Регулювання клапанів ВАЗ 2109 інжектор 8

Зазори клапанів ВАЗ 2109, РОЗМІРИ І РЕГУЛЮВАННЯ

Привіт, дорогий читачу блогу RtiIvaz.ru! У цій статті розглянемо способи виміру зазорів клапанів ВАЗ 2109 і методи регулювання. В процесі експлуатації автомобіля, особливо при сильних навантаженнях на двигун, іноді раптом з’являються цокотіли звуки. Найчастіше це відбувається внаслідок зносу кулачків розподільного вала і торців стержнів деталей газорозподільного механізму, які знаходяться в головці блоку циліндрів. Значить, прийшов час зайнятися черговий приємною роботою, а саме: регулюванням зазорів газорозподільного механізму! Для початку розглянемо, як виглядає ця деталь газорозподільного механізму: Впускні і випускні клапани.

Простой Способ Регулировки Клапанов ВАЗ 8 КЛ

Впускні клапани служать для подачі повітряно-паливної суміші (в разі карбюраторного двигуна). А якщо двигун інжекторний, то вони служать для подачі повітря. Паливо, в таких двигунах дозовано подають форсунки.

За конструкцією клапани впускної і випускної системи мають деякі відмінності. Ці відмінності полягають у зовнішньому вигляді і в матеріалі, з яких вони виготовлені! Для впускної системи вимоги до якості матеріалу не настільки жорсткі.

А ось в випускний системі присутні високі температури, тому ці деталі виготовлені із застосуванням жароміцних матеріалів.

На наступне малюнку ми розглянемо, з чого ж складається вся ця система:

Як ви бачите, основну роль в газорозподільному механізмі мають такі деталі:

 • Розподільчий вал з кулачками.
 • Клапани впускні і випускні.
 • регулювальні шайби.

Взаємодія деталей газорозподільного механізму

Розподільчий вал, обертаючись, кулачками натискає на шайби регулювальні, які знаходяться в штовхач, встановлених на торцях стрижня клапана. Тим самим штовхаючи деталі, капелюшки яких знаходяться в сідлах клапанів. Сідла і капелюшки дуже точно притертою один до одного, це зроблено для того, щоб в момент, коли капелюшок деталі повністю сідає, в сідло утворюється герметичне з’єднання. Канал повністю перекривається.

Ось тому-то двигун і працює стійко і видає необхідну потужність, економлячи паливо. В процесі роботи двигуна робоча поверхня кулачків зношується, вони втрачають свої розміри, і зазори збільшуються.

Через це капелюшки в повному обсязі прилягають до своїх сідел, внаслідок цього втрачається герметичність з’єднання сідло-капелюшки. Для того щоб відновити цю герметичність і потрібно регулювання зазорів клапанів ВАЗ. Для цього застосовуються регулювальні шайби. Самі ці шайби мають круглу форму і діаметр по колу такий же, як у штовхача (поз.А на малюнку вище). На фото нижче представлені деякі зразки цих круглих шайб:

регулювання, клапан, 2109, інжектор

Тут представлені вісім шайб різної товщини. Товщина пишеться на самій шайбі в міліметрах. Зазори клапанів регулюються підбором шайб потрібної товщини. Іноді доводиться кілька разів міняти ці шайби, кожен раз вставляючи шайбу інший товщини, до тих пір, поки зазор клапана не прийме потрібний розмір.

Зазвичай продаються вони, наборами починаючи від товщини 3 мм, такий розмір 3,05мм. І так через кожні 0,05 мм, до розміру 5мм.

Особливості регулювання і розміри

Головна умова в цій справі, двигун повинен бути холодним. Тобто температура його повинна бути не більше 20 градусів Цельсія.

Подальші дії ми будемо виробляти, дивлячись на малюнок, розташований нижче. Для зручності роботи свічки запалювання краще викрутити! Так буде легше приводити в дію всі механізми і вали, задіяні в цьому процесі, оскільки компресія буде відсутній. Повертаємо колінвал так, щоб мітка на шківі розподільного збіглася з міткою на задній кришці зубчатого вала (вусиком).

Треба відразу ж розглянути інші мітки в районі колінчастого вала. Вони повинні бути розташовані саме так, як показано на малюнку. Це означає, що поршень першого циліндра встановився в положенні в.м.т. Далі треба повернути колінчастий вал приблизно на сорок. п’ятдесят градусів, це потрібно для того, щоб кулачки распредвала, повернулись від штовхачів.

На впускних клапанах зазор виставляється 0,20 мм (-0,05мм), а випускних 0,35 мм (-0,05мм)

За допомогою щупів треба виміряти зазори 1-го, 2-го, 3-го і 5-го клапанів. Зазори на 2-му і 3-му клапанах д.б.н. (0,2-0,05мм.). На 1-му і 5-му клапані зазор д.б (0,35-0,05мм). Якщо деякі зазори не відповідають нормі, то їх наводять до необхідних розмірів заміною регулювальних шайб, підбираючи їх до тих пір, поки мета не буде досягнута.

регулировка клапанов ВАЗ 2108-09-10.калина на газу инжектор

Після цього треба повернути колінчастий вал на 360 градусів, тобто на один повний оборот і перевірити зазори на 4-му, 6-му, 7-му і 8-му клапанах. На 4-му і 8-му циліндрах зазор д.б.н. (0,35-0,05мм). На 6-му і 7-м циліндрах, зазор д.б.н. (0,2-0,05мм). Ну і відповідно, якщо є неправильні зазори, виправляємо їх тим же способом, як і в перший раз.

ЕПІЛОГ

Роботу ми зробили правильно. Встановлюємо деталі, які ми зняли в зворотному порядку. Заводимо мотор. З насолодою слухаємо шепіт справного двигуна, сідаємо в машину і робимо пробну поїздку, змінюючи режими їзди. Переконався, що двигун працює рівно і відрегульовані клапана ВАЗ 2109 не стукають.

Регулювання клапанів ВАЗ 2108-99, 2113-15

Заїхав клієнт на регулювання. Раніше поміряли компресію в 3-м циліндрі була низька компресія, вирішили почати з регулювання.

Часу клацати фотки особливо не було, пару все ж встиг сделать.Для регулювання нужно1 набір щупів; 2 пристосування для регулювання зазоров3 мікрометр4 пінцет.5 шайбиЗапас шайб маю від 3,10 до 4,15, з кроком по 0,05

Знімаємо кришку головкі2. Знімаємо передню кришку ременя приводу ГРМ3. Шприцом або гумовою грушею видаляємо залишки масла навколо штовхачів клапанів.

Встановлюємо пристосування для регулювання клапанів на шпильки головки блоку циліндрів і закріплюємо його гайками, які кріпили кришку головки блоку циліндрів

Обертаючи колінчастий вал за годинниковою стрілкою, виставляємо поршень першого циліндра в положення ВМТ такту сжатія6. Повернувши вал з положення ВМТ на кут 40-50 ° (на 3 зуба шківа розподільного валу), набором щупів визначаємо зазори в приводі 1 і 3 клапанів (при рахунку по порядку від шківа розподільного валу) Міряємо Впус: 0,2, Випуск: 0. 35

Якщо зазор не відповідає нормі, повертаємо штовхач пазом до себе. Пристосуванням утапливаем клапан, утримуючи штовхач від обертання викруткою вставленої в паз. Фіксатором пристосування стопор штовхач в нижньому положенні.

Пінцетом витягаємо регулювальну шайбу.

По маркуванню на шайбі визначаємо її товщину. Якщо напис стерлася, мікрометрів вимірюємо товщину шайби.

Розраховуємо зазор нової регулювальної шайби по формулі:

а) для впускних клапанів Ζ = Y X. 0,2 мм;

б) для випускних клапанів Ζ = Y X. 0,35 мм;

де Ζ. розрахункова товщина нової регулювальної шайби; Υ. товщина знятої шайби; X. зазор, визначений за щупу.Табліца регулювання

Підбираємо нову шайбу, у якій товщина близька розрахункової (0,05 мм).12. Встановлюємо нову шайбу в штовхач (маркуванням вниз).13. Підтискаємо штовхач пристосуванням і видаляємо фіксатор.14. Дотримуючись послідовність, перевіряємо і регулюємо зазори в приводі інших клапанів.

Знявши пристосування для регулювання клапанів, встановлюємо деталі в послідовності, зворотній зняттю.

Після регулювання заміряв компресію, а саме акцентував на 3-й циліндр, компресія зросла, стала такою ж як і у всіх горщиках, мотор став працювати помітно тихіше і рівніше)))

П.С. Соррі за картинки, після певром кроків, руки чисті були, як справа дійшла до шайб, руки просто в маслі були, не як було знімати, не хотів бруднити фото \ апарат.

Дякую за увагу! Stay tuned, stay true!

місцезнаходження клапанів

Так просто ви їх побачити не зможете, доведеться зняти головку блоку циліндрів з автомобіля, після зняття перед вами з’явиться розподільний вал і його кулачки, під кулачками распредвала знаходяться вісім клапанів (вірніше їх регулювальні шайби, а під ними знаходяться штовхачі, і під штовхачами самі клапана ), які вам і потрібно відрегулювати. Кулачки вала і шайби клапанів, за рахунок яких здійснюється регулювання зазору, вказані стрілками. Під кожною стрілкою стоїть цифра, що позначає номер клапана, за цими номерами ви і будете регулювати їх, тому не забувайте про це фото у міру прочитання статті.

Коли регулювати клапана?

Зазор у них збільшується в міру того, як ви водите автомобіль, наприклад, жорстка манера їзди потребують регулювання вже через тисяч 30, спокійна їзда. тисяч через 40 потрібно буде замислюватися про регулюванню. Обов’язково проводити регулювання купивши Б / У автомобіль (деякі регулює клапана перед продажем), особливо, почувши гучний звук роботи двигуна (клапана стукають). Взагалі, найпростіше зрозуміти чи треба регулювати клапана. перевірити їх зазор: досить зняти кришку головки блоку циліндрів з двигуна автомобіля і за допомогою наборів щупів перевірити у всіх клапанів на автомобілі зазор.

Регулювання клапанів на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Ласкаво просимо! Зазор клапанів обов’язково повинен бути, але мінімальний, а інакше, при відсутності зазору клапана не зможуть закриватися надійно. В цьому випадку з’явитися розгерметизація в циліндрах і потужність відчутно впаде, а випускні клапана почнуть прогорати. З іншого боку, зазор збільшений. не зможуть повністю відкриватися клапана під час роботи двигуна, тим самим потужність знову ж впаде, тому що двигун не зможе живити в себе паливно-повітряну суміш, тому що клапана відкриваються не повністю. Більш того, клапана можуть гриміти при великому зазорі, а після їх регулювання, коли заведете мотор, відразу ж відчуєте, як він тихіше стане працювати і вже в майбутньому будете розуміти, коли прийшов час для регулювання клапанів на автомобілі.

Регулюємо клапана на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099

1) Зніміть кришку головки блоку циліндрів з двигуна автомобіля, попередньо запасіться прокладкою кришки: стара завжди обжимается і псуватися (тріскається, деформується) з часом. Детальний опис процесу читайте в статті: «Заміна прокладки кришки головки блоку циліндрів на автомобілі».

2) Тепер два бічних болта і 1 центральний за допомогою гайкових ключів або воротка з накидною головкою виверніть (показано на фото нижче). Зніміть пластмасову кришку і відкладіть в сторонку.Совместіте між собою дві мітки, а саме мітку шківа распредвала (вказана синьою стрілкою) і мітку на задній кришці (вказана зеленої стрілки). Існує безліч способів з’єднання міток, рекомендуємо скористатися наступним:

 • вивісити передні колеса (any);
 • включити четверту передачу;
 • провертати колесо вперед по ходу руху автомобіля до моменту з’єднання міток.
 • включаєте 4-ю передачу;
 • власними силами пересуваєте потихеньку автомобіль до поєднання міток.

Третій варіант: берете в руки здоровенний ключ (комірець з великою накидною головкою найзручніше) і за годинниковою стрілкою провертаєте болт кріплення шків колінчастого вала. Даний болт перебувати досить низько і на другому фото після нижнього він зазначений жовтої стрілкою.

Примітка! Провернути колінвал можливо лише провертаючи шків колінчастого вала (цифрою 3) і шків генератора (цифрою 2). Заборонено провертати коленвал за рахунок обертання шківа розподільного валу (цифрою 1) Полегшити обертання допоможе вивертання чотирьох свічок запалювання, з подробицями знайомтеся в статті: «Заміна свічок запалювання на автомобілі»!

3) Потім чистою ганчіркою протріть головку блоку циліндрів, особливо розташування штовхачів клапанів, видаліть з них залишки масла. Тепер поверніть колінвал ще на 40-50 ° (не плутати з розподільчим). у кулачків розподільного вала і штовхачів з’явитися той самий зазор. Перевіряємо зазор у першого, другого, третього і п’ятого клапана (схема з номерами вище), у випускних клапанів він повинен бути рівний (0.350.05) мм. Випускні. перший, четвертий, п’ятий і восьмий, обов’язково запам’ятайте. У впускних (0,20,05) мм. другий, третій, шостий і сьомий. Перевіряються зазори за допомогою спеціальних щупів. Вставляйте по одному різної товщини між кулачком распредвала, зазначеного червоною стрілкою, і регулювальної шайбою, позначеної синьою стрілкою). Проверните колінвал рівно на 360 ° (повний оборот) перевірте і при необхідності відрегулюйте зазори четвертого, шостого, сьомого і восьмого клапана аналогічним чином.

Примітка! На нижній фотографії представлена ​​шайба регулювання. Придивіться до місця, позначеного стрілкою і побачите напис з інформацією про товщину даної шайби (3.82 на представленому примірнику). Товщина вимірюється мікрометром (значення не завжди на шайбах правильне пишуть, а буває воно зовсім стерто). Вимірявши, ви отримали значення, наприклад, 3.90. Пригадуєте зазор клапана, у якого ви цю шайбу вийняли (0.50 наприклад) і додаєте до товщини (3.90,5 = 4.4). З отриманого значення віднімаємо зазор допустимий, норми були описані вище). На прикладі впускного клапана: 4.4. 0.2 = 4.2 (мм). значення нової шайби.

4) Процес вилучення шайби не трудомісткий, доведеться натиснути на штовхач клапана і трохи втопити його Крізь з’явилася зазор зможете вийняти регулювальну шайбу, скориставшись викруткою (а краще пінцетом), підчепити в місцях присутності пазів (позначені стрілками на маленькому фото). Витягуйте з штовхача і замінюйте на нову, аналогічним чином втопивши при цьому штовхач і вставивши туди нову запчастину. Шайбу вставляйте вниз значенням, щоб уникнути потертостей на цифрах. Ми настійно рекомендуємо перевіряти значення мікрометрів, тому що неодноразово стикалися з випадками розбіжності даних, мабуть, виробник помиляється.

Проробивши роботи, перевірте правильність регулювання клапана щупами, регулюйте в разі потреби. і якщо потрібно буде, знову відрегулюйте їх!

Додатковий відеоролик: Підбірка корисної інформації за сьогоднішньою темі в цікавому ролику нижче, приємного перегляду:

Примітка! Прикріплюємо ролик від Жені Травникова про регулюванню, про зазорах, кулачках і подібному. Головне. про наслідки неправильних дій. Дивитися починайте з 17 хвилини, (на початку мова іжет про заміну ременя ГРМ на автомобілі).

Регулювання теплових зазорів клапанів

Пристрій двигуна на автомобілях ВАЗ 2109-2108 таке, що доводиться іноді, хоч і не часто, регулювати зазори клапанів. Звичайно, ця процедура трохи відрізняється від моделей ВАЗ «класика», так як в даному випадку необхідно підбирати по товщині регулювальні шайби. Саме через це ця операція трохи більш трудомістка. Також, для виконання даного типу обслуговування, знадобиться спеціальне пристосування, так звана рейка. Більш повний перелік необхідних інструментів наведено нижче:

 • пристосування для регулювання
 • тріскачка і головка на 10
 • длінногубци або пінцет
 • викрутка хрестова
 • набір щупів плоских
 • регулювальні шайби

Перш ніж приступати до виконання цієї процедури, необхідно виконати наступні підготовчі роботи:

Варто також мати на увазі, що описані регулювальні роботи обов’язково повинні проводитися при температурі двигуна не більше 20-25 градусів, тобто на повністю холодному (в літній час).

А для тих власників, хто звик до текстової інформації, нижче все описано саме таким чином з поясненням в картинках за принципом багатьох офіційних інструкцій по ремонту та експлуатації.

Отже, коли кришка знята і мітки ГРМ виставлені, то в цей момент можна вимірювати теплові зазори між штовхачем і клапанами: 1, 2, 3, 5. Переконайтеся, що на всіх клапанах кулачки распредвала дивляться вгору. Зазор на впускних клапанах вважається номінальним при величині 0,20 (-0,05) мм, а на випускних 0,35 (-0,05) мм. Якщо дивитися на двигун зі сторони передньої частини автомобіля, то клапана розташовуються так: випуск-впуск-впуск-випуск, і так далі.

Якщо зазор відрізняється від оптимального значення, необхідно підібрати потрібну за величиною шайбу. Тобто, простіше кажучи, якщо шайба була з розміром 3, 45 мм, а зазор для впускного клапана склав 0,30 мм, то нова шайба повинна бути товщі на 0,10 мм, тобто виходить = 3,55 мм. Думаю, що сенс зрозумілий!

Регулировка зазоров клапанов 2108 2109 21099 2110 2111 2113 21142115

Тепер більш детально про те, як витягти регулювальну шайбу з штовхача. Для цього встановлюємо спеціальну рейку на шпильки кріплення клапанної кришки і фіксуємо її гайками. Наочно це показано на фото нижче:

Тепер важелів притискаємо клапан вниз і підставляємо упор, який йде з рейкою в комплекті, щоб зафіксувати штовхач в притиснутому стані:

Після чого можна пінцетом або длінногубци виймати регулювальну шайбу:

І підбираємо необхідну по товщині по тій методиці, яка описана вище в статті. Після того, як всі 4 клапана відрегульовані, то можна приступати до решти чотирьох. Для цього необхідно провернути колінчастий вал ВАЗ 2109-2108 на один повний оборот. Це можна подивитися по мітці на маховику через отвір в картері КПП. Провертати коленвал зручно наступним чином:

 • вивішуємо переднє колесо
 • ставимо важіль КПП на четверту передачу
 • і рукою (можна навіть ногою) прокручуємо колесо, дивлячись при цьому на мітку на маховику

Коли колінчастий вал зробив один оборот, то можна приступати до регулювання 4, 6, 7 і 8 клапана. Все робимо по аналогії. Після закінчення встановлюємо всі зняті деталі на місце, і заводимо двигун. Обов’язково чекаємо, поки він прогріється, і слухаємо, чи немає сторонніх стукотів. Якщо все в нормі, машина добре заводиться, немає проблем в роботі мотора, стукотів не виявлено, значить робота виконана успішно!

Залишилися якісь питання, задавайте, спробуємо вирішити разом!