Регулювання клапанів 2109 інжектор 8 клапанів

Коли необхідна регулювання

Регулювання клапанів потрібно при виникненні неполадок в роботі двигуна або після проходження технічного огляду. Досвідчені автовласники можуть досить точно визначити причину несправності силового агрегату, основними ознаками вважаються наступні:

 • поява характерного стуку при роботі двигуна;
 • різке збільшення витрати палива;
 • нестабільна робота на холостому ходу.
регулювання, клапан, 2109, інжектор

Проводити регулювання клапанів також потрібно після кожних 25-30 тисяч кілометрів пробігу. За цей час деякі деталі зношуються і конструктивні зазори збільшуються. Діагностику можна зробити в сервісному центрі, ця послуга коштує недорого.

Підготовчі роботи

З інструменту для регулювання буде потрібно:

Регулировка клапанов

 • набір гайкових ключів;
 • спеціальне пристосування для регулювання;
 • вимірювальний щуп;
 • кілька регулювальних шайб;
 • викрутка;
 • пінцет;
 • прокладки на кришки клапанів.

Перед початком ремонту встановлюємо машину на ручне гальмо і включаємо будь-яку передачу. Одне з передніх коліс має бути у висячому положенні, щоб колінвал міг легко провертатися.

Порядок дій наступний:

 • піднімаємо капот.
 • Від’єднуємо всі патрубки від кришки.
 • Знімаємо корпус склоочисника.
 • Викручуємо свічки запалювання.
 • Знімаємо передню кришку ременя ГРМ.

Порада: Для спостереження за поточним станом поршня потрібно скористатися оглядовим віконцем.

Особливості модифікацій з інжектором або карбюратором

Чимала частина власників моделі ВАЗ-2109 мають комплектацію з інжектором. При регулюванні тут варто враховувати один важливий факт. це теплове розширення. При працюючому двигуні металеві деталі трохи збільшуються в розмірах, що призводить до зменшення зазорів. Тому регулювання необхідно проводити тільки на холодному моторі. Так ви зможете правильно заміряти зазор і підібрати регулювальну шайбу.

Дії з коленвалом при регулюванні клапанів ВАЗ 2109, 2108

Роботи з колінчастим валом по регулюванню клапанів ВАЗ 2109, 2108 виконуються без проблем. Щоб було зручно працювати, необхідно викрутити свічки запалювання. Це дозволить легше маніпулювати валами та іншими механізмами, задіяними в процесі. Скористайтеся малюнком нижче, щоб зрозуміти суть процесу.

А послідовність така:

 • Провертати колінчастий вал потрібно таким чином, щоб мітка на шківі розподільного валу збігалася з міткою на кришці зубчатого вала. Інші мітки повинні розташовуватися строго на своїх місцях. Орієнтуватися треба на те, що поршень циліндра повинен стати в положенні верхньої мертвої точки.
 • Після цього, здійснюється проворот клонували на 40-50 градусів, що б відвести кулачки від штовхачів. Майстром здійснюється вимірювання зазорів в 1, 2, 3, 5 клапанів. Зазори на клапані 2 і 3 повинні бути 0,2-0,05мм. А на клапанах 1 і 5 зазор відповідно 0,35-0,05мм. У разі, коли зазори не відповідають встановленим параметрам, їх необхідно відрегулювати.
 • Після цього, провертається коленвал на 360 градусів, і перевіряються аналогічні значення зазорів, тільки щодо 4, 6, 7, 8 клапанів. У тому випадку, коли є відхилення в зазорах, їх також потрібно відрегулювати з використанням змінного комплекту шайб.

Схема регулювання клапанів ВАЗ 2109, 2108 Таблиця кутів для регулювання клапанів ВАЗ 2109

Як показує практика, немає необхідності виконувати самостійно ремонт. В такому випадку, це може привести до того, що навіть при економії немає ймовірності, що установка шайб призведе до позитивного результату. Буде витрачено значну кількість зусиль і часу.

Спеціалісти сервісного центру виконають всі роботи в оперативному режимі. Це дозволить заощадити свій час і ресурси, забезпечити собі ідеальні умови для експлуатації транспортного засобу.

ВАЖЛИВО! Обов’язково врахуйте, що попередньо проводиться діагностіровка обладнання, після чого встановлюється потреба в регулюванні зазорів. Скористайтеся цією пропозицією, що дозволить гарантовано отримати кращі умови для роботи.

Регулювання клапанів двигуна дозволяє зменшити витрату палива і оптимізувати ККД силового агрегату. Цю роботу можна зробити самостійно, використовуючи покрокову інструкцію. У моделі ВАЗ-2109 регулювання здійснюється за допомогою установки спеціальних шайб.

Взаємодія деталей газорозподільного механізму ВАЗ 2109, 2108

Дуже важливо заздалегідь переглянути вимоги до показників роботи двигуна. Значення його зазорів і інших показників взаємодії деталей газорозподільного механізму ВАЗ 2109, 2108.

На холодному двигуні встановлюються значення конкретних зазорів, між штовхачем і розподільним валом. Становить показник 0,20 міліметрів (допускається значення відхилення 0,05 міліметрів в різні боки), що актуально для впускних клапанів. Для випускних клапанів значення зазору встановлюється в межах 0,35 міліметра з тим же допуском. Тут потрібні конкретні комплекту щупів, які можуть поміряти зазори в межах 0,30-0,40 міліметрів.

У тому випадку, якщо в отвір проходить максимальний щуп, значить, потрібно підібрати відповідну шайбу дещо товщі за розміром, після чого замінити її.

регулювання, клапан, 2109, інжектор

У тому ж випадку коли значення зазору буде менше, клапан може запросто закриватися на попередньо прогрітому двигуні. На ділі це дуже небезпечно, адже подібне значення може привести до того, що клапан і сідла прогорають. Отже, спостерігається різка втрата тиску, виникнення компресії і падіння рівня потужності.

В кінцевому рахунку, це обов’язково призводить до того, що необхідно буде виконувати повний ремонт ГБЦ, який буде занадто високий за вартістю. Діагностувати це можна без проблем. Адже в тому випадку, коли зазор буде збільшеним, зазначається відповідний стукіт в двигуні.

Як свідчать численні майстри, це вказує на те, що є ситуація, з підвищеним зносом розподільного вала. На нього виявляються зайві ударні навантаження. Це вже само по собі не є приємним моментом. Саме в даному випадку важливо своєчасно виконати процес регулювання зазорів в строго певний час.

Особливо актуальним буде таке рішення в тому випадку, коли транспортний засіб їздить на газу, тим самим встановлюється підвищений знос шайб. Отже, величина зазору буде постійно змінюватися.

Розташування клапанів

У моделі ВАЗ-2109 конструктори змінили звичну до цього систему з ланцюговим приводом распредвала. Незважаючи на простоту старої конструкції, вона мала високу гучність і вимагала додаткового налаштування через короткий проміжок часу. У дев’ятках змінили форму верхньої частини поршня, додали спеціальні поглиблення під клапани. Важливим завданням при регулюванні також є виставлення на одну вісь розподільного і колінчастого вала, щоб вони проверталися разом.

Впускні і випускні клапани розташовані в певному порядку, це варто враховувати при регулюванні

Ознаки необхідності регулювати клапана

Специфічність автомобілів ВАЗ 2109 в зіставленні з «класичним» сімейством в тому, що їх движкам характерно зменшення зазорів. Підступність цього завдання в тому, що вона може не проявлятися на слух. На «сімці» гуркіт ударів клапана про кулачок стрімко підкаже, що машині пора на регулювання.

Головні ознаки величезних зазорів. нерівна робота двигуна (на прохолодну або жарку, час від часу постійно), «чхання», детонація, неприємний запах під капотом, низька компресія. Ці ознаки нерідко свідчать про невірну налаштування карбюратора або запалювання. Коли їх установка не допомагає, недосвідчений володар «дев’ятки» може списувати симптоми на горе-КАРБЮРАТОРЩИК або російський автопром, хоча проблема під капотом.

Якщо не регулювати клапана на ВАЗ 2109, ремонту мотора не уникнути. При цьому в запущених випадках під заміну може піти практично всі, від кілець і сальників до распредвала.

Регулювання клапанів ВАЗ 2109

На ВАЗ 2109 регулювання клапанів ГБЦ виконується на холодному двигуні при температурі 15 ° С-20 ° С між кулачком розподільного валу і регулювальної шайбою штовхача клапана. Правильний зазор для впускного клапана становить (0,20,05) мм, для випускного. (0,350,05) мм. і регулюються підбором товщини регулювальних шайб.

Вважаючи від приводу розподільного вала, перший, четвертий, п’ятий і восьмий клапани. випускні; другий, третій, шостий і сьомий. впускні.

Зніміть з шпильок корпус фільтра і шланг забору теплого повітря від патрубка. Від’єднайте шланг від корпусу фільтра, попередньо послабивши затяжку хомута

Від’єднайте від шланга пластмасовий тримач, звільніть затяжку хомута і зніміть шланг з патрубка на кришці клапанів

Відверніть гайку і зніміть кронштейн троса приводу акселератора, залишивши його висіти на тросі. Відверніть дві ковпачкові гайки

регулировка клапанов ваз 2108 2109 2110 2111 2112 2115

Видаліть масло з верхньої частини головки блоку навколо штовхачів клапанів. Встановіть пристосування для утапливания штовхачів на шпильки кріплення кришки клапанів і закріпіть його гайками

Відверніть три болта і зніміть передню кришку приводу розподільного вала

Встановіть поршень першого циліндра у верхню мертву точку. такту стиснення. Для цього поверніть колінчатий вал так, щоб мітка на шківі розподільного вала збіглася з міткою (вусиком) на задній кришці приводу розподільного вала. Потім поверніть колінчатий вал ще на 40-50 °. При цьому кулачки розподільного вала повернуться від штовхачів. Для легкості обертання газорозподільного механізму заздалегідь викрутити свічки запалювання

Виміряйте набором щупів зазори в першого, другого, третього і п’ятого клапанів

Якщо зазор будь-якого клапана відрізняється від правильного впускного клапана становить (0,20,05) мм, для випускного. (0,350,05) мм, втопите штовхач цього клапана, натиснувши на ручку пристосування

Утримуючи штовхач в втопленому положенні, встановіть фіксатор

Відведіть пристосування для утапливания від штовхача і вийміть регулювальну шайбу, підчепивши її тонкої викруткою

Запишіть товщину регулювальної шайби, яка нанесена на одній стороні. Якщо товщина шайби не видно, виміряйте її мікрометрів

Встановіть в штовхач нову шайбу необхідної товщини. Шайбу встановіть написом вниз до штовхача. Утопите штовхач пристосуванням і приберіть фіксатор

Для перевірки виміряйте щупом зазор: якщо він відрізняється від правильного, повторіть регулювання

Поверніть колінчастий вал на один оборот (360 °) і відрегулюйте зазори четвертого, шостого, сьомого і восьмого клапанів в такому ж порядку. Потім залийте масло в верхню частину головки блоку. Поверніть колінчастий вал на один оборот (360 °) і відрегулюйте зазори четвертого, шостого, сьомого і восьмого клапанів в такому ж порядку. Потім залийте масло в верхню частину головки блоку

Причини регулювання клапанів на автомобілях ВАЗ 2109

Експлуатація будь-якого бензинового двигуна пов’язана з високими температурами. Температурне розширення нарощує або зменшує зазори клапанів щодо промислових. Це порушує нормальну роботу системи ГРМ.

Сучасні двигуни зазвичай оснащені гідрокомпенсаторами, які «автоматично» встановлюють кращий для поточної температури мотора клапанний зазор. 8-клапанні мотори виробництва тольяттінського автозаводу такого пристрою не мають, тому вірогідні препядствия.

При надмірному зазорі клапан під час руху стрижнем стикається з кулачком распредвала. З’являється механічний вплив, через якого швидкість зносу деталей неодноразово збільшується.

Відсутній зазор приводить до виникнення щілини. Така ситуація особливо небезпечна, тому що проникнення розпечених газів картерів в ГБЦ здатне викликати прогоряння клапанів, розгерметизацію сальників і інші проблеми, які виправить тільки повний ремонт мотора.

Регулювання теплових зазорів клапанів

Пристрій двигуна на автомобілях ВАЗ 2109-2108 таке, що доводиться іноді, хоч і не часто, регулювати зазори клапанів. Звичайно, ця процедура трохи відрізняється від моделей ВАЗ «класика», так як в даному випадку необхідно підбирати по товщині регулювальні шайби. Саме через це ця операція трохи більш трудомістка. Також, для виконання даного типу обслуговування, знадобиться спеціальне пристосування, так звана рейка. Більш повний перелік необхідних інструментів наведено нижче:

регулювання, клапан, 2109, інжектор
 • пристосування для регулювання
 • тріскачка і головка на 10
 • длінногубци або пінцет
 • викрутка хрестова
 • набір щупів плоских
 • регулювальні шайби

Перш ніж приступати до виконання цієї процедури, необхідно виконати наступні підготовчі роботи:

Варто також мати на увазі, що описані регулювальні роботи обов’язково повинні проводитися при температурі двигуна не більше 20-25 градусів, тобто на повністю холодному (в літній час).

місцезнаходження клапанів

Так просто ви їх побачити не зможете, доведеться зняти головку блоку циліндрів з автомобіля, після зняття перед вами з’явиться розподільний вал і його кулачки, під кулачками распредвала знаходяться вісім клапанів (вірніше їх регулювальні шайби, а під ними знаходяться штовхачі, і під штовхачами самі клапана ), які вам і потрібно відрегулювати. Кулачки вала і шайби клапанів, за рахунок яких здійснюється регулювання зазору, вказані стрілками. Під кожною стрілкою стоїть цифра, що позначає номер клапана, за цими номерами ви і будете регулювати їх, тому не забувайте про це фото у міру прочитання статті.

Зазор у них збільшується в міру того, як ви водите автомобіль, наприклад, жорстка манера їзди потребують регулювання вже через тисяч 30, спокійна їзда. тисяч через 40 потрібно буде замислюватися про регулюванню. Обов’язково проводити регулювання купивши Б / У автомобіль (деякі регулює клапана перед продажем), особливо, почувши гучний звук роботи двигуна (клапана стукають). Взагалі, найпростіше зрозуміти чи треба регулювати клапана. перевірити їх зазор: досить зняти кришку головки блоку циліндрів з двигуна автомобіля і за допомогою наборів щупів перевірити у всіх клапанів на автомобілі зазор.

Регулювання клапанів ВАЗ 2109. просто, швидко і вигідно

Регулювання клапанів ВАЗ 2109, її технологія і особливості, цікава, природно, тільки власникам цієї моделі ВАЗ. Проте, принцип роботи універсальний і знайомство з ним не завадить нікому.

Інструмент для регулювання клапанів

Також буде потрібно набір щупів (0,15. 0,2. 0,25 вживаються для впускних клапанів, а 0,3. 0,35. 0,4 для випускних).

Регулювання клапанів на автомобілях ВАЗ 2109 полягає в заміні шайб 1-го розміру іншим. Шайби. це гуртки з металу шириною 3,0. 4,5 мм з кроком 0,02. 0,05 мм. Продаються наборами або поштучно. Недолік покупки поштучно в тому, що завчасно підібрати шайби не вийде. Розмір можна підрахувати тільки після розбору ГБЦ.