємо його. залишаємо закріпленим на задній кришці. Після зняття кришки, не втратити захисну шайбу і посадкову втулку підшипника.

Затиснувши шків в лещатах відкручуємо гайку торцевою голівкою на 24. У багатьох виданнях пишуть що можна відкрутити вставивши всередину торцевої головки шестигранник, на особистому досвіді відчув. незручно. Мало того і отвір в генераторі під TORX. У лещатах простіше, швидше, безпечніше

Виймаємо ротор з передньої кришки легкими постукуваннями, відкручуємо 4 гвинта притискної пластини переднього подшіпніка.Вибіваем з гнізда за допомогою оправлення або інструментальної головки відповідного діаметру.

Задній підшипник за допомогою двухзахватние знімача спресовувати з вала ротора.При виконанні цієї операції гвинт знімача слід робити наголос точно в центр вала, щоб не пошкодити пластмасовий ізолятор контактних кілець ротора. Для установки захоплень знімача на пластмасовій втулці ротора виконані дві фаски.

Ось такі підшипник встановлюються з заводу на генератор Bosch / Якщо придивитися можна побачити напис Індія.

На заміну їм вибрав підшипник фірми KOYO.Koyo є маркою підшипників, що функціонує в рамках JTEKT Corporation. Компанія JTEKT проектує і виготовляє надзвичайно широкий спектр виробів, починаючи від підшипників найбільших розмірів, зовнішні діаметри яких досягають семи метрів, і закінчуючи найменшими підшипниками з внутрішнім діаметром на рівні мілліметра.Іспользуя найкраще, що є в найсучасніших матеріалах і виробничих технологіях, JTEKT Corporation створила гібридні керамічні підшипники, а також широкий асортимент підшипників, застосовуваних у вкрай важких умовах навколишнього середовища, і все це для того, щоб відповідати все більш високим і складним вимогам сучасної промисловості. JTEKT Corporation. це видатна організація, технологічний лідер глобального сектора виробництва підшипників.

Встановлюємо подшіпнікі.Передній за допомогою старого підшипника або відповідної за розміром торцевою голівкою. Задній за допомогою подовженої торцевої головки, до повної посадки на місце. перед установкою перевіряємо підшипники на наявність і кількість мастила.

Виробляємо збірку в зворотному порядке.Перед складанням дрібним наждачним папером зачищаємо контактні кольца.Наслаждаемся тишею роботи генератора14. Хвалимо себе. Ви чудові) За результатом стало тихіше. Паралельно зачистив клеми і саму гайку вивідний шпильки.

П.С. Подяка всім хто подужав многобукв і многофото. Якщо у Вас все ж залишилися питання милості прошу в коментарі. Всім ому стаття виявилася корисною прошу ставити лайк і ділитися їй.

З повагою, LadaRacing. Ну і трохи з превью)

Знімаємо генератор з машини. Для цього достатньо відкрутити болт нижнього вуха і регулювальний болт верхнього вуха. Несемо на верстак.

Замена ремня генератора на Приоре с ГУР или кондиционером

Первинний огляд не показав сильно розбитих підшипників, але маленький люфт все ж був присутній. Заздалегідь власником пріори був куплений комплект з двох підшипників генератора.

Знімаємо шків і задній пластмасовий кожух. Для зняття шківа використовуємо рідної ремінь генератора на зашморг. Так простіше відкрутити і закрутити гайку кріплення шківа.

Оглядаємо візуально (поки) всі елементи на предмет прогара, перетерті і кіптяви. Мені не сподобався проводок від конденсатора. Ізоляція на ньому сплавилася. Або перетерли. При складанні я його заізолював ізолентою.

Щітковий вузол з регулятором напруги новий. До нього питань немає. А, ось мідні струмознімачі не дуже. Прозвонка, регулятора напруги і діодного моста, аномалій не виявила. Все в робочому стані.

Тепер справа за підшипниками. До речі заміні підлягає та пластмасових опорна втулка заднього підшипника ротора, яка розташовується в задній кришці.

Розбираємо генератор повністю. Виймаємо обмотку і половину кришки.

Самі підшипники з ротора краще знімати нормальними знімачі.

Правда у мене вийшов казус, який доставив мені чимало клопоту. Чи не через моєї криворукості, а через моєї Кривоглаза. Вітчизняний виробник виготовив вал ротора з настільки сирого металу, що при процесі випрессовкі переднього підшипника, я не побачив що під дією штока знімача, вал ротора. просто развальцовивается як пластилін.

А там різьбова частина на яку сідає шків і затягується гайка. Різьба М14, крок різьблення 1. Лаявся я на себе довго

Ну да ладно. Друга біда в тому, що з набору нових підшипників. задній підійшов, а передній виявився більше, ніж старий.

генератор, priora, клапан, кондиціонером

Залишилося відремонтувати развальцованний вал з різьбленням. Обточити по колу. І нарізав нову різьбу.

Після чого шків встав як там і був. затягнув гайку.

Залишається посатвіть генератор на місце. Перевірити напругу на АКБ, завести і перевірити напругу на АКБ вже з працюючим генератором. У нашому випадку зарядка є, все працює тихо і рівно.

А тепер, в плані ліричного відступу. Так-так власник Пріори знайомий мого знайомого, то розговорилися. Він каже, що йому обслуговування цього генератора встало за ціною як новий. Якщо врахувати, що я з нього взяв за таку роботу 1000 рублів, то дивуюся. Новий-то в районі п’яти варто ?! Виявляється він вже в якомусь сервісі поміняв «таблетку» за 1800 рублів. 300 рублів таблетка і півтори тисячі за роботу! Каже при ньому знімали генератор з машини і типу через це так дорого за вартістю за роботу.

Шановні власники Пріор Пігулка на вашому генераторі змінюється без знімання генератора з машини! На цю справу у мене йде 15 хвилин, а у вас 300 рублів грошей)))

Так що, шліть подалі таких сервісменов, які тупо розводять вас на бабло! Усім добра

Як замінити генератор на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! Генератор для Пріори потрібен потужний, тому що в ній дуже багато знаходиться електроніки і слабенький генератор просто з нею не справиться, застосовуються в основному в таких автомобілях генератори, які носять маркування 5102.3771 і мають потужність в 80, в люксових же версіях в рази більше електронних частин і разом генератора на 80 Ампер, в них варто генератор на 115 Ампер, який до речі і замість звичайного на 80 Ампер поставити теж можна, просто попрацювати чуйна потрібно буде!

Зняття: 1) На початку парочку деталей зняти потрібно буде, а саме клему скинути з акумулятора мінус (Як скинути клему, читайте в статті: Заміна АКБ на автомобілі) і ремінь, який на шків генератора одягнений і на шків коленвала (Як зняти ремінь генератора. читайте в статті: «Заміна ременя генератора», але тільки вам подушку двигуна піднімати не потрібно, ви вити не збираєтеся ремінь міняти, а лише генератор замінити хочете, тому просто зі шківа генератора ремінь скиньте і приступайте до зняття самого генератора з автомобіля).

2) Після всіх виконаних операцій, від’єднайте дроти які до генератора підходять і на ньому кріпляться, всього три дроти на нього йде, перший провід йде у вигляді роз’єму і до висновку він приєднується (Вказано червоною стрілкою, на фото він уже від’єднаний), його самим першим і від’єднайте, а два інших дроти виконані у вигляді клем вони закриті гумовим захисним ковпачком (Даного ковпачка на фото ви не побачите, тому що він знятий з проводки), цей ковпачок відігнути буде потрібно і після чого відвернувши гайку кріплення клем (Вказана синьою стрілкою ), скинути обидві клеми з виведення B генератора.

3) Коли з проводкою все буде закінчено, відверніть повністю гайку болта кріплення нижнього кріплення генератора (Washing machine. Маленьке фото) і зніміть її з болта, після цього молоточком і пассатижами (Або чим вам зручно буде) акуратно вибийте болт і тим самим зніміть його і покладіть на видне місце, відразу ж після чого повністю відверніть гайку за рахунок якої генератор до верхнього кронштейну кріпиться (Вказана червоною стрілкою) і повністю вивернувши регулювальний болт (Даний болт ми в цій статті вам не покажемо, тому що його багато і так знають, якщо ж ви не знаєте де він розташований, тоді перейдіть до статті в якій пояснюється заміна ременя генератора на Priora, ми на неї посилання трохи вище ще давали), зніміть його і сам генератор з автомобіля.

генератор, priora, клапан, кондиціонером

Додатковий відео-ролик: Побачити короткий наочний процес заміни генератора, можна в відео-ролику, який розташовується нижче:

Коментарі (2)

Під хворобою генератора що саме мається на увазі?

Шукаю тут лікування симптому наступного: заводимо машину (хетч, 11-й рік, без кондера, тільки ЕУР), горить індикатор акумулятора, даси газу, і вуаля: зарядка йде. Дивились щітки, в нормі, навіть більш ніж; почистили клему дроти (був дуууже окислений), який на гайці сидить, результат нульовий. Коли ганяв улюблену до електрика, той сказав що зарядка приходить на акумулятор, нижче норми (13.1В, замість 14.0 ідеальних). Питання: це діодний міст? реально його перепаять самому? Якщо так, які нюанси?

сходи на сайт priorovod.ru, там все розжовано. Причин може бути багато

Де варто генератор на «Priora»

Поміняти даний вузол на 16-клапанної «Priora» не викличе особливих складнощів. Залежно від комплектації автомобіля, порядок дій по заміні різний. У комплектаціях люкс складність в заміні викликає компресор кондиціонера, але в таких автомобілях ГУР замінений на ЕУР, що в деякій мірі спрощує роботу.

Найпростіше замінити несправний вузол на «Priora» в мінімальній комплектації, так як доступ до нього нічим не обмежений.

Також відрізняється спосіб натяжки ременя. У простих комплектаціях натяжка проводиться самим генератором, який обертає болт натягу за годинниковою стрілкою. У комплектації люкс за натяг ременя відповідає ролик натяжителя.

Генератор «LADA Пріори» розташований в правій нижній частині двигуна по ходу автомобіля, там же розташований компресор кондиціонера і Гура.

Перевірка наявності повітря в системі

Якщо звичайне рульове управління з підсилювачем, яке не потребує зусиль, стало більш гучним і більш трудомісткий, тоді там може бути трохи повітря. Вірна ознака повітря в системі це те, що звучить як злегка розсерджений кіт під капотом. Це гарчання стає голосніше при інтенсивних рухах рульового управління з гідропідсилювачем. наприклад, паралельна парковка. Перше, що потрібно перевірити, коли гідропідсилювач керма починає стогнати і стогнати це рівень рідини. Якщо доливати рідину заспокоює шум і повертає рульове управління з гідропідсилювачем в нормальний стан, потім все хорошо.Еслі стогін повертається через короткий час разом з рідиною пропав безвісти. тоді підозрюйте витік як причину рідини акт зникнення і потрапляння повітря в систему.

Заміна генератора «Пріори» з кондиціонером

Щоб зняти генератор на «Priora» на 16 клапанів з кондиціонером буде потрібно яма (естакада) або підйомник. Можна просто піддомкратити автомобіль, але це буде незручно і небезпечно.

Заміна генератора «Пріори» з кондиціонером

 • Знімаємо мінусову клему з акумуляторної батареї.
 • Знімаємо захист двигуна.
 • Знімаємо гумовий захисний чохол з контакту силового проводу на генераторі, відкручуємо гайку.
 • Відчіплюватися Єврофішка керуючого дроти.
 • Відкручуємо ролик натяжителя і знімаємо ремінь.
 • Відкручуємо компресор кондиціонера (патрубки з нього знімати не потрібно, в іншому випадку доведеться заправляти систему кондиціонування фреоном).
 • Відкручуємо безпосередньо сам вузол, піддягаючи викруткою, витягуємо вправо (до середини автомобіля), попутно відсуваючи компресор (все інтуїтивно зрозуміло).

Інші застосування запобіжних клапанів

Запобіжні клапани використовуються в контурах для захисту компонентів від надлишкового тиску через тепла або зовнішніх сил, коли підвищення тиску в блокованому контурі потоку може пошкодити привід або створити загрозу безпеці.

У контурах гідравлічного двигуна запобіжні клапани можуть усунути удар, коли двигун необхідно швидко сповільнити. У цій функції рідина подається від вихідного порту високого тиску двигуна до вхідного отвору низького тиску, підтримуючи при цьому достатню засунений для зупинки двигуна без пошкоджень.

Більшість функцій запобіжних клапанів доступні у вигляді модульних або багатошарових клапанів, які встановлюються між гідророзподілювачем і допоміжної плитою. Малюнок 9-11. показує більшість поширених конфігурацій, пропонованих в даний час постачальниками гідравлічної енергії. Ці модулі зазвичай доступні для клапанів всіх розмірів з портами до D08 (¾ дюйма).

Насос в зборі

Перед складанням змастіть всі деталі рідиною для гідропідсилювача керма. Встановіть сальник валу насоса, використовуючи торцевий ключ 15/16 дюйма, щоб він встав на місце до упору в буртик отверстія.Смажьте кільця ущільнювачів, які входять в корпус, і встановіть їх. Помістіть вал шліцьовим кінцем вгору в лещата з м’якими губками. Встановіть наполегливу пластину на вал гладкою стороною з отворами вгору. Посуньте ротор і Цековки вниз по шліцах. Встановіть новий ротор стопорне кільце. Переконайтеся, що він знаходиться в канавці. Встановіть 2 настановних штифта в отвори в корпусі насоса. Вставте вал, ротор і наполегливу пластину в корпус. Зіставте місця отворів з установочними штифтами. Одягніть кільце насоса на ротор і на установчі штифти так, щоб стрілка на кільці була звернена до задньої частини корпуса.Установіте лопатки в пази ротора так, щоб закруглена кромка була звернена до внутрішньої поверхні кільця насоса. Встановіть притискну пластину на установчі штифти так, щоб поглиблення круглої пружини було звернуто до задньої частини корпусу. Вставте гніздо розміром 1 1/4 дюйма в канавку притискної пластини і натисніть на гніздо двома великими пальцями, щоб встановити вузол на кільце ущільнювача в корпусі насоса. Помістіть пружину в канавку на притискної пластини. кінцева пластина для губ перевага над пружиною. Використовуючи пальці натисніть торцеву пластину вниз нижче утримують кільцевої паза.Удержівая кінець пластину вниз, рівномірно сидіння стопорного кільця в канавці. За допомогою штампа, і натисніть утримує кільця кінці навколо в паз до тих пір, поки отвір знаходиться навпроти отвору клапана управління потоком. Це забезпечує максимальну утримання стопорного кільця. Встановіть корпус на кільце ущільнювача резервуара. Встановіть магніт, якщо він використовується (NOS GM 5692682). Встановіть кільця ущільнювачів на монтажні шпильки резервуара і клапан регулювання потоку. Встановіть резервуар на корпус насоса і вставте отвори для монтажних шпілек.Установіте шпильки. Чи не натягуйте резервуар на насос за шпильки, так як резервуар може погнутися і може викликати відплив. Використовуючи молоток з м’якою головкою, постукайте по резервуару на насосі. Переконайтеся, що кільця ущільнювачів на місці. Затягніть шпильки. Встановіть пружину клапана управління потоком і клапан управління потоком так, щоб торцева кришка була звернена до пружини. Встановіть ущільнювальне кільце на шлангу тиску фитинга самої верхньої канавки. Нижня канавка буде обмежувати вихідний отвір розвантаження. Затягніть із зусиллям 30-35 фут-фунтів. Встановіть шків.Затяніте гайку шківа до 60 футів фунтів.

Встановіть насос в автомобіль. Запустіть напірний шланг фитинга вручну, а потім затягніть його за допомогою факельного ключа. Не допускайте перехресної різьблення фітинга. Підключіть поворотний шланг. Встановіть ремінь (і) і затягніть у відповідності зі специфікаціями виробника. Ремінь, який занадто натягнутий, призведе до його передчасного виходу з ладу. Якщо в системі немає свіжої рідини, не підключайте поворотний шланг. Вам потрібно буде промити систему свіжої рідиною, а потім видалити повітря з сістеми.Подключаем акумулятор. Підніміть передню частину автомобіля на стійках безпеки. Попросіть друга допомогти вам, так як рульове колесо потрібно плавно повертати з положення блокування в положення блокування. Запустіть двигун і доливайте свіжу рідину до тих пір, поки з поворотної косильною волосіні не виходитиме свіжа рідина. Підключіть зворотну волосінь. Збезповітріть системи. Якщо під час попереднього тесту в систему була залита свіжа рідина гідропідсилювача, заповніть резервуар свіжою рідиною і видаліть повітря з системи.

Заміна приводного ременя при встановленому кондиціонері

Як уже згадувалося, основна складність полягає в розташуванні приводу додаткових механізмів “Пріори”. Те, що він обходить замкнутим чотирикутником навколо кріплення двигуна створює неабиякі проблеми при заміні. Звичайно, зняти прогумований ремінець ніяких проблем не становить. Але ось встановити на це місце новий, процес досить складний.

Як зняти генератор

Для заміни генератора в автомобілях з простою комплектацією буде потрібно яма або естакада. Через відсутність компресора кондиціонера і Гура доступ до генератора вільний і нічим не обмежений, тому зняти його можна без особливих зусиль:

 • Знімаємо мінусову клему з акумулятора.
 • Знімаємо захист двигуна.
 • Послаблюємо верхній болт натягу ременя.
 • знімаємо ремінь.
 • Відкручуємо два болти кріплення вимагає заміни вузла.
 • виймаємо генератор.

Збірку виконуємо в зворотній послідовності.

Покрокова інструкція по заміні без гідропідсилювача

Роботи по заміні своїми руками, на Priora без ГУР (ЕУР) і кондиціонера зручніше проводити на оглядовій ямі.

 • набір ключів;
 • пристрій для зняття підкрилки;
 • балонний ключ.