Заміна фільтра салону Ford Focus 2 рестайлінг

Заміна салонного фільтра Focus 2 або небачений гемор ?

Відразу відступ прохання не писати незадоволених типу “у тебе руки з пи” і подібне. Руки звідти були у конструкторів авто.

Купив фільтр вугільний салону вже місяці 2 назад, чекав поки будуть підходити до кінця поїздки на дачу по пилу, щоб поміняти нарешті то фільтр салона.Фільтр вугільний Filtron K 1150 A. 491 рубль.

Як передмову скажу, що процес заміни буде знищувати вас з кожною хвилиною.

І цей момент настав і я прокляв всё.На зображенні все виглядало дуже просто, але тільки за умови, що ви карлик зростанням менше 1,5 метра.

1 етап. зняття старого салонного фільтра

Прочитавши інфу про заміну здавалося, що справа хвилин 20. відкрутити 3 болти електронної педалі газу і 3 болта кріплення пластикової заглушки фільтра! Але не тут то було педаль була знята, проблем особливих не склала, далі з горем навпіл була відкручу кришка салонного фільтра. здавалося що все найскладніше вже пройдено але на жаль Салонний фільтр в напрямку “прямо” витягнути не вдасться ніяк, тому що він впирається в педаль гальма. Для того, щоб його витягнути, вам необхідно його зігнути в сторону салону правою рукою і витягати поступово в сторону педалей лівою рукою, але так як він нам не особливо потрібен, смикаємо і мнём особливо не парячись.

2 етап. установка нового салонного фільтра

Після першого етапу зняття салонного фільтра можна подумати, що “ну ладно, знаємо як знімати, куди що прикручувати, зараз все зробимо швиденько”.Але це знову помилкові думки Отже свято починається.

Беремо новенький фільтр і намагаємося його засунути, але не тут то було педаль гальма нікуди не поділася і продовжує нам докучати новий фільтр виявився з набагато більш твердим каркасом, що не дозволяє нам його зігнути так само як старий.Резать межі нового фільтра не став.Для того, щоб всунути фільтр, скручуємо фільтр “метеликом”. тримаючись за верхню і нижню частину каркаса повертаємо їх у протилежні сторони, після чого вставляємо фільтр в такому стані наскільки вийде, далі продовжуємо його наполегливо хитати і штовхати всередину дуже захоплююче, зручно і весело…

Отже ви перемогли фільтр і думаєте, що зараз все піде як по маслу і справ хвилин на 10, адже вам за все. то прикрутити на місце кришку, що тримає фільтр, і педаль газа.Но, почавши пріворачівать верхній болт кришки фільтра, розуміємо, що справи наші погані сказати незручно. не сказати нічого на те, щоб вибрати положення для закрутки верхнього гвинта фільтра у мене пішло хвилин 20 я вже прокляв все, але відступати було пізно і безглуздо Якщо ви прикрутили верхній гвинт фільтра, то вважайте залишилося зовсім небагато, тому прикрутити інше займе хвилин 10

Ну ось ми і підійшли до кінця на завершення можу сказати, що ніяк не очікував таку гамірно процедури заміни фільтра в Лансере він стояв за бардачком, який знімався за 1 хвилину, після чого відкручувалися 4 гвинтика, витягують на себе без проблем старий фільтр, також легко вставлявся новий, прикручуються тими ж 4 гвинтами і ставилося на місце бардачок

Заміна салонного фільтра Ford Focus 2

Н а Ford Focus другого покоління включаючи і рестайлінгову версію 2008 року встановлюють два види салонних фільтрів. вугільний і звичайний.

Перевага, звичайно ж варто віддавати вугільним фільтрам (одна сторона темніше) так як вони краще очищають повітря за рахунок адсорбції небезпечних бактерій і шкідливих речовин.

Також він добре нейтралізує неприємні запахи, які на жаль, стали повсякденними на наших дорогах.

Але на відміну від звичайних фільтрів вугільні аналоги швидше забиваються і міняти їх доводиться частіше. це і є їх основний недолік.

Який салонний фільтр вибрати для Ford Focus 2?

Якщо салонний фільтр на Ford Focus 2 змінюється вперше, то швидше за все там стоїть простий фільтруючий елемент, який рекомендується замінити на вугільний, тим більше, що різниця в ціні не така вже суттєва.

Але проблема стоїть в тому, що на ринку зараз представлена ​​величезна кількість таких виробів серед яких є і підробки. Тому важливо придбати або оригінал, або якісний аналог.

Характеристики оригінального виробу Ford 1 354953. підійде для всіх версій автомобіля 2 покоління включаючи і рестайлінг:

 • 31 солодка;
 • Вага 300 г ± 10 г;
 • Ширина 208 ± 2 мм;

Як правило, підробки важать не більше 200 грам, мають 20-22 складки, ширину 185-190 мм.

Чи не якісна поліграфія і не правильна упаковка, теж можуть вказувати на підробку, але для цього потрібно знати, як виглядає оригінальний виріб.

Так само не переплутайте з салонним фільтром для Ford Focus 3, який на 8 ± 2 мм менше, ніж той, який потрібен.

Як оригінал підійдуть вироби Filtron K 1150 A, BSG BSG30145004, Delphi TSP0325305 і інші.

Бажано вибирати фільтри з м’яким каркасом, так простіше їх встановлювати і навіть без зняття педалі газу.

Інструмент і матеріали для заміни

Крім нового фільтра, для зняття педалі газу і кришки очисного елемента, знадобляться:

 • Невелика тріскачка з карданом або гнучким подовжувачем.
 • Головки торцеві: 7 і 10.
 • Допоміжний інструмент: викрутка, плоскогубці, молоток (при необхідності).
 • Чистий ганчір’я.

Коли потрібно міняти салонний фільтр на Ford Focus 2

Все залежить від пробігу і умов в яких експлуатувався автомобіль виробник рекомендує міняти салонний фільтр Ford Focus 2 кожні 20000 км пробігу.

Але досвідчені автовласники рекомендують це робити раніше. через 16-18 тис.

А якщо автомобіль експлуатувався в екологічно забрудненому регіоні, у великому мегаполісі, то проводити заміну фільтра салону потрібно ще раніше.

Тут потрібно орієнтуватися на появу сторонніх запахів в салоні, погіршення рециркуляції повітря, зменшення ККД роботи грубки.

Покрокова інструкція по заміні салонного фільтра на Ford Focus 2

Перше що потрібно зробити, це підготувати правильний інструмент. Це дуже важливо, інакше процес заміни не пройде безслідно для вашої нервової системи.

Підготуйте два подовжувача, простий і гнучкий вали для тріскачки, накидний ключ на 10 і головку на 7. Якщо є електровикрутку або шуруповерт, то для них можна теж придбати гнучкий вал (для зручності робіт, але можна обійтися без них).

Так. Якщо ви не високого зросту, то вам дуже пощастило, так як дістатися до потрібного місця не просто.

Салонний фільтр на Ford Focus 2 знаходиться праворуч від педалі газу.

 • За допомогою головки на 10 відкрутити 3 болти кріплення педалі газу і не знімаючи клемної колодки відвести її в бік. В даному випадку краще використовувати гнучкий вал.
 • Головкою на 7 за допомогою гнучкого валу відкручуємо 3 самореза якими кріпитися кришка салонного фільтра, знімаємо її. Можна використовувати накидний або ріжковий ключі, то так буде складніше.
 • Виймаємо старий фільтр, при цьому перешкодою на його шляху може стати педаль гальма. Для того, щоб його витягнути поставте руки навхрест, правою рукою візьміться за лівий край вироби і загніть його в сторону салону. Лівою рукою підштовхуйте фільтр в сторону педалей, тим самим виймаючи його. Якщо кожух елемента м’який, то проблем не виникне.
 • Установка нового елемента відбувається в зворотній послідовності, але справа в тому, що педаль гальма нікуди не поділася. Виріб з твердим каркасом, наприклад, як у Filtron K 1150 A, ускладнить завдання, з м’яким спростить. Розглянемо перший, найгірший варіант. Візьміть фільтр за ВЕРХНІЙ І НИЖНІЙ краю і скрутіть його метеликом. Стрілки повинні показувати в вашу сторону. Акуратно вставляйте елемент в отвір поступово його випрямляючи.
 • Встановіть кришку на місце прикрутивши 3 самореза. Без гнучкого вала з головкою на 7 це зробити буде проблематично. Особливо важко закручувати верхній болт.
 • Встановіть на місце педаль газу.

Який фільтр салону вибрати

У продажу є фільтри двох типів: вугільні і звичайні. Звичайний фільтр бореться тільки з пилом. Вугільний крім пилу бореться ще й з летючими токсичними речовинами (вони поглинаються активованим вугіллям). Щільність вугільного фільтра набагато вище, так що служить він довше. Але і вартість в два рази вище. В результаті багато автолюбителів вважають за краще встановлювати звичайні салонні фільтри і регулярно їх міняти. І справа тут не тільки у вартості. Іноді влітку в машині з вугільним фільтром починають потіти вікна. Це відбувається тому, що фільтр дуже щільний і вентилятор не завжди справляється з навантаженням. Так що якщо і ставити в салон вугільний фільтр, то доцільніше це робити взимку.

Де знаходиться і які функції салонного фільтра

У салоні автомобіля поступово накопичуються різні шкідливі речовини: окис азоту, формальдегід, чадний газ, ароматичні вуглеводні і багато іншого. Ще в кабіні накопичується пил. Призначення салонного фільтра полягає в тому, щоб знизити концентрацію шкідливих речовин в салоні до прийнятних норм. Він ефективно поглинає як шкідливі речовини, так і пил. Але, зрозуміло, ресурс його роботи обмежений. Щоб дістатися до салонного фільтра, слід відкрити кабіну з боку водія і поглянути на педаль газу. Поруч з нею знаходиться невелика кришка. Під нею і знаходиться салонний фільтр.

Міняємо салонний фільтр на Ford Focus 2 своїми руками

Сьогодні мова піде про проблеми, яку автолюбитель цілком може вирішити самостійно. Поговоримо про заміну салонного фільтра в автомобілі Ford Focus 2. З невідомої причини деякі автовласники вважають, що поміняти цей фільтр в стані тільки кваліфіковані співробітники сервісного центру. У цій статті ми постараємося наочно продемонструвати читачеві, що це не так.

Коли необхідна заміна на Ford Focus 2

В інструкції з експлуатації автомобіля зазначено, що заміна салонного фільтра повинна проводитися через кожні 20 тис. Км пробігу. Однак співробітники вітчизняних сервісних центрів рекомендують робити це раніше. через кожні 15 тис. Км пробігу. Існує кілька симптомів несправного салонного фільтра.

 • Робота як кондиціонера, так й грубки в машині стала нестабільною. Після їх включення повітря в салон майже не надходить.
 • Після включення вентиляції в салоні з’являється різкий неприємний запах.
 • На внутрішній стороні лобового скла дуже швидко з’являються краплі конденсату.

Все це говорить про те, що салонний фільтр виробив свій ресурс і потребує заміни.

Форд фокус 2 замена фильтра салона.

алгоритм

Ці гайки необхідно відкрутити
Педаль знімається, відсувається в сторону.

Педаль газу відкручу і відсунута
На кришці салонного фільтра є 3 самореза. Вони откручиваются за допомогою торцевої головки на 7.

Ці 3 самореза необхідно відкрутити

 • Відкривається доступ до салонному фільтру. Він акуратно витягується з штатного місця.
 • На його місце встановлюється новий фільтр, після чого проводиться зворотна збірка.
 • Фільтр салону Ford Focus 2: заміна без зняття педалі газу

  Деякі автомобілісти вважають салонний фільтр на Ford Focus 2 марним, мотивуючи це і без того нормальної циркуляцією повітря. Вони не замислюються, про те, що через вікна надходить загазовані маси, оскільки авто оточують клуби вихлопу. І не тільки гази. Пил від стертих колодок і фрикционов зчеплення, частинки гуми, бактерії і мікроорганізми, все це проникає в салон безперешкодно. Заміна фільтра салону на Ford Focus 2. необхідна операція, оскільки саме від нього залежить комфорт і мікроклімат в салоні.

  Чим частіше, тим краще. Згідно експлуатаційних умов міняти салонний фільтр слід після пройденого 20тисячна відстані. При частих поїздках на запилених трасах пробіг деталі можна скоротити в півтора або два рази. Без оглядки на кілометраж є й інші ознаки, що нагадують, коли потрібно міняти фільтр. це:

  • слабкий потік повітря в салоні;
  • всередині авто при надходженні повітря з’являється технічний запах;
  • при включенні вентилятора з’являється велика кількість пилу;
  • зайве запотівання скла.

  Замена салонного фильтра форд фокус 2

  Конструкція фільтруючого елемента Mann

  • Bosch, каталожний номер 1987432413, фільтр «Стандарт», наділений волокнистої структурою. Відсоток очищення близький до ідеального. 98%, при цьому затримуються і бактерії, і кіптява, і пил, і бруд. У другого виду деталей присутній активоване вугілля, то додатково нейтралізує запахи і гар. Ціновий еквівалент від 9 доларів «Стандарт» і 12 у.о комбінований.
  • Mann-Filter, код CUK2440, здатний затримувати до 95% запиленості та інших забруднень, завдяки особливій технології плісирування. У ролі уловлювача виступає деревне вугілля, розташований в матеріалі. Вартість деталі від 15 доларів.
  • Denso, артикул DCF348K, пропонують 2 види салонних фільтрів. пилові та комбіновані, однаково здатні затримувати дрібні частки забруднення разом з бактеріями і кіптявою. Другий тип нейтралізує неприємні «аромати» і видає ступінь очищення вище на 25% за рахунок наявності активованого вугілля. Ціновий діапазон від 10 до 15 доларів.
  • TSN, код 9710, від російської компанії «Цитрон», показує непогану очистку. Заявлені показники в 98% досягаються за рахунок багаторазових випробувань і спеціального дисперсного наповнювача. Вартість від 3 доларів.
  • Filtron, номер K1150A, забезпечує високу очистку повітряних мас за допомогою фільтрувальної перегородки і волокон з електростатичним зарядом, за рахунок яких малі частинки забруднень пристають до матеріалу. Стартова ціна від 13 доларів.

  Найкраще вибрати оригінальний салонний фільтр Ford Focus 2, його номер 1354953. Але як у будь-який «рідний» деталі ціна висока і стартує від 28 доларів.

  Досвідчені автомобілісти пропонують кілька 2 варіанти заміни. Заміна фільтра без зняття педалі газу для більшості автовласників здається неможливою. Хоча нічого надприродного в цьому немає і саму процедуру можна виконати самостійно.

  • Прилягти в салоні на лівий бік обличчям до крісла.
  • Обкрутити ключем на 7 три самореза. нижній за допомогою правої руки, а 2 верхніх лівою рукою.
  • Зняти кришку, витягнути фільтр.
  • Нову деталь злегка зім’яти для додання форми отвору.
  • Встановити фільтр у напрямку зображеної на деталі стрілкою (від водійських дверей до пасажирської) і трохи розправити його рукою.
  • Закріпити кришку, починаючи ставити її з нижнього кута.

  Є й інший варіант. Якщо у нас зростання під два метри і комплекція як у Сталлоне, розвернутися в салоні буде складно. Тісно. Тому можна почати процедуру зі зняття педалі. Перед тим як поміняти фільтр, слід відвернути головкою на 10 три гайки, за допомогою яких кріпитися акселератор. Але від’єднувати дроти, що йдуть до датчика, необов’язково, достатньо відвести педаль в сторону.

  У досвідченого і грамотного автомобіліста на весь захід йде кілька хвилин, максимум півгодини. Але поспішати не слід, щоб не довелося шукати кріплення для кришки або акселератора. Тим власникам авто, хто сумнівається у власних силах і не ризикує виконати заміну салонного фільтра на Фокусі 2 своїми руками, краще звернутися за допомогою до кваліфікованих майстрів.