Як зняти грубку на Kalina

Як поміняти грубку на Kalina: прості прийоми

Простий прийом заміни грубки на Kalina, в разі її виходу з ладу або проблем з експлуатацією, схожий з тим, як зняти грубку 2109, допоможе швидко її замінити і уникнути розбору половини автомобіля.

В опалювальній системі Kalina головну роль грає радіатор і в дросельному вузлі нагрівальний блок. Проблеми з пічкою можуть виникнути на будь-якому етапі її експлуатування. це кому як пощастить, але головна з них. відсутність нагрівання. Якщо на якомусь етапі порушується циркуляція рідини, доведеться грубку міняти і для цього існує простий спосіб. Отже, перед тим як поміняти грубку на Kalina необхідно буде зняти педаль газу, потім від’єднати від повітряного потоку гофру, також роз’єднується і колодка в роз’ємі провідної системи рампи палива (зняти її треба буде, щоб в подальшому не заважала і випадково сама не обірвалася).

Далі необхідно буде відкрутити хомути, що кріпляться на шлангах. Відкручується, що знаходиться поблизу виходу грубки в відсік двигуна, гайка. ця ж гайка є власником каркаса з металу з перебувають там пічним ущільнювачем в самому салоні. До речі, дуже важливо перед усіма цими процедурами внизу машини ставлять тазик, для того щоб туди в процесі роботи стікав антифриз (до 3 літрів зазвичай натекает), що схоже того, як зняти грубку 2107.

зняти, грубку, kalina

Коли піч Kalina знаходиться в полі зору її необхідно зняти, а ось опалювальний корпус доведеться пиляти, таким чином, видно, що і як відпилюють. Далі, взяти ножівку і відпиляти пічні трубки (робити це необхідно на максимально близькій відстані від корпусу відстані). Тепер грубку можна спокійно витягнути в салон автомобіля до того моменту поки не відчується упор в гальмівну педаль. Вийшла половину печі необхідно відпиляти її половину, щоб уже легше було витягти її цілком. Процес аналогічний тому, як зняти грубку 2109.

Знову буде потрібно ножовочное полотно і на цей раз доведеться пиляти в корпусі, там, де повинен угвинчуватися болт на якому кріпиться грубка (розташований він паралельно від місця де встановлена ​​сама піч). Подальші руху по відпилюванню тривають у напрямку до важеля КПП, уздовж косильною волосіні округлості печі по низу краю корпусу печі, напрямок до моторного відсіку аж до болта, на якому тримається нижнє кріплення, розташованого внизу печі. Важливо при пропіліванія не чіпати місця де кріпиться грубка до корпусу.

Тепер прийшов головний момент. заміни старої печі на нову. Перед тим як встановлювати нову піч також як поміняти грубку ВАЗ 2107, її необхідно буде з усіх боків попередньо обклеїти поролоном (приблизна його товщина не менше 4 мм), а каркас з металу з ущільнювачем треба надіти на його трубки (при цьому необхідно буде відпиляти, що входить в моторний відсік болт на 8 мм що дозволить його зручно вставити). Таким чином, обклеєну поролоном піч треба поступово вставляти в отвір, що було спеціально для цього пропілено при вийманні печі. Процес складання печі відбувається по зворотній схемі того, як зняти мотор грубки і в кінці заливається антифриз. Цей простий прийом заміни грубки на Kalina допоможе уникнути розбирання половини машини.

Пристрій радіатора грубки

Піч автомобіля складається з корпусу з заслінками і металевого радіатора з трубками. Встановлюють два типи: мідні і алюмінієві. У кожного є свої переваги:

 • Мідні опалювачі мають меншу теплопровідність, вони повільніше нагріваються і також віддають тепло. Надійність і ремонтопридатність у них вище, радіатор завжди можна запаяти.
 • Алюміній цінують за швидкий прогрів і хорошу тепловіддачу, низьку ціну і малу вагу. Але в разі протікання відремонтувати його неможливо.

Тільки що розпакований радіатор грубки на LADA Kalina

Важливо! В хорошому радіаторі грубки встановлюють пластикові завіхрітелі або турбулізатори, вони збільшують ККД на 20-25%.

 • погіршується нагрів через затурканості трубок і сот;
 • текти антифризу;
 • вологий туман в салоні через негерметичність стиків;
 • тріщини на підвідних патрубках.
READ  Як зняти генератор Kia RIO 3

Ці несправності супроводжуються падінням рівня охолоджуючої рідини в розширювальному бачку автомобіля, підвищенням температури двигуна. Найчастіше текти виявляє себе взимку під час різких перепадів температур. Пари етиленгліколю токсичні, тому затягувати з ремонтом не можна.

Замена радиатора печки на Лада Калина без снятия панели.

Виявити грубку на «Kalina» нескладно. вона знаходиться відразу за центральною консоллю, трохи нижче магнітоли. Розмір радіатора 24 на 20 см, товщина 5 см. Відразу під ним встановлено ЕБУ двигуна, який часто заливає тосолом при серйозної витоку.

 • низька якість антифризу, утворення в ньому накипу і твердих опадів, забивають трубки грубки;
 • дешеві види тосола агресивні до алюмінію і призводять до корозії і появи тріщин;
 • неякісні вироби або підробки під відомі марки;
 • використання води взимку;
 • руйнування внаслідок тривалої експлуатації.

Покрокова заміна радіатора грубки

Демонтуємо повітряний фільтр разом з гофрой.

Знімаємо акумулятор і майданчик під акумулятор.

Знімаємо металеву захист і ставимо як показано на фото нижче. Кріпитися вона на двох болтах.

Відпускаємо хомути і знімаємо два нижче показаних шланга грубки.

Далі переходимо в салон і відкручуємо нижній пластик рульової колонки. Закріплений він на семи гвинтах.

Відключаємо всі фішки які підходять до рульового перемикача.

Відключаємо фішки від замка запалювання і від електро підсилювача.

Відкручуємо болт рульової колонки який відзначений нижче.

Відкручуємо ще чотири болта кріплення рульової колонки в районі електро підсилювача і демонтуємо рульову колонку. Розташування болтів найкраще подивитися в відео уроці.

На фото відзначено розташування болтів кріплення рульової колонки

Далі знімаємо педаль газу, закріплена вона на 3 болтах. Відкручуємо 3 болта і не забуваємо від’єднати трос газу.

На фото відзначені болти кріплення

Відкручуємо три гайки зазначених нижче.

Знімаємо датчик педалі гальма, відгинаємо язичок і відкидаємо педаль вгору. Це потрібно для того щоб отримати більше місця для заміни радіатора.

датчик

Якщо незрозуміло, цей момент на відео уроці з 4-55.

Під капотом викручуємо гайку на десять, там де виходять шланги.

Далі болгаркою відпилюємо захисну пластину, вона нам більше не знадобитися.

І ще відпилюємо болгаркою то місце де підходять шланги.

Більше радіатор нічого не утримує, виймаємо його. Так само виймаємо з під капота старі шланги.

Ще перед демонтажем радіатора, потрібно відкрутити декоративну кришку. Вона на трьох гвинтах.

Ось такий вигляд в салоні коли знятий радіатор.

Беремо новий радіатор і відпилюємо відводи як показано на фото нижче.

Не забудьте почистити пластмасові задирки.

Как снять накладку центральной консоли панели приборов Лады Калины

Наклеюємо на радіатор йде в комплекті смужку проти вібрації.

Вставляємо радіатор в посадочне місце.

Одягаємо нижній патрубок. Кладемо хомут на нижній відведення радіатора, а з під капота одягаємо патрубок. Далі відпускаємо хомут, одягаємо на патрубок і затягуємо.

Таку ж процедуру проробляємо і з верхнім шлангом і встановлюємо декоративну кришку.

Раджу запхати якийсь утеплювач між шлангів, щоб шум від мотора в салон йшов менше.

Під капотом верхній патрубок одягаємо і затискаємо. А от нижній патрубок потрібно трохи вкоротити, а потім одягнути і зафіксувати хомутом.

Як поміняти радіатор грубки на LADA Kalina

«Слабким місцем» в системі обігріву салону ВАЗ «Kalina» є радіатор грубки. Теплообмінник на цьому авто виготовлений з алюмінію (трубки і стільники) і пластика (бачки), тому термін служби цієї деталі не такий вже і великий. Згодом радіатор втрачає герметичність і починає протікати, що загрожує серйозними проблемами. Конструктори розмістили ЕБУ двигуна під корпусом печі. Якщо радіатор почав протікати, то антифриз, що випливає з нього, потрапляє на блок управління, що стає причиною його перегорання.

Вирішити питання з підтікання радіатора пеки на ВАЗ «Kalina» можна тільки одним шляхом. замінити пошкоджений теплообмінник на новий, оскільки алюмінієві радіатори грубка не ремонтопрігодни. Але тут з’являється друга проблема. як краще провести заміну. Обігрівач на ВАЗ «Kalina» спроектований невдало, тому заміна радіатора складна процедура.

Згідно з рекомендацією автовиробника, провести заміну радіатора грубки на «Kalina» можна тільки, демонтувавши з машини передню панель. Зняття панелі. операція трудомістка через великої кількості кріпильних елементів, до того ж попутно потрібно демонтувати ряд елементів салону. передні сидіння, рульову колонку, педальний блок. Додатковим негативним фактором заміни радіатора грубки на ВАЗ «Kalina» зі зняттям передньої панелі є поява «цвіркунів» після складання.

Єдине достоїнство технології заміни, рекомендованої автовиробником. не потрібно ніяких переробок або доробок обігрівача, щоб демонтувати або поставити теплообмінник. Автолюбителі придумали альтернативні методи заміни радіатора грубки без зняття передньої панелі, але в кожному з варіантів є недоліки.

READ  Датчик швидкості Kalina 16 клапанів де знаходиться

Заміна радіатора грубки LADA Kalina

Доброго дня. Приїхала Kalina з протікає радіатором пічки. Постараємося замінити радіатор грубки на LADA Kalina, без зняття панелі. Спосіб звичайно варварський, але швидкий.

Спосіб перший: Заміна без демонтажу центральній консолі

 • Машина заганяється в приміщення, після чого необхідно дочекатися повне охолодження мотора, що дозволить безпечно провести всі роботи. Далі з акумулятора знімається клема
 • Наступним кроком в заздалегідь підставлену ємність зливають старий антифриз, робиться це через відкручування спеціалізованої пробки внизу радіатора системи охолодження. Після чого демонтують корпус повітряного фільтра та його патрубка подачі повітря, що відкриє вільний доступ до кріплення радіатора грубки в підкапотному просторі автомобіля.
 • Відкрутивши гайку кріплення і знявши патрубки подачі і відведення охолоджуючої рідини на систему опалення, переходимо до демонтажу пошкодженої деталі в салон машини.
 • Наступним кроком є ​​демонтаж педалі газу. Попередньо її необхідно від’єднати від троса управління. Далі розбираються декоративні накладки на рульовій колонці, знімаються з неї всі вузли управління двірниками і сигналами поворотів.
 • Далі демонтуємо і саму колонку, відкрутивши чотири гайки її кріплення в районі електропідсилювача керма і болт кріплення карданчика на рульовій рейці. Це відкриє доступ до посадкового місця радіатора опалювача.
 • Випив частина пластикового кожуха, несправну деталь обігрівача можна демонтувати, підклавши на підлогу салону машини стару ганчір’я, що дозволить залишкам антифризу не попасти на підлогу.
 • На цьому демонтаж закінчено. Встановивши на посадочне місце нову деталь, приступаємо до монтажу всіх знятих вузлів автомобіля в зворотному порядку.

  Підготовка до заміни обігрівача

  Починати роботи самостійно рекомендується лише при наявності гаража і набору інструменту. Повна розбирання та збирання передній панелі займе весь день, спрощений спосіб потребуватиме не менше 3-х годин. Інструмент для роботи:

  • хороший набір викруток та ключів;
  • набір головок на 7,8,10,13;
  • плоскогубці;
  • ножовка по металу;
  • гострий ніж;
  • болгарка;
  • армовані шланги діаметром 20 мм;
  • ємність і шланг для зливу ОЖ;
  • новий радіатор.

  На робочому місці має бути хороше освітлення, а всі дрібні деталі при розбиранні буде зручно складати в окремі коробочки. Після того як двигун трохи охолов, приступають до заміни радіатора грубки. Це можливо двома способами: із зняттям панелі цілком і з частковим розбиранням і відрізання стінки корпусу обігрівача.

  Увага! Не варто заливати в систему охолодження спеціальні герметизуючі склади. Разом з невеликою течею вони з високою ймовірністю закупорять вузькі канали радіатора грубки.

  Метод без зняття приладової панелі

  Заміна радіатора грубки на LADA Kalina без зняття панелі стала популярною завдяки швидкості і необхідності демонтувати мінімальну кількість вузлів. Алгоритм має деякі відмінності від класичного.

  • Зливаємо ОЖ і прибираємо все зайве під капотом, відкручуємо хомути, якими кріпляться шланги на вході і виході грубки.
  • У салоні розбирати починаємо рульову колонку. демонтуємо захисний кожух, підрульові перемикачі, всю проводку до них. Звільняємо доступ до рульової колонки і педальному вузлу.
  • Знімається рульова колонка в місці кріплення електропідсилювача. Вона тримається на 4 болтах і від’єднується від карданчика.

  Для від’єднання рульової колонки необхідно відкрутити чотири болта

  Декоративна кришка обігрівача тримається на трьох гвинтах

  Переваги цього способу очевидні: не потрібно трудомістка розбирання і від’єднання численних роз’ємів. У передній панелі не з’являться цвіркуни після складання, а в подальшому розбирання і заміна радіатора отопітеля відбувається набагато простіше. Ефективність роботи грубки від цього не знижується.

  Заміна без зняття панелі

  Найпростіший варіант заміни радіатора не передбачає зняття центральної консолі. Алгоритм дій наступний:

  • Роботи слід проводити після того, як двигун повністю охолоне.
  • Знімаємо плюсову клему з акумулятора.
  • Відкручуємо пробку, розташовану в нижній частині радіатора і зливаємо антифриз.

  Підставляємо знизу ємність і відкручуємо зливну пробку.

  Робоче місце під капотом. знятий фільтр і патрубок.

  Патрубки зняті. переходимо в салон автомобіля.

  Після зняття педалі газу видна декоративна накладка обігрівача.

  Гвинти декоративної накладки радіатора опалювача.

  Так виглядає відсік після демонтажу радіатора.

  На останньому етапі необхідно встановити нову деталь. Далі монтуємо зняті вузли в зворотній послідовності.

  Демонтований радіатор опалення на пробігу 46 000 км. Явних слідів патьоків не було, але смерділо в салоні дуже сильно.

  Як бачимо, на автомобілі LADA Kalina заміна грубки є не таким вже й складною справою, як здавалося на перший погляд. Все, що вам потрібно, це час і трохи терпіння. Удачі вам і нехай ваші автомобілі не ламаються.

  READ  Яка компресія має бути на ВАЗ 2106

  Заміна радіатора грубки на Kalina зі зняттям панелі

  Як правило, радіатор системи опалення змінюється, якщо він почав текти. Виявити це дуже просто: на водійському або пасажирському килимку з’являється калюжка рідини з характерним запахом тосола. До радіатора можна дістатися 2-мя шляхами. Перший з них має на увазі демонтаж всієї передньої панелі. Вам знадобляться хрестова викрутка, пасатижі, гайковий ключ, новий радіатор, ємність певного обсягу і нова охолоджуюча рідина. Порядок дій такий:

  2) Виверніть викруткою 3 самореза, які кріплять радіатор, а потім за допомогою гайкового ключа викрутити 3 гайки на 10, що кріплять педаль газу.

  3) Обережно витягніть ЕБУ.

  4) Викриття 2 маленьких болта кріплення накладки, оснащеної липучкою. Вимкнути її і виверніть гайки, що знаходяться під нею.

  5) Чи бачите болтики на фотографії? Чи не викручуйте їх!

  6) Скористайтеся довідковим посібником по ремонту «LADA Kalina» і знайдіть там схему розташування кріплень передній панелі. Скористайтеся ним і відкрутіть всі, що необхідно.

  7) Зняті елементи складіть в одному місці. Кожен з них повинен зберігатися зі своїми кріпленнями. так їх буде простіше поставити назад. При бажанні кріплення можна розфасувати по окремим целофановим пакетам, щоб не загубилися.

  8) Перед тим, як викрутити шуруп в тунелі, звільніть один з болтів, що кріпить ручник, а другий виверніть.

  9) Болт, на який вказує стрілка, зміцнює корпус печі. Відкрутити його краще вже тоді, коли ви зніміть передню панель. дістатися буде набагато простіше.

  зняти, грубку, kalina

  10) З планкою на фото треба вчинити як з болтом, тобто зняти, коли торпедо буде демонтована.

  11) Коли всі необхідні елементи відкручені, передню панель можна зняти.

  12) Тепер доступ до грубки і її радіатора відкритий.

  13) Відверніть 3 самореза в кришці кожуха, зніміть каркас ущільнювача.

  14) Демонтувати старий радіатор і замініть його на новий.

  15) Збірка здійснюється в зворотному порядку. Залийте новий тосол, перевірте працездатність грубки і наявність протікання. Якщо все в нормі, процедуру можна вважати закінченою.

  Вищеописаний процес досить трудомісткий і займає багато часу. Тому деякі автолюбителі користуються іншою схемою, що дозволяє обійтися без зняття всієї передньої панелі. Заміна радіатора отопітеля на Kalina без зняття панелі здійснюється наступним чином.

  Способи демонтажу грубки

  Існує два варіанти усунення такої несправності: без зняття панелі управління і зі зняттям.

  Заміна радіатора грубки LADA Kalina

  Всі власники вітчизняних автомобілів LADA Kalina знають, що зняття і заміна радіатора грубки в даній моделі пов’язана з деякими складнощами через конструктивних особливостей авто, але бувалі «каліноводов» знають, як замінити основний елемент опалювальної системи своїми руками і ми готові розповісти вам про такому ремонті у всіх подробицях.

  Недовговічність радіаторів грубки, що встановлюються в Kalina, викликана тим, що алюміній, з якого виготовляється дана деталь, дуже швидко приходить в непридатність при контакті з агресивними сучасними антифризами. Що б процедуру заміни не доводилося повторювати часто, придбайте якісні запчастини!

  Перший варіант

  Автомобілісти часто задаються питанням: як зняти грубку на Kalina? Давайте більш детально розберемося в цьому питанні. Для виконання таких робіт автомобіль необхідно загнати на естакаду або оглядову канаву. Приступаючи до робіт, слід підготувати інструмент, а саме: викрутки (хрестову і плоску), ключ з набором торцевих головок і ємність для злиття охолоджуючої рідини (ОЖ). Насамперед відкручуємо хомути кріплення патрубків радіатора і зливаємо ОЖ в нашу ємність. Далі роз’єднуємо з’єднання тяги перемикання передач з коробкою перемикання передач (КПП). Після виконання цих робіт можна переходити до робіт в салоні автомобіля.

  Знімаємо передні сидіння, це дасть нам більше простору для маневрів. Тепер необхідно зняти механізм перемикання передач в зборі з приводом (для цього необхідно під капотом послабити хомут кріплення тяги КПП і вивести його із зачеплення з кулісою). Потім в салоні відкручуємо болти кріплення механізму перемикання передач до підлоги, і потім витягуємо весь агрегат. Далі знімаємо центральну консоль шляхом відкручування чотирьох гайок і двох болтів кріплення до підлоги, і знімаємо кожух розподільника потоків повітря. За допомогою хрестової викрутки відкручуємо гвинти кріплення захисного кожуха обігрівача. Після виконання всіх цих робіт ми дісталися до радіатора грубки, який тепер з легкістю можна замінити на новий. Збірку здійснюємо в зворотному порядку.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS